EKSTRA
MENÜ

Yurt Dışı Eğitim

Yurt Dışı Eğitim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yurt Dışı Eğitim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.122 Yurt Dışı Eğitim haberi bulunmuştur.

Yurt Dışı Eğitim Haberleri

2017 YLSY sözlü sınav sonuçları açıklandı

2017 YLSY sözlü sınav sonuçları açıklandı

MEB tarafından yurtdışına lisansüstü öğrenim görmek üzere gönderilecek öğrencilerin sözlü sınav sonuçları açıklandı.

20.12.2017Eğitim
“Deri’nin Oscarları’’ sahiplerini buldu

“Deri’nin Oscarları’’ sahiplerini buldu

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği bünyesinde, Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle, deri sektöründe tasarım ve inovasyona katkıda bulunmak ve ihracatı artırmak amacıyla düzenlenen 4. Detay Deri Ürünleri Tasarım Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu.

15.12.2017Ekonomi
Yapı Araştırma Merkezi kurulacak

Yapı Araştırma Merkezi kurulacak

Kullanıcı odaklı, güvenli, çevreyle barışık, enerji verimli ve mimari estetiğe sahip yapıların üretimi için tasarım ve yapım standartlarının geliştirilmesi amacıyla Yapı Araştırma Merkezi kurulacak.

1.11.2017Ekonomi
16 ülkedeki vatandaşlara MEB’den eğitim imkanı

16 ülkedeki vatandaşlara MEB’den eğitim imkanı

Milli Eğitim Bakanlığı Yurt Dışı Eğitim Öğretim Daire Başkanı Ebubekir Aydın, "Yurt Dışı Eğitim Öğretim Dairesi, 16 ülkede 70 okuluyla o ülkelerde yaşayan vatandaşlarımıza ve onların çocuklarına hizmet veriyor. Tabiri caizse Orta Asya'dan, Kırgızistan'dan Danimarka'ya kadar uzanan büyük bir havzada hizmet veriyor" dedi.

31.10.2017Eğitim
Yeneroğlu: Türkler artık ‘misafir işçi’ değil

Yeneroğlu: Türkler artık ‘misafir işçi’ değil

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Almanya’daki Türk toplumunun artık ‘misafir işçi’ ve ‘gurbetçi’ kimlikleriyle değil, her iki ülkenin sosyal, siyasal ve ekonomik hayatına katma değer katan topluluk olarak görülmesi gerektiğini söyledi.

30.10.2017Dünya
Eğitim Danışmanlığı da nesi İşte cevabı

Eğitim Danışmanlığı da nesi? İşte cevabı!

Yurt dışı eğitimi, ülkemizde gittikçe yükselen bir trend olmanın da ötesine geçerek gençler arasında, hayatlarının devamı için başat plan olmaya doğru ilerliyor. Yurt dışı eğitim nedir, eğitim danışmanlığı nasıl yapılır ve ilgili daha birçok sorunun cevabını bulmak için ülkemizdeki önemli uzmanlardan Fatih Kuran ile konuştuk. Bu faydalı röportaj 65. sayımızın Kariyer sayfasında.

9.10.2017Kampüs
Üniversiteliler hayallerini yarıştıracak

Üniversiteliler hayallerini yarıştıracak

‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ yarışmasının beşinci dönemi için başvurular başladı. Üniversitelilerin çevre, eğitim, findeks finansal okuryazarlık, kültür sanat, sağlık ve spor ile toplumsal kategorilerindeki sosyal sorumluluk proje fikirleriyle yarıştığı yarışmaya son başvuru tarihi ise 28 Şubat 2018.

2.10.2017Eğitim
Eğitim için doğru karar şart

Eğitim için doğru karar şart

Yurt dışında eğitim almayı düşünenlerin sayısının arttığı bu dönemde, önemli olan doğru ülkeyi ve doğru okulu seçmek…

22.09.2017Kampüs
Gördüğüm yerde boğazlarım

'Gördüğüm yerde boğazlarım'

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul’da düzenlenen ‘2023 Vizyonu Doğrultusunda Türkiye’nin Yetişmiş İnsan Gücü/Ülke-Bölge Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Çalışmaları ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

18.08.2017Gündem
Can Yücel kimdir

Can Yücel kimdir?

Usta şair Can Yücel'in ölümünün üzerinden 18 yıl geçti. Bu vesile ile Can Yücel'in eserleri ve hayatı merak internet kullanıcıları tarafından merak ediliyor. Peki Can Yücel kimdir? İşte Can Yücel hakkında tüm merak edilen

12.08.2017Gündem
2008-2013 arası için çok vahim iddialar... TRT FETÖnün çiftliğine dönmüş

2008-2013 arası için çok vahim iddialar... TRT FETÖ'nün çiftliğine dönmüş

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ'nün TRT yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame, mahkemeye gönderildi. 21 şüpheli için örgüt üyeliği suçlamasıyla 15'er yıla kadar hapis istenen iddianamede, tanık ve şüpheli ifadelerinden örgütün 2008 yılından itibaren TRT'yi nasıl ele geçirdikleri gözler önüne serildi. Bir tanık, "2008-2013 yılları arasında yapılan atamalar sonrasında TRT adeta FETÖ'nün çiftliğine döndü" ifadesini kullandı.

25.07.2017Gündem
Türkiye’nin ilk bisiklet dostu üniversite kampüsü

Türkiye’nin ilk bisiklet dostu üniversite kampüsü!

İstanbul Şehir Üniversitesi, açıldığı günden beri hayalini kurduğu ve hazırlıklarını yaptığı Dragos Kampüsü’ne kavuşuyor. 2017 – 2018 akademik yılında açılacak Dragos Kampüsü’nde birçok yenilikle öğrencilerini beklediklerini belirten İstanbul Şehir Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Peyami Çelikcan; “Üniversitemizi Türkiye’nin ve dünyanın en prestijli uluslararası üniversiteleri ligine taşıyacak kampüsümüz, tamamı bisiklet kullanımına uygun olarak inşa edilen yerleşke planıyla da Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor” dedi.

23.05.2017Kampüs
Yurt dışında eğitim alan gençler daha çabuk iş buluyor

"Yurt dışında eğitim alan gençler daha çabuk iş buluyor"

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları Genel Müdürü Deniz Akar, yurt dışında eğitim alan öğrencilerin daha çabuk iş bulduğunu belirterek, "Küresel dünyada var olabilmek için öğrencilerin yolunun yurt dışından geçmesi gerekiyor." dedi.

21.03.2017Ekonomi
Üniversiteliler sosyal sorumlulukta sınır tanımadı

Üniversiteliler sosyal sorumlulukta sınır tanımadı!

Kredi Kayıt Bürosu’nun, üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışmasına başvurulan proje sayısı 2 bini aştı.

16.03.2017Kampüs
‘Doğal taş’a hayat verecek yetenekler aranıyor

‘Doğal taş’a hayat verecek yetenekler aranıyor!

İMİB’in “Taşa Hayat Ver” sloganı ile bu sene 6.’sını düzenlediği doğal taş tasarım yarışması başladı. Profesyoneller ve öğrencilerin katılabileceği yarışmaya başvurular dogaltastasarimyarismasi.com adresinden ücretsiz olarak yapılabiliyor.

14.03.2017Kampüs
Türkiye’de 88 bin yabancı öğrenci var

Türkiye’de 88 bin yabancı öğrenci var

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu, 2002'de 16 bin olan yabancı öğrenci sayısının bu sene 88 bine çıktığını bildirerek, "Türkiye'de yükseköğretime olan talep her sene artıyor. Bu talep, Türkiye'nin tercih edilebilir bir ülke olduğunu gösteriyor." dedi.

11.03.2017Eğitim
Kur artışı yurt dışı eğitimde yüzde 50 indirim getirdi

Kur artışı yurt dışı eğitimde yüzde 50 indirim getirdi

Dolar/TL kurundaki hızlı yükseliş, her yıl binlerce Türk öğrenciye hizmet veren yabancı eğitim kurumlarını da harekete geçirdi. Daha önce fiyatlarından taviz vermeyen eğitim kurumları, artık Türk öğrenci sayılarında düşüş yaşanmaması için yüzde 50'ye varan indirimler uyguluyor.

27.01.2017Ekonomi
Üniversiteliler sosyal sorumluluk için kıyasıya yarışıyor

Üniversiteliler sosyal sorumluluk için kıyasıya yarışıyor

Üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışmasının dördüncü döneminde gelen başvuru sayısı ilk ayda 100’ü aştı.

26.12.2016Kampüs
Yeni ülkeler keşfetmeye hazır mısınız Yurt Dışı Fırsatları Semineri 14 Aralıkta

Yeni ülkeler keşfetmeye hazır mısınız? Yurt Dışı Fırsatları Semineri 14 Aralık'ta!

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde bulunan BEST Istanbul öğrenci kulübünün bu sene 9.sunu organize edeceği Yurt Dışı Fırsatları Semineri 14 Aralık tarihinde gerçekleşecek.

5.12.2016Kampüs
Ayakkabının Oscarları sahiplerini buluyor

Ayakkabının Oscarları sahiplerini buluyor

“İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği bünyesinde Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin destekleriyle, ayakkabı sektöründe tasarım ve inovasyona katkıda bulunmak ve ihracatı arttırmak amacıyla ikinci kez düzenlenen “2.Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması” ödülleri rekor başvurunun ardından sahiplerini buluyor.

23.09.2016Ekonomi
Eğitimde en pahalı ülke ABD, en ucuz Kazakistan

Eğitimde en pahalı ülke ABD, en ucuz Kazakistan

Yurt dışında eğitimin en pahalı adresi yıllık 38 bin dolar ile Amerika, en ucuzu ise 4 bin 500 dolarla Kazakistan oldu.

12.07.2016Eğitim
Sosyal medya ele verdi Skandal ortaya çıktı

Sosyal medya ele verdi! Skandal ortaya çıktı

AB fonuyla eğitim için Almanya'ya giden bir grup öğrenci, PKK'ya ait dernekleri ziyaret edip, zafer işareti yaparak poz verdi.

13.06.2016Gündem
Yurtdışına öğrenci gönderme programı değiştirilmeli

"Yurtdışına öğrenci gönderme programı değiştirilmeli"

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Türkiye'nin ne büyük bir değişim geçirdiğini, 1929 yılında çıkartılan 'Ecnebi memleketlere gönderilecek talebe hakkında kanun' ve daha sonrasında yapılanlar, o kanun çerçevesinde talebenin nasıl seçildiği, nerelere hangi alanlarda eğitim-öğretim görmek üzere gönderildiği, giden öğrencilerin buradan nasıl gittikleri, orada hangi şartlarda eğitimlerini sürdürdükleri, döndükleri zaman Türkiye'ye nasıl döndükleri ile bugün bu süreçlerin nasıl işlediğini karşılaştırdığımız zaman gerçekten Türkiye'nin nereden nereye geldiğini çok daha iyi görüyoruz" dedi. Avcı, yurtdışına öğrenci gönderme programının hem nitelik hem nicelik olarak değiştirilmesinin zorunluluk olduğunu da belirtti.

5.05.2016Eğitim
Yurt dışında okumanın şifreleri

Yurt dışında okumanın şifreleri

Anne-babalar için çocuklarının eğitimi her zaman en hassas konu. Hangi ülkeyi seçmeli, hangi okullara başvurmalı, TOFEL, IELTS, SAT gibi testlere ne zaman girmeli? Uzmanına sorduk. Eğitim danışmanlığı hizmeti veren FutureMinds’ın kurucusu Ömür Yeğinsu’dan anne-babalar için tavsiyeler...

15.04.2016Hayat
Yurtdışı eğitim günleri devam ediyor

Yurtdışı eğitim günleri devam ediyor

Öğrenciler için sağlanan bursların ve yabancı dil kamplarının anlatıldığı “Yurt Dışı Eğitim Günü” Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında da sürecek.

4.04.2016Eğitim
Gençler üniversite için Malezyaya gitmeye başladı

Gençler üniversite için Malezya'ya gitmeye başladı

Türk öğrencilerin son yıllarda üniversite eğitimi için Malezya'yı da tercih etmeye başladığını belirten uzmanlar, "En çok tıp, eczacılık ve diş hekimliği ilgi görüyor. Yaşam giderlerinin yıllık 5 bin doları geçmemesi ve öğrencilerin haftada 20 saate kadar çalışma iznine sahip olması, yurt dışı eğitimde Malezya'yı cazip kılıyor" dedi.

27.03.2016Gündem
Dokunun, kucaklaşın, iyileşin

Dokunun, kucaklaşın, iyileşin!

Düştüğünde acıyan yeri şefkatle tutulan bir çocuk, aşkla tutulan sıcacık bir el, sevgiyle sıvazlanan bir omuz, yürekten gelen kocaman bir sarılma bizi iyileştiriyor. Özgüvenimiz artıyor, acı ve ağrılarımız azalıyor, kin, öfke, nefret duyguları yerini sevgiye bırakıyor, aklın yanı sıra yürek algılaması artıyor ve her şey çok daha güzel, çok daha yaşanası oluyor. Yaşam Koçu Nil Gün dokunmanın iyileştirici gücünü anlattı.

27.01.2016Hayat
Diyanet Vakfı 28 bin 62 Öğrenciye Eğitim Desteği Veriyor

Diyanet Vakfı 28 bin 62 Öğrenciye Eğitim Desteği Veriyor

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) 28 bin 62 öğrenciye eğitim desteği vereceğini duyurdu. Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İsmail Palakoğlu’nun konuyla ilgili açıklamalarına yer verilen bildiride binlerde öğrenciye eğitim desteği verileceği belirtildi.

21.12.2015Eğitim