EKSTRA
MENÜ

Yurt Dışı Eğitim

Yurt Dışı Eğitim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yurt Dışı Eğitim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.119 Yurt Dışı Eğitim haberi bulunmuştur.

Yurt Dışı Eğitim Haberleri

Yurt dışı eğitim sektörü Türkiye için bir fırsat olabilir

Yurt dışı eğitim sektörü Türkiye için bir fırsat olabilir

Eğitim, günümüzde tüm toplumların en çok yatırımda bulunduğu en gözde alanların başında geliyor. Dünya çapında şahsi harcamalar toplamının 50 milyar doları bulduğu tahmin edilen bu sektör; esasında farklı bir gelir kapısı olma özelliğini de beraberinde sunuyor. Özellikle yurt dışı eğitim harcamalarıyla yabancı öğrencilerden elde edilen gelir gelişmiş ülkelerin ekonomisine büyük artı değerler sağlıyor.

3.05.2019Kobi
LGS başvurusu için önemli detaylar LGSde kalem uyarısı

LGS başvurusu için önemli detaylar! LGS'de kalem uyarısı!

İki oturum ve 90 sorudan oluşan LGS için katılım sağlayacak olan öğrenciler, bu sınavın başvurularını Milli Eğitim Bakanlığı'nın erişime açtığı ekran üzerinden aileleri yardımıyla gerçekleştirecek. Bu adımın ardından ise süreç, öğrencilerin okullarında yapacakları onay işlemi ile tamamlanacak. 1 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek olan sınavın ardından sonuçlar 24 Haziran'da açıklanacak. LGS sınav giriş belgesi ise 22 Mayıs 2019'da yayımlanacak.

8.04.2019Gündem
Liseye Geçiş Sınavı başvuru klavuzu erişime açıldı | 2019 LGS ne zaman

Liseye Geçiş Sınavı başvuru klavuzu erişime açıldı | 2019 LGS ne zaman?

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) başvuru kılavuzu Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) açıklaması ile erişime açıldı. 3 Nisan'da başlayan LGS başvuruları 14 Nisan'a kadar tamamlanacak. Bu duyuru ile beraber adayların gözü de 2019 LGS sınav tarihine çevrildi. Peki, okul müdürlükleri tarafından başvuruları kabul edilecek olan LGS ne zaman yapılacak? İşte, LGS sınav tarihi ve başvuru klavuzu ile ilgili bazı bilgiler...

4.04.2019Gündem
LGS başvurusu için kılavuz bilgileri paylaşıldı Başvuru belgeleri neler olacak

LGS başvurusu için kılavuz bilgileri paylaşıldı! Başvuru belgeleri neler olacak?

Haziran ayında uygulanacak Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için başvuru kılavuzunu yayımlayan Milli Eğitim Bakanlığı, 14 Nisan tarihine kadar müracaatları kabul edecek. Yurt dışından sınava katılım gösterecek öğrencilerin başvuru belgelerini hazırlayacağı LGS için müracaatlar, okul müdürlükleri aracılığıyla gerçekleştirilecek. İşte, LGS kılavuz bilgileri ve sınava dair merak edilen bilgiler

3.04.2019Eğitim
865 öğrenci lisansüstü öğrenim için yurtdışına gidecek

865 öğrenci lisansüstü öğrenim için yurtdışına gidecek

YLSY kapsamında 202 üniversiteden seçilen 865 öğrenci, MEB bursuyla yurtdışında lisansüstü öğrenim görecek.

18.02.2019Eğitim
Uluslararası rekabette ihracatçılar desteklerle güçleniyor

 Uluslararası rekabette ihracatçılar desteklerle güçleniyor 

İhracatçılar küresel arenada rekabetçiliğini Ticaret Bakanlığının UR-GE, pazara giriş, tasarım ve marka destekleriyle geliştiriyor. Yurt dışına açılmak isteyen ancak rekabet gücünden emin olamayan şirketlere ihtiyaç analizi, eğitim ve danışmanlık alanında, alım heyeti ve pazarlama faaliyetlerinde, bireysel danışmanlık maliyetlerinde yüzde 75 destek veriliyor.

19.01.2019Ekonomi
Yabancı uyruklu öğrenciler için üniversitelerle iş birliği

Yabancı uyruklu öğrenciler için üniversitelerle iş birliği

MEB ile Süleyman Demirel ve Kastamonu üniversiteleri arasında Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı'nın yurtdışında tanıtılması ve bu sınavların yurtdışında bakanlığa bağlı okullarda yapılmasına imkân tanıyan protokol imzalandı. Protokolle bu alanda iş birliğine gidilen üniversite sayısı yediye yükseldi.

7.01.2019Eğitim
MEB’de görev değişimi

MEB’de görev değişimi

MEB Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftci görevini Yusuf Büyük’e devretti.

6.12.2018Eğitim
Yılbaşı Sofrasında Yeni Keşiflere Hazır Mısınız

Yılbaşı Sofrasında Yeni Keşiflere Hazır Mısınız?

2019 ambiyansına özel olarak hazırladığı Yılbaşı Menüsü ile misafirlerini lezzet yolculuğuna çıkarmaya hazırlanan Mitte, yeni yılı karşılarken alışılmışın dışında sofistike tatlar sunuyor.

Ayakkabı tasarımına İzmir damgası

Ayakkabı tasarımına İzmir damgası

Ayakkabı üretiminde katma değeri artırmak için bu yıl 3. kez düzenlenen İstanbul Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışmasında erkek ayakkabı kategorisinde tüm ödülleri kazanan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine bir ödül de Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliğinden geldi.

6.11.2018Ekonomi
Birleşik Krallık Eğitim Günleri 3-4 Kasım’da

Birleşik Krallık Eğitim Günleri 3-4 Kasım’da

Birleşik Krallık Eğitim Günleri bu yıl 3-4 Kasım’da İstanbul ve Ankara’da yapılacak. Ülkenin önde gelen eğitim ve kültür organizasyonlarından British Council’in düzenlendiği etkinlikte öğrenciler, veliler ve eğitim danışmanları ile öğrenciler biraraya gelecek.

25.10.2018Eğitim
YÖKten akademisyenlere yabancı dil desteği

YÖK'ten akademisyenlere yabancı dil desteği

Yükseköğretim Kurulunca, Yabancı Dil Eğitimi Destek Programı kapsamında 40 akademisyene yabancı dil becerilerini geliştirmeleri ve uluslararası alanda tecrübelerini artırmaları amacıyla yurt dışı eğitim desteği sağlandı.

21.10.2018Eğitim
Yabancı öğrenciler Türkiyeye 34 milyon avro kazandırdı

Yabancı öğrenciler Türkiye'ye 34 milyon avro kazandırdı

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları Genel Müdürü Deniz Akar, "Türkiye 2017 yılında uluslararası öğrencilerden 34 milyon avro kazanç sağladı. Türkiye'ye en fazla öğrenci gönderen ülkeler Almanya, Yunanistan ve Rusya oldu. Bu ülkeleri Çin, Amerika, Endonezya, Fransa ve Hollanda izledi." dedi.

19.10.2018Ekonomi
30 Boğaziçi Üniversitesi öğrencisinin yurt dışı yasağı kaldırıldı

30 Boğaziçi Üniversitesi öğrencisinin yurt dışı yasağı kaldırıldı

Boğaziçi Üniversitesi'nde, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'de düzenledigi harekatı tamamlanmasının ardından stant açarak lokum dağıtanlara "İşgalin lokumu olmaz" şeklinde pankart açıp slogan atarak "PKK / KCK silahı terör örgütünün propagandasını yapmak" suçlamasıyla 22 öğrencinin yargılanmasına devam edildi. Duruşmada, 8 öğrencinin daha dava dosyasına eklenmesi nedeniyle ifadeleri alındı. Mahkeme, savunmaların tamamlanmış olması ve yurtdışında eğitim olanakları bulunması nedeniyle tüm sanıklar hakkındaki yurtdışına çıkış yasağının kaldırılmasına karar verdi.

3.10.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan öğrencilere burs müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan öğrencilere burs müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Buradan öğrencilerimize bir de müjde vermek istiyorum, Burs ve kredi miktarını; lisansta 500 lira, yüksek lisansta 1000 lira, doktora da 1500 liraya yükseltme kararı aldık" dedi.

3.10.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye olmasaydı felaket yaşanacaktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye olmasaydı felaket yaşanacaktı

Birleşmiş Milletler (BM) 73. Genel Kurulu Görüşmelerine katılmak üzere New York''ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TURKEN Vakfı tarafından düzenlenen geleneksel gala yemeğinde konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ruhunu bir dolara satan alçaklara inat TÜRKEN, faaliyetleriyle ülkemizin gururu oldu." dedi.

24.09.2018Gündem
YLSY sözlü sınavına çağrılmaya hak kazananlar belli oldu

YLSY sözlü sınavına çağrılmaya hak kazananlar belli oldu

MEB bursuyla lisansüstü öğrenim için yurtdışına gönderilmek üzere başvuran adaylardan sözlü sınava çağrılmaya hak kazananlar duyuruldu.

19.09.2018Eğitim
Can Yücelin ölüm yıldönümü... Dikkat bugün bu şiirleri paylaşmayın

Can Yücel'in ölüm yıldönümü... Dikkat bugün bu şiirleri paylaşmayın

Bugün büyük usta Can Yücel’in ölüm yıldönümü. Yine sosyal medya ve internette sahte şiirleri dolaşacak, onu sevenlerin, yakınlarının canı yanacak. O şiirleri "Can Yücel'in" diye paylaşacak olursanız, aman dikkat!

12.08.2018Gündem
Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır E Devlet ücretli öğretmen başvuru ekranı

Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? E Devlet ücretli öğretmen başvuru ekranı

Ücretli öğretmenlik başvurusunun nasıl yapıldığı en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Yeni eğitim-öğretim sezonunda MEB'e bağlı okulların bünyesinde hizmet vermek isteyen öğretmenler 'Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır?' sorusuna yanıt arıyor. İşte, 2018 ücretli öğretmenlik başvuruları hakkında merak edilen detaylar...

3.08.2018Gündem
İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ege Yazgandan tercih dönemi yol haritası

İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ege Yazgan'dan tercih dönemi yol haritası

ÖSYM tarafından yurt genelinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın sonuçları 31 Temmuz 2018’de açıklanacak. Sonuçların açıklanmasının ardından ise tercihler 7-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Biz de tercih dönemi üniversite adaylarını yalnız bırakmayalım dedik ve aklımıza takılan sorularla ilgili Türkiye’nin önde gelen vakıf üniversitelerinden Bilgi Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ege Yazgan ile söyleştik. Uluslararası girişimcilikten inovasyona kadar birçok detayı barındıran bu söyleşinin, hayata attığınız bu görkemli adımda size yol göstermesini umuyoruz.

27.07.2018Kampüs
MEBin görev ve yetkileri belli oldu

MEB'in görev ve yetkileri belli oldu

MEB'in teşkilat yapısı, görev ve yetkileri Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile belirlendi.

10.07.2018Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığının görev ve yetkileri belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı'nın görev ve yetkileri belli oldu

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığının teşkilat yapısı ile görev ve yetkileri de belirlendi.

10.07.2018Gündem
İş arayanlar dikkat Tekstililer çalıştıracak personel bulamıyor

İş arayanlar dikkat! Tekstililer çalıştıracak personel bulamıyor!

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Tekstil ve Hammaddeleri Sektör Kurulu Başkanı İsmail Gülle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istihdam seferberliği çağrısından sonra şirketlerinde 46 yeni kişiye istihdam sağladıklarını belirterek, "Çalışacak insan bulabilsek 46 değil 146 kişi daha alırız. İnanın mal indirecek adam bulamıyoruz." dedi.

28.05.2018Ekonomi
Avustralya, Türkiyeden öğrenci bekliyor

Avustralya, Türkiye'den öğrenci bekliyor!

Avustralya İstanbul Konsolosluğu’nun katılımı ve Hub Edu Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı’nın organizasyonuyla Avustralya’daki eğitim ve yaşam fırsatları İstanbul’da düzenlenen seminerde masaya yatırıldı.

24.05.2018Ekonomi
Erdoğan az önce duyurdu: Buradan bir müjde veriyorum

Erdoğan az önce duyurdu: Buradan bir müjde veriyorum

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Seçim Beyannamesi açıkladı. Erdoğan konuşmasında, "Şimdi önemli bir konuya geliyorum. Bu vesileyle, polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin öğretmenlerimizin hemşirelerimizin din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği inşallah gidermiş oluyoruz." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cemevlerine hukuki statü tanınacağını da duyurdu.

24.05.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan ABDye Kudüs çıkışı: Rolünü kaybetmiştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye 'Kudüs' çıkışı: Rolünü kaybetmiştir

Cumhurbaşkanı ve İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasına ilişkin, "ABD insanlığın hak, adalet ve hakkaniyet şuuruyla bağdaşmayan bu adımıyla tüm ilgili BM kararlarını, hatta kendi müktesebatını bile ihlal etmiş, uluslararası toplum nezdindeki inandırıcılığına zarar vermiş ve ihtilafın çözümünde arabulucu rolünü kaybetmiştir" ifadesini kullandı. Erdoğan İngiltere'de TURKEN Vakfı'nın düzenlediği etkinlikte de ABD'ye tepki gösterdi.

13.05.2018Gündem
MEB bursuyla yurtdışı dil eğitimi tercihleri başladı

MEB bursuyla yurtdışı dil eğitimi tercihleri başladı

MEB bursu ile lisansüstü eğitim almak için yurtdışında dil kursuna katılmaya hak kazanan öğrencilerin tercih işlemleri başladı. Son gün ise 5 Temmuz.

10.05.2018Eğitim
Turkcell gelirinin yüzde 1ini sosyal sorumluluğa ayırıyor

Turkcell gelirinin yüzde 1'ini sosyal sorumluluğa ayırıyor

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, "Dezavantajlı kitlelere fayda sağlamayı ve topluma yatırım yapmayı en önemli öncelik olarak görüyoruz. Turkcell olarak gelirlerimizin yüzde 1’ini topluma katkı projeleri için ayırıyoruz. Bu, karın yüzde 10’una, yaklaşık 150-200 milyon lira arasında bir rakama karşılık geliyor." dedi.

15.04.2018Teknoloji
Türkiyeye gelen yabancı öğrenci sayısı 5 kat arttı

Türkiye'ye gelen yabancı öğrenci sayısı 5 kat arttı

IEFT Yurt Dışı Eğitim Fuarları Genel Müdürü Deniz Akar, "Yılda 100 bin öğrenci Türkiye'den yurt dışına eğitim için çıkarken, şu an 125 bin uluslararası öğrenci Türkiye'deki üniversitelerde eğitim görüyor. Bu rakam, 7 yıl önce yaklaşık 25 bin civarındaydı." dedi.

19.03.2018Ekonomi
FETÖ okulları Maarif’e geçti

FETÖ okulları Maarif’e geçti

Türkiye Maarif Vakfı, Afganistan’da Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) bağlı 12 lise ve 3 dershaneyi devraldı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Afgan halkının sevinci bizim sevincimiz ve onların acısı bizim de acımızdır. Bizim bu ebedi dostluğumuzu bozmak ve zehirlemek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz” diye konuştu.

26.02.2018Gündem
Yurtdışına gidecek öğretmenlerin sınav belgeleri açıklandı

Yurtdışına gidecek öğretmenlerin sınav belgeleri açıklandı

MEB, Yurtdışında görevlendirilecek öğretmenler için düzenleyeceği ‘Mesleki Yeterlilik Sınavı’na giriş belgelerini internette yayınlandı.

21.02.2018Eğitim
Londra’da okuyan öğrenciler sorunlarını müsteşara anlattı

Londra’da okuyan öğrenciler sorunlarını müsteşara anlattı

İngiltere’deki farklı üniversitelerde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bursuyla eğitim gören yüksek lisans ve doktora öğrencileri, Londra’da MEB Müsteşarı Yusuf Tekin ile bir araya geldi. Müsteşar Tekin toplantı boyunca öğrencilerin eğitim ve sosyal konularla ilgili sorunlarını dinledi.

23.01.2018Dünya
Başlamadan önce üniversite provası

Başlamadan önce üniversite provası

Yaşar Üniversitesi, üniversite hazırlık maratonu döneminde adayların doğru bölüm tercihi yapmalarına katkı sağlamak amacıyla, eğitim ve tanıtım günleri düzenledi.

13.01.2018Avrupa
YLSY tercihleri başladı - YLYS başvuruları için son gün ne zaman

YLSY tercihleri başladı - YLYS başvuruları için son gün ne zaman?

2017 YLSY’de adaylardan adına öğrenim görecekleri kurumlar için tercihler alınmaya başlandı. Adaylar ÖSYM’nin internet adresinden 10 Ocak’a kadar tercih işlemlerini yapabilir.

5.01.2018Eğitim
Yükselen trend: yurt dışında eğitim

Yükselen trend: yurt dışında eğitim

Tam 43.000 uluslararası öğrenci adayı üzerinde yapılan araştırmada yurt dışında eğitim ile ilgili çarpıcı sonuçlar dikkat çekti.

4.01.2018Kampüs
Üniversitelilerin hayalleri sınır tanımıyor

Üniversitelilerin hayalleri sınır tanımıyor

Kredi Kayıt Bürosu’nun üniversitelilerin sosyal sorumluluk proje fikirleriyle yarıştığı ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ yarışmasına iki ayda 200’den fazla proje sunuldu.

26.12.2017Kampüs
Yeneroğlu, İsviçre’de STK temsilcileriyle buluştu

Yeneroğlu, İsviçre’de STK temsilcileriyle buluştu

AK Parti İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğlu, İsviçre’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileriyle bir araya geldi.

24.12.2017Dünya