EKSTRA
MENÜ

Yurt Dışı Eğitim

Yurt Dışı Eğitim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yurt Dışı Eğitim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.121 Yurt Dışı Eğitim haberi bulunmuştur.

Yurt Dışı Eğitim Haberleri

Yabancıya gayrimenkul satışında 2023 hedefi 15 milyar dolar

Yabancıya gayrimenkul satışında 2023 hedefi 15 milyar dolar

Gayrimenkul Yurtdışı Tanıtım Derneği (GİGDER) Başkanı Faruk Akbal, yabancıya gayrimenkul satışından elde edilen geliri 2023'te 15 milyar dolara, 2025'te ise 20 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

22.07.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hakkını söke söke alan bir ülke olarak devam edeceğiz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Hakkını söke söke alan bir ülke olarak devam edeceğiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin ikinci yılında önemli değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, ''Kimsenin hakkına göz dikmeyen ama kendi hakkını da söke söke alan bir ülke olarak hareket etmeye devam edeceğiz'' dedi. Libya'daki gelişmelerle ilgili de konuşan Erdoğan, ''Son zamanlardaki bazı gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Kimse heveslenmesin ona da prim vermeyeceğiz'' ifadelerini kullandı. ''Biz ne sismik araştırma gemilerimizle, ne sondaj gemilerimizle birilerinin iznine tabi değiliz'' diyen Erdoğan, ''Biz uluslararası hukuk neyi gerektiriyorsa Doğu Akdeniz’de haklarımız neyse bu çerçeve içinde bu adımlarımızı attık. Bundan soran da bu adımlarımızı atmaya devam edeceğiz'' diye konuştu. Erdoğan konuşmasında ayrıca ''2019 yılında elektriğimizin yüzde 62'sini yerli ve yenilenebilir kaynaklardan ürettik. Yani enerjide de artık Türkiye muhtaç olmaktan çıkmıştır ve çıkıyor'' sözlerine de yer verdi.

21.07.2020Gündem
Üniversite kontenjanları belli oldu

Üniversite kontenjanları belli oldu

YÖK, 2020 üniversite kontenjanlarını belirledi. Buna göre, üniversitelerin örgün eğitim programları için 835 bin 383 kontenjan belirlendi. Tıp programında belirlenen kontenjan 16 bin 448, mühendislikte 71 bin 244, hukuk programlarında ise 16 bin 327 oldu.

21.07.2020Eğitim
Son dakika haberi: YÖKten flaş açıklama... Kontenjanlar belirlendi

Son dakika haberi: YÖK'ten flaş açıklama... Kontenjanlar belirlendi

Son dakika haberi... Yükseköğretim Kurulunca, üniversitelerin örgün eğitim programları için 835 bin 383 kontenjan belirlendi. Tıp programında belirlenen kontenjan 16 bin 448, mühendislikte 71 bin 244, hukuk programlarında ise 16 bin 327 oldu.

21.07.2020Gündem
‘Almanya, FETÖ için güvenli bir liman oldu’

‘Almanya, FETÖ için güvenli bir liman oldu’

15 Temmuz darbe girişiminin 4. yılı nedeniyle Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği’nde anma töreni düzenlendi. ‘15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü’ adıyla düzenlenen törene, salgın nedeniyle sadece 80 vatandaş katılabildi. Törenden önce Türk basın mensuplarıyla bir araya gelen Büyükelçi Ali Kemal Aydın, FETÖ ile mücadelenin hem yurt içinde hem yurt dışında Türkiye’nin temel önceliklerinden biri olduğunu, bundan sonra da olmaya devam edeceğini söyledi.

16.07.2020Avrupa
Son Dakika Haberi | Fenerbahçe Eski Başkanı Aziz Yıldırım adliyede Şike davasında karar...

Son Dakika Haberi | Fenerbahçe Eski Başkanı Aziz Yıldırım adliyede! Şike davasında karar...

Yargıtay'dan dönen Futbolda Şike Davası, usuldeki eksiklerin giderilmesi için bugün yeniden görülüyor... Yargıtay 5'inci Ceza Dairesi, İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 'futbolda şike' davasında alınan kararı 'usul eksikliği' nedeniyle geçtiğimiz aylarda bozdu. Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 36 sanığın yargılandığı duruşmanın yeniden görüşülmesine bugün başlandı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Yargıtayın "futbolda şike" davasında verilen beraat kararlarını usulden bozma ilamına uyulmasına karar verdi

16.07.2020Futbol
2020 uzman erbaş alımı ne zaman Başvuru şartları ve detaylar

2020 uzman erbaş alımı ne zaman? Başvuru şartları ve detaylar

2020 uzman erbaş alımı hakkında beklentiler, temmuz ayının gelmesiyle birlikte tavan yaptı. Jandarma uzman erbaş yani uzman çavuş ve uzman onbaşı olma hayali kuran gençler, 2020 personel alımı kılavuzlarını yayınlamasını bekliyor. Peki, 2020 uzman erbaş alımı ne zaman?

15.07.2020Gündem
FETÖnün mali yapısına büyük takip

FETÖ'nün mali yapısına büyük takip

MASAK, FETÖ'nün para trafiğinin önlenmesine yönelik çok yönlü mücadele yürütüyor. Bu kapsamda, 2019 sonuna kadar FETÖ ile ilgili 1249 finansal işlem kapsamında 524 milyon lira kurul tarafından askıya alındı.

14.07.2020Ekonomi
ALES sonuç tarihi değişti.. İşte ÖSYM Başkanı Halis Aygünün açıklaması

ALES sonuç tarihi değişti.. İşte ÖSYM Başkanı Halis Aygün'ün açıklaması

ÖSYM Başkanı Halis Aygün sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile ALES sınavına girecek adaylar için yeni tarih bilgilendirmesinde bulundu. Adayların Lisansüstü başvurularını yapabilmesi için sınav takviminde 16 Eylül olarak açıklanan sonuç açıklama tarihi 7 Eylül olarak güncellendi. İşte detaylar

13.07.2020Eğitim
Çinde 2, Güney Korede 35 yeni Covid-19 vakası görüldü

Çin'de 2, Güney Kore'de 35 yeni Covid-19 vakası görüldü

Covid-19 salgınında son 24 saatte Çin ana karasında 2, Güney Kore'de 35 yeni vaka tespit edildi.

11.07.2020Dünya
YÖK yatay geçiş kontenjanları 2020 nasıl öğrenilir YÖK yatay geçiş üniversite kontenjanları sorgulama ekranı

YÖK yatay geçiş kontenjanları 2020 nasıl öğrenilir? YÖK yatay geçiş üniversite kontenjanları sorgulama ekranı

YÖK yatay geçiş kontenjanları, erişime açıldı. YÖK'ün internet sitesinden ilan edilen yatay geçiş kontenjanları "Yatay Geçiş Kontenjan Listesi" üniversite ve program adı girildiğinde o programa ait üniversitenin kendi açmış olduğu güncel yurt içi ve dışı kontenjan sayısı bilgisine ulaşılabiliyor. Yatay Geçiş Kontenjan Takvimi" bölümünde ise yatay geçiş işlemleri için hangi üniversiteye ne zaman başvuru yapılabileceği, bu başvuruların değerlendirilme, kesin ve yedek kayıt tarihleri de detaylı olarak yer alıyor. Peki, YÖK yatay geçiş kontenjanları 2020 nasıl öğrenilir? YÖK yatay geçiş üniversite kontenjanları sorgulama

10.07.2020Gündem
Çinde 4, Güney Korede 45 yeni Covid-19 vakası görüldü

Çin'de 4, Güney Kore'de 45 yeni Covid-19 vakası görüldü

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında son 24 saatte Çin ana karasında 4, Güney Kore'de 45 yeni vaka tespit edildi.

10.07.2020Dünya
Çinde 9, Güney Korede 50 yeni Covid-19 vakası görüldü

Çin'de 9, Güney Kore'de 50 yeni Covid-19 vakası görüldü

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında son 24 saatte Çin ana karasında 9, Güney Kore'de 50 yeni vaka tespit edildi.

9.07.2020Dünya
Gaziantepte SAHA İstanbul irtibat ofisi açıldı

Gaziantep'te SAHA İstanbul irtibat ofisi açıldı

Gaziantep'te, Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (SAHA İstanbul) irtibat ofisi açıldı.

9.07.2020Teknoloji
YÖK, Türk üniversitelerine yatay geçişler için web sitesini erişime açtı

YÖK, Türk üniversitelerine yatay geçişler için web sitesini erişime açtı

YÖK tarafından, küresel Kovid-19 salgını nedeniyle yurtdışında okuduğu üniversiteye dönmek istemeyen Türk öğrenciler ile Türkiye'de eğitim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin yatay geçiş işlemlerini içeren web sitesi erişime açıldı. Yatay geçiş kapsamında üniversitelerce belirlenen kontenjanlar ve her üniversite için farklı tarihlerde olan başvuru süreçleri web sitesi üzerinden öğrencilerin kullanımına sunuldu.

8.07.2020Eğitim
Çinde 7, Güney Korede 63 yeni Covid-19 vakası görüldü

Çin'de 7, Güney Kore'de 63 yeni Covid-19 vakası görüldü

Yeni tip koronavirüs salgınında son 24 saatte Çin ana karasında 7, Güney Kore'de 63 yeni vaka tespit edildi.

8.07.2020Dünya
Merkez Bankası haziran ayı fiyat gelişmeleri raporu açıklandı

Merkez Bankası haziran ayı fiyat gelişmeleri raporu açıklandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, temel mal enflasyonu tüm alt gruplarda yükselirken, hizmet enflasyonu normalleşme sürecinin etkilediği kalemler öncülüğünde arttı.

6.07.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Valime de söyledim, olduğu anda toparlayın götürün

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Valime de söyledim, olduğu anda toparlayın götürün

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'yi üç kıtanın sağlık merkezi yapmakta kararlıyız" diye konuştu. Erdoğan, "Şehir hastanelerimiz bunu iddialı bir şekilde söylüyorum, Avrupa'da bir numaradır. Dünyada ise sayılıdır" dedi. "Asker uğurlama törenleri ve taziyeler başta olmak üzere istenmeyen görüntülere şahit olabiliyoruz. Böyle bir yaklaşım olmaz. Asker uğurlama derken arkadaşınızı zehirliyorsunuz." ifadelerini kullanan Erdoğan, "İstanbul'da kesinlikle bunlara müsaade etmeyeceksiniz. Valime de söyledim, 'Böyle bir uğurlama olduğu anda toparlayın götürün.' dedim. Çünkü biz bu insanları kenarda köşede yürürken bulmadık." şeklinde konuştu.

4.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Akar Libyada...  Uluslararası hukuk neyi gerektiriyorsa buradayız

Son dakika haberi: Bakan Akar Libya'da... "Uluslararası hukuk neyi gerektiriyorsa buradayız"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya'da Mehmetçik'le bir araya geldi, Orta Akdeniz'de görev yapan Türk Deniz Görev Grubu gemisi TCG Giresun'u ziyaret etti. Akar, "Uluslararası hukuk, adalet neyi gerektiriyorsa bu manada buradayız. Libyalı kardeşlerimizle beraberiz. Bundan da vazgeçmemiz söz konusu değil." ifadelerini kullandı. Akar ayrıca, "(Fransız gemisinin taciz edildiği iddiası) Askeri değil politik birtakım hesaplar peşinde yapılan kumpaslar. Fransa Türkiye'den özür dilemeli." dedi.

4.07.2020Gündem
Trabzon Havalimanında Kovid-19 testleri yapılmaya başlandı

Trabzon Havalimanı'nda Kovid-19 testleri yapılmaya başlandı

Trabzon Havalimanı'nda, dış hat yolcularına yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yapılması için merkez kuruldu.

2.07.2020Ekonomi
KPSS denklik puanı nedir ve nasıl hesaplanıyor

KPSS denklik puanı nedir ve nasıl hesaplanıyor?

KPSS denklik puanı hakkında detaylar, pek çok adayın gündeminde yer almaya devam ediyor. Sınava girmeden önce konuyla ilgili tam olarak bilgi edinmek isteyen pek çok kişi, KPSS denklik puanı nedir sorusuna yanıt arıyor. Peki, KPSS denklik puanı nedir? İşte, o konu hakkında ÖSYM'nin yayımladığı detaylı bilgiler

30.06.2020Eğitim
CERNde çalışan fizikçinin annesinin şaşkınlığı: Biz senin öğretmen olmanı bekliyorduk

CERN'de çalışan fizikçinin annesinin şaşkınlığı: Biz senin öğretmen olmanı bekliyorduk!

Dünyanın en büyük parçacık fiziği laboratuvarları CERN ve Fermi Ulusal Hızlandırıcı Laboratuvarı'nda (Fermilab) çalışmalar yürüten Dr. Emrah Tıraş (33), ABD'de çalıştığı laboratuvarı gezen annesi Durkadın Tıraş'ın (66), 'Biz senin öğretmen olmanı bekliyorduk' sözünü sosyal medya hesabında paylaşınca binlerce beğeni aldı. İlk ve ortaokul hayatını Antalya'daki köy okullarında tamamladığını söyleyen Dr. Emrah Tıraş, “Anadolu liseleri sınavını kaçırdım ve Karatay Süper Lisesi'nde okudum. Üniversite sınavında aldığım puan çok yüksek bir puan değildi. Önümde iki seçenek vardı. Puanımın yettiği bir üniversiteye gitmek ya da bir yıl daha hazırlanıp aynı zamanda aileme yardım etmek. Babam pazarcılık ve çiftçilik yapıyordu, aynı zamanda hayvanlarımız vardı ve onlara bakıyorduk. Bir sene daha sınava hazırlanmayı göze alamadım ve Atatürk Üniversitesi Fizik Bölümü'nü kazandım" dedi.

30.06.2020Gündem
Üniversitelerde 27 binden fazla Suriyeli öğrenci var

Üniversitelerde 27 binden fazla Suriyeli öğrenci var

Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Abdullah Eren, "Halihazırda Suriyeli öğrenciler ülkemizdeki 182 üniversiteden 148’ine kayıtlı. Üniversiteye kayıtlı Suriyeli öğrenci sayısı 27 bin 606 olup, bu öğrencilerden 3 bin 556’sı tam burslu ve yaklaşık 16 bini ise kısmi burslu olarak eğitimlerine devam ediyor" dedi.

26.06.2020Eğitim
Milli Savunma Bakanı Akar: Türkler ve Kürtler et ve tırnak gibidir

Milli Savunma Bakanı Akar: Türkler ve Kürtler et ve tırnak gibidir

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türk donanmasının bir Fransız gemisini taciz ettiği" iddiasına ilişkin, "Ne kadar haklı olduğumuzun herkes tarafından bilinmesini istiyoruz. Biz bütün açıklığıyla olanları kendilerine ilettik. Hiçbir şekilde oradaki Türk gemilerinin kural dışı bir faaliyette bulunmadığını video çekimleri, fotoğraflar, radar kayıtları ile çıkardık, ortaya koyduk." dedi.

25.06.2020Gündem
Son dakika haberler: Sokağa çıkma yasağı olacak mı Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan kısıtlama açıklaması

Son dakika haberler: Sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan kısıtlama açıklaması

Son dakika haberler... Koronavirüs Bilim Kurulu, yeni tip koronavirüs ile mücadelede son durumu ve tedbirleri görüşmek üzere video konferans yöntemiyle toplandı. Bakan Koca toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Koca, "(YKS) Sınavın, ne getireceği meçhul bir zamandansa şimdi yapılmasına ilgili kurullar tarafından karar verilmesi doğru görünmektedir." dedi. Bakan Koca sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili olarak, '''Belki iller bazında, ilçe bazında bir kısıtlama olabilir ama ülke genelinde düşünmüyoruz'' dedi.

25.06.2020Gündem
Pardus yaygınlaşacak, Diyanetİn 10 bin bilgisayarına kurulacak

Pardus yaygınlaşacak, Diyanet'İn 10 bin bilgisayarına kurulacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Diyanet İşleri Başkanlığı ile imzaladıkları protokol kapsamında, Pardus işletim sisteminin Diyanet’in merkez ve taşra teşkilatlarında kullanılan 10 bin bilgisayara yaygınlaştırılacağını belirterek, "Bu durum yerli ve milli yazılım alanında, kamuda şimdiye kadar yapılmış en yaygın kullanım sözleşmesi anlamına geliyor." dedi.

23.06.2020Teknoloji
ABD başkanı Donald Trump, göçmen ve çalışma vizelerini yıl sonuna kadar askıya aldı

ABD başkanı Donald Trump, göçmen ve çalışma vizelerini yıl sonuna kadar askıya aldı

ABD Başkanı Donald Trump, ülkeye göçmen girişi kısıtlamasını, bazı çalışma vizelerini de kapsayacak şekilde genişlettiği ve bu durumu yıl sonuna kadar uzattığı kararnameyi imzaladı.

23.06.2020Dünya
Meslek lisesinden ihracat

Meslek lisesinden ihracat

İstanbul'da bir meslek lisesinde üretilen burun telli, ultrasonik dikişli ve tek kullanımlık cerrahi maske, tescil belgeleri ile yurt dışı ihracat onaylarının alınması ile Çekya'ya ihraç edildi.

14.06.2020Eğitim
LGS sınav giriş belgesi erişime açıldı -  2020 MEB ve E Okul LGS sınav yerleri sorgulama

LGS sınav giriş belgesi erişime açıldı - 2020 MEB ve E Okul LGS sınav yerleri sorgulama

LGS yerleri ve giriş belgesi için beklenen duyuru 13 Haziran Pazar günü geldi. MEB tarafından uygulanan sınavlardan biri olan LGS sınav giriş belgeleri erişime açıldı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 20 Haziran’da yapılacak merkezi sınavın giriş bilgileri MEB ve e Okul üzerinden öğrenci girişi yapılarak görüntülenebiliyor. İşte 2020 MEB ve E Okul LGS sınav yerleri sorgulama ekranı...

13.06.2020Gündem
197 milyon öğrenci ders başı yaptı

197 milyon öğrenci ders başı yaptı!

Çin genelinde 197 milyonu aşkın öğrencinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri alınarak ders başı yaptığı bildirildi.

12.06.2020Dünya
Prof. Tevfik Özlü kimdir Bilim Kurulu Üyesi Prof. Tevfik Özlünün biyografisi

Prof. Tevfik Özlü kimdir? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Tevfik Özlü'nün biyografisi

Prof. Tevfik Özlü yaptığı açıklamalarla gündeme geliyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi Hasta Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezinin (HAHUM) kurucusu ve halen Müdürlüğünü yürütüyor. Prof. Tevfik Özlü'nün yurt içi ve yurt dışı tıbbi dergilerde Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanmış çok sayıda bilimsel makalesi mevcut. Prof. Tevfik Özlü kimdir? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Tevfik Özlü'nün biyografisi

11.06.2020Gündem
Destekler hizmet ihracatçısını bekliyor

Destekler hizmet ihracatçısını bekliyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Hizmet ihracatçılarımıza 2012'den bu yana 635 milyon lira destek verilmişken sadece 2020 bütçemizde 500 milyon lira kaynak koyduk" dedi.

11.06.2020Ekonomi
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Selçuk imzaladı.... MEBden karne genelgesi

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Selçuk imzaladı.... MEB'den karne genelgesi

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) ilkokul ve ortaokul karneleri elektronik ortamda erişime açılacak, liselerde ise ikinci dönem için karne basılı ortamda düzenlenmeyecek. Liselerde "teşekkür", "takdir", "onur" ve "üstün başarı" belgeleri ile diplomalar öğrenciler tarafından teslim alınabilecek. Kovid-19 salgını nedeniyle yığılmalara meydan vermemek için okul müdürlüklerince yapılacak planlama çerçevesinde 22 Haziran'dan itibaren diploma ve belgeler öğrencilere teslim edilmeye başlanacak.

10.06.2020Gündem
Mardinli Markus’a Kanada yolu göründü

Mardinli Markus’a Kanada yolu göründü

İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan dünyaca ünlü Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nin (CERN) liseli öğrenciler arasında düzenlediği yarışmada 500 proje arasından finale kalan Mardinli Markus Acar’a (18), Kanada’nın önde gelen 4 üniversitesi birden kapılarını açtı. çağrılan Acar, tercihini maddi şartlarını da göz önünde bulundurarak Kanada’daki McMaster Üniversitesi’nden yana kullandı.

3.06.2020Eğitim
Anadolu Etapa 60 milyon euro kredi

Anadolu Etap'a 60 milyon euro kredi

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile Hollanda merkezli kalkınma bankası FMO, Anadolu Etap’a 60 milyon euroluk kredi sağladı.

2.06.2020Ekonomi
YÖK Başkanı Saraç açıkladı: Yurt dışı yatay geçiş kontenjanlarındaki yüzde 50 kısıt kaldırıldı

YÖK Başkanı Saraç açıkladı: Yurt dışı yatay geçiş kontenjanlarındaki yüzde 50 kısıt kaldırıldı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Yükseköğretime girişte başarı sıralaması şartı bulunan programlar dışındaki yükseköğretim programlarının yurt dışı yatay geçiş kontenjanlarındaki yüzde 50 kısıt kaldırılarak, bu programlara yurt içi yatay geçiş kontenjanı kadar yurt dışı kontenjan ayrılabilmesine imkan tanındı" dedi.

30.05.2020Gündem
BIST100 yüzde 0.15 yükseldi, dolar 6.82 lirada

BIST100 yüzde 0.15 yükseldi, dolar 6.82 lirada

Borsa İstanbul Endeksi (BIST100), haftanın son işlem gününde 104 bin 670 puan ve 105 bin 669 puan arasında dalgalandıktan sonra yüzde 0.15 artışla 105 bin 520 puanda kapandı. Kapanışta, BIST Sanayi Endeksi yüzde 0.93, BIST Mali Endeks yüzde 0.02 ekside, BIST Hizmetler Endeksi de yüzde 2.03 artıdaydı.

29.05.2020Ekonomi
Otellerde hijyen, maske ve sosyal mesafe vurgusu

Otellerde hijyen, maske ve sosyal mesafe vurgusu

Koronavirüs salgını sürecinde tatil sezonu hakkında bilgi veren Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkan Yardımcısı Orhan Belge, "Sertifikanın gereklerini yerine getirmek için hummalı bir çalışma içindeyiz. Bu çalışmaları bitirerek otelimizi 5 Haziran gibi açmayı planlıyoruz ama üç şeye dikkat etmemiz gerekiyor; hijyen, maske ve sosyal mesafe" dedi.

29.05.2020Seyahat
Sertifikasyonlu turizm tesislerinde pandemiden uzak güvenli ortam sağlanacak

Sertifikasyonlu turizm tesislerinde pandemiden uzak güvenli ortam sağlanacak

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, bakanlığın oluşturduğu sertifikasyon standartlarını yerine getiren turizm tesislerinde pandemiden uzak güvenli bir ortam sağlanacağını bildirdi.

28.05.2020Seyahat
Son dakika haberler: Demokrasi ve Özgürlükler Adasında tarihi açılış Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş açıklamalar

Son dakika haberler: Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda tarihi açılış! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nın açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Türkiye bundan tam 60 yıl önce tarihinin en kara günlerinden bir olan 27 Mayıs darbesine maruz kaldı. Yassıada'da yapılan iş yargılama değil, bir hukuk cinayetiydi. Aslında burada yapılan iş yargılama değil, darbe yaparak anayasayı çiğneyenlerin ülkenin meşru yöneticilerini anayasayı ihlal ithamıyla giriştikleri bir hukuk cinayetiydi." dedi.

27.05.2020Gündem
Son dakika... Bakan Varanktan solunum cihazı açıklaması

Son dakika... Bakan Varank'tan solunum cihazı açıklaması

Bakan Varank, "Bugün itibarıyla binin üzerinde yoğun bakım solunum cihazımızın ihracatını gerçekleştirmiş durumdayız" açıklamasında bulundu.

27.05.2020Ekonomi
Bir Zümrüdüanka gibi yenilenme yaşadım

"Bir Zümrüdüanka gibi yenilenme yaşadım"

Dizi ve sinema oyuncusu İpek Tuzcuoğlu, " 'Niye magazin programlarında yoksun? Niye daha çok röportaj vermiyorsun?' diye soruyorlar. Bu benim kendi isteyerek yaptığım tercih, bir ilkesellik ve bir prensip. Dolayısıyla artık beni çok görmüyorlar. Sadece iş noktasında, iş yaptığım zaman röportajlar yapıyorum. Bir seneye yakındır da hiç kimseyle röportaj yapmıyorum. Bir Zümrüdüanka gibi yenilenme yaşadım. Mutluyum, huzurluyum. Kendi ruhumla bu sanatçılığımı, oyunculuğumu buluşturacak alan yakaladım ve o alanda çok mutluyum. Yani gerçek İpek bu aslında." dedi.

20.05.2020Magazin
Türk Hava Yolları 87 yaşında

Türk Hava Yolları 87 yaşında

Ay yıldızlı bayrağı ilk kez 1933 yılında, toplam 23 koltuk kapasitesine sahip 5 uçaklık filosuyla taşımaya başlayan Türk Hava Yolları, bugün 360 uçaklık modern bir filoya ve 127 ülkeyi kapsayan bir uçuş ağına sahip.

20.05.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

LGS sonuçları, tercih dönemi karmaşası ve yurt dışı kariyer

Çocuklarımız, zorlu süreçlerin yaşanmasına ve okullarından uzak kalmalarına rağmen bu sene hayatlarında önemli bir dönüm noktası olan Liselere Giriş Sınavı’nda ellerinden geleni yaptılar.

15.07.2020

Turizm’de buruk bayram

Geçmiş yıllarda bayram tatili dönemlerini iple çeken, rekorları beğenmeyen turizm sektörü bu yıl ilk önemli bayram tatili dönemini sessiz sedasız geride bırakarak umutlarını bayram sonrasına taşıdı.

1.06.2020