MENÜ

Yurt Başvuruları

Yurt Başvuruları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yurt Başvuruları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.430 Yurt Başvuruları haberi bulunmuştur.

Yurt Başvuruları Haberleri

YKS başvurusu nasıl yapılır 2020 YKS başvuruları ne zaman bitecek

YKS başvurusu nasıl yapılır? 2020 YKS başvuruları ne zaman bitecek?

2020-YKS başvurusu için ÖSYM'nin belirlediği takvim işlemeye devam ediliyor. Üniversite sınavı ile birlikte hayallerine bir adım daha atmak isteyen bireyler, ÖSYM üzerinden YKS sınav başvuru işlemini gerçekleştirecek. Yakın zaman önce başlayan YKS başvurularının ne zaman biteceği ve nasıl yapıldığı merak konusu oldu. Peki, YKS başvurusu nasıl yapılır? 2020 YKS başvuruları ne zaman bitecek?

15.02.2020Gündem
Son dakika... Bakan Varanktan deprem bölgesi için faizsiz kredi müjdesi

Son dakika... Bakan Varank'tan deprem bölgesi için faizsiz kredi müjdesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Elazığ ve Malatya'daki işletmelerin, istihdam durumuna göre 100 bin ile 150 bin lira arasında faizsiz kredi kullanabileceğini belirtti.

15.02.2020Ekonomi
YKS başvuruları ne zaman bitiyor 2020 üniversite sınavına kimler başvurabilir

YKS başvuruları ne zaman bitiyor? 2020 üniversite sınavına kimler başvurabilir?

Üniversiteye giriş kapsamında milyonlarca adayın katılım sağlayacağı YKS başvuruları ÖSYM tarafından alınmaya devam ediyor. Başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre YKS başvuru ücretini yatıran adaylar, başvuru işlemlerini online tamamlayacak. YKS başvuruları devam ederken son başvuru gününü kaçırmak istemeyen adaylar, YKS başvurularının sona ereceği tarihi sorguluyor. Peki, YKS başvuruları ne zaman bitiyor? 2020 üniversite sınavına kimler başvurabilir? İşte, o konu hakkında detaylar.

12.02.2020Gündem
TEKNOFEST, bu kez Balkanlardan gelen başvuruları kabul ediyor

TEKNOFEST, bu kez Balkanlar'dan gelen başvuruları kabul ediyor

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, bu yılki ilk yurt dışı proje başvurularını Balkan ülkelerinden alacak.

6.02.2020Teknoloji

ASELSAN yurda dönüş için düğmeye bastı, başvurular başladı

Yetişmiş insan gücünün yeniden kazanılması için bir süredir "Back to Turkey" çalışması yürüten ASELSAN, başvurular için internet sitesi oluşturdu.

3.02.2020Teknoloji
DGS başvuruları ne zaman 2020 DGS sınav ve başvuru takvimi

DGS başvuruları ne zaman? 2020 DGS sınav ve başvuru takvimi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından uygulanan ve iki yıllık ön lisans eğitimini dört yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen kişilerin katılım sağladığı Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) 202 etabı için başvuru tarihi merak konusu oldu. Peki, 2020 DGS başvuruları ne zaman? 2020 DGS sınavı ne zaman?

28.01.2020Gündem
İsteyen herkes kişisel verilerini sildirebilir mi

İsteyen herkes kişisel verilerini sildirebilir mi?

Şirketlerin verilerine yönelik saldırılar arttıkça kişilerin endişeleri de artıyor. KVKK ile kişisel verilerin korunması ve işlenmesi konusunda şirketlere yüklenen sorumlulukların dışında bireylere de önemli hakların kazandırıldığını aktaran uzmanlar, kişisel verisi işlenen tüm vatandaşların kanunların izin verdiği ölçüde kişisel verilerini sildirebileceğini belirtiyor.

27.01.2020Teknoloji
Bakanlık açıkladı: 26 milyon 207 bin TL ödeme yapıldı

Bakanlık açıkladı: 26 milyon 207 bin TL ödeme yapıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi aileler için ilk kez geçen yıl başlatılan "Çoklu Doğum Yardımı" kapsamında ikiz ve üçüz doğan 28 bin 938 bebek için 14 bin 350 anneye toplam 26 milyon 207 bin lira ödeme yaptı.

25.01.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Merkelden ortak açıklama

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Merkel'den ortak açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüştü. Görüşmenin ardından iki lider ortak basın açıklamasında bulundu. "Biz Libya’da askeri bir çözümün mümkün olmadığını her fırsatta söyledik." diyen Erdoğan, "Ulusal mutabakat hükümetine destek vermek bir tercih değil yükümlülüktür." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Hafter’in bu 55 maddeyi kabul ettiğine ben inanmadım, inanmıyorum. Hafter, Mitiga Havalimanı'nı bombaladı, bombalamaya devam ediyor." dedi. Merkel ise "İdlib'den kaçmış olan insanların çadırda bulundukları ve onların durumlarına katkı sağlamak için maddi destek vermeye hazır olduğumuzu ifade ettik." açıklamasında bulundu.

24.01.2020Gündem
Jandarma uzman erbaş alımı başvuruları ne zaman başlayacak

Jandarma uzman erbaş alımı başvuruları ne zaman başlayacak?

Uzman erbaş alımı hakkında beklentiler son günlerde arttı. Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda uzman erbaş olarak görev almak isteyen vatandaşlar, söz konusu kurumların 2020 personel alımı kılavuzlarını yayınlamasını bekliyor. Peki, Jandarma uzman erbaş alımı başvuruları ne zaman başlayacak?

15.01.2020Gündem
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: 10 yıllık Türkiye futbol stratejisi hazırlanması gerekiyor

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: 10 yıllık 'Türkiye futbol stratejisi' hazırlanması gerekiyor

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, devletin ilgili birimleri, kulüpler, federasyon ve akademisyenlerin katkılarıyla 10 yıllık Türkiye futbol stratejisinin hazırlanması, burada yer alacak hedeflerin sporun tüm paydaşları ve kamuoyu ile paylaşılması ve hedef birliğinin sağlanması gerektiğini söyledi.

13.01.2020Futbol
Bakan Selçuk: 81 ilde denklik işlemlerini elektronik ortamda yürüteceğiz

Bakan Selçuk: 81 ilde denklik işlemlerini elektronik ortamda yürüteceğiz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'e-Denklik Modülü' sayesinde denklik işlemlerinin elektronik ortamda yapılmaya başlandığını belirterek, "250 binin üzerinde nüfusu olan 86 ilçe merkezinde yurt dışında 43 eğitim müşavirliğimizde ve elbette 81 ilimizde denklik işlemlerini elektronik ortamda yürüteceğiz. Denklik başvurusunda bulunan kişiler, kendi seçmiş oldukları denklik merkezlerinde bu işlemlerini kolaylıkla yaptırabilirler" dedi.

13.01.2020Gündem
Son dakika... Bakan Varank: Ekonomiye olan güven artıyor, iç talep canlanıyor

Son dakika... Bakan Varank: Ekonomiye olan güven artıyor, iç talep canlanıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Ekonomik görünüm günbegün canlanıyor. Geçen senenin üçüncü çeyreğinden itibaren büyüme eğilimine geçmiş durumdayız. Faizler düşüyor. Enflasyon hedefin de altında kaldı. Ekonomiye olan güven artmaya devam ediyor. İç talep canlanıyor. İhracatta rekorlar kırıyoruz yani dış talep cephesi de aslında gayet kuvvetli. Dolayısıyla bu sene ekonomik büyümenin güçlendiği bir yoldayız" açıklamasında bulundu.

12.01.2020Ekonomi
DGS başvurusu ne zaman başlayacak 2020 DGS takvimi

DGS başvurusu ne zaman başlayacak? 2020 DGS takvimi

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine geçişi için uygulanan Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) 2020 etabı için nefesler tutuldu. Söz konusu sınava katılım sağlamak isteyen gençler şimdi ÖSYM'nin yayımladığı tarihleri sorguluyor. Peki, DGS başvurusu ne zaman başlayacak? 2020 DGS ne zaman?

11.01.2020Gündem
Küresel piyasalar ABDnin istihdam verilerine odaklandı

Küresel piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandı

Küresel piyasalarda azalan jeopolitik risklerle rekorlar kırılırken, bugün ABD'de açıklanacak aralık ayı istihdam raporu takip edilecek.

10.01.2020Ekonomi
Korkulan olmadı: İşte piyasalarda son durum

Korkulan olmadı: İşte piyasalarda son durum

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,25 değer kazancıyla 112.876,05 puandan tamamladı. İran'ın Irak'taki ABD üslerine düzenlediği saldırı sonrası Wall Street'te borsalar Çarşamba günü küçük bir düşüşle açıldı.

8.01.2020Ekonomi
Akdeniz Üniversitesi öğretim ve araştırma görevlisi alacak - Başvuru şartları neler

Akdeniz Üniversitesi öğretim ve araştırma görevlisi alacak - Başvuru şartları neler?

Akdeniz Üniversitesi araştırma ve öğretim görevlisi alınacağını duyurdu. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, üniversite bünyesinde 30 personel görev alacak. 13 Ocak'ta sona erecek olan başvurularda ise adayların ALES puan türü dikkate alınacak. Peki, Akdeniz Üniversitesi öğretim görevlisi alımı başvuru şartları neler? Kadro dağılımı nasıl olacak? İşte, Akdeniz Üniversitesi öğretim ve araştırma görevlisi alımıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

7.01.2020Gündem
Vatandaş sahip çıktı

Vatandaş sahip çıktı

TOGG’un Türkiye’nin otomobili için bir araştırma yaptırdığını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Araştırmadan çok olumlu sonuçlar çıktı. Bu projeyi destekleme oranı yüzde 97.6. Sanırım bu oranda Türkiye’de desteklenen başka proje görülmemiştir. Bu aracı satın almak isteyenlerin oranı yüzde 89” dedi.

7.01.2020Ekonomi
Türkiyenin ihracat atağı patent başvurularına yansıdı

Türkiye'nin ihracat atağı patent başvurularına yansıdı

Uluslararası Patent Birliği (UPB) Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Kaya, yılın 10 ayında geçen senenin aynı dönemine göre yerli şirketlerin yurt dışında yaptığı patent başvurusu sayısının yüzde 46 arttığını belirterek, "Neredeyse yarı yarıya bir artış yaşandı. Bu güzel bir gelişme. Bu artış, ülkemizin ihracat atağının patent tarafına da yansıdığını gösteriyor." dedi.

31.12.2019Ekonomi
Kimlik değiştirme son tarih ne zaman Yeni kimlikler nasıl alınır

Kimlik değiştirme son tarih ne zaman? Yeni kimlikler nasıl alınır?

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren kimlik değiştirme işlemi gündemde yer almaya devam ediyor. 2017 yılında yürürlüğe giren uygulama kapsamında çipli kimlik olarak da bilinen yeni kimlik kartlarına geçiş için ilk olarak randevulu başvuru yapılması gerekiyor. Yeni yıla günler kala gözler kimlik değiştirmede son tarihe çevrildi. Peki, Kimlik değiştirme son tarih ne zaman? Yeni kimlikler nasıl alınır? İşte, yeni kimlik kartları ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

27.12.2019Gündem
İTO, 2020yi yerli teknoloji ve milli üretime yatırımda seferberlik yılı ilan etti

İTO, 2020'yi yerli teknoloji ve milli üretime yatırımda seferberlik yılı ilan etti

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç "2020’de büyümeye en kaliteli katkı yatırımlardan gelecektir. Şimdi her işe akıl, yani teknoloji katma zamanı. Şimdi bizim alın terimizi, akıl terimize dönüştürme vakti" dedi.

26.12.2019Ekonomi
Kimlik ve ehliyet yenileme en son ne zaman Kimlik değiştirme başvurusu nasıl yapılır

Kimlik ve ehliyet yenileme en son ne zaman? Kimlik değiştirme başvurusu nasıl yapılır?

2019 yılının son günleri yaklaşırken kimlik yenileme tarihi de gündemdeki yerini aldı. 2017 yılından itibaren kimlik yenileme başvurusu yapan vatandaşların yanı sıra, henüz kimliklerini değiştirmeyen vatandaşlar yeni kimlik nasıl alınır sorusunun yanıtını araştırıyor. Peki, Kimlik ve ehliyet yenileme en son ne zaman? Kimlik değiştirme başvurusu nasıl yapılır? İşte, çipli kimlik olarak da geçen yeni kimlik başvuruları hakkında ayrıntılı bilgiler.

26.12.2019Gündem
Son dakika haberi: OHAL Komisyonu Başkanı konuştu Bank Asyaya yatırılan para miktarını açıkladı

Son dakika haberi: OHAL Komisyonu Başkanı konuştu! Bank Asya'ya yatırılan para miktarını açıkladı

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanı Salih Tanrıkulu, komisyona yapılan 126 bin 300 başvurudan 98 bin 300'ünün 9 bin 600 kabul, 88 bin 700 ret olarak karara bağlandığını, 28 bininin ise incelemesinin devam ettiğini söyledi. OHAL Komisyonu Başkanı Tanrıkulu ayrıca, "Örgüte destek için Bank Asya'ya yatırılan para tutarının 2 milyar 369 milyon lira olduğu tespit edildi." ifadelerinde bulundu.

26.12.2019Gündem
TEMSAdan geçici konkordato kararı

TEMSA'dan geçici konkordato kararı

Finansal açıdan sıkıntı içinde olan otobüs üreticisi TEMSA geçici konkordato kararı aldı.

25.12.2019Ekonomi
Kimlik yenilemede son tarih ne zaman Eski kimlikler hangi tarihe kadar geçerli

Kimlik yenilemede son tarih ne zaman? Eski kimlikler hangi tarihe kadar geçerli?

Eski kimlik kartı olan vatandaşlar yeni kimlik kartlarına geçmek için hangi tarihte işlem yapmaları gerektiğini merak ediyorlar. Peki eski kimlik kartlarının geçerlilik süresi nedir? Kimlik yenileme işleminde son gün ne zaman? İşte detaylar

25.12.2019Gündem
2020 DGS ne zaman DGS başvuruları ne zaman başlayacak

2020 DGS ne zaman? DGS başvuruları ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından organize edilen ve iki yıllık ön lisans eğitimini dört yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen kişilerin katılım sağladığı Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) 2020 etabı için başvuru tarihi merak konusu oldu. Peki, 2020 DGS ne zaman? DGS başvuruları ne zaman başlayacak?

25.12.2019Gündem
2020 ALES sınavları ne zaman

2020 ALES sınavları ne zaman?

Yüksek lisans eğitimi almak isteyen ve akademik personel olma hayali kuran kişilerin girdiği bir sınav olan ALES yani Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın 2020'de ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Peki, 2020 ALES sınavları ne zaman?

24.12.2019Gündem

Son dakika: Yoğun talep geliyordu! 3 yıl daha uzatıldı

19 Kasım 2017 tarihinde yapılan mahkeme kararı olmadan ad ve soyad değişikliği yapılabilmesi düzenlemesine vatandaşlardan yoğun talep geldiğinin altı çizilen açıklamada, söz konusu düzenlemenin ardından sürenin 3 yıl daha uzatıldığı, Cumhurbaşkanına da süreyi bir katına kadar uzatma yetkisi tanındığı belirtildi.

24.12.2019Ekonomi
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü uzman yardımcısı alacak Başvuru şartları neler

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü uzman yardımcısı alacak! Başvuru şartları neler?

İçişleri Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Göç İdaresi Genel Müdürlüğü uzman yardımcısı istihdam edecek. Merkez ve taşra teşkilatında boş bulunan kadrolar için yapılacak alımlara başvuru yapabilmek için, kurumun belirlediği şartları taşımak gerekiyor. Peki, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü uzman yardımcısı alımı başvuru şartları neler?

24.12.2019Gündem
Gaziantep TOKİ projeleri hangi ilçelerde yapılacak İşte Gaziantep sosyal konut projesinin yapılacağı ilçeler

Gaziantep TOKİ projeleri hangi ilçelerde yapılacak? İşte Gaziantep sosyal konut projesinin yapılacağı ilçeler

Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) '100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi'ni hayata geçireceği illerden biri de Gaziantep oldu. İstanbul'dan sonra en fazla konut Gaziantep'te yapılacak. Bölgede ikamet eden vatandaşlar, sosyal konut projesinin yapılacağı ilçeleri merak ediyor. Peki Gaziantep TOKİ projeleri hangi ilçelerde yapılacak? İşte Gaziantep'de toplu konut projesinin yapılacağı ilçeler

17.12.2019Gündem
TOKİ Bayburt sosyal konut projeleri nerede, hangi ilçelerde yapılacak

TOKİ Bayburt sosyal konut projeleri nerede, hangi ilçelerde yapılacak?

TOKİ’nin 81 ilde yapacağı 100 Bin Sosyal Konut Projesi Bayburt'u da kapsıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz gün müjdesini verdiği Türkiye genelinde '100 Bin Sosyal Konut Projesi' kapsamında Bayburt’ta 300 konut yapılacak. Peki, TOKİ Bayburt sosyal konut projeleri nerede, hangi ilçelerde yapılacak?

16.12.2019Ekonomi
TOKİ İstanbul sosyal konut projeleri nerede, hangi ilçelerde yapılacak

TOKİ İstanbul sosyal konut projeleri nerede, hangi ilçelerde yapılacak?

TOKİ sosyal konut projeleri Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi İstanbul’da da büyük bir bilgi gördü. Metropol şehri İstanbul’da ikamet eden vatandaşlar, sosyal konutun yapılacağı ilçeleri merak ediyor. Peki, TOKİ İstanbul sosyal konut projeleri nerede, hangi ilçelerde yapılacak?

16.12.2019Ekonomi
ÖSYM takvimine göre 2020 DGS başvuruları ne zaman İşte 2020 DGS sınav tarihi

ÖSYM takvimine göre 2020 DGS başvuruları ne zaman? İşte 2020 DGS sınav tarihi

ÖSYM tarafından açıklanan DGS (Dikey Geçiş Sınavı) 2020 yılı takvimi, ön lisans programlarından lisans programlarına geçiş yapmak isteyen üniversitelilerin gündeminde yer alıyor. Yeni yıla kısa süre kala DGS sınavı ne zaman sorusunun yanıtı için araştırmalar hızlandı. Peki, 2020 DGS başvuruları ne zaman alınacak? İşte, ÖSYM takvimine göre 2020 DGS sınav tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

14.12.2019Gündem
DGS ne zaman yapılacak 2020 DGS başvuruları ne zaman alınacak

DGS ne zaman yapılacak? 2020 DGS başvuruları ne zaman alınacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak olan 2020 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için hazırlıklar başladı. 2 yıllık önlisans bölümlerinden dört yıllık lisans programlarına geçmek için adayların katılacağı sınavda, başvuru tarihi ve sınav takvimi belli oldu. Peki, DGS ne zaman yapılacak? 2020 DGS başvuruları ne zaman alınacak? İşte, merak edilen ayrıntılar.

8.12.2019Gündem
İTOdan 4 ayda ihracatçı yapacak program

İTO'dan 4 ayda ihracatçı yapacak program

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) 2005'ten bu yana yürüttüğü ve "firmaları 4 ayda ihracatçı yapan" İhracata İlk Adım Programı'nın yeni etabına başvurular başladı.

8.12.2019Ekonomi
Kimlik yenilemede son gün ne zaman Kimlik yenileme işleminde internetten başvuru nasıl yapılıyor

Kimlik yenilemede son gün ne zaman? Kimlik yenileme işleminde internetten başvuru nasıl yapılıyor?

Eski kimlikleri olan vatandaşlar kimlik yenileme işlemlerini nasıl yapılacağını merak ediyorlar. Kimlik yenileme işlemi için internetten randevu alma sistemi ile kimlik yenileme tarihini alabilirsiniz. Peki Kimlik yenilemede son gün ne zaman? Kimlik yenileme işleminde internetten başvuru nasıl yapılıyor?

7.12.2019Gündem
Küresel piyasalar ABDnin istihdam verilerine odaklandı

Küresel piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandı

Küresel piyasalar pozitif görünümünü korurken, gelecek haftaki ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararı öncesinde bugün açıklanacak ABD’nin istihdam raporu takip edilecek.

6.12.2019Ekonomi
Verimsiz harcamalara tırpan, eğitim, sağlık ve üretime kaynak

Verimsiz harcamalara 'tırpan', eğitim, sağlık ve üretime 'kaynak'

Hazine ve Maliye Bakanlığınca, verimsiz harcama alanları tasfiye edilecek, bu yolla oluşturulacak mali kaynak başta eğitim, sağlık ve üretim olmak üzere büyümeye katkı sağlayacak alanlarda kullanılacak.

4.12.2019Ekonomi
Tüm vatandaşları ilgilendiriyor İşte Kimlik Kartı Yönetmeliği

Tüm vatandaşları ilgilendiriyor! İşte Kimlik Kartı Yönetmeliği

İçişleri Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Yönetmeliği'ni yayımlandı. Kimlik kartlarının nasıl alınacağından, şifre işlemlerine kadar tüm detaylar belli oldu.

3.12.2019Ekonomi
Kimlik yenileme başvurusu nasıl alınır

Kimlik yenileme başvurusu nasıl alınır?

Eski kimlikleri yeni kimlik ile değiştirmek isteyen vatandaşlar kimlik başvuru işlemlerinin nasıl yapıldığını merak ediyorlar. İnternet üzerinden alabileceğiniz randevu ile kimlik değiştirme işlemi için başvuru yapabilirsiniz. Peki Kimlik yenileme başvurusu nasıl alınır? İşte merak edilen sorunun cevabı

28.11.2019Gündem
Mali mühür nedir ve mali mühür başvurusu nasıl yapılır

Mali mühür nedir ve mali mühür başvurusu nasıl yapılır?

Mali mühür, son dönemlerde elektronik belge kullanımında kullanılması nedeniyle araştırılmaya başlandı. Peki, mali mühür nedir ve mali mühür başvurusu nasıl yapılır? İşte, mali mühür başvuru ücretleri ve detaylı bilgiler

28.11.2019Gündem
Bakan Varank: Sağladığımız destekler karşılığını buluyor

Bakan Varank: Sağladığımız destekler karşılığını buluyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank "İlk defa Ar-Ge harcamalarının milli gelirimizdeki payı yüzde 1'i aştı. Toplam Ar-Ge harcamalarımız, 2017'ye göre yüzde 29 artarken, en fazla harcamayı da özel sektörümüz yapmış oldu" dedi.

28.11.2019Ekonomi
İstanbuldaki Helal Expo için geri sayım

İstanbul'daki "Helal Expo" için geri sayım

"Dünya Helal Zirvesi İstanbul 2019" ile "7'nci İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Expo" organizasyonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde 28 Kasım-1 Aralık'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek.

26.11.2019Ekonomi
Sınai mülkiyet ve patent seferberliği

Sınai mülkiyet ve patent seferberliği

Türkiye, ileri ve yeni teknolojilere yönelik atılım stratejilerine paralel olarak, sınai mülkiyet ve patentli üretimi artırmak amacıyla toplumda farkındalığı güçlendirecek uygulamaları hayata geçiriyor.

25.11.2019Teknoloji
Küresel piyasalar karışık seyrediyor

Küresel piyasalar karışık seyrediyor

Küresel piyasalar, risk iştahının azalmasıyla karışık bir seyir izlerken, bugün Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın konuşması ile ECB tutanakları takip edilecek.

22.11.2019Ekonomi
Komisyonda kabul edildi

Komisyonda kabul edildi

İçişleri Bakanlığına ilişkin yeni düzenlemeleri de içeren, Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, İçişleri Komisyonunda kabul edildi.

21.11.2019Gündem
Gram altın 270 lira seviyelerinde

Gram altın 270 lira seviyelerinde

Gram altın 269,7 lira, çeyrek altın 444 lira ve Cumhuriyet altını 1.813 liradan işlem görüyor.

21.11.2019Ekonomi
Dolar/TL 5,7090 seviyesinde alıcı buluyor

Dolar/TL 5,7090 seviyesinde alıcı buluyor

Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 5,7090'dan satılıyor.

21.11.2019Ekonomi
VİOPta endeks kontratı güne düşüşle başladı

VİOP'ta endeks kontratı güne düşüşle başladı

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) aralık vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, açılışta yaklaşık yüzde 0,3 düşüşle 133.150 seviyesinden işlem görüyor.

21.11.2019Ekonomi
Gram altın 271 lira seviyelerinde

Gram altın 271 lira seviyelerinde

Gram altın 271,1 lira, çeyrek altın 446 lira ve Cumhuriyet altını 1.820 liradan işlem görüyor

20.11.2019Ekonomi