EKSTRA
MENÜ

Yün

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.773 haberi bulunmuştur.

Yün Haberleri

Evini küçük dokunuşlarla kışa hazırlamak isteyenler için 6 öneri

Evini küçük dokunuşlarla kışa hazırlamak isteyenler için 6 öneri!

Sıcak günler geride kaldı… Doğanın kabuk değiştirmesiyle birlikte sonbahar ve kış esintileri yavaş yavaş evlerin enerjisine karışıyor. Evinizin atmosferine sıcaklık ve kimlik kazandırarak kasvetli havayı dağıtacak ipuçlarıyla evinizi kışa hazırlayın.

11.10.2021Trend Ürünler
Ev tozu akarlarına dikkat Sonbaharla birlikte sayıları artıyor

Ev tozu akarlarına dikkat! Sonbaharla birlikte sayıları artıyor

Sonbaharın gelmesiyle birlikte hava sıcaklıkları hissedilir derecede düştü. Kaşıntı, hapşırma ve nefes darlığı gibi bazı alerji belirtilerinde de artışlar yaşanıyor. Alerjilerin bu denli artmasındaki en önemli etken ise mikroskop altında görülebilen 250-350 mikrometre büyüklüğündeki toz akarları… Peki bu canlılardan korunmak için hangi önlemleri almak gerekiyor?

6.10.2021Gündem
‘Taş Tepeler’in şifreleri

‘Taş Tepeler’in şifreleri

Göbeklitepe’yi de kapsayan Taş Tepeler’de 12 arkeolojik alanın kazı başkanlığını yapan Prof.Dr. Necmi Karul, bölgede Neolitik çağa ilişkin elde edilen bulguları paylaştı. Neolitik çağda sığırlar iki misli büyük, koyunlar yünsüzdü. Ölen insanların kafatasları alınıp yeni yüz ekleniyordu. Bölgede, mimari anlamda devrim sayılan anıtsal yapılarla karşılaşıldı.

27.09.2021Gündem
Kathy Hilton işte bu yüzden soyunup masa örtüsüne sarınmış

Kathy Hilton işte bu yüzden soyunup masa örtüsüne sarınmış

Dünyanın en zengin ailelerinden birinin üyesi, önceki gece gittiği lüks restorandan çıkışta, masa örtüsüne sarılmış halde görüntülenmişti.

25.09.2021Magazin
Koyun Türleri Ve İsimleri Nelerdir En Verimli Koyun Irkı Hangisidir

Koyun Türleri Ve İsimleri Nelerdir? En Verimli Koyun Irkı Hangisidir?

Sütü, eti ve yünü için yetiştirilebilen koyunların burun kısımları çıplaktır ve nemlidir. Vücutları ise kalın tüyler ile kaplı olmaktadır. Sizin için koyunun ne demek olduğunu, koyun türlerinin neler olduğunu ve koyunların özelliklerini derledik.

24.09.2021Araştırma
25 Eylül hangi burç ve burcu ne 25 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

25 Eylül hangi burç ve burcu ne? 25 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanların merakını uyandıran Astroloji her devirde merkezde olan bir alan olmuştur. İşte ilgiyle okuyacağınız 25 Eylül hangi burç, 25 Eylül doğumluların özellikleri, 25 Eylül tarihinde meydana gelmiş olaylar, 25 Eylül tarihinde doğmuş bulunan Türk ünlüler ve yabancı futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

15.09.2021Burçlar
18 Nisan hangi burç ve burcu ne 18 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

18 Nisan hangi burç ve burcu ne? 18 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanlar doğmuş oldukları tarihe bakarak hangi burca ait olduklarını kolay bir şekilde öğrenebilmektedirler. Her hafta ya da her ay düzenli bir biçimde çok sayıda astrolog tarafından burçların yorumlanma tahminleri yapılmaktadır ve çeşitli platformlar aracılığıyla kullanıcılara iletilmektedir. Özellikle 18 Nisan tarihinin hangi burç olduğunu, bu burcun mevcut özelliklerini, yükselenini, ayrıca 18 Nisan tarihinde doğan Türk ve yabancı ünlüleri sizler için derledik.

12.09.2021Burçlar
Koyunlardan kırkılan yün meşakkatli sürecin ardından insanları ısıtan ürünlere dönüşüyor

Koyunlardan kırkılan yün meşakkatli sürecin ardından insanları ısıtan ürünlere dönüşüyor

Van'da yüksek rakımlı yaylalarda otlatılan koyunlardan elde edilen yün, kadınlar tarafından geleneksel yöntemlerle işlenerek çeyizlerin, evlerin ve günlük yaşamın vazgeçilmezleri arasında yer alan yorgan, yastık, minder, yer yatağı ve çoraba dönüştürülüyor.

9.09.2021Haber
Yün Nasıl Yıkanır Sodayla Veya Deterjanla Çamaşır Makinesinde Yün Yıkanır Mı

Yün Nasıl Yıkanır? Sodayla Veya Deterjanla Çamaşır Makinesinde Yün Yıkanır Mı?

Ev eşyalarında yün kullanılan birçok eşya bulunuyor. Yünlerini temizlemek isteyenler nasıl yıkanacağını öğrenmek adına bazı araştırmalar yapabiliyor. Yünün yıkanma şekilleri kişiler tarafından özenli olarak araştırılıyor. Sodayla veya deterjanla çamaşır makinesinde yünün yıkanıp yıkanmadığı kişilerce merak edilen bir bilgidir. Yün nasıl yıkanır? Sodayla veya deterjanla çamaşır makinesinde yün yıkanır mı? İşte, tüm detaylar.

26.08.2021Araştırma
Halı Nasıl Yıkanır Evde Bambu, İpek, Jüt, Hasır Ve Yün Halı Yıkama İpuçları

Halı Nasıl Yıkanır? Evde Bambu, İpek, Jüt, Hasır Ve Yün Halı Yıkama İpuçları

Herkesin evinde olan ürünlerin ilk sıralarında halılar gelmektedir. Halıların çeşidi ise birbirinden farklı olabilir. İpek, hasır, yün, bambu veya daha farklı türden halılar bulmak kolaylıkla mümkündür. Halı nasıl yıkanır? Evde bambu, ipek, jüt, hasır ve yün halı yıkama ipuçları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.08.2021Araştırma
Güve nedir, nasıl oluşur ve neden olur Güve kelebeği (Böceği) ile nasıl mücadele edilir

Güve nedir, nasıl oluşur ve neden olur? Güve kelebeği (Böceği) ile nasıl mücadele edilir

Ev ya da işyerleri için zarar verici en önemli canlılar içerisinde güve geliyor. Ayrıca birçok farklı alanda rastlanan zararlılar içerisinde bulunduğunu söylemek mümkün. Peki, güve nedir, nasıl oluşur ve neden olur? Güve kelebeği (böceği) ile nasıl mücadele edilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.07.2021Araştırma
Mutluluk Atölyesinde ördükleri oyuncaklarla hasta çocukların kalbine dokunuyorlar

"Mutluluk Atölyesi"nde ördükleri oyuncaklarla hasta çocukların kalbine dokunuyorlar

Bursa'da el sanatları öğretmeni Elif Kamacı Efe öncülüğünde bir araya gelen 25 gönüllü kadın, amigurumi tekniğiyle ördükleri oyuncakları hasta çocuklara hediye ediyor.

17.07.2021Haber
Evde yaptığı el işçiliği yorganlara talep artınca KOSGEB desteğiyle imalathane kurdu

Evde yaptığı el işçiliği yorganlara talep artınca KOSGEB desteğiyle imalathane kurdu

Yozgat'ta yaşayan 2 çocuk annesi Tuğba Kılıç, evde eşiyle yaptığı yorganlara talep artınca, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteğiyle kurduğu imalathanede ürettiği yorganları Türkiye'nin dört bir yanına gönderiyor.

6.07.2021Haber
Yozgatta el işçiliğiyle yapıyordu Talep yağınca imalathane kurdu

Yozgat'ta el işçiliğiyle yapıyordu! Talep yağınca imalathane kurdu

Yozgat'ta yaşayan 2 çocuk annesi Tuğba Kılıç, evde eşiyle yaptığı yorganlara talep artınca, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteğiyle kurduğu imalathanede ürettiği yorganları Türkiye'nin dört bir yanına gönderiyor.

6.07.2021Ekonomi
Ayak mantarına ne iyi gelir ve nasıl geçer Ayak mantarı neden olur Evde ayak mantarına iyi gelen bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Ayak mantarına ne iyi gelir ve nasıl geçer? Ayak mantarı neden olur? Evde ayak mantarına iyi gelen bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Her yaş ve cinsiyet grubundan pek çok kişinin ortak sorunu olan ayak mantarları, kötü görüntü vermesinin yanı sıra sosyal hayatı olumsuz etkiliyor. Ayrıca kızarıklık ve kaşıntıyla kendini gösteriyor. Ayak mantarı ile bu sorunu bulunan başka kişilerin eşyalarının kullanılmasıyla da karşılaşılabiliyor. Ayak mantarına iyi gelen bitkisel çözümler ve doğal yöntemler sayesinde evde çare üretmek mümkün. Peki, ayak mantarı nasıl geçer? Evde ayak mantarına ne iyi gelir? Karbonat ayak mantarını geçirir mi? Ayak mantarına kolonya sürülür mü? Sirke ayak mantarına iyi gelir mi? İşte evde ayak mantarına iyi gelen bitkisel ve doğal öneriler...

4.07.2021Sağlık
Naftalin Nedir Ve Ne İşe Yarar Naftalin Nasıl, Neden Ve Nerelerde Kullanılır

Naftalin Nedir Ve Ne İşe Yarar? Naftalin Nasıl, Neden Ve Nerelerde Kullanılır

Naftalin kelimesi Fransızca ve İngilizce olan naphtaline sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcüğün Türkçe karşılığı ise petrolden elde edilen kokulu madde demektir. Naftalin nedir, ne işe yaramaktadır, nasıl, neden ve nerelerde kullanılır detayları ile derledik.

25.06.2021Araştırma
Pardesü nasıl yazılır TDKya göre pardösü mü pardesü mü Pardesü yazımı

Pardesü nasıl yazılır? TDK'ya göre pardösü mü pardesü mü? Pardesü yazımı

Günümüzde kullanılmakta olan kıyafet isimlerinden birçoğu Türkçeye, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca gibi Avrupa dillerinden geçmiştir. Kadınlar için özel olarak üretilen pardösü de bunlardan biri. Pardesü, genellikle soğuk kış aylarında giyilen, bununla birlikte mevsimlik ve yazlık çeşitleri de bulunan bir kış giysisidir. TDK'ya göre pardösü mü pardesü mü şeklinde yazılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.06.2021Sözlük
Rüyada Yün Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Yün Çırpmak Ve Yıkamak Tabiri

Rüyada Yün Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Yün Çırpmak Ve Yıkamak Tabiri

Pek çok alanda kullanılan yün, kimi zaman rüyalarımıza da giriyor. Farklı sektörlerde sıkça kullanılan yün, rüyalarda genellikle de olumlu bir şekilde yorumlanıyor. Rüyada yün görmek ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Mahmure
Mitil atmak nedir Mitil atmak TDK sözlük anlamı

Mitil atmak nedir? Mitil atmak TDK sözlük anlamı

Türkçede bölgelere ve şehirlere özgü birçok deyiş vardır. Bu deyişler zamanla ülkenin geneline yayılıp popülerlik kazanabilir. Son yıllarda sıklıkla kullandığımız mitil atmak deyimi de bu sözler arasında yer alıyor. Mitil atmak nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Sözlük
Beypazarı’nda çarşı pazar

Beypazarı’nda çarşı pazar

Tarihi İpek Yolu’nun duraklarından olan Beypazarı, önemli ticaret merkezlerinden biriydi. Tarih boyunca sürdürdüğü canlılığıyla bugün halen turistik cazibe merkezi. Orijinalliği korunmuş, zarif Osmanlı konakları arasında gezip ünlü çarşısında lezzetli bir mola verebilirsiniz.

23.05.2021Seyahat
Akar Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Ev Akarı Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Akar Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Ev Akarı Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Akar alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Ev akarı alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi sahibi olmak için tüm detayları derledik.

15.05.2021Sağlık
Çekirge Ne Yer Çekirgeler Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Çekirge Ne Yer? Çekirgeler Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Tarla ve çiftliklerde yaygın olarak görülen, zaman zaman istila yapabilen çekirgeler çiftçilerin korku kaynağıdır. Peki; çekirge ne yer, çekirgeler nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinler nelerdir sorularının yanıtını derledik.

3.05.2021Araştırma
Şarbon hastalığında erken tanı önemli

Şarbon hastalığında erken tanı önemli

Sığır, koyun, keçi gibi ot yiyen hayvanlarda görülen ve insanlara geçebilen şarbon hastalığının erken tanı ve uygun tedavi ile hızlıca tedavi edildiğini söyleyen Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı ve Klinik Mikrobiyolog Prof. Dr. Emine Sönmez, “Şarbon şüphesi olan hayvanların kesilmemesi, derilerinin yüzülmemesi ve etlerinin tüketilmemesi için farkındalık oluşturulmalıdır” dedi.

15.04.2021Sağlık
Akrilik Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Akrilik Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Akrilik Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Akrilik Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları  

Akrilik kumaş türü; değişik türleri ile neredeyse bütün kıyafetlerin ve giyim ürünlerinin içerisinde bulunmaktadır. Peki akrilik kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Akrilik kumaş özellikleri ve kullanım alanları nelerdir? İşte detaylar.

Alpaka Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Alpaka Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Alpaka Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Alpaka Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Günümüzde tekstil sektörü hızla gelişiyor. Özellikle kıyafet dikiminde kullanılan kumaşların yapısı, özellikleri ve kaliteleri de dikkat çekiyor. Tekstil sektöründe en çok kullanılan kumaşlardan bir tanesi de alpaka kumaşlardır. Alpaka kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Çuha Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Çuha Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Çuha Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Çuha Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları 

Giyim sektöründe her geçen gün artan model çeşitleri ihtiyaca göre belirleniyor. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda kumaş çeşitliliği de artıyor. Özellikle mevsimsel faktörler göz önüne alındığında hem giyim hem de tekstil için birbirinden farklı kumaşlar bulunuyor. Özellikle çuha kumaş da bulunuyor. Çuha kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Dabıl Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Dabıl Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Dabıl Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Dabıl Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Dabıl kumaş nedir? Dabıl kumaşın özellikleri nelerdir? Dabıl kumaş nerelerde kullanılmaktadır? Dabıl kumaşın temizliği nasıl yapılmalıdır? Dabıl kumaş nasıl yapılmaktadır? Dabıl kumaş terletir mi? Dabıl kumaşın kullanım alanları nasıldır? Dabıl kumaş esnek midir? Dabıl kumaş nedir ve dabıl kumaş hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

Döşemelik Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Döşemelik Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Döşemelik Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Döşemelik Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları 

Mobilyalara döşeme yaptırmadan önce pek çok kişi döşeme kumaş türlerini ve özelliklerini merak etmektedir. Hangi kumaşlar döşeme için uygundur, hangileri sıcak tutar, hangileri terleme yapmaz gibi soruların cevaplarını derledik.

Gabardin Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Gabardin Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Gabardin Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Gabardin Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Kıyafet ve tekstil sektöründe birbirinden farklı kumaşlar kullanılıyor. Bu kumaşlar kullanıldığı alana göre de değer kazanıyor. Son yıllarda en merak edilen kumaşlardan birisi de gabardin kumaşlardır. Gabardin kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Jarse Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Jarse Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Jarse Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Jarse Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

1700'lü yılların başından bu yana kullanılan jarse kumaş, ilk kez Fransa'da üretildi. Daha sonra Avrupa ülkelerine ithal edilen ürün, 1900'lü yıllardan itibaren dünya genelinde yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Adını Jersey Adasından alan kumaş, genellikle yazlık ve mevsimlik kıyafetlerin üretiminde kullanılıyor. Jarse kumaş terletir mi? Özellikleri ve kullanım alanları nelerdir? Merak edenler için detaylı bir şekilde derledik.

Kapitone Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Kapitone Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Kapitone Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Kapitone Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Tekstil ve ev dekorasyonunda çeşitli kumaş türleri kullanılmaktadır. Kumaş çeşitleri arasında en bilinen türlerden bir tanesi de kapitone kumaşlardır. Kapitone pek çok alanda kullanılmaktadır. Kapitone kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Keçe Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Keçe Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Keçe Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Keçe Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Günümüzde birbirinden farklı kumaş çeşitleri bulunuyor. Bu kumaşlar çoğu zaman kıyafet dikiminde ve ya ev tekstilinde kullanılabiliyor. Keçe ise en eski tekstil ürünlerinden bir tanesidir. Keçe kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Krep Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Krep Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Krep Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Krep Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Adından da anlaşılabileceği üzere birden fazla kumaş çeşidi kullanılarak üretilen tekstil ürünlerinin krep kumaş ismi verilir. Krep kumaşlar yön, ipek ve viskon kumaşların karışımı ile oluşur. Ayrıca polyester, yün ve ipek kullanılarak da üretilmesi mümkündür. Krep kumaş nedir, kullanımı nasıldır, özellikleri nelerdir ve daha fazlasını sizin için derledik.

Örme Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Örme Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Örme Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Örme Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Giyim sektöründe birbirinden farklı kumaş çeşitleri bulunmaktadır. Bu kumaş çeşitlerinden üretilen kıyafetler rahatlıkla giyilebilir. Son yıllarda örme kumaşlar da çok fazla kullanılmaktadır. Örme kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Patiska Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Patiska Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Patiska Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Patiska Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Günümüzde tekstil sektörü hızla gelişiyor. Giyim ve ev tekstilinde kullanılan ürünler için ise dayanıklı ve kaliteli kumaşlar gerekiyor. İhtiyaca göre belirlenen bu kumaşların da en iyileri seçilmelidir. Patiska kumaş da yoğun olarak kullanılır. Patiska kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Pes Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Pes Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Pes Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Pes Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Pes kumaş Polyesterin kısaltması olarak kullanılır. Pes kumaş tekstilde son zamanlarda çok daha yoğun kullanılmaktadır. Pamuklu kumaşların yerine alması amacı ile ortaya çıkmış bir üründür. Pamuk özelliğine yakın lifli bir yapısı vardır. Pamuk üretimi artan nüfusu cevap veremeyeceği için ortaya çıkarılmıştır. Pes kumaş ise bu ihtiyaca cevap verecek en yakın özelliklere sahip dokudur. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Polar Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Polar Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Polar Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Polar Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Polar kumaş, eşofman ve pijama başta olmak üzere birçok kıyafetin üretiminde kullanılıyor. En çok bilinen çeşidi ise ise tıraşlı polar kumaştır. Koltuk ve yatak örtüsü takımlarının imalatında da kullanılan bu kumaşlar hem ucuz hem de kaliteli oldukları için tercih edilmektedir. Polar kumaş nedir ve nerelerde kullanılır? Polar kumaşın merak edilen özelliklerini sizin için derledik.

Rayon Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Rayon Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Rayon Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Rayon Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Rayon kumaş diğer adı ile viskon kumaş olarak biliniyor. İpeğe benzer özellikleri ile de ortaya çıkan rayon, ışıltılı bir görünüm sunması ile parlaklık saçan gösterişli, şık bir kumaş türü olarak göz kamaştırıyor. Kayın ağacı kaynaklı bir kumaş cinsi olarak selülozik yapısı bir hayli yüksek olan rayon kumaş internet sitelerinde en fazla merak edilen ve araştırılan kumaş türleri arasında yer alıyor. Peki rayon kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Rayon kumaş özellikleri ve kullanım alanları nelerdir? İşte tüm bu soruların yanıtlarını derledik.

Şantuk Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Şantuk Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Şantuk Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Şantuk Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Çin’in Shandong eyaletinde ilk olarak kullanılmaya başlanılan şantuk kumaşlar düz dokunan, ipeğimsi düğümleri ve orta ağırlıkta pürüzlü bir yüzeyi olan kumaşlardır. Modacıların en çok sevdiği şantuk kumaşlar ise ipek ve keten karışımlarıdır. Şantuk kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi, şantuk kumaş özellikleri ve kullanım alanları nelerdir tüm detaylarıyla derledik.

Triko Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Triko Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Triko Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Triko Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Moda akımları hızla gelişirken üretilen kıyafetler kullanılan kumaşlar da önem taşıyor. Her kıyafete uygun bulunan kumaşların özellikleri ise dikkat çekicidir. Tekstil sektöründe triko kumaş çok fazla kullanılırken özellikleri de merak ediliyor. Triko kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Tüvit Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Tüvit Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Tüvit Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Tüvit Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

 Giyim sektöründe artan çeşitlilik ihtiyaçlara kısa sürede cevap vermeyi gerektiriyor. Moda sektörünün de öncülüğünde en iyi kıyafetin üretilmesi için doğru kumaş tercihi önem taşıyor. Bu kumaşlardan birisi olan tüvit ile birbirinden şık kıyafetler üretiliyor. Tüvit kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Yün Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Yün Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Yün Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Yün Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Birbirinden farklı kumaş çeşitleri tekstil sektöründe sıkça kullanılmaktadır. Giyim sektörü ve ev tekstilinde de kullanılan bu kumaşların yapısı ve özellikleri de farklılık gösteriyor. Yün kumaşlar ise özellikle kış mevsiminde tercih ediliyor. Yün kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Atopik Cilt nedir Atopik Cilt Belirtileri ve Tedavisi

Atopik Cilt nedir? Atopik Cilt Belirtileri ve Tedavisi

Atopik cilt, özellikle soğuk havalarda cildin hassasiyet geliştirmesiyle yaşanan bir sorundur. Cilt bariyerinin etkisini kaybetmesi sonucu atopik dermatit yani halk arasında bilinen adıyla egzama cilt hastalığı meydana gelir. Peki bu bozulmanın nedeni nedir, atopik cilt belirtileri nelerdir? Atopik cilt hakkında merak edilen bazı bilgileri paylaşıyoruz.

6.04.2021İyi Yaşam

Yazar Sonuçları

Yorgan zaanatından çağdaş tasarımlar

Başarılı tasarımcılar Güneş Mutlu Mavituncalılar ve Ayca Sarc iş birliğinde, geleneksel Türk yorgan zanaatı çağdaş çanta tasarımlarına dönüşüyor. Mehry Mu’nun tasarımcısı Güneş Mutlu Mavituncalılar ve koleksiyoner-tasarımcı Ayca Sarc’ın çantaları, benim el işi yorganlara duyduğum tutkudan dolayı en çok etkilendiğim tasarımlar arasında yer alıyor. Aynı dili konuşan iki yaratıcı kadın, hızla bu kültürel mirası çağdaş bir el işi çanta koleksiyonunda canlandırmaya ve böylece gelir gücü tehlike altındaki zanaat ustalarına destek çıkmaya karar veriyor.Güneş Mutlu Mavituncalılar’ın çantaları her bütçeye, her mevsime, her yaşa uygun ve zamansız diyorum. Markanın ilk kurulduğu yıllarda ilk müşterilerindenim ve her zaman keyifle kullandım. Kendisiyle samimi, içten bir sohbet gerçekleştirdik. Mavituncalılar ile tasarımlarının hikâyesini konuştuk:

8.08.2021

Bodrum ve Çeşme’nin fiyatları kime ucuz kime pahalı?

Yine yılın o dönemi. Yani Bodrum’dan ve Çeşme’den aşırı pahalı lahmacun ve harburger haberleri mevsimi... Her sene, her sene bıkmadan, sıkılmadan aynı geyik. Demek alıcısı var ki her yaz başı ısıtılıp ısıtılıp yeniden önümüze konuyor.

6.07.2021

Bir zamanlar Patagonya’da

Patagonya ismini duyduğumuzda düzensizlik gelir aklımıza. Sanki bahsedilen hayali bir yerdir, hiç var olmamıştır. Gerçekten de bir hayal gibidir Patagonya. Sosyal medyanın en sevdiğim özelliklerinden biri, geçmişte bugün nerede, ne yaptığımızı hatırlatması. Bir zamanlar ben de o uzak ve büyülü topraklardaymışım. Bu hafta size dünyanın sonundaki ‘Ateş Toprakları’nı anlatmak istiyorum.

21.03.2021