EKSTRA
MENÜ

Yulafın Faydaları

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 22 haberi bulunmuştur.

Yulafın Faydaları Haberleri

Yulaf özünün yararları

Yulaf özünün yararları

Yulaf özünün faydaları ile ilgili bir çok bilimsel çalışma yapılmıştır. Yulafın faydaları aslında asırlardır bilinmektedir. Yulafı faydalı kılan içeriğindeki beta glukanlardır.

3.03.2016Sağlık
Yulaf ezmesi nasıl yenir Yulaf ezmesinin faydaları neler

Yulaf ezmesi nasıl yenir? Yulaf ezmesinin faydaları neler?

Buğdaygiller ailesinden olan yulaf ezmesi, son yılların en popüler gıdalarından biri haline geldi. Hazır olarak tüketilen bazı bisküvilerin içerisinde de yer alan yulaf ezmesinin birçok faydası var. Peki, görsel ağırlıklı sosyal medya platformu Instagram’da da tariflerine sık rastladığımız yulaf ezmesi nasıl yenir, faydaları neler?

26.07.2018Gündem
Yulafın Cilde, Saça ve Vücuda Faydaları

Yulafın Cilde, Saça ve Vücuda Faydaları

Yulaf pek çok açıdan muhteşem bir besin. Beslenme haricinde vücut, saç, cilt ve sağlık için de pek çok faydası bulunuyor.

19.11.2018Kişisel Bakım
Yulafı Hayatınıza Dahil Etmenin 7 Yolu

Yulafı Hayatınıza Dahil Etmenin 7 Yolu

Yulaf, tahmin edebileceğinizden çok daha farklı şekillerde vücudunuza faydalı olabilir. Yulaf; lif, antioksidanlar, mineraller ve daha birçok vitaminle, güçlü bir sağlık ve gençlik kaynağı olabilir. Sadece yulafı nasıl ve nerelerde kullanacağınızı bilmeniz gerekir. İşte yulafı birçok alanda kullanmanın 7 yolu...

Yulafı Kullanmanın 5 Farklı Yolu

Yulafı Kullanmanın 5 Farklı Yolu

Bol lifli ve proteinli yapısıyla diyetlerin vazgeçilmezi olan yulafı sadece sütle karıştırıp yemek zorunda değilsiniz. Bu sağlık deposu besini cilt bakımından koku gidericiye kadar pek çok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Yulafı kullanmanın 5 farklı yolu…

Yulaf Ezmesinin Faydaları

Yulaf Ezmesinin Faydaları

Yulaf ezmesi, yulaf kepeğinden elde edilen bir besindir. Genellikle sporcuların ve diyet yapanların tüketmesiyle bilinse de yulaf ezmesini beslenme listenize dahil etmeniz için çok fazla neden var. İşte yulaf ezmesinin faydaları…

Tam bir lif kaynağı Günde 3 gram...

Tam bir lif kaynağı! Günde 3 gram...

Pek çok faydasının yanı sıra güçlü bir bağışıklık güçlendirici olan ‘beta-glukan’ın yulafta bol miktarda bulunduğunu belirten Diyetisyen Şeyma Yılmaz, yulafın sağlığa olan faydalarını paylaştı.

1.04.2020Sağlık
Yulafı hayatınıza dahil etmenin 4 yolu

Yulafı hayatınıza dahil etmenin 4 yolu

Özellikle diyet yapanları vazgeçilmez besinlerinden olan yulafı sadece zayıflamak için kullanmayın. Yulafı kullanabileceğiniz birçok farklı alan var. İşte yulafı hayatınıza dahil etmenin 4 yolu...

3.06.2020Evdehayat
Yulaf ekmeğinin ünü yayılınca çalışanlar siparişlere yetişemez oldu

Yulaf ekmeğinin ünü yayılınca çalışanlar siparişlere yetişemez oldu

Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü'nde üretimine başlanan yulaf ekmeğine vatandaşların ilgisi kısa sürede artınca, çalışanlar siparişlere yetişemez oldu.

Beslenmenize mutlaka ekleyin… Sindirimi kolaylaştırıyor, hazımsızlığa iyi geliyor

Beslenmenize mutlaka ekleyin… Sindirimi kolaylaştırıyor, hazımsızlığa iyi geliyor

En sağlıklı tahıl çeşitlerinden biri olan yulaf; sindirim sisteminin çalışmasını destekler, zengin lif içeriği dolayısıyla mide ve bağırsak sorunlarına iyi gelir. Yulafın faydaları hakkında önemli bilgiler veren Diyetisyen Aysen Arıcan, yetişkinlerin beslenmelerine bu besini mutlaka eklemelerini tavsiye etti.

8.01.2021Sağlık
Bitki çaylarıyla zayıflamak çok moda

Bitki çaylarıyla zayıflamak çok moda

Her yıl yaz aylarının en trendi haberleri arasında yer alıyor "zayıflama tüyoları". Karın bölgesinden, kalçasından, bacaklarından, kollarından ve tüm görüntüsünden rahatsız olanlar, güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte zayıflama telaşına düşüyor.

31.05.2007Sağlık
Mucize besinler hangi derde deva

Mucize besinler hangi derde deva

Uzmanlar 60 tane mucize besin seçti. Bu besinler içinde et, balık, sebze ve meyveler bulunuyor. Ama acı marul şampiyonluğu kimseye bırakmadı. Mucize bitki acı marul felci önlüyor.

18.05.2010Kelebek
Soğuğa “içten” meydan okuyun

Soğuğa “içten” meydan okuyun

Bu kış bir hayli zor geçiyor. Hava sıcaklığının gösterdiği değişimler yüzünden çoğu zaman ne giyeceğimizi, nasıl sıcak kalacağımızı şaşırsak da çözümü içeride aramamız gerekiyor. Beslenmenizde yer vermeniz gereken birkaç önemli yiyecekle içinizi ısıtabilir, dondurucu soğuklara karşı savaş açabilirsiniz.

7.02.2017Sağlık
Neden yulaf kepeği tüketmeliyiz Yulaf kepeğinin faydaları…

Neden yulaf kepeği tüketmeliyiz? Yulaf kepeğinin faydaları…

Son günlerde popülerliği artan yulaf kepeği, günümüzde en sağlıklı gıdalar arasında yerini aldı. Uzmanlar yetişkinler için yulaf kepeğinin çok faydalı olduğunu ancak çocuk beslenmesinde kullanılmaması gerektiğini söyledi.

13.01.2019Sağlık

Yazar Sonuçları

Kilo veremiyorsanız belki de sorun sizde değil leptinde

Adını daha önce duymamış olmanız normal.

17.05.2014
Yulafın faydaları nelerdir Yulaflı pratik tarifler

Yulafın faydaları nelerdir? Yulaflı pratik tarifler

Sindirim sisteminden geç boşaldığı için tokluk hissi sağlar.

21.06.2016

Bir iade-i itibar yazısı

Bugün bir iade-i itibar yazısıyla karşınızdayım. Uzun yıllar hakkı yenmiş, buna rağmen tevazuundan bir şey kaybetmemiş bir arkadaşımızı öveceğiz hep birlikte.

31.07.2017

Okul çağındaki çocuklar için yulaf ezmesinin faydaları

Yulaf, son dönemlerin en popüler tahıllarından. Ancak beslenmede alışkanlık haline getirmek için henüz yeterli yol almış değiliz. Özellikle çocuklar eğer ek gıda döneminde tüketmediyse, ilerleyen yaşlarda tüketmeleri daha da zorlu olabiliyor. Ancak faydalarını okuduktan sonra çocuklar için tüketecekleri bir yol bulmak isteyeceğinize eminim.

11.12.2018

Son Zamanların Trendi: Yulaf Kepeği

Son zamanlarda adını çok sık duyduğumuz ve artık hiçbirimizin aşina olmadığı yulaf kepeğinden bahsedelim azıcık. Nedir bu yulaf kepeği, her yerde karşımıza çıkıyor? Yulaf kepeği, yulaf tanesini saran tüketilebilir kabuk kısmıdır. Yani bilinenin aksine yulafın öğütülmüş hali değildir. Protein ve lif bakımından oldukça zengin olan bu besinin vücudumuza ne gibi faydaları var peki?

31.01.2019