EKSTRA
MENÜ

Ysk

Ysk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ysk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.883 Ysk haberi bulunmuştur.

Ysk Haberleri

Son dakika... Binali Yıldırım: Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir

Son dakika... Binali Yıldırım: 'Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir'

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım önemli açıklamalarda bulundu. Binali Yıldırım, 'Oylar sandıkta iç edilmiştir, bu kadar açıktır. Bizim oylarımız karşı adaya yazılmıştır' dedi. 'Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir' diyen Binali Yıldırım, 'Seçimden sonra bizi yüzlerce insan aradı. Bunu da ilk kez paylaşıyorum. Sandıklarda üç pusula yerine iki pusula verildiğini söylüyor insanlar' diye konuştu. Büyükçekmece itirazlarıyla ilgili olarak da konuşan Binali Yıldırım, 'MHP İlçe Başkanı evine 6 tane seçmen yazılmış haberi yok. Kepazeliğin geldiği boyutu görüyorsunuz' ifadelerini kullandı. CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun futbol maçlarına gitmesiyle ilgili bir soruya Binali Yıldırım şu cevabı verdi: 'Amigolukla başkanlık olmaz. Başkanlığı verecek olan YSK’dır. Seçimden sonraki sürecin sonuçlanmasını sükunetle beklemelidir. Benim tavsiyem odur. Bunun dışında yapılacak her türlü taşkınlık, her türlü toplumsal gerginlik sürece zarar verir.'

15.04.2019Gündem
YSK, CHPnin Maltepe itirazını görüşecek

YSK, CHP'nin Maltepe itirazını görüşecek

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK), Maltepe 1'inci ve 2'nci ilçe seçim kurullarının, bugüne kadar terminallerde yapılan tüm oy sayımlarının iptali yönündeki kararına CHP'nin yaptığı itirazı bugün görüşecek.

15.04.2019Gündem
CHPden Maltepedeki oy sayımının durmasına itiraz

CHP'den Maltepe'deki oy sayımının durmasına itiraz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Maltepe 1. ve 2. ilçe seçim kurulları tarafından, terminallerde bugüne kadar yapılan tüm sayımların oy çokluğuyla iptal edilmesi kararına itiraz etti. CHP tarafından YSK'ye gönderilen itiraz dilekçesinde, Maltepe 1. ve 2. ilçe seçim kurullarının aldığı kararların tümden kaldırılması istendi. Dilekçede, Kurulun aksi kanaatte olması halinde seçim sonuçlarının bir an önce netleşmesi, sayım işlemlerinin bir an evvel bitirilebilmesi adına, Maltepe ilçe seçim kurullarında sayım işlemi yapabilecek 100 ayrı terminal kurulmasına karar verilmesi talep edildi.

15.04.2019Gündem
Maltepede üçüncü sayım

Maltepe'de üçüncü sayım

İstanbul Maltepe’de dün gece oy sayımı durdurulurken, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararıyla oluşturulan ilave 10 sandık kurulu ve bu kurullarca yapılan yeniden sayımlar iptal edildi. Oy sayımı bu sabah 09.00’da yeniden başlayacak.

15.04.2019Gündem
AK Partide olağanüstü  itiraz hazırlığı

AK Parti'de olağanüstü itiraz hazırlığı

AK Parti bir yandan yerel seçim sonuçlarını değerlendirirken, diğer yandan İstanbul itirazlarına ilişkin hukuki altyapı oluşturma çalışmalarını sürdürüyor. İstanbul seçimlerinin iptali için itiraza hazırlanan parti, bunu ‘tam kanunsuzluk hali’ temeline oturtma düşüncesinde. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz da “Olağanüstü itiraz hakkımızı kullanarak İstanbul seçimlerinin yenilenmesini isteyeceğiz” dedi.

15.04.2019Gündem
Bahçeli: Bundan belediye başkanı olmaz

Bahçeli: Bundan belediye başkanı olmaz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beşiktaş-Başakşehir maçındaki ‘Mazbatayı ver’ tezahüratını “Mazbatayı stadyuma taşımak taraflar arasındaki siyasi rekabeti düşmanlığa dönüştürmek için ekilen bir tohumdur. Çok yanlıştır. Bundan belediye başkanı olmaz” sözleriyle değerlendirdi.

15.04.2019Gündem
CHP bugün mazbata bekliyor

CHP bugün mazbata bekliyor

İSTANBUL’da seçim sonuçlarına yapılan itirazlar sonucu oy sayımında sona yaklaşılırken CHP’liler bugün öğlene kadar sonucun çıkması ve Ekrem İmamoğlu’na mazbatanın verilmesi gerektiğini savunuyor.

15.04.2019Gündem
Son dakika... AK Partiden İstanbul açıklaması: Olağanüstü itiraz hakkımızı kullanacağız

Son dakika... AK Parti'den İstanbul açıklaması: 'Olağanüstü itiraz hakkımızı kullanacağız'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, olağanüstü itiraz konusundaki hazırlıklarını büyük oranda tamamladıklarını ve dilekçeyi çok kısa zamanda YSK'ye teslim edeceklerini belirtti.

14.04.2019Gündem
Seçmen taşımaya önlem: ‘Muhtar seçimi ayrı yapılsın’ önerisi

Seçmen taşımaya önlem: ‘Muhtar seçimi ayrı yapılsın’ önerisi

SEÇİMLERE damgasını vuran seçmen taşıma tartışması, AK Parti’nin önceki günkü Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında da gündem oluşturdu.

14.04.2019Gündem
Olağan itiraz süreci sona erdi

Olağan itiraz süreci sona erdi

Yerel seçimlere dönük olağan itirazların YSK tarafından karara bağlanması için belirlenen süre dün sona erdi. Seçime dönük itirazlarda son aşama olan ‘olağanüstü itiraz’ aşamasına gelindi. Partiler, ‘tam kanunsuzluk’ iddiasıyla seçimlerin iptali için olağanüstü itirazlarda bulunabilecek. YSK’nın önündeki en kritik başvuru, AK Parti’nin, İstanbul’un genelinde seçimlerin iptaline ilişkin olağanüstü itirazı olacak. HDP’li Mithat Sancar da KHK’yla ihraç edildikleri gerekçesiyle mazbata verilmeyen HDP’lilerin bulunduğu yerlerde olağanüstü itirazda bulunacaklarını açıklamıştı.

14.04.2019Gündem
Ekrem İmamoğlu: ‘Hakkımı yedirtmem’

Ekrem İmamoğlu: ‘Hakkımı yedirtmem’

Beylikdüzü Belediye Başkanlığı binası önünde konuşma yapan Ekrem İmamoğlu şunları söyledi:

13.04.2019Gündem
YSK’nın alacağı karar tarihidir

YSK’nın alacağı karar tarihidir

CHP Genel Başkan Yardımcı ve Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul seçimlerine ilişkin, “Taşıma seçmen var, seçimi etkileyecek kadar’ diyerek Büyükçekmece’de seçimi etkileyecek bir sonuç çıkarmak istiyorlar. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) alacağı karar tarihidir. Demokrasi için önemli” dedi.

13.04.2019Gündem
Bakan Gül: YSKyı aradığım yalanını reddediyorum

Bakan Gül: YSK'yı aradığım yalanını reddediyorum

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, "Adalet Bakanı olarak YSK'yı aradığım yalanını reddediyorum. Bu seviyesizliği kınıyor, kendilerini sorumlu davranmaya davet ediyorum" diyerek CHP'li Muharrem Erkek'e tepki gösterdi.

13.04.2019Gündem
Son dakika: Bahçeliden Kızılcahamam kampında önemli açıklamalar

Son dakika: Bahçeli'den Kızılcahamam kampında önemli açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Kızılcahamam'daki kampında gündeme dair önemli açıklamalar yapıyor. Bahçeli konuşmasında "Demokrasi kültürümüzün yozlaştırılmasına suskun kalmamız, delilli, ispatlı sandık yolsuzluklarına göz yummamız kesinlikle düşünülemez" ifadelerini kullandı.

13.04.2019Gündem
‘İstanbul’da seçimin seçimi yapılıyor’

‘İstanbul’da seçimin seçimi yapılıyor’

YÜKSEK Seçim Kurulu’nun (YSK) AK Parti’nin İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde seçimin iptaline dönük itirazını görüşmeyi, sayımlar tamamlandıktan sonra Büyükçekmece ile İstanbul’da seçimin yenilenmesine ilişkin olağanüstü itirazla birlikte ele alınması kararı tartışma yarattı.

13.04.2019Gündem
YSK: Ahmet Türk’e mazbatası verilsin

YSK: Ahmet Türk’e mazbatası verilsin

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK), HDP’den Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Ahmet Türk’e mazbata verilmesini kararlaştırdı.

13.04.2019Gündem
‘Türkiye’yi yormasınlar’

‘Türkiye’yi yormasınlar’

YSK’nın resmi olmayan sonuçlarına göre İstanbul’da en çok oyu alan CHP’nin İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu, dün önce sosyal medyadan görüntülü mesaj yayınladı, ardından da cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

13.04.2019Gündem
YSK’dan Eruh’ta iptale ret

YSK’dan Eruh’ta iptale ret

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK), Siirt’in Eruh ilçesinde HDP’nin 800 seçmenin usulsüz kaydedildiği iddiasıyla yaptığı seçimin iptali talebini reddetti.

13.04.2019Gündem
İtiraz hakkımızı vakit geçirmeden kullanacağız

İtiraz hakkımızı vakit geçirmeden kullanacağız

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen MKYK sonrası özetle şunları söyledi:

13.04.2019Gündem
AK Parti’nin itirazı takvimi etkileyebilir

AK Parti’nin itirazı takvimi etkileyebilir

SİYASİ partiler, yaklaşık 25 yerde il seçim kurulu kararlarına karşı Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) itirazda bulundu.

13.04.2019Gündem
Başka ihtimali konuşmuyoruz

'Başka ihtimali konuşmuyoruz'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sürpriz bir kararla seçim yenilenmesi tartışmalarının odağındaki İstanbul’a giderek hem parti Meclis grubunu hem de Merkez Yönetim Kurulu’nu topladı. Her iki toplantıdan da, partililerin yapacağı açıklamalarda “Ekrem İmamoğlu’nun seçimi kazandığını vurgulamaları, başka bir ihtimali konuşmamaları” kararının çıktığı öğrenildi.

13.04.2019Gündem
YSK bir an önce görevini yapsın

YSK bir an önce görevini yapsın

Maltepe’deki toplantının ardından açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “YSK’nın bir an önce görevini yapmasını, AK Parti iktidarından etkilenmemesini bekliyoruz” dedi.

13.04.2019Gündem
Ekrem İmamoğlu: YSKya sesleniyorum, bir an önce kararınızı netleştirin

Ekrem İmamoğlu: YSK'ya sesleniyorum, bir an önce kararınızı netleştirin

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "YSK'ya sesleniyorum, bir an önce kararınızı netleştirin, görevimize başlayalım. Biz, kazandığımız seçimi yedirtmeyiz." dedi.

12.04.2019Gündem
YSKdan HDPnin o başvurusuna ret

YSK'dan HDP'nin o başvurusuna ret

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), HDP'nin, Siirt'in Eruh ilçesindeki seçimlerde usulsüzlük yapıldığına ilişkin itirazının reddine karar verdi.

12.04.2019Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik: Ellerinde bilgi-belge varsa hemen yargıya başvursunlar

AK Parti Sözcüsü Çelik: Ellerinde bilgi-belge varsa hemen yargıya başvursunlar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik AK Parti Genel Merkezi'nde, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sonrası yaptığı açıklamada İstanbul'da 'olağanüstü itiraz' başvurusu için "Birleştirme tutanakları ortaya çıktığı zaman o süreçten sonra itiraz hakkımızı kullanma hakkımız var. Belli bir sürenin geçmesi gerekiyor. YSK’nın o işlemi gerçekleştirmesine bağlı. İtiraz hakkımız vakit geçirilmeden kullanılacaktır" ifadelerini kullandı.

12.04.2019Haber
YSKdan Ahmet Türk kararı

YSK'dan Ahmet Türk kararı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen HDP'nin adayı Ahmet Türk'e mazbatasının verilmesine hükmetti.

12.04.2019Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik: İtiraz hakkımız vakit geçirilmeden kullanılacaktır

AK Parti Sözcüsü Çelik: İtiraz hakkımız vakit geçirilmeden kullanılacaktır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik AK Parti Genel Merkezi'nde, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sırasında yaptığı açıklamada İstanbul'da 'olağanüstü itiraz' başvurusu için "Birleştirme tutanakları büyükşehirle ilgili ortaya çıktığı zaman, arkadaşlarımızın verdiği teknik bilgi bu, o süreçten sonra itiraz hakkımızı kullanma imkanımız var. Dolayısıyla o süreci bekliyoruz. Belli bir sürenin geçmesi gerekiyor, o YSK'nin o işlemi gerçekleştirmesine bağlı. O işlem gerçekleştikten sonra 7 gün içerisinde itiraz hakkımız var. İtiraz hakkımız ivedilikle, vakit geçirilmeden kullanılacaktır" dedi.

12.04.2019Gündem
YSKdan Keskin kararı

YSK'dan Keskin kararı

Yüksek Seçim Kurulu, Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde seçimin iptal edilmesine karar verdi. 2 Haziran'da Keskin'de seçim yenilenecek.

12.04.2019Gündem
Ekrem İmamoğlu: YSKdan son derece kararlı bir duruş bekliyoruz

Ekrem İmamoğlu: YSK'dan son derece kararlı bir duruş bekliyoruz

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, "YSK'dan son derece kararlı bir duruş bekliyoruz" dedi.

12.04.2019Gündem
YSK Denizli Honazda seçimlerin yenilenmesine karar verdi

YSK Denizli Honaz'da seçimlerin yenilenmesine karar verdi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Denizli'nin Honaz ilçesinde seçimlerin yenilenmesine karar verdi. Alınan bilgiye göre, kesin olmayan sonuçlara göre, 31 Mart Pazar günü yapılan seçimde Honaz ilçesinde CHP adayı Yüksel Kepenek'in ikinci sıradaki adaydan 8 oy fazla almasının ardından AK Parti'nin seçim sonuçlarına ilişkin İlçe Seçim Kuruluna itirazı sonrası 41 sandıkta oy pusulaları tekrar sayılmış, Kepenek'e 9 bin 387, rakibi AK Parti'li Turgut Devecioğlu'na ise 9 bin 384 oy çıkmış, fark 3'e düşmüştü. AK Parti ve CHP'nin sonuçlara ilişkin İl Seçim Kuruluna yaptığı itiraz üzerine geçersiz oyların sayılması sonucu Kepenek 1 oy farkla seçimi önde tamamlamıştı.AK Parti'nin buna yaptığı itirazı görüşen YSK, ilçede kısıtlı seçmenin oy kullandığını belirleyerek, bunun sonucu etkilemesi nedeniyle ilçede seçimlerin iptaline karar verdi.Honaz ilçesinde seçimler, 2 Haziran'da yenilenecek.

12.04.2019Haber
YSKdan Bağlar kararı

YSK'dan Bağlar kararı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Diyarbakır Bağlar'da belediye başkanı seçilen HDP'li aday Zeyyat Ceylan'ın, KHK kapsamında ihraç edildiği için mazbata alamayacağına, en yüksek ikinci oyu alan adaya mazbata verilmesi gerektiğine karar verdi.

12.04.2019Gündem
YSK Denizli Honazda seçimlerin yenilenmesine karar verdi

YSK Denizli Honaz'da seçimlerin yenilenmesine karar verdi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Denizli'nin Honaz ilçesinde seçimlerin yenilenmesine karar verdi.

12.04.2019Gündem
Örnek kararın aktörü Kaboğlu: O koltuğa başkası oturamaz seçimin yenilenmesi gerekir

Örnek kararın aktörü Kaboğlu: O koltuğa başkası oturamaz seçimin yenilenmesi gerekir

KHK ile ihraç edilmesine rağmen 2018 seçimlerinde milletvekili seçilerek mazbatasını alan ve görevini sürdüren CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, “KHK’larda seçme seçilme hakkı, kişinin elinden alınmadığı gibi seçilmiş olmak memuriyet statüsünün üstünde bir statüdür. Bu bakımdan yanlış bir karar verilmiştir” dedi.

12.04.2019Gündem
Erdoğandan ilk seçim analizi: Bize düşen nedenlerini görüp işitmek

Erdoğan'dan ilk seçim analizi: Bize düşen nedenlerini görüp işitmek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, yerel seçimlerin ardından ilk kez önceki gün toplanan AK Parti MYK toplantısında sonuçlara ilişkin, “Suçu millete atmak acizliktir, gaflettir. Nedenlerini gözümüzle görüp, kulağımızla işiteceğiz. Özeleştiri yapacağız. Herkes önce kendini değerlendirecek” dediği öğrenildi.

12.04.2019Gündem
KHK’lı başkan tartışması

KHK’lı başkan tartışması

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) kanun hükmünde kararname (KHK) ile kamudan ihraç edilen ve YSK’dan adaylık vizesi alarak seçime giren belediye başkanlarına mazbata verilmeyip ikinci sıradaki adaya mazbata verilmesi kararı tartışma yarattı. HDP, mazbataların verilmediği yerlerde seçimin iptal edilmesini isterken, CHP’den “Seçilme hakları ellerinden alındı” değerlendirmesi geldi.

12.04.2019Gündem
CHP Sözcüsü Öztrak: Fark 14 bin civarında

CHP Sözcüsü Öztrak: Fark 14 bin civarında

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul’da geçersiz oyların sayılmasına ilişkin ilçe seçim kurullarına başvuruyla başlayan süreci ‘seçim çalma organizasyonu’ olarak nitelendirdi.

11.04.2019Gündem
Binali Yıldırım: Seçmen söyleyeceğini söyledi. Artık söz YSK’nındır

Binali Yıldırım: Seçmen söyleyeceğini söyledi. Artık söz YSK’nındır

Cumhur İttifakı AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım Twitter adresinden yaptığı açıklamada "Son günlerde seçim süreci ile ilgili suskunluğumu yanlış yorumlayanlar var. Bilinmelidir ki bu tutumum YSK karar sürecine saygımın gereğidir. Süreci Partim ve yetkili kurullarımızla yakından takip ediyorum. Seçmen söyleyeceğini söyledi. Artık söz YSK’nındır. Nokta. Saygılarımla" ifadelerini kullandı.

11.04.2019Gündem
Flaş gelişme YSK Büyükçekmece görüşmesini erteledi

Flaş gelişme! YSK Büyükçekmece görüşmesini erteledi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti'nin Büyükçekmece Belediye Başkanlığı seçimiyle ilgili itirazını görüşmeyi erteledi.

11.04.2019Gündem
İYİ Parti’den Balıkesir’de ‘olağanüstü itiraz’

İYİ Parti’den Balıkesir’de ‘olağanüstü itiraz’

MİLLET ittifakının Balıkesir büyükşehir belediye başkan adayı ve İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, seçim sonuçlarına ilişkin “Olağanüstü itiraz hakkımızı bugün kullanacağız. Ardından da Anayasa Mahkemesi’ne müracaat edeceğiz” dedi.

11.04.2019Gündem
‘27 bin seçmen hareketi var’

‘27 bin seçmen hareketi var’

Büyükçekmece’de cumhur ittifakının adayı olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, ilçede seçimin ‘tam kanunsuzluk’ gerekçesiyle iptal edilebileceğini söyledi. Uysal, Büyükçekmece iddialarını şöyle sıraladı:

11.04.2019Gündem
81 ilde ortak açıklama

81 ilde ortak açıklama

Türkiye’nin 81 ilindeki CHP il başkanları dün saat 13.00’te kendi illerinde eşzamanlı açıklama yaparak Yüksek Seçim Kurulu’nu (YSK) göreve çağırdı.

11.04.2019Gündem
CHP’den Iğdır örneği

CHP’den Iğdır örneği

CHP, AK Parti’nin Büyükçekmece’deki seçmen listelerinde usulsüzlük olduğu iddiasıyla iptal talebine karşı, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 2014 yılında Iğdır’da seçmen listeleri üzerinden yapılan bir başvuruya verdiği ret kararını emsal gösteriyor.

11.04.2019Gündem
KHK’lı başkanlara mazbata yok

KHK’lı başkanlara mazbata yok

Yüksek Seçim Kurulu, KHK ile kamudan ihraç edilen ve 31 Mart’ta belediye başkanı seçilen adaylara mazbata verilmeyeceğini açıkladı. Mazbatalar seçimi ikinci sırada tamamlayanlara verilecek. Ayrıca YSK, Artvin’in Yusufeli ilçesinde seçimlerin iptal edilerek yeniden yapılmasına karar verdi.

11.04.2019Gündem
YSKya 7 çağrı

YSK'ya 7 çağrı

İstanbul’da AK Parti’nin itirazları üzerine bazı sandıklarda sayım devam ederken ve Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) kararları beklenirken dün sabah saatlerinde ‘Millet İttifakı’nın tarafları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sürpriz zirvede bir araya geldi. Toplantı sonunda YSK’ya 7 maddeden oluşan çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu, “YSK alacağı bir kararla ya Türkiye’yi aydınlığa çıkaracaktır veya Türkiye’yi kaosa sürükleyecektir” dedi.

11.04.2019Gündem
İmamoğlu canlı yayında soruları cevapladı

İmamoğlu canlı yayında soruları cevapladı

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "Yüksek Seçim Kurulu neyin kararını verecek biliyor musunuz? Benim çocuklarımın, yetmez torunlarımın, yetmez torunlarımın çocuklarının teminatı olacak kararı verecek." dedi.

10.04.2019Gündem
Son dakika... YSK kararı verdi: KHKlı başkanlara mazbata verilmeyecek

Son dakika... YSK kararı verdi: KHK'lı başkanlara mazbata verilmeyecek

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen ve belediye başkanı seçilen adaylara mazbata verilmemesine karar verdi.

10.04.2019Gündem

Yazar Sonuçları

İstanbul için YSK’dan ne bekleniyor?

TÜRKİYE nefesini tuttu, İstanbul seçimleriyle ilgili YSK’nın vereceği kararı bekliyor.

15.04.2019

Yasalar ve AİHM içtihatları ışığında mazbata tartışması

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçilmiş bazı HDP’li belediye başkanlarına olağanüstü hal döneminde KHK ile kamu görevinden atıldıkları gerekçesiyle mazbatalarının verilmemesi, mazbataların onların yerine sandıkta ikinci gelen adaylara (hepsi AK Parti’li) verilmesi yolundaki kararı büyük bir tartışma başlattı.

13.04.2019

Kul hakkı yiyenler için ibretlik bir fotoğraf

Ey kul hakkı yiyenler! Bu fotoğrafa iyi bakın!

13.04.2019

YSK tekrar seçim mi diyecek yoksa devam mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya dönüşü Esenboğa Havalimanı’na inmişti. Erdoğan, protokol sırasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı görünce elini sıkıyor, “Hayırlı olsun” diyor. Yavaş da “Teşekkür ederim” diye karşılık veriyor. Bakanlar ve AK Parti genel başkan yardımcıları da Mansur Yavaş’a “Hayırlı olsun” diyorlar. Bu seçimlerde sert bir kampanya dönemi geçirildi. Ama seçim bitti. Başkentin belediye başkanı ile Cumhurbaşkanı arasındaki ilişkilerin normalleşmesi açısından önemli bulduğum için bu diyaloğu paylaştım. Özal döneminde ise tam tersi bir durum vardı. 1989’da belediyeleri kazanan SHP’li belediye başkanları, gittiği yerlerde Özal’ı karşılamada ve uğurlamada yer almıyorlardı.

11.04.2019