EKSTRA
MENÜ

Yorgun Hissetmek

Yorgun Hissetmek haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yorgun Hissetmek hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 254 Yorgun Hissetmek haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yorgun Hissetmek Haberleri

Tip 1 Diyabet Nedir, Belirtileri Nelerdir Tip 1 Diyabet Tedavi Yöntemleri Ve Tanısı..

Tip 1 Diyabet Nedir, Belirtileri Nelerdir? Tip 1 Diyabet Tedavi Yöntemleri Ve Tanısı..

Diyabet, günümüzde pek çok kişinin şikayetçi olduğu bir hastalıktır. Diyabet belirtileri erken ortaya çıkmaya başlasa da bazen kişinin semptomları tanıması biraz zaman alır. Peki, Tip 1 Diyabet nedir, belirtileri ve tedavisi nasıl yapılmaktadır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Sağlık
Demir eksikliğine ne iyi gelir ve nasıl geçer Demir eksikliği neden olur Evde demir eksikliğine iyi gelen besinler, yiyecekler, bitkisel çözümler ve doğal yollar

Demir eksikliğine ne iyi gelir ve nasıl geçer? Demir eksikliği neden olur? Evde demir eksikliğine iyi gelen besinler, yiyecekler, bitkisel çözümler ve doğal yollar

Demir, hücrelerin başta enerji üretiminde olmak üzere birçok enzimin yapısında önemli rol oynar. Demir eksikliği de vücudun ihtiyaç duyduğu demirin karşılanmaması durumunda ortaya çıkar. Bununla birlikte baş ağrısı ve kansızlık gibi sonuçları da olabilir. Demir eksikliğine iyi gelen bitkisel yiyecekler, besinler ve çaylar sayesinde evde doğal yollarla çözüm üretilebilir. Peki demir eksikliği nasıl geçer? Evde demir eksikliğine ne iyi gelir? İşte demir eksikliği nedenleri ve demir eksikliğine iyi gelen bitkisel ve doğal öneriler...

14.07.2021Sağlık
Çikolata kisti nedir, belirtileri neler

Çikolata kisti nedir, belirtileri neler?

Çikolata kistleri yumurtlamayı engellediğinden tedavide erken teşhis oldukça önemlidir. Eğer aile hikayesinde çikolata kisti olan kişiler varsa bu oranlar çok daha artabilir. Çikolata kistinin belirtileri ve yarattığı şikayetlerin şiddeti farklı olsa da bazı bulgular bu hastalığa işaret edebilir. Peki, çikolata kisti nedir, belirtileri neler?

22.01.2021Sağlık
Diyet Yaparken Yorgun Düşmeyin

Diyet Yaparken Yorgun Düşmeyin

Diyet yaparken halsizlik yaşıyor musunuz? Yorgun hissediyor musunuz? Veya hemen pes mi ediyor musunuz? Korkmayın, sıklıkla karşılaşabilen bu durumlar çözümsüz değil

14.07.2020Diyet Rehberi
Her yorgunluk dinlenmekle geçmez

Her yorgunluk dinlenmekle geçmez

Zaman zaman hepimizin kendimizi yorgun hissetmemiz normaldir. Ancak bazı kişilerde yorgunluk kronik hale gelir ve bulantı, kusma, halsizlik, psikolojik sorunlar ya da sık sık hasta olma eğilimi gibi sonuçları da beraberinde getirir. Tıpta bu durumun ‘kronik yorgunluk sendromu’ olarak isimlendirildiğini belirten Dr. Sinan Akkurt, böyle hallerde yorgunlukla mücadele etmek için dinlenmekten daha fazlasını yapmanın, mutlaka bir hekime danışmanın uygun olacağının altını çizdi.

13.01.2020Sağlık
Sürekli Yorgun Hissetmenizin 5 Sebebi

Sürekli Yorgun Hissetmenizin 5 Sebebi

Bazı kişiler kendini sürekli yorgun hissetmekten şikayet ederler. Sabah kalktıklarında dahi yorgun ve bitkin olmalarını çoğu zaman çevreleri, miskinlik olarak yorumlayabilir. Ancak kronikleşen yorgunluğun çok ciddi sebepleri vardır. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Sedat Işık, yorgunluğa neden olabilecek 5 sebep konusunda bilgiler veriyor.

Çocuklarda bronşite ne iyi gelir

Çocuklarda bronşite ne iyi gelir?

Bronşit, akciğere giden hava yollarının iltihaplanması sonucunda ortaya çıkan rahatsızlıktır. Bronş, soluk borusunun akciğerlere giden iki koluna verilen isimdir. Pek çok rahatsızlık bronşların iltihaplanmasına neden olabilir. Çocuklarda genellikle soğuk algınlığı, boğaz ağrısı, grip veya sinüs enfeksiyonundan sorumlu olan virüs solunum savunmasından geçip bronşlara yayıldığında meydana gelir. Bebeklerde ve çocuklarda bronşitin belirtilerine dikkat etmek hastalığın iyice yayılmaması için önem taşır.

Çikolata kisti neden olur Çikolata kisti tedavi edilir mi

Çikolata kisti neden olur? Çikolata kisti tedavi edilir mi?

Çikolata kisti nedir? Çikolata kisti neden olur? Çikolata kisti nasıl tedavi edilir? Tedavi edilmezse tehlikeli midir?

10.02.2019Sağlık
Çikolata Kisti Nedir Çikolata Kistinin Belirtileri Nelerdir

Çikolata Kisti Nedir? Çikolata Kistinin Belirtileri Nelerdir?

Çikolata kisti, Türkiye’de yaklaşık iki milyon kadında var. Kimi zaman hemen ortaya çıkarken kimi zaman ihmal sonucunda ilerlemiş bir şekilde hayatımıza giren çikolata kisti, doğurganlık ihtimalini düşürmeye kadar birçok sorunu beraberinde getiriyor. Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Çiğdem Yavuz Yurtsever, bu hastalık hakkında merak edilen soruları yanıtladı; çikolata kisti nedir? Çikolata kistinin belirtileri nelerdir?

Aşırı terlemenin 7 önemli nedeni

Aşırı terlemenin 7 önemli nedeni

Terleme vücutta ısı dengesinin sağlanması için gerekli olan doğal bir fonksiyon. Hareket ettiğimizde veya dış ortamdaki sıcaklık arttığında vücudun normal ısısının korunabilmesi için ter bezleri beyindeki bir merkez tarafından uyarılıyor.Aşırı terlemenin altında bir hastalık yatabileceği için mutlaka bir hekime başvurmak gerekiyor” uyarısında bulunuyor. Peki hangi hastalıklar vücudu aşırı terletiyor? Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Bilge Ceydilek karda kışta bile terleten 7 hormonal bozukluk ve metabolizma hastalığını anlattı, önemli uyarılarda bulundu.

16.01.2019Sağlık
Aşırı Terlemenin 7 Önemli Nedeni

Aşırı Terlemenin 7 Önemli Nedeni

Terleme vücutta ısı dengesinin sağlanması için gerekli olan doğal bir fonksiyon. Hareket ettiğimizde veya dış ortamdaki sıcaklık arttığında vücudun normal ısısının korunabilmesi için ter bezleri beyindeki bir merkez tarafından uyarılıyor, bunun sonucunda da terleme gelişiyor Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Bilge Ceydilek karda kışta bile terleten 7 hormonal bozukluk ve metabolizma hastalığını anlattı…

Sizi yorgun hissettirecek 6 yiyecek

Sizi yorgun hissettirecek 6 yiyecek

Kendinizi sürekli olarak yorgun hissediyorsanız; bunun nedeni yalnızca çeşitli hastalıklar olmayabilir. Son derece sağlıklı olduğunuz halde hissettiğiniz yorgunluk, direkt olarak beslenmenizle ve tükettiğiniz yiyeceklerle ilgili olabilir. Çünkü bazı besinler kişiye enerjik hissettirirken; bazıları da yorgun hissetmesine neden oluyor. Bu nedenle böyle durumlarda, beslenme biçiminizi ve tükettiğiniz gıdaları mutlaka bir gözden geçirmelisiniz. İşte size yorgun hissettirecek 6 önemli yiyecek…

Demir eksikliği nasıl giderilir İşte içerisinde demir bulunan besinler

Demir eksikliği nasıl giderilir? İşte içerisinde demir bulunan besinler

Demir eksikliği nasıl giderilir sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından araştırılan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Vücuda oldukça faydası bulunan demirin hangi besinlerde bulunduğu merak ediliyor. Peki, demir eksikliği nasıl giderilir? İşte içerisinde demir bulunan besinler.

3.09.2018Sağlık
Bu 7 Belirti Varsa Sindiremiyorsunuz

Bu 7 Belirti Varsa Sindiremiyorsunuz!

Kırmızı et, insan sağlığı açısından oldukça önemli bir besin kaynağı. Bunun yanı sıra, sindirim sistemi için kolay parçalanabilen bir besin de değil. Canlıların sindirim sistemi birbirinden oldukça farklı. Bu farklıların sebepleri beslenme şekliniz veya doğuştan gelen bir sorun olabilir. Kırmızı et de sindirim sistemini zorlayan ama kemik, kas, kan sağlığı, hafıza kuvvetlendirme, enerji verme gibi sayılamayacak birçok faydası var. Peki, eti sindirememe belirtileri nelerdir?

Miyelom nedir Miyelom belirtileri neler

Miyelom nedir? Miyelom belirtileri neler?

Nedeni tam olarak bilinemeyen kan ve kemik iliği rahatsızlığı olan miyelom böbrek yetmezliği,  kemiklerde erime ve özellikle bel kemiğinde olmak üzere kemiklerde kırıklar ve kansızlıkla kendini gösteriyor. Bu hastalığın tam olarak ne olduğunu ve belirtilerini merak eden vatandaşlar da 'Miyelom nedir?' sorusuna yanıt arıyor.

14.08.2018Sağlık
Stresin Vücudunuza Yapabileceği 5 Önemsemediğiniz Şey

Stresin Vücudunuza Yapabileceği 5 Önemsemediğiniz Şey

Stres günümüz yaşamında kaçabileceğimiz bir şey değil. Bu nedenle onunla nasıl mücadele edeceğimizi öğrenmemiz gerekiyor. Spor yapmanın ve aktif bir yaşamın stresin önüne geçmekte oldukça etkili olduğunu tüm uzmanlar belirtiyor. Bu nedenle stresli hayatımızı düzenlemek için onunla başa çıkmayı öğrenmeli ve vücudumuza verdiği zararları en aza indirmeye çalışmalıyız. Çünkü basit bir duygu durumu gibi gördüğümüz stres aslında bir çok fiziksel hastalığa da davetiye çıkarıyor.

Kendini Sürekli Yorgun Hissedenler Ne Yapmalı

Kendini Sürekli Yorgun Hissedenler Ne Yapmalı?

Mevsim geçişleri, hayatınızdaki düzensizlikler, uykusuzluk ya da bazı diğer rahatsızlıklardan kaynaklı olarak kendinizi sürekli yorgun hissediyor olabilirsiniz. Peki, günlük hayatınızı son derece olumsuz etkileyen durumdan nasıl kurtulabilirsiniz?

Demir eksikliği nasıl anlaşılır Demir eksikliğini gidermenin yolları

Demir eksikliği nasıl anlaşılır? Demir eksikliğini gidermenin yolları

Demir eksikliği anemisi, en yaygın anemi tipidir ve vücudunuzda pek çok olumsuz sonuç doğurur. Demir eksikliği anemisi belirtileri ilk başta hafif olabilir ve hatta onları fark etmeyebilirsiniz. Amerikan Hematoloji Derneği'ne (ASH) göre, çoğu insan rutin kan testi yapana kadar hafif anemileri olduğunu bilmiyor. Peki demir eksikliği nasıl giderilir?

30.05.2018Sağlık
Sizi yorgun hissettirecek 6 yiyecek

Sizi yorgun hissettirecek 6 yiyecek

Sizi yorgun hissettirecek 6 yiyecek

1.04.2018Ebeveyn
Sonbahar yorgunluğuna karşı 10 öneri

Sonbahar yorgunluğuna karşı 10 öneri

Yeterli ve dengeli beslenmeye özen göstererek mevsim geçişlerinin üzerimizde yarattığı olumsuz etkileri azaltabilir ve sağlımızı koruyabiliriz. Diyetisyen Şeyma Yılmaz, bu dönemde kendimizi halsiz hissetmememiz için sonbahar yorgunluğuna karşı beslenme önerilerinde bulundu.

Devamlı yorgun hissetmenizin 6 sürpriz nedeni

Devamlı yorgun hissetmenizin 6 sürpriz nedeni

Sağlıklı beslenme, vücudunuzu canlandıracak iyi bir egzersiz ve yeterli uyku her zaman iyi hissettirir. Tüm bunları vücudunuza yetecek miktarda yaptığınızı düşünüyor ve hâlâ kendinizi yorgun hissediyorsanız, altında yatan tahmin etmediğiniz bazı şeyler olabilir. İşte devamlı yorgun hissetmenizin 6 sürpriz nedeni...

1.11.2017Sağlık
Mevsim değişikliklerinin psikolojinize 5 etkisi

Mevsim değişikliklerinin psikolojinize 5 etkisi

Mevsim değişikliği evrende yaşayan tüm canlılar üzerinde hem mental hem de fiziksel değişikliklere sebebiyet verir. Bu durumlardan etkilenenler arasında insanlar da vardır. Mevsim geçişleri türlü uyku ve yeme bozuklukları gibi sağlık sorunlarına veya depresif ruh haline neden olabilir. Bu mevsim değişikliklerinde meydana gelen değişimleri iyi bir şekilde anlamalı, tanımalı ve buna göre hareket etmeliyiz. Aksi takdirde hem biyolojik hem de mental olarak etkilenmemiz söz konusu olabilir. İşte öğrenmenizin büyük fayda sağlayacağı mevsim değişikliklerinin psikolojinize etkileri.

28.09.2017Hayat
Vücudunuz bahara ne kadar hazır

Vücudunuz bahara ne kadar hazır?

Stres, halsizlik ve isteksizlik gibi belirtilerin kendini iyiden iyiye gösterdiği kış aylarını en iyi şekilde atlatmak sizin elinizde. İşte vücudunuzu kısa sürede bahara hazırlayacak öneriler...

26.01.2017Sağlık
Bahar depresyonundan koruyan 6 sağlıklı besin

Bahar depresyonundan koruyan 6 sağlıklı besin

İşte kendinizi daha iyi hissedeceğiniz doğru beslenme taktikleri…

10.02.2016Sağlık
Enerjinizi yüksek tutacak tavsiyeler

Enerjinizi yüksek tutacak tavsiyeler

Bazı günlerde yataktan çıkmak istemiyor, kendinizi yeteri kadar enerjik hissetmiyor olabilirsiniz. Bütün gününüzü kaplumbağa gibi geçirmek zorunda değilsiniz.

16.12.2015Sağlık
Günde 2 Litre Su İçmek Gerçekten Faydalı mı

Günde 2 Litre Su İçmek Gerçekten Faydalı mı?

Suyun hayatımızın için ne derece önemli olduğunu biliniyor. Fakat çok fazla su içmek gerçekten o kadar faydalı mı?

Sabah Kahvesinin İçmeden Öncesi ve Sonrası

Sabah Kahvesinin İçmeden Öncesi ve Sonrası

Sabah kahvesinin insan bünyesinde ki etkilerine inanamayacaksınız.

28.11.2013Eğlence
Kısa devreye dikkat

'Kısa devreye' dikkat

Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Yüksel Aksoy, “Kalbin hiç durmadan çalışmasını sağlayan eşsiz elektrik şebekesindeki ani kısa devrelerle kendini hissettiren kalpteki ritm bozuklukları, ani ölümlere ve kalp organında ciddi rahatsızlıklara neden oluyor” dedi.

12.03.2013Sağlık
Rüyada Salavat Getirmek Ne Anlama Gelir Rüyada Salavat Getirmek Ve Duymak Anlamı

Rüyada Salavat Getirmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Salavat Getirmek Ve Duymak Anlamı

Gördüğümüz rüyalar semboliktir. Fakat neredeyse her biri bir anlam bir işaret taşır. Eğer bu işaretler yoksa o halde bilinçaltımız bize bir şey anlatmaya çalışıyor demektir. Peki, rüyada salavat getirmek ne demektir? İşte, tüm detaylar.

13.07.2021Mahmure
Günlük Burç Yorumları: 2 Şubat Salı Koç, Boğa, İkizler ve Diğer Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 2 Şubat Salı Koç, Boğa, İkizler ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? 2 Şubat'ta aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın 2 Şubat günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 2 Şubat Salı günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. 2 Şubat Salı günü burç yorumlarınız...

2.02.2021Astro Gündem
Çocuklarla kaliteli zaman nasıl yaratılır

Çocuklarla kaliteli zaman nasıl yaratılır?

"Çocuğunuzla ne yaptığınız, ne sürede yaptığınız değil, yaptıklarınızdan birlikte zevk alıp almadığınız önemli" diyen Okul Müdürü Aslı Çelik Karabıyık, kaliteli zaman yaratmanın önemine dikkat çekerek, bunun nasıl yapabileceğine dair öneriler sunuyor.

22.01.2021İlişkiler
Günlük Burç Yorumları: 12 Ekim Pazartesi Günlük Terazi, Akrep, Yay ve Diğer Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 12 Ekim Pazartesi Günlük Terazi, Akrep, Yay ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumunuzu okudunuz mu? 12 Ekim’de aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın 12 Ekim günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 12 Ekim Pazartesi günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. Peki İşte 12 Ekim Pazartesi günü burç yorumlarınız...

11.10.2020Astro Gündem

Yazar Sonuçları

Kreatinin nedir? Neden yükselir?

Vücut kaslarının metabolik faaliyetlerinin yarattığı kimyasal atık, kreatin olarak bilinir. Kreatin, kaslar için enerji üretimine yardımcı olan önemli bir kimyasal moleküldür. Vücudumuzdaki ana kreatinin kaynağıdır. Vücuttaki kreatinin yaklaşık% 2'si her gün kreatinine dönüştürülür ve atılmak üzere böbreklere taşınır. Böbrekler, kreatininin çoğunu idrar yoluyla yok etme işlevi görür. Böbrekler düzgün çalışmıyorsa kanda kreatinin düzeyi yükselir. Çok fazla protein tüketmek kan kreatinin düzeyini artırabilir.

28.05.2021

Mikrobiyota nedir ve bağışıklık sistemine etkileri nelerdir?

Son yıllarda sindirim sistemi hakkındaki çalışmalar yoğunlaştı ve araştırmaların sonucunda özellikle mikrobiyota kavramını öğrendik. Prof. Dr. Murat Baş ile mikrobiyota ve bağışıklık sistemi hakkında merak edilenleri konuştuk.

28.05.2020

Gece körlüğünde biyonik göz...

Halk arasında ‘tavuk karası’ olarak bilinen ve kişinin görme yetisini tamamen kaybetmesine sebep olan retinitis pigmentosa’nın imdadına, ‘biyonik göz’ yetişiyor.

21.08.2018
Neden somurtuyorsun

Neden somurtuyorsun?

Duygunu hissetmeye izin vermediğinde kendine yabancılaştın. Olumsuz duygular gibi olumluluları da hissedemez oldun, sevgi gibi, aşk gibi, tatmin gibi...

14.03.2017

Her şeyin başı sağlık

2016 geride kalmak üzere ama önümüzde hâlâ uzun bir kış var.

24.12.2016

Kronik yorgunluktan kurtulabilirsiniz!

Kadın hastalarımda en sık karşılaştığım problemlerden biri yorgunluktur.

28.05.2015

Yorgun musunuz?

Ağır bir bedensel çabadan sonra kendini yorgun hissetmek normaldir.

16.07.2013

Yorgunluk ruhsal mı

Yorgunluk, en sık karşılaşılan sağlık sorunudur. Araştırmalar da yetişkinler arasında görülen en yaygın sağlık probleminin yorgunluk olduğunu gösteriyor.

10.05.2006

Şans yüzümüze gülecek, aşk mevsimi başlayacak

Bu hafta gökyüzünde yaşanacak olayların hepsinin olumlu etkilerini göreceğiz. Kariyer ve finans konularındaki fırsatları kaçırmayalım. Aşk hayatımızdaysa heyecanlı ve tutkulu günler yaşanacak.

20.06.2021

TV ekranında sade olmaktan yanayım

Elçin Ateş Ersoy...Genç, güzel, başarılı bir sunucu ve spiker. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan Elçin Ateş Ersoy, yüksek lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi’nde tamamladı. Annelik Sanatı Dergisi’nin genel yayın yönetmenliğini sürdüren Ersoy, birçok kanalda sunuculuk yaptı. Şimdi ise FOX TV’de başarılı kadınların başarı hikâyelerine yer verdiği güzel bir programla izleyicilerin karşısında. Televizyon programlarını beğeniyle, dikkatle takip ettiğim sevgili Elçin ile modaya ve hayata dair güzel bir sohbet gerçekleştirdik.

13.06.2021

Gökteki en parlak yıldız: Hangi burcun annesinde büyüdün?

Çocukluğunuz ve astroloji haritanız birbirlerinden ayrılmaz parçalardır. Çocukluğunuzda size olanlar burçlarınızda, evlerinizde ve gezegenlerinizde gizlidir. Bir Koç olduğunuz için mi, yoksa annenize rol yaptığınız için mi, eşinizin sizi aldatacağını sürekli düşünüyorsunuz?

9.05.2021

Nasıl güzel yaş alırız ama yaşlanmayız

Yaş alırken çok daha iyi görünmek bizim elimizde. Kilo vermek, spor yapmak, hayata pozitif bakmak, şükretmek adeta yılları durdurucu iksir özelliğine sahiptir.

14.12.2020

Şimdi bize ‘pandemi gönüllüleri’ lazım

Zor günlerden geçtiğimiz kesin. Sağlığımız, sosyal yaşamımız, ekonomik geleceğimiz tehdit altında ve bu hepimizi üzüyor, kaygılandırıyor.

19.09.2020