EKSTRA
MENÜ

Yoksulluk

Yoksulluk haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yoksulluk hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 9.172 Yoksulluk haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yoksulluk Haberleri

Myanmarda askeri darbeden bu yana 1100den fazla kişi öldü

Myanmar'da askeri darbeden bu yana 1100'den fazla kişi öldü

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, Myanmar ordusunun 1 Şubat'ta yönetime el koymasının ardından 1100'den fazla kişinin öldüğünü ve ülkenin bir çöküş ile karşı karşıya olduğunu bildirdi.

23.09.2021Dünya
Teşkilat ne zaman başlıyor Teşkilat yeni sezon yayın tarihi belli oldu

Teşkilat ne zaman başlıyor? Teşkilat yeni sezon yayın tarihi belli oldu!

TRT1 ekranlarının fenomen dizisi Teşkilat yeni sezon için geri sayım başladı. Yeni sezonda dizilerin art arda yayınlanmaya başlamasıyla birlikte henüz yayınlanmamış olan Teşkilat ne zaman başlıyor merak edilmeye başlandı. İşte beklenen Teşkilat dizisinin yeni sezon yayın tarihi!

22.09.2021Televizyon
Sadettin Kaynakın yaşamı film olacak

Sadettin Kaynak'ın yaşamı film olacak

Klasik Türk sanat müziğinin önemli ismi, besteci Sadettin Kaynak'ın yaşam hikayesi beyaz perdeye aktarılacak.

21.09.2021Keyif
El Salvador Devlet Başkanından şaşırtan hamle Ben dünyanın en havalı diktatörüyüm

El Salvador Devlet Başkanı'ndan şaşırtan hamle! 'Ben dünyanın en havalı diktatörüyüm'

Ülkesinde protesto gösterilerinin hedefi olan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, sosyal medyadaki flaş hamlesiyle dünya gündemine bomba gibi düştü. Bukele, 3 milyon takipçisi olan resmi Twitter hesabında kendisini "Dünyadaki en havalı diktatör" olarak tanımladı.

21.09.2021Dünya
Meksika sınırında akılalmaz görüntüler... Sınır polisi göçmenleri kırbaçla kovaladı

Meksika sınırında akılalmaz görüntüler... Sınır polisi göçmenleri kırbaçla kovaladı!

Çoğu Haitili on binden fazla göçmen ülkedeki ekonomik kriz, yoksulluk ve güvenlik kaygıları nedeniyle Meksika'ya geçti. ABD sınır polisinin ABD'ye gitmek için sınırda bekleyen göçmenlere yaptıkları ise dünya basınında birinci manşet olmuş durumda. Büyük infial yaratan görüntülerde sınır polisinin göçmenleri at sırtında kırbaçlayarak kovaladığı görülüyor.

21.09.2021Dünya
Dünya bu fotoğrafları konuşuyor... Beyaz Saray özür diledi: ABD sınır polisi göçmenleri kırbaçladı

Dünya bu fotoğrafları konuşuyor... Beyaz Saray özür diledi: ABD sınır polisi göçmenleri kırbaçladı!

Dünya son birkaç gündür ABD-Meksika sınırında yaşanan insanlık dramını konuşuyor. Çoğu Haitili on binden fazla göçmen ülkedeki ekonomik kriz, yoksulluk ve güvenlik kaygıları nedeniyle Meksika'ya geçti. ABD sınır polisinin ABD'ye gitmek için sınırda bekleyen göçmenlere yaptıkları ise dünya basınında birinci manşet olmuş durumda. Büyük infial yaratan fotoğraf ve videolardan sonra Beyaz Saray özür dilemeye mecbur kaldı...

21.09.2021Dünya
Milyonlarca kişi insan ticareti ve kölelik riski ile karşı karşıya

Milyonlarca kişi insan ticareti ve kölelik riski ile karşı karşıya

Uluslararası Çevre ve Kalkınma Enstitüsü'nün yayınladığı rapora göre, şiddetli kuraklık ve güçlü kasırgalar nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan milyonlarca insan, önümüzdeki yıllarda modern kölelik ve insan kaçakçılığı riskiyle karşı karşıya kalacak.

20.09.2021Dünya
Yargıtaydan emsal soyadı kararı Boşanma davası açtı, haksız bulundu

Yargıtay'dan emsal 'soyadı' kararı! Boşanma davası açtı, haksız bulundu

Yargıtay, sosyal medyada soyadı kullanımı ile ilgili emsal bir karara imza attı. Eşinin sosyal medya hesaplarında kızlık soyadını kullanmasından rahatsız olarak boşanma davası açan koca haksız bulundu.

20.09.2021Gündem
Almanyada başbakan adayları son kez canlı yayında karşı karşıya geldi

Almanya'da başbakan adayları son kez canlı yayında karşı karşıya geldi

Almanya'da, 26 Eylül'de yapılacak genel seçimlerde yarışacak başbakan adayları seçimlerden önce son kez canlı yayında karşı karşıya geldi.

20.09.2021Dünya
Llosa’dan destansı bir büyülü gerçekçilik şöleni

Llosa’dan destansı bir büyülü gerçekçilik şöleni

Günümüz edebiyatının en önemli isimlerinden Nobel ödüllü Mario Vargas Llosa, tam 40 yıl sonra Türkçeye çevrilen başyapıtı ‘Dünya Sonu Savaşı’nda 1897’deki Canudos Savaşı’nı yeniden canlandırıyor. Gerçeklerden yola çıkan Llosa, pek çok karakter ve hikâyeyi ustaca birbirine bağlayıp oya gibi işliyor. Sayfalar ilerledikçe büyülü gerçekçiliğin büyük eserlerinden birini okuduğunuzu hissediyorsunuz. Ama anlatılan hiçbir şey mantıkdışı değil. Destansı bir büyülü gerçekçilik şöleni, bir başyapıt...

17.09.2021Kitap Sanat
ABDlilerin gelirleri azaldı

ABD'lilerin gelirleri azaldı

ABD'de medyan hanehalkı geliri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 2,9 azaldı.

15.09.2021Ekonomi
Son dakika... Taliban, ele geçirdiği Pençşirde en az yirmi sivili öldürdü

Son dakika... Taliban, ele geçirdiği Pençşir'de en az yirmi sivili öldürdü

BBC, Afganistan'da bazı sivillerin Taliban tarafından öldürüldüğünü doğrulayan video görüntülerine ulaştı. BBC Afgan Servisi, Taliban'a karşı son silahlı direnişin bir haftaya yakın önce sona erdirildiği Pençşir eyaletinde en az 20 kişinin bu şekilde öldürüldüğünü doğruladı.

14.09.2021Dünya
Son dakika: İskoçyadan flaş bağımsızlık açıklaması

Son dakika: İskoçya'dan flaş bağımsızlık açıklaması

İskoçya Bölgesel Hükümeti Başbakanı Nicola Sturgeon, 2023 sonunda bağımsızlık referandumuna gitmeyi planladıklarını söyledi.

13.09.2021Dünya
Lübnana IMFden 1.1 milyar dolar kredi

Lübnan'a IMF'den 1.1 milyar dolar kredi

Lübnan IMF'den özel çekme hakkı kapsamında 1 milyar 135 milyon dolar alacak.

13.09.2021Ekonomi
Yoksulluğa dikkati çekmek için ‘Adalet için depozito” eylemi

Yoksulluğa dikkati çekmek için ‘Adalet için depozito” eylemi

Almanya’da 26 Eylül’de düzenlenecek genel seçimlere katılan Team Todenhöfer Partisi, ülkede yoksul insanların bulunduğuna dikkati çekmek için başkent Berlin’de ‘Adalet için depozito’ eylemi yaptı.

13.09.2021Avrupa
TUSİADdan Eğitim Raporu

TUSİAD'dan Eğitim Raporu

TÜSİAD Eğitim Çalışma Grubu tarafından hazırlanan “COVID-19 Etkisinde Türkiye’de Eğitim Raporu”na göre salgının öğrencilerin okuldan kopma riski altında olduğunu ortaya koydu. Erken çocukluk çağında 5 milyon öğrenci, ilköğretim kademesinde ise 6,5 milyon öğrenci eğitimini yarıda bırakma riski altında. İstanbul’da yapılan bir araştırma ise derin yoksulluk yaşayan hanelerde çocukların yüzde 11,3’ünün yeni dönemde okula devam etmeyeceğini öngörüyor.

10.09.2021Eğitim
‘Ah o vapurda ben de olsaydım...’

‘Ah o vapurda ben de olsaydım...’

Atilla Birkiye gibi yazarların şimdiki zamanı hep yazının zamanıdır, edebiyat ne zamansa o zamandır. Şimdiyse en çok sevdiğimiz, dünya durdukça durası, okunası şairimiz Nâzım Hikmet’i yazıyor, üstelik iki kitapla selamlıyor Usta’yı: ‘Şair İstanbul’ ve ‘Bulutlar Piraye Piraye Diye Geçiyor’.

10.09.2021Kitap Sanat
Yalın ve güçlü bir çocuk göçmen anlatısı...

Yalın ve güçlü bir çocuk göçmen anlatısı...

‘Kalabalıkta Yüzler’, ‘Dişlerimin Hikâyesi’, ‘Kayıp Çocuk Arşivi’yle tanınan Meksikalı yazar Valeria Luiselli, ‘Bana Sonunu Söyle’de göç sorununa, özellikle de çocuk göçmenlerin dramına eğiliyor. ABD’ye ayak basan göçmenlere yöneltilen 40 sorudan hareketle bir göçmen olarak kendisinin duygularını göçmen çocukların travmalarıyla birleştirmiş. Gerçek hikâyelerin üzerinde yükselen yalın ve güçlü bir anlatı.

9.09.2021Kitap Sanat
Mahkeme, 5 aylık evlilik için 2 yıl süreli nafaka ödenmesine karar verdi

Mahkeme, 5 aylık evlilik için 2 yıl süreli nafaka ödenmesine karar verdi

İstanbul'da S.U. (31) 5 aylık kocası C.U.'ya (35) boşanma davası açtı. Dava devam ederken taraflar uzlaşınca mahkeme, koca C.U.'nun 2 yıl süreyle S.U.'ya ayda bin lira yoksulluk nafaka ödemesine ve 2 yıl geçmesinin ardından süreli nafakanın sona ermesine karar verdi. Kararı değerlendiren Avukat Candan Aydın 'Bu karar emsal bir karar. Bundan sonraki süreçlerde eğer bu kararın diğer davalara uygulanması konusunda hukuk anlamında çok güzel sonuçlar elde edeceğiz.' dedi.

9.09.2021Haber
Nafaka davasında emsal niteliğinde karar

Nafaka davasında 'emsal' niteliğinde karar

İstanbul'da S.U. (31) 5 aylık kocası C.U.'ya (35) boşanma davası açtı. Dava devam ederken taraflar uzlaşınca mahkeme, koca C.U.'nun 2 yıl süreyle S.U.'ya ayda bin lira yoksulluk nafaka ödemesine ve 2 yıl geçmesinin ardından süreli nafakanın sona ermesine karar verdi. Kararı değerlendiren Avukat Candan Aydın 'Bu karar emsal bir karar. Bundan sonraki süreçlerde eğer bu kararın diğer davalara uygulanması konusunda hukuk anlamında çok güzel sonuçlar elde edeceğiz.' dedi.

9.09.2021Gündem
Kabilde gündelik hayatın fotoğrafını çektik... Aşı yok ki karşıtı olsun

Kabil'de gündelik hayatın fotoğrafını çektik... Aşı yok ki karşıtı olsun!

Afganistan’da bütün kadınlar burkalı mı? Lokantaların durumu ne? Güzellik merkezleri, kuaförler açık mı? Dolar ne durumda? Sakal mecburi mi? Kabil’in trafiği nasıl? Sosyal hayatta neler oluyor? Düğün törenleri yapılıyor mu? Müzik yayını yapan radyolar kapandı mı? Tiyatro, sinema var mı? Koronavirüsle ilgili neler oluyor? Aşı, test yapılıyor mu? İşte Afganistan'la ilgili merak ettikleriniz...

7.09.2021Gündem
‘Adli yıl’ eleştirilerine yanıt verdi

‘Adli yıl’ eleştirilerine yanıt verdi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İmam Hatipliler Derneği ÖNDER tarafından bu yıl Aksaray Üniversitesi’nde organize edilen 18’inci İmam Hatipliler Kurultayı’nda konuştu.

6.09.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: İnanç, ikinci plana atılmaya çalışılıyor

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: İnanç, ikinci plana atılmaya çalışılıyor

DİYANET İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, inancın ikinci plana atılmaya çalışıldığını belirterek "İnanç, sokakta olmasın, mahallede olmasın, şehirde olmasın ve insanın içinde olsun gibi bir anlayış var. İnsan ile Allah arasında olsun, evine ve ticaretine, siyasetine, adaletine, yansımasın diye ortalığı ayağa kaldırıyorlar. İnançtan oralar adeta aydınlansın. Bu düşünce insanlığı bu noktaya getirmektedir" dedi.

5.09.2021Gündem
Fyodor Dostoyevski kimdir Kısaca hayatı, romanları, eserleri ve sözleri

Fyodor Dostoyevski kimdir? Kısaca hayatı, romanları, eserleri ve sözleri

Fyodor Dostoyevski 19. yüzyılın ikinci yarısında ünlenmeye başlamıştır. Batıda en fazla bilinen yazarlardan biridir. Tüm yüzyıla damga vurmuş başarılı bir yazardır. Fyodor Dostoyevski kimdir? Kısaca hayatı, romanları, eserleri ve sözleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

1.09.2021Araştırma
Afgan bankaları çökmenin eşiğinde

Afgan bankaları çökmenin eşiğinde

Bankaların yaklaşık 2 haftadır kapalı olduğu Afganistan’da finansal sistem çökmenin eşiğinde. Merkez Bankası kaynakları, Taliban’ın emrine rağmen bankanın kapalı kalmayı sürdüreceğini söyledi.

30.08.2021Ekonomi
Çocuklarını kalplerinden doğuran aileler anlatıyor: Biz birlikte ve  mutluyuz

Çocuklarını kalplerinden doğuran aileler anlatıyor: Biz birlikte ve mutluyuz

Kan değil kalp bağları var onların... 3.5 yaşındaki gözleri görmeyen kızına kucak açan Selma Engin, tıpatıp kendi küçüklüğüne benzettiği 6 yaşındaki oğlunu tek başına büyüten Ateş Ateş, daha 2 aylıkken gözlerinin ta içine bakan kızını doğurmadığını unutan Ülkü Aydeniz, Merve onu bıraksa dahi ondan vazgeçmeyeceğini söyleyen D.G. ve zeytin gözlü mahcup oğlunu gururla anlatan Dilek Binbirçiçek... Biyolojik değil, kendi deyimleriyle ‘kalbiyolojik’ çocuklarıyla tanışma hikâyelerini anlattılar. Çocuklara mutlu bir yuva vermek ve gönülden bağlı olacakları çocuklarına kavuşmak isteyenler için de yaşadıklarını, deneyimlerini paylaştılar.

29.08.2021Hürriyet Pazar
Çok şanslısın diyenlere kızıyor... 18 aydır hiç maske takmamış birkaç kişiden biri...

'Çok şanslısın' diyenlere kızıyor... 18 aydır hiç maske takmamış birkaç kişiden biri...

Covid-19 virüsünün uğramadığı dünyanın cennet köşelerinden birine hafta sonu tatili için gidip 1,5 yıl boyunca kalmak ister miydiniz? 'Ah nerede o günler' dediğinizi duyar gibiyiz. Aşağıda tam olarak bunu yaşayan bir kadının hikayesi var. Ama okudukça şaşıracağınızı şimdiden söyleyelim...

24.08.2021Dünya
Son Dakika: Büyük buluşma Can Gönül, Gökhan Gönülün yanına gitti...

Son Dakika: Büyük buluşma! Can Gönül, Gökhan Gönül'ün yanına gitti...

Gökhan Gönül'ün doğum tarihini öğrenince deneyimli futbolcunun ağabeyi olduğunu fark eden Can Gönül, dün gece saatlerinde İstanbul’dan ayrılarak Gökhan Gönül’ün bulunduğu Rize’ye gitti.

24.08.2021Futbol
Son Dakika: Gökhan Gönülden kardeşi Can Gönülle ilgili açıklama: 3 kardeştik 4 olduk, çık gel oğlum

Son Dakika: Gökhan Gönül'den kardeşi Can Gönül'le ilgili açıklama: '3 kardeştik 4 olduk, çık gel oğlum!'

Son dakika haberi... İzmit'te yetiştirme yurdunda kimsesiz büyüyen ve futbol maçı izlediği sırada milli futbolcu Gökhan Gönül'ün kardeşi olduğunu öğrenen Can Gönül, ağabeyiyle ilk kez konuştu. Gökhan Gönül, "Can bizim kardeşimiz. Ben de yeni öğrendim. 3 kardeştik, 4 olduk. Annem ve babam Can'a ulaşmayı bekliyor. Onlar böyle durumlara alışkın insanlar değiller. Can'ın çok fazla özel hayatını paylaşmasından yana değilim. Herkesin her şeyi bilmesine gerek yok. Can'ın beni bulma sürecine benzer şekilde ben de annemi buldum, daha sonra babamla barıştırdım." dedi.

24.08.2021Futbol
Havalimanında çatışma

Havalimanında çatışma

Tahliye operasyonunun sürdüğü Kabil havalimanına kimliği belirsiz kişiler ateş açtı. Güvenliği sağlayan bir eski Afgan ordusu mensubu öldü.

24.08.2021Dünya
Can kardeşin hikâyesi... Gökhan Gönüle hayat sürprizi: 27 yaşında kardeşi olduğunu öğrendi...

Can kardeşin hikâyesi... Gökhan Gönül'e hayat sürprizi: 27 yaşında kardeşi olduğunu öğrendi...

Ünlü futbolcu Gökhan Gönül "Can" adında bugüne kadar hiç bilmediği 27 yaşında bir kardeşi olduğunu öğrendi. Gönül’ün bugüne kadar hiç bilinmeyen hayat hikâyesine Hürriyet olarak ulaştık.

23.08.2021Gündem
Spor hocasının ‘ağır’ mesaisi

Spor hocasının ‘ağır’ mesaisi

Bu hafta İşin Peşinde köşesi için son dönemin gözde mesleklerinden olan spor hocalığını yakından gözlemledim. Spor hocaları mesleğini spor salonunda icra ediyorsa maaş almıyor. Üstelik çoğu salonda özel ders verdiği kişiler için işletmeye pay ödüyor. Özel ders ücretleri semtine göre 150 ile 350 lira arasında değişiyor. Özel ders vermek ise ciddi bir iletişim gücü istiyor. Hocalar sigortasını da kendi ödüyor. Mesaileri sabah 7’de başlayıp akşam 22.00’da bitiyor. Mesai sırasında ortalama 300 kişi ile iletişim kuruluyor. Eğer bir öğrenciye hareketi yanlış yaptırırsan sakatlık olabilir. O yüzden ciddi bir uzmanlık gerekiyor. Hocaların en büyük sıkıntısı ise spor salonunda gelişigüzel yere atılan ağırlıklar. Çünkü mesai sonunda bu ağırlıkları da hocalar topluyor.

23.08.2021Ekonomi
Haiti açıklarında meydana gelen depremde ölü sayısı artıyor

Haiti açıklarında meydana gelen depremde ölü sayısı artıyor

Haiti'de meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremde can kaybı artıyor. Haiti hükümeti cumartesi günü yaşanan 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından olağanüstü hâl ilan ederken, afette hayatını kaybedenlerin sayısı 1297'ye yükseldi.

15.08.2021Haber
Son dakika... Haitide 7.2 büyüklüğünde deprem: Can kaybı bin 297ye yükseldi

Son dakika... Haiti'de 7.2 büyüklüğünde deprem: Can kaybı bin 297'ye yükseldi

Haiti'de meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremde can kaybı artıyor. Haiti hükümeti cumartesi günü yaşanan 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından olağanüstü hâl ilan ederken, afette hayatını kaybedenlerin sayısı 1297'ye yükseldi.

15.08.2021Dünya
Dünya Bankası uyardı Yemenliler açlıkla karşı karşıya

Dünya Bankası uyardı! Yemenliler açlıkla karşı karşıya

Dünya bankası, Yemen'de gayrisafi yurt içi hasılanın (GSYH) 2015'ten bu yana yarı yarıya düştüğünü ve Yemenlilerin yüzde 70'inin açlık tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu açıkladı.

4.08.2021Ekonomi
İskoçya uyuşturucudan ölümlerde yine Avrupa lideri

İskoçya uyuşturucudan ölümlerde yine Avrupa lideri

Birleşik Krallık’a bağlı dört ülkeden biri olan İskoçya, 2020 yılındaki 1.339 uyuşturucu bağlantılı ölümle yine bu alanda Avrupa’nın önde gelen ülkesi oldu.

1.08.2021Avrupa
Kılıçdaroğlu KESK heyetini kabul etti

Kılıçdaroğlu KESK heyetini kabul etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik ve beraberindeki heyeti, CHP Genel Merkezi’ndeki makamında kabul etti.

29.07.2021Gündem
Hürriyet Afganlarla konuştu: Türkiye çok güzel

Hürriyet Afganlarla konuştu: Türkiye çok güzel

Son günlerde Türkiye’ye Afgan göçü tartışma konusu olurken, Hürriyet İstanbul’da Afganlarla konuştu.

28.07.2021Gündem
Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Birpınardan korkutan sözler: Tehlike çanları çalıyor

Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Birpınar'dan korkutan sözler: Tehlike çanları çalıyor

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, iklim değişikliğinin beklenen etkilerinin, tüyler ürpertici nitelikte olduğunu söyledi. Prof. Dr. Birpınar, "Küresel sıcaklık artışının 2-3 derecede olması halinde kara ve deniz canlı türlerinin en az yüzde 54'ünün bu yüzyılda yok olması kuvvetle muhtemel" dedi.

23.07.2021Gündem
Kısır döngüyü kırdık

Kısır döngüyü kırdık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizi 3-5 tarım ürününe, 3-5 katma değeri düşük madene mahkum edenlerin gayesi, istikbalimizin önünü kesmekti. Büyük uğraşlar, mücadeleler, fedakarlıklar neticesinde bu kısır döngüyü kırmayı başardık” dedi.

17.07.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Elinizi uzatacağınız bir yere koyun!

İyi bir yazarın iyi yazarlar üzerine yazması kendisi için risklidir. Çünkü hem öznel yargılarını yazacak hem edebiyat tarihindeki yerini es geçmeyecektir. İşte Hans Magnus Enzensberger’in ‘Hayatta Kalma Sanatçıları-20. Yüzyıldan 99 Edebi Vinyet’i böyle bir kitap.

25.09.2021

En gariban bizim emekliler

Türkiye’deki emeklilerin dünyanın en yoksul kesimi arasında yer aldığı uluslararası rapor ile belgelendi.

17.09.2021

Sonbaharın sonu kış değil bahar

İZMİR, çok yoğun bir haftayı geride bıraktı. Bu haftada 90’ncı İzmir Enternasyonal Fuarı, Dünya Belediyeler Birliği Kültür Zirvesi, İzmir’in 99’ncu kurtuluş yıldönümü, özetle her şey vardı. İzmirliler, özellikle geçen hafta dışarıdaydı, kurtuluş coşkusunun ve fuar konserlerinde ünlü sanatçılarla buluşmanın tadına vardı. Ben de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den, bu günlerin bir değerlendirmesini istedim. İşte Başkan Soyer’in gözünden yaşananlar ve de yorumlar:

14.09.2021

Kuşatma-II

İslam coğrafyasındaki tüm ülkelerde kaç nesil eğitimsiz büyüdü, büyüyor? 

8.09.2021

Dostum sen mi daha Çincisin, ben mi daha Amerikancıyım

Ondan söz ederken hep “Sevgili Doğu” diyorum.

25.08.2021

Kuşlar uçtukça...

"Kuş uçmaz kervan geçmez” dedikleri zamanlarda bile insanoğlunun belki bu kadar derdi, acısı yoktu.

9.08.2021

Bulgaristan’da iktidar soygunu

Bulgaristan’da generaller, atanmış başbakan ve bakanlar artık olabileceklerin farkına varabildiler gibi. Bilen zaten bilir, sokak gevezeliği, tutukla-salıver, ceza kes, tekmele, kakala, vur şeklindeki gelişmelerden sonra bir de ‘volkan patlaması’ var. Korkunç bir şey; hele iktidarda olanlar için. Biz Bulgaristan’da şimdi sanki fasıl arasındayız.

30.07.2021

Evliliğimiz boyunca beni aldattı

Eşim, 21 yıllık evliliğimiz boyunca birçok kez beni aldattı. Eşime güvenemiyorum. Çünkü benimle zorla konuşuyor, zorla sevişiyor ve yüzüme bile bakmıyor.

24.07.2021

Yollarda...

Ve bir bayramı daha yaşıyoruz... 

21.07.2021