MENÜ

Yökdil Sınavı Ne Zaman

Yökdil Sınavı Ne Zaman ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yökdil Sınavı Ne Zaman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 120 Yökdil Sınavı Ne Zaman haberi bulunmuştur.

Yökdil Sınavı Ne Zaman Haberleri

2020 YÖKDİL geç başvuruları ne zaman başlıyor YÖKDİL sınavı ne zaman

2020 YÖKDİL geç başvuruları ne zaman başlıyor? YÖKDİL sınavı ne zaman?

YÖKDİL geç başvuru tarihi Ölçme, seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklanan takvim çerçevesinde adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. 2020 YÖKDİL başvurularını kaçıranlar, geç başvurularını sınav ücretlerini yatırarak ÖSYM'nin AİS sayfası üzerinden yapacaklar. Peki, 2020 YÖKDİL geç başvuruları ne zaman başlıyor? YÖKDİL sınavı ne zaman? İşte, 2020 YÖKDİL geç başvuru ve sınav tarihi.

26.01.2020Gündem
ÖSYM YÖKDİL geç başvuru tarihini duyurdu: 2020 YÖKDİL sınavı ne zaman

ÖSYM YÖKDİL geç başvuru tarihini duyurdu: 2020 YÖKDİL sınavı ne zaman?

2020 YÖKDİL/1 (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı) başvurularının sona ermesiyle geç başvuru tarihi adayların gündemine gelmeye başladı. ÖSYM internet sitesinden 2020 YÖKDİL geç başvuru tarihini duyurdu. Alana özgü yapılan YÖKDİL sınavlara katılım sağlamak isteyen adaylar, YÖKDİL geç başvuru ve sınav tarihini sorguluyor. Peki, YÖKDİL geç başvuruları ne zaman? 2020 YÖKDİL sınavı hangi tarihte? İşte, YÖKDİL sınavıyla ilgili detaylı bilgiler.

20.01.2020Gündem
Başvuruda son tarih yaklaşıyor: YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak

Başvuruda son tarih yaklaşıyor: YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

ÖSYM tarafından düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı başvuruları 8 Ocak tarihinde başladı. Binlerce adayın katılım sağlayacağı sınavda son başvuru tarihi yaklaşırken, başvuru işlemleri ÖSYM'nin internet sitesinden tamamlanmaya devam ediyor. 130 lira olan başvuru ücretini yatıran adaylar, bir yandan da YÖKDİL tarihini sorguluyor. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? YÖKDİL son başvuru tarihi ne zaman? İşte, o konu hakkında ayrıntılı bilgiler.

14.01.2020Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman YÖKDİL puanı kaç yıl geçerli

YÖKDİL sınavı ne zaman? YÖKDİL puanı kaç yıl geçerli?

Bu yıl ilk kez ÖSYM tarafından düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2019-YÖKDİL) 41 il, 47 sınav merkezinde gerçekleştirilecek. Gözler şimdi sınavın düzenleneceği tarihte. Öte yandan YÖKDİL puanının kaç yıl geçerli olacağı da merak konusu oldu. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman? YÖKDİL puanı kaç yıl geçerli?

1.11.2019Gündem
2019 YÖKDİL ne zaman yapılacak Sınav günü açık olacak nüfus müdürlükleri açıklandı

2019 YÖKDİL ne zaman yapılacak? Sınav günü açık olacak nüfus müdürlükleri açıklandı!

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2019-YÖKDİL) ÖSYM tarafından binlerce adayın katılımı ile gerçekleşecek. Sınav giriş belgelerinin yayımlanmasıyla beraber heyecan artarken, adaylar son günlerde YÖKDİL sınav tarihine yönelik bilgileri sıklıkla araştırmaya başladı. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman? YÖKDİL sınavı kaç soru olacak? İşte, 2019 YÖKDİL sınavıyla ilgili merak edilen tüm detaylar.

31.10.2019Gündem
2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak

2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

2019 YÖKDİL sınavı için geri sayım devam ediyor. Sınava katılmak için geçtiğimiz aylarda başvurularını tamamlayan adaylar, sınava yönelik hazırlık yaparken bir yandan da sınavın yapılacağı tarihi öğrenmek istiyor. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

30.10.2019Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman hangi tarihte ÖSYM YÖKDİL sınav yeri sorgulama ekranı

YÖKDİL sınavı ne zaman hangi tarihte? ÖSYM YÖKDİL sınav yeri sorgulama ekranı

Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde yapılacak olan YÖKDİL için geri sayım başladı. ÖSYM tarafından düzenlenecek olan sınava kısa süre kala, sınav giriş yerleri açıklandı. YÖKDİL sınav giriş belgelerinin yayımlanmasıyla beraber, adaylar sınav tarihine yönelik araştırmalarını yoğunlaştırdı. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman hangi tarihte? YÖKDİL sınav yerleri nasıl öğrenilir?

26.10.2019Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak Sınav giriş belgeleri yayınlandı mı

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? Sınav giriş belgeleri yayınlandı mı?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavının 2019'daki son etabı için geri sayım sürüyor. YÖKDİL'in ne zaman yapılacağı, söz konusu sınava katılmak için başvuru yapmış ve beklemede olan kişiler tarafından merakla araştırılıyor. Peki, YÖKDİL ne zaman yapılacak?

22.10.2019Gündem
YÖKDİL sınav yerleri ne zaman açıklanacak YÖKDİL sınavı hangi tarihte

YÖKDİL sınav yerleri ne zaman açıklanacak? YÖKDİL sınavı hangi tarihte?

ÖSYM tarafından düzenlenecek olan YÖKDİL sınavı için hazırlıklar devam ederken, adaylar sınav giriş yerlerine yönelik araştırmalarına başladı. Sınava günler kala, önceden sınav binasına gitmek isteyen adaylar, YÖKDİL sınav giriş belgelerinin ÖSYM tarafından yayımlanacağı tarihi merak ediyor. Peki, YÖKDİL sınav yerleri ne zaman açıklanacak? YÖKDİL sınavı hangi tarihte? İşte, o konu hakkında bilgiler.

19.10.2019Gündem
YÖKDİL için geri sayım devam ediyor YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak

YÖKDİL için geri sayım devam ediyor! YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

Bu yıl ilk kez ÖSYM tarafından düzenlenecek olan 7. Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı'nda (YÖKDİL) için geri sayım devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda başvurularını tamamlayan adaylar, sınav için hazırlıklarını sürdürürken bir yandan da 2019 YÖKDİL takvimini sorguluyor. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? YÖKDİL'e kaç gün kaldı?

5.10.2019Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman

YÖKDİL sınavı ne zaman?

Bu yıl ilk kez Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı'nda (YÖKDİL) son viraja girildi. Söz konusu sınav için gerekli başvuruları tamamlayıp sınava hazırlanan binlerce aday sınav tarihine odaklandı. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman?

4.10.2019Gündem
2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak YÖKDİLe kaç gün kaldı

2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? YÖKDİL'e kaç gün kaldı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca gerçekleşecek olan YÖKDİL'de başvuru işlemleri geride kaldı. Sınav başvurularının alınması ile gözler şimdi de YÖKDİL tarihine çevrildi. Hazırlıklarını devam ettiren adaylar "YÖKDİL ne zaman?" sorusunun cevabını araştırıyor. Peki, 2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylar.

23.09.2019Gündem
YÖKDİL ne zaman 2019 YÖKDİL sınavı başvurusu nasıl yapılır

YÖKDİL ne zaman? 2019 YÖKDİL sınavı başvurusu nasıl yapılır?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı'na (YÖKDİL) başvuruları geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından alınmaya başlandı. Farklı dillerde düzenlenecek olan YÖKDİL'de başvuru işlemleri internet üzerinden tamamlanacak. Sınav başvuruları devam ederken, henüz işlemlerini gerçekleştirmeyen adaylar, YÖKDİL başvurusuyla ilgili araştırmalarını hızlandırdı. Peki, 2019 YÖKDİL sınavı başvurusu nasıl yapılır? YÖKDİL ne zaman yapılacak?

17.09.2019Gündem
YÖKDİL ne zaman yapılacak Başvuru tarihi yaklaşıyor

YÖKDİL ne zaman yapılacak? Başvuru tarihi yaklaşıyor

Alana özgü tek yabancı dil sınavı olan YÖKDİL için geri sayım devam ediyor. Ankara Üniversitesi ile Anadolu Üniversitesi tarafından müştereken uygulanan YÖKDİL için başvurular bu ay içerisinde alınacak. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

11.09.2019Gündem
YÖKDİL ne zaman yapılacak 2019 YÖKDİL başvuruları başladı mı

YÖKDİL ne zaman yapılacak? 2019 YÖKDİL başvuruları başladı mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek olan YÖKDİL başvuruları, adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça dillerinde uygulanacak olan sınav, sonbahar döneminde yedinci kez düzenlenecek. Peki, YÖKDİL ne zaman yapılacak? 2019 YÖKDİL başvuruları başladı mı? İşte, o konuya ilişkin detaylar.

3.09.2019Gündem
YÖKDİL başvuruları ne zaman alınacak 2019 YÖKDİL sınavı ne zaman

YÖKDİL başvuruları ne zaman alınacak? 2019 YÖKDİL sınavı ne zaman?

Yabancı dil bilgisini resmiyete dökmek isteyen vatandaşların katılım sağladığı YÖKDİL için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça dillerinde gerçekleştirilen YÖKDİL sınavı, ilk kez ÖSYM tarafından uygulanacak. Peki, YÖKDİL başvuruları ne zaman alınacak? 2019 YÖKDİL sınavı ne zaman?

18.08.2019Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak İşte, 2019 sınav tarihleri

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte, 2019 sınav tarihleri

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak sorusu, yabancı dili bilgisini teyit etmek isteyen binlerce kişinin merakla araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Akademik anlamda önem arz eden YÖKDİL sınav sonucu, adayın yabancı dil bilgisinin belgelendirilmesi aşamasında kullanılabilecek. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

5.08.2019Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

Alana özgü tek yabancı dil sınavı olan YÖKDİL artık, ÖSYM tarafından Yükseköğretim Kurulu (YÖK) koordinasyonunda yapılacak. 6. YÖKDİL Sınavı, 10 Mart 2019 Pazar günü, 30 il ve 35 sınav merkezinde yapılmıştı. Gözler şimdi 7. YÖKDİL sınavında. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

4.07.2019Gündem
YÖKDİL başvuru tarihi belli oldu YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak

YÖKDİL başvuru tarihi belli oldu! YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek. Bu sene ikinci, toplamda yedinci kez yapılacak olan YÖKDİL sınav başvuru tarihleri ÖSYM'nin yayınladığı takvimde açıklandı. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? YÖKDİL son başvuru tarihi ne zaman? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

11.06.2019Gündem
7. YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak

7. YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek, olan 7. Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) tarihi belli oldu. Sınav başvurularını tamamlayan adaylar YÖKDİL sınav takvimini internette sorgulamaya başladı. Peki, 7. YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte, YÖKDİL sınav takvimi ile ilgili merak edilenler.

23.04.2019Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak 7. YÖKDİL sınav tarihi belli oldu

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? 7. YÖKDİL sınav tarihi belli oldu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), YÖKDİL Sınavı'nın 2019 yılı sonbaharından itibaren artık YÖK’ün koordinesinde ÖSYM tarafından gerçekleştirileceğini açıkladı. Öte yandan, bu yıl düzenlenecek 2. toplamda ise 7. YÖKDİL sınavının tarihi de belli oldu. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? 7. YÖKDİL sınavı ne zaman?

19.04.2019Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak | 7. YÖKDİL tarihi belli oldu mu

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? | 7. YÖKDİL tarihi belli oldu mu?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı'nın (YÖKDİL) ilk oturumuna yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim, TUS, DUS, EUS ve doçentlik sınavına girecek binlerce aday katıldı ve sınav sonuçları açıklandı. 2019 yılının ilk YÖKDİL sınavının gerçekleşmesinin ardından, gözler bu yıl ikincisi yapılacak olan YÖKDİL'in sınav tarihine ilişti. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? 7. YÖKDİL tarihi belli oldu mu?

11.04.2019Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

Bu yıl ilk etabı yapılan, Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı'nın (YÖKDİL) sonuçları açıklandı. Bu gelişmenin ardından gözler 2019'da yapılacak ikinci YÖKDİL sınavına çevrildi. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? Tarih belli oldu mu?

2.04.2019Gündem
YÖKDİLden sınav giriş belgesi duyurusu: YÖKDİL sınav yerleri açıklandı

YÖKDİL'den sınav giriş belgesi duyurusu: YÖKDİL sınav yerleri açıklandı

YÖKDİL sınav yerleri belli oldu. Anadolu Üniversitesi işbirliği ile YÖK tarafından düzenlenen 6. YÖKDİL sınavının giriş belgelerine online sistem üzerinden ulaşılabiliyor. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak, geçer not kaç? İşte, YÖKDİL sınavıyla ilgili merak edilenlerin detayları

5.03.2019Gündem
YÖKDİL ne zaman yapılacak İşte 2019 YÖKDİL sınav tarihi

YÖKDİL ne zaman yapılacak? İşte 2019 YÖKDİL sınav tarihi

2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı sınava girecek olan adaylar tarafından sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Türkiye genelinde 30 ilde yapılacak sınava başvurular 30 Ocak-8 Şubat tarihleri arasında tamamlandı, gözler şimdi sınavın yapılacağı tarihe çevrildi. Peki, YÖKDİL ne zaman yapılacak? İşte 2019 YÖKDİL sınav tarihi.

24.02.2019Gündem
2019 YÖKDİL sınavı ne zaman YÖKDİL için geri sayım

2019 YÖKDİL sınavı ne zaman? YÖKDİL için geri sayım!

Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, İngilizce, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde yapılacak YÖKDİL sınavı için artık bir aydan az bir süre kaldı. Söz konusu sınav için başvurularını tamamlayan adaylar, sınava yönelik hazırlıklarına devam ederken bir yandan da sınav tarihini sorguluyor. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

14.02.2019Gündem
2019 YÖKDİL ne zaman yapılacak İşte sınav tarihi

2019 YÖKDİL ne zaman yapılacak? İşte sınav tarihi

2019 YÖKDİL sınavı ne zaman sorusunun yanıtı, sınava katılım sağlayacak olan vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Yükseköğretim Kurulundan (YÖK) tarafından yapılacak olan YÖKDİL sınavı için başvurular sona erdi ve tarih belli oldu. Peki, 2019 YÖKDİL ne zaman yapılacak? İşte sınav tarihi

11.02.2019Gündem

2019 YÖKDİL sınavı ne zaman hangi gün yapılacak? YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavına yönelik araştırmalar, söz konusu sınav için başvuruların başlamasıyla birlikte hız kazandı. Türkiye genelinde 30 ilde yapılacak sınava 30 Ocak-8 Şubat'ta 'yokdil.yok.gov.tr' adresinden başvurulabilecek. Peki, 2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

4.02.2019Gündem
2019 YÖKDİL başvuruları başlıyor... İşte YÖKDİL sınav ve başvuru tarihleri

2019 YÖKDİL başvuruları başlıyor... İşte YÖKDİL sınav ve başvuru tarihleri

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı başvuruları yarın itibariyle sınava katılacak olan adayların erişimine açılacak. Öte yandan hazırlıklarını sürdüren adaylar YÖKDİL sınav tarihlerini de sorgulamaya devam ediyor. İşte, YÖKDİL sınav ve başvuru tarihleri.

29.01.2019Gündem
2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak İşte YÖKDİL sınav ve başvuru tarihleri

2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte YÖKDİL sınav ve başvuru tarihleri

YÖKDİL sınav başvurusu için adayların araştırması devam ediyor. Akademik anlamda kariyer hedefleri bulunan vatandaşlar, YÖKDİL sınavı ile önlerinde bulunan bir engeli aşmayı hedefleyecek. Peki, YÖKDİL 2019 sınavı ne zaman yapılacak ve sınav başvuruları nasıl gerçekleşecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

24.01.2019Gündem
YÖKDİL 2019 ne zaman yapılacak Başvuruları ne zaman

YÖKDİL 2019 ne zaman yapılacak? Başvuruları ne zaman?

Akademik anlamda kariyer hedefi bulunan birçok kişinin merakla beklediği 2019 YÖKDİL sınavı, internet üzerinden sorgulanmaya devam ediliyor. Peki, YÖKDİL 2019 sınavı ne zaman yapılacak? İşte, sınav başvuru tarihleri ve detaylı bilgiler

16.01.2019Eğitim
YÖKDİL ne zaman yapılacak 2019 YÖKDİL sınavı başvuru takvimi belli oldu

YÖKDİL ne zaman yapılacak? 2019 YÖKDİL sınavı başvuru takvimi belli oldu

Yüz binlerce öğrencinin yabancı dil puanı almak için katılım sağladığı YÖKDİL sınavının 2019 yılında yapılacak ilk etabı için başvuru ve sınav tarihi belli oldu. Bu gelişmenin ardından, söz konusu sınava dair araştırmalar hız kazandı. Peki, 2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? Başvurular ne zaman başlayacak?

11.01.2019Gündem
2019 YÖKDİL sınavı ne zaman YÖKDİL başvuru tarihi belli oldu

2019 YÖKDİL sınavı ne zaman? YÖKDİL başvuru tarihi belli oldu

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen YÖKDİL sınavının tarihi belli oldu. Bu gelişmenin ardından, söz konusu sınava yönelik tarih araştırmaları hız kazandı. Peki, YÖKDİL başvuruları ne zaman başlayacak? 2019 YÖKDİL sınavı ne zaman?

7.01.2019Gündem
2019 YÖKDİL ne zaman yapılacak Tarih belli oldu mu

2019 YÖKDİL ne zaman yapılacak? Tarih belli oldu mu?

2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı birçok vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen YÖKDİL sınavı için geri sayım başladı. Peki, 2019 YÖKDİL ne zaman yapılacak? Tarih belli oldu mu?

26.12.2018Gündem
2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak

2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavının, 2019 yılında ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen bu sınava katılmak isteyen vatandaşlar, 2019 YÖKDİL sınav tarihini merak ediyor. Peki, 2019 YÖKDİL sınavı ne zaman?

4.12.2018Gündem
YÖKDİL ne zaman YÖKDİL sınav tarihi belli oldu mu

YÖKDİL ne zaman? YÖKDİL sınav tarihi belli oldu mu?

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen YÖKDİL'in altıncısı için tarih arayışı sürüyor. Peki, YÖKDİL ne zaman? YÖKDİL sınav tarihi belli oldu mu?

23.11.2018Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman hangi gün yapılacak YÖKDİL sınavının tarihi belli oldu mu

YÖKDİL sınavı ne zaman hangi gün yapılacak? YÖKDİL sınavının tarihi belli oldu mu?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavının ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen YÖKDİL'in beşincisi 22 Eylül Cumartesi günü yapılmış ve sonuçları kısa süre önce açıklanmıştı. Gözler şimdi altıncı YÖKDİL sınavının yapılacağı tarihe çevrildi. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

23.10.2018Gündem
YÖKDİL ne zaman yapılacak 5inci YÖKDİL sınavı ne zaman

YÖKDİL ne zaman yapılacak? 5'inci YÖKDİL sınavı ne zaman?

Beşinci Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil sınavının (YÖKDİL) ne zaman yapılacağı, söz konusu sınava katılmak için başvuru yapmış ve beklemede olan kişiler tarafından merakla araştırılıyor. Eylül ayının gelmesiyle birlikte araştırmalarına hız veren kişiler, YÖKDİL sınav tarihine dair bilgi almak istiyor. Peki, YÖKDİL ne zaman yapılacak?

11.09.2018Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman Sınav yerleri açıklandı mı

YÖKDİL sınavı ne zaman? Sınav yerleri açıklandı mı?

YÖKDİL sınav başvuruları 8-17 Ağustos tarihleri arasında alındı. Yükseköğretim tarihinde ilk ‘alana özgü dil sınavı’ olan YÖKDİL, 22 Eylül'de 30 ilde toplam 35 sınav merkezinde gerçekleştirilecek. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman? Sınav yerleri açıklandı mı?

29.08.2018Gündem
YÖKDİL ne zaman yapılacak YÖKDİL başvuru tarihleri

YÖKDİL ne zaman yapılacak? YÖKDİL başvuru tarihleri

YÖKDİL ne zaman yapılacak sorusu, yabancı dil bilgisini resmiyete dökmek isteyen vatandaşların araştırdığı konu oldu. İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça dillerinde gerçekleştirilen YÖKDİL sınavı, Anadolu Üniversitesi'nin organizasyonu ile uygulanacak. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı başvuru tarihi ve detaylı bilgiler

2.08.2018Eğitim
YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak Başkan Saraç açıkladı…

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? Başkan Saraç açıkladı…

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖKDİL sınavının beşincisinin 22 Eylül Cumartesi günü yapılacağını açıkladı.

17.07.2018Eğitim
YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak İşte sınav giriş belgeleri

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte sınav giriş belgeleri

YÖKDİL sınav giriş belgeleri, Anadolu üniversitesi tarafından yayınlandı. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? Adaylar YÖKDİL’e girecekleri yerleri nereden öğrenebilir? Sınavda yanlarına neler alabilecekler? YÖKDİL hakkında merak edilenleri derledik.

14.03.2018Eğitim
YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak İşte örnek sorular

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte örnek sorular

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak sorusu, sınava katılım sağlayacak olan adaylar tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Akademik anlamda yabancı dillerini resmiyete dökecek olan vatandaşlar, Yükseköğretim Kurulu'nun düzenleyeceği yabancı dil sınavına katılım gösterecek. Peki, başvuruları tamamlana YÖKDİL ne zaman yapılacak? İşte, başvuruda bulunan adayların merakla araştırdığı 2018 YÖKDİL sınavı hakkında detaylı bilgiler

22.02.2018Gündem
YÖKDİL 2018 başvuruları başladı

YÖKDİL 2018 başvuruları başladı!

YÖKDİL 2018 sınav başvuruları Yükseköğretim Kurulu (YÖK) internet sitesinde yer alan bilgilere göre bugün başladı. Akademik anlamda yabancı dil yeterliliğinin test edildiği ve belgelendiği YÖKDİL sınavı, bu yıl iki dönem olarak gerçekleştirilecek. Peki, başvuru tarihi yayımlanan YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte, yabancı dillerini belgelendirmek isteyen kişilerin merakla araştırdığı konu hakkında detaylı bilgiler

30.01.2018Eğitim
YÖKDİL sınav giriş belgesi adaylarla paylaşıldı İşte, sınav yerleri

YÖKDİL sınav giriş belgesi adaylarla paylaşıldı! İşte, sınav yerleri

YÖKDİL sınav giriş yerleri, sınavın gerçekleştirilmesinde işbirliği yapan Anadolu Üniversitesi tarafından yayımlandı. Toplam 80 sorunun yöneltileceği sınavda, adaylara 180 dakikalık hak tanınacak. Peki, YÖKDİL sınav giriş yerleri nasıl öğrenilecek? İşte, adayların merak ettiği YÖKDİL sınav giriş belgesi ve detaylı bilgiler

30.10.2017Eğitim
YÖKDİL sınav yerleri açıklandı mı YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak YÖKten açıklama

YÖKDİL sınav yerleri açıklandı mı? YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? YÖK'ten açıklama

YÖKDİL sınav yerleri açıklandı mı sorusunun yanıtını merak eden binlerce aday konuyla alakalı araştırmalarına devam ediyorlar. YÖK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, üçüncü YÖKDİL sınavının tarihi belli oldu. Sınava katılım sağlayacak olan adaylar ise sınav yerlerinin belli olacağı tarihi merak ediyorlar. Peki, YÖKDİL sınav yerleri açıklandı mı? YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte detaylar.

26.10.2017Eğitim
YÖKDİL ne zaman yapılacak YÖKDİL başvuru işlemi

YÖKDİL ne zaman yapılacak? YÖKDİL başvuru işlemi

YÖKDİL başvuru işlemi nasıl yapılacak sorusu, sınava katılım sağlamak isteyen vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Yabancı dil konusundaki yeterliliklerini YÖK'ün yapacağı YÖKDİL sınavı ile resmiyete dökecek olan adaylar, akademik başvurularda bu sonuç belgesini kullanabilecek. İşte, YÖKDİL ne zaman sorusunun detayları ve başvuru yapmak isteyen adaylar için detaylı bilgiler

2.10.2017Eğitim
YÖKDİL sınavı başvuru işlemleri için son gün ne zaman olacak YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak

YÖKDİL sınavı başvuru işlemleri için son gün ne zaman olacak? YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

YÖKDİL sınavının başvuru işlemleri için son günün ne zaman olacağını merak eden vatandaşlar konuyla alakalı araştırmalarını merak ediyorlar. Üçüncü YÖKDİL sınavına girecek olan adayların başvuruları 26 Eylül salı günü alınmaya başladı. Toplam 30 ilde toplam 35 sınav merkezinde gerçekleşecek olan YÖKDİL sınavı tek oturum şeklinde gerçekleştirilecek. Peki, YÖKDİL sınavı başvuru işlemleri için son gün ne zaman olacak? YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

28.09.2017Gündem
YÖKDİL başvuru işlemi ne zaman yapılır Sınavın geçerliliği ne kadar

YÖKDİL başvuru işlemi ne zaman yapılır? Sınavın geçerliliği ne kadar?

YÖKDİL başvurusu için süreç başlıyor. Kasım ayında gerçekleştirilecek YÖKDİL sınavıyla birlikte adaylar, akademik anlamda yabancı dil yeterliliklerini sağlamaya çalışacak. Sınav sonucunda elde edecekleri puan, üniversitelerde lisansüstü eğitim gören bireylerin mevki atlamalarına olanak sağlayacak. Peki, YÖKDİL başvuru işlemi nasıl yapılacak? İşte, kasım ayında gerçekleştirilecek olan YÖKDİL sınavı hakkında detaylı bilgiler

26.09.2017Eğitim
YÖKDİL başvurusu başladı... YÖKDİL sınavı ne zaman

YÖKDİL başvurusu başladı... YÖKDİL sınavı ne zaman?

YÖKDİL başvuruları bugün ÖSYM'nin resmi sayfası üzerinden alınmaya başlandı. 2017'nin 3. YÖKDİL sınavına başvurular Başvurular ‘yokdil.yok.gov.tr’ internet adresi üzerinden yapılabiliyor. Peki İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca dillerini kapsayan YÖKDİL sınavı ne zaman gerçekleşecek?

25.09.2017Eğitim