MENÜ

Yökdil Başvuru

Yökdil Başvuru ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yökdil Başvuru haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 100 Yökdil Başvuru haberi bulunmuştur.

Yökdil Başvuru Haberleri

YÖKDİL geç başvurusu için son gün YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır

YÖKDİL geç başvurusu için son gün! YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır?

YÖKDİL başvurusu yapamayan ya da başvuru süresini kaçıran vatandaşlar için YÖKDİL geç başvurusu 28 Ocak 23.59'a kadar devam edecek. YÖKDİL geç başvuru ücreti 195 TL olarak ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yatırılacak. Peki, YÖKDİL geç başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

28.01.2020Eğitim
ÖSYM YÖKDİL geç başvuru tarihini duyurdu: 2020 YÖKDİL sınavı ne zaman

ÖSYM YÖKDİL geç başvuru tarihini duyurdu: 2020 YÖKDİL sınavı ne zaman?

2020 YÖKDİL/1 (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı) başvurularının sona ermesiyle geç başvuru tarihi adayların gündemine gelmeye başladı. ÖSYM internet sitesinden 2020 YÖKDİL geç başvuru tarihini duyurdu. Alana özgü yapılan YÖKDİL sınavlara katılım sağlamak isteyen adaylar, YÖKDİL geç başvuru ve sınav tarihini sorguluyor. Peki, YÖKDİL geç başvuruları ne zaman? 2020 YÖKDİL sınavı hangi tarihte? İşte, YÖKDİL sınavıyla ilgili detaylı bilgiler.

20.01.2020Gündem
Başvuruda son tarih yaklaşıyor: YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak

Başvuruda son tarih yaklaşıyor: YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

ÖSYM tarafından düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı başvuruları 8 Ocak tarihinde başladı. Binlerce adayın katılım sağlayacağı sınavda son başvuru tarihi yaklaşırken, başvuru işlemleri ÖSYM'nin internet sitesinden tamamlanmaya devam ediyor. 130 lira olan başvuru ücretini yatıran adaylar, bir yandan da YÖKDİL tarihini sorguluyor. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? YÖKDİL son başvuru tarihi ne zaman? İşte, o konu hakkında ayrıntılı bilgiler.

14.01.2020Gündem
YÖKDİL başvuruları başladı YÖKDİL geçerlilik süresi ne kadar

YÖKDİL başvuruları başladı! YÖKDİL geçerlilik süresi ne kadar?

YÖKDİL başvurusu için ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden duyuru yapıldı. ÖSYM tarafından ilk kez kasım ayında gerçekleştirilen YÖKDİL sınavının 2020 yılındaki ilk sınavı, 1 Mart 2020 tarihinde uygulanacak. Bu sınav için başvurular, 8-16 Ocak tarih aralığında alınacak. YÖKDİL başvurusu, ÖSYM'ye AİS kaydı bulunanlar tarafından internet üzerinden gerçekleştirilebilecek. Peki, YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır? İşte, 2020/1 YÖKDİL başvuru işlemi hakkında detaylı bilgiler

8.01.2020Gündem
YÖKDİL geç başvuru ne zaman 2019 YÖKDİL geç başvuru işlemi nasıl yapılır

YÖKDİL geç başvuru ne zaman? 2019 YÖKDİL geç başvuru işlemi nasıl yapılır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından YÖKDİL başvuru işlemleri 23 Eylül tarihinde tamamlandı. Sürenin bitmesinin ardından başvurularını zamanında tamamlayamayan ve YÖKDİL'e girecek olan adaylar, geç başvuru tarihlerini araştırmaya başladı. 2019 YÖKDİL geç başvuru işlemleri, başvuru ücretinin yatırılmasının ardından ÖSYM'nin internet sitesinden yapılacak. Peki, YÖKDİL geç başvuru ne zaman? 2019 YÖKDİL geç başvuru nasıl yapılır?

24.09.2019Gündem
YÖKDİL ne zaman 2019 YÖKDİL sınavı başvurusu nasıl yapılır

YÖKDİL ne zaman? 2019 YÖKDİL sınavı başvurusu nasıl yapılır?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı'na (YÖKDİL) başvuruları geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından alınmaya başlandı. Farklı dillerde düzenlenecek olan YÖKDİL'de başvuru işlemleri internet üzerinden tamamlanacak. Sınav başvuruları devam ederken, henüz işlemlerini gerçekleştirmeyen adaylar, YÖKDİL başvurusuyla ilgili araştırmalarını hızlandırdı. Peki, 2019 YÖKDİL sınavı başvurusu nasıl yapılır? YÖKDİL ne zaman yapılacak?

17.09.2019Gündem
YÖKDİL başvuruları ne zaman bitecek Başvuru ücreti hangi bankaya ödeniyor

YÖKDİL başvuruları ne zaman bitecek? Başvuru ücreti hangi bankaya ödeniyor?

Bu yıl ilk kez Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı'na (YÖKDİL) başvurular başladı. Söz konusu sınav için henüz başvuru yapmayan adaylar, son başvuru tarihi ile başvuru ücretleri hakkındaki araştırmalarını hızlandırdı. Peki, YÖKDİL başvuruları ne zaman bitecek? Başvuru ücreti hangi bankaya ödeniyor?

15.09.2019Gündem
YÖKDİL 2019 başvuruları bugün başlıyor

YÖKDİL 2019 başvuruları bugün başlıyor

ÖSYM, YÖKDİL 2019 başvuruları için duyuru için paylaştı. Adaylar, YÖKDİL başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ‘https://ais.osym.gov.tr’ adresinden gerçekleştirebilecek. Peki, YÖKDİL başvurusu nasıl yapılacak, başvuru ücreti ne kadar? İşte, YÖKDİL 2019 başvurularıyla ilgili detaylar...

13.09.2019Eğitim
YÖKDİL ne zaman yapılacak Başvuru tarihi yaklaşıyor

YÖKDİL ne zaman yapılacak? Başvuru tarihi yaklaşıyor

Alana özgü tek yabancı dil sınavı olan YÖKDİL için geri sayım devam ediyor. Ankara Üniversitesi ile Anadolu Üniversitesi tarafından müştereken uygulanan YÖKDİL için başvurular bu ay içerisinde alınacak. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

11.09.2019Gündem
YÖKDİL ne zaman yapılacak 2019 YÖKDİL başvuruları başladı mı

YÖKDİL ne zaman yapılacak? 2019 YÖKDİL başvuruları başladı mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek olan YÖKDİL başvuruları, adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça dillerinde uygulanacak olan sınav, sonbahar döneminde yedinci kez düzenlenecek. Peki, YÖKDİL ne zaman yapılacak? 2019 YÖKDİL başvuruları başladı mı? İşte, o konuya ilişkin detaylar.

3.09.2019Gündem
YÖKDİL başvuru tarihi belli oldu YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak

YÖKDİL başvuru tarihi belli oldu! YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek. Bu sene ikinci, toplamda yedinci kez yapılacak olan YÖKDİL sınav başvuru tarihleri ÖSYM'nin yayınladığı takvimde açıklandı. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? YÖKDİL son başvuru tarihi ne zaman? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

11.06.2019Gündem
2019 YÖKDİL başvuru kılavuzu yayımlandı... YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır

2019 YÖKDİL başvuru kılavuzu yayımlandı... YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır?

YÖKDİL başvuru süreci bugün itibariyle başlşadı. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen YÖKDİL, bu yıl 10 Mart 2019 Pazar günü saat 14.00’te tek oturum halinde gerçekleştirilecek. Peki, YÖKDİL başvurusu için son gün ne zaman, başvuru ücreti ne kadar? İşte, YÖKDİL 2019 kılavuzu

30.01.2019Gündem
2019 YÖKDİL başvuruları başlıyor... İşte YÖKDİL sınav ve başvuru tarihleri

2019 YÖKDİL başvuruları başlıyor... İşte YÖKDİL sınav ve başvuru tarihleri

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı başvuruları yarın itibariyle sınava katılacak olan adayların erişimine açılacak. Öte yandan hazırlıklarını sürdüren adaylar YÖKDİL sınav tarihlerini de sorgulamaya devam ediyor. İşte, YÖKDİL sınav ve başvuru tarihleri.

29.01.2019Gündem
2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak İşte YÖKDİL sınav ve başvuru tarihleri

2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte YÖKDİL sınav ve başvuru tarihleri

YÖKDİL sınav başvurusu için adayların araştırması devam ediyor. Akademik anlamda kariyer hedefleri bulunan vatandaşlar, YÖKDİL sınavı ile önlerinde bulunan bir engeli aşmayı hedefleyecek. Peki, YÖKDİL 2019 sınavı ne zaman yapılacak ve sınav başvuruları nasıl gerçekleşecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

24.01.2019Gündem
2019 YÖKDİL sınavı ne zaman YÖKDİL başvuru tarihi belli oldu

2019 YÖKDİL sınavı ne zaman? YÖKDİL başvuru tarihi belli oldu

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen YÖKDİL sınavının tarihi belli oldu. Bu gelişmenin ardından, söz konusu sınava yönelik tarih araştırmaları hız kazandı. Peki, YÖKDİL başvuruları ne zaman başlayacak? 2019 YÖKDİL sınavı ne zaman?

7.01.2019Gündem
YÖKDİL başvuru tarihi belli oldu

YÖKDİL başvuru tarihi belli oldu

10 Mart’ta yapılacak YÖKDİL Sınavı için başvurular 30 Ocak’ta başlayacak. 30 ilde yapılacak sınava katılmak isteyen adayların başvurularını, 8 Şubat’a kadar elektronik ortamda tamamlaması gerekiyor.

7.01.2019Eğitim
YÖKDİL başvuru nasıl yapılır YÖKDİL başvuruları ne zaman bitiyor

YÖKDİL başvuru nasıl yapılır? YÖKDİL başvuruları ne zaman bitiyor?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), beşinci Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavı için başvuruları almaya başladı. 22 Eylül Cumartesi günü yapılacak YÖKDİL sınavı öncesi henüz başvuru yapmayan vatandaşlar, 'YÖKDİL başvuru nasıl yapılır?' ve 'YÖKDİL başvuruları ne zaman bitiyor?' gibi sorularına yanıt arıyor. İşte, merak edilen detaylar...

10.08.2018Gündem
YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır YÖKDİL başvuru ekranı

YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır? YÖKDİL başvuru ekranı

Yükseköğretim Kurulu, beşinci Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil sınavı için başvurular başladı. Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), beşinci Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavının, 22 Eylül Cumartesi günü saat 14.00'te, tek oturum halinde yapılacağı bildirildi. Buna göre sınava başvurular da 8-17 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacak. Peki, YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır?

8.08.2018Eğitim
YÖKDİL ne zaman yapılacak YÖKDİL başvuru tarihleri

YÖKDİL ne zaman yapılacak? YÖKDİL başvuru tarihleri

YÖKDİL ne zaman yapılacak sorusu, yabancı dil bilgisini resmiyete dökmek isteyen vatandaşların araştırdığı konu oldu. İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça dillerinde gerçekleştirilen YÖKDİL sınavı, Anadolu Üniversitesi'nin organizasyonu ile uygulanacak. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı başvuru tarihi ve detaylı bilgiler

2.08.2018Eğitim
YÖKDİL ne zaman Başvurular ne zaman yapılacak

YÖKDİL ne zaman? Başvurular ne zaman yapılacak?

YÖKDİL ne zaman yapılacak sorusu birçok kişi tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. YÖKDİL sınavı 22 Eylül'de 30 ilde toplam 35 sınav merkezinde saat 14.00'de tek oturum halinde gerçekleştirilecek. Peki, YÖKDİL başvuruları ne zaman yapılacak?

18.07.2018Eğitim
YÖKDİL başvuruları için son gün ne zaman 2018 YÖKDİL sınavı başvuru ücreti ne kadar

YÖKDİL başvuruları için son gün ne zaman? 2018 YÖKDİL sınavı başvuru ücreti ne kadar?

YÖKDİL başvuruları için son günün ne zaman olacağı yüzlerce kişi tarafından araştırılan konular arasında yer almaya başladı. YÖKDİL sınav başvurularının başlamasının ardından, akademik kariyerlerini geliştirmek isteyen bir çok vatandaş tarafından yoğun ilgi gördü. Öte yandan YÖKDİL sınav ücreti de merak ediliyordu. Peki, YÖKDİL başvuruları için son gün ne zaman? 2018 YÖKDİL sınavı başvuru ücreti ne kadar?

14.02.2018Eğitim
YÖKDİL sınav başvuru işlemi Anadolu Üniversitesinde Sınav ücreti ne kadar

YÖKDİL sınav başvuru işlemi Anadolu Üniversitesi'nde! Sınav ücreti ne kadar?

YÖKDİL sınav başvurusu Anadolu Üniversitesi üzerinden alınmaya devam ediliyor. Bu yıl mart ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan YÖKDİL sınav başvurusu, akademik anlamda dil yeteneğini teyit etmek isteyen vatandaşlar için önem arz ediyor. Peki, YÖKDİL sınav başvurusu nasıl yapılacak? İşte, sınav hakkında merak edilen detaylar ve daha fazlasına dair bazı bilgiler

7.02.2018Eğitim
YÖKDİL başvuru işlemi için son günler YÖKDİL ne zaman

YÖKDİL başvuru işlemi için son günler! YÖKDİL ne zaman?

YÖKDİL başvuru işleminde bulunmak isteyen vatandaşlar, akademik anlamda yabancı dil bilgilerini resmiyete dökecekleri sınav için müracaatlarını tamamlayacak. YÖK tarafından yeni uygulanmaya başlanan YÖKDİL, 5 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek. Peki, YÖKDİL başvurusu ne zamana kadar yapılabilecek? İşte, sınavın geçerlilik süresi ve detaylı bilgiler

5.10.2017Eğitim
YÖKDİL ne zaman yapılacak YÖKDİL başvuru işlemi

YÖKDİL ne zaman yapılacak? YÖKDİL başvuru işlemi

YÖKDİL başvuru işlemi nasıl yapılacak sorusu, sınava katılım sağlamak isteyen vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Yabancı dil konusundaki yeterliliklerini YÖK'ün yapacağı YÖKDİL sınavı ile resmiyete dökecek olan adaylar, akademik başvurularda bu sonuç belgesini kullanabilecek. İşte, YÖKDİL ne zaman sorusunun detayları ve başvuru yapmak isteyen adaylar için detaylı bilgiler

2.10.2017Eğitim
YÖKDİL sınavı başvuru işlemleri için son gün ne zaman olacak YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak

YÖKDİL sınavı başvuru işlemleri için son gün ne zaman olacak? YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

YÖKDİL sınavının başvuru işlemleri için son günün ne zaman olacağını merak eden vatandaşlar konuyla alakalı araştırmalarını merak ediyorlar. Üçüncü YÖKDİL sınavına girecek olan adayların başvuruları 26 Eylül salı günü alınmaya başladı. Toplam 30 ilde toplam 35 sınav merkezinde gerçekleşecek olan YÖKDİL sınavı tek oturum şeklinde gerçekleştirilecek. Peki, YÖKDİL sınavı başvuru işlemleri için son gün ne zaman olacak? YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

28.09.2017Gündem
YÖKDİL başvuru işlemi ne zaman yapılır Sınavın geçerliliği ne kadar

YÖKDİL başvuru işlemi ne zaman yapılır? Sınavın geçerliliği ne kadar?

YÖKDİL başvurusu için süreç başlıyor. Kasım ayında gerçekleştirilecek YÖKDİL sınavıyla birlikte adaylar, akademik anlamda yabancı dil yeterliliklerini sağlamaya çalışacak. Sınav sonucunda elde edecekleri puan, üniversitelerde lisansüstü eğitim gören bireylerin mevki atlamalarına olanak sağlayacak. Peki, YÖKDİL başvuru işlemi nasıl yapılacak? İşte, kasım ayında gerçekleştirilecek olan YÖKDİL sınavı hakkında detaylı bilgiler

26.09.2017Eğitim
YÖKDİL başvuru ücreti ne kadar YÖKDİL başvurusu ne zaman bitecek

YÖKDİL başvuru ücreti ne kadar? YÖKDİL başvurusu ne zaman bitecek?

YÖKDİL başvurusu, kurumun internet sitesi üzerinden erişime açıldı. Toplam dört dilden sınava girebilecek olan adaylar, akademik kariyerlerini yönlendirebilmek için ter dökecek. YÖKDİL başvurusu İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca alanları için yapılacak. İşte, YÖKDİL başvurusu hakkında detaylı bilgiler

31.05.2017Eğitim
YÖKDİL başvurusu ne zaman yapılacak 2017 YÖKDİL başvuru tarihi

YÖKDİL başvurusu ne zaman yapılacak? 2017 YÖKDİL başvuru tarihi

YÖKDİL başvurusu için geri sayım başladı. İlk kez bu sene gerçekleştirilen ve akademik İngilizce alanında başarılı sonuçlar alınan YÖKDİL sınavı için yeni sınav takvimi belirlendi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın sosyal medya üzerinden verdiği bilgilere göre YÖKDİL başvuruları 30 Mayıs-9 Haziran tarih aralığında gerçekleşecek. İşte, Başkan Saraç'ın yaptığı açıklamanın detayları

25.05.2017Eğitim
YÖKDİL saat kaçta bitecek YÖKDİL sınavı kaç dakika

YÖKDİL saat kaçta bitecek? YÖKDİL sınavı kaç dakika?

Fen bilimleri, sağlık bilimleri, sosyal bilimler alanlarında İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça dillerinde organize dilen YÖKDİL sınavı bugün yapılıyor. YÖKDİL’de adayların doğru cevap sayıları toplanarak 100 üzerinden sınav puanları hesaplanacak. Peki, YÖKDİL saat kaçta bitecek? YÖKDİL sınavı kaç dakika sürecek?

1.03.2020Gündem
YÖKDİL başvurusu ne zaman başlayacak 2020 YÖKDİL tarihleri

YÖKDİL başvurusu ne zaman başlayacak? 2020 YÖKDİL tarihleri

Alana özgü tek yabancı dil sınavı niteliğinde olan YÖKDİL'in uygulanacak 2020 etapları için başvuru süreci bekleniyor. YÖKDİL'e akademik kariyer hedefleyen kişilerin yanı sıra yabancı dil seviyelerini belgelemek isteyen vatandaşlar katılım sağlıyor. Peki, YÖKDİL başvurusu ne zaman başlayacak? 2020 YÖKDİL sınavları ne zaman?

11.02.2020Gündem
2020 YÖKDİL geç başvuruları ne zaman başlıyor YÖKDİL sınavı ne zaman

2020 YÖKDİL geç başvuruları ne zaman başlıyor? YÖKDİL sınavı ne zaman?

YÖKDİL geç başvuru tarihi Ölçme, seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklanan takvim çerçevesinde adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. 2020 YÖKDİL başvurularını kaçıranlar, geç başvurularını sınav ücretlerini yatırarak ÖSYM'nin AİS sayfası üzerinden yapacaklar. Peki, 2020 YÖKDİL geç başvuruları ne zaman başlıyor? YÖKDİL sınavı ne zaman? İşte, 2020 YÖKDİL geç başvuru ve sınav tarihi.

26.01.2020Gündem
YÖKDİL başvuruları başladı

YÖKDİL başvuruları başladı

YÖKDİL başvuruları başladı. Adaylar, 16 Ocak’a kadar başvuru yapabilecek. YÖKDİL 1 Mart’ta; ilkbahar döneminde İngilizce'de fen, sağlık ve sosyal bilimler alanlarında, Arapça'da da sosyal bilimler alanında yapılacak.

8.01.2020Eğitim
2020 YÖKDİL sınavları ne zaman

2020 YÖKDİL sınavları ne zaman?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavının 2020'de hangi tarihlerde yapılacağı merak konusu oldu. Alana özgü yapılan YÖKDİL sınavlara katılım sağlamak isteyen adaylar, şimdiden söz konusu sınavların 2020 takvimini araştırıyor. Peki, 2020 YÖKDİL sınavları ne zaman?

30.12.2019Gündem
Anadolu Üniversitesi 31 öğretim görevlisi alacak - İşte başvuru şartları ve tarihleri

Anadolu Üniversitesi 31 öğretim görevlisi alacak - İşte başvuru şartları ve tarihleri

Anadolu Üniversitesi öğretim görevlisi alınacağını duyurdu. 27 Aralık tarihinde Resmi Gazete'de verilen ilana göre, üniversite bünyesinde 31 öğretim ve araştırma görevlisi görev alacak. Adaylar başvurularını Anadolu Üniversitesi'ne şahsen yapacak. Peki, Anadolu Üniversitesi öğretim elemanı alımı başvuru şartları neler? Başvurular hangi tarihlerde yapılacak? İşte, Anadolu Üniversitesi öğretim görevlisi alımı kadro dağılımı ve başvuruları hakkında ayrıntılar.

28.12.2019Gündem
2020 ÖSYM sınav takvimi YKS - KPSS - DGS - ALES - YÖKDİL ne zaman

2020 ÖSYM sınav takvimi! YKS - KPSS - DGS - ALES - YÖKDİL ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) 2020 yılında yapacağı sınavlar için adaylar merak ettikleri soruların cevabını internette arıyor. İşte her yıl olduğu gibi 2020'de de ÖSYM tarafından düzenlenecek olan KPSS, ALES, EKPSS, YKS, TUS DGS, YDS, e-YDS sıvaları için başvuru, sınav ve sonuç açıklama takvimi...

21.11.2019Gündem
YÖKDİL ve YDS başvuru tarihleri | 2020 YDS ve YÖKDİL sınavları ne zaman

YÖKDİL ve YDS başvuru tarihleri | 2020 YDS ve YÖKDİL sınavları ne zaman?

2020 YDS ve YÖKDİL sınavları için yüz binlerce kişinin beklediği tarih açıklaması ÖSYM tarafından yapıldı. Her yıl belli periyotlarda düzenlenen söz konusu sınavların; başvuru, geç başvuru, sınav ve sonuç tarihleri netleşti. Peki, 2020 YDS ve YÖKDİL sınavları ne zaman? YÖKDİL ve YDS başvuruları ne zaman yapılacak?

18.11.2019Gündem
ÖSYM 2020 sınav takvimi açıklandı

ÖSYM 2020 sınav takvimi açıklandı

ÖSYM, 2020 sınav takvimini açıkladı. Buna göre, 2020-YKS, 20-21 Haziran'da yapılacak. ÖSYM, YKS sonuçlarını 23 Temmuz'da açıklayacak. Adaylar, 2020-YKS'ye 6 Şubat - 3 Mart 2020 tarihleri arasında başvuru yapabilecek.

18.11.2019Eğitim
2020 KPSS YKS ALES YDS ne zaman 2020 ÖSYM sınav takvimi yayımlandı mı

2020 KPSS YKS ALES YDS ne zaman? 2020 ÖSYM sınav takvimi yayımlandı mı?

Her yıl milyonlarca öğrencinin katılım sağladığı onlarca sınavı organize eden ÖSYM, bu görevine 2020 yılında da devam edecek. Başta YKS ve KPSS gibi katılımın yoğun olduğu sınavların gelecek yılki tarihleri, söz konusu sınavlara katılacak adaylar tarafından merak ediliyor. Peki, 2020 ÖSYM sınav takvimi yayımlandı mı? ÖSYM sınav takvimi belli oldu mu?

4.11.2019Gündem
2019-YDS/3 sınavı ne zaman YDSye kaç gün kaldı

2019-YDS/3 sınavı ne zaman? YDS'ye kaç gün kaldı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca organize edilecek Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/3) için geri sayım başladı. Söz konusu sınav için günlerdir hazırlanan ve başvurularını tamamlayan adaylar, sınav tarihine odaklandı. Peki, 2019-YDS/3 sınavı ne zaman? YDS'ye kaç gün kaldı?

4.11.2019Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman YÖKDİL puanı kaç yıl geçerli

YÖKDİL sınavı ne zaman? YÖKDİL puanı kaç yıl geçerli?

Bu yıl ilk kez ÖSYM tarafından düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2019-YÖKDİL) 41 il, 47 sınav merkezinde gerçekleştirilecek. Gözler şimdi sınavın düzenleneceği tarihte. Öte yandan YÖKDİL puanının kaç yıl geçerli olacağı da merak konusu oldu. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman? YÖKDİL puanı kaç yıl geçerli?

1.11.2019Gündem
2019 YÖKDİL ne zaman yapılacak Sınav günü açık olacak nüfus müdürlükleri açıklandı

2019 YÖKDİL ne zaman yapılacak? Sınav günü açık olacak nüfus müdürlükleri açıklandı!

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2019-YÖKDİL) ÖSYM tarafından binlerce adayın katılımı ile gerçekleşecek. Sınav giriş belgelerinin yayımlanmasıyla beraber heyecan artarken, adaylar son günlerde YÖKDİL sınav tarihine yönelik bilgileri sıklıkla araştırmaya başladı. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman? YÖKDİL sınavı kaç soru olacak? İşte, 2019 YÖKDİL sınavıyla ilgili merak edilen tüm detaylar.

31.10.2019Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak Sınav giriş belgeleri yayınlandı mı

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? Sınav giriş belgeleri yayınlandı mı?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavının 2019'daki son etabı için geri sayım sürüyor. YÖKDİL'in ne zaman yapılacağı, söz konusu sınava katılmak için başvuru yapmış ve beklemede olan kişiler tarafından merakla araştırılıyor. Peki, YÖKDİL ne zaman yapılacak?

22.10.2019Gündem
YÖKDİL ne zaman ÖSYMden son uyarı

YÖKDİL ne zaman? ÖSYM'den son uyarı!

YÖKDİL ile akademik anlamda kariyer elde etmek isteyen vatandaşlar, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden başvurularını gerçekleştirdi. Başvurularını zamanında yapamayan adaylar ise ÖSYM'nin YÖKDİL geç başvuru imkanından yararlanabilecek. Peki, YÖKDİL ne zaman yapılacak? İşte, sınavın tarihi ve detaylı bilgiler

1.10.2019Eğitim
2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak YÖKDİLe kaç gün kaldı

2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? YÖKDİL'e kaç gün kaldı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca gerçekleşecek olan YÖKDİL'de başvuru işlemleri geride kaldı. Sınav başvurularının alınması ile gözler şimdi de YÖKDİL tarihine çevrildi. Hazırlıklarını devam ettiren adaylar "YÖKDİL ne zaman?" sorusunun cevabını araştırıyor. Peki, 2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylar.

23.09.2019Gündem
YÖKDİL Sınavına başvurular başladı

YÖKDİL Sınavı'na başvurular başladı

ÖSYM tarafından 3 Kasım'da düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı'na başvurular 13-23 Eylül'de alınacak. Daha önce YÖK'ün koordinasyonunda Anadolu ve Ankara Üniversitelerince yapılan ve ilk kez bu yıl ÖSYM tarafından uygulanacak YÖKDİL için adaylar başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden yapabilecek.

13.09.2019Eğitim
YÖKDİL başvuruları ne zaman alınacak 2019 YÖKDİL sınavı ne zaman

YÖKDİL başvuruları ne zaman alınacak? 2019 YÖKDİL sınavı ne zaman?

Yabancı dil bilgisini resmiyete dökmek isteyen vatandaşların katılım sağladığı YÖKDİL için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça dillerinde gerçekleştirilen YÖKDİL sınavı, ilk kez ÖSYM tarafından uygulanacak. Peki, YÖKDİL başvuruları ne zaman alınacak? 2019 YÖKDİL sınavı ne zaman?

18.08.2019Gündem
YÖKDİL sınav sonuçları Anadolu Üniversitesi sınav başvuru sayfasında açıklandı

YÖKDİL sınav sonuçları Anadolu Üniversitesi sınav başvuru sayfasında açıklandı

Akademik anlamda yabancı dil seviyesinin ölçümlendiği YÖKDİL'in sınav sonuçları 28 Mart Perşembe gecesi erişime açıldı. YÖK'ün Ankara Üniversitesi ortaklığıyla gerçekleştirdiği YÖKDİL sınavının sonuçları, Anadolu Üniversitesi'nin sınav başvuru ekranından öğrenilebilecek.

28.03.2019Gündem
YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı'na (YÖKDİL) katılan binlerce aday, sonuçların ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. YÖKDİL 2019 İlkbahar Dönemi Sınavı soruları ve cevap anahtarları kısa süre önce, Anadolu Üniversitesi'nin internet sitesi üzerinden erişime açılmıştı. Peki, 10 Mart'ta gerçekleşen 'YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak?' İşte YÖKDİL sınav sonuç tarihine dair merak edilen bazı bilgiler...

27.03.2019Gündem
YÖKDİL sonuçları hangi gün açıklanacak Tarih belli mi

YÖKDİL sonuçları hangi gün açıklanacak? Tarih belli mi?

YÖKDİL sonuçları, 10 Mart tarihinde gerçekleştirilen sınavın ardından birçok adayın gündemindeki konu oldu. Anadolu Üniversitesi ve YÖK birlikteliğiyle gerçekleştirilen YÖKDİL sınavı, sonuçları ile gündemde yer alıyor. Peki, YÖKDİL sınav sonuçları için açıklanması beklenen tarih ne zaman olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

26.03.2019Gündem
YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak YÖKDİLde son durum

YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? YÖKDİL'de son durum

Anadolu Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi arasındaki işbirliğiyle yılın belirli dönemlerinde gerçekleşen Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı'nın (YÖKDİL) 10 Mart tarihli sonuçları için nefesler tutuldu. YÖKDİL sınavının üzerinden günler geçmesi nedeniyle sonuç araştırmaları hız kazandı. Peki, YÖKDİL 2019 sonuçları ne zaman açıklanacak?

24.03.2019Gündem