MENÜ

Yoganin-Faydalari

Yoganin-Faydalari ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yoganin-Faydalari haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 37 Yoganin-Faydalari haberi bulunmuştur.

Yoganin-Faydalari Haberleri

Pandemi Döneminde Yoga ve Meditasyon Yardımıyla Stresle Baş Etmenin Yolları

Pandemi Döneminde Yoga ve Meditasyon Yardımıyla Stresle Baş Etmenin Yolları

Pandemi sebebi ile evde olduğumuz bu günlerde zihnimizi gündemden uzaklaştırmak ve ruhumuza moral depolamak gerçekten önemli bir ihtiyaç. Kendimizi iyi hissettirecek molalar almak bu süreçte akıl, ruh ve beden sağlığımızı korumak için gerekli. Meditasyon ve yoganın, düzenli egzersiz ve doğru beslenme tercihleriyle birleştirildiğinde, odaklanma, stres ve duygu durumu açısından faydalı sonuçlar doğurabileceğini belirten Fitness Eğitmeni Samantha Clayton, bu şekilde tüm günü pozitif bakış açısı ile geçirebileceğimizin altını çizdi.

11.05.2020Spor Fitness
Meditasyonun Faydaları Nelerdir

Meditasyonun Faydaları Nelerdir?

Koronavirüs salgını nedeniyle eve kapandığımız şu günlerde yoga ve meditasyon bizi nasıl rahatlatabilir? Yoga ve Meditasyon Uzmanı Gülbin Tomris, yoganın ve meditasyonun bedenimize ve ruhumuza olan faydalarını anlatıyor…

Yoga ve Meditasyonun Faydaları Nelerdir

Yoga ve Meditasyonun Faydaları Nelerdir?

Yoga felsefesinde genel anlayış, içeriden dışarıya doğru büyümek ve genişlemektir. Yani içimizde zaten var olan yaşam enerjimizi aktif hale getirmek ve onu hayat akışımızda kullanmaktır. Ve aslında dünyaya gelirken sahip olduğumuz huzur alanına geri dönmemize yardımcı olmaktır.

20.03.2020İyi Yaşam
Stres ve Anksiyete İçin Yoga Önerisi

Stres ve Anksiyete İçin Yoga Önerisi

Yoganın zihinsel ve fiziksel yararlarını kanıtlayan çok fazla çalışma bulunduğunu belirten Fizyoterapist Gülşah Konakoğlu, “Yogayı rutininize dahil etmek sağlığınızı geliştirmenize, gücü ve esnekliği artırmanıza, stres, depresyon ve anksiyete belirtilerini azaltmanıza yardımcı olur. Sağlığınız söz konusu olduğunda hissedilebilir fark yaratmak için haftada birkaç kez yoga yapmak yeterli olacaktır” dedi.

Yoganın Ruha ve Bedene 7 Faydası

Yoganın Ruha ve Bedene 7 Faydası

Yoga; fiziksel düzeyde esnekliğin, gücün, dengenin ve dayanıklılığın gelişmesinde yardımcı oluyor fakat bir yandan da ruhu iyileştirip stresi azaltıyor. İşte yoganın ruha ve bedene 7 muhteşem faydası...

23.09.2019Spor Fitness
Yoga Kanser Tedavisine Etki Ediyor mu

Yoga Kanser Tedavisine Etki Ediyor mu?

Doç. Dr. Kübra Aydın, yoga yapan kişilerin kanser tedavisinde olumlu sonuçlar alındığını belirterek, "Yoganın, kanser tedavi sürecinde yaşanan; kaygı, stres, depresyon, halsizlik, idrar kaçırma, cinsel sorunlar, kas ve eklem ağrıları gibi problemler üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Yaşam kalitesi ciddi oranda artmaktadır" dedi.

Stres Giderici 5 Eğlenceli Egzersiz

Stres Giderici 5 Eğlenceli Egzersiz

Egzersizler sadece kilo vermenize, sıkılaşmanıza ve kaslarınızı geliştirmenize yardımcı olmazlar. Aynı zamanda stres atmanın da en güzel yollarından biridir. İşte stres atmanızı sağlayacak 5 egzersiz...

15.02.2019Spor Fitness
Yoga Kariyeri Olumlu Yönde Etkiliyor

Yoga Kariyeri Olumlu Yönde Etkiliyor

Yogayı bir yaşam tarzı olarak benimsemek iş yerinde başarınızın artmasına ve daha önce mümkün olmadığını düşündüğünüz erdemleri kazanmanıza yardımcı oluyor. Nasıl mı? Cevaplar aşağıda.

Yoganın Kariyere 10 Olumlu Etkisi

Yoganın Kariyere 10 Olumlu Etkisi

Kariyer basamaklarında yükselmek ve yoga sanatı, birbirinden çok farklı iki şey gibi gözüküyor ama aslında el ele gidiyorlar. Yogayı bir yaşam tarzı olarak benimsemek iş yerinde başarınızın artmasına ve daha önce mümkün olmadığını düşündüğünüz erdemleri kazanmanıza yardımcı olacaktır. Nasıl mı? İşte cevaplar...

7.01.2019İyi Yaşam
Yoga Hakkında Doğru Bilinen 8 Yanlış

Yoga Hakkında Doğru Bilinen 8 Yanlış

Yoga dendiği zaman genellikle akla esneklik kazandırıcı olması geliyor. Ancak endişelenmeyin, esnek değilseniz bile yoga yapabilirsiniz. Çünkü istekli herkes yoga yapmayı deneyebilir ve bedenini kolayca yogayla eğitebilir. Önemli olan yoga yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor olmanız. İşte yoga hakkında doğru bilinen 8 yanlış...

7.12.2018Spor Fitness
Bikram Yogayı Denemeniz İçin 5 Neden

Bikram Yogayı Denemeniz İçin 5 Neden

41 dereceye kadar ısıtılan bir odada, 90 dakikalık bir süre boyunca yapılan 26 duruştan oluşan bikram yoga ile sınırlarınızı keşfedecek ve ulaşabileceğiniz en iyi size ulaşacaksınız. İşte bikram yoga hakkında tüm detaylar…

19.09.2018İyi Yaşam
Hemen şimdi yogaya başlamanız için 7 sebep

Hemen şimdi yogaya başlamanız için 7 sebep

Hem zihinsel hem de bedensel güçlenmeyi vadeden yoga aynı zamanda yaşam kalitesini de üst seviyeye çıkarıyor.

23.03.2017Sağlık
Zihninizi Olumlu Kodlamalarla Yeniden Programlayın

Zihninizi Olumlu Kodlamalarla Yeniden Programlayın!

Baharın enerjisini yaşamınıza taşıyıp, yepyeni bir başlangıç yapmaya ne dersiniz?

Yoga Hakkında Bilinen 5 Yanlış

Yoga Hakkında Bilinen 5 Yanlış!

Her ne kadar yogayla çok yakından ilgili olsanız da yanlış anladığınız veya kafanızı karıştıran kısımlar olabilir. Her şeyin netlik kazanması adına yoga hakkında bilinen 5 yanlışı, 5 başlıkta açıkladık!

Evde Uygulanabilecek 6 Yoga Pozu

Evde Uygulanabilecek 6 Yoga Pozu

Mini egzersizler gün içinde sizi rahatlatabilir fakat uzun dönemde oturarak çalışmanın etkilerini azaltmak istiyorsanız önerilerimize kulak verin...

Mehmet Özden ömrü uzatacak tavsiyeler

Mehmet Öz'den ömrü uzatacak tavsiyeler

Bundan böyle her hafta Hürriyet Cumartesi’de birlikteyiz. Çocukluğumun büyük bir kısmını Türkiye’de geçirdim.

21.10.2012Kelebek
Zihniniz için de egzersiz

Zihniniz için de egzersiz

Sıkı bir egzersiz, dikkatinizi keskinleştirir, strese iyi gelir, enerjinizi tazeler ve yaratıcı düşünceyi geliştirir.

Zihniniz için de egzersiz...

Zihniniz için de egzersiz...

Sıkı bir egzersiz, üzerinize çöken karamsar bulutları dağıtmaktan çok daha fazlasını yapar. Dikkatinizi keskinleştirir, strese iyi gelir, enerjinizi tazeler ve yaratıcı düşünceyi geliştirir.

30.08.2005Spor Fitness
Yoga dersleri evinize geliyor

Yoga dersleri evinize geliyor

Yoga, kaygı ve stresle baş etmek için en uygun egzersizlerden. Harvard Üniversitesi, tüm öğrencilerine COVID-19 kaygısına karşı yoga, meditasyon ve kontrollü nefes almayı önerdiği bir makale yayımladı. Evde kolaylıkla başlayabilmeniz veya devam edebilmeniz için internet adreslerini derledik ve ustalardan öneriler aldık.

Kalbimizden kalbinize: Namaste

Kalbimizden kalbinize: Namaste!

Namaste! Bu hafta da keyif alarak yapabileceğimiz ve belki de ilham alabileceğimiz birçok şey var. O zaman Neşeli Günler’den kocaman bir merhaba!

19.02.2018Kampüs
Hangisi daha etkili Yoga mı, pilates mi

Hangisi daha etkili? Yoga mı, pilates mi?

Rahatlatıcı ve sakinleştirici etkileri nedeniyle tercih edilen yoga ve pilates son yılların en popüler sporlarından. İşte ikisi arasında tercih yapacaklara öneriler...

29.03.2017Sağlık
Yoga erkekler için ortaya çıktı

Yoga erkekler için ortaya çıktı

Angela Farmer ve Victor Van Kooten 70’lerini süren yoga üstatları. Bu hafta sonu ‘doğal yoga’ adı verilen tekniklerini öğretmek için Hariom - Om Yoga Merkezi’ne konuk oldular. Onlara göre, yoganın çıkış nedeni, yaşamdan kaçan erkekler.

23.02.2013Kelebek
Yogayla mutlu evlilik

Yogayla mutlu evlilik!

Yoga Akademi Kurucusu ve Yoga Üstadı Prof. Dr. Akif Manaf, yoganın çok etkili bir kişisel gelişim sistemi olduğunu belirterek, evliliğinde sorun bulunan çok sayıda çiftin, yoga yaparak sorunların üstesinden geldiğini bildirdi.

12.12.2012Evlilik
Huzuru yogada buldu

Huzuru yogada buldu

Otellerde yoga eğitimi veren Alexis Kiresepi ve Sandrina Kamhi’nin öğrencileri arasına cemiyet hayatının ünlü isimlerinden Martha Graeff de katıldı. ıç huzuru için başladığı yoga sayesinde sırt ağrılarından da kurtulan Graeff, yoga tutkusunu Hello!’ya anlattı: “En önemlisi yoga kişisel hayatımı etkiledi. Etrafımdaki insanların farkında olmamı ve pozitif, canlı, neşeli ilişkiler kurmamı sağladı. Yoga sadece haftada bir-iki saat yaptığım bir şey değil artık; hayatıma değer katıyor.”

8.06.2011Kelebek
“Yoga” ile stres atıyor

“Yoga” ile stres atıyor

Ankara'da faaliyet gösteren Yoga Akademi, yoğun çalışma temposu ve günlük yaşamın sıkıntılarından bunalanlara orijinal yoga sistemiyle streslerinden uzaklaşma fırsatı sunuyor.

7.05.2011Kelebek
Rahat doğum için hamile yogası

Rahat doğum için hamile yogası

Hamilelik döneminin ve doğumun rahat geçmesinde büyük yararı olan hamilelik yogasını araştırdık.

20.06.2008Spor Fitness
Çocuk yogası

Çocuk yogası

Çocuklar da huzuru yogada buluyor!

26.03.2007Sağlık
Çekirge’nin ilk söyleşi kitabı

Çekirge’nin ilk söyleşi kitabı

Kelebek’te her pazartesi "Çekirge" adlı köşeyi hazırlayan gazeteci Zeynep Bölükbaşı’nın kaleme aldığı "Hamilelik ve Çocuk Yogası" adlı kitap, Türkiye İş Bankası Yayınları’ndan çıktı. Kitap, Dr. Neslihan İskit’le ortak bir çalışmanın ürünü...

13.02.2007Kelebek
Bir taşla iki kuş

Bir taşla iki kuş

Sıkı bir egzersiz, üzerinize çöken karamsar bulutları dağıtmaktan çok daha fazlasını yapar. Dikkatinizi keskinleştirir, strese iyi gelir, enerjinizi tazeler ve yaratıcı düşünceyi geliştirir.

Yazar Sonuçları

Yoganın Kadim Yolu

Merhaba, umarım herkes iyidir. Sizlerle buluşma kararımız birkaç ay öncesine dayanmasına rağmen ilk buluşmamız bütün dünyayı etkileyen bu pandemi döneminde oluyor. Cebimdeki bilgiler ve deneyimin getirdiği anlayışla okurlara yoga, meditasyon, nefes, bedensel ve spiritüel sağlık anlamında rehberlik edecek güçlü bir platformda buluşmuş olmaktan mutluyum.

10.04.2020

Yoga Eğitmeni Olmak Başkalarının Hayatında Işık Olmaktır

Yoga eğitmeni olarak başkalarının hayatında önemli bir yere sahip olabiliriz. Peki bunu nasıl başarırız? Tabi ki adanmış bir ruhla…

2.05.2016

100 yaşına kadar nasıl sağlıklı yaşayabilirsiniz?

Bundan böyle her hafta Hürriyet Cumartesi’de birlikteyiz. Çocukluğumun büyük bir kısmını Türkiye’de geçirdim.

19.10.2012

Gülmek için yaratılmış gözlerde yaşlar niye?

Çocuklar günde 300-400 kere gülüyor, büyüklerse yalnızca 15-20 kere. Kahkaha uzmanı Sema Özsoy’a göre gülmenin bağışıklık sistemini kuvvetlendirmekten stresle baş etmeye kadar sayısız faydası var.

16.08.2013

Saç kaybı nasıl azaltılır?

Kliniğimize başvuranlar arasında saç sorunu olanlar çoğalıyor.

26.07.2013

Yoga aracılığıyla mutluluk deneyi

Mutlu Olmak İçin 14.000 Sebep isimli kitap, bardağı taşıran son damla oldu. Kendi deneyimi yapmaya ve sonuçlarını yazmaya karar verdim. Bu uzun soluklu bir mutluluk projesidir

25.02.2011