EKSTRA
MENÜ

Yks Ek Tercih

Yks Ek Tercih ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yks Ek Tercih haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 236 Yks Ek Tercih haberi bulunmuştur.

Yks Ek Tercih Haberleri

Ek tercih üniversite kayıtları ne zaman başlıyor E-Devlet üniversite kayıt ekranı bilgileri

Ek tercih üniversite kayıtları ne zaman başlıyor? E-Devlet üniversite kayıt ekranı bilgileri

YKS ek tercih sonuçları ile toplam 101 bin 514 boş kontenjana yerleşen 48 bin 351 aday, üniversite kayıtları için harekete geçecek. Ön lisans ya da lisans bazında herhangi bir programa yerleşen adaylar, kayıt işlemlerini elektronik ortamda tamamlayabilecek. Her üniversite için kayıt tarihleri, ÖSYM'nin belirlediği tarih aralığında yapılacak. Peki, ek tercih üniversite kayıtları ne zaman başlıyor? İşte, o konu hakkında ÖSYM'den alınan detaylı bilgiler

2.10.2020Gündem
YKS ek tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı 2020 YKS ek tercih yerleştirme sonuçları açıklaması

YKS ek tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı! 2020 YKS ek tercih yerleştirme sonuçları açıklaması

YKS ek tercih sonuçları ile ilgili açıklama yapıldı. 17-23 Eylül tarihleri arasında yapılan YKS ek tercihleri bugün erişime açıldı. 2020-YKS Ek Yerleştirme Sonuçlarına göre ek yerleştirmeye başvuruda bulunan 87.310 adayın 47.537’si önlisans, 18.128’i lisans olmak üzere toplam 65.665’i bir yükseköğretim programına yerleşerek yıl kaybına uğramadan üniversiteli oldu. İşte YKS ek tercih sonuçları sorgulama ekranı

2.10.2020Gündem
KYK burs ve yurt başvurusu ne zaman yapılacak Gözler 2020 KYK burs ve yurt başvurularında

KYK burs ve yurt başvurusu ne zaman yapılacak? Gözler 2020 KYK burs ve yurt başvurularında

KYK burs ve yurt başvuruları ile ilgili son dakika açıklamaları araştırılıyor. KYK burs ve yurt başvuruları her yıl belirli tarihlerde yapılıyor. YKS ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar aramalarını hızlandırdılar. Burs, öğrenim kredisi ve devlet yurdu başvuruları her yıl e-Devlet üzerinden alınıyor. Burs başvuruları sırasında Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep ediliyor. Peki 2020 KYK burs ve yurt başvurusu ne zaman başlıyor? İşte detaylar

2.10.2020Gündem
YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak YKS ek tercih sonuçları için gözler ÖSYMde

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS ek tercih sonuçları için gözler ÖSYM'de

YKS ek tercih sonuçları ile ilgili araştırmalar hızlandı. Üniversite sınavına giren adaylar ek tercih işlemlerini ÖSYM tarafından belirtilen tarihlerde yaptılar. Ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 5-9 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Peki, YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

1.10.2020Gündem
Ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 üniversite (YKS) ek yerleştirme sonucunda tarih yaklaşıyor

Ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 üniversite (YKS) ek yerleştirme sonucunda tarih yaklaşıyor

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite ek tercih sonuçları, son dakika açıklamalar ile adaylar tarafından takip ediliyor. YKS sonuçlarına göre, yükseköğretim programlarındaki boş kontenjanlara yerleşmeyi bekleyen üniversite adayları için YKS ikinci yerleştirme sonuçları yapılan değerlendirmenin ardından ÖSYM AİS ekranı üzerinden ilan edilecek. Yükseköğretim programlarına yerleşenler, üniversite elektronik kayıtlarını 5-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirecek. İşte, 2020 üniversite ek tercih sonuçları için beklenen tarih.

29.09.2020Gündem
YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 ek tercih sonuçları bekleniyor

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 ek tercih sonuçları bekleniyor!

YKS 2020 ek yerleştirmeleri için tercih süreci sona erdi. Adaylar, 2020-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 23 Eylül'e kadar T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yaptı. Tercihlerin tamamlanmasının ardından şimdi de sonuçlara yönelik tarih araştırması hız kazandı. Peki, YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

27.09.2020Gündem
Ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 üniversite ek yerleştirme sonucu için tarih detayı

Ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 üniversite ek yerleştirme sonucu için tarih detayı

Üniversite ek tercih sonuçları açıklandı mı? Üniversite ek tercih sonuçları için gözler artık ÖSYM'ye çevrildi. 17-23 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılan YKS ek tercih başvurularının ardından, binlerce aday yerleştirme sonuçları için yapılacak açıklamalara odaklandı. YKS ikinci yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin AİS ekranında açıklanacak. Tercih sonuçları adayın T.C kimlik numarası ve şifresi ile sorgulanacak. Yükseköğretim programına kayıt hakkı elde edenler 5 Ekim'den itibaren üniversite kayıtlarını yapmaya başlayacaklar. İşte, 2020 üniversite ek yerleştirme sonuçları için beklenen tarih.

25.09.2020Eğitim
YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler YKS 2020 ek tercih sonuçları ile ilgili açıklamada

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler YKS 2020 ek tercih sonuçları ile ilgili açıklamada

YKS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. YKS ek tercih işlemleri 17 Eylül’de başladı ve 23 Eylül’de sona erdi. Adaylar ücret ödeme işlemlerini bugün de yapabiliyorlar. Tercihlerini yapan adaylar heyecanla ek tercih sonuçlarını beklemeye başladılar. Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 5-9 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak.

24.09.2020Gündem
YKS Ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 üniversite ikinci yerleştirme sonuçları bekleniyor

YKS Ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 üniversite ikinci yerleştirme sonuçları bekleniyor!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) alınan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme tercihlerinde sona gelinmek üzere. Tercih işlemlerini tamamlayan on binlerce üniversiteli adayı, sonuçların açıklanacağı tarihe odaklandı. Peki, YKS üniversite ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte üniversite ikinci yerleştirme sonuçlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

24.09.2020Gündem
Ek tercih başvurusu ne zaman saat kaçta bitiyor osym. gov tr YKS üniversite ek tercih başvuru ekranı ve başvuru detayları

Ek tercih başvurusu ne zaman saat kaçta bitiyor? osym. gov tr YKS üniversite ek tercih başvuru ekranı ve başvuru detayları!

2020 Üniversite ek tercih ekranı, ek tercih tarihlerinde son güne girilmesinin ardından adayların odaklandığı konulardan oldu. 2020 YKS sonuçlarına göre üniversite ek yerleştirme başvurusunda bulunacak olanlar, 23 Eylül'e kadar işlemlerini tamamlayacaklar. ÖSYM'nin AİS bağlantısı olan ais.osym.gov.tr internet adresinden YKS ek tercih başvuru ekranı aracılığı ile ek tercihler alınacak. YKS ek yerleştirme işlemleri T.C. Kimlik numarası ve şifreleri ile gerçekleşecek. Peki, ek tercih başvurusu nasıl yapılır ve başvurular ne zaman bitiyor? İşte, osym. gov tr ek tercih başvuru ekranı ve başvuru işlemiyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

23.09.2020Eğitim
YKS ek tercih tarihleri 2020 üniversite ek tercih ücreti ne kadar ve hangi bankalara yatırılacak

YKS ek tercih tarihleri! 2020 üniversite ek tercih ücreti ne kadar ve hangi bankalara yatırılacak?

YKS ek tercih tarihleri, ÖSYM tarafından ek tercih işlemlerinin başlatılmasının ardından gündeme geldi. YKS ek tercihleri 17 Eylül ve 23 Eylül tarihleri aralığında gerçekleştirilecek. Üniversiteye yerleşmede ikinci tercih şansını deneyecek olan adaylar, YKS ek tercih ücretlerini tercih kılavuzunda yer alan bankalara yatıracaklar. Üniversite ek tercihleri 24 Eylül 2020 tarihine kadar ödenebilecek. Peki, üniversite ek tercih ücreti ne kadar? İşte, YKS ek tercihlerin yatırılacağı bankalar ve tercih ücreti bilgileriyle ilgili ayrıntılar.

22.09.2020Eğitim
Ek tercih parası hangi bankalara yatırılıyor ÖSYM YKS ek tercih para yatırma işlemi detayları

Ek tercih parası hangi bankalara yatırılıyor? ÖSYM YKS ek tercih para yatırma işlemi detayları

Ek tercih para yatırma işlemi bankalar aracılığıyla gerçekleştiriliyor. 2020 Ek tercih başvurusunda bulunan adaylar için YKS ek tercih para yatırma işlemi devam ediyor. 23 Eylül tarihine kadar internet üzerinden alınacak olan ek tercih başvurusu, bankalar üzerinden para yatırma işleminin tamamlanmasıyla birlikte sona erecek. Ek tercih ücretlerinin yatırılacağı bankalar, ÖSYM tarafından yayımlanan ek tercih kılavuzunda belli oldu. İşte, 2020 ek tercih ücreti ve ek tercih para yatırma işlemiyle ilgili ayrıntılar...

22.09.2020Gündem
YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak İkinci tercih sonuçları bekleniyor

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İkinci tercih sonuçları bekleniyor!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) YKS Ek Yerleştirme Kılavuzu 17 Eylül'de yayımlandı. Adaylar, tercihlerini 23 Eylül'e kadar yapacak. ÖSYM AİS sistemi üzerinden tercihlerini online tamamlayan adaylar, sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Peki, YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.09.2020Gündem
YKS 2020 ek tercih ücreti yatırılan bankalar hangileri İşte YKS ek tercih ücreti ile ilgili bilgiler

YKS 2020 ek tercih ücreti yatırılan bankalar hangileri? İşte YKS ek tercih ücreti ile ilgili bilgiler

YKS ek tercihleri 2020 yılında 17 Eylül’de başladı. Adaylar işlemlerini 23 Eylül’e kadar yapabilecekler. YKS ek tercih kılavuzu içerisinde başvuru sürecine dair detaylar aktarıldı. Adayların ek tercih ücretini de kılavuz içerisinde belirtilen bankalara yatırmaları gerekiyor. Peki YKS ek tercih ücreti nasıl, hangi bankalara yatırılır? İşte ek tercih kılavuzu içerisinde yer alan bilgiler

18.09.2020Gündem
YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS ek tercih sonuçları için meraklı bekleyiş başladı. Aldıkları puana göre bölümleri ile alakalı tercih işlemlerini gerçekleştiren üniversite adayları, ÖSYM'nin yapacağı YKS ek tercih sonuçları açıklamasına kilitlendi. Peki, YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merak edilen önemli detaylar

18.09.2020Gündem
YKS ek tercih işlemi ÖSYM AİS ekranında başladı  İşte YKS tercih kılavuzu ve üniversite kontenjan bilgisi 2020

YKS ek tercih işlemi ÖSYM AİS ekranında başladı! İşte YKS tercih kılavuzu ve üniversite kontenjan bilgisi 2020

YKS ek tercih işlemi bugün ÖSYM tarafından başlatıldı. Adayların merakla beklediği 2020-YKS ek yerleştirme kılavuzu yayımlandı. 2020-YKS Ek Yerleştirme Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesinden açıklandı. Adaylardan tercihleri alınmaya başlandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) YKS Ek Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı. Adaylar, tercihlerini bugünden itibaren 23 Eylül'e kadar yapacak. İşte, 2020 ek tercih kılavuzu ve boş kontenjan bilgisi...

17.09.2020Gündem
YKS ek tercihler ne zaman bitiyor Üniversite ikinci tercih tarihleri belli oldu

YKS ek tercihler ne zaman bitiyor? Üniversite ikinci tercih tarihleri belli oldu!

YKS ek tercihleri için beklenen açıklama ÖSYM'den geldi. 2020 YKS ek tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından, üniversite ikinci tercih işlemleri alınmaya başlandı. 2020 YKS sonuçlarına göre ilk tercihlerde yükseköğretim programına yerleşemeyen adaylar 2020-2021 üniversite ek tercihleri ile yeniden tercihlerini yapacaklar. YKS ek tercihleri ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden gerçekleşecek. Peki, YKS ek tercihler ne zaman bitiyor? İşte, YKS ikinci tercih tarihleri.

17.09.2020Eğitim
YKS ek tercih taban puanları açıklandı 2020 Ek tercih boş kontenjanları ve üniversite taban puanlar

YKS ek tercih taban puanları açıklandı! 2020 Ek tercih boş kontenjanları ve üniversite taban puanlar

YKS ek tercih kılavuzunun yayımlanmasının ardından adaylar heyecanla üniversite taban puanlarının ve boş kontenjanları araştırmaya başladılar. Tercih süresi, 17-23 Eylül 2020 tarihleri arasında olacak. Ek yerleştirme ücreti 20,00 TL olarak duyuruldu. YKS ek tercih yapacak olan adaylar taban puanları ve boş kontenjanlarına göre ek tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte YKS ek tercih kılavuzuna göre bölümlerin taban puanları

17.09.2020Gündem
YKS ek tercih boş kontenjanlar listesi yayımlandı İşte, ÖSYM AİS ek yerleştirme kılavuzu 2020 ve kontenjan bilgileri

YKS ek tercih boş kontenjanlar listesi yayımlandı! İşte, ÖSYM AİS ek yerleştirme kılavuzu 2020 ve kontenjan bilgileri

YKS ek tercih kılavuzu 2020 erişime açıldı. YKS ek yerleştirme ile birlikte ek tercih boş kontenjanlar listesi, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Yayımlanan bu bilgilerin ardından puanları ve sıralamalarına en uygun bölüm tercihi için ek tercih boş kontenjan listesini baz alacak olan öğrenciler, tercih işlemlerini 23 Eylül tarihine kadar tamamlayacak. Bu işlemler yapılırken YKS ek tercih kılavuzu içerisindeki bilgiler baz alınacak. İşte, YKS ek tercih yerleştirme ve kontenjan bilgileri sayfası ve ek tercih ücretinin ne zaman yatırılacağına dair detaylı bilgiler

17.09.2020Gündem
2020 YKS ek tercih işlemleri ne zaman Üniversitede ikinci yerleştirme fırsatı

2020 YKS ek tercih işlemleri ne zaman? Üniversitede ikinci yerleştirme fırsatı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarını ilan etti. ÖSYM tarafından boş kalan veya kayıt yapılmayan kontenjanlar için merkezi ek yerleştirme yapılacak. Yerleşen adaylar ek yerleştirme için başvuru yapamayacak. Gözler şimdi ek tercihlerin tarihinde. Peki YKS ek tercihler ne zaman?

14.09.2020Gündem
YKS ek tercih tarihleri ne zaman Gözler 2020 ÖSYM ikinci yerleştirme için üniversite boş kontenjanlarında

YKS ek tercih tarihleri ne zaman? Gözler 2020 ÖSYM ikinci yerleştirme için üniversite boş kontenjanlarında

YKS ek tercihlerinin ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Üniversite sınavına giren adaylar heyecanla tercih sürecini takip ediyorlar. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayan üniversite kayıtları tamamlandı. Adaylar şimdi ek tercih tarihlerini ve üniversite boş kontenjanlarını öğrenmek istiyorlar. 2020 YKS ek tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından, üniversite ek tercih dönemi başlayacak. İşte üniversite ikinci tercihleri ile ilgili detaylar

13.09.2020Gündem
YKS ek yerleştirme kılavuzu yayımlandı mı ÖSYM YKS ek tercih tarihi için gözler üniversitelerde

YKS ek yerleştirme kılavuzu yayımlandı mı? ÖSYM YKS ek tercih tarihi için gözler üniversitelerde!

YKS ek yerleştirme kılavuzu için araştırmalar devam ediyor. Üniversitelere merkezi yerleştirmelerin tamamlanması ardından gözler ek tercih sürecine çevrildi. YKS merkezi yerleştirme sonunda boş kalan kontenjanlar ile kayıt hakkı kazanan adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan kontenjanlara ek yerleştirme yapılacak. Peki, YKS ek tercihleri ne zaman? 2020 YKS ek tercih kılavuzu yayınlandı mı? İşte, YKS ek tercih sürecini merakla bekleyen vatandaşlar için detaylı bilgiler

12.09.2020Gündem
YKS ek tercihler ne zaman başlıyor ÖSYM Üniversite ikinci tercihler boş kontenjanları

YKS ek tercihler ne zaman başlıyor? ÖSYM Üniversite ikinci tercihler boş kontenjanları

YKS ek tercihler ilk tercihi ile herhangi bir programa yerleşemeyen öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Geride kalan boş kontenjanlar üzerinden YKS ek tercihler için seçimlerini yapacak olan üniversite adayları, bu noktada ÖSYM'nin yayımlayacağı açıklamaya kilitlenecek. Peki, YKS ek tercihler ne zaman başlıyor? İşte, ÖSYM YKS ek tercih kılavuzu hakkında merak edilen detaylı bilgiler

10.09.2020Gündem
YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak YKS 2020 ek tercih kılavuzu için gözler ÖSYMde

YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak? YKS 2020 ek tercih kılavuzu için gözler ÖSYM'de

YKS ek tercih kılavuzu ile ilgili ÖSYM açıklaması araştırılıyor. YKS tercihlerinin ardından sonuçlar erişime açıldı. Adaylar üniversite kayıtlarını belirtilen tarihlerde yaptılar. Kayıtların ardından üniversitelerin boş kontenjanları belli olacak. Geçtiğimiz yıl YKS tercih sonuçları 6 Ağustos’ta açıklandı. YKS ek tercihleri ise 5-11 Eylül 2019 tarihleri arasında yapıldı. Ek yerleştirme ücreti 20,00 TL oldu. Peki YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak?

9.09.2020Gündem
YKS ek tercih tarihleri ne zaman başlıyor Gözler YKS 2020 üniversite boş kontenjanlarında

YKS ek tercih tarihleri ne zaman başlıyor? Gözler YKS 2020 üniversite boş kontenjanlarında

YKS ek tercihlerinin ne zaman başlayacağı ile ilgili ÖSYM son dakika açıklaması araştırılıyor. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayan üniversite kayıtları sona erdi. YÖK programına göre bu yıl üniversite şahsen kayıtları 5 Eylül, elektronik kayıtları ise 6 Eylül'de tamamlandı. Kayıtların tamamlanmasının ardından gözler YKS ek tercihlerine çevrildi. İşte üniversite ek tercihleri ile ilgili detaylar...

7.09.2020Gündem
YKS ek tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak YKS ek tercihler için gözler boş kontenjanlarda

YKS ek tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? YKS ek tercihler için gözler boş kontenjanlarda!

YKS ek tercih kılavuzu ile üniversite tercih şanslarını bir kez daha denemek isteyen pek çok aday, ÖSYM'nin yayımlayacağı YKS ek tercih boş kontenjanlarını bekliyor. Peki, YKS ek tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak ve YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlanması beklenen YKS ek tercih kılavuzu hakkında merak edilen bazı bilgiler

5.09.2020Gündem
Üniversite ek tercihleri ne zaman İşte 2020 YKS ek yerleştirmeleri hakkında bilgi

Üniversite ek tercihleri ne zaman? İşte 2020 YKS ek yerleştirmeleri hakkında bilgi!

YKS ek yerleştirme tercihleri ne zaman başlayacak? 2020 YKS ek tercih işlemlerine yönelik araştırmalar son günlerde hız kazandı. YKS ek tercih işlemleri konusunda beklenti içinde olan on binlerce genç ve ailesi heyecanla, ÖSYM'den gelecek haberlere odaklanmış durumda. YKS ek tercih işlemlerinin henüz başlamaması üzerine, meraklanan çok sayıda kişi, konu hakkında tatmin edici bilgi almak adına araştırma yapıyor. İşte, üniversite ek tercihlerin başlayacağı tarih.

3.09.2020Gündem
Üniversite boş kontenjan bilgileri 2020: YKS ek tercihler ne zaman başlayacak Gözler ÖSYMde

Üniversite boş kontenjan bilgileri 2020: YKS ek tercihler ne zaman başlayacak? Gözler ÖSYM'de!

YKS ek tercihler ne zaman? Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, 2020 YKS ikinci tercihleri açıkta kalan adayların gündemine geldi. İlk tercihlerde herhangi bir yükseköğretim programına yerleşemeyen üniversite adayları, üniversite boş kontenjan bilgileriyle ek tercihlerini yapacak. ÖSYM. gov.tr internet sitesi üzerinden, YKS ek tercih kılavuzunun açıklanmasının ardından ikinci tercih dönemi başlayacak. Bu yılki rapora göre, 838 bin 221 kontenjanın 781 bin 165'ine yerleştirme yapıldı, 57 bin 56'sı boş kaldı. İşte, 2020 YKS ek tercih tarihleri ve konuyla ilgili detaylı bilgiler.

1.09.2020Eğitim
YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak YKS 2020 (üniversite) ek tercih kılavuzu için gözler ÖSYMde

YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak? YKS 2020 (üniversite) ek tercih kılavuzu için gözler ÖSYM'de

YKS ek tercihleri için heyecan giderek artıyor. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite kayıtları başladı. Üniversite e-kayıt işlemleri 6 Eylül’e kadar, şahsen kayıt işlemleri ise 5 Eylül’e kadar devam edecek. Peki, YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak? İşte üniversite 2. tercihleri ile ilgili detaylar…

30.08.2020Gündem
YKS’de kimler ek tercih yapabilir YKS ek tercihleri ile ilgili bilgiler

YKS’de kimler ek tercih yapabilir? YKS ek tercihleri ile ilgili bilgiler

YKS ek tercihleri ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Haziran ayında düzenlenen üniversite sınavına giren adaylar YKS tercih sonuçlarını 26 Ağustos tarihinden itibaren sorgulayabiliyorlar. Üniversite elektronik kayıtları 29 Ağustos tarihinde başlayacak. Kayıtların tamamlanmasının ardından da gözler ek tercih sürecine çevrilecek. 2020- YKS merkezî yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar, ek yerleştirmede tercih yapma hakkına sahip değildir.

27.08.2020Gündem
YKS ek tercihleri 2020 ne zaman yapılacak Gözler YKS (üniversite) ek tercih tarihlerinde

YKS ek tercihleri 2020 ne zaman yapılacak? Gözler YKS (üniversite) ek tercih tarihlerinde

YKS tercihleri 2020 yılında 6 Ağustos’ta başladı ve 14 Ağustos’ta sona erdi. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından sıra üniversite kayıtlarına ve ek tercihlere geldi. Kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos-4 Eylül 2020'de, elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020'de yapılacak. Geçtiğimiz yıl YKS tercih sonuçları 6 Ağustos’ta açıklanmış, ek tercihler ise eylül ayında alınmıştı. İşte detaylar…

26.08.2020Gündem
Üniversite ek tercihleri ne zaman YKS ek tercih süreci için gözler ÖSYM’de

Üniversite ek tercihleri ne zaman? YKS ek tercih süreci için gözler ÖSYM’de

2020 YKS tercih sürecinin tamamlanması ardından gözler ek tercihlere çevrildi. ÖSYM’nin bu yılki takvimi doğrultusunda YKS tercihleri 6-14 Ağustos tarihleri arasında tamamlandı. Tercih işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirenler sonuçların açıklanmasını beklerken, ek tercihte bulunacaklar tarih araştırması yapıyor. Peki, üniversite ek tercihleri ne zaman başlayacak?

18.08.2020Gündem
YKS ek tercihleri 2020 ne zaman yapılacak Gözler YKS (üniversite)  2. tercih tarihlerinde

YKS ek tercihleri 2020 ne zaman yapılacak? Gözler YKS (üniversite) 2. tercih tarihlerinde

YKS tercihleri 2020 yılında 6 Ağustos’ta başladı. Tercihler 14 Ağustos’ta saat 23:59’da sona erecek. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar hangi üniversiteyi ve bölümü kazandıklarını öğrenebilecekler. Peki YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak? Geçtiğimiz yıl YKS tercih sonuçları 6 Ağustos’ta açıklanmış, ek tercihler ise eylül ayında alınmıştı. İşte detaylar…

14.08.2020Gündem
DGS ek tercihleri ÖSYM tarafından alınmaya başlıyor

DGS ek tercihleri ÖSYM tarafından alınmaya başlıyor

Dikey Geçiş Sınavı (2019-DGS) ek yerleştirme işlemlerinin ne zaman başlayacağı öğrenciler tarafından merakla beklenirken ÖSYM'den bugün konuyla ilgili açıklama geldi.. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek tercih işlemlerinin ÖSYM tarafından açıklanmasının ardından, işlemlerin yarın başlayacağı öğrenildi. İşte, DGS ek yerleştirme süreci hakkında detaylı bilgiler

30.09.2019Gündem
DGS ek yerleştirme ne zaman DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak

DGS ek yerleştirme ne zaman? DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak?

2019-DGS ek tercih işlemleri için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. YKS ek tercih sonuçlarını açıklayan ÖSYM'nin DGS ek tercih işlemlerini ne zaman başlatacağı çok sayıda öğrencinin bir numaralı gündem maddesi oldu. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak?

29.09.2019Gündem
YKS ek tercih kayıtları başladı ÖSYM üniversite ek kayıtları nasıl ve nereden yapılır

YKS ek tercih kayıtları başladı! ÖSYM üniversite ek kayıtları nasıl ve nereden yapılır?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) ek yerleştirme kayıt işlemleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından başlatıldı. Üniversiteye yerleşmek için ikinci defa şansını deneyip kayıt hakkı kazanan adaylar, elektronik kayıtlarını 25 Eylül tarihine kadar tamamlayacak. Peki, üniversite ek kayıtları nasıl ve nereden yapılır? Ek kayıt için gerekli belgeler nelerdir? İşte, 2019 YKS ek kayıtları hakkında detaylar.

23.09.2019Gündem
YKS ek tercih üniversite kayıtları ne zaman

YKS ek tercih üniversite kayıtları ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) ek yerleştirme işleminin sonuçları açıkladı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte, boş kontenjanlara yerleşen adayların üniversitelere kayıt yaptıracakları tarihler merak konusu oldu. Peki, YKS ek tercih üniversite kayıtları ne zaman?

19.09.2019Gündem
YKS ek tercih sonuç ekranı açıldı YKS Ek yerleştirme sonuçları ardından 80 bin 635 kontenjan boş kaldı

YKS ek tercih sonuç ekranı açıldı! YKS Ek yerleştirme sonuçları ardından 80 bin 635 kontenjan boş kaldı!

YKS ek tercih yerleştirme sonuçları, ÖSYM tarafından erişime açıldı. Toplam 80 bin 635 kişilik kontenjan boş kalırken, 129 bin kişilik kontenjandan 48 bin 367'lik kısım ise dolduruldu. YKS ek yerleştirme sonuçları sonrasında yerleşen öğrenciler,23-27 Eylül tarihleri arasında internet üzerinden üniversite kayıtlarını gerçekleştirebilecek. İşte, YKS tercih ek yerleştirme sonuçları ve boş kontenjan bilgileri

19.09.2019Eğitim
YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak  KYK ek yerleştirme kayıtları hangi gün başlayacak

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK ek yerleştirme kayıtları hangi gün başlayacak?

YKS ek tercih sürecini bekleyen öğrenciler, ÖSYM tarafından yapılacak açıklamayı beklemeye devam ediyor. Ek tercih sürecinde üniversitelerin lisans ve önlisans programlarına yerleşmeyi bekleyen öğrenciler, yerleştirme durumlarına göre, sınava yeniden hazırlanacaklar. Peki, YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK ek yerleştirme kayıtları hangi gün başlayacak?

16.09.2019Eğitim
YKS üniversite ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS üniversite ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) alınan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme tercihleri, 5-11 Eylül 2019 tarihleri arasında tamamlandı. Tercih işlemlerini tamamlayan on binlerce üniversiteli adayı, sonuçların açıklanacağı tarihe odaklandı. Peki, YKS üniversite ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

15.09.2019Gündem
YKS ek yerleştirme tercihi sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS ek yerleştirme tercihi sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) alınan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) ek yerleştirme tercihleri dün gece tamamlandı. Gözler şimdi ek tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihte. Peki, YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

12.09.2019Gündem
YKS ek tercihleri için son gün YKS ek tercih ücreti hangi bankaya ödenir

YKS ek tercihleri için son gün! YKS ek tercih ücreti hangi bankaya ödenir?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) alınan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) ek yerleştirme tercihleri bu gece sona erecek. Henüz ek tercih başvurusunda bulunmayan adaylar, ek tercih ücretini hangi bankaya yatıracaklarını araştırıyor. Peki, YKS ek tercih ücreti hangi bankaya ödenir?

11.09.2019Gündem
YKS ek tercih süreci sona eriyor - Ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS ek tercih süreci sona eriyor - Ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ek tercihleri için verilen süre bugün doluyor. Açıköğretim ve örgün programları toplamında lisansta 66 bin 974; önlisansta 124 bin 166 boş kontenjan bulunuyor. Belirtilen boş kontenjanlara başvuru yapan üniversite adayları heyecanla ek yerleştirme sonuçlarını bekliyor. Peki, YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

10.09.2019Gündem
YKS ek tercihleri ne zaman sona erecek Ek tercih işlemleri nasıl yapılır

YKS ek tercihleri ne zaman sona erecek? Ek tercih işlemleri nasıl yapılır?

YKS ek tercih işlermleri hakkında ÖSYM tarafından yapılan duyurulara göre ek tercih işlemlerinin son bulacağı tarih açıklandı. AİS sistemi üzerinden başlayan tercih işlemleri ne zaman son bulacak ve tercih işlemi nasıl yapılır sorularının cevapları adaylar tarafından merak ediliyor. İşte YKS tercihleri hakkında detaylı bilgiler

9.09.2019Gündem
KYK burs ve kredi başvuru tarihi belli oldu mu Başvurular ne zaman başlayacak

KYK burs ve kredi başvuru tarihi belli oldu mu? Başvurular ne zaman başlayacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) yeni dönem kredi ve burs başvuruları için bekleyiş devam ediyor. YKS ek tercih süreci ve KYK yedek yurt başvuru süreci başlarken, henüz burs ve kredi başvurularına yönelik açıklama olmaması, öğrencileri meraklandırdı. Peki, KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

7.09.2019Gündem
Ek tercih öncesi YKS boş kontenjan bilgileri ve kılavuz detayları uyarısı ÖSYM duyurdu

Ek tercih öncesi YKS boş kontenjan bilgileri ve kılavuz detayları uyarısı! ÖSYM duyurdu

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ek yerleştirme süreci ÖSYM tarafından başlatıldı. Üniversitelerin boş kontenjanlar ve tercih kılavuzu bilgilerine göre yapılacak olan ek tercih işlemi, T.C. Kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacak. Peki, YKS ek yerleştirmeleri ne zamana kadar, nasıl yapılacak?

5.09.2019Gündem
YKS ek tercih ücreti ne kadar YKS tercih ücreti ne zaman nereye ve nasıl yatırılır

YKS ek tercih ücreti ne kadar? YKS tercih ücreti ne zaman nereye ve nasıl yatırılır?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YK) ek tercihleri için üniversite boş kontenjanları ÖSYM tarafından açıklandı. İkinci defa YKS yerleştirme sürecinde başvuru yapacak olan adaylar, bir yandan ek tercihlerle ilgili araştırma yaparken bir yandan da başvuru ücretlerini araştırıyor. Peki, YKS ek tercih ücreti ne kadar? YKS tercih ücreti ne zaman nereye ve nasıl yatırılır?

3.09.2019Gündem
YKS ek tercih tarihleri ne zaman ÖSYM üniversite boş kontenjanları yayınlandı

YKS ek tercih tarihleri ne zaman? ÖSYM üniversite boş kontenjanları yayınlandı

ÖSYM tarafından tercih işlemleri tamamlanan YKS'de ikinci aşama için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. YKS tercihlerinde, yerleşemeyen binlerce öğrencinin, üniversite ek yerleştirme süreci hakkında araştırmalarını devam ettirirken, ÖSYM boş kontenjanları paylaştı. Peki, YKS ek tercihler ne zaman başlayacak? İşte, ek tercih süreci ve boş kontenjanlar hakkında merak edilenler.

3.09.2019Gündem
YKS ek tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı - Kimler ek yerleştirme başvurusu yapabilecek

YKS ek tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı - Kimler ek yerleştirme başvurusu yapabilecek?

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ek tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Ek yerleştirme işlemleri, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Kılavuzu, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2019-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen kurallar doğrultusunda yapılacak. Peki, ek tercihler ne zaman yapılacak, kimler ek yerleştirme başvurusu yapabilecek?

3.09.2019Gündem
YKS üniversite ikinci tercihleri ne zaman başlayacak Tarih belli oldu mu

YKS üniversite ikinci tercihleri ne zaman başlayacak? Tarih belli oldu mu?

YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, yükseköğretim programlarına yerleşemeyen adaylar ikinci tercih dönemini beklemeye başladı. Hayallerindeki üniversiteye girmek isteyen öğrenciler, eylül ayının başlamasıyla birlikte YKS ek tercih dönemleri ile ilgili araştırmalarını arttırdı. Peki, YKS üniversite ikinci tercihleri ne zaman başlayacak? Tarih belli oldu mu?

2.09.2019Gündem