EKSTRA
MENÜ

Yiyecek

Yiyecek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yiyecek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 25.455 Yiyecek haberi bulunmuştur.

Yiyecek Haberleri

Akyaka Plajları 2020 - Akyakada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Akyaka Plajları 2020 - Akyaka'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Akdeniz ve Ege'nin buluştuğu en özel şehirler arasında yer alan Muğla, özellikle yaz turizmi için büyük bir öneme sahiptir. Aynı zamanda Muğla'nın birçok farklı bölgesinde plaja girmek için harika sahiller yer alıyor. Özellikle Akyaka plajları son dönemlerde bir adım öne çıkmış durumda. İşte Akyaka Plajları 2020 - Akyaka'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

12.10.2020Seyahat
Akçakoca Plajları 2020 - Akçakocada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Akçakoca Plajları 2020 - Akçakoca'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Çok fazla olmasa bile Akçakoca'ya gidildiği zaman girilecek olan farklı plajlar bulunmaktadır. Özellikle harika doğal güzellikleri ve masmavi denize ile beraber yaz ayını geçirme olanağı sağlıyor. Aynı zamanda farklı mekanları, restoran ve kafeler ile mutlaka gezilip görülmesi gereken beldeler içerisinde yer almaktadır. İşte Akçakoca Plajları 2020 - Akçakoca'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

12.10.2020Seyahat
Ağva Plajları 2020 - Ağvada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Ağva Plajları 2020 - Ağva'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Yaklaşık olarak 50 metre genişliğinde ve iki buçuk kilometre uzunluğunda alana sahip olan Ağva, bu doğrultuda birçok farklı plaj sunuyor. Özellikle hafta sonları tatilcilerin akınına uğrayan bölge, pek çok farklı olanak ile güzel bir yaz geçirme imkanı sağlamaktadır. İşte Ağva Plajları 2020 - Ağva'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

12.10.2020Seyahat
Sağlıksız Beslenme Dünyaya Nasıl Zarar Veriyor

Sağlıksız Beslenme Dünyaya Nasıl Zarar Veriyor?

Sağlık Yönetimi Uzmanı Prof. Dr. Ayşegül Kaptanoğlu, dünyada açlığa bağlı ölümlerin giderek arttığını hatırlatarak, sağlıksız beslenmenin de israf, göç, ekonomik zorluklar gibi sorunların yanı sıra; sağlık hizmetlerindeki yükü artırdığına dikkat çekti, ''İsraf etmemek, bilinçli üretici ve tüketici olmak, planlı alışveriş yapmak şart'' dedi.

12.10.2020İyi Yaşam
Pazarda maske var, sosyal mesafe yok

Pazarda maske var, sosyal mesafe yok

İZMİRLİLER ihtiyaçlarını karşılamak için semt pazarlarının yolunu tutarken, koronavirüs önlemlerinden maskeye uyulduğu, sosyal mesafenin ise korunamadığı gözlendi. Ucuz olduğu için pazarı tercih eden tüketiciler, sosyal mesafeyi korumak güç de olsa pazara gelmeden yapamadıklarını söylüyor. Pazarcı esnafı ise vatandaşın aksine sosyal mesafeye dikkat edildiğini, eskiye oranla ise pazara gelenlerin sayısını düştüğünü savundu.

12.10.2020Gündem
Koronavirüs laboratuvar şartlarında 28 gün bulaşıcılığını koruyabiliyor

Koronavirüs laboratuvar şartlarında 28 gün bulaşıcılığını koruyabiliyor

Yapılan bir araştırma, Covid 19 hastalığına neden olan koronavirüsün, kağıt para, telefon ekranı ve paslanmaz çelik ürünler üzerinde 28 gün bulaşıcılığını koruyabildiğini ortaya koydu.

12.10.2020Teknoloji
Okan Bayülgen: Selçuk Abinin sesini ilk duyduğumda...

Okan Bayülgen: Selçuk Abi'nin sesini ilk duyduğumda...

‘Amadeus’ oyunu Okan Bayülgen ve Selçuk Yöntem gibi iki usta oyuncuyu bir araya getirdi. İkiliyle uzun bir pandemi arasından sonra yeniden izleyiciyle buluşan oyunlarını konuşmak üzere sözleşiyoruz. Artık çok iyi arkadaş olan Bayülgen ve Yöntem’le tiyatrodan başlayıp kız çocuk babası olmaya, yeni nesil oyunculara ve pandeminin düşündürdüklerine uzanan koyu bir sohbete koyuluyoruz.

11.10.2020Hürriyet Pazar
Bir il onları arıyordu... İyi haber geldi

Bir il onları arıyordu... İyi haber geldi

Uşak’ta, yaşları 13- 15 arasındaki 4 çocuktan dün akşam saatlerinden bu yana haber alınamıyor. Kayıp çocuklardan biri olan Ahmet Yumukun (15) annesi Atiye Tanrıverdi, çocukların Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde görüldüğü yönünde haberler aldıklarını söyledi. Ekiplerin yürüttüğü arama çalışmaları sonucu 4 çocuk Kütahya'nın Simavi ilçesinde bulunarak ailelerine teslim edildi.

9.10.2020Gündem
Regl Döneminden Önce Aşırı Yeme İsteği Neden Olur

Regl Döneminden Önce Aşırı Yeme İsteği Neden Olur?

Regl döngünüz başlamadan birkaç gün önce cips, çikolata, makarna, pizza ve daha fazlasını mı yemek istiyorsunuz? Kesinlikle yalnız değilsiniz! Peki bu aşırı yeme isteğinin sebebi ne?

Sağlık Bakanlığı uyardı: Mide kanseri olmamak için...

Sağlık Bakanlığı uyardı: Mide kanseri olmamak için...

Sağlık Bakanlığı, en sık görülen kanser türleri arasında yer alan mide kanseri ile ilgili klinik protokol hazırladı.

9.10.2020Gündem
Pandemi döneminde okullarda alınması gereken önlemler

Pandemi döneminde okullarda alınması gereken önlemler

Okullar bu yıl Covid-19 önlemleri doğrultusunda açılıyor. Okula gidecek çocuklara Covid-19’un, korunma yollarının ve alınması gereken önlemlerin doğru anlatılması ve çocukların doğru bir şekilde yönlendirilmesi çok önemli. Çocuklar virüs konusunda bilgilendirilmeli, hijyen kuralları ve doğru maske kullanımı çocukları korkutmadan anlatılmalı. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ela Tahmaz Gündoğdu okullarda alınması gereken önlemleri anlattı.

Dünyanın en havalı semtleri listesine Arnavutköy girdi

Dünyanın en havalı semtleri listesine Arnavutköy girdi

İngiltere merkezli seyahat dergisi Time Out, dünyanın en havalı semtleri listesini yayınladı. Listenin bir numarasında Barcelona’nın Esquerra De L’Eixample semti yer alırken, Türkiye’den sadece Beşiktaş’ın Arnavutköy semti listede yer aldı.

8.10.2020Seyahat
Marmariste 11 kaçak göçmen kurtarıldı

Marmaris'te 11 kaçak göçmen kurtarıldı 

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, Yunan sahil güvenlik unsurlarınca Türk kara sularına geri gönderilen can salı içerisinde kadın ve çocukların bulunduğu 11 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kurtarıldı.

7.10.2020Gündem
Dünyanın en havalı mahalleleri listesi yayınlandı Türkiyeden tahmin edemeyeceğiniz bir yer listede

Dünyanın en havalı mahalleleri listesi yayınlandı! Türkiye'den tahmin edemeyeceğiniz bir yer listede

İngiltere merkezli seyahat dergisi Time Out, dünyanın en havalı semtleri listesini yayınladı. Listeyi hazırlarken, bir mahallenin atmosferi, sunulan yiyecek ve içecekler, gece hayatı ve kültürüne bakarken koronavirüs pandemisi nedeniyle bu sefer bir mahallenin topluluk ruhunu ön planda tutarak tercihlerini yaptı. Listede, mahalle kültürünün ve komşuluk ilişkilerinin kuvvetli olduğu semtler ön plana çıktı.

7.10.2020Seyahat
Ermenistan ordusunun komuta gözlem noktası yok edildi

Ermenistan ordusunun komuta gözlem noktası yok edildi

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamada Ermenistan ordusuna ait komuta gözlem noktasının yok edildiği bildirildi.

7.10.2020Dünya
Simyacı kitabını kim yazmıştır Simyacı kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Simyacı kitabını kim yazmıştır? Simyacı kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Dünya edebiyat tarihinde yazılmış olan birçok eser yer almaktadır. Özellikle bu eserler hem dilimize çevrilmiş hem de okullarda da okutulmuştur. Dünya edebiyat tarihinin en önemli kitaplarından birisi olan Simyacı kitabı kurgusal karakterleri ile ön plana çıkmaktadır. Okuyucuların en sevdiği kitaplar arasında yer alan Simyacı kitabı geniş bir perspektifte ele alınmıştır. Simyacı kitabı ülkemizde en çok okutulan ve satılan kitaplar arasında yer almaktadır. Ayrıca Türkiye'de de Simyacı kitabı son derecede ünlü bir kitaptır. Simyacı kitabı internet üzerinden ve kitapçılardan en çok satılan kitaplar arasına girmiştir. Peki, Simyacı kitabının yazarı kimdir? Simyacı kitabının özeti nedir? Simyacı kitabının konusu nedir? Simyacı kitabının kurgusal karakterleri nelerdir? Simyacı kitabına dair tüm her şeyi derledik.

6.10.2020Araştırma
Don Kişot Kitabını kim yazmıştır Don Kişot kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Don Kişot Kitabını kim yazmıştır? Don Kişot kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Miguel de Cervantes’in yazdığı bir İspanyol romanıdır. 1605 ve 1615 yıllarında iki kısım olarak yayınlanmıştır. Don Kişot, İspanyol Altın Çağı’ndan ve tüm İspanyol edebiyat kanonundan en etkili edebiyat eseridir. Modern Batı edebiyatının kurucu eseri ve en eski kanonik roman olarak diğer yazarlar tarafından en iyi edebi eser olarak seçilmiştir. İşte Don Kişot kitabına ait tüm detaylar.

6.10.2020Araştırma
Çocuklara hatırlatılması gereken temel davranışlar

Çocuklara hatırlatılması gereken temel davranışlar

Çocuklar bazı temel davranışları veya kuralları unutabilirler. Bu durumda ebeveynlerin zaman zaman hatırlatması gerekebilir.

Mikrodalgalar Gerçekten Güvenli Midir

Mikrodalgalar Gerçekten Güvenli Midir?

Mikrodalga fırınlar birçok kişinin mutfağının vazgeçilmezlerinden biridir. Yemek pişirmeye, pişmiş yemekleri ısıtmaya yardımcı olan mikrodalgalar gerçekten güvenli mi?

Marmaris koylarına yatla gelenler esnafın yüzünü güldürdü

Marmaris koylarına yatla gelenler esnafın yüzünü güldürdü

Marmaris'te, kırsal turistik mahallelerin el değmemiş koylarına demirleyen milyon dolarlık yatlardaki tatilcilerin alışverişleri, yöre ekonomisine büyük katkı sağlıyor.

6.10.2020Seyahat
Anne sütü bebekler için şifa kaynağı

Anne sütü bebekler için şifa kaynağı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. M. Erkan Altuncu ‘’1-7 Ekim Emzirme Haftası’’ ile ilgili açıklamalarda bulunarak anne sütünün önemine değindi.

Son dakika haberler... Azerbaycan Savunma Bakanlığı: Ermenistan cephedeki askerlerine ikmal yapamıyor”

Son dakika haberler... Azerbaycan Savunma Bakanlığı: "Ermenistan cephedeki askerlerine ikmal yapamıyor”

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan son dakika açıklamaları geldi. "Ermenistan cephedeki askerlerine ikmal yapamıyor

5.10.2020Dünya
Düzcede yaralı bulunun doğan tedaviye alındı

Düzce'de yaralı bulunun doğan tedaviye alındı

Düzce'de yaralı halde bulunan doğan, tedavi edilmek üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

5.10.2020Gündem
Uzaktan eğitim sürecinde çocuklar nasıl beslenmeli

Uzaktan eğitim sürecinde çocuklar nasıl beslenmeli?

Koronavirüs salgını ile birlikte eğitim alanında zorunlu dijitalleşmeye geçildi. Online eğitim sürecinde bilgisayar başında uzun saatler geçiren çocuklarda beslenme ve yeme bozuklukları görülmeye başlandı.

Son dakika haberler: PKK’dan kaçanlar CNN Türk’e konuştu

Son dakika haberler: PKK’dan kaçanlar CNN Türk’e konuştu

CNN TÜRK muhabiri Fulya Öztürk, kameramanlar Hilmi Yaşa ve Halil Kahraman Şırnak’a gitti. Orada PKK’dan kaçan gençlerle konuştu.

5.10.2020Gündem
PKK’dan kaçanlar CNN TÜRK’e konuştu

PKK’dan kaçanlar CNN TÜRK’e konuştu

CNN TÜRK muhabiri Fulya Öztürk, kameramanlar Hilmi Yaşa ve Halil Kahraman Şırnak’a gitti. Orada PKK’dan kaçan gençlerle konuştu.

5.10.2020Haber
Kadınlar, Şehir Ormanı’nda 150 poşet çöp topladı

Kadınlar, Şehir Ormanı’nda 150 poşet çöp topladı

Şehir Ormanı’nda sabah yürüyüşü yapan kadınlar, adımlarını bu kez doğayı korumak için attı. Sultangazi’de yaşayan kadınlar, tarihi Güzelce Kemerinin çevresinde 150 poşet çöp topladı.

5.10.2020Gündem
Doğal güzelliği ile yoğun ilgi görüyor

Doğal güzelliği ile yoğun ilgi görüyor

Tokat'ın Reşadiye ilçesine bağlı Hasanşeyh beldesinde Eriklice Düzü Göleti doğal güzelliği ile yoğun ilgi görüyor.

5.10.2020Seyahat
Sağlıklı Salata Nasıl Olmalı

Sağlıklı Salata Nasıl Olmalı?

Sağlıklı yiyecek olarak adlandırılan salataların içine koyduklarımız maalesef sağlıksız bir hal alabileceğini söyleyen Diyetisyen Gizem Gençyürek, sağlıklı beslenmenin bir parçası olan salatalar içerisine konan besinlere dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Sokak ortasında tehlikeli çiğ köfte keyfi kamerada

Sokak ortasında tehlikeli çiğ köfte keyfi kamerada

Gastronomi kenti Gaziantep'te bir grup çocuk, tehlikeli olmasına rağmen yol ortasındaki refüje serdikleri bezin üzerinde çiğ köfte yoğurdu.

4.10.2020Haber
Madalyonun iki  yüzü ne söylüyor

Madalyonun iki yüzü ne söylüyor?

Hayatımıza dair kararları yöneten görünmez bir el, “Ben buradayım, varım” demenin en popüler şekli. Instagram kullanıcılarına ne veriyor, hayatlarını nasıl etkiliyor? Kullanıcıları anlatıyor.

Ne yediğimizi her zamankinden daha çok önemsiyoruz, öyleyse neden daha çok şişmanlıyoruz

Ne yediğimizi her zamankinden daha çok önemsiyoruz, öyleyse neden daha çok şişmanlıyoruz?

İnsanlık hızla şişmanlıyor. Aylık istatistiklerde bile fark edilebilen bu durum artık alarm veriyor. Çağımız insanının temel kaygılarından biri sağlıklı yaşamakken obezite oranlarındaki artışı uzmanlara sorduk: “Organik etiketlere yersiz hayranlık duyuyoruz, ‘glütensiz’ gibi kavramlara mucize etiketi taktık, ninemizin yediği portakalla bizim yediğimiz arasında çok fark var. Hareket de etmiyoruz!”

‘Kültür-sanat’sız bir dünyaya uyanmamak için...

‘Kültür-sanat’sız bir dünyaya uyanmamak için...

Salgın bize birçok şeyi unutturdu. Ama en çok da eğlenmeyi... Kültür-sanat ve eğlence sektörü bir krizin içinde. ‘Kırmızı profil’ hareketiyle sosyal medyadan destek aldılar ancak gelecek hâlâ belirsiz.

Artırılmış gerçeklik nedir Artırımış gerçeklik gözlükleri ve uygulamaları

Artırılmış gerçeklik nedir? Artırımış gerçeklik gözlükleri ve uygulamaları

Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality-AR), günümüzün en popüler uygulamalarından biridir. İnternetin ve akıllı cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte, reklam ve pazarlamacılar tarafından özellikle tercih edilen bir uygulamadır. Artırılmış gerçeklik hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

2.10.2020Araştırma
Sağlıklı ve besleyici kışlıklar nasıl yapılır

Sağlıklı ve besleyici kışlıklar nasıl yapılır?

Kışlık yiyeceklerin hazırlanması ve saklanması konusunda uyarı ve tavsiyelerde bulunan Mikrobiyolog Dr. İpek Ada Alver, kışlık yiyecek hazırlıklarının en başında gelen konservelerin yüksek ısıl işlem görmeden ya da uygun olmayan koşullarda hazırlandığında beyin ve sinir hasarlarına, felce, hatta ölüme bile neden olabileceğine dikkat çekti.

2.10.2020Sağlık
Evlerde kış hazırlıkları devam ediyor ama bu uyarılara dikkat

Evlerde kış hazırlıkları devam ediyor ama bu uyarılara dikkat!

Taze meyve ve sebzeleriyle yaz sona erdi ve evlerde kışlık yiyecek hazırlıkları başladı. Yazın taze olarak satın alınan domates, turşu ve salamura yapımında kullanılan sebzeler ile marmelat ve reçel yapımında kullanılan meyvelerin yanı sıra besleyici değeri çok yüksek olan tarhana, kış ayları için yapılan hazırlıkların başında geliyor. Ancak kış sofralarına yazı getiren bu yiyecekler, uygun koşullarda hazırlanmadığı ve saklanmadığı durumlarda gıda zehirlenmelerinden ölüme kadar uzanabilen sonuçlara neden olabiliyor. Mikrobiyolog Dr. İpek Ada Alver, kışlık yiyeceklerin hazırlanması ve saklanması konusunda önemli uyarı ve tavsiyelerde bulundu.

Doğu Akdeniz sahillerindeki tehlike: Denizler plastik çorbasına dönüşecek

Doğu Akdeniz sahillerindeki tehlike: Denizler plastik çorbasına dönüşecek

Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Temel Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sedat Gündoğdu, Türkiye'deki plastik atıkların yanı sıra Mısır, Lübnan İsrail, Kıbrıs ve Suriye'nin denize döktüğü çöplerin mikroplastiğe dönüşerek Doğu Akdeniz sahillerine kadar ulaştığını belirtip, "Böyle giderse 2030'da denizlerimiz plastik çorbasına dönecek" dedi.

2.10.2020Seyahat
Son dakika haberler: Doğu Akdenizde kritik tehlike

Son dakika haberler: Doğu Akdeniz'de kritik tehlike!

Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Temel Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sedat Gündoğdu, Türkiye'deki plastik atıkların yanı sıra Mısır, Lübnan İsrail, Kıbrıs ve Suriye'nin denize döktüğü çöplerin mikroplastiğe dönüşerek Doğu Akdeniz sahillerine kadar ulaştığını belirtip, "Böyle giderse 2030'da denizlerimiz plastik çorbasına dönecek" dedi.

2.10.2020Gündem
Son dakika | Samattatan Vedat Muriqi ve gol krallığı sözleri | Fenerbahçe haberleri

Son dakika | Samatta'tan Vedat Muriqi ve gol krallığı sözleri | Fenerbahçe haberleri

Fenerbahçe'nin Aston Villa'dan transfer ettiği Mbwana Samatta, basın toplantısı düzenledi. Tanzanyalı golcü, Aston Villa'daki günleri, Fenerbahçe'deki hedefleri ve hayatıyla ilgili konuşurken, Vedat Muriqi'i tanımadığını da sözlerine ekledi.

1.10.2020Futbol
Duygusal yeme davranışı ile baş etmenin ipuçları

Duygusal yeme davranışı ile baş etmenin ipuçları

Bazı kişiler yalnız kaldığında, canı sıkıldığında, sinirlendiğinde veya korktuğunda yemeye yönelir. Ancak duygusal yeme alışkanlığı ciddi bir duruma dönüşebilir ve önemli sağlık sorunlarına yol açabilir. Ayrıca, fazla yemek ve sağlıksız bir şekilde kilo almak stresi de beraberinde getirebilir.

1.10.2020Yaşam
Birleşmiş Milletler Biyolojik Çeşitlilik Zirvesi başladı

Birleşmiş Milletler Biyolojik Çeşitlilik Zirvesi başladı

Birleşmiş Milletler (BM) Biyoçeşitlilik Zirvesi bugün New York'ta başladı. Zirvede çevre kirliliği, sürdürülebilir ekonomik olanaklar, okyanus ve denizlerdeki plastik atıkları konuşulacak.

1.10.2020Teknoloji
Sarıkamış’ta ayı vatandaşa el salladı

Sarıkamış’ta ayı vatandaşa el salladı

Sarıkamış’ta sokaklarda dolaşan ayılardan birisi kendisini izleyen vatandaşa el salladı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

30.09.2020Haber
Deniz kirliliği nedir ve canlıları nasıl etkiler Deniz kirliliği nedenleri ve nasıl önlenir çözüm yolları

Deniz kirliliği nedir ve canlıları nasıl etkiler? Deniz kirliliği nedenleri ve nasıl önlenir çözüm yolları

Deniz kirliliği tüm dünyanın ve aynı zamanda ülkemizin de önemli problemlerinden biridir. Deniz kirliliği ile birlikte denizlerde istilacı türlerde artış görülmektedir. Yazımızda deniz kirliliği nedir ve canlıları nasıl etkiler, deniz kirliliği nedenleri ve nasıl önlenir çözüm yolları gibi bilgileri bulabilirsiniz.

29.09.2020Araştırma

Kayserisporlu Pedro Henrique'den insanlık dersi

Kayserispor'un Brezilyalı futbolcusu Pedro Henrique, sokakta çöp konteynırından yiyecek arayan anne ile çocuğuna yardım eli uzattı.

29.09.2020Diğer
Kayserisporlu Pedro Henriqueden insanlık dersi Sokaktaki vatandaşa...

Kayserisporlu Pedro Henrique'den insanlık dersi! Sokaktaki vatandaşa...

Hes Kablo Kayserispor takımının Brezilyalı futbolcusu Pedro Henrique sokaktaki vatandaşa yardım eli uzattı.

29.09.2020Futbol

Yazar Sonuçları

Karadeniz’in keşfedilmemiş cevheri: Santa Harabeleri

Türkiye'de gezilecek yerler deyince aklınıza son gelecek yerlerden biri herhalde Gümüşhane'dir. Halbuki Karadeniz yaylalarının hemen arkasında, maden açısından olduğu kadar kültürel açıdan da zengin bir şehir olan Gümüşhane, hem coğrafik hem de bilinirlik açısından Trabzon'un gölgesinde kalmış. Gümüşhane il sınırlarında yer alan Santa Harabeleri ise kelimenin tam anlamıyla gizli kalmış bir cevher!

10.10.2020

Yağmurda ıslanan maske işe yaramıyor

Malum, sonbaharla birlikte yağmurlu günler başladı.

10.10.2020

Anne sütünün faydaları ve anne sütünü artıran besinler

Emzirmenin hem anne hem de bebeğe olan faydaları konusu tartışılmaz bir gerçek. Bilimsel çalışmalar her defasında anne sütünün bebeklerin büyüme ve gelişmesi için her dönemde değişen içeriği sayesinde ideal bir besin olduğunu kanıtlamıştır.

2.10.2020

Zamanı gelmişken bir tutam baharat

Eylül'ü geride bırakırken sonbahar kapımızı çaldı ve ardından kış... Tek endişemiz sağlığımız aslında. Hasta olmamak için gereken tedbirleri almak, hijyen çok önemli ve kapalı alanlarda, kalabalıklarda kalmamak. Pandemi sürecinde en çok da aldığımız her nefesin kıymetini anladık. Temiz havan, sağlıklı gıda, el sıkışıp dokunabilmek ne kadar değerliymiş.

1.10.2020

İstanbul'un en az bilinen kamp alanı: Darlık Barajı

Hafta sonu yasaklarının kalkmasından sonra ikinci kampımı Darlık Barajı’nda yaptım. Genelde içinde tesis, tuvalet, market olan yerler, malum son birkaç yılda kampa olan ilginin her geçen gün artmasıyla birlikte tatsızlaşmaya başladı. Kalabalık, gürültü, insan trafiği derken bu tip yerler fena halde popüler oldu. Hal böyle olunca son zamanlarda İstanbul'a yakın, tamamen doğanın içinde, az insan, sıfır tesis bölgeler aramaya başladım ve bir liste oluşturdum. Listenin başına da İstanbul'a 65-70 km uzaklıkta yer alan İstanbul–Şile yolu üzerindeki birkaç baraj gölünden biri olan Darlık Barajı'nı ekledim. Uzun süredir aklımdaydı ve sonunda tecrübe ettim. İşte size Darlık Barajı kamp rehberi…

30.09.2020