EKSTRA
MENÜ

Yırca

Yırca ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yırca haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 284 Yırca haberi bulunmuştur.

Yırca Haberleri

Otomobil köprüden uçtu: 3 ölü

Otomobil köprüden uçtu: 3 ölü

Manisa'nın Soma İlçesi'nde kontrolden çıkıp yaklaşık 7 metre yükseklikteki köprüden demiryonuna uçan otomobildeki 3 kişi öldü, 1 kişi ise ağır yaralandı

15.04.2010Gündem
Otomobil köprüden demiryoluna uçtu: 3 ölü

Otomobil köprüden demiryoluna uçtu: 3 ölü

MANİSA'nın Soma İlçesi'nde, virajı alamayıp 7 metre yükseklikteki bir köprüden demiryoluna uçan otomobildeki 4 kişiden, 2'si kadın 3'ü yaşamını yitirdi. 1 kişi ise ağır yaralandı.

15.04.2010Gündem
Gece operasyonuna milletvekili baskını

Gece operasyonuna milletvekili baskını

MANİSA’nın Soma İlçesi’ne yapılacak üçüncü termik santral için Kolin Şirketler Grubu’nun, acele kamulaştırma sürecinde olan zeytinliklerde gece yarısı ağaç kesim çalışmalarına başlaması tepkilere neden oldu. Köylüler, iş makinalarının çalışmasını engelleyerek, zeytinlikte nöbete başladı, dayanışma ve direniş çağrısı yaptı. CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel de Soma’ya gelerek köylülerle dozerlerin önüne geçip, destek verdi.

18.09.2014Ege
İmar olmadan ağaçlar kesildi

İmar olmadan ağaçlar kesildi

SOMA’nın Yırca Köyü'ne termik santral yapılması için bir süreden bu yana devam eden tartışmalar, geçen hafta gerginliğe neden oldu. Bakanlar Kurulu'nun aldığı acele kamulaştırma kararı süreci devam ederken, iş makinaları, daha önceden tel çitlerle çevrilen alana girerek zeytin ağaçlarını kökten sökmeye başladı. Gece yarısı zeytin ağaçlarının sökülmek istenmesi, köylülerin tepkisine neden oldu. Greenpeace adına köylülere hukuki destek de veren avukatların Bilgi Edinme Yasası'na göre yaptığı başvuruya, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Mekansal Planlama Müdürlüğü'nden verilen yanıt başka bir konuyu daha gündeme getirdi.

22.09.2014Ege
Kamulaştırma devam ederken ağaçları kestiler

Kamulaştırma devam ederken ağaçları kestiler

MANİSA’nın Soma İlçesi Yırca Mahallesi’nde kurulması planlanan kömürlü termik santral için bu sabah saatlerinde ’acele kamulaştırma’ sürecinde olan zeytinlik alanlara girilerek 5’i iki asırlık, toplam 86 zeytin ağacı kesildi. Tepki gösteren köylülerin jandarmayı çağırması ile daha fazla ağacın kesilmesi önlendi.

14.10.2014Ekonomi
Somada santral için zeytin ağaçları kesildi

Soma'da santral için zeytin ağaçları kesildi

MANİSA’nın Soma İlçesi Yırca Mahallesi’nde kurulması planlanan kömürlü termik santral için bu sabah saatlerinde ’acele kamulaştırma’ sürecinde olan zeytinlik alanlara girilerek 5’i iki asırlık, toplam 86 zeytin ağacı kesildi. Tepki gösteren köylülerin jandarmayı çağırması ile daha fazla ağacın kesilmesi önlendi.

14.10.2014Ege
Termik santral için kesilen zeytin ağaçlarını valilik önüne bıraktılar

Termik santral için kesilen zeytin ağaçlarını valilik önüne bıraktılar

MANİSA’nın Soma İlçesi’ne bağlı Yırca Köyü’nde yapılması düşünülen termik santrali için zeytin ağaçlarının kesilmesine karşı çıkan bir grup, kesilen ağaçları Valiliğin önüne bırakarak tepkilerini gösterdi.

16.10.2014Ekonomi
Dava sonuçlanana kadar ağaç kalmazsa

Dava sonuçlanana kadar ağaç kalmazsa

Özel’le köylüleri S.K. adlı bekçi şantiye alanına sokmadı. Köylüler ağaç kesenleri getirdiğini söyleyince S.K. “Evet dört kesiciyi ben oraya getirdim. Bu sizi ilgilendirmez. Kim olduğumu görürsünüz” dedi, Özel durumu jandarmaya bildirdi.

16.10.2014Ege
Twitterda zeytin tartışması

Twitter'da zeytin tartışması

Vali Bektaş’a çevreciler "Yapılacak bir şey her zaman vardır. Gerekirse hep beraber zeytin ağaçlarının önünde duracağız" ve "Bizlerin yaşamı için oksijen sağlayan ağaçları kesenler anayasal yaşama hakkımızı elimizden almaya çalışmış olmuyor mu?" tweetiyle anında karşılık verdi.

18.10.2014Ege
Vali: Bilen de konuşuyor bilmeyen de

Vali: Bilen de konuşuyor bilmeyen de

MANİSA Valisi Erdoğan Bektaş, Soma İlçesi Yırca Mahallesi’nde kurulması planlanan kömürlü termik santral için yapılan ağaç kesimleri ve tepkileri twitter üzerinden değerlendirdi. Bektaş’ın attığı tweetlere başta Greenpeace olmak üzere çevreciler anında karşılık verdi. Vali Bektaş, kesim sonrası yapılan suç duyurularını değerlendiren savcılığın, ’kovuşturmaya yer yoktur’ kararını da sayfasından paylaştı. Ayrıca Valilik yazılı açıklama yaparak, yaşanan süreçle ilgili her şeyin hukuki süreç içinde yapıldığını vurguladı.

19.10.2014Ekonomi
Zeytinlerini korumaya gelen köylülere özel güvenlikten kelepçe ve biber gazı

Zeytinlerini korumaya gelen köylülere özel güvenlikten kelepçe ve biber gazı

MANİSA’nın Soma İlçesi Yırca Mahallesi’nde kurulması planlanan termik santralle ilgili bu sabah zeytinlik alanlara dozerlerle girerek ağaç kesimi yapan şirket görevlileri ile tepki gösteren köylüler arasında arbede çıktı. Şirketin güvenlik görevlileri 11 köylüyü kelepçeledi. Jandarma tarafından şirket görevlilerinin elinden alınan ve tartaklandıklarını belirten köylüler, kelepçeli halde hastaneye götürüldü. Darp raporu alan köylüler şikayetçi oldu.

21.10.2014Ekonomi
Bu olanlara nasıl göz yumdular

Bu olanlara nasıl göz yumdular?

CHP'li Özel: Soma'da Kolin Şirketler Grubu güvenlikçileri köylüleri darp etti

21.10.2014Ege
Zeytin arbedesi

Zeytin arbedesi

Soma’da zeytinliklerini koruyan köylüler dövüldü kelepçelendi.

22.10.2014Ekonomi
Somada gece nöbeti

Soma'da gece nöbeti

Manisa’nın Soma İlçesi Yırca Mahallesi’nde, Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararla Soma Kolin Termik Santrali’nin yapımı için kamulaştırılan alanda yapılan ağaç kesimine karşı çıkan aralarında Greenpeace üyelerinin de bulunduğu köylüler, zeytinliklerin olduğu alanda yaktıkları ateş başında gece nöbeti başlattı.

23.10.2014Ege
Somada termik santral nöbetinde arbede: 1 yaralı

Soma'da termik santral nöbetinde arbede: 1 yaralı

Manisa'nın Soma İlçesi Yırca Mahallesi'nde, yapılacak olan termik santralin kurulacağı alandaki zeytin ağaçları, sabaha karşı dozerlerle söküldü. Özel güvenlik görevlileri nöbet tutan mahalleliye engel oldu. Mahalle sakinleriyle özel güvenlik görevlileri arasında çıkan kavgada bir kişi yaralandı.Soma'nın Yırca Mahallesi'nde yapılmak istenen termik santral nedeniyle bölgedeki zeytin ağaçlarının kesilmemesi için mahalleli 16 gündür nöbet tutuyor. Akşam saatlerinde yakınlarına yemek götüren mahalle sakinleri ile termik santral inşa edecek firmanın özel güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı, bir kişi yaralandı. Sabah saat 06.00 sıralarında dozerler birlikte termik santralin yapılacağı alana girildi ve zeytin ağaçları kökünden söküldü. Yusuf YAVUZ / SOMA Manisa DHA

7.11.2014Haber
6 bin zeytin ağacı kesildi, Danıştay yürütmeyi durdurdu

6 bin zeytin ağacı kesildi, Danıştay yürütmeyi durdurdu

Manisa'nın Soma ilçesi, Yırca Mahallesi'nde, Kolin Grubu tarafından termik santral yapılacak bölgedeki zeytin ağaçlarının kesilmemesi için nöbet tutan köylülere şirketin güvenlik görevlileri saldırdı, bir köylü başından yaralandı. Şirketin dozerleri alana girdi, 6 bin zeytin ağacı kesildi. Dört kişi özel güvenlik görevlileri tarafından kelepçelendiği ve 4 kilometre uzaklıktaki bir barakaya kapatıldığı iddia edildi. Yırca Mahallesi’nde yaşayanlar, güvenliği sağlamak için bölgeye gelen askerlerin önünde diz çökerek adeta yalvardı. CHP milletvekili Özgür Özel ise 'Sabah 06.00'da teyzelerin feryatlarıyla uyandım. 5 bin ağaç kalmıştı, hepsini kesmişler. Güvenlik görevlileri yakın yörelerden toplanmış. Köylü çocuğuna köylüyü üç kuruş için dövdürene lanet olsun' dedi. Danıştay akşam saatlerinde yürütmeyi durdurma karar verdi.

7.11.2014Gündem
Köylülerle güvenlik görevlileri arasında arbede gündüz görüntüleri

Köylülerle güvenlik görevlileri arasında arbede gündüz görüntüleri

Manisa'nın Soma İlçesi Yırca Mahallesi'nde, yapılacak olan termik santralin kurulacağı alandaki zeytin ağaçları, sabaha karşı dozerlerle söküldü. Özel güvenlik görevlileri nöbet tutan mahalleliye engel oldu. Mahalle sakinleriyle özel güvenlik görevlileri arasında çıkan kavgada bir kişi yaralandı.Soma'nın Yırca Mahallesi'nde yapılmak istenen termik santral nedeniyle bölgedeki zeytin ağaçlarının kesilmemesi için mahalleli 16 gündür nöbet tutuyor. Akşam saatlerinde yakınlarına yemek götüren mahalle sakinleri ile termik santral inşa edecek firmanın özel güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı, bir kişi yaralandı. Sabah saat 06.00 sıralarında dozerler birlikte termik santralin yapılacağı alana girildi ve zeytin ağaçları kökünden söküldü. Yusuf YAVUZ / SOMA(Manisa), (DHA)

7.11.2014Haber
Somada köylüler kelepçelenip karga tulumba götürüldü

Soma'da köylüler kelepçelenip karga tulumba götürüldü

Manisa'nın Soma ilçesi, Yırca Mahallesi'nde, Kolin Grubu tarafından termik santral yapılacak bölgedeki zeytin ağaçlarının kesilmemesi için nöbet tutan köylülere şirketin güvenlik görevlileri saldırdı, arbedede, bir köylü başından yaralandı. Şirketin dozerleri alana girdi, 6 bin zeytin ağacı kesildi. Yaşanan arbede mahalle sakinlerinden Mehmet Öksüz, Kamile Çiftçi, Kerem Özkılınç ile Yırca'da zeytinliği bulunan avukat Hasan Namak, özel güvenlik görevlileri tarafından kelepçeledi. Karga tulumba bir kamyonete bindirilen dört kişi, iddiaya göra, inşaat sahasına yaklaşık dört kilometre mesafedeki Kül Barajı olarak kullanılan mevkideki bir barakaya kapatıldı. Özel güvenlik görevlilerinin arbede sırasında kullandığı ileri sürülen gaz fişeğinin kapsülünün isabet etmesi sonucu mahallelilerden Emin Özkılınç, başından yaralandı.Taylan YILDIRIM -Mücahit BEKTAŞ - DHA

7.11.2014Haber
Zeytinliğin yanındaki kulübe yandı

Zeytinliğin yanındaki kulübe yandı

Köylüler nöbeti sürdürürken zeytinliğin yanındaki kulübe yanmaya başladı. Ağaçlara sıçramasını önlemek için kendi çabalarıyla söndürmeye çalışırken, "Kestiler yetmedi yakıyorlar şimdi" diye tepkilerini dile getirdi. Eylemcile Türkiye'nin dört yanından destek vermek isteyenlere zeytin fidanını al gel çağrısı yapma kararI aldı. Banu Şen/Yırca

7.11.2014Haber
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının tarım dışı kullanım spotu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın tarım dışı kullanım spotu

Yırca Köyü'nde 6 bin zeytin ağacının termik santral için sökülmesi büyük tartışma yaratırken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın hazırladığı 'Tarım Arazileri ve Gıda Koruma Kamu Spotu' televizyonlarda ve internette yayınlanmaya devam ediyor. Bakanlığın hazırladığı kamu spotunda şu ifadeler yer alıyor:"Domates biber patlıcan. Gelecek nesiller sadece resimlerini görebilir. Tarıma elverişli alanların tarım dışı kullanımı geleceğimize indirilmiş büyük bir darbedir. Bu gidişe siz "de dur deyin. Ülkemizde yeterince uygun alan var. Binalar tarım alanlarına değil imara uygun alanlarına yapılmalı. Tarım alanlarına yapılacak tarım dışı faaliyetlerine ruhsat verilmeyeceğini kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız"

7.11.2014Haber
6 bin ağaç kesildi, özel güvenlik köylülere saldırdı

6 bin ağaç kesildi, özel güvenlik köylülere saldırdı

Manisa Soma’nın Yırca Mahallesi'nde inşa edilecek termik santral için, zeytin ağaçlarının kesilmesini önlemek amacıyla bir süredir çevrede nöbet tutuluyordu. Köylülerin ve protestocuların bölgeye girişine engel olmak için zeytin ağaçlarının çevresine dikenli teller dahi çekilmişti. Ve her şeye rağmen dün akşamdan itibaren iş makineleri zeytin ağaçlarını kesmeye başladı. Köylülerin tüm çabasına rağmen kısa süre içinde 6000 bin zeytin ağacı kesildi.

7.11.2014Haber
Yaşadığı arbedeyi anlattı

Yaşadığı arbedeyi anlattı

Manisa'nın Soma ilçesi, Yırca Mahallesi'nde, Kolin Grubu tarafından termik santral yapılacak bölgedeki zeytin ağaçlarının kesilmemesi için nöbet tutan köylülere şirketin güvenlik görevlileri saldırdı, bir köylü başından yaralandı. Saldırıya uğrayanlardan Kamile Çiftçi, yaşadıklarını anlattı

7.11.2014Haber
Manisa Yırca, yas evi gibi

Manisa Yırca, yas evi gibi

Yırca Soma'ya giderken sağlı sollu zeytin ağaçları eşlik eder yola. Bugünlerde ise hasattaki köylülerin görüntüleriyle daha renkli yolboyu. Akhisar, Ayvalık ve çevrede zeytin hasatı şenlikleri yapılırken adeta bu toprakların kaderi gibi Soma Yırca'da tam tersi yaşanıyor. Köylüler kesilen zeytin ağaçlarına ağlıyor.

7.11.2014Gündem
Yırca Köyü muhtarı gözyaşlarını tutamadı

Yırca Köyü muhtarı gözyaşlarını tutamadı

Manisa'nın Soma İlçesi'nde bu sabah 6 bin zeytin ağacın telef edildiği köyün muhtarı Mustafa Akın CNN Türk'te Saynur Tezel Özgentürk'ün canlı yayın konuğu oldu. Köydeki durumu anlataan muhtar ağaçları kesenlere mesaj gönderirken gözyaşlarını tutamadı ve canlı yayında duygusal anlar yaşandı.

7.11.2014Haber
Danıştay kararını oynayarak kutladılar

Danıştay kararını oynayarak kutladılar

Manisa'nın Soma İlçesi Yırca köylülerinin avukatı Deniz Bayram saat 17.45'de bölgeyle ilgili termik santrale yaptıkları itirazı değerlendiren Danıştay 6'ncı Dairesi'nin yürütmeyi durdurma kararı verdiğini açıkladı. Avukat Bayram UYAP üzerinden kararı gördüğünü duyurdu. Günlerce nöbet tuttukları bölgede 6 bin zeytin ağaçlarının bu sabah yapımcı firma tarafından kesilmesine engel olamayan köylüler, Danıştay'ın yürütmeyi durdurma kararını buruk sevinçle karşıladı.

7.11.2014Haber
6 bin zeytin ağacı kesildi, Danıştaydan yürütmeyi durdurma kararı çıktı

6 bin zeytin ağacı kesildi, Danıştay'dan yürütmeyi durdurma kararı çıktı

MANİSA’nın Soma İlçesi Yırca köylülerinin avukatı Deniz Bayram saat 17.45’de bölgeyle ilgili termik santrale yaptıkları itirazı değerlendiren Danıştay 6’ncı Dairesi’nin yürütmeyi durdurma kararı verdiğini açıkladı. Kararın 6 bin zeytin ağacının kesilmesinden saatler sonra çıkması, "Bile bile çevre katliamı yapıldı" yorumlarına neden oldu.

7.11.2014Gündem
Ağaçlar gitti karar geldi

Ağaçlar gitti karar geldi

YIRCA'da köylülerinin avukatı Deniz Bayram, dün saat 17.45'te bölgeyle ilgili termik santrale yaptıkları itirazı değerlendiren Danıştay 6. Dairesi'nin yürütmeyi durdurma kararı verdiğini açıkladı.

7.11.2014Gündem
6 bin zeytin ağacını kestiler, Danıştay durdurdu

6 bin zeytin ağacını kestiler, Danıştay durdurdu

Kolin Grubu tarafından Manisa’nın Soma İlçesi Yırca Mahallesi’nde yapılacak termik santral nedeniyle zeytin ağaçlarının kesilmemesi için nöbet tutan köylülerin karşı çıkmasına rağmen bir gecede 6 bin ağaç yok edildi. Şirketin özel güvenlik görevlilerinin tartakladığı hatta kelepçelediği köylüler perişan oldu. 80 yaşındaki bir nine “O ağaç benim evladımdı” diye feryat etti. Köylüler, kendilerini ikna etmek için gelen Kaymakam Bahattin Atçı’ya, “Bir zeytin ağacı 20 yılda yetişiyor. Biz şimdi ne yapacağız?” diye tepki gösterdiler. Ağaçlar gitti, dün akşam saatlerinde Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararı çıktı.

7.11.2014Gündem
O ağaçlar bizim her şeyimizdi

"O ağaçlar bizim her şeyimizdi"

Dün Yırca'da yaşananların adeta sembollerinden bir olan Atiye Teyze'yi 6 bin ağacın kesildiği zeytinliğin birkaç kilometre uzağında zeytin ağacının tepesinde bulduk. Onlar yaşlarına rağmen adeta zeytin ağaçlarıyla bütünleşmiş gibiler. "Bizim her şeyimiz bu ağaçlar. Başka da bir şey bilmeyiz" diyorlar. Bağırmaktan, ağlamaktan sesleri kısılmış. Dozerle yıkılıp geçilen zeytin dallarıyla sopa yediklerini, patlayan avuçlarını gösteriyorlar. Her anlatışlarında gözyaşlarını tutamıyorlar. Danıştay durdurma kararı da verse ağaçları gitti bir kere... Atiye Teyze (Uyan) ağlayarak anlatıyor, bir zeytin ağacının gölgesinde ağırına giden yaşadıklarını ve "Benim evladımdı onlar" diyor başka da bir şey demiyor... Banu Şen/Yırca

8.11.2014Haber
Biz zeytinden başka bir şey bilmeyiz kuzum

'Biz zeytinden başka bir şey bilmeyiz kuzum'

Dün Yırca'da yaşananların adeta sembollerinden bir olan Atiye Teyze'yi 6 bin ağacın kesildiği zeytinliğin birkaç kilometre uzağında zeytin ağacının tepesinde bulduk.

8.11.2014Gündem
CHP lideri Kılıçdaroğlundan Yırca tepkisi

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Yırca tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Soma'nın Yırca İlçesi'nde 6 bin zeytin ağacının kesilmesine Twitter'da tepki gösterdi.

8.11.2014Gündem
Yırca köylülerinde sevinç

Yırca köylülerinde sevinç

Manisa'nın Soma İlçesi'ne bağlı Yırca Köyü'nde dün sabaha karşı 6 bin zeytin ağacı söküldü. Akşam Danıştay'dan köylülere müjdeli haber geldi. Danıştay yürütmeyi durdurma kararı verdi, köylüler kararı buruk bir sevinçle karşıladı, kesilen ağaçların yerine yeni zeytin fidanları dikildi.

8.11.2014Gündem
Dünyanın sonu gibi

Dünyanın sonu gibi

Manisa'da faaliyette bulunan termik santralin hemen arkasında yapılacak olan yeni termik santral için kesilen binlerce ağacın görüntüsü yürek burktu. Türkiye günlerdir Yırca Mahallesi’nde yapılacak termik santral için zeytin ağaçlarının katledilmesini konuşuyor. Son olarak bir gecede 6 bin ağaç yok edildi, bunu engellemek isteyen köylüler özel güvenlikler tarafından dövüldü hatta kelepçelenip barakalara hapsedildi. Günlerdir konuşulan katliamı anlatan en iyi fotoğrafı bugün Doğan Haber Ajansı (DHA) muhabiri Taylan Yıldırım geçti. Faaliyetteki santralin arkasında sökülen, kesilen ağaçların olduğu bölgeyi gösteren fotoğrafta Yırca Mahallesi adeta nükleer facianın yaşandığı, doğanın tükenme noktasına geldiği Çernobil gibiydi. DHA

8.11.2014Haber
Katliamın fotoğrafı

Katliamın fotoğrafı

Manisa'da faaliyette bulunan termik santralin hemen arkasında yapılacak olan yeni termik santral için kesilen binlerce ağacın görüntüsü yürek burktu.

8.11.2014Gündem
Zeytin ağaçları katledilen köylülerde buruk sevinç

Zeytin ağaçları katledilen köylülerde buruk sevinç

Sabaha karşı katliam gibi uygulamayla 6 bin zeytin ağaçlarını kaybeden Soma Yırca Köyü sakinleri matem havasında direniş noktasında bekleyişlerini sürdürürken avukatları Deniz Bayram’dan dün akşam saatlerinde müjdeyi aldı.

8.11.2014Gündem
Vahşi kapitalizme terk edemeyiz

'Vahşi kapitalizme terk edemeyiz'

“Santrallara ihtiyacımız var ama zeytin de zor yetişir. Çevre ile kalkınma arasında bir yol bulmak lazım” diyen Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtuluş, “Çevreyi vahşi kapitalizmin kurallarına terk edemeyiz” diye konuştu.

8.11.2014Ekonomi
Zeytinler için suç duyurusu yapın

Zeytinler için suç duyurusu yapın

Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararının tebliğinden önce Yırca’da 6 bin zeytin ağacının kesilmesi tartışma ve tepki yarattı. Eski Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukcu, kararın Danıştay’ın resmi internet sitesinden yayınlandığı andan itibaren tebligat sayılacak şekilde düzenleme yapılabileceğini vurguladı. Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk ve Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran da sorunun yasada değil, uygulamada olduğunu söyledi. Köylülerin zeytinleri için suç duyurusunda bulunup, tazminat davası açabilecekleri kaydedildi.

8.11.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Hayatlar kesiliyor Yırca’da

ELLERİNE demir kelepçe vurulmuş, başlarında nöbetçi, ağaç diplerine yatırılan köylüler prangalarından kurtulmaya çalışıyor, nafile, hayatlarını bağladıkları zeytin ağaçları gözlerinin önünde kesiliyor, hayatları kesiliyor.

22.10.2014

‘Şelaleye düşmüştür zeytinin dali’

ZEYTİN zararlıları şöyle sıralanıyor:

22.10.2014

Sökülen zeytin ağacına kucak açtı, Soma’daki eylemciye el uzattı

AKHİSAR Belediye Başkanı Salih Hızlı, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Yılmaz, Meclis Başkanı Şenol Ürküp, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat, Meclis Başkanı Bahattin Alkın, Genel Sekreter Gökben Dikili Altaş ve Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa, 6. Zeytin Hasat Şenlikleri hazırlıkları sırasında şunu düşündü:

26.10.2014

Kendimizi ağaçlara mı kelepçeleyelim?

Dayanamıyorum insanımın ağaçlar kesilmesin diye güvenlik görevlilerine yalvarmasına. Dayanamıyorum ağaçları korumak için itilip kakılan insanıma.

7.11.2014

Ya madende ölecek ya zeytinde

TRABZON Solaklı Vadisi, binlerce çam ağacı arasından dere akıyor, balıklar elle tutuluyor, günün birinde birileri geliyor, binlerce çamı kesiyor.

8.11.2014