EKSTRA
MENÜ

Yılmaz Erbek Apartmanı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 35 haberi bulunmuştur.

Yılmaz Erbek Apartmanı Haberleri

Depremde 11 kişinin öldüğü Yılmaz Erbek Apartmanı’nın mimarına tahliye

Depremde 11 kişinin öldüğü Yılmaz Erbek Apartmanı’nın mimarına tahliye

İzmir'de, geçen yıl 30 Ekim'de meydana gelen depremde 11 kişinin öldüğü 11 kişinin de yaralandığı Yılmaz Erbek Apartmanı ile ilgili, 'Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olmak' suçlamasıyla haklarında dava açılan 2'si tutuklu, 10 sanığın yargılandığı davada, binanın fenni mesulü mimar Nurettin Bozdoğan’ın tahliyesine karar verildi.

3.09.2021Gündem
İzmirdeki depremde 36 kişiye mezar olmuştu Rıza Bey Apartmanının mimarından şok sözler

İzmir'deki depremde 36 kişiye mezar olmuştu! Rıza Bey Apartmanı'nın mimarından şok sözler

İzmir'de, geçen yıl 30 Ekim'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde, 36 kişinin öldüğü 17 kişinin de yaralandığı Rıza Bey Apartmanı ile ilgili 4'ü tutuklu 9 sanığın yargılanmasına başlandı. Tutuklu sanıklardan mimar Ali Serdar Bayram, 'Mimarı görülmeme rağmen bu projeyi ben çizmedim. Fenni mesul olarak görülüyorum ama böyle bir sözleşmem yok. Rıza Bey Apartmanı'nın inşaatının devam ettiği yıllarda İzmir'de bile değildim' dedi. Duruşma sırasında depremde hayatını kaybeden diş hekimi Zarife Doğan'ın babası mahkeme başkanına, "Bu canavarların hiçbir yalanına inanmayın" diye bağırdı.

3.09.2021Gündem
Son dakika: Denizlide 3.8 büyüklüğünde deprem

Son dakika: Denizli'de 3.8 büyüklüğünde deprem

AFAD'dan alınan son dakika bilgisine göre Denizli'nin Honaz ilçesinde 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

3.09.2021Gündem
Depremde çöken Yılmaz Erbek Apartmanının ardındaki çarpıcı gerçek ortaya çıktı

Depremde çöken Yılmaz Erbek Apartmanı'nın ardındaki çarpıcı gerçek ortaya çıktı

İzmir'deki depremde çöken binalardan Yılmaz Erbek Apartmanı B Blok için yürütülen soruşturmada haklarında "bilinçli taksirle birden fazla insanın ölümüne ve yaralanmasına neden olma" suçundan dava açılan ikisi tutuklu 10 sanığın yargılanmasına öğleden sonraki oturumla devam edildi. Öte yandan Tutuksuz sanıklardan yapı denetim şirketi yöneticisi B.B. "Duvarların kaldırılmasında mahsur olmadığını belirtirken, o dönemki yönetmeliğe uygun olduğunu savundu. Ayrıca tutuklu sanık N.B ise "Biz mimarlar çizeriz. Çizenler değil hesaplayanlar öldürür. Hesap yapanların iyi hesap yapmaları lazımdı. Yönetmelik de suçlu." diye konuştu.

1.09.2021Gündem
Büyük tehlike 2 faya dikkat çekti ve deprem uyarısında bulundu

Büyük tehlike! 2 faya dikkat çekti ve deprem uyarısında bulundu

İzmir'in en önemli 5 diri fayında 3 yıldır süren, hendek tabanlı paleosismoloji çalışmaları tamamlandı. Prof. Dr. Hasan Sözbilir, özellikle Tuzla ve Seferihisar faylarının, 3 bin yıl olarak deprem tekrarlama aralığını neredeyse doldurduğuna dikkat çekip, olası kırılmada İzmir için büyük tehlikeye yol açacağını belirtti. Sözbilir, bir an önce İzmir için gerekli deprem master planının hazırlanması uyarısında bulundu.

16.06.2021Gündem
İzmir depreminde Rıza Bey Apartmanında 36 kişi hayatını kaybetmişti... Flaş gelişme

İzmir depreminde Rıza Bey Apartmanı'nda 36 kişi hayatını kaybetmişti... Flaş gelişme

İzmir'deki depremde yıkılan ve 36 kişiye mezar olan Rıza Bey Apartmanı'na ilişkin iddianame kabul edilerek, 9 kişi hakkında dava açıldı. İddianamede binanın yapım sorumlusu 4 kişiyle birlikte, daha önceki depremde hasar gören binanın, buna ilişkin raporuna rağmen yeniden inşasına veya tadilatına karşı çıkıp, hasarı apartmandakilerden gizledikleri ileri sürülen yönetici ve 4 kat maliki hakkında da 20 yıla kadar hapis cezası istendi.

14.06.2021Gündem
İzmir depreminde 11 kişiye mezar olmuştu Şok detaylar ortaya çıktı

İzmir depreminde 11 kişiye mezar olmuştu! Şok detaylar ortaya çıktı

İzmir'deki 6.6'lık depremde yıkılan, 11 kişinin öldüğü, 11 kişinin de yaralandığı Yılmaz Erbek Apartmanı'na ilişkin iddianamede, belediyeden savcılığa gönderilen evraktaki, düşük çimento kalitesine dair bilgi notuna dikkat çekilerek; binada kullanılan yapı malzemelerinin yetersizliği, işçilik hataları, denetim eksiklikleri, zemin seçimindeki hatalar sıralanıp, ölüm ve yaralanmalardan şüphelilerin sorumlu oldukları vurgulandı.

13.06.2021Gündem
Yılmaz Erbek Apartmanında yıkım geliyorum demiş

Yılmaz Erbek Apartmanı'nda yıkım 'geliyorum' demiş

İzmir'de yıkıma neden olan depremde 11 kişinin öldüğü, 11 kişinin de yaralandığı Yılmaz Erbek Apartmanı ile ilgili hazırlanan iddianamedeki detaylar, ihmalleri gözler önüne serdi. Binadaki beton kalitesinin projedekinden farklı, deprem kuvvetine dayanıklılık hesabının hatalı, zemin etüdünün yanlış olduğu vurgulanan iddianamede, statik analizlerin, binadan karot alımı ve binadaki malzeme değerlendirmesi yapılmadan hazırlandığı, testin rapordan sonra yapıldığı bilgisi yer aldı.

12.06.2021Gündem
İzmirdeki depremde yıkılan Yılmaz Erbek Apartmanı iddianamesi kabul edildi

İzmir'deki depremde yıkılan Yılmaz Erbek Apartmanı iddianamesi kabul edildi

İZMİR 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi, 30 Ekim'de depremde çökmesiyle 11 kişinin yaşamını yitirdiği Yılmaz Erbek Apartmanı'yla ilgili iddianameyi kabul etti. İddianamede, 2'si tutuklu 10 sanık hakkında ‘bilinçli taksirle birden fazla insanın ölümüne ve yaralanmasına neden olma’ suçlamasıyla 20 yıla kadar hapis cezası istendi.

11.06.2021Gündem
Son dakika... İzmir depremi sonrası bilirkişi raporu hazırlandı: 22 gözaltı kararı

Son dakika... İzmir depremi sonrası bilirkişi raporu hazırlandı: 22 gözaltı kararı

İzmir'de 30 Ekim 2020'de meydana gelen ve 115 kişinin hayatını kaybettiği 6.6'lık depremle ilgili hazırlanan bilirkişi raporunda standartlara uygun olmayan malzeme kullanıldığının ve projelendirme aşamasında hata yapıldığının belirlendiği kaydedildi. Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen rapor sonrası 22 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

28.04.2021Gündem
Son dakika haberi: İzmir depreminin ardından müteahhitlerden pişkin savunma: Zamanın şartları öyleymiş

Son dakika haberi: İzmir depreminin ardından müteahhitlerden pişkin savunma: Zamanın şartları öyleymiş

İzmir depreminde yıkılan binaların müteahhitlerinden 7’si tutuklandı. Emniyet’teki ifadelerinde şüphelilerin benzer şeyler söylediği, “Biz binaları zamanın kurallarına uygun şekilde yaptık. Sonrasında bunları denetlemeyenler sorumlu” dediği öğrenildi.

6.11.2020Gündem
Son dakika haberi: İzmir depremi soruşturmasında gözaltına alınan 9 şüpheliden 7si tutuklandı

Son dakika haberi: İzmir depremi soruşturmasında gözaltına alınan 9 şüpheliden 7'si tutuklandı

Son dakika haberine göre; merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi açıkları olan 30 Ekim'deki depremde Bayraklı ilçesinde yıkılan binalarla ilgili adliyeye sevk edilen 9 şüpheliden 7'si tutuklandı, 2'si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

5.11.2020Gündem
İzmir’de yıkılan Yılmaz Erbek Apartmanı için çok konuşulacak iddia

İzmir’de yıkılan Yılmaz Erbek Apartmanı için çok konuşulacak iddia!

İzmir’de meydana gelen depremin ardından çöken Yılmaz Erbek Apartmanı A Blok'un sakinleri, zemindeki bir market zincirine ait şube için kolonların ve duvarların kırıldığını öne sürdüler.

5.11.2020Gündem
Son dakika: İzmirdeki depremde binaları yıkılan sakinleri konuştu: Duvarlar ve kolonlar yıkılarak dükkanlar birleştirildi

Son dakika: İzmir'deki depremde binaları yıkılan sakinleri konuştu: 'Duvarlar ve kolonlar yıkılarak dükkanlar birleştirildi'

İzmir’de meydana gelen depremin ardından çöken Yılmaz Erbek Apartmanı A Blok'un sakinleri, zemindeki bir market zincirine ait şube için kolonların ve duvarların kırıldığını öne sürdüler.

5.11.2020Gündem
Son dakika haberleri.... Dehşete düşüren iddia: Emrah Apartmanının beton parçalarını kürekle kırdık

Son dakika haberleri.... Dehşete düşüren iddia: Emrah Apartmanı'nın beton parçalarını kürekle kırdık

İzmir'in Seferihisar açıklarındaki depremde yıkılan Emrah Apartmanı’nda arama kurtarma çalışmalarında görev yapan AFAD ekiplerinin, binanın oldukça dayanıksız olduğunu ve beton parçalarını kürekle kırdıklarını söylediği belirtti.

5.11.2020Gündem
Son dakika.. İzmirdeki depremde yıkılan binalarla ilgili gözaltına alınan  9 şüpheli adliyeye sevk edildi

Son dakika.. İzmir'deki depremde yıkılan binalarla ilgili gözaltına alınan 9 şüpheli adliyeye sevk edildi

İzmir'deki depremde yıkılan binaların müteahhit ve fenni mesullerinin de aralarında bulunduğu 9 kişinin emniyetteki gözaltı işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiği öğrenildi.

5.11.2020Gündem
Aramalar sona erdi enkazlar kaldırılıyor

Aramalar sona erdi enkazlar kaldırılıyor

Deprem İzmir’deki 17 binayı yıktı ya da büyük zarar verdi. Depremin hemen ardından Türkiye’nin dört bir yanından arama kurtarma ekipleri İzmir’in yardımına koştu. Bölgedeki çalışmalarda AFAD, JAK, STK’lar ve belediyelerden toplamda 7 bin 828 personel, 21 arama kurtarma köpeği ile 1111 araç görev aldı. Jandarma, Emniyet ve TSK tarafından JİKU, helikopter ve İHA desteğiyle havadan tarama ve görüntü aktarma çalışmaları yürütüldü.

5.11.2020Gündem
Aramalar sona erdi, yıkılan binaların enkazı kaldırılıyor

Aramalar sona erdi, yıkılan binaların enkazı kaldırılıyor

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrası yıkılan binaların enkazında arama kurtarma çalışmaları sona erdi. Her ikisi de 3 yaşında olan Elif Perinçek'in 65 saat sonra, Ayda Gezgin'in ise 91 saat sonra enkazdan yaralı kurtarılması akıllara kazındı. Yıkılan binaların enkazları ekipler tarafından kaldırılıyor.

4.11.2020Gündem
Son dakika İzmir haberleri... AFAD duyurdu: İzmir’deki depremde can kaybı sayısı yükseldi...

Son dakika İzmir haberleri... AFAD duyurdu: İzmir’deki depremde can kaybı sayısı yükseldi...

Son dakika haberleri... AFAD, İzmir'de deprem nedeniyle can kaybının 114'e çıktığını bildirdi. AFAD ayrıca, ''Deprem sonrasında, büyüklüğü 4'ün üzerinde 45 artçı olmak üzere, toplam 1713 artçı sarsıntı yaşanmıştır. SAKOM'dan alınan bilgilere göre 114 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Yaralanan 1035 vatandaşımızdan 898'i taburcu edilmiş olup 137 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir." açıklamasında bulundu.

3.11.2020Gündem
İzmirde enkazdan 97 saat sonra bir kedi canlı çıkarıldı

İzmir'de enkazdan 97 saat sonra bir kedi canlı çıkarıldı

İzmir'de meydana gelen depremde ağır hasar gördüğü için geçtiğimiz günlerde kontrollü olarak yıkılan Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından 97 saat sonra 'Mestan' isimli bir kedi canlı olarak çıkarıldı.

3.11.2020Gündem
AFAD’dan bayrak hassasiyeti: Düştüğünü görünce alıp kaldırdılar

AFAD’dan bayrak hassasiyeti: Düştüğünü görünce alıp kaldırdılar

İZMİR’in Bayraklı ilçesinde, deprem sonrası hasar gördüğü için kontrollü yıkımına karar verilen bir binada yürütülen çalışmalar sırasında, apartmandan düşen Türk bayrağı, AFAD ekiplerince bulunduğu yerden kaldırıldı.

3.11.2020Gündem
Yılmaz Erbek Apartmanında acı bilanço

Yılmaz Erbek Apartmanı'nda acı bilanço!

İzmir'deki depremde göçen ve sonrasında yıkım kararı alınan Yılmaz Erbek apartmanında arama kurtarma çalışmaları sona erdi. 10 katlı binada toplamda 13 vatandaş kurtarılırken, 9 vatandaş hayatını kaybetti.

3.11.2020Gündem
Son dakika: İzmirde deprem operasyonu Müteahhitlerin de aralarında olduğu 9 kişi gözaltına alındı

Son dakika: İzmir'de deprem operasyonu! Müteahhitlerin de aralarında olduğu 9 kişi gözaltına alındı

Son dakika haberine göre, İzmir'de saat 14.58'de 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu arada deprem sonrasında flaş gelişme yaşandı. İzmir'deki depremde yıkılan binaların müteahhit ve fenni mesullerin de aralarında bulunduğu 11 kişiden 9'u gözaltına alındı.

2.11.2020Gündem
Depremde 3 katı çöken Yılmaz Erbek Apartmanında yıkım sürüyor

Depremde 3 katı çöken Yılmaz Erbek Apartmanı'nda yıkım sürüyor

İzmir'in Bayraklı ilçesinde zemindeki 3 katı çöken Yılmaz Erbek Apartmanı'ndaki yıkım çalışması sürüyor.

2.11.2020Gündem
Cana can kattılar

Cana can kattılar

İzmir’de yıkılan binalarda canla başla çalışıp enkaz altındaki kişileri kurtaran arama kurtarma ekipleri, çalışmaları sırasında can dostlarımızı da hayata bağlıyorlar. Şu ana kadar arama kurtarma çalışmalarında bir tavşan ve dört kedi enkazdan canlı çıkarıldı.

2.11.2020Gündem
Son dakika haberleri.... Bakan Kurum açıkladı Yardım ödemeleri başladı

Son dakika haberleri.... Bakan Kurum açıkladı! Yardım ödemeleri başladı

Son dakika haberi... Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'de yaşanan 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrası son durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum yardım ödemelerine başlandığını belirterek, "Aile Bakanlığımız ve Kızılay tarafından, AFAD ve Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından gerekli yardımlar valimize gönderildi ve bugün itibarıyla yardımlarımızı ödemeye başladık" dedi.

1.11.2020Gündem
Yılmaz Erbek Apartmanının enkazından arama köpeğinin bulduğu kedi, kurtarıldı

Yılmaz Erbek Apartmanı'nın enkazından arama köpeğinin bulduğu kedi, kurtarıldı

İZMİR'de meydana gelen 6.6'lık depremde çöken Yılmaz Erbek Apartmanı'nın zemin kattaki enkazında K-9 arama köpeği 'Bob' tarafından bulunan kedi, 29 saatin ardında enkazdan çıkarıldı. Kediye 'Umut' ismi verildi.

31.10.2020Haber
K-9 arama köpeği ’Bob’ enkaz altındaki kediyi kurtardı

K-9 arama köpeği ’Bob’ enkaz altındaki kediyi kurtardı

İzmir’de meydana gelen 6.6’lık depremde çöken Yılmaz Erbek Apartmanı’nın zemin kattaki enkazında K-9 arama köpeği ’Bob’ tarafından bulunan kedi, 29 saatin ardında enkazdan çıkarıldı. Kediye ’Umut’ ismi verildi.

31.10.2020Gündem
Son Dakika gelişmesi: İzmirdeki depremde 26 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı

Son Dakika gelişmesi: İzmir'deki depremde 26 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı!

İzmir depreminden son dakika kurtarma haberleri gelmeye devam ediyor. İzmir'in Seferihisar açıklarındaki depremde enkaz altında kalan Halim Sarı (56), arama- kurtarma ekipleri tarafından yaklaşık 26 saat sonra yaralı kurtarıldı.

31.10.2020Gündem
İnci enkaz altında böyle kurtarılmayı bekledi

İnci enkaz altında böyle kurtarılmayı bekledi

İzmir'de arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Yılmaz Erbek apartmanı enkazından 16 yaşındaki İnci Okan böyle kurtarılmayı bekledi: “Abla çok korkuyorum...Elimi tutar mısın?"

31.10.2020Haber
Yıkılan Yılmaz Erberk apartmanında, enkaz altındaki Fadime Tolu böyle kurtarıldı

Yıkılan Yılmaz Erberk apartmanında, enkaz altındaki Fadime Tolu böyle kurtarıldı

İzmir'de meydana gelen depremde yıkılan Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından Fadime Tolu'nun (53) 15 saat sonra sağ kurtarılması kameraya yansıdı.

31.10.2020Haber
Son dakika haberleri... İzmirde korkunç anlar... Enkazdan böyle çıkarıldı

Son dakika haberleri... İzmir'de korkunç anlar... Enkazdan böyle çıkarıldı!

İzmir'de meydana gelen depremde yıkılan Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından Fadime Tolu'nun (53) 15 saat sonra sağ kurtarılması kameraya yansıdı.

31.10.2020Gündem
İzmirde son dakika gelişmesi: Enkazdan saatler sonra bir kişi daha kurtarıldı

İzmir'de son dakika gelişmesi: Enkazdan saatler sonra bir kişi daha kurtarıldı

Depremin vurduğu İzmir'de arama kurtarma çalışmaları sürüyor. 62 yaşındaki Emine Eren, İzmir'de Barış Sitesi'ndeki enkazdan yaklaşık 14 saat sonra yaralı olarak çıkarılmasının ardından 15. saat içinde 53 yaşındaki Fadime Tolu, Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından sağ olarak kurtuldu. Ayrıca, Hülya Özmet, İzmir'de Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından 17 saat sonra yaralı kurtarıldı. Öte yandan gelen son habere göre Bayraklı'da enkazdan bir kişi daha sağ olarak çıkarıldı.

31.10.2020Gündem
Depremin vurduğu İzmirden son dakika haberleri: Çok sayıda binada hasar oluştu 24 kişi hayatını kaybetti

Depremin vurduğu İzmir'den son dakika haberleri: Çok sayıda binada hasar oluştu 24 kişi hayatını kaybetti

Son dakika haberi.. Ege ve Marmara Bölgesi'nde geniş bir alanda hissedilen çok şiddetli bir deprem meydana geldi. Deprem sonrası kent genelinde çok sayıda binada hasar oluştu. Kentte Bayraklı ve Bornova ilçelerinde yüksek katlı bazı binalar yıkıldı. Enkaz altında kalanların kurtarılması için çalışmalar yürütülüyor. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir'deki depremde vefat edenlerin sayısının 24'e yükseldiğini açıkladı.

31.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

İzmir dualarımız seninle

1999 depreminin ardından, mesleğe yeni başlayan bir muhabir olarak Yalova’ya gitmiş, haftalarca bir çadırda yaşayıp insanların acılarına ortak olmuştum. Takvimler 2011’i gösterdiğinde ise CNN Türk için 9 büyüklüğündeki depremin ardından bu kez Japonya’ya gittim. Oradayken 7’nin üzerinde onlarca artçı sarsıntıya yakalandım, burnum bile kanamadı. Afet yönetimi kavramının önemini anladım. Din, dil, ırk farklıydı belki ama acının ortak diline şahit oldum. Şimdi ise doğup büyüdüğüm şehirde, İzmir’deyim. Okuyacaklarınız benim, ailemin ve arkadaşlarımın yaşayıp gördükleridir.

1.11.2020