EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Yıllık İzin

Yıllık İzin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yıllık İzin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.444 Yıllık İzin haberi bulunmuştur.

Yıllık İzin Haberleri

Titre ve kendine gel

Titre ve kendine gel!

Anneniz aylardır sizi görmemekten yakınıyor. Eşiniz ya da sevgiliniz sizden bihaber olmaya alıştı. Nasıl olsa gelemezsiniz diye artık davetlere bile çağırılmıyorsunuz... Kendinize gelin! Hayat yalnızca işiniz değil...

7.07.2001Kelebek
IBM´de ´Sanal İK´

IBM´de ´Sanal İK´

IBM insan kaynakları hizmetlerini sanal aleme taşıyor. ´Ask HR´ adı verilen sistemle bordro bilgileri, tatil günleri, zam oranları, ödüller ve daha birçok insan kaynakları hizmeti intranet üzerinden çalışanlara ulaştırılıyor. Çalışanlar intranete bağlanarak şirket içindeki boş pozisyonlara başvuruyor, öncelikli olarak değerlendirilme fırsatı yakalıyorlar.

14.07.2001Gündem
TOFAŞta yarın işbaşı

TOFAŞ'ta yarın işbaşı

TOFAŞ, bakım-onarım ve yıllık izinler nedeniyle 23 Temmuz'da ara verdiği üretimine yarın başlıyor.

12.08.2001Ekonomi
Suçlanan Profesör: İftira atıyorlar

Suçlanan Profesör: İftira atıyorlar

Hastalarının bebek sahibi olması için başkalarından aldığı spermleri kullanmakla suçlanan Çukurova Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. İ.K iddiaları reddetti.

5.01.2002Gündem
Yalova İl Jandarma Komutanı tutuklandı

Yalova İl Jandarma Komutanı tutuklandı

Yalova İl Jandarma Komutanlığı Özel Timi'nde görevli Uzman Çavuş Ergun Özcan'ın bıçakla yaralanması olayına karıştığı öne sürülen İl Jandarma Komutanı Albay Sedat Tuna, tutuklandı.

22.01.2002Gündem
Türkiyeye yerleşiyorlar

Türkiye'ye yerleşiyorlar

İsveç'in eski Ankara Büyükelçisi Henrik Liljegren ile Türk asıllı eşi Nil Liljegren, ‘vatan hasretine’ dayanamayınca Türkiye'ye dönme kararı aldı.

22.03.2002Gündem
Eczacıbaşı İlaçta toplu yıllık izin

Eczacıbaşı İlaç'ta toplu yıllık izin

EIS Eczacıbaşı İlaç Sanayi, çalışanlarının yıllık izinlerinin kullandırılması ve Lüleburgaz tesislerinin bakım çalışmalarının yapılması nedeniyle Temmuz ayında toplu yıllık izin uygulamasına gidecek.

31.05.2002Ekonomi
İşiniz güvende (mi)

İşiniz güvende (mi?)

Hürriyet İK Gazetesi ve yenibir.com işbirliğiyle yapılan 'Birlikte İnsan Kaynakları Toplantıları'nın dokuzuncusu Hürriyet Medya Towers Çetin Emeç Salonu'nda gerçekleşti. 'İş Güvencesi Kanunu ve İş Kanunu Tasarısı İşverene Neler Getiriyor' konulu toplantıyı yaklaşık 300 kişi izledi.

28.09.2002Gündem
Kanal 6nın iflasını istedi

Kanal 6'nın iflasını istedi

Türk halk müziği sanatçısı Fatih Kısaparmak'ın eşi Şebnem Kısaparmak Kanal 6 Televizyonu'nda haber spikerliği yaptığı sıradaki maaş ve yıllık izin ücretlerini alabilmek için icra takibi başlattı.

21.03.2003Gündem
İş Kanunu yıllık izinleri artırıyor

İş Kanunu yıllık izinleri artırıyor

TBMM Genel Kurulu, bugünkü çalışmasında İş Kanunu Tasarısı'nın 31 maddesini daha kabul etti. Tasarıda Cumartesi'nin yarım gün tatil olduğuna ilişkin hüküm kaldırılırken yıllık izinler artıyor.

9.05.2003Ekonomi
İş Kanunu Tasarısı görüşmeleri devam ediyor

İş Kanunu Tasarısı görüşmeleri devam ediyor

TBMM Genel Kurulu'nda İş Kanunu Tasarısı'nın 14 maddesi daha kabul edilerek 89. maddesine gelindi.

14.05.2003Ekonomi
İş Kanunu Tasarısı tamam

İş Kanunu Tasarısı tamam

TBMM Genel Kurulu'nda 128 maddeden oluşan İş Kanunu Tasarısı kabul edildi. CHP Grubu muhalefet edince görüşmeler üç hafta sürdü.

22.05.2003Ekonomi
TATİLİN TADI YOK…

TATİLİN TADI YOK…

“Sevgili Serdar, gerçekten tatile ihtiyacın olduğun kesin. Ama böyle iş ile kaçamak tatilin sana maliyeti yüksek olmalı. Daha çok yorulmuş olmalısın. Hele günlük siyasetten kopmak, çevrenden gelen mesajları izleyememek, sosyal olayların gerisinde kalmak bir gazeteci için ağır darbe etkisi yapar” diyor Sezai Bayar.

27.05.2003Gündem
Sezer İş Yasasını onayladı

Sezer İş Yasası'nı onayladı

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, İş Kanunu'nu onaylayarak yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi.

9.06.2003Ekonomi
Sezer İş Yasasını onayladı

Sezer İş Yasası'nı onayladı

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 9 Haziran günü İş Kanunu'nu onayladı. Yasa 10 Haziran günü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 30'dan az işçi çalıştıran işyerleri iş güvencesi kapsamında olmayacak. Yasaya göre doğum izni 16 hafta olacak ve kıdem tazminatı fonu oluşturulacak.

9.06.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bu da benim yıllık iznim: 2

Geçen hafta Çapa Üniversite Hastanesi'nde geçirdiğim yıllık izin öykümü gevezeliğimden ötürü bir yazıda bitirememiştim.

29.12.2001

Dünyanın en zor işi

Dünyanın en zor işi nedir?

26.01.2002

Türkiye mi, Tatilya mı?

ARADA bir Türkiye'nin vergi kaçakçıları için cennet olduğundan söz ederiz. Bazen de trafik canavarlarının arayıp da bulamadığı bir ülke olduğumuzu görür hayıflanırız.

23.04.2002