EKSTRA
MENÜ

Yıllık İzin

Yıllık İzin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yıllık İzin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.441 Yıllık İzin haberi bulunmuştur.

Yıllık İzin Haberleri

Başbakanlıktan kamu görevlileriyle ilgili yıllık izin genelgesi

Başbakanlıktan kamu görevlileriyle ilgili 'yıllık izin' genelgesi

Başbakan Binali Yıldırım imzasıyla yayımlanan genelge ile seçimin her aşamasında görev alması muhtemel kamu görevlilerinin yıllık izin planlanmasında seçim tarihi dikkate alınacak. Sandık kurullarında görevlendirilen kamu personelinin görevli oldukları sürelerde görev yaptıkları yerlerde bulunmaları sağlanacak.

11.05.2018Gündem
KOBİlerde KEP hizmetlerinde büyük bir artış

KOBİ'lerde KEP hizmetlerinde büyük bir artış

Toplam pazar büyüklüğü 60 milyon TL’ye ulaşan Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) sektörü yıl sonunda KOBİ ve bireysel kullanıcı sayısında yüzde 50 büyüme bekliyor. Türkiye’de KEP hizmeti vermek üzere lisanslandırılan ilk özel kuruluş olan TNB KEP’in Genel Müdürü Duygu Yantaç, “KOBİ’lerin KEP hizmetlerine yoğun bir ilgisi var. KEP Uygulamaları, insan kaynakları süreçlerinden tedarikçi bildirimleri, ihale başvurularına kadar pek çok alanda kullanılmaya başladı” diyor.

9.05.2018Teknoloji
1 Mayısta okullar tatil olacak mı İşte 2018 yılının resmi tatil günleri

1 Mayıs'ta okullar tatil olacak mı? İşte 2018 yılının resmi tatil günleri

1 Mayıs'ın kimlere tatil olacağı konusu milyonlarca vatandaşın merak ettiği konular arasında yer aldı. 1 Mayıs kapsamında tatil yapıp yapmayacaklarını merakla sorgulayan vatandaşlar, resmi bilgileri edinerek konuyla ilgili detayları öğrenmek istiyor. Peki, 1 Mayıs kimlere tatil? 1 Mayıs'ta okullar tatil mi?

30.04.2018Gündem
30 Nisanda (yarın) okullar tatil olacak mı 1 Mayıs resmi tatil mi

30 Nisan'da (yarın) okullar tatil olacak mı? 1 Mayıs resmi tatil mi?

Yarın (30 Nisan) tatil mi olacak sorusuna cevap arayan vatandaşlar, son açıklamalara odaklandı. 1 Mayıs resmi tatil fırsatını kullanarak hafta sonu tatillerini salı gününe bağlayan vatandaşlar, 30 Nisan resmi tatil mi olacak sorusuna cevap aradı. Peki, birçok vatandaşın merakla araştırdığı 30 Nisan tatil mi olacak sorusuyla ilgili herhangi resmi bir açıklama yapıldı mı? İşte, 1 Mayıs resmi tatili öncesinde merakla araştırılan konuyla ilgili detaylı bilgiler

29.04.2018Gündem
1 Mayıs resmi tatil mi 2018 resmi tatil günler listesi

1 Mayıs resmi tatil mi? 2018 resmi tatil günler listesi

Bu yıl salı gününe denk gelen 1 Mayıs, milyonlarca vatandaşın ilgiyle sorguladığı konu oldu. Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanan ve anlamı 1800'lü yıllara kadar dayanan 1 Mayıs, resmi tatil olarak kutlanmaya devam ediyor. Peki, 2009 yılının ardından resmi tatil olarak ilan edilen 1 Mayıs nedir ve ne anlama gelmektedir? İşte, 2018 resmi tatil günleri arasında yer alan bu gün hakkında bazı bilgiler

29.04.2018Gündem
Çalışma saatleri en uzun OECD ülkeleri

Çalışma saatleri en uzun OECD ülkeleri

Güney Kore Parlamentosu, haftalık çalışma süresinin üst sınırını 68'den 52'ye indirecek yasayı onaylayarak çalışanlara uzun yıllardır hak ettiği molayı verdi. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'ne (OECD) göre, Güney Kore, gelişmiş ülkeler arasındaki en uzun çalışma saatlerine sahip.

25.04.2018Ekonomi
2018 yılında kaç gün resmi tatil var İşte 2018 resmi tatil takvimi

2018 yılında kaç gün resmi tatil var? İşte 2018 resmi tatil takvimi

2018 yılında kaç gün resmi tatil yapacaklarını merak eden vatandaşlar konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. 2018 yılında vatandaşların tatil yapacakları birçok resmi tatil yer alıyor. Peki, 2018 yılında kaç gün resmi tatil var? İşte 2018 resmi tatil takvimi

20.04.2018Gündem
Patronun fırçaladığı işçi için mahkemeden emsal olacak karar

Patronun fırçaladığı işçi için mahkemeden emsal olacak karar

Fazla mesaiye kalmadığı için patronun fırçaladığı işçi, istifa etti. Kıdem tazminatını almak için mahkemeye başvuran işçiye iyi haber Yargıtay'dan geldi.

19.04.2018Ekonomi
Ramazan Bayramı kaç gün olacak 2018 Ramazan ne zaman başlıyor

Ramazan Bayramı kaç gün olacak? 2018 Ramazan ne zaman başlıyor?

Ramazan Bayramı planlarını yıllık izin ve yolculuk organizasyonlarına yansıtacak olan vatandaşlar, konuyla ilgili sorgulamalarına devam ediliyor. İbadetlerin gerçekleştirilmesinin ardından bayram ziyaretlerinin ne zaman ve kaç gün gerçekleştirileceğini merak eden vatandaşlar, Ramazan Bayramı ne zaman sorularını yöneltiyor. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman, kaç gün idrak edilecek? İşte, bayram ziyaretlerinin yapılacağı o güne dair detaylı bilgiler

29.03.2018Gündem
Okullar ne zaman kapanıyor 2018 resmi tatil günleri

Okullar ne zaman kapanıyor? 2018 resmi tatil günleri

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda eğitim hayatına devam eden öğrenciler, okulların ne zaman tatile gireceğini araştırıyor. Öğrenciler ve aileleri yaz tatili planlarını şimdiden yapmak ve hazırlıklara başlamak için, okulların eğitim-öğretim faaliyetlerine ne zaman ara vereceğini sorguluyor. Peki, okullar ne zaman kapanacak? 2018 yaz tatili ne zaman?

28.03.2018Gündem
Türkiyede bir ilk Firma battı, parayı dünya devleri ödedi

Türkiye'de bir ilk! Firma battı, parayı dünya devleri ödedi

İspanyol Zara ve Mango ile İngiliz Next markalarına üretim yapan ‘Bravo Hazır Giyim’in batması sonrasında alacaklarını alamayan ve işsiz kalan işçilerin yüzü nihayet güldü. Türkiye’de ilk kez alıcı markalar işçiler için bir fon oluşturdu ve bu fona 210 bin Euro yatırdı. İlk etapta 42 işçinin alacakları ödendi, kalan 88 işçiye ödeme bir kaç günde tamamlanacak.

13.03.2018Ekonomi
Mavi yakalı ve beyaz yakalı çalışan ne demek

Mavi yakalı ve beyaz yakalı çalışan ne demek?

Mavi yakalı ve beyaz yakalı çalışan, iş hayatının içerisinde işletmelerin üretim ve hizmet görevini gören personelleri ayırmak için kullandığı tanımdır. Mavi yakalı çalışan, daha çok üretim alanında yer alırken, beyaz yakalı çalışan ise işin hizmet kısmında yer almaktadır. İşte, mavi yakalı ve beyaz yakalı çalışanın vergilendirilmesi hakkında bazı bilgiler

13.03.2018Gündem
Kavga etti tazminatsız kovuldu... Dikkat Yargıtaydan emsal karar

Kavga etti tazminatsız kovuldu... Dikkat! Yargıtay'dan emsal karar

Sakarya'da ustabaşı olarak çalıştığı mobilya imalathanesinde mesai arkadaşına küfür edip kavga çıkartan bir kişi tazminatsız işten çıkarıldı. Olay mahkemeye taşındı. Mahkeme tazminat talebinin kabulüne karar verse de Yargıtay davayla ilgili son noktayı koydu ve emsal bir karara imza attı.

11.03.2018Gündem
2018de kaç gün tatil var 2018 resmi tatil takvimi

2018'de kaç gün tatil var? 2018 resmi tatil takvimi

Yaz mevsimine hızla yaklaşılan şu günlerde vatandaşlar, şimdiden tatil programlarını belirlemek için 2018 yılındaki resmi tatil günlerini araştırıyor. Peki 2018 yılında kaç gün resmi tatil olacak? Resmi tatiller hafta sonuna denk gelecek mi?

2.03.2018Gündem
Yargıtaydan asgari ücretle çalışan işçi için emsal olacak karar

Yargıtay'dan asgari ücretle çalışan işçi için emsal olacak karar

Yargıtay, milyonlarca asgari ücretli çalışanı ilgilendiren emsal bir karara imza attı. Yüksek mahkeme, Bursa’da işten atılan bir işçinin açtığı dava sonucunda vasıflı bir kıdemli işçinin asgari ücretle çalışmasının hayatın olağan akışına ters olduğuna hükmetti.

26.02.2018Ekonomi
Alman hocanın açtığı davada emsal karar

Alman hocanın açtığı davada emsal karar

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) sözleşmeli öğretim üyesi olarak çalışan Alman uyruklu Stefan Pohlit (42), tazminat ve ek ders ücreti ödenmeden işten çıkarıldığı gerekçesi ile açtığı davayı kazandı. Mahkeme, 2 yıl ders veren Pohlit’e 80 bin lirayı bulan ödeme yapılmasına hükmetti. Karar, üniversitelerde sözleşmeli olarak çalışan akademisyenler için bir ilk olmasıyla emsal karar niteliği taşıyor.

26.02.2018Ekonomi
İşçiysen işin zor: yüzde 17’si 1000 liranın altında ücret alıyor

İşçiysen işin zor: yüzde 17’si 1000 liranın altında ücret alıyor!

Türkiye’de işçilerin ücret, sosyal yaşam, sendikalılık, kayıt dışılık oranını araştıran DİSK, ‘Türkiye İşçi Sınıfı Gerçeği’ raporunu açıkladı. Rapora göre işçilerin yüzde 17’si 1000 liranın altında ücret alıyor. İşçilerin yüzde 18’i sigortasız, yarısından fazlası ise ay sonunu zorlukla getiriyor. Haftada bir kaç gün mesaiye kalan işçilerin oranı da yüzde 31.

21.02.2018Ekonomi
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor: İzinsiz gitti, işinden oldu

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor: İzinsiz gitti, işinden oldu

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren olay Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki bir fabrikada yaşandı. Operatör olarak çalışan bir işçi şirketin müdüründen izin almadan bankaya gidince kapı önüne konuldu. Çalışan herkesin başına gelebilecek olay sonrası mahkemeye başvuran işçi önce işe iade davasını kazandı ardından Yargıtay'ın kararı ile hayal kırılığına uğradı.

10.02.2018Ekonomi
Hayatınızı değiştirecek tatil seçenekleri

Hayatınızı değiştirecek tatil seçenekleri

Bu yıl hayatınızın yılı olmalı. Organik yaşamdan tutun da sörf yapmayı öğrenmeye, hayatınıza renk katacak tatil önerilerini sizler için sıraladık. İşte detaylar…

7.02.2018Seyahat
6 milyon hurda araca ÖTV teşviki

6 milyon hurda araca ÖTV teşviki

Dün Meclis’e sevk edilen torba tasarıda 16 yaşından büyük araçların hurdaya çıkarılması durumunda araç sahiplerine ÖTV teşviki verilmesinden ve konut, çeyiz ve zorunlu bireysel emeklilik teşviklerinin yeniden düzenlenmesine kadar birçok düzenleme yer alıyor. Uzun süredir beklenen hurda teşviki ile 16 yaş ve üzerinde yaklaşık 6 milyon yaşlı araç trafikten çekilmesi halinde 10 bin TL’lik ÖTV indiriminden yararlanacak.

2.02.2018Ekonomi
2018 Kurban Bayramı ne zaman Kurban tatili kaç gün

2018 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban tatili kaç gün?

Kurban Bayramı ne zaman sorusu, yıllık izinlerini ya da daha uygun olması için uçak biletlerii erken dönemde ayarlamak isteyen vatandaşların araştırdığı konu oldu. İbadetlerin yerine getirileceği Kurban Bayramı'nda ailesinden uzakta farklı şehirlerde yaşayan bireyler, ziyaret için memleketlerine gidecek. Peki, 2018 Kurban Bayramı ne zaman ve kaç gün olacak? İşte, tarih hakkında detaylı bilgiler

30.01.2018Gündem
Eski hizmetçisine 12 bin lira ödeyecek

Eski hizmetçisine 12 bin lira ödeyecek

Şarkıcı Murat Dalkılıç’a alacak davası açan eski hizmetçisi Emine Atamtürk’ü (55) mahkeme haklı buldu. Davacı Atamtürk, haksız fesih ve 20 günlük ücret alacağı için 12 bin lira tazminat kazandı. Eski hizmetçinin bayram, yıllık izin ve asgari geçim indirimi talebi ise reddedildi.

19.01.2018Magazin
15 bin arabulucu aranıyor

15 bin arabulucu aranıyor

İşçi ile işveren arasındaki uyuşmazlıkların çözümü için arabuluculuk sistemi başladı. Uygulama ile ilk yıl 150 bine yakın uyuşmazlık için arabuluculuğa başvurulacağı, gelecek yıllarda bu sayının artacağı bekleniyor. Bugün ise sicile kayıtlı 7 bin 471 arabulucu bulunuyor. İlk etapta 15 bin, toplamda ise 45 bin arabulucuya ihtiyaç duyulacak.

İşten çıkarıldıysanız bunlara dikkat

İşten çıkarıldıysanız bunlara dikkat!

Özellikle son dönemlerde ekonomik sebeplerle yaşanan işten çıkarılmalara karşı çalışanların haklarını bilmesi oldukça önemli. İşte işten çıkarıldığınızda bilmeniz gerekenler...

3.01.2018Kobi
2018 yeniliklerle geliyor... Sosyal hayatta devrim 1 Ocakta yürürlüğe giriyor...

2018 yeniliklerle geliyor... Sosyal hayatta devrim! 1 Ocak'ta yürürlüğe giriyor...

 Bu yıl çıkarılan birçok yeni düzenleme 1 Ocak’ta yürürlüğe giriyor. Arabuluculuk başlayacak, vergi beyannameleri değişecek, işverenler meslek kodu bildirecek.

30.12.2017Ekonomi
Astsubay askerlerin gözü önünde Rus ruleti oynadı...

Astsubay askerlerin gözü önünde Rus ruleti oynadı...

Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli bir Jandarma Astsubay askerlerinin gözü önünde oynadığı Rus ruleti sırasında kafasına dayadığı tabancasının ateş alması sonucu hayatını kaybetti.

26.12.2017Gündem
En kritik karakolun komutanına hapis cezası

'En kritik karakol'un komutanına hapis cezası

Diyarbakır'ın Lice ilçesine 15 kilometre uzaklıktaki, konumu nedeniyle bölgenin en kritik karakollarından biri olarak bilinen ve PKK terör örgütünün saldırılarılarının hedefi olan Duru Jandarma Karakolu'nun eski komutanı, ihraç edilen üsteğmen Ö.E., FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla açılan davada, 7.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Cezası, davranışlarının olumlu olması nedeniyle 6 yıl 3 aya indirilen Ö.E. tahliye edildi.

18.12.2017Gündem
Sorular ve cevaplarla taşeron işçilere kadro yasası

Sorular ve cevaplarla taşeron işçilere kadro yasası

Bir süredir beklenen ve gündeme gelen haberler ile taşeron işçilerin sorguladığı konular arasında yer alan taşerona kadro konusu, vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Tam kadro verilip verilmeyeceği merak edilen taşerona kadro konusunda, kadro sınavı, kadroya geçişte maaş farkı gibi konular araştırılmaya devam ediyor. İşte, taşeron işçilere kadro konusunda merak edilen sorular ve cevapları hakkında tüm detaylar

12.12.2017Ekonomi
TSKdan o asker için açıklama

TSK'dan o asker için açıklama

Hakkari Çukurca'daki görev yapan asker Oğuzhan Eser (22), yıllık izin için İzmir Bergama'ya geldi. Dün ise bir su deposunun yakınlarında avcılar tarafından ölü bulundu...

9.12.2017Gündem
Astsubay ölü bulundu

Astsubay ölü bulundu

İZMİR'in Bergama ilçesinde, astsubay 22 yaşındaki Oğuzhan Eser, bir su deposunun yakınında ölü bulundu. Vücuduna isabet eden kurşunla yaşamını yitirdiği belirlenen Eser’in ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.

8.12.2017Gündem
15 soruda taşeron işçi düzenlemesi

15 soruda taşeron işçi düzenlemesi

Yeni düzenleme ile kamuda çalışan 850 bin taşeron işçi, 2018’in Ocak ayından itibaren kadroya geçecek. Peki, kimler bu haktan yararlanacak? Kadroya geçişte hangi şartlar aranacak, memurluk hakkı verilecek mi? İşte, taşeron işçi düzenlemesinde tüm merak edilenler.