EKSTRA
MENÜ

Yıllık İzin

Yıllık İzin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yıllık İzin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.428 Yıllık İzin haberi bulunmuştur.

Yıllık İzin Haberleri

Denizlide botun alabora olması

Denizli'de botun alabora olması

Sarayköy ilçesindeki Büyük Menderes Nehri'nde botun alabora olması sonucu kaybolan Kara Pilot Üsteğmen Burak İz'i arama çalışmalarına, hava muhalefeti ve havanın kararması nedeniyle ara verildi.

3.02.2015Gündem
Yatağan eylemi sona erdi, sözleşme imzalandı

Yatağan eylemi sona erdi, sözleşme imzalandı

TES- İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, ihaleyi alan firmayla işçilerin lehine sözleşme imzalayarak anlaşmaya varıldığını açıkladı.

7.12.2014Ege
Yatağanda işçiler eylemi sonlandırdı

Yatağan'da işçiler eylemi sonlandırdı

TES- İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, ihaleyi alan firmayla işçilerin lehine sözleşme imzalayarak anlaşmaya varıldığını açıkladı. Özelleştirmeyi engellemediklerini belirten Erçelik; mevcut kazanımların korunduğunu, herhangi bir enerji ve maden işçisinin işten çıkarılması halinde tekrar meydana ineceklerini söyledi. Birliktelik çağrısı yapan Maden-İş Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin de işçilerin taleplerinin kabul ettirildiğini belirtti.

6.12.2014Ekonomi
Sağlık çalışanının ek ödeme zaferi

Sağlık çalışanının ek ödeme zaferi

GENEL Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Dr. Ali Gül, sağlık teknikeri olan üyeleri Hüseyin Atmaca’nın, açtığı davayla, şua izni döneminde kesilen döner sermaye ek ödemesini faiziyle almaya hak kazandığını açıkladı.

6.11.2014Ege
Öğretmenlere rotasyon: Aynı okulda 8 yıl çalışan başka okulda görevlendirilecek

Öğretmenlere rotasyon: Aynı okulda 8 yıl çalışan başka okulda görevlendirilecek

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen atama ve yer değiştirme taslağı çalışmalarını tamamladı. Taslakta uzun bir süredir gündemde olan öğretmenler için rotasyon uygulamasının kriterleri belirlendi. Taslağa göre öğretmenler, aynı eğitim kurumunda en fazla toplam 8 yıl görev yapabilecek. 8 yılını dolduran öğretmenler ders yılının sonunda en fazla 2 ay içinde il içinde tercihte bulunacak. Tercihte bulunmayan veya tercihlerine atanamayan öğretmenler de re’sen (isteği dışında) atanacak.

21.10.2014Eğitim
Annelere kolay emeklilik şansı

Annelere kolay emeklilik şansı

KAMUOYUNDA torba yasa olarak bilinen kanun sosyal güvenlik ve çalışan hayatında birçok değişiklik getirdi.

11.10.2014Ekonomi
Bu tepe düşerse Kobani IŞİD’in

Bu tepe düşerse Kobani IŞİD’in

Zorava Tepesi’ne sınırı bulunan Karaca Köyü’nden, IŞİD ile YPG güçlerinin savaşı çıplak gözle izlenebiliyor. IŞİD, Zorava Tepesi’nin tam karşısında bulunan Aşağı Sıftık ile Yukarı Sıftık köylerini ele geçirdi. Tepeyi almak için de ağır silahlarla saldırıyor. YPG’liler ‘Doçka’larla karşılık veriyor. Stratejik tepe düşerse, IŞİD’in Kobani’yi ele geçirmesi an meselesi. IŞİD’den çoluk çocuk kaçan Kobanililer ise tarlalarda, çadırlarda yaşam savaşı veriyor. Bir çadırda en az 200 kişi kalıyor.

25.09.2014Gündem
Torbadan madenciye, çalışan anneye ve Bağ-Kur borcu olana müjdeli haber

Torbadan madenciye, çalışan anneye ve Bağ-Kur borcu olana müjdeli haber

Torba Yasa yazı dizimizin üçüncü gününe müjdeli haberle giriyoruz. Yasayla üç ayrı kesime ‘erken emeklilik’ müjdesi veriliyor. Bu kesimler, çalışan anneler, Bağ-Kur borcu olanlar ve yeraltı işçileri.

14.09.2014Ekonomi
Erdoğandan Torba Yasaya onay

Erdoğan'dan 'Torba Yasa'ya onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "torba kanun" olarak nitelendirilen, "İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun"u onaylayarak yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi.

11.09.2014Gündem
Torbayı zor bağladılar

Torbayı zor bağladılar

99 gün 478 saatlik mesai sonunda 148 madde Meclis’ten geçti.

10.09.2014Ekonomi
Kayınvalide gördü, uzman çavuş oğlu bıçakladı

Kayınvalide gördü, uzman çavuş oğlu bıçakladı

KAYSERİ’de 23 yaşındaki Uzman Çavuş Adem T., kıskançlık nedeniyle tartıştığı 4 aylık eşi 18 yaşındaki Emine T.’yi 8 yerinden bıçaklayarak ağır yaraladı. Emine T:'yi eski erkek arkadaşıyla konuşurken gören kayınvalidesinin durumu Adem T'ye söylediği ve olayın bunun ardından yaşandığı öğrenildi.

28.08.2014Gündem
Meryem Anadan ilginç istekler

Meryem Ana'dan ilginç istekler

İzmir'in Selçuk ilçesinde Hristiyanlarca kutsal sayılan Meryem Ana Evi'ni ziyaret edenler dilek duvarına sağlık, huzur, mutluluk temennisinin yanı sıra "1 santim daha uzun boy", "daha fazla yıllık izin", "hayırlı kırmızı BMW" isteklerini de yazıyor.

18.08.2014Gündem
Sözleşmeli personel her yıl sözleşme yenilemeyecek

Sözleşmeli personel her yıl sözleşme yenilemeyecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, özelleştirmeden kamuya gelen 4-C’lilere müjde verdi. Çelik, Meclis’te görüşmeleri süren torba tasarıya eklenecek bir maddeyle, 4-C’lilerin artık her yıl sözleşme yenilemeleri uygulamasına son verileceğini açıkladı. Kamu'da yaklaşık 50 bin 4-C'li personel bulunuyor.

24.07.2014Ekonomi
İşi kaybetmenin en hızlı 5 yolu

İşi kaybetmenin en hızlı 5 yolu

AL Danışmanlık Genel Müdürü, Marka yönetimi ve İnsan Kaynakları Danışmanı Ayşen Laçinel, iş görüşmelerinde yapılan büyük hataları anlattı. Kendini fark etmemiş, uzmanlaşmayı seçmemiş çalışanların; önce maaş, sonra tatil pazarlıkları yaptıkları iş başvurularında başarılı olamayacakları uyarısında bulunan Laçinel, şunları söyledi:

30.06.2014Ekonomi
Kocababuş: Pazartesi hemen göreve başlayabiliriz

Kocababuş: Pazartesi hemen göreve başlayabiliriz

Balyoz davası sanığı emekli ve muvazzaf askerlerin yakınları tarafından oluşturulan "Vardiya Bizde Platformu" tarafından her hafta yapılan "Sessiz Çığlık" eylemi bu kez çok farklıydı. Eyleme bu hafta, tahliye olan askerlerin büyük bir bölümü de katıldı. Eyleme katılan Tümgeneral Hava Pilot Tümgeneral Bülent Kocababuş, "Pazartesi günü hemen göreve başlayabiliriz" dedi.

21.06.2014Gündem
Torba yasa ile taşeronun ücreti nasıl değişecek

Torba yasa ile taşeronun ücreti nasıl değişecek

MECLİS’te görüşülmekte olan torba yasa taşeron işçilere ilişkin de birçok yenilik içeriyor.

18.06.2014Ekonomi
Annelere ayrıcalık

Annelere ayrıcalık

Değerli Hürriyet okurları. Bu yazı dizimizde halen Meclis’te görüşülmekte olan ve kısa süre içinde yasalaşması beklenen halk arasında torba yasa olarak anılan yasal düzenlemenin sosyal güvenlik ve çalışan hayatında yapacağı olası değişiklikleri ele aldım.

17.06.2014Ekonomi
İşkurdan atılınca iş bulmak için yine İşkura başvurdular

İşkur'dan atılınca iş bulmak için yine İşkur'a başvurdular

Eski adıyla İş ve İşçi Bulma Kurumu, bünyesinde çalıştırdığı 17 güvenlik görevlisinin işine son verdi. İşsiz statüsüne geçen güvenlikçiler, iş bulabilmek için yine İŞKUR'A başvurmak zorunda kalacak.

5.06.2014Ekonomi
İşte Başbakanın onayını alan taşeron yasası

İşte Başbakan'ın onayını alan taşeron yasası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "madene indim. Orada 6 saatten fazla çalışılmaz" dedi, yeraltında günlük azami çalışma süresi 6 saat olarak belirlendi. Başbakan ayrıca, bu çalışma koşullarının, sadece madenlerde değil, tüm yeraltı çalışma alanlarında da geçerli olması talimatını verdi. Böylece, örneğin Marmaray tünel inşaatında çalışacak işçiler bile, "maden işçisi" statüsünde olacak.

2.06.2014Ekonomi
Aylardır beklenen taşeron yasası Meclis’e gönderildi

Aylardır beklenen taşeron yasası Meclis’e gönderildi

TAŞERON çalıştırmanın kuralları yeniden yazılıyor. Meclis’e dün sunulan 60 maddelik tasarıya göre, artık kamuda hangi işin taşerona verilebileceğine kanunlar değil Bakanlar Kurulu karar verecek. Kamudaki ana işlerin bir bölümünde de belirli koşullarla taşeron çalıştırılabilecek.

30.05.2014Ekonomi
Torba Tasarı Meclis gündeminde

"Torba Tasarı" Meclis gündeminde

Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden sigortalıların, SGK'ya olan her türlü borçları silinecek, yakınlarından bir kişiye kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilebilme hakkı verilecek.

30.05.2014Ekonomi
Milyonlarca çalışana büyük şok

Milyonlarca çalışana büyük şok

Ekonomi yönetiminin hazırladığı yasa taslağı kabul edilirse, Türkiye'de çalışma hayatı alt üst olacak. Maliye, Hazine ve Çalışma Bakanlığı'nın birlikte hazırladığı taslak, kamu ve özel tüm iş yerlerinde asıl işlerde 'taşeron' işçi çalıştırmanın önünü açıyor. İş Kanunu'nun ikinci maddesinde yapılması öngörülen değişiklikle, patronlar asıl işlerini de 'taşeron işçilere' yaptırabilecek. Böylece fabrikada, hastanede, medya sektöründe 'taşeron' işçi, doktor, hemşire, gazeteci çalıştırmak mümkün hale gelebilecek.

27.05.2014Ekonomi
Uzatmayın işi bitirin

Uzatmayın işi bitirin

Erdoğan, taşeron yasası için talimat verdi.

23.05.2014Ekonomi
Bu kadar ambulansı bir arada gördünüz mü

Bu kadar ambulansı bir arada gördünüz mü?

Siz hiç bu kadar ambulansı bir arada gördünüz mü?

15.05.2014Gündem
Taşeronlar için Başbakan devrede

Taşeronlar için Başbakan devrede

UZUN süredir gündemde olan taşeronluk çalışması için Başbakan Tayyip Erdoğan devreye girdi.

23.04.2014Ekonomi
Almanyada memurlar yüzde 3,5 zam istiyor

Almanya'da memurlar yüzde 3,5 zam istiyor

Almanya’da kamu personelinin maaşlarına yüzde 3,5 oranında zam istenen sendikalar, ayrıca memurlar arasında ayrım yapılmaksızın hepsine yılda 30 iş günü izin talep ediyor. Talepler konusunda sendikalar arasında anlaşma sağlandı.

12.02.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Erken emeklilik

Torba Yasa yazı dizimizin üçüncü gününe müjdeli haberle giriyoruz. Yasayla üç ayrı kesime ‘erken emeklilik’ müjdesi veriliyor. Belli şartları sağladığında erken emeklilik kazanan kesimler, çalışan anneler, Bağ-Kur borcu olanlar ve madenciler.

14.09.2014

Kira zam oranı nasıl belirlenir

- 13.08.2014’te biten konut kira sözleşmemi yenilemek için ‘tefe+tüfe’ye göre ne oranda zam yapmalıyım?

13.08.2014

Cumhurbaşkanı seçimi bitti şimdi sıra tatilde

Aylardır kamuoyunu meşgul eden Cumhurbaşkanı seçimi de yapıldı. Çok kişi tatilini seçim sonrasına ertelemişti.

10.08.2014

Öldüreni de var süründüreni de

Temel felsefenin ‘acele’ ve ‘kâr’ üzerine kurulduğu taşeron sistemi, ödenen çok acı bir bedelle ölümcül yüzünü gösterdi.

18.05.2014

Geldi bahar ayları, gevşemiyor boyun yayları!

BU bir metazori yıllık izin açıklamasıdır: Sanmayın ki çocuk ruhlu biriyim ve 23 Nisan’da tatil istedim.

22.04.2014