EKSTRA
MENÜ

Yillik

Yillik haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yillik hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 251.889 Yillik haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yillik Haberleri

Radika otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Radika otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Radika otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Radika otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

İçerdiği mineral ve vitaminlerle zengin faydalara sahip olan radika otu, ülkemizde sıkça kullanılan bitkilerden biridir. Son dönemlerde en fazla araştırılan bitkilerin başında gelen radika otu, soğuk algınlığına ve karaciğere fayda sağlamaktadır. Radika otu nedir, ne işe yarar, nerede yetişir, radika otunun faydaları nelerdir gibi soruların yanıtlarını derledik.

Kuzu kulağı otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Kuzu kulağı otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Kuzu kulağı otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Kuzu kulağı otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Türkiye'de özellikle en çok bilinen ve faydaları üzerinden ele alınan otlar içerisinde kuzukulağı geliyor. Aynı zamanda ülkenin farklı bölgelerinde yetişen bir bitki olarak öne çıkmaktadır. Peki, kuzukulağı otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Kuzukulağı otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Kuş otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Kuş otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Kuş otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Kuş otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Sağladığı yararlar ile beraber son dönemlerde merak edilen ve araştırılan bitkiler içerisinde kuş otu geliyor. Çok yıllık bir bitki olması ile beraber farklı faydaları üzerinden öne çıktığını söylemek mümkün. Peki, kuş otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Kuş otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Kişniş otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır Kişniş otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Kişniş otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Kişniş otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Halk dilinde ''aş otu'' şeklinde de bilinen kişniş otu; maydanozgiller familyasından olan bir bitkidir. Görünüm olarak maydanoza çok benzeyen kişniş bitkisi; tek yıllık ve otsu bir bitki türüdür. Kişniş otunun; demir, manganez, magnezyum kaynağı olduğu belirtilebilir. Peki kişniş otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Kişniş otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Kenger otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Kenger otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Kenger otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Kenger otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Diken ve sakızı ile bilinen kenger otu sağlık bakımından faydalıdır Yararları birçok kişi tarafından tahmin edilemeyecek kadar çok olan kenger otu, insanlık tarihinde oldukça eskiye dayanmaktadır. Kenger otu nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir, nerelerde yetişir, kullanımı nasıl olmalıdır, yetiştirilebilir mi gibi soruların yanıtlarını derledik.

Kekik otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır Kekik otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Kekik otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Kekik otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Ballıbabagiller familyasından olan kekik otu, çok yıllık bitki türüdür. Çorak topraklarda yetişebilen kekik otu, 40 santimetre boyuna kadar ulaşabilmektedir. Kekik otu nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar, faydaları var mıdır, zararları nelerdir, ne için kullanılır gibi tüm soruların yanıtlarını sizler için derledik.

Kazayağı otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Kazayağı otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Kazayağı otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Kazayağı otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Dünyanın en etkili bitkilerinden birisi olan kazayağı otu, sağlık açısından birçok faydaya sahiptir. Son dönemlerde oldukça popüler olan kazayağı otu farklı kullanım seçenekleri sunmaktadır. Kazayağı otu nedir, ne işe yarar, ne için kullanılır, yetiştirmek mümkün mü, faydaları nelerdir, nerede satılır sorularının yanıtlarını sizin için derledik.

Kanser otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Kanser otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Kanser otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Kanser otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Türkiye'de aynı zamanda yapışkan andız otu olarak da bilinen kanser otu, sağladığı birçok fayda ile ön plana çıkıyor. Her ne kadar çok az bilinen bir ot olsa bile son dönemlerde araştırılan bitki çeşitleri içerisinde yer almaktadır. Peki, kanser otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Kanser otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? İşte, tüm detaylar.

Hindiba otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Hindiba otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Hindiba otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Hindiba otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Hindiba otu genellikle salatalarda kullanılan ve ülkemizin her yerinde yetişebilen bitkilerden biridir. İltihap kurutucu özelliği olan hindiba otu vücut için onlarca faydaya sahiptir. Hindiba otu nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar, faydaları nelerdir, zararları var mıdır, nerelerde satılır sorularının yanıtlarını sizin için derledik.

Gelincik otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Gelincik otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Gelincik otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Gelincik otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Ülkemizde pek çok bitki türü yetişmektedir. Gelincik otu da gelişen bu bitki türlerinden bir tanesidir. Doğal tedavi yöntemleri arasında yer alan gelincik otu pek çok kişinin tercih ettiği otlardan bir tanesidir. Gelincik otunun ne işe yaradığı da tartışma konusu olmuştur. Son yıllarda gelincik otu ile ilgili araştırma yapılmaktadır. Peki, gelincik otu nedir? Gelincik otu ne işe yaramaktadır? Gelincik otu nerede yetişmektedir? Gelincik otunun faydaları nelerdir? Gelincik otu hangi mevsimde yetişmektedir? İşte gelincik otu ile ilgili tüm detaylar.

Gebre otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Gebre otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Gebre otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Gebre otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Ülkemizde daha çok 'Kapari' olarak bilinen gebre otu, Ege ve Akdeniz bölgelerinde yetişen bitkidir. İçeriği mineraller bakımından çok zengin olan gebre otu, sağlığa onlarca fayda sağlayabilmektedir. Gebre otu nedir, nasıl kullanılır, faydaları nelerdir, ne işe yarar, neye iyi gelir, zararları var mıdır, faydaları nelerdir sorularının yanıtlarını derledik.

Ciğer otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Ciğer otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Ciğer otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Ciğer otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Yol kenarlarında ve ormanlarda kendiliğinden yetişebilen ciğer otu, çok yıllık bitki türüdür. Boyu 15 santime ulaşabilen ciğer otunun, sağlık için yararlı olduğu pek çok nokta bulunuyor. Ciğer otu nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar, kullanımı nasıldır, faydaları nelerdir, zararları nelerdir, nerelerde satılır sorularının yanıtlarını derledik.

Canavar otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Canavar otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Canavar otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Canavar otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Bitki dünyasında canavar otunun farklı bir yeri bulunuyor. Özellikle tarlalarda ürünlere sarılarak onlardan beslenmesi, canavar ismiyle anılmasının nedenidir. Ancak canavar otu yüzyıllarca verem hastalığının iyileştirilmesi adına kullanılmıştır. Canavar otu nedir, ne işe yarıyor, nasıl yetiştirilir, nasıl kullanılır, neye yarar, faydaları nelerdir, zararları var mıdır sorularının yanıtlarını derledik.

Boru otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Boru otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Boru otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Boru otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Türkiye'de de yaygın olarak bulunan ve faydaları üzerinden bilinen otlar içerisinde boru otu geliyor. Son dönemlerde internet üzerinden araştırılan de merak edilen otlar arasında yer aldığını söylemek mümkün. Peki, boru otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Boru otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? İşte bu ot hakkında merak edilen bilgiler.

Azgın teke otu nedir, nasıl kullanılır ve nerede yetişir Azgın teke otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Azgın teke otu nedir, nasıl kullanılır ve nerede yetişir? Azgın teke otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

İnsan sağlığı için çok fazla faydalı ot bulunmaktadır. Bu otlardan bir tanesi de azgın teke otudur. Azgın teke otunun adının ilk kez duyan kişiler bu otun nerede yetiştiğini ve nasıl kullanıldığını merak etmektedirler. Azgın teke otunun birçok faydası bulunmaktadır. Tüketilmesi uzman doktorlar tarafından da önerilmektedir. Peki, azgın teke otu nedir? Azgın teke otu nasıl kullanılmaktadır? Azgın teke otu nerede yetişmektedir? Azgın teke otunun faydaları nelerdir? Azgın teke otu neye iyi gelir ve hangi mevsimde yetişir? İşte azgın teke otu ile ilgili tüm detayları derledik.

At kuyruğu otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir At kuyruğu otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

At kuyruğu otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? At kuyruğu otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

At kuyruğu otu, sağlık için faydalı bitkiler arasında yer alır. Yüksekliği 25 santim ile 60 santim arasında değişen bu bitki, nemli bataklık topraklarda sıkça yetişir. At kuyruğu otu nedir, ne işe yarar, hangi mevsimlerde bulunur, kullanımı nasıl olmalıdır, faydaları nelerdir, neye iyi gelir, zararları var mıdır gibi soruların yanıtlarını derledik.

Arapsaçı otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Arapsaçı otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Arapsaçı otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Arapsaçı otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Bitkilerin kullanımı sağlıklı yaşam için artış gösteriyor. Arapsaçı otu bitkisi sağlıklı yaşam için tercih edilen bitkiler arasında yer almaktadır. Mucize diye belirtilen etkilere sahip olan arapsaçı otu, ağrı kesici özelliğiyle biliniyor. Arapsaçı otu nedir, ne işe yarar, nerelerde yetişir, faydaları nelerdir, zararları var mıdır, yararları nelerdir gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.

Andız otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Andız otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Andız otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Andız otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Batı Asya, Güney Avrupa ve Kuzey Amerika'da sıklıkla yetişen andız otu, çok yıllık bitki türüdür. Dünyada genellikle 'Yabani Ayçiçeği' olarak tanımlanan andız otunun sağlığa birçok faydası bulunmaktadır. Andız otu nedir, faydaları nelerdir, neye iyi gelir, kullanımı nasıl olmalıdır, satış yerleri nerelerdir sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

Adem otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Adem otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Adem otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Adem otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Çok az bilinen ancak faydaları ile ön plana çıkan otlar içerisinde adem otu geliyor. Bu yüzden son dönemlerde internet üzerinden de sıkça araştırılan bitki kaynakları arasında yer almaktadır. Peki adem otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Adem otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? İşte adem otu hakkında merak edilen tüm detayları derledik.

Adam otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Adam otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Adam otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Adam otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Türkiye'nin birçok farklı bölgesinde yer alan ve en çok bilinen ot türleri içerisinde adam otu gelir. Özellikle sağladığı faydalar ile son dönemlerde ilgi çeken ve merak edilen türler içerisinde geliyor. Peki, adam otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Adam otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Togoda dörtlü görüşme sonrası önemli mesaj: Terör örgütleri arasında ayrım yapılmayacak

Togo'da dörtlü görüşme sonrası önemli mesaj: Terör örgütleri arasında ayrım yapılmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo Cumhurbaşkanı Faure Essozimna Gnassingbe, Burkina Faso Cumhurbaşkanı Christian Kabore ve Liberya Devlet Başkanı George Manneh Weah ile çalışma yemeğinde bir araya geldi. Görüşmeye dair yayımlanan nihai bildiride, DEAŞ, FETÖ, El Kaide ve Boko Haram dahil olmak üzere terör örgütleri arasında hiçbir ayrım gözetmeden terörizmle mücadele konusunda kararlılık vurgusu yapıldı. Bu kapsamda, FETÖ terör örgütü olarak uluslararası bir bildiride yer almış oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "birlikte daha adil bir dünya" mesajı da uluslararası bir bildiride yer buldu.

19.10.2021Gündem
Fenerbahçede Kim Min-Jaenin kırmızı kart şaşkınlığı Kariyerimde bir ilk...

Fenerbahçe'de Kim Min-Jae'nin kırmızı kart şaşkınlığı! 'Kariyerimde bir ilk...'

Trabzonspor maçında gördüğü kırmızı kartla oyun dışında kalan Fenerbahçe'nin Koreli savunma oyuncusu Kim Min-Jae, konuya dair açıklamalarda bulundu ve kariyerinde bir ilki yaşadığını söyledi.

19.10.2021Futbol
Gezginin gözünden Uygarlaşan İştah

Gezgin'in gözünden 'Uygarlaşan İştah'

Atalarımız ne yiyordu? Besinlerini ilk kez ne zaman pişirdiler? Et yemek ile ataerkil şiddet arasında bir ilişki var mı? İçinde bulunduğumuz uygarlık bir buğday ve ekmek uygarlığı mı? Yaşam ne zamandan bu yana ekmek kavgasına dönüştü? Antikçağın sofralarında neler vardı? Ne yiyorsan o musun yoksa neysen onu mu yiyorsun? Zenginin şöleninden, fakirin ekmeğine kadar sınıfsal sofra savaşları...

19.10.2021Keyif
Kayınvalidesine dehşeti yaşattı İşte cezası

Kayınvalidesine dehşeti yaşattı! İşte cezası

BURSA’da, tartıştığı kayınvalidesi Fatma Muslu’yu (52) 10 bıçak darbesiyle yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan Mert E. (29), müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, sanığın cezai ehliyetinin eksik olması ve öldürme kastının teşebbüste kalmasını göz önünde bulundurup, ‘iyi hal’ indirimi uygulayarak, hapis cezasını 8 yıl 4 aya indirdi. Mert E., tahliye edildi.

19.10.2021Gündem
Akdenizde Haçlılardan kalma kılıç bulundu

Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç bulundu

İsrail'de amatör bir dalgıç, dalış sırasında Haçlılardan kaldığı ve 900 yıllık olduğu tahmin edilen kılıç buldu.

19.10.2021Haber
Akdenizde Haçlılardan kalma kılıç bulundu

Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç bulundu

İsrail'de amatör bir dalgıç, dalış sırasında Haçlılardan kaldığı ve 900 yıllık olduğu tahmin edilen kılıç buldu.

19.10.2021Dünya
NBA ne zaman başlıyor NBAin 75. sezonu için geri sayım

NBA ne zaman başlıyor? NBA'in 75. sezonu için geri sayım

Amerikan Basketbol Ligi 2021-22 sezonu için çok kısa bir süre kaldı. Amerika Basketbol Birliği (BAA) adıyla 1 Kasım 1946'da başlayan NBA, bu sezon 75. yıl dönümünü kutlayacak. Bu sezona özel elmas şeklini alan ligin logosunda, Jerry West'in silüetinin yanında 75 sayısı da kullanılacak. Peki, NBA'de yeni sezon ne zaman başlıyor?

19.10.2021Spor Arena
Taksiciler İBBnin kararına tepkili: Hukuksuz, dava açacağız

Taksiciler İBB'nin kararına tepkili: Hukuksuz, dava açacağız

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin taksi plakası sahibi olma kurallarını yerine alma kararı sektörde taşları yerinden oynattı. Sektör temsilcileri kararın hukuksuz olduğunu iddia ederek dava açacaklarını belirtti.

19.10.2021Ekonomi
8 bin yıl öncesine ait balık figürü bulundu

8 bin yıl öncesine ait 'balık' figürü bulundu

İzmir'de Yeşilova ve Yassıtepe höyüklerinde sürdürülen bu yılki kazılarda 8 bin yıl öncesine ait, 15 santim boyunda kemikten ve balık figürü şeklinde yapılmış, balık pulu temizliğinde kullanılan alet bulundu. Kazı Başkanı Doç. Dr. Zafer Derin, balık figürü şeklindeki buluntunun bugüne kadar benzerine daha rastlanılmadığını söyledi.

19.10.2021Haber
Son dakika... Bill Gates için yeni iddia: Kadın çalışana uygunsuz mesajlar attı

Son dakika... Bill Gates için yeni iddia: Kadın çalışana uygunsuz mesajlar attı!

Son dönemde adı pek çok iddiaya konu olan Bill Gates yine benzer bir haber ile gündemde. Wall Street Journal, Microsoft yöneticilerinin Bill Gates'ten 2008'de kadın çalışana gönderdiği uygunsuz e-postaları sonlandırmasını tavsiye ettiği bildirildi.

19.10.2021Dünya
NBAde yeni sezon yarın sabaha karşı başlıyor

NBA'de yeni sezon yarın sabaha karşı başlıyor

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) 2021-22 sezonu, yarın sabaha karşı başlayacak.

19.10.2021Basketbol
İzmirde bulundu, 8 bin yıllık Bugüne kadar benzerine rastlanmadı

İzmir'de bulundu, 8 bin yıllık! Bugüne kadar benzerine rastlanmadı

İzmir'de Yeşilova ve Yassıtepe höyüklerinde sürdürülen bu yılki kazılarda 8 bin yıl öncesine ait, 15 santim boyunda kemikten ve balık figürü şeklinde yapılmış, balık pulu temizliğinde kullanılan alet bulundu. Kazı Başkanı Doç. Dr. Zafer Derin, balık figürü şeklindeki buluntunun bugüne kadar benzerine daha rastlanılmadığını söyledi.

19.10.2021Gündem
Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Osman Kavala tepkisi

Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Osman Kavala tepkisi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muhtarlar Günü Programı’nda konuşuyor. 10 ülkenin Ankara büyükelçisinin, cezaevinde bulunan Osman Kavala'ya ilişkin açıklamaları ile ilgili olarak Bakan Soylu, 'Hukukun üstünlüğünden bahseden batı Türk yargısına talimat veremez. Bunu kabul etmiyoruz. Burası çadır devleti değil. Herkes aklını başına alsın.' dedi.

19.10.2021Gündem
Küresel piyasalarda gözler BoE Başkanı Baileyde

Küresel piyasalarda gözler BoE Başkanı Bailey'de

Küresel piyasalarda, enflasyon baskısı sonrası para politikasında sıkılaştırıcı adımların fiyatlanması piyasalar için risk unsuru oluştururken, dünkü sözle yönlendirmeleri ile faiz artırım beklentilerini artıran İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey'in bugünkü açıklamaları yatırımcıların odağına yerleşti.

19.10.2021Ekonomi
Fenerbahçe - Trabzonspor maçı Futbol Konseyinde: Asıl kabahat Ali Şansalan’da değil onu bu maça atayanda

Fenerbahçe - Trabzonspor maçı Futbol Konseyi'nde: 'Asıl kabahat Ali Şansalan’da değil onu bu maça atayanda'

Trabzonspor - Fenerbahçe maçının hakemi konusunda sağduyulu bir kesim zaten endişeliydi. Büyük maçları büyük hakemler yönetir. Bizim elimizde Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, Halil Umut Meler gibi hakemler varken bu maça Ali Şansalan’ın çıkması zaten riskliydi. Ama asıl kabahatli, bu maça onu atayan kurumdur.

19.10.2021Futbol
Yine balkon çöktü

Yine balkon çöktü

İstanbul Avcılar, Ambarlı Mahallesi Çimenli Sokak’taki 4 katlı Deviz Apartmanı’nın giriş katındaki balkon, önceki gün 16.30 sıralarında gürültü ile çöktü.

19.10.2021Gündem
İnsanlığın kaderini bir avuç ülkeye bırakamayız

'İnsanlığın kaderini bir avuç ülkeye bırakamayız'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Angola Ulusal Meclisi'nde yaptığı konuşmada "İnsanlığın kaderinin İkinci Dünya Savaşı'nın galibi bir avuç ülkenin insafına bırakılamayacağını, bırakılmaması gerektiğini savunuyoruz" dedi.

19.10.2021Gündem
Jet yakıtı ikmalinde elektrikli devrim

Jet yakıtı ikmalinde elektrikli devrim

İstanbul Havalimanı’nda apronda kullandığı yakıtı ikmal araçlarını, yerli paydaşlarıyla birlikte elektrikli olarak imal ettirdiklerini belirten TFS Akaryakıt Hizmetleri’nin CEO’su Hüseyin Hilmi Aslanoğlu, “Bu proje ile dünyada bir ilke imza attık. Proje kapsamında tedarik edilen 50 jet yakıtı ikmal aracı elektrikliye dönüştürüldü” diye konuştu.

19.10.2021Ekonomi
Gates’in kızı Mısırlı jokeyle evlendi

Gates’in kızı Mısırlı jokeyle evlendi

Microsoft’un kurucusu ünlü milyarder Bill Gates’in kızı Jennifer Gates, Mısırlı Müslüman jokey Nayel Nassar ile evlendi. Çift, önce imam nikâhı ardından resmi nikâh kıydırdı. 300 seçkin davetlinin katıldığı düğün töreni ise 2 milyon dolara mâl oldu.

19.10.2021Dünya
3544 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar 3544 hattı saatleri nedir ve ücretli midir

3544 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar? 3544 hattı saatleri nedir ve ücretli midir?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte mobil uygulamalar, internet bankacılığı gibi alanlarda verilen hizmetler çok artmış durumdadır. Bankaların müşteri hizmetleri özellikle tüketiciler tarafından ilgi görmektedir. Akılda kalıcı numaralar belirlenmektedir. 3544 de böyle bir numara olup, işte 3544 neyin numarası, hangi durumlarda aranır ve ne işe yarar, bu hat hangi saatlerde aranır ve konu hakkında çok daha fazlasını sizin için derledik.

19.10.2021Araştırma
ABDnin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad istifa etti

ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad istifa etti

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD’nin Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad’ın istifa ettiğini, yerine yardımcısı Thomas West’in atandığını açıkladı.

19.10.2021Dünya
UEFAdan İngiltereye bir maç ceza

UEFA'dan İngiltere'ye bir maç ceza

UEFA, İngiltere ile İtalya arasında 11 Temmuz'da Wembley Stadı'nda oynanan EURO 2020 final maçında taraftarlarının stat içinde ve dışında neden olduğu olaylarla ilgili İngiltere'ye bir maç seyircisiz oynama cezası verdi.

18.10.2021Futbol
Siemens Türkiye, Gebze’deki üretim üssüne güneş enerjisi tesisi kurdu

Siemens Türkiye, Gebze’deki üretim üssüne güneş enerjisi tesisi kurdu

Siemens Türkiye, Gebze Entegre Üretim Üssü’ne güneş enerjisi tesisi kurdu. Kartal ve Gebze kampüslerinde tükettiği elektriğin yüzde 100’ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılayan şirket, yeni tesisle sürdürülebilirlik yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Fabrikanın yıllık elektrik tüketiminin yüzde 10’unu karşılayacak olan tesis yılda 1616 ağacı kurtararak doğa için pozitif değer yaratacak. Tesis aynı zamanda uygulama geliştirme ve müşteri demo merkezi olarak da kullanılacak.

18.10.2021Enerji
ABDde sanayi üretimi beklentilerin aksine azaldı

ABD'de sanayi üretimi beklentilerin aksine azaldı

ABD'de sanayi üretimi, eylülde aylık bazda yüzde 1,3 azalarak piyasa beklentilerinin aksine düşüş gösterdi

18.10.2021Ekonomi
İsrailde kadınlara askerlik zorunlu mu

İsrail'de kadınlara askerlik zorunlu mu?

İsrail'de kadınlara askerlik zorunlu mu sorusu, belirli aralıklarla gündeme gelmesi dolayısıyla araştırılmaya devam ediyor. Her ülkede farklı askerli yapılanma olması nedeniyle İsrail, kadınlara askerlik zorunlu tutulan yerler arasında bulunmaktadır. İşte, İsrail'de kadınlara askerlik zorunlu mu? sorusuna yönelik bazı detaylar

18.10.2021Gündem
Jet yakıtı ikmalinde dünyada bir ilk

Jet yakıtı ikmalinde dünyada bir ilk

TFS, İstanbul Havalimanı’nda gerçekleştirdiği uçak yakıt ikmali operasyonları için elektrikli araçları kullanarak dünyada bir ilki başardı.

18.10.2021Ekonomi
Newcastle United için şaşkına çeviren bütçe... İngilizler rakamı duyurdu Selmanın harcayacağı para...

Newcastle United için şaşkına çeviren bütçe... İngilizler rakamı duyurdu! Selman'ın harcayacağı para...

Dünyanın en zengin oluşumlarından biri tarafından satın alınan Newcastle United'da gözler kulübün yapacağı ilk hamlelere çevrildi. Peki UEFA'nın uyguladığı, liglerde de yerel olarak uygulanan mali incelemeler varken nasıl büyüyecek, dev transfer yapılabilecek mi?

18.10.2021Futbol

Yazar Sonuçları

Nef’in, Galatasaray’a ödeyeceği 725 milyon TL sponsorluk mu, reklam mı?

Galatasaray stadına ismini bu kez Nef verdi. Stadın yeni ismi “Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu” olarak belirlendi.

19.10.2021