EKSTRA
MENÜ

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yıldırım Beyazıt Üniversitesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 862 Yıldırım Beyazıt Üniversitesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Haberleri

İlber Hoca tavsiyeleri: O cadde derhal temizlenmeli...

İlber Hoca tavsiyeleri: O cadde derhal temizlenmeli...

Tarihçi-yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ankara'nın geçmişte Bizans ve Osmanlı imparatorlukları için olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti için de önemli kentlerden biri olduğunu anımsatarak, kentteki tarihi yapılara ve doğal mekânlara sahip çıkılması konusunda yerel yönetimlere tavsiyelerde bulundu.

29.03.2018Gündem
YÖK’ten anket çalışması: İntörn doktorlar hayatından memnun değil

YÖK’ten anket çalışması: İntörn doktorlar hayatından memnun değil

İntörn doktorlarla yapılan anketin sonuçlarına göre, katılımcılar yaşamlarından memnun değil. Bu memnuniyetsizliğin nedeni büyük oranda tıp eğitimi. Bu dönemde birçok sorunla karşılaştıklarını belirten doktorlar, intörnlükteki teorik eğitimlerin mesleki hayatlarına herhangi bir katkı sağlamadığını belirtti. Katılımcıların yüzde 91.5’i TUS’a çalışmaya zaman bulamadığını söyledi. Önemli bir diğer bulgu da doktorların yetkin olmadıkları bir işlemi yapmak zorunda kaldığı oldu.

20.03.2018Eğitim
3 yeni tıp fakültesi kuruldu

3 yeni tıp fakültesi kuruldu

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte kurulması ve kapatılması, adlarının değiştirilmesi hakkındaki kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre üç tıp fakültesi açılırken, bir mühendislik fakültesi de kapandı.

15.03.2018Eğitim
AİHM listesinde yine sorun Kriz kronikleşti

AİHM listesinde yine sorun! Kriz kronikleşti

AVRUPA İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) görev süresi geçen yıl nisanda dolan Türk yargıç Işıl Karakaş’ın yerine geçecek ismin belirlenmesine ilişkin süreçte yaşanan kriz kronikleşti. Daha önce listeleri reddedilen Türkiye’nin hazırladığı son liste de sorun yarattı. Uluslararası uzmanlardan oluşan danışma birimi, yaptığı değerlendirmede üç kişilik listede iki isme yeşil ışık yakarken bir ismin değiştirilmesinin yerinde olacağı telkininde bulundu. Türkiye ise danışma panelinin telkinini dikkate almak yerine sürece aynı isimlerle devam etme kararını Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’ne (AKPM) bildirdi.

12.03.2018Dünya
Güvenli internet için 7 adım

Güvenli internet için 7 adım

Dijital çağda doğan her yeni bebek, bir önceki zaman diliminde doğanlara göre daha fazla dijital ortamda dünyaya geliyor. Bebeğin haberi bile olmadan dünyaya gelir gelmez resimleri çekiliyor ve ailesi tarafından sosyal medyada paylaşılıyor. Böylelikle onun ilk dijital bilgileri toplanmaya başlanıyor. Bu, hayatı boyunca devam ediyor. Belki de yedi yaşına geldiğinde kendisinin terabaytlarca verisi dünyanın farklı sunucularında depolanmış oluyor. Aslında, kendisinin onayı olmadan kişisel verileri bu şekilde kaydediliyor.

29.01.2018Eğitim
Bütün engelleri aşarak öğretmen oldu

Bütün engelleri aşarak öğretmen oldu

Doğuştan serebral palsi hastası olan ve uğradığı ayrımcılık nedeniyle öğretmen olmaya karar veren Senem Arıcı, üç ay önce atandı.

2.12.2017Eğitim
Diploma denkliği sınavı ne zaman yapılacak

Diploma denkliği sınavı ne zaman yapılacak?

YÖK, diploma denkliği için ilk kez uygulanacak İlmi Hüviyet Tespiti ve Yapılandırılmış Klinik Sınavı'yla ilgili usul ve esasları belirledi. Sınav kasım ayında yapılacak.

24.10.2017Eğitim
YÖKten diploma denkliği için yeni sınav

YÖK'ten diploma denkliği için yeni sınav

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), diploma denkliği için ilk kez uygulanacak İlmi Hüviyet Tespiti ve Yapılandırılmış Klinik Sınavı'na ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

24.10.2017Gündem
STS sonuçları açıklandı

STS sonuçları açıklandı

YÖK, 1 Eylül’de yapılan 2017 Sonbahar Dönemi (2) STS sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

20.10.2017Eğitim
En fazla ödenek İstanbul Üniversitesi’ne

En fazla ödenek İstanbul Üniversitesi’ne

İstanbul Üniversitesi’ne gelecek yıl için öngörülen ödenek teklifi tavanı, Cumhurbaşkanlığı, TBMM ve çeşitli bakanlıkların ödenek tavanlarını geçerek 1 milyar 272 milyon lira oldu.

7.10.2017Eğitim
Akademide üretkenlik araştırması... En üretken üniversiteler hangileri

Akademide üretkenlik araştırması... En üretken üniversiteler hangileri?

Türkiye’deki üniversitelerin araştırma çıktıları incelendi. Prof. Dr. Erhan Erkut’un yaptığı araştırmaya göre en üretken üniversiteler Koç, Sabancı ve Bilkent oldu. Devlet üniversiteleri arasında Gebze Teknik ön plana çıkarken, onu Orta Doğu Teknik, Hacettepe, Boğaziçi, İstanbul Teknik ve Yıldırım Beyazıt üniversiteleri izledi. Başkent Üniversitesi de ilk 10’da yer aldı.

24.09.2017Eğitim
Son dakika... Ankarada pompalı tüfek ve tabancalarla dehşet saçtılar: 8 yaralı

Son dakika... Ankara'da pompalı tüfek ve tabancalarla dehşet saçtılar: 8 yaralı

Ankara’da mahalle arasında kola içip sohbet eden arkadaş grubuna pompalı tüfek ve tabancalarla saldırı düzenlendi. Olayda biri ağır 8 kişi yaralandı.

10.09.2017Gündem
STS (Seviye Tespit Sınavı) başvuruları ne zaman STS ne zaman

STS (Seviye Tespit Sınavı) başvuruları ne zaman? STS ne zaman?

STS (Seviye Tespit Sınavı) başvuruları başladı. Yurt dışından alınan yükseköğretim diplomalarının denkliği için Eylül'de yapılacak STS başvuruları online sistem üzerinden gerçekleştirilecek. Peki Seviye Tespit Sınavı başvuruları ne zaman? Sınav eylülün kaçında yapılacak? İşte detaylar!

18.08.2017Eğitim
STS başvuruları başladı

STS başvuruları başladı

Yurtdışından alınan yükseköğretim diplomalarının denkliği için Eylül'de yapılacak STS’ye başvurular, 22 Ağustos'a kadar devam edecek.

18.08.2017Eğitim
Yüksek faiz esnafı ‘bitirdi’

Yüksek faiz esnafı ‘bitirdi’

GÜMRÜK ve Ticaret Bakanlığı’nın raporu onbinlerce esnafın devletin ve bankaların verdiği kredilerden faizlerin yüksekliği nedeniyle yararlanmadığını ortaya koydu.

16.08.2017Ekonomi
AVM’ler taşınsın cep marketler  sınırlansın

AVM’ler taşınsın cep marketler sınırlansın

GÜMRÜK ve Ticaret Bakanlığı’nın gıda sektöründe çalışan 353 bin esnafı ilgilendiren ‘Sektör Analiz Raporu’ndan ilginç bilgiler çıktı. Raporda gece 22.00’dan sonra uygulanan alkol yasağının esnafı zor durumda bıraktığı, AVM’lerin şehir merkezleri dışında kurulması, çalışma gün ve saatlerinin daraltılması, cep marketlere lokasyon sınırlandırılmasına gidilmesi önerisi çıktı.

31.07.2017Ekonomi
Esnafa yol haritası olacak proje tamamlandı

Esnafa yol haritası olacak proje tamamlandı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, esnaf ve sanatkarın rekabet güçlerini artıracak uygulanabilir bir vizyon ortaya koymak hedefiyle başlattıkları "Esnaf ve Sanatkar Özelinde Sektör Analizleri Projesi”nin tamamlandığını bildirdi.

18.07.2017Ekonomi
2017 STS sonuçları açıklandı

2017 STS sonuçları açıklandı

2017 STS sonuçları binlerce öğrenci tarafından merakla bekleniyordu. STS sonuçları bugün YÖK tarafından açıklandı. Yurt dışından alınan yükseköğretim diplomalarının denkliği için yapılan STS sonuçlarına haberimizin içindeki linkten öğrenebilirsiniz.

14.07.2017Gündem
Bülent Arınçın damadı Ekrem Yeter tahliye edildi

Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter tahliye edildi

"FETÖ üyeliği" suçlamasıyla tutuklanan eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter tahliye edildi.

9.06.2017Gündem
İşte yeni HSK

İşte yeni HSK

ANAYASA değişikliğinden sonra üye ve daire sayısı azaltılıp yeniden yapılandırılan Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) mesaiye başladı.

7.06.2017Gündem
Son dakika: Bülent Arınçın damadı tutuklandı

Son dakika: Bülent Arınç'ın damadı tutuklandı

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter Ankara'daki evinde gözaltına alınmıştı. Tutuklama talebiyle Sorgu Hakimliğine sevk edilen Yeter için tutuklama kararı çıktı.

5.06.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Eymir yürüyüşü

Ankara Valisi Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve ODTÜ Rektörü Mustafa Verşan Kök’ün aynı masadaki fotoğrafı hafta sonunun en dikkat çekici karesiydi.

12.09.2017