EKSTRA
MENÜ

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yıldırım Beyazıt Üniversitesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 858 Yıldırım Beyazıt Üniversitesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Haberleri

AK Parti Mamak Belediye Başkan Adayı Murat Köse kimdir

AK Parti Mamak Belediye Başkan Adayı Murat Köse kimdir?

Murat Köse, 2019 Yerel Seçimlerinde yeniden aday gösterildi. Bu gelişmenin ardından Mesut Akgül'ün biyografisi, internette en çok araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Peki, AK Parti Mamak belediye başkan adayı Murat Köse kimdir? İşte, Murat Köse hakkında merak edilenler...

1.01.2019Gündem
Nihat Hatipoğlu’ndan Belediye Başkanlığı açıklaması

Nihat Hatipoğlu’ndan Belediye Başkanlığı açıklaması

CNN TÜRK'te Buket Aydın'ın sunduğu 40'a konuk olan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, önemli açıklamalarda bulundu. Hatipoğlu, 2014 yılında AK Parti'den kendisine gelen belediye başkanlığı teklifiyle ilgili konuştu.

12.12.2018Gündem
Nihat Hatipoğlu laiklikle ilgili ne dedi

Nihat Hatipoğlu laiklikle ilgili ne dedi?

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, CNN TÜRK'te laiklikle ilgili açıklamalarda bulundu. Hatipoğlu, "Laikliğin yanlış uygulandığı, bir baskı aracı olarak kullanıldığı dönemler oldu. Başörtüsü problemlerini ve üniversitelerde yaşanan krizleri kimse yok saymamalı. Bunu da anlattığımızda devlet ile bir restleşme, kavga görmemek gerekir. Laikliği, dindarlığı oturup konuşmalı. Bizim problemimiz konuşmuyoruz. Konuşmadan birbirimiz hakkında hüküm veriyoruz" dedi.CNN TÜRK'te Buket Aydın'ın sunduğu 40'a konuk olan ünlü din adamı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, "Laiklikle ilgili düşünceniz nedir?" sorusuna, şu yanıtı verdi:"Tabii şuan Diyanet'te değilim. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi'nde ilahiyat hocasıyım, ders veriyorum. Aynı zamanda YÖK'te üyeliğim devam ediyor. İlahiyatlarla ilgili problemleri çözmeye çalışıyoruz. Laikliğin yanlış uygulandığı dönemler oldu. Bunun bir baskı aracı olarak kullanıldığı dönemler oldu. Başörtüsü problemlerini ve üniversitelerde yaşanan krizleri kimse yok saymamalı. Bunu da anlattığımızda devlet ile bir restleşme, kavga görmemek gerekir. Neticede bu ülkenin yapısına karakterine uygun olmayan ne varsa konuşup çözeceğiz. Laikliği, dindarlığı oturup konuşmalı. Bizim problemimiz konuşmuyoruz. Konuşmadan birbirimiz hakkında hüküm veriyoruz. Gazeteden bir haber okuyoruz, üzerine bin tane daha haber ekleyip piyasada paylaşıyoruz ve kronik bir hastalığa dönüşüyor. Laiklikten maksat eğer; her dindarın, her din mensubunun kendi dinini istediği gibi özgürce yaşaması, hiçbir müdahale görmemesi, başkasının alanına girmediği sürece bizim buna bir eleştirimiz söz konusu olamaz. Ama laiklikten hareket etmek suretiyle din üzerine veya dindarlık üzerine veya din ile ilgili yaşam üzerine benim hanımımın örtüsüne karışacaksa kabul etmem mümkün değildir. Bence burada da oturup konuşulmadığı için kıyamet kopuyor. Konuşulmuş olsaydı bu problemleri çoktan çözerdik diye düşünüyorum."

12.12.2018Haber
Yeni fakülte ve yüksekokullar kuruldu

Yeni fakülte ve yüksekokullar kuruldu

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte kurulması ve kapatılması ile adlarının değiştirilmesi hakkındaki Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne bağlı Kerkük ve Cerablus'ta iki ayrı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kurulması kararlaştırıldı.

7.12.2018Eğitim
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü personel alımı | Sınavla uzman yardımcısı alınacak

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü personel alımı | Sınavla uzman yardımcısı alınacak

İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına yazılı ve sözlü sınavla 45 il göç uzman yardımcısı alınacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, başvuru için belli lisans bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Peki, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü personel alım şartları neler?

27.11.2018Gündem
İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne 45 personel alıyor

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'ne 45 personel alıyor

İçişleri Bakanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesine 45 personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Uzman Yardımcısı kadrolarına yapılacak olan alımlar hakkında ilan detaylarını yayımlayan İçişleri Bakanlığı, bu süreçte KPSS puanlarına ağırlık verecek. Peki, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü personel alımı süreci nasıl işleyecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

23.11.2018Gündem
İbrahim Kalından Oliver Stone açıklaması

İbrahim Kalın'dan Oliver Stone açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD'li Oscar ödüllü yönetmen Oliver Stone'un, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı konu alacak belgeselle ilgili görüşeceğine ilişkin, "Öyle bir düşünce var, bize geldi, bakıyoruz, değerlendiriyoruz. Henüz bir görüşme yok, olmadı daha" dedi.

22.11.2018Dünya
Canlı yayında robot kanser ameliyatı yaptı

Canlı yayında robot kanser ameliyatı yaptı!

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (BEAH) düzenlenen "2. Palandöken Endoüroloji Günleri" kapsamında prostat kanseri ile böbrek kanallarında sorun olan hastalar, video konferansla canlı yayında yapılan robotik cerrahi yöntemiyle ameliyat edildi.

12.11.2018Teknoloji
TÜBİTAK’ta yeni yönetim

TÜBİTAK’ta yeni yönetim

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yeniden yapılanan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu’nun (TÜBİTAK) ilk yönetim kurulu üyelerini atadı. Yeni isimler arasında bilim, teknoloji, Ar-Ge ve sanayi dünyasından isimler yer aldı.

24.10.2018Ekonomi
TÜBİTAK Yönetim Kurulu üyeleri belli oldu

TÜBİTAK Yönetim Kurulu üyeleri belli oldu

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte TÜBİTAK Bilim Kurulu’nun yerine Yönetim Kurulu kuruldu. Böylelikle kurumun en üst karar organı yönetim kurulu oldu. Cumhurbaşkanlığı kararına göre, TÜBİTAK'ın yönetim kurulu üyeleri Prof. Dr. Hasan Mandal, Prof. Dr. Mehmed Özkan, Prof. Dr. Metin Orhan, İhsan Taşer, Haluk Bayraktar, Cemal Şeref Oğuzhan Öztürk ve Aydın Ünal'dan oluştu.

24.10.2018Eğitim
TÜBİTAKa atamalar Resmi Gazetede

TÜBİTAK'a atamalar Resmi Gazete'de

TÜBİTAK'ın yeni sisteme göre ilk yönetim kurulu üyelerinin atanmasına dair karar Resmi Gazete'de yer aldı.

24.10.2018Ekonomi
TÜBİTAK’ta yeni dönem İşte yönetim kurulu…

TÜBİTAK’ta yeni dönem! İşte yönetim kurulu…

TÜBİTAK'ın yeni sisteme göre ilk yönetim kurulu üyelerinin atanmasına dair karar Resmi Gazete'de yer aldı. Cumhurbaşkanlığı kararına göre, TÜBİTAK'ın yönetim kurulu üyeleri Prof. Dr. Hasan Mandal, Prof. Dr. Mehmed Özkan, Prof. Dr. Metin Orhan, İhsan Taşer, Haluk Bayraktar, Cemal Şeref Oğuzhan Öztürk ve Aydın Ünal'dan oluştu.

24.10.2018Gündem
TÜBİTAKa atamalar Resmi Gazetede

TÜBİTAK'a atamalar Resmi Gazete'de

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumunun (TÜBİTAK) yeni sisteme göre ilk yönetim kurulu üyelerinin ataması, Resmi Gazete'de yayımlandı.

24.10.2018Teknoloji
MEB, ölçme ve değerlendirme süreçleri için çalışma grubu kurdu

MEB, ölçme ve değerlendirme süreçleri için çalışma grubu kurdu

MEB tarafından ölçme ve değerlendirme süreçlerinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi amacıyla çalışma grubu oluşturuldu. Çalışma grubunun ilk toplantısı Bakan Selçuk Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Selçuk, “Ölçme ve değerlendirme süreçlerinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi için dış değerlendirmeye ve bakışa ihtiyacımız bulunuyor. Bu kapsamda, ölçme ve değerlendirme süreçleriyle ilgili çalışma ve deneyimi olan öğretim üyeleri ile uzmanların katkılarını almak üzere bir çalışma grubu oluşturduk. Eğitimle ilgili analiz ve değerlendirme raporları yayımlayacağız. Bu raporların hazırlanmasında da çalışma grubunun katkısını alacağız" dedi.

18.10.2018Eğitim
18 üniversiteye rektör aranıyor

18 üniversiteye rektör aranıyor

YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, aralarında Mimar Sinan Güzel Sanatlar, Ankara Yıldırım Beyazıt, Aydın Adnan Menderes, Balıkesir üniversitelerinin de olduğu 18 yükseköğretim kurumuna rektör aranıyor.

16.10.2018Eğitim
Yasin Aktay kimdir

Yasin Aktay kimdir?

Yasin Aktay, AK Parti içerisinde Genel Başkan Danışmanı olmasının ardından merakla araştırılan isim oldu. İhtisasını Sosyoloji alanında yapan Yasin Aktay, kariyerini bu bölümde ilerleterek Sosyoloji alanında profesör ünvanını kazanmıştır. Yasin Aktay'ın aynı zamanda çok sayıda makalesi ve bilimsel kitabı da bulunmaktadır.

4.09.2018 Gündem
AK Parti MKYKsında yer alan Çiğdem Karaaslan kimdir

AK Parti MKYK'sında yer alan Çiğdem Karaaslan kimdir?

AK Parti MKYK'sında yer alan Çiğdem Karaaslan kimdir sorusu vatandaşlar tarafından sorgulanan isimler arasında yer almaya başladı. Daha öncede birçok kez MKYK'da yer alan Çiğdem Karaaslan'ın kişisel bilgileri merak ediliyor. Peki, AK Parti MKYK'sında yer alan Çiğdem Karaaslan kimdir?

18.08.2018Gündem
Üniversiteye 32 akademisyen alınacak

Üniversiteye 32 akademisyen alınacak

Ankara’da bulunan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi kadrolarına toplam 32 akademisyen alınacak.

27.07.2018Eğitim
Sanayi ve Teknoloji Bakanı devreye girdi, laboratuvar kapanmadı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı devreye girdi, laboratuvar kapanmadı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin Ar-Ge laboratuvarının kapatılmasının gündeme gelmesiyle olaya müdahil oldu. Laboratuvarın kapatılmasının önüne geçen Bakan Varank, araştırma çalışmalarına devam edilmesini sağladı.

14.07.2018Eğitim

Varank el attı sorun çözüldü

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin AR-GE Laboratuvarı'nın kapatılacağı haberleri üzerine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank olaya el attı, açık kalmasını sağladı.

13.07.2018Gündem
Geleceğin avukatları kozlarını paylaştı

Geleceğin avukatları kozlarını paylaştı

İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) geleceğin hukukçu adaylarını Bilgi Üniversitesi Santral-İstanbul Kampüsü’nde yapılan kurgusal dava yarışmasında buluşturdu.

Geleceğin hukukçularından Tahkim yarışı

Geleceğin hukukçularından "Tahkim" yarışı

İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) geleceğin hukukçularını ikinci kez kurgusal dava yarışmasında buluşturdu.

30.04.2018Ekonomi
Asel Köroğlu Kim Milyoner Olmak İstere damga vurdu

Asel Köroğlu Kim Milyoner Olmak İster'e damga vurdu

Dün akşam Kim Milyoner Olmak İster, yarışmasına katılan Asel Köroğlu, sunucu Murat Yıldırım'ı kahkahaya boğarak geceye damga vurdu.

16.04.2018Televizyon
İlber Hoca tavsiyeleri: O cadde derhal temizlenmeli...

İlber Hoca tavsiyeleri: O cadde derhal temizlenmeli...

Tarihçi-yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ankara'nın geçmişte Bizans ve Osmanlı imparatorlukları için olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti için de önemli kentlerden biri olduğunu anımsatarak, kentteki tarihi yapılara ve doğal mekânlara sahip çıkılması konusunda yerel yönetimlere tavsiyelerde bulundu.

29.03.2018Gündem