EKSTRA
MENÜ

Yıldırım Akbulut

Yıldırım Akbulut haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yıldırım Akbulut hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.685 Yıldırım Akbulut haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yıldırım Akbulut Haberleri

Hayati tehlikeyi atlattı

Hayati tehlikeyi atlattı

ANKARA’da geçirdiği rahatsızlık sonucu önceki gün hastaneye kaldırılan eski Başbakan Yıldırım Akbulut, hayati tehlikeyi atlattı.

21.06.2014Gündem
Akbulutun sağlık durumu hakkında açıklama

Akbulut'un sağlık durumu hakkında açıklama

Geçirdiği rahatsızlık sonucu dün hastaneye kaldırılan eski Başbakan Yıldırım Akbulut'un hayati tehlikesinin ortadan kalktığı bildirildi.

21.06.2014Gündem
Yoğun bakımda

Yoğun bakımda

ESKİ Başbakanlardan Yıldırım Akbulut, geçirdiği rahatsızlık sonucu Ankara Güven Hastanesine kaldırıldı.

20.06.2014Gündem
Yıldırım Akbulut yoğun bakımda

Yıldırım Akbulut yoğun bakımda

Eski Başbakanlardan Yıldırım Akbulut, geçirdiği rahatsızlık sonucu kaldırıldığı hastanede yoğun bakımda tedavi altına alındı.

20.06.2014Gündem
Bütün kadınlar devrimcidir

Bütün kadınlar devrimcidir

Telefonum susmak bilmezcesine çalarken başımın ne türlü derde gireceğinin farkında bile değildim.

25.05.2014Kelebek
Uyum olmazsa içinden çıkılmaz

Uyum olmazsa içinden çıkılmaz

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut, cumhurbaşkanlığı tartışmalarında AK Parti içinde de gündeme gelen ‘Akbulut modeli’ni anlattı. Akbulut, kendi döneminde cumhurbaşkanı olan Turgut Özal ile Başbakan Tayyip Erdoğan’ı kıyaslayarak, “Tayyip Bey de yetki kullanımı konusunda rahmetli Özal’dan geri kalmaz” dedi. “Başbakan dese ki ‘Cumhurbaşkanının yetkisi var ama kullandırtmam’, cumhurbaşkanı da derse ki ‘Ben cumhurbaşkanıyım sana başbakanlık yaptırtmam’, o zaman işin içinden çıkılmaz, uyum şart” diyen Akbulut, şunları söyledi:

12.05.2014Gündem
Bundan daha aptalca bir şey duymadım

'Bundan daha aptalca bir şey duymadım'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, AK Parti için dillendirilen 'eşbaşkanlık' iddiası için "Bundan daha saçma ve aptalca bir şey duymadım. İsteyen yapabilir ama bizim böyle bir durumumuz yok" dedi.

22.04.2014Gündem
Emanetçi olmam

Emanetçi olmam

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı tartışmalarına en üst perdeden girdi ve “Bugünkü şartlar çerçevesinde benim gelecekle ilgili siyaset planımın olmadığını da burada paylaşmak isterim” dedi. Gül’ün sözleri siyasi kulislerde, “Başbakan olursam emanetçi olmam” mesajı olarak yorumlandı. Ancak Gül’ün, Erdoğan’ın başbakan olarak kalmayı seçmesi durumunda Köşk için devam kararını gündemde tutacağı belirtiliyor.

18.04.2014Gündem
Cumhurbaşkanı Gül, Köşkte kutlamaları kabul etti

Cumhurbaşkanı Gül, Köşk'te kutlamaları kabul etti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhuriyetin 90. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Çankaya Köşkü'nde kutlamaları kabul etti. Törene katılan Başbakan Erdoğan ile CHP lideri Kılıçdaroğlu tokalaşmadı.

29.10.2013Gündem
Eski milletvekili Kösoğlu ve Aras için tören

Eski milletvekili Kösoğlu ve Aras için tören

Vefat eden Erzurum eski milletvekilleri Nevzat Kösoğlu ile Sebahattin Aras için Meclis'te tören düzenlendi.

11.10.2013Gündem
Nisanda Gazze mayısta Amerika

Nisanda Gazze mayısta Amerika

Başbakan Tayyip Erdoğan, Konya-Eskişehir yüksek hızlı tren hattının açılışı için Eskişehir’e giderken trende gazetecilere, ‘Akil Adamlar Komisyonu’nun kurulması, İsrail’in özür dilemesinden, Nevruz’un ardından başlayan barış sürecine kadar önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Nisan ayında Gazze’ye, mayısta da ABD’ye gidebilirim” diyerek, özetle şunları söyledi

23.03.2013Gündem
Hızlı tren ne zaman başlıyor

Hızlı tren ne zaman başlıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Eskişehir-Konya Yüksek Hızlı Treni hattını hizmete açtı. Başbakan, İstanbul-Ankara hızlı tren seferlerinin de 29 Ekim cumhuriyet kutlamaları sırasında başlayacağını da açıkladı.

23.03.2013Gündem
6 SOMALİLİ ERZİNCANA GELİRSE..

6 SOMALİLİ ERZİNCAN'A GELİRSE..

Erzincan'da özel bir eğitim- öğretim gören Somali'li 6 öğrenci, Yıldırım Akbulut Kayak Tesislerinde kayak yapmanın mutluluğunu yaşadı. Afrika sıcağından gelen ve yaşları 15 ila 17 arasında değişen öğrencilerden Remzi Akşer, ilk kez karla tanıştıklarını ve kayak öğrenmeye çalıştıklarını bildirdi.Somali'li öğrenciler ilk kez kar gördüklerini ve kayak yapmaktan çok zevk aldıklarını söylediler. İlk kez yaptıkları kayaktan büyük zek aldıklarını söyleyen öğrenciler sömestr tatili kayak yaparak geçirmek istiyorlar. KURGU: Levent SERT

9.02.2013Haber
29 Ekimde bir ilk yaşandı

29 Ekim'de bir ilk yaşandı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü'nde kutlamaları kabul etti. Bekleme sırasındaki yerini alan Cemil Çiçek, Başbakan Erdoğan ve Orgeneral Özel bir süre sohbet etti.

29.10.2012Gündem
Erdoğandan eski liderlere bayram tebriği

Erdoğan'dan eski liderlere bayram tebriği

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eski cumhurbaşkanlarından Süleyman Demirel ve Ahmet Necdet Sezer ile eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut ve Tansu Çiller'i telefonla arayarak, bayramlarını kutladı.

28.10.2012Gündem
Erdoğandan eski cumhurbaşkanı ve başbakanlara bayram tebriği

Erdoğan'dan eski cumhurbaşkanı ve başbakanlara bayram tebriği

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eski cumhurbaşkanlarından Süleyman Demirel ve Ahmet Necdet Sezer ile eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut ve Tansu Çiller'i telefonla arayarak, bayramlarını kutladı.

27.10.2012Gündem
Eski liderlere sürpriz telefon

Eski liderlere sürpriz telefon

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla eski cumhurbaşkanları ve başbakanları telefonla arayarak, bayramlarını kutladı.

20.08.2012Gündem
Köşk’ten randevu aldı

Köşk’ten randevu aldı

8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümüne ilişkin hazırlanan Devlet Denetleme Kurulu (DDK) raporunun ardından eşi Semra Özal, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den randevu istedi.

14.06.2012Gündem
Başbakan’ı hiç böyle görmediniz

Başbakan’ı hiç böyle görmediniz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, il başkanı, belediye başkanı, genel başkan ve başbakan olarak görev yaptığı son 20 yılı, çok özel karelerle fotoğraf kitabı oldu. Hürriyet’in Başbakanlık Muhabiri Mustafa Küçük’ün meslekteki 20’inci yılı anısına hazırladığı “Nefes Nefese 20 Yıl” isimli kitap, Lukapu tarafından yayınlandı.

27.05.2012Gündem
Lefter Başbakan’ın omzunda

Lefter Başbakan’ın omzunda

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, il başkanı, belediye başkanı, genel başkan ve başbakan olarak görev yaptığı son 20 yılı, çok özel karelerle fotoğraf kitabı oldu. Hürriyet’in başbakanlık muhabiri Mustafa Küçük’ün meslekteki 20’nci yılı anısına hazırladığı ‘Nefes Nefese 20 Yıl’ isimli kitap, Lukapu tarafından yayınlandı.

26.05.2012Gündem
Asker ocağından Peygamber kucağına

Asker ocağından Peygamber kucağına

Tunceli’de PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Yıldırım Akbulut, Jandarma Komando Onbaşı Mehmet Coşkun Kılıç ve Jandarma Komando er İlhan Zerender (20) dün son yolculuklarına uğurlandı.

5.05.2012Gündem
Şehit Astsubay Yıldırım Akbulutu 10 bin kişi uğurladı

Şehit Astsubay Yıldırım Akbulut'u 10 bin kişi uğurladı

TUNCELİ’de, PKK’lı teröristlerin uzun namlulu silahlarla yaptığı hain saldırıda şehit düşen Jandarma Kıdemli Astsubay Çavuş Yıldırım Akbulut, memleketi İzmir’in Bergama İlçesi’nde düzenlenen ve 10 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

5.05.2012Gündem
İZMİR ŞEHİDİNE GÖZYAŞLARIYLA VEDA ETTİ

İZMİR ŞEHİDİNE GÖZYAŞLARIYLA VEDA ETTİ

Tunceli kırsalında teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Komando Astsusay Kıdemli Çavuş Yıldırım Akbulut’un cenazesi İzmir Bergama'da yapılan törenle gözyaşları arasında toprağa verildi. Tunceli'de PKK'lı teroristlerle çıkan çatışmada şehit olan 3 askerden biri olan Yıldırım Akbulut'un cenazesine eşi Pelin Akbulut, 10 aylık oğlu Barlas ile geldi. Şehit Abulut’un cenazesi öğlen Bergama Yeni Cami’de düzenlenen askeri törenin ardından Tepeköy Köyü Mezarlığı’nda topraga verildi.Cevdet ŞEN/BERGAMA İzmir / DHA

5.05.2012Haber

ŞEHİTLER MEMLEKETLERİNE BÖYLE UĞURLANDI

Tunceli’de teröristlerle girdikleri çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Yıldırım Akbulut, Piyade Onbaşı Mehmet Coşkun Kılıç ile Jandarma Er İlhan Zerender’in cenazeleri otopsi yapılmak üzere Elazığ Asker Hastanesi’ne getirildi. Hastane morguna kaldırılan şehit cenazeleri yapılan otopsiden sonra askeri törenle memleketlerine gönderildi. DHA

5.05.2012Haber
Saat gece yarısı 00.00... Ankarada şehit eylemi

Saat gece yarısı 00.00... Ankara'da şehit eylemi

TUNCELİ’nin merkeze bağlı Alacık Köyü kırsalında dün gece PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Mehmet Coşkun Kılıç’ın Ankara’nın Keçiören İlçesi’ndeki evine gelen askerler acı haberi verdi. Şehidin babası Satılmış Kılıç gözyaşlarına boğulurken, anne Fatma Kılıç ise baygınlık geçirdi. Vatandaşlar, şehidin evinin önünden gece yarılarına kadar ayrılmadı, eylem yaparakTürk Bayrağı astılar.

5.05.2012Gündem
Oğlunun şehit olduğunu bayraklardan anladı

Oğlunun şehit olduğunu bayraklardan anladı

Tunceli’deki çatışmada şehitlerin evlerine ateş düştü. Jandarma Komando Onbaşı Mehmet Coşkun Kılıç’ın (21) Ankara Keçiören’deki evine acil olarak gelmesi istenen babası Satılmış Kılıç, mahallenin Türk bayraklarıyla donatıldığını görünce oğlunun şehit düştüğünü anladı.

4.05.2012Gündem
Yüreklere 3 kor düştü

Yüreklere 3 kor düştü

Tunceli’nin Alacık köyünde yapılacak jandarma karakolu için yol açma çalışmasında bir şirkete ait şantiyeyi koruyan birliğe, PKK’lı teröristlerce dün saat 01.00 sıralarında saldırı düzenlendi.

4.05.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Ne şirin adam

Obama’nın yardımcısı Joe Biden var ya... Devirdiği çamlarla meşhurdur.

6.11.2014

Erdoğan-Davutoğlu dönemine giriş

PUTİN-Medvedev modeli desen, değil...

26.08.2014

Olmaz ilaç

Millet, yumuşak ve sakin bir üsluba muhtaç... Emine Ülker?Tarhan tarzındaki müşfik bir ses tonuna hasret...

24.08.2014

Ahmet Davutoğlu sakın ‘kukla başbakan’ olmayın

CUMHURBAŞKANLIĞI makamı hiç kimsenin şahsi kaprislerine, çıkarlarına ve keyfine alet edilemez.

23.08.2014

Yeni başbakanı hangi cumhurbaşkanı görevlendirecek?

EKMELEDDİN İhsanoğlu ve taraftarlarını gücendirmek istemem, o yüzden baştan söyleyeyim:

8.07.2014

Cumhurbaşkanı mı seçeceğiz başkan mı?

MERAK eden Anayasa’nın 104. maddesini açsın okusun. Halen geçerli olan Anayasamızda Cumhurbaşkanı’nın yetkileri temelde bu maddede sıralananlardır.

19.06.2014

Bakanlar bu cesareti nereden aldı?

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın, Merkez Bankası Başkanı’nı istifaya zorlayan sözlerine hükümetin iki bakanı itiraz etti.

29.05.2014

Bütün kadınlar devrimcidir

Telefonum susmak bilmezcesine çalarken başımın ne türlü derde gireceğinin farkında bile değildim. Açtım; karşımda Nükhet “Nerede kaldın, yarım saattir seni bekliyoruz” diye isyan ediyor. Birden başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. Bekleyen yalnız o olsa idare ederim de, bir de Timur Hoca var yanında. Röportaj saatini beş sanıyordum, meğer 15.00’teymiş. Nasıl fırladım ben bile hatırlamıyorum.

25.05.2014

Sorumlu olmadan yönetmek diktatörlere mahsus

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, AKP milletvekilleriyle yaptığı toplantıda kendisine “Yıldırım Akbulut’un hatırlatılmasına” kızmış.

13.05.2014

Fethullah Gülen ABD’de oturma iznini nasıl aldı?

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Barack Obama’ya Fethullah Gülen’in iadesi beklentisini iletmesi, Gülen’in ABD’de konaklama meselesini bir kez daha kamuoyunun gündemine getirmiş bulunuyor.

8.05.2014

Başbakan kim olur?

“Çocuk” bayramı vesilesiyle...

23.04.2014

Özetlersek

Durum anlaşılmıştır.

19.04.2014

Gönlünüze göre

Kimi Cumhurbaşkanı olarak görmek istersiniz?

16.04.2014

Hamdolsun Türkiye gelişiyor

6 yaşındaydı. Koyu buğday tenli, kocaman gözleriyle sevdiren bir güzelliği vardı çocuğun.

28.03.2013

Sürücü belgeleri sağlık şartı yönetmeliklerindeki tutarsızlık

Dayanağı 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu olan ve sürücü belgesi almak isteyenlerin tabi olduğu sağlık şartlarının belirtildiği iki ayrı Bakanlığa ait Yönetmelik bulunmaktadır.

5.03.2013

‘Sınırsız av’ın faturası ağır oldu

KADİR Can, gazete fotoğrafçılığının önemli isimlerinden biridir.

16.02.2013

2014 yılını düşünmek için çok mu erken, çok mu geç

BİR senaryo büyük ölçüde gerçek kabul ediliyor artık: 2014’ün yaz aylarında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aday olacak.

23.07.2012

Asıl sorun başbakanlık

TAYYİP Erdoğan cumhurbaşkanı olduğunda karşısında kim başbakan olacak ve siyasi gücü ne olacak? Cumhurbaşkanı ile başbakan arasında sürtüşme çıkacak mı? Halbuki başkanlık sisteminde böyle sorunlar olmaz. Onun için başkanlık sistemi tartışmalarının altındaki asıl konu başbakansız bir sistem arayışıdır.

10.05.2012