EKSTRA
MENÜ

Yıldırım Akbulut

Yıldırım Akbulut haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yıldırım Akbulut hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.685 Yıldırım Akbulut haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yıldırım Akbulut Haberleri

İbrahim Bodur son yolculuğuna uğurlandı

İbrahim Bodur son yolculuğuna uğurlandı

Kale Grubu Kurucusu ve Onursal Başkanı İbrahim Bodur’u son yolculuğuna uğurlamak için Çanakkale Seramik Fabrikaları’nda tören düzenlendi. Üzerinde Kabe örtüsü bulunan tabut omuzlarda taşınarak fabrika içindeki camii önüne getirildi. Torunu İbrahim Bodur dedesi İbrahim Bodur’un fotoğrafını taşıdı. Bodur’un, temelini 1957 yılında attığı ilk tesisin kapısı önündeki törende gözyaşı dökerek konuşan kızı Zeynep Bodur Okyay, "Onun mirasını korumak hepimizin boynunun borcu" dedi.

25.05.2016Ekonomi
Duayen işadamı son yolculuğuna uğurlandı

Duayen işadamı son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul'da 88 yaşında vefat eden Kale Grubu'nun kurucusu ve Onursal Başkanı İbrahim Bodur, Çanakkale'nin Çan ilçesindeki Kaleseramik Fabrikaları'nda düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

25.05.2016Ekonomi
Şifre: 24 ayar adam

Şifre: 24 ayar adam

AK Parti’nin üçüncü genel başkan adayı olarak ismi açıklanan Binali Yıldırım, kamuoyunun yakından tanıdığı bir siyasetçi. Cumhuriyet tarihinin en uzun Ulaştırma Bakanlığı görevini yapan Yıldırım, ulaşım ve haberleşme konusunda yaptığı çalışmalar kadar esprili yanıtları ve kendisini hicvetme becerisiyle de ‘farklı bir siyasetçi profili’ çizdi. Yıldırım, dün adaylığının açıklanmasından sonra yaptığı konuşmaya, aynı esprili üslubuyla başlayınca salondaki ağır havayı da dağıttı.

19.05.2016Gündem
Murat Yetkin #SoruHürriyetinde: Yeni başbakanın kim olacağını sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan biliyor

Murat Yetkin #SoruHürriyeti'nde: Yeni başbakanın kim olacağını sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan biliyor

Hurriyet.com.tr'nin, Hürriyet'in köşe yazarlarıyla okurlarını bir araya getiren programı #SoruHürriyeti'nin bugünkü konuğu, Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin oldu.

10.05.2016Gündem
Davutoğlu: Elimizde İstiklal Madalyasıyla Şanlıurfadayız

Davutoğlu: Elimizde İstiklal Madalyası'yla Şanlıurfa'dayız

Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü ile kente İstiklal Madalyası verilmesi törenine katılan Başbakan Davutoğlu, "Gönlümüzde Şanlıurfa aşkı, elimizde İstiklal Madalyasıyla 11 Nisan’da 96’ncı Kurtuluş yıldönümünde Şanlıurfa’dayız" dedi. Davutoğlu, "Başbakanlığım döneminde Başkent dışındaki ilk bakanlar kurulu toplantısı Şanlıurfa’da gerçekleşecek" diye konuştu.

11.04.2016Gündem
12 Eylül kaç yıl sürecek

12 Eylül kaç yıl sürecek?

Darbe gecesi TRT’nin nöbetçi müdürüydü. 28 Şubat’ta ise Tansu Çiller’in basın müşaviri. Mehmet Bican, şimdi üçüncü kitabı ‘O Gece’yle karşımızda. “Bugünü anlamak için dünü bilmek gerek” diyen Bican’a göre 12 Eylül devam ediyor.

20.02.2016Hayat
Ekrem Pakdemirli siyasetin renkli yüzüydü

Ekrem Pakdemirli siyasetin renkli yüzüydü

Manisa’da dün hayatını kaybeden Prof. Dr. Ekrem Pakdemirli sadece bürokrat ve siyasetçi olarak değil, vizyonu ve öngörüleriyle de dikkat çeken bir isim oldu. Turgut Özal’ın yakın çalışma arkadaşlarındandı. Pakdemirli aynı zamanda mucitti. Son icat ettiği zeytin toplama makinesi ise ölümüne neden oldu.

31.12.2015Gündem
Erken seçim kime yarar

Erken seçim kime yarar?

Son bir ayda kan gölüne dönen Türkiye’de siyaset kurumu “Koalisyon olmadı, erken seçim verelim” deyince hepimize tekrar sandık yolu gözüktü. Memleket tarihinde daha evvel 6 kez denenen erken seçimler konusunda ilginç bir istatistik var. Seçime giden birinci partiler hep oy kaybetmiş.

23.08.2015Hayat
O iftarın detayları

O iftarın detayları

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ramazan başladığından beri her gün bir iftar organizasyonuna katılıyor. Kiminde misafir ama daha çok ev sahibi. Beştepe iftar sofralarının en büyük özelliği toplumun değişik kesimlerini buluşturması. Son olarak geçen haftanın başında eski siyasetçiler o sofranın konuğuydu. Türkiye’nin bir dönemine damga vuran eski başbakanlardan Mesut Yılmaz ve Yıldırım Akbulut gibi isimlerin de yer aldığı 500’den fazla konuğun katıldığı bu iftar çok konuşuldu. Arkadaşlarımız Nuray Babacan ve Turan Yılmaz da Ankara Kulisi için o iftarın perde arkasını araştırdılar. Bakın neler öğrendik:

5.07.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azınlık hükümeti sıkıntılara çare olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azınlık hükümeti sıkıntılara çare olmaz

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, koalisyon hesapları yapan siyasi partilere “Azınlık hükümetinin milletin sıkıntılarına çare olamayacağı kanaatindeyim” mesajı yolladı.

1.07.2015Gündem
En uzun süre görev yapan TBMM Başkanı

En uzun süre görev yapan TBMM Başkanı

7 Haziran'da yapılan milletvekili seçiminin ardından oluşan 25. Dönem parlamentosunda TBMM Başkanlığı seçiminin ilk 2 turu bugün yapılacak.Başkan seçiminin bugünkü ilk 2 turunda Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Sivas Milletvekili Yılmaz, TBMM Geçici Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Baykal, MHP İstanbul Milletvekili İhsanoğlu ve HDP Mersin Milletvekili Fırat yarışacak. Meclis tarihinde en uzun süre görev yapan TBMM Başkanı 11 yıl ile Abdülhalik Renda, en kısa süre görev yapan ise 2 ay 1 hafta ile İsmet Sezgin oldu.

30.06.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Parti devleti değil partili cumhurbaşkanlığı

BAŞBAKAN Yıldırım, Bahçeli’yle nasıl bir değişiklik üzerinde el sıkıştıklarını şöyle açıkladı: “En önemli yanı cumhurbaşkanının partisiyle ilişiğini devam ettirmesi...”

2.12.2016

Genelkurmay Başkanı Meclis’e gidecek mi?

CUMHURBAŞKANLIĞI Külliyesi’ndeki 29 Ekim resepsiyonunu tek bir cümlede özetle deseniz, son dönemlerin en anlamlı resepsiyonlarından biri derdim. 15 Temmuz duruşu yansımıştı.

30.10.2016

Erdoğan kararların, Yıldırım icraatın sahibi

Türk medyasındaki yaygın kanaatin aksine, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yakın çevresindeki “Evet efendimci” takımdan değil, tersine hala itirazını dile getirip fikrini söyleyen az sayıdaki kişi arasında.

19.05.2016

Özal’ı mahveden ‘emanetçi’ takıntısı

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın ‘emanetçi’ modeline ve ‘tek adam partisi’ne karşı olduğunu kendi ağzından biliyoruz.

29.04.2016

“Suriye’ye Girmeyi 9 Kez Düşünmeli”

“Gelin PYD’den vazgeçin. Onlar yerine biz, desteklediğimiz Arap ve Türkmen gruplarla birlikte IŞİD’e karşı savaşalım.”

8.04.2016

Aynı yargıç

BANA saldıranların biri hariç alayını tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmalarına karar veren yargıç, attığı bir “tweet” nedeniyle gazeteci Bülent Keneş hakkında tutuklama kararı veren yargıçmış.

13.10.2015

Fotoğrafçısı Demirel’i anlattı

Geçtiğimiz hafta vefat eden 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in uzun süre en yakınındaki isimler arasında yer alan fotoğrafçısı Mustafa Öztartan, ‘Baba’ ile ilgili anılarını anlattı.

23.06.2015

Davutoğlu kendisiyle baş başa kaldığında

MERAK ediyorum.Başbakan Ahmet Davutoğlu, geceleri yatağa yatıp uyumaya geçmeden önce...Yani kendisiyle baş başa kaldığında...

30.05.2015

Yarım pabuç

Kongreler, genel başkanı belirler ama liderleri seçim sandığı belirler.

4.04.2015

Erdoğan tarafsızlığını ne gün kaybetti?

BİR grup AK Parti milletvekilini Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul edip fotoğraf çektirdiği gün mü?

4.02.2015

2015: Dış politikanın zor yılı, çünkü…

2015, Türkiye’nin uluslarararası politikadaki konumu ve dış politika tercihleri açısından çok çetin bir yıl olacak. Bu, besbelli.

2.01.2015

İbretlik soruşturmalar

SON otuz yılda kurulan soruşturma komisyonlarının konuları ile AKP hakkında ortaya atılan iddialara bakın, insan küçük dilini yutar.

24.12.2014