EKSTRA
MENÜ

Yılbaşı Sofrası

Yılbaşı Sofrası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yılbaşı Sofrası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 169 Yılbaşı Sofrası haberi bulunmuştur.

Yılbaşı Sofrası Haberleri

En mütevazı yılbaşı sofrası 30 milyon

En mütevazı yılbaşı sofrası 30 milyon

Yılbaşını evinde kutlamak isteyen 4 kişilik bir ailenin mütevazı bir sofra hazırlayabilmesi için, en az 30 milyon lira harcaması gerekiyor. Yılbaşı gecesinde hindi yemek isteyen bir aile, 3 kiloluk bir hindiye en az 9 milyon lira ödemek zorunda.

28.12.2001Gündem
2050de yılbaşı nasıl kutlanacak

2050'de yılbaşı nasıl kutlanacak?

İngiliz gelecek bilimci Ian Pearson’a göre 2050 yılbaşı kutlamalarında sofralarda sentetik hindiler servis edilirken, gelişmiş mutfak robotları insanlara yardım ediyor olacak. İnsanlar birbirlerine istedikleri rüyaları görmelerini sağlayan interaktif rüya makineleri hediye edecek.

27.12.2002Gündem
Üç şeften yılbaşı hindisi

Üç şeften yılbaşı hindisi

Genellikle, içi kestaneli iç pilavla doldurulmuş hindi tercih edilir yılbaşı sofralarında. Ama biz, bu yıl evinde hindiyi daha değişik şekillerde pişirmek isteyenler için Niş Restoran ve Four Seasons Oteli'nin şeflerinden iki farklı tarif aldık.

20.12.2003Kelebek
Yılbaşı sofrası kapıda

Yılbaşı sofrası kapıda

Artık yılbaşı sofraları için iki gün önceden mutfağa girmeye gerek yok. Online yemek sipariş siteleri sayesinde sadece yılbaşı hindisi değil, çerkez tavuğundan humusa, Çin salatasından zeytinyağlı lahanaya kadar çok özel yemek alternatifleri kapıya kadar getiriliyor.

9.12.2004Kelebek
Yeşil, altın, kırmızı yılbaşı sofrası

Yeşil, altın, kırmızı yılbaşı sofrası

Bu gece yeni yıla evde girecek olanlar için birazdan yemek ve sofra hazırlama telaşı başlayacak. Ailesi ve dostlarıyla geceyi evde geçireceklere, son dakika dekorasyon ve sofra düzeni önerilerinde bulunuyoruz. Bugün renklerimiz kırmızı, yeşil ve altın.

30.12.2005Kelebek
Hindi yenecek ama kim pişirecek

Hindi yenecek ama kim pişirecek

Yeniyılı içinde hindi bulunan bir mönüyle karşılamak adetten. Ama gelenek ne zaman, nerede başlamış pek belli değil. Hürriyet Pazar yazarı ve gurme Arman Kırım, bir yılbaşı yazısında "Biz neden yılbaşında hindi yiyoruz, doğrusu ben de tam bilmiyorum" demişti.

27.12.2007Kelebek
Migrostan yılbaşı sepetleri

Migros'tan yılbaşı sepetleri

Migros Türk T.A.Ş, yılbaşı için hazırlanan sepetler ve özel hediyelik eşyaların satışa sunulacağını duyurdu.

16.12.2008Ekonomi
Yılbaşı sofrası

Yılbaşı sofrası

CNN TÜRK'te yılbaşı sofrası kurulacak.

30.12.2008Kelebek
Süper yılbaşı

Süper yılbaşı

Yeni yıla ekran karşısında girecek olanları alternatifi bol özel yayınlar bekliyor.

30.12.2008Gündem
Bir yılbaşı sofrası hazırlayın bütün yıl konuşulsun

Bir yılbaşı sofrası hazırlayın bütün yıl konuşulsun

Yılbaşında birbirinden şahane yemekler hazırlayıp özensiz sıradan bir sofra kurmak, düğüne giderken albenili elbiseler giyip,saçınızı taramadan dışarı çıkmaya pekâlâ benzetilebilir. Yılbaşı sofraları günlük sofralar gibi kısa muhabbetlerin aksine, uzun uzun yapılacak sohbetlerin, atılacak kahkahaların merkezi olduğundan daha bir özen istiyor. Nasıl düzenlemeli, nelere dikkat etmeli, şıkır şıkır mı daha sade bir sofra mı karar vermek gerekiyor. Popüler her alanda olduğu gibi yılbaşı sofrası hazırlamanın da trendleri var. Ve tabii ki bu konuda gelenekçiler ve yenilikçilerin fikir ayrılıkları da... Yılbaşında şahane bir yılbaşı sofrası yaratmanın inceliklerini bilenlere sormak en iyisi.

18.12.2009Kelebek
Yılbaşı sofrası nasıl olmalı

Yılbaşı sofrası nasıl olmalı?

Uzmanlar yılbaşı gecesinde yemek tüketiminin artığını bu nedenle yemek hazırlarken belirli kurallara dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

28.12.2009Kelebek
Yılbaşı sofrası hasta etmesin

Yılbaşı sofrası hasta etmesin

Çok çeşitli yiyeceklerin yer aldığı yılbaşı sofralarında fazla miktarda besin tüketilmesinin bünyeyi rahatsız edeceği belirtildi.

29.12.2009Kelebek
Bir de hindiyle uğraşmayın

Bir de hindiyle uğraşmayın

Yılbaşı sofralarının baş yemeği hindiyi hazırlamak artık bir ‘31 Aralık eziyeti’ olmaktan çıktı. Restoranlar istediğiniz boydaki hindiyi sizin yerinize pişiriyor, yanındaki garnitürleri hazırlayıp teslim ediyor. Tek yapmanız gereken, geç kalmadan sipariş vermek.

23.12.2010Kelebek
Yılbaşı sofrası nasıl olmalı

Yılbaşı sofrası nasıl olmalı

Saba Tümer’in sunduğu “Bu Gece” programına Rezzan Kiraz ve Meltem Beyazıt Tepeler konuk olacak.

30.12.2010Kelebek
En Leziz Yılbaşı Yemekleri

En Leziz Yılbaşı Yemekleri

Yılbaşında enfes bir sofra hazırlamaya ne dersiniz? O zaman size özel hazırladığımız menü için malzemeleri hazırlamaya başlayın...

6.12.2012İyi Yaşam
Sofraya bunları mutlaka koyun

Sofraya bunları mutlaka koyun

Uzmanlar uyarıyor: Yılbaşı akşamı ağır ve yağlı yiyecekler tüketmeyin.

26.12.2013Kelebek
Yılbaşı Sofrası için 5 Sağlıklı Öneri

Yılbaşı Sofrası için 5 Sağlıklı Öneri

Yılbaşı gecelerinin en önemli olaylarından brii zengin yılbaşı sofralarıdır, ancak ertesi gün akşamdan kalma bir halde, mide ağrılarıyla uyanmak istemiyorsanız bu tavsiyelere kulak vermenizi öneririz.

31.12.2013Diğer Videolar
Yılbaşı hindisinin iç malzemesi nasıl hazırlanır

Yılbaşı hindisinin iç malzemesi nasıl hazırlanır?

Yılbaşı hindisi iç malzemesi tarifi ve harca lezzet katacak püf noktalar...

23.11.2015Sağlık
Yeni Yıl Sofralarda Hissediliyor

Yeni Yıl Sofralarda Hissediliyor!

Acısıyla, tatlısıyla bir yıl daha geride kaldı. Yeni bir yıla girmenin heyecanı ise sadece gözlerde değil, sofralarda da hissediliyor.

25.12.2015İyi Yaşam
Yılbaşı hindisi yaparken bu önerilere dikkat

Yılbaşı hindisi yaparken bu önerilere dikkat!

Görünüşüyle ağızları sulandıracak çıtır mı çıtır yılbaşı hindisi yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. İşte misafirlerinizin sofradan mutlu ayrılmasını sağlayacak o öneriler...

Yılbaşı sofranızı renklendirecek tatlı tüyolar

Yılbaşı sofranızı renklendirecek tatlı tüyolar

Bu yılbaşını evde geçirmeyi düşünüyorsanız hem pratik hem de lezzetli tatlı önerilerimizle sofralarınıza renk katabilirsiniz.

Yılbaşı yemeği için 6 altın öneri

Yılbaşı yemeği için 6 altın öneri

Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Gülünay, sağlıklı yılbaşı sofrası önerilerinde bulundu.

27.12.2016Saglik
Şeflerden Safranlı Yılbaşı Hindisi Tarifi

Şeflerden Safranlı Yılbaşı Hindisi Tarifi!

Yılbaşı sofralarının vazgeçilmez menüsü hindi ve pilav için ünlü şeflerden bir çok pişirme tarifleri internette arka arkaya paylaşılıyor. Sultan Safran şeflerinin hazırladığı Safranlı Yılbaşı Hindisi tarifi sosyal medyada hızla yayılmaya başladı.

27.12.2016İyi Yaşam

Yazar Sonuçları

Yılbaşı sofrasından hasta olup kalkmayın

Yeni yılın gelişini sofra başında kutlamak bir gelenek oldu. Evinizde veya bir eğlence yerinde aileniz ve dostlarınız özenle donatılmış yılbaşı sofrasında yiyip içip eğleneceksiniz.

30.12.2003

Yılbaşı sofralarında yaratıcılık yarışı

Yılbaşı yemeğini dostlarınızla evinizde yemek istiyorsunuz ancak hazırlık konusunda içiniz rahat değil çünkü herkesi etkileyecek bir mucize peşindesiniz.

19.12.2008

Mobilyaya mobilya demem üç işe birden yaramayınca

Danimarkalı mobilya markası BoConcept, Türkiye’deki ilk mağazasını Etiler’de açtı. Sade çizgiler ve farklı tasarımlar vaat eden markanın tasarımcısı Morten Georgsen Odense’yle buluştum. İşte dünyada 340 mağazası bulunan mağazanın tasarımcısından en yeni mobilya trendleri

10.12.2010

En ünlü ev sahipleri

Türkiye’de kendi alanında söz sahibi olan 12 ünlü ismin 12 mimarla birlikte dekore ettikleri bu daireleri görmelisiniz. Görmelisiniz ki, TOG’un sokak çocukları için yarattığı Sokak Lambası projesine katkıda bulunun; onlar için bir ışık da siz yakın!

18.11.2011

Yılbaşı dekorasyonunun en önemli parçası Sofra

Masaya ışıklar döşemek; sandalyeleri kristaller, boncuklar ve yılbaşı toplarıyla süslemek; mumlar, aynalar, çanlar ve maytaplarla enerjisi yüksek bir atmosfer oluşturmak, evinize ve misafirlerinize iyi gelecektir. Hele de fonda yumuşacık bir müzik varsa...

21.12.2012

Güzel sofralara tatlı fikirler

Yılbaşı sofrası kurmak işin bahanesi lakin hepimiz sofralar kurarken küçük ipuçları isteriz, biraz daha güzel ve özel gözüksün diye.

21.12.2013

Arda Turan şımarıklığı

Arda Turan bir kez daha, “İspanya’da magazinsel açıdan çok rahatım, Türkiye’de ise değilim” şeklindeki şımarık demecini yumurtlarsa kendimi jiletlemek filan istiyorum.

29.12.2013

Hakan Şükür’lü yemin teklifim

UZUNCA bir zaman sükût durduktan sonra Sayın Fethullah Gülen, yeni vaazıyla gündemde.

5.08.2014

Sağlık, spor ve lezzet dolu bir yıl

Yeni kelimesi bizi motive ediyor. Bu yüzdendir sanırım her pazartesinin diyete başlama günü olması.

6.01.2015

İşlerini ‘aşkla’ yaptılar New York’ta evlendiler

Mudo’nun patronu Mustafa Taviloğlu’nun oğlu Ömer Taviloğlu, 2010’dan bu yana aşk yaşadığı ve birlikte ‘Made in Love’ projesine imza attığı tasarımcı Hande Çokrak’la New York’ta evlendi.

23.11.2016

Yılbaşı gecesi sofranızda neler olmalı?

Nasıl olsa çok yiyeceğim diye akşama kadar aç beklemeyin.

23.12.2016

Yılbaşı Gecesi Ne Yemeli?

Şüphesiz yemeğe çok meraklı bir milletiz.

24.12.2016