EKSTRA
MENÜ

Yıkım

Yıkım ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yıkım haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.249 Yıkım haberi bulunmuştur.

Yıkım Haberleri

Dünyanın en saçma binası yıkılıyor

'Dünyanın en saçma binası' yıkılıyor

Google'da 'Dünyanın en saçma binası' olarak arama yapıldığında ilk sırada yer alan yapılardan olan Kahramanmaraş'taki 18 katlı Özel İdare İş Merkezi yıkılacak. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, binanın yerine şehir meydanı yapılacağını söyledi.

3.09.2020Haber
Son dakika haberler...Giresundaki sel felaketi... Bakan Kurum: Yeni Dereli 2021 yılında hazır olacak

Son dakika haberler...Giresun'daki sel felaketi... Bakan Kurum: Yeni Dereli 2021 yılında hazır olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sel felaketinin yaşandığı Giresun'da açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, "Dereli’deki çalışmalarımızı başlattık. 2021 yılının ilk 6 ayında bitmeye başlayacak. Yeni bir Dereli'nin inşaasını hep birlikte gerçekleştireceğiz. 2021 bitmeden de konutları vatandaşlarımıza teslim edeceğiz." diye konuştu.

2.09.2020Gündem
Covid-19 salgını döneminde hamilelik… Merak edilen tüm soruların yanıtları

Covid-19 salgını döneminde hamilelik… Merak edilen tüm soruların yanıtları

Koronavirüs hamileleri nasıl etkiliyor? Hamile birine koronavirüs bulaşırsa ne yapılmalı? Bu dönemde hangi doğum yöntemi tercih edilmeli? Koronavirüs testi pozitif çıkan kişiler emzirebilir mi? Kadın Hastalıkları ve Doğum / Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Uzmanı Doç. Dr. Nermin Köşüş, koronavirüs ve hamilelik konusunda kapsamlı bir rehber hazırladı.

Erdoğan Giresun’da sel bölgesini inceledi: Yıkımsa yıkım, ihyaysa ihya

Erdoğan Giresun’da sel bölgesini inceledi: Yıkımsa yıkım, ihyaysa ihya

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sel felaketi yaşayan Giresun’daki esnafın 50 bin liraya kadar olan zararlarının tamamının hibe olarak verileceğini, afetten zarar gören KOBİ’ler için 100 bin liraya kadar faizsiz kredi desteğinin devreye sokulduğunu açıkladı. Dere yataklarını ıslah edeceklerini belirten Erdoğan, “Yıkımsa yıkım, inşaysa inşa, ihyaysa ihya yapacağız. Bu tür yerlerde dikey yapılaşma intiharla eşdeğer bir yanlıştır” diye konuştu. Giresun’da sel bölgesinde vatandaşlara seslenen Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

1.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan sel bölgesindeki esnafa müjde Atılacak adımları tek tek saydı

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sel bölgesindeki esnafa müjde! Atılacak adımları tek tek saydı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sel felaketinin yaşandığı Giresun'un Dereli ilçesinde yaptığı incelemenin ardından vatandaşlara hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sel felaketine maruz kalan tüm esnaflarımıza 50 bin TL'ye kadar olan zararlarının tamamı, bu rakamı aşanların da 50 bin TL'lik kısmı TESKOMB tarafından hibe olarak verilecektir." diye konuştu. Erdoğan, "Ekonomik ve sosyal hayatın süratle normale dönmesi için afetten zarar gören KOBİ'ler için 100 bin TL'ye kadar faizsiz kredi desteği ayrıca devreye sokulmuştur." dedi. "Bu tür yerlerde dikey yapılaşma intiharla eş değer bir yanlıştır." diyen Erdoğan, "TOKİ olarak yeni konut ve iş yerleri yapacağız. Ama bu dükkanları konutlarla beraber çok yüksek yapmayacağız. Zemin +3, bilemedin +4 yapacağız." diye konuştu. Erdoğan, selden zarar gören Giresun'un Doğankent ilçesine doğal gaz temin edileceğini bildirdi.

31.08.2020Gündem
Gümüşhanedeki Satala Antik Kentinde 2 bin yıllık izlere rastlandı

Gümüşhane'deki Satala Antik Kenti'nde 2 bin yıllık izlere rastlandı

Bartın Üniversitesi Arkeoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Şahin Yıldırım, "Tiyatro maskları, kandiller ve yine çeşitli mimari kabartmalar bakımından çok zengin bir kazı sezonu geçirdik" dedi.

31.08.2020Keyif
Gümüşhanedeki Satala Antik Kentinde 2 bin yıllık izlere rastlandı

Gümüşhane'deki Satala Antik Kenti'nde 2 bin yıllık izlere rastlandı

Bartın Üniversitesi Arkeoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Şahin Yıldırım, "Tiyatro maskları, kandiller ve yine çeşitli mimari kabartmalar bakımından çok zengin bir kazı sezonu geçirdik" dedi.

31.08.2020Seyahat
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Derelide incelemelerini sürdürdü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Dereli'de incelemelerini sürdürdü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Giresun'daki selden etkilenen Dereli ilçesinde incelemelerini sürdürdü.

30.08.2020Gündem
Bakan Kurum, Giresunda selin hasara yol açtığı üç ilçede incelemede bulundu

Bakan Kurum, Giresun'da selin hasara yol açtığı üç ilçede incelemede bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Giresun'daki selden etkilenen Dereli, Güce ve Espiye ilçelerinde incelemelerini sürdürdü.

29.08.2020Gündem
Daha zorda olanlar var diyerek helikopterle kurtarılmayı istemediler

'Daha zorda olanlar var' diyerek helikopterle kurtarılmayı istemediler

Giresun'da sağanak sonucu meydana gelen, 3'ü asker 10 kişinin hayatını kaybettiği, 2'si asker 6 kişinin kaybolduğu sel afetinde, Espiye ilçesinde 2 noktada oluşan heyelanda seyir halindeki otomobillerinde mahsur kalıp, son anda kurtulan 3’ü çocuk 7 kişilik aile, 3 günlük yolculuğun ardından köylerine ulaşmayı başardı. Ailenin, ‘Daha acil insanlara gitsin’ diyerek, AFAD ekiplerinin helikopterli kurtarma önerisini reddettikleri ortaya çıktı.

29.08.2020Gündem
2 heyelan arasında kalan aile, 3 gün yürüyerek, köylerine ulaşmış

2 heyelan arasında kalan aile, 3 gün yürüyerek, köylerine ulaşmış

GİRESUN’da sağanak sonucu meydana gelen, 3'ü asker 10 kişinin hayatını kaybettiği, 2'si asker 6 kişinin kaybolduğu sel afetinde, Espiye ilçesinde 2 noktada oluşan heyelanda seyir halindeki otomobillerinde mahsur kalıp, son anda kurtulan 3’ü çocuk 7 kişilik aile, 3 günlük yolculuğun ardından köylerine ulaşmayı başardı. Ailenin, ‘Daha acil insanlara gitsin’ diyerek, AFAD ekiplerinin helikopterli kurtarma önerisini reddettikleri ortaya çıktı.

29.08.2020Gündem
Giresunda kayıplar aranıyor, yaralar sarılıyor

Giresun'da kayıplar aranıyor, yaralar sarılıyor

GİRESUN’da sağanak sonucu meydana gelen, 3'ü asker 9 kişinin hayatını kaybettiği, 2'si asker 7 kişinin kaybolduğu, 361 bina ile alt ve üst yapıda ağır hasarın oluştuğu selin izleri silinmeye çalışılıyor. Ekipler, selin etkilediği Dereli’de yaraları sarıp, temizlik çalışmasına devam ederek enkaz ve molozları kaldırıyor. Bölgede kayıp 2'si asker 7 kişiyi de arama çalışmaları da sürüyor.

28.08.2020Gündem
World of Warcraft ​Shadowlands çıkış tarihi belli oldu

World of Warcraft ​Shadowlands çıkış tarihi belli oldu

Blizzard Entertainment'ın çevrimiçi rol yapma oyununun sekizinci genişleme paketi olan World of Warcraft: Shadowlands, 27 Ekim tarihinde oyuncularla buluşacak.

28.08.2020Teknoloji
Son dakika haberler: İçişleri Bakanı Soyludan Giresundaki sel bölgesinde açıklama

Son dakika haberler: İçişleri Bakanı Soylu'dan Giresun'daki sel bölgesinde açıklama

Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "(Giresun'daki sel) 917 personelimiz, 6 kadavra köpeğimiz, helikopterlerimiz, uçaklarımız, Sahil Güvenlik botlarımız, gemilerimiz denizden, derelerden, karadan sürekli olarak arama kurtarma çalışmalarına devam ediyorlar. Şu anda 2'si jandarma personelimiz olmak üzere 7 vatandaşımızı arama kurtarma çalışmalarımız devam ediyor." açıklamasında bulundu.

27.08.2020Gündem
MEB afet bölgesinde çalışma başlattı

MEB afet bölgesinde çalışma başlattı

Milli Eğitim Bakanlığı uzman ekipleri, sel felaketinin yaşandığı Giresun'un Dereli, Doğankent, Espiye, Güce ve Yağlıdere ilçelerindeki eğitim kurumlarında hasar tespit çalışmalarında bulundu.

27.08.2020Eğitim
Derelide selin ardından enkaz kaldırma ve temizlik çalışmaları sürüyor

Dereli'de selin ardından enkaz kaldırma ve temizlik çalışmaları sürüyor

Giresun'un Dereli ilçesi merkezine selin sürüklediği hafriyatın kaldırılması çalışmaları devam ediyor.

27.08.2020Gündem
Bu çok acı diyerek anlattı: Çocuklarıma Babanızı aramaya gidiyorum diyorum

'Bu çok acı' diyerek anlattı: Çocuklarıma 'Babanızı aramaya gidiyorum' diyorum

Giresun'da sağanak sonucu meydana gelen ve 3'ü asker 9 kişinin hayatını kaybettiği selde kaybolan Umut Cantürk'ü arama çalışmaları sürüyor. Cantürk'ün eşi Serap Cantürk, "Çocuklarıma her gün evden çıkarken ‘Babanızı aramaya gidiyorum’ diyorum. Bu çok acı" dedi.

26.08.2020Gündem
Son dakika... Giresundaki sel felaketinden acı haberler

Son dakika... Giresun'daki sel felaketinden acı haberler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Giresun'daki sel felaketiyle ilgili olarak ''Bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı, can kaybımız 8 oldu" açıklamasını yaptı. İçişleri Bakanlığı da Giresun’da vatandaşları SMS yoluyla uyardı. Mesajda vatandaşların can ve mal emniyeti bakımından dikkatli olmaları istendi.

24.08.2020Gündem
Üç alanda eşzamanlı yıkımla kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı: Bursa’da dönüşüm harekâtı başladı

Üç alanda eşzamanlı yıkımla kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı: Bursa’da dönüşüm harekâtı başladı

Bursa’da aralarında tarihi hanların ortaya çıkarılması için hazırlanan Çarşıbaşı Meydan Projesi’nin de bulunduğu üç alanda kentsel dönüşüm için yıkım yapıldı. Tarihi silüeti bozan yapıların yıkılacağını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birini Bursa’da başlatacaklarını söyledi.

23.08.2020Ekonomi
Bakan Kurum: Türkiyenin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birini Bursada başlatacağız

Bakan Kurum: Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birini Bursa'da başlatacağız

BURSA'da 31 yıldır atıl durumdaki çevre sağlığı açısından tehlike arz eden inşaatın yıkımına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, doğal gaz rezervinin keşfine ilişkin, Güçlü Türkiye'nin ayak seslerini bütün dünyaya yeniden duyurdular değerlendirmesinde bulundu. Bakan Kurum, ayrıca Tarihi miraslarına sahip çıkamayanlar, geleceği inşa edemezler diyerek Bursa'daki projelere yönelik bilgiler verdi.

22.08.2020Ekonomi
Elazığ ve Malatyada depremde zarar görenlerin elektrik ve doğalgaz fatura tahsilatlarında erteleme kararı

Elazığ ve Malatya'da depremde zarar görenlerin elektrik ve doğalgaz fatura tahsilatlarında erteleme kararı

Elazığ ve Malatya'daki depremde zarar görenlerin elektrik ve doğal gaz tüketimlerine ilişkin tahsilatlarının 3 ay süreyle ertelenmesi kararlaştırıldı.

21.08.2020Ekonomi
Pişkin inşaat

Pişkin inşaat

İstanbul Kartal’daki Karlıktepe Mahallesi, Yurttaş Caddesi’nde bulunan 3 katlı binanın sahipleri, şubat ayında Kartal Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ne başvurdu.

21.08.2020Gündem
Şilede kaçak yapılar yıkılıyor

Şile'de kaçak yapılar yıkılıyor

ŞİLE'de devlet arazisi üzerinde kaçak olarak yapılan yapıların bir kısmı Şile Belediye Başkanlığı ekipleri tarafından yıkıldı.

20.08.2020Gündem
Son dakika haberi: MHP Genel Başkanı Bahçeliden, Bidenın sözlerine sert tepki

Son dakika haberi: MHP Genel Başkanı Bahçeli'den, Biden'ın sözlerine sert tepki

MHP Genel Başkanı Bahçeli, ABD'de başkan adayı Biden'in sözleri ile ilgili, "Seçimle gelmiş Cumhurbaşkanını devirme hedefi neresinden bakılırsa bakılsın hem demokrasi düşmanlığı hem darbeciliktir." ifadelerini kullandı.

20.08.2020Gündem
Bakan Kurum: 1.5 milyon konutu dönüştüreceğiz

Bakan Kurum: 1.5 milyon konutu dönüştüreceğiz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Önümüzdeki 5 yılda tüm Türkiye’de 1,5 milyon, İstanbul'da 300 bin konutu acilen dönüştüreceğiz. Bu demek oluyor ki deprem dönüşümünün merkezi İstanbul'dur. Yaptığımız bu iş İstanbul'u kurtarma seferberliğidir" dedi.

17.08.2020Ekonomi
Malatyada faciaya kıl payı

Malatya'da faciaya kıl payı!

Malatya'da, 24 Ocak'ta Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki depremde ağır hasar gören bir bina yıkım çalışması esnasında çöktü.

15.08.2020Gündem
Depremde hasar gören bina bir anda çöktü

Depremde hasar gören bina bir anda çöktü!

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sırasında, Malatya'da hasar gören binaların yıkımı sürüyor. Bugün yapılan yıkım çalışmalarında, 6 katlı apartmanın aniden çökmesi, çevredekilerin cep telefonu kamerasına yansıdı.

15.08.2020Gündem
BMGKden flaş karar ABD Dışişleri Bakanı Pompeo sert tepki gösterdi

BMGK'den flaş karar! ABD Dışişleri Bakanı Pompeo sert tepki gösterdi

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) İran'a yönelik silah ambargosunun uzatılmasına yönelik karar tasarısını reddettiğini bildirdi.

14.08.2020Dünya
Galata Kulesi’nde tepki çeken görüntü

Galata Kulesi’nde tepki çeken görüntü

Galata Kulesi’nin içinden yayınlanan bir duvar yıkma görüntüsü, tepki yarattı. Kültür ve Turizm Bakanlığı yapılan işleme müdahale edildiğini açıkladı.

13.08.2020Gündem
Bitlis’te tarihi evler turizme kazandırılıyor

Bitlis’te tarihi evler turizme kazandırılıyor

Bitlis’te tarihi evler, sokak sağlıklaştırma projesi kapsamında restore edilerek turizme kazandırılıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bitlis Valiliği ve belediye ile birlikte yürütülen proje kapsamında tarihi evlerin bulunduğu sokaklar, restorasyon çalışması ile yenileniyor. Tarihi görüntüye kavuşturulan taş evler turizme açılacak.

12.08.2020Seyahat
Çorumda 5 kişinin öldüğü yangında küle dönen evler yıkılıyor

Çorum'da 5 kişinin öldüğü yangında küle dönen evler yıkılıyor

ÇORUM’un Bayat ilçesinde, 4'ü çocuk 5 kişinin yaşamını yitirdiği ve 3 evin küle döndüğü yangının ardından enkaz kaldırıma çalışmalarına başland

12.08.2020Gündem
Üniversitede kadına şiddeti önleme dersi

Üniversitede kadına şiddeti önleme dersi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde (MSKÜ) ‘Toplumsal Cinsiyet ve Cinsiyet Eşitliği’ dersinin müfredata eklenmesi kararlaştırıldı.

10.08.2020Eğitim
Lübnanda protesto dalgası

Lübnan'da protesto dalgası

LÜBNAN’ın başkenti Beyrut’ta, 4 Ağustos’ta meydana gelen, 158 kişinin hayatını kaybetmesine ve 6 binden fazla kişinin yaralanmasına yol açan şiddetli patlamadan sorumlu tuttukları yönetimi protesto eden göstericilerin eylemleri artarak devam ediyor.

10.08.2020Dünya
Kıyameti yaşadılar Akılalmaz 4 hikâye

Kıyameti yaşadılar! Akılalmaz 4 hikâye

Beyrut Limanı’ndaki korkunç patlamada can kaybı 135’e, yaralı sayısı 5 bine çıktı. Yapılan ilk incelemeler, 2750 ton amonyum nitratın yıllardır orada bulunduğunu ve ciddi bir ihmalin olduğunu ortaya koydu. Patlama, uzun süre iç savaşla mücadele eden Lübnan’ın başına gelen ‘en kötü felaket’ olarak nitelendirildi. Beyrutluların hayatında bir dönüm noktası olarak hafızalara kazınacak, 300 bin kişiyi evsiz bırakan olay, kimini düğün gününde yakaladı, kimini de doğumhanede...

7.08.2020Dünya
Beyrutta yıkım... Facia nasıl geldi

Beyrut'ta yıkım... Facia nasıl geldi

Patlayan tonlarca amonyum nitrat 7 yıl önce Boğazlar’dan geçerek Lübnan’a ulaşmış. Rhosus adlı gemi, taşıdığı yükü Mozambik’e götürecekti. Ancak yolda arızalanınca Beyrut Limanı’na demirledi. Bir daha da oradan ayrılamadı.

6.08.2020Dünya
Son dakika haberler... Malatyanın Pütürge ilçesinde 5.2 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberler... Malatya'nın Pütürge ilçesinde 5.2 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberine göre, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 12.37'de merkez üssü Malatya'nın Pütürge ilçesi olan 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Deprem, Sivas, Elazığ, Batman, Adıyaman, Diyarbakır ve Şanlıurfa gibi çevre kentlerde de hissedilirken, Malatya Valisi Aydın Baruş, "Jandarma ve AFAD ekipleri mahallelerle iletişim kuruyor. Şu ana kadar yansıyan olumsuzluk yok." açıklamasını yaparken, Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük ise, depremin çok şiddetli olduğunu ve 10-12 saniye kadar sürdüğünü söyledi. Depremin hissedilmesiyle birlikte çok sayıda Malatyalı ev ve iş yerlerinden sokaklara çıktı.

4.08.2020Gündem
Amorium Antik Kentinde Bizans döneminden kalma tahıl ambarı bulundu

Amorium Antik Kenti'nde Bizans döneminden kalma tahıl ambarı bulundu

Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesindeki Amorium Antik Kenti'nde devam eden kazılarda, 9. yüzyıl Bizans dönemine tarihlenen, içi buğday dolu 11 küpün yer aldığı tahıl ambarı ortaya çıkartıldı.

2.08.2020Keyif
Amorium Antik Kentinde Bizans döneminden kalma tahıl ambarı bulundu

Amorium Antik Kenti'nde Bizans döneminden kalma tahıl ambarı bulundu

Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesindeki Amorium Antik Kenti'nde devam eden kazılarda, 9. yüzyıl Bizans dönemine tarihlenen, içi buğday dolu 11 küpün yer aldığı tahıl ambarı ortaya çıkartıldı.

31.07.2020Seyahat
Silivri depreminden etkilenen İÜC Veteriner Fakültesinin yıkımına başlandı

Silivri depremi'nden etkilenen İÜC Veteriner Fakültesi'nin yıkımına başlandı

SİLİVRİ açıklarında geçen 26 Eylül'de meydana gelen Richter ölçeğine göre 5.8 büyüklüğündeki depremden etkilenen Avcılar'daki İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi binasının yıkımına başlandı. Fakülteden, "Her ne kadar bu bir veda olmasa da ayrılık bizleri hüzünlendirdi. Yeni binamıza en kısa sürede kavuşmak dileğiyle" açıklaması yapıldı.

28.07.2020Gündem
Karşıyaka’nın final kabusu Üst üste 3. kez eli boş döndü...

Karşıyaka’nın final kabusu! Üst üste 3. kez eli boş döndü...

TFF 3. Lig 2. Grup’ta Antalya’daki Play-Off finalinde Turgutluspor’a normal süresi 1-1, uzatmaları 2-2 sona eren maçta seri penaltılarla 7-5 yenilerek 2. Lig’e dönüş hedefini yine ıskalayan Karşıyaka, üst üste çıktığı 5’inci Play-Off’tan da eli boş dönerken 3 kez finalde kabus yaşadı.

27.07.2020Futbol
Maç sonrası hüngür hüngür ağladılar

Maç sonrası hüngür hüngür ağladılar

Kayseri ve Yeni Malatya'da büyük yıkım...

25.07.2020Futbol
Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz: Başkanımız devam edecekse ben de ederim

Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz: "Başkanımız devam edecekse ben de ederim"

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, gelecek sezon takımda kalıp kalmayacağına ilişkin, "Birinci şartım başkanımız devam edecekse ben de ederim. Zaten kontratım var. İkinci şartım ise şehrin ileri gelenlerinin desteklemesi lazım. Desteklemezse bırakacağım." dedi.

24.07.2020Futbol
Ayasofya Cami tarihi, önemi nedir ve Ayasofya neden önemli

Ayasofya Cami tarihi, önemi nedir ve Ayasofya neden önemli?

Ayasofya tarihi açıdan pek çok medeniyeti görmüş ve her medeniyet için ayrı bir öneme sahip olmuştur. Tarih boyunca pek çok kez hasar gören, hatta yeniden inşa edilen Ayasofya, yaklaşık 1700 yıllık bir serüvene sahiptir. Belirli dönemlerde kilise olarak vasıf taşıyan Ayasofya, Osmanlı Devleti'nin İstanbul'u topraklarına katmasının ardından ise cami vasfını kazanmıştır. Peki, Ayasofya Cami tarihi açıdan neden bu kadar önemli? İşte, tarihi bilgilerle Ayasofya Cami'nin 1700 yıllık geçmişi

24.07.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Evrak yanlış okunmuş

Cumhurbaşkanı ile Kars gezisinde temasa geçen Başvekil Şükrü Saracoğlu’nun, von Papen’in kendisine Almanya’nın adaları teklif ettiğini bildirdiği görülüyor. Cumhurbaşkanı, “Almanların adaları kayıtsız şartsız teslim etmeyeceğinin çok açık olduğunu, bu yüzden İngilizler ve Yunanlarla ihtilafa girilemeyeceğini” belirtiyor.

23.08.2020

Covid-19 pandemisinde gebelik

Koronavirüsün ilk çıkış noktası olan Çin’in Wuhan bölgesinden günümüze kadar geçen 9 aylık süreçte, dünyanın her yerinde her yaştan insanın bir numaralı gündemi haline geldi. Şimdilik hakkında bildiklerimiz son derece kısıtlı ve koronavirüs gizemini koruyarak gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Dünyanın her yerinden gelen veriler toplanmaya başladıkça covid-19’a bağlı ölüm oranları ve oluşturduğu komplikasyonlarla ilgili daha fazla bilgi sahibi olmaya başladık.

22.08.2020

Biraz da sportif takılalım...

Normalde bugünlerde gözümüz olimpiyat oyunlarında olacaktı. Lakin pandemi, hayatımızdaki birçok şey gibi sporun bu en muhteşem buluşmasının da ertelenmesine yol açtı. Bu vesileyle unutulmaz ‘spor filmleri’ni hatırlatalım dedik. Mücadele hırsı, kıskançlık, rekabet, dibe vurma, ayağa kalkma, umut, zafer, yıkım, dayanışma; hepsi burada...

1.08.2020