EKSTRA
MENÜ

Yıkım

Yıkım ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yıkım haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.247 Yıkım haberi bulunmuştur.

Yıkım Haberleri

1.2 milyon nüfuslu 3 ilçede 181 riskli yapı

1.2 milyon nüfuslu 3 ilçede 181 riskli yapı

ANTALYA’da 1 milyon 260 bin kişinin yaşadığı Muratpaşa, Kepez ve Konyaaltı ilçelerinde deprem risk raporu oluşturuldu. Üç ilçenin toplamında 181 bina riskli kabul edilirken risk açısından en güvenli ilçenin Konyaaltı olduğu belirlendi.

7.11.2020Ekonomi
2. kez:Yıkın

2. kez:Yıkın

Antalya Kaş’ta Hidayet Koyu’nda, 2015’e kadar bekçi kulübesi ve gözleme-çay satışı yapılan baraka tarzı yapı için M.B.K. ve H.B. tarafından eski yapıyı tamir amacıyla yapılan başvuruya, Kaş Belediyesi 11 Şubat 2015’de basit onarım izni verdi.

7.11.2020Gündem
Fırsatçılara geçit yok

Fırsatçılara geçit yok

İzmir’de depremi fırsata çevirmek isteyenlere izin verilmeyecek. İl genelinde tek bir taşınma rayici uygulanacağını belirten Bakan Murat Kurum, “Fahiş bir fiyat artışının yaşanmaması adına hem taşınma hem de kira sürecini takip ediyoruz. Tespitimiz halinde gerekli işlem yapılacak” dedi.

7.11.2020Ekonomi
Kırılan eser yok

Kırılan eser yok

Kültür ve Turizm Bakanlığınca İzmir’de yaşanan depremden sonra müze ve örenyerleri ile ilgili yapılan tetkiklerde herhangi bir büyük zarar tespit edilmedi. Efes antik kenti, İzmir Agora gibi örenyerlerinde de herhangi bir yıkım görülmedi.

7.11.2020Gündem
Belçika, İsraili kınadı

Belçika, İsrail'i kınadı!

Belçika, İsrail'in, işgal altındaki Batı Şeria'da 4 evi yıkmasını kınadı.

6.11.2020Dünya
İzmirdeki yıkımlarda bayrak hassasiyeti

İzmir'deki yıkımlarda bayrak hassasiyeti

İZMİR’de, ağır hasar alan ve acil yıkılması gereken binaların yıkımına bugün de devam edildi. Bunlardan biri olan Egemen Apartmanı’nın yıkımı başlamadan önce, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle asılan bayraklar tek tek toplandı.

6.11.2020Haber
İzmir’deki yıkımlarda bayrak hassasiyeti

İzmir’deki yıkımlarda bayrak hassasiyeti

İZMİR’de, ağır hasar alan ve acil yıkılması gereken binaların yıkımına bugün de devam edildi. Bunlardan biri olan Egemen Apartmanı’nın yıkımı başlamadan önce, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle asılan bayraklar tek tek toplandı.

6.11.2020Gündem
Son dakika haberler: İzmir’de deprem sonrası yıkımlarda bayrak hassasiyeti

Son dakika haberler: İzmir’de deprem sonrası yıkımlarda bayrak hassasiyeti

İzmir’de, ağır hasar alan ve acil yıkılması gereken binaların yıkımına bugün de devam edildi. Bunlardan biri olan Egemen Apartmanı’nın yıkımı başlamadan önce, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle asılan bayraklar tek tek toplandı.

6.11.2020Gündem
Silivri’den İzmir’e: Kardeşlerimizin yanındayız

Silivri’den İzmir’e: Kardeşlerimizin yanındayız

Silivri Belediyesi, İzmir’de meydana gelen deprem nedeniyle bölgede yaşayan depremzedelere ulaştırılmak üzere bir TIR dolusu yardım gönderdi. Başkan Yılmaz, “İzmirli kardeşlerimizin yaralarını el birliğiyle sararak bu zorlu günlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz” dedi.

6.11.2020Gündem
Son dakika... Fırsatçılar tepki çekmişti... Bakan Kurum tek fiyat kararını duyurdu

Son dakika... Fırsatçılar tepki çekmişti... Bakan Kurum 'tek fiyat' kararını duyurdu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli İzmir'de Afet Koordinasyon merkezinde açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, "Sahada 7 bin 129 personelimiz; enkaz kaldırma, sağlık hizmetleri, barınma-teknik hizmetleri faaliyetlerini yürütmektedirler." ifadelerini kullandı. Kurum, "Hasar tespit çalışmalarımıza giden arkadaşlarımız vatandaşlarımızı detaylı şekilde bilgilendiriyorlar. Ancak apartmanında olmayan vatandaşlarımız da hasar tespitlerini, hasartespit.cbc.gov.tr adresinden öğrenebilirler." diye konuştu. Kurum, "Hem taşınma hem de kira sürecini takip ediyoruz. Fahiş bir fiyat artışının yaşanmaması adına da takibimiz yapılmaktadır." dedi.

6.11.2020Gündem
İlk karar 2017de verilmişti Denize sıfır Hazine arazisindeki lüks otele ikinci yıkım kararı

İlk karar 2017'de verilmişti! Denize sıfır Hazine arazisindeki lüks otele ikinci yıkım kararı

ANTALYA Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Kaş ilçesi Çukurbağ Yarımadası Hidayet Koyu’ndaki orman arazisine yaklaşık 5 yıl önce belediyeden ’basit onarım’ izni alınarak inşa edilen lüks butik otelle ilgili 2017’deki yıkım kararı uygulanmadığı için ikinci kez yıkım kararı verdi.

6.11.2020Ekonomi
Türkiyeden İsraile tepki

Türkiye'den İsrail'e tepki!

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Ürdün Vadisi ve Doğu Kudüs için aldığı yıkım ve tahliye kararının saldırgan ve hukuk dışı olduğunu bildirdi.

5.11.2020Gündem
Türkiyeden İsrailin Filistin topraklarında sürdürdüğü yıkım faaliyetlerine tepki

Türkiye'den İsrail'in Filistin topraklarında sürdürdüğü yıkım faaliyetlerine tepki

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Filistin topraklarında sürdürdüğü yıkım faaliyetlerine tepki göstererek, İsrail'in "saldırgan ve hukuk tanımaz politikası"nı bir kez daha gösterdiğini bildirdi.

5.11.2020Dünya
Son dakika: İzmirdeki depremde binaları yıkılan sakinleri konuştu: Duvarlar ve kolonlar yıkılarak dükkanlar birleştirildi

Son dakika: İzmir'deki depremde binaları yıkılan sakinleri konuştu: 'Duvarlar ve kolonlar yıkılarak dükkanlar birleştirildi'

İzmir’de meydana gelen depremin ardından çöken Yılmaz Erbek Apartmanı A Blok'un sakinleri, zemindeki bir market zincirine ait şube için kolonların ve duvarların kırıldığını öne sürdüler.

5.11.2020Gündem
Prof. Dr. Ahmet Ercan İstanbul depremi için o tarihleri işaret etti

Prof. Dr. Ahmet Ercan İstanbul depremi için o tarihleri işaret etti

Marmara Denizi'nde bu sabah meydana gelen depremi, "depremcik' olarak değerlendiren Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, "Bugün olan deprem, 2045 yılında beklemiş olduğum, İstanbul kolu ve Tekirdağ kolu depremciklerinden bir tanesidir. Aşağı yukarı 2045'te beklediğim patlama yerinin üzerinde olmuştur. Yani dış odak konumu, 2045'te olacak depremin dış odak konumu ile çakışmaktadır" dedi.

5.11.2020Haber
Son dakika haberler: Prof. Dr. Ahmet Ercan İstanbul depremi için o tarihleri işaret etti

Son dakika haberler: Prof. Dr. Ahmet Ercan İstanbul depremi için o tarihleri işaret etti

Marmara Denizi'nde bu sabah meydana gelen depremi, "depremcik' olarak değenlendiren Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, "Bugün olan deprem, 2045 yılında beklemiş olduğum, İstanbul kolu ve Tekirdağ kolu depremciklerinden bir tanesidir. Aşağı yukarı 2045'te beklediğim patlama yerinin üzerinde olmuştur. Yani dış odak konumu, 2045'te olacak depremin dış odak konumu ile çakışmaktadır" dedi.

5.11.2020Gündem
Son dakika… MHP lideri Bahçeli’den CHP’ye çok sert tepki

Son dakika… MHP lideri Bahçeli’den CHP’ye çok sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İzmir'de 1989 yılından bugüne, bir dönem haricinde, yerel yönetim sorumluluğu üstlenmiş CHP'nin adeta sütten çıkmış ak kaşık gibi davranıp kusur ve suçlu araması küstah bir siyaset kifayetsizliğidir." dedi.

5.11.2020Gündem
Son dakika... Felaketin boyutlarını gözler önüne serdi İzmir depremi 700 KM öteden görüntülendi

Son dakika... Felaketin boyutlarını gözler önüne serdi! İzmir depremi 700 KM öteden görüntülendi

Son dakika haberine göre, İzmir'in Seferihisar ilçesinde meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uydu Haberleşme ve Uzaktan Algılama Merkezi (UHUZAM) aracılığıyla görüntülendi. 700 kilometre öteden kaydedilen görüntüler ilk kez yayınlandı. Depremde 17 binanın yerle bir olduğu Bayraklı'daki yıkım ve Seferihisar'da denizin yükselmesi sonucunda meydana gelen kısmi tsunami de depremin etkisini gözler önüne serdi.

5.11.2020Gündem
Son dakika haberler... Depremden sonra ses kayıtları ortaya çıktı... Kapı sıkıştı... Ne olur yardım edin

Son dakika haberler... Depremden sonra ses kayıtları ortaya çıktı... 'Kapı sıkıştı... Ne olur yardım edin'

Son dakika haberine göre, İzmir’de depremde yan yatan Cumhuriyet Sitesi’nde yaşayan kişilerin panik anları ses kayıtlarına yansıdı. Apartmandaki kişiler o anlarda kendi aralarında kurdukları iletişim grubundan haberleşirken, içerde bulunanlar kapıların sıkışması nedeniyle yardım çağrısı yaptı.

5.11.2020Gündem

İzmir depreminde binaları yan yatan apartman sakinlerinin konuşmaları ortaya çıktı

İzmir’de depremde yan yatan Cumhuriyet Sitesi’nde yaşayan kişilerin panik anları ses kayıtlarına yansıdı. Apartmandaki kişiler o anlarda kendi aralarında kurdukları iletişim grubundan haberleşirken, içerde bulunanlar kapıların sıkışması nedeniyle yardım çağrısı yaptı.

5.11.2020Haber
Son dakika... Rıza Bey Apartmanının yıkım anından sonra çekilen yeni görüntüleri ortaya çıktı

Son dakika... Rıza Bey Apartmanı'nın yıkım anından sonra çekilen yeni görüntüleri ortaya çıktı

İzmir depreminde 34 kişinin hayatını kaybettiği Rıza Bey Apartmanı'nın yıkılmasından hemen sonra çekilen yeni görüntü ortaya çıktı. Görüntülerde insanların yaşadığı panik ve toz bulutunun her yeri kapladığı görülüyor.

5.11.2020Haber
Depremde ciddi risk taşıyan kaçak yapıları İHAlar bulup yıkacak

Depremde ciddi risk taşıyan kaçak yapıları İHA'lar bulup yıkacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin projesiyle, şehri depremlere hazırlıklı hale getirmek ve kaçak yapılaşmanın önüne geçmek için İnsansız Hava Aracı (İHA) ile kaçak yapılar tespit ediliyor.

5.11.2020Teknoloji
Kartalda riskli yapılarda deprem korkusu içinde yaşıyorlar

Kartal'da riskli yapılarda deprem korkusu içinde yaşıyorlar

KARTAL'da riskli olduğu bildirilen binalarda oturan çok sayıda aile evlerinde oturmaya devam ediyor. Korku içinde olan daire sahipleri, riskli yapı olarak ilan edildiğini söyledikleri binalarının bir an önce yenilenmesini istiyor. Riskli binalar havadan da fotoğraflandı.

5.11.2020Haber
İzmirdeki deprem faylarında sıcak su ve gaz çıkışı tespiti

İzmir'deki deprem faylarında sıcak su ve gaz çıkışı tespiti

İzmir'de yaşanan depremin ardından Tuzla ve Gülbahçe fayı üzerinde sıcak su kaynakları, gaz çıkışları ve sıvılaşmaya dair izlere rastladıklarını bildirdi.

4.11.2020Haber
Son dakika haberler... Tehlike saçıyor... Burası da Antalyanın Rıza Beyleri

Son dakika haberler... Tehlike saçıyor... Burası da Antalya'nın Rıza Beyleri!

İzmir, depremde kaybettiği canlara ağlıyor. Antalya ise tedirgin, risk büyük. Muratpaşa ilçesinde son 2 yılda 206 riskli bina tespiti yapılmış. Yıkım sayısı ise 176. Yani 30 yapıda tıpkı İzmir’deki Rıza Bey apartmanında olduğu gibi ölümüne yaşam devam ediyor.

4.11.2020Gündem
Son dakika: İzmirdeki deprem faylarında sıcak su ve gaz çıkışı tespit edildi

Son dakika: İzmir'deki deprem faylarında sıcak su ve gaz çıkışı tespit edildi

İzmir'de yaşanan depremin ardından Tuzla ve Gülbahçe fayı üzerinde sıcak su kaynakları, gaz çıkışları ve sıvılaşmaya dair izlere rastladıklarını bildirdi.

4.11.2020Gündem
İzmir’de risk görülen okullar açılmayacak

İzmir’de risk görülen okullar açılmayacak

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, okul binalarındaki hafif hasarların ayrıntılı analizinin yapıldığını, en küçük riskte dahi tedbir almadan okul binasını açmayacaklarını söyledi.

4.11.2020Eğitim
Son dakika haberler... Bakan Kurumdan İzmir depremine ilişkin önemli açıklamalar

Son dakika haberler... Bakan Kurum'dan İzmir depremine ilişkin önemli açıklamalar

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'de açıklamalarda bulundu. "Artık enkaz kaldırma çalışmalarına başladık, sadece bir alanda enkaz kaldı. Orada da hassas bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz." diyen Bakan Kurum, "Enkaz altında kalan 114 canımızı kaybettik. 107 vatandaşımızı da enkazdan kurtardık." ifadelerini kullandı.

4.11.2020Gündem
İzmir’in dönüşümü başladı

İzmir’in dönüşümü başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birinin başladığını açıkladı. Yıkılan 17 bina için yerinde dönüşüm yapılırken, Bayraklı Şehir Hastanesi’nin yanında belirlenen 1.5 milyon metrekare alana da 3 bin rezerv konut inşa edilecek. TOKİ çalışmalara 1 ay içinde başlayacak.

4.11.2020Ekonomi
Ayda nasıl başardı

Ayda nasıl başardı?

Enkazdan saatler sonra gülerek çıkan 3 yaşındaki Ayda, tüm ülkeyi sevince boğdu. Peki Ayda, 91 saat boyunca enkaz altında aç ve susuz bu kadar sağlam kalmayı nasıl başarmıştı?

4.11.2020Gündem
Son dakika İzmir haberleri... AFAD duyurdu: İzmir’deki depremde can kaybı sayısı yükseldi...

Son dakika İzmir haberleri... AFAD duyurdu: İzmir’deki depremde can kaybı sayısı yükseldi...

Son dakika haberleri... AFAD, İzmir'de deprem nedeniyle can kaybının 114'e çıktığını bildirdi. AFAD ayrıca, ''Deprem sonrasında, büyüklüğü 4'ün üzerinde 45 artçı olmak üzere, toplam 1713 artçı sarsıntı yaşanmıştır. SAKOM'dan alınan bilgilere göre 114 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Yaralanan 1035 vatandaşımızdan 898'i taburcu edilmiş olup 137 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir." açıklamasında bulundu.

3.11.2020Gündem
Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik toplantı sonrası önemli açıklamalar

Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik toplantı sonrası önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de depremden zarar gören esnafa destek verileceğini belirterek, "İzmir depreminde işleri yıkılan, iş yeri yıkılan ve ya hasar gören denizin taşması sebebiyle iş yeri sular altından kalan vatandaşımıza 50 bin liraya kadar hibe desteği verilecektir" dedi. Erdoğan ayrıca deprem konutlarıyla ilgili olarak, "Deprem konutlarının inşasına 1 ay içinde başlamayı planlıyoruz" dedi.

3.11.2020Gündem
AFAD’dan bayrak hassasiyeti: Düştüğünü görünce alıp kaldırdılar

AFAD’dan bayrak hassasiyeti: Düştüğünü görünce alıp kaldırdılar

İZMİR’in Bayraklı ilçesinde, deprem sonrası hasar gördüğü için kontrollü yıkımına karar verilen bir binada yürütülen çalışmalar sırasında, apartmandan düşen Türk bayrağı, AFAD ekiplerince bulunduğu yerden kaldırıldı.

3.11.2020Gündem
Şehir sadece yaparak değil yıkarak da güzelleşir

Şehir sadece yaparak değil yıkarak da güzelleşir

Yeşil Bursa tarih oldu olacak, gri binalar yeşil doğayı yutacak derken... Belediye bu süreci tersine çevirmek üzere atağa kalktı. Yapılan çalışmalara dair haberler gelmeye başlayınca gidip sormak farz oldu. Geçen hafta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret ettim. Ben “Yeşil nereye gitti” diye sordum, o anlatmaya başladı... Aktaş toprağın altında kalmış gizli hazinelerin açığa çıkarılması, tarihe gölge düşüren çirkin binaların imhası konusunda kararlı görünüyor. Zira yeni motto şu: “Şehir sadece yaparak değil yıkarak da güzelleşir!”

3.11.2020Magazin
Yılmaz Erbek Apartmanında acı bilanço

Yılmaz Erbek Apartmanı'nda acı bilanço!

İzmir'deki depremde göçen ve sonrasında yıkım kararı alınan Yılmaz Erbek apartmanında arama kurtarma çalışmaları sona erdi. 10 katlı binada toplamda 13 vatandaş kurtarılırken, 9 vatandaş hayatını kaybetti.

3.11.2020Gündem
Evini yenilemek isteyenler için kentsel dönüşümün 10 kritik aşaması... Riskli binadan kurtulmanın yol haritası

Evini yenilemek isteyenler için kentsel dönüşümün 10 kritik aşaması... Riskli binadan kurtulmanın yol haritası

İzmir’de yaşanan deprem bir kez daha acı gerçeği ortaya koydu. Öldüren deprem değil çürük binalar. Can kayıplarının önüne geçmenin yolu da kentsel dönüşüm. Peki vatandaş dönüşüm sürecine nasıl dahil olacak? Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı avukat Ali Güvenç Kiraz’ın verdiği bilgilerle, ön hazırlıktan riskli yapı tespitine, yıkımdan yeniden yapıma kadar tüm aşamalarda izlenecek yol haritasını hazırladık.

3.11.2020Ekonomi
Prof. Dr. Kozanoğlu Kolon kesme alışkanlığı bizde var

Prof. Dr. Kozanoğlu Kolon kesme alışkanlığı bizde var

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde yıkılan binaların bazıları yan yatarken, bazıları ise olduğu yere veya bulunduğu yerde zemin kata yıkıldı. Binaların bu şekilde farklı yıkılmasını değerlendiren İzmir Ekonomi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Celal Kozanoğlu, Türkiye'de kolon kesilme alışkanlığının olduğunu belirterek, bazı binalarda genişletmek amacıyla binanın dayanıklılığının azalttığını vurguladı.

2.11.2020Gündem
Kontrollü yıkım çalışmalarında bir kedi 8. kattan aşağıya atladı

Kontrollü yıkım çalışmalarında bir kedi 8. kattan aşağıya atladı

İzmir’de depremde hasar gören ve 3 katı zemine çöken 8 katlı binanın en üst katındaki dairede mahsur kalan bir kedi, kontrollü yıkım çalışmaları sırasında aşağıya atladı. Kedi ardından apartman enkazının altına kaçtı. Kedinin sahibi ve hayvanseverler büyük korku yaşadı.

2.11.2020Haber
Kontrollü yıkım çalışmalarında bir kedi 8’inci kattan aşağıya atladı

Kontrollü yıkım çalışmalarında bir kedi 8’inci kattan aşağıya atladı

İzmir’de depremde hasar gören ve 3 katı zemine çöken 8 katlı binanın en üst katındaki dairede mahsur kalan bir kedi, kontrollü yıkım çalışmaları sırasında aşağıya atladı. Kedi ardından apartman enkazının altına kaçtı. Kedinin sahibi ve hayvanseverler büyük korku yaşadı.

2.11.2020Gündem
Son dakika haberleri... Bina yıkımında hareketli anlar 8. kattan atladı, ortadan kayboldu

Son dakika haberleri... Bina yıkımında hareketli anlar! 8. kattan atladı, ortadan kayboldu

İzmir’de depremde hasar gören ve 3 katı zemine çöken 8 katlı binanın en üst katındaki dairede mahsur kalan bir kedi, kontrollü yıkım çalışmaları sırasında aşağıya atladı. Kedi ardından apartman enkazının altına kaçtı. Kedinin sahibi ve hayvanseverler büyük korku yaşadı.

2.11.2020Gündem
Son dakika haberleri... İzmirdeki depreme okulda yakalandılar Öğretmenler kucaklarında dışarıya çıkardı

Son dakika haberleri... İzmir'deki depreme okulda yakalandılar! Öğretmenler kucaklarında dışarıya çıkardı

İzmir'de meydana gelen 6.6'lık depremde özel bir okulun anasınıfında uykuda olan çocuklar, öğretmenleri tarafından kucakta dışarı çıkarıldı. Diğer sınıflardaki öğrenciler de depremde sıraların altına girerek cenin pozisyonu aldı. Öğrencilerin bilinçli davranışları güvenlik kameralarınca kaydedildi.

2.11.2020Gündem
Depremde 3 katı çöken Yılmaz Erbek Apartmanında yıkım sürüyor

Depremde 3 katı çöken Yılmaz Erbek Apartmanı'nda yıkım sürüyor

İzmir'in Bayraklı ilçesinde zemindeki 3 katı çöken Yılmaz Erbek Apartmanı'ndaki yıkım çalışması sürüyor.

2.11.2020Gündem
Tepki çeken villa için hem yıkım, hem para cezası

Tepki çeken villa için hem yıkım, hem para cezası

Antalya'nın Demre ilçesine bağlı 'Kekova' olarak da adlandırılan bölgedeki Üçağız Yarımadası'nda, İngiliz Cloudya Jamey Hankes'in 10 yıl önce satın aldığı kaçak yapının yerine inşa edilen denize sıfır villanın Yapı Kayıt Belgesi'nin iptali üzerine belediye yıkım kararı aldı. Belediye, yapının kayıtlı olduğu şirkete de 63 bin TL'ye yakın para cezası kesti.

2.11.2020Gündem
Son dakika haberleri... Tepki çeken villa için karar: Hem yıkım, hem para cezası

Son dakika haberleri... Tepki çeken villa için karar: Hem yıkım, hem para cezası

Antalya'nın Demre ilçesine bağlı 'Kekova' olarak da adlandırılan bölgedeki Üçağız Yarımadası'nda İngiliz Cloudya Jamey Hankes'in 10 yıl önce satın aldığı kaçak yapının yerine inşa edilen denize sıfır villanın Yapı Kayıt Belgesi'nin iptali üzerine belediye yıkım kararı aldı. Belediye, yapının kayıtlı olduğu şirkete de 63 bin TL'ye yakın para cezası kesti.

2.11.2020Gündem
Cana can kattılar

Cana can kattılar

İzmir’de yıkılan binalarda canla başla çalışıp enkaz altındaki kişileri kurtaran arama kurtarma ekipleri, çalışmaları sırasında can dostlarımızı da hayata bağlıyorlar. Şu ana kadar arama kurtarma çalışmalarında bir tavşan ve dört kedi enkazdan canlı çıkarıldı.

2.11.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Depremde hasar gören sadece binalar değil

İZMİR çok büyük bir deprem yaşadı, tarihinde ender olan bir felaket geçirdi.

5.11.2020

Şehir sadece yaparak değil yıkarak da güzelleşir

Yeşil Bursa tarih oldu olacak, gri binalar yeşil doğayı yutacak derken... Belediye bu süreci tersine çevirmek üzere atağa kalktı. Yapılan çalışmalara dair haberler gelmeye başlayınca gidip sormak farz oldu. Geçen hafta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret ettim. Ben “Yeşil nereye gitti” diye sordum, o anlatmaya başladı... Aktaş toprağın altında kalmış gizli hazinelerin açığa çıkarılması, tarihe gölge düşüren çirkin binaların imhası konusunda kararlı görünüyor. Zira yeni motto şu: “Şehir sadece yaparak değil yıkarak da güzelleşir!”

3.11.2020

Deprem gerçeğini bir kez daha hatırladık

UZMANLARIN ilk yorumlarını dinleyince insan ürperiyor.

2.11.2020