EKSTRA
MENÜ

Yıkılma Tehlikesi

Yıkılma Tehlikesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yıkılma Tehlikesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 680 Yıkılma Tehlikesi haberi bulunmuştur.

Yıkılma Tehlikesi Haberleri

Ruslara geçit vermeyen Uzunahmet Tabyalarında yıkılma tehlikesi

Ruslara geçit vermeyen Uzunahmet Tabyaları'nda yıkılma tehlikesi

Sultan Abdulhamid döneminde Paris ve Roma'daki tabyalar örnek alınarak, Erzurum'da Rus tehlikesine karşı inşa edilen Uzunahmet Tabyaları, yıkılmaya yüz tuttu. Birçok yerinde tahribat oluşan tabyalara sahip çıkılmasını isteyen tarihçi Abdurrahman Zeynal, "Bu tarihi yapıya sahip çıkılarak yıkılması önlenmelidir" dedi.

11.12.2020Seyahat
Son dakika haberler: Prof. Dr. Ercan’dan deprem uyarısı…  İstanbul’daki en riskli bölgeleri açıkladı

Son dakika haberler: Prof. Dr. Ercan’dan deprem uyarısı… İstanbul’daki en riskli bölgeleri açıkladı

Son dakika haberi... Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, beklenen İstanbul depremiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Marmara Bölgesi'nde üç farklı deprem olacağını ifade eden deneyimli isim, İstanbul'daki en riskli yerleri de tek tek açıkladı. Bakırköy hattını, Küçükçekmece bölgesini ve özellikle Avcılar ile Beylikdüzü çizgisini uyaran Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, beklenen depremin büyüklüğü hakkında da konuştu.

24.11.2020Gündem
Söke Sarıkemer’deki tarihi taşköprü için doğa severler kampanya başlattı

Söke Sarıkemer’deki tarihi taşköprü için doğa severler kampanya başlattı

Söke’nin Sarıkemer bölgesinde bulunan ve yıkılma tehlikesi yaşayan tarihi taşköprünün yaşadığı tehlikelere dikkat çekmek için doğa severler tarafından sosyal medyada kampanya başlatıldı.

23.11.2020Seyahat
Tsunaminin vurduğu Sığacıktaki Osmanlı kalesi hasar gördü

Tsunami'nin vurduğu Sığacık'taki Osmanlı kalesi hasar gördü

İzmir'de yıkıma neden olan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından yaşanan tsunami, Sığacık Kalesi'nde hasara yol açtı. Surlarındaki taşların yere düştüğü kalenin bir duvarının yıkılma tehlikesi altında olduğu belirtildi.

9.11.2020Seyahat
İzmirdeki depremde Tsunaminin vurduğu Sığacıkta Osmanlı kalesi de hasar gördü

İzmir'deki depremde Tsunami'nin vurduğu Sığacık'ta Osmanlı kalesi de hasar gördü

İzmir'de yıkıma neden olan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından yaşanan tsunami, Sığacık Kalesi'nde hasara yol açtı. Surlarındaki taşların yere düştüğü kalenin bir duvarının yıkılma tehlikesi altında olduğu belirtildi.

6.11.2020Gündem
Depremzede çocuklar için çadırlar arasına oyun alanı hazırlandı

Depremzede çocuklar için çadırlar arasına oyun alanı hazırlandı

İZMİR'in Seferihisar açıklarındaki 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından evi hasar gören veya yıkılan, bu nedenle geçici olarak çadırda kalan ailelerin çocukları için oyun alanları oluşturuldu. Çocuklar oyuncak arabalardan bebeklere, yapbozlardan akıl oyunlarına kadar dağıtılan çok sayıda oyuncakla oynayarak depremin acısını unutmaya çalışıyor.

3.11.2020Gündem
Evini yenilemek isteyenler için kentsel dönüşümün 10 kritik aşaması... Riskli binadan kurtulmanın yol haritası

Evini yenilemek isteyenler için kentsel dönüşümün 10 kritik aşaması... Riskli binadan kurtulmanın yol haritası

İzmir’de yaşanan deprem bir kez daha acı gerçeği ortaya koydu. Öldüren deprem değil çürük binalar. Can kayıplarının önüne geçmenin yolu da kentsel dönüşüm. Peki vatandaş dönüşüm sürecine nasıl dahil olacak? Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı avukat Ali Güvenç Kiraz’ın verdiği bilgilerle, ön hazırlıktan riskli yapı tespitine, yıkımdan yeniden yapıma kadar tüm aşamalarda izlenecek yol haritasını hazırladık.

3.11.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Arama kurtarma çalışmalarına ara verildi Yıkılma tehlikesi var

Son dakika haberi: Arama kurtarma çalışmalarına ara verildi! Yıkılma tehlikesi var

Alınan son dakika haberine göre, İzmir'de deprem sonrası yıkılan Rıza Bey Apartmanı enkazındaki arama kurtarma çalışmasına, yanındaki binanın yıkılma tehlikesi nedeniyle ara verildi.

1.11.2020Gündem
İzmir çatırdıyor

İzmir çatırdıyor

Depremde İzmir’de 17 bina çöktü. Ama ağır hasar görmüş, ayakta zor duran yüzlerce bina daha var. Öyle ki gece boyunca dolaştığımız her sokakta çatlamış binaları gördük. Çatırtı sesleri duyduk.

1.11.2020Gündem
Son dakika haberler: Üç bakan daha Sığacık’ı ziyaret etti

Son dakika haberler: Üç bakan daha Sığacık’ı ziyaret etti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sığacık’ı ziyaret etti.

31.10.2020Gündem
Diyarbakırda gecekonduların yıkılmasıyla kitabe ve nişler ortaya çıktı

Diyarbakır'da gecekonduların yıkılmasıyla kitabe ve nişler ortaya çıktı

UNESCO tarafından 2015 yılında Dünya Kültür Miras Listesi'ne alınan Diyarbakır'ın tarihi surlarında sürdürülen restorasyon çalışmalarında, 41 kaçak yapı yıkıldı. Yapıların yıkılmasıyla üzerinde 'La ilahe illallah Muhammed Resulullah' yazılı kitabe ile burcun ön ve yan yüzünde istiridye kabuğu şeklinde olan 2 niş bulundu.

23.10.2020Gündem
Maraş bayramı Hayalet kent 46 yıl sonra halka açıldı

Maraş bayramı! Hayalet kent 46 yıl sonra halka açıldı

KKTC’de 46 yıldır kapalı tutulan ve ‘hayalet kent’ diye anılan Maraş dün Başbakan Ersin Tatar’ın da katılımıyla halka açıldı. Kenti görmek isteyen yerli, yabancı kalabalık grup kapıya yığıldı, zaman zaman izdiham yaşandı. KKTC ve Türk bayraklarıyla Maraş’a akın eden kalabalık bayram havası estirdi.

9.10.2020Dünya
Son dakika haberi: Cibalikapı zulmü ‘Bu onarımı evinize yapmazsınız’

Son dakika haberi: Cibalikapı zulmü! ‘Bu onarımı evinize yapmazsınız’

Cibalikapı surlarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan onarım, görenleri şaşkına çevirdi. Tarihi sur kapısı restorasyon adı altında yepyeni görüntüye kavuştu. Mimari Restorasyon Kültür Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Mimar Serhat Şahin, “Geri dönüşü olmayan zararlar verilmiş, hiç dokunmasalar daha iyiydi” şeklinde tepki gösterdi.

5.10.2020Gündem
Tarihi Boğaziçi Camisi süslemeleriyle dikkat çekiyor

Tarihi Boğaziçi Camisi süslemeleriyle dikkat çekiyor

Denizli'nin Baklan ilçesindeki Boğaziçi Camisi, tavan, kemer, sütun, kapı ve minberindeki süslemelerle dikkat çekiyor. Caminin duvarları üzerine çizilen motifler, eski dönem Türk ahşap ve süsleme sanatından örnekler sunuyor.

30.09.2020Seyahat
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik toplantı sonrası önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik toplantı sonrası önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli koronavirüs aşısıyla ilgili tarih vererek, "Yerli aşımızı üretmek için hızla çalışmaya devam ediyoruz. Halen süren 8 aşı çalışmasından 2'sinde hayvan deneyleri tamamlandı. İnşallah önümüzdeki yılın ilk aylarında bu aşıları milletimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz" dedi.

21.09.2020Gündem
Kamyonun çarptığı iş yerinin duvarını sokak lambası direği ayakta tutuyor

Kamyonun çarptığı iş yerinin duvarını sokak lambası direği ayakta tutuyor

ANTALYA'nın tarihi Kaleiçi semtindeki bir iş yerinin duvarı, kamyonun çarpması sonucu hasar gördü. Yıkılma tehlikesi geçiren iş yerinin ana gövdeden ayrılan duvarını ayakta tutan, sokak lambası oldu.

17.09.2020Gündem
Aziz Nikolaos Kilisesi turizme kazandırılacak

Aziz Nikolaos Kilisesi turizme kazandırılacak

Aydın'ın Söke ilçesindeki, 13'üncü yüzyılda yapılan ve 1821 yılında restore edilen Aziz Nikolaos Kilisesi (Noel Baba) yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer, geçmişte cami olarak da kullanılan tarihi kiliseyi, kısa sürede restore ederek, kültür turizmine kazandıracaklarını ve bölgeye hak ettiği değeri vereceklerini söyledi.

17.09.2020Seyahat
Karsta ilginç görüntü... 5 katlı binanın üzerine yıkım için iş makinesi çıkarttılar

Kars'ta ilginç görüntü... 5 katlı binanın üzerine yıkım için iş makinesi çıkarttılar

Kars’ta yıkım için 5 katlı binanın üzerine iş makinesi çıkarıldı. Can güvenliğinin hiçe sayıldığı yıkım çalışması kameralara yansıdı.

15.09.2020Haber
UNESCO mirası Diyarbakır Surlarında 500 günlük restorasyon başladı

UNESCO mirası Diyarbakır Surları'nda 500 günlük restorasyon başladı

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Diyarbakır'ın tarihi surların üzerinde bulunan ve geçmişte savunma amaçlı kullanılan burçlarda 500 günde tamamlanması hedeflenen, 9 milyon 471 bin TL maliyetli restorasyon çalışması başlatıldı. Restorasyonun tamamlanmasıyla kentin turizmine önemli katkıların sağlayacağını söyleyen Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanı Mehmet Karaaslan, "Restorasyon çalışmalarımızda mevcut alanda bulunan taşlar kullanılmaktadır. Uzaydan bakınca Çin seddinden sonra görünen en büyük surlar Diyarbakır surlarıdır. Restorasyon çalışmaları bittikten sonra Diyarbakır'ın turizmine ve ekonomisine çok ciddi bir katkı vereceğini düşünüyoruz" dedi

9.09.2020Gündem
UNESCO mirası Diyarbakır Surlarında 500 günlük restorasyon başladı

UNESCO mirası Diyarbakır Surları'nda 500 günlük restorasyon başladı

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Diyarbakır'ın tarihi surların üzerinde bulunan ve geçmişte savunma amaçlı kullanılan burçlarda 500 günde tamamlanması hedeflenen, 9 milyon 471 bin TL maliyetli restorasyon çalışması başlatıldı.

9.09.2020Seyahat
Definecilerin tahrip ettiği kilisede yıkılma tehlikesi

Definecilerin tahrip ettiği kilisede yıkılma tehlikesi

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde bulunan Agios Eustatios Kilisesi, definecilerin birçok defa yaptığı kazı çalışmaları ile tahrip edildi. Mahalle sakinleri, yıkılma tehlikesi yaşayan kilisenin restore edilmesini istedi.

7.09.2020Seyahat
Kayseride definecilerin tahrip ettiği kilisede yıkılma tehlikesi

Kayseri'de definecilerin tahrip ettiği kilisede yıkılma tehlikesi

KAYSERİ'nin Yeşilhisar ilçesinde bulunan Agios Eustatios Kilisesi, definecilerin birçok defa yaptığı kazı çalışmaları ile tahrip edildi. Mahalle sakinleri, yıkılma tehlikesi yaşayan kilisenin restore edilmesini istedi.

5.09.2020Gündem
Diyarbakır Surlarında restorasyon başladı

Diyarbakır Surlarında restorasyon başladı

UNESCO tarafından 2015 yılında Dünya Kültür Miras listesine alınan, Diyarbakır'ın tarihi surlarında restorasyon çalışmaları başladı.

3.09.2020Seyahat
Uyuşturucu bağımlılarının mekanı haline gelen 6 asırlık hamama restorasyon

Uyuşturucu bağımlılarının mekanı haline gelen 6 asırlık hamama restorasyon

EDİRNE'de 2'nci Murad Dönemi'nde, 1422'de yaptırılan 'vakıf eser' niteliğindeki Gazi Mihal Bey Hamamı, atıl haliyle madde kullananlar ve definecilerin mekanı haline geldi. Restore edilmeye hazırlanan yapıyla ilgili konuşan Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren, rölöve ve restitüsyon projelerinin tamamlandığını belirterek, "Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak uzun yıllardır kapalı olan, hizmete sunulamayan, çok önemli rotadaki eseri restore etmek için girişimlerde bulunacağız ve uygulamaya en kısa zamanda başlayacağız" dedi.

31.08.2020Seyahat
Uyuşturucu bağımlılarının mekanı olmuştu 6 asırlık hamama restorasyon

Uyuşturucu bağımlılarının mekanı olmuştu! 6 asırlık hamama restorasyon

Edirne'de 2'nci Murad Dönemi'nde, 1422'de yaptırılan 'vakıf eser' niteliğindeki Gazi Mihal Bey Hamamı, atıl haliyle madde kullananlar ve definecilerin mekanı haline geldi. Restore edilmeye hazırlanan yapıyla ilgili konuşan Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren, rölöve ve restitüsyon projelerinin tamamlandığını belirterek, "Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak uzun yıllardır kapalı olan, hizmete sunulamayan, çok önemli rotadaki eseri restore etmek için girişimlerde bulunacağız ve uygulamaya en kısa zamanda başlayacağız" dedi.

30.08.2020Gündem
6 valiye ev sahipliği yapan tarihi konak için restorasyon talebi

6 valiye ev sahipliği yapan tarihi konak için restorasyon talebi

TOKAT'ta 1933 ile 1945 yılları arasında 6 valiye ev sahipliği yapan tarihi Vali Konağı, yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Yıllara meydan okuyan konak restore edilmeyi bekliyor.

25.08.2020Gündem
Definecilerin hedefi olan tarihi Asar Köprüsü yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya

Definecilerin hedefi olan tarihi Asar Köprüsü yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya

Denizli'nin Çal ilçesinde, Büyük Menderes Nehri üzerindeki Roma Dönemi'nde ait Asar Köprüsü, defineciler tarafından tahrip edildi.

11.08.2020Haber
Unutulmaya yüz tutmuş tarihi konak konukevi olacak

Unutulmaya yüz tutmuş tarihi konak konukevi olacak

Tarihi miraslara sahip çıkarak gelecek kuşaklara aktarılması noktasında çalışmalarıyla takdir toplayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, tarihi bir konağı restore ederek belediyeye ait konuk evi olarak hizmete sunacak.

5.08.2020Seyahat
Avusturyalı Godinanın tahrip ettiği tarihi surlarda restorasyon süreci bekleniyor

Avusturyalı Godina'nın tahrip ettiği tarihi surlarda restorasyon süreci bekleniyor

Antalya'nın Alanya ilçesinde Avusturyalı Walter Godina'nın ev inşa ederken, beton ve seramik kaplamalı pencere yaptırdığı, üzerine beton korkuluk yerleştirdiği, bununla da yetinmeyip tabanını delerek su giderini dışarı çıkardığı Alanya Kalesi'ndeki 2 bin 100 yıllık surlarda yapılacak restorasyon çalışmasına ilişkin ön hazırlıklar tamamlandı. Çalışmanın kısa sürede başlaması beklenirken, Godina'nın da uçuş yasağının kalkmasının ardından Alanya'ya geleceği öğrenildi.

20.07.2020Seyahat
Tarihi surlarda çökme... Yol trafiğe kapatıldı

Tarihi surlarda çökme... Yol trafiğe kapatıldı

İstanbul'un tarihi surlarında meydana gelen çökmenin ardından Sulukule Caddesi trafiğe kapatıldı.

16.06.2020Gündem
Oltu Kalesinden uçan taşlar tehlike saçıyor

Oltu Kalesi'nden uçan taşlar tehlike saçıyor

Erzurum'un Oltu İlçesi’ndeki M.Ö. 3’üncü yüz yılda Urartular tarafından yapılan tarihi Oltu Kalesi'nin burçlarından düşen taşlar, tehlike saçıyor. 40 metreden yola saçılan taşlar nedeniyle yol belediye tarafından kapatıldı.

21.05.2020Gündem
Olimpos Antik Kentinde kazı çalışmaları haziranda başlıyor

Olimpos Antik Kenti'nde kazı çalışmaları haziranda başlıyor

Aantalya'nın Kumluca ilçesindeki Olimpos Antik Kenti’nde yapılacak olan kazı çalışmaları, Roma ve Bizans dönemlerinde kutsal alan olarak kullanılan piskoposluk sarayında başlayacak. Temmuz ayında başlayacak çalışmalar, akropol ve nekropol alanlarındaki onarım çalışmalarıyla eş zamanlı gerçekleştirilecek. Geçen yıl hayatını kaybeden Olympos Kazısı Onursal Üyesi Sanat Tarihçisi Sinan Sertel, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda anılacak.

15.05.2020Seyahat
Olimpos Antik Kentinde kazı çalışmaları haziranda başlıyor

Olimpos Antik Kenti'nde kazı çalışmaları haziranda başlıyor

ANTALYA'nın Kumluca ilçesindeki Olimpos Antik Kenti’nde yapılacak olan kazı çalışmaları, Roma ve Bizans dönemlerinde kutsal alan olarak kullanılan piskoposluk sarayında başlayacak. Temmuz ayında başlayacak çalışmalar, akropol ve nekropol alanlarındaki onarım çalışmalarıyla eş zamanlı gerçekleştirilecek. Geçen yıl hayatını kaybeden Olympos Kazısı Onursal Üyesi Sanat Tarihçisi Sinan Sertel, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda anılacak.

15.05.2020Gündem
İstanbulda tarihi surlarda tedirginlik

İstanbul'da tarihi surlarda tedirginlik

İSTANBUL'da tarihi surlarda yaşanan çökmeler tedirgin ediyor. Bir çok defa benzer durumun yaşandığı surlarda dün meydana gelen çökmenin sokağa çıkma kısıtlamasına denk gelmesi olası bir facianın önüne geçti. Daha önce yakın bir noktada top oynayan çocuklar görüntülenmişti.

4.05.2020Gündem
İzmirdeki Kerimağa Konağı restore edilecek

İzmir'deki Kerimağa Konağı restore edilecek

Ödemiş'in tarihi mahallesi Birgi'de bulunan ve 19. yüzyılda inşa edildiği değerlendirilen tarihi Kerimağa Konağı'nın restorasyonu için Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle çalışma başlatıldı.

8.04.2020Seyahat
Ordu’da, heyelanlı mahallenin sakinleri tedirgin

Ordu’da, heyelanlı mahallenin sakinleri tedirgin

ORDU’nun Altınordu ilçesine bağlı Topluca Mahallesi, son 10 yıldır aralıklarla meydana gelen heyelanlar nedeniyle kayıyor. 3 binanın yıkıldığı, 30 dönüm fındık bahçesinin zarar gördüğü, 9 binada ise risk tespit edildiği mahallede cami de yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya. Arazilerde yarıklar oluşurken, tedirgin olan mahalleli önlem alınmasını istiyor.

4.03.2020Gündem
800 yıllık cami 5 yılın ardından ibadete açılıyor

800 yıllık cami 5 yılın ardından ibadete açılıyor

ŞANLIURFA'nın simgesi Balıklıgöl Yerleşkesi'nde bulunan, zeminindeki kayma ve su sızıntısı nedeniyle 5 yıldır kapalı tutulan 800 yıllık Döşeme Camii, Arnavutluk, İtalya ve Yunanistan’dan gelen ekiplerin yaptığı çalışmalarla restore edildi. Zemini sağlamlaştırılan ve su sızıntısı önlenen caminin Ramazan ayında ibadete açılması hedefleniyor.

3.03.2020Gündem
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: 81 ilin 3 boyutlu dijital ikizini çıkardık

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: 81 ilin 3 boyutlu dijital ikizini çıkardık"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 81 ilin üç boyutlu dijital ikizini çıkardıklarını, sahadan alınan tüm verileri, oluşturdukları sisteme girdiklerini söyledi.

26.02.2020Gündem
Tarihi Liman Han restorasyonunun ardından kültür ve sanat amaçlı olarak kullanılacak

Tarihi Liman Han restorasyonunun ardından kültür ve sanat amaçlı olarak kullanılacak

Kötüzemini sebebiyle denize doğru kayan ve bölgede ciddi tehlike oluşturan Eminönü'ndeki 113 yıllık Liman Han'ın restorasyonunda önemli bir aşamaya gelindi. İstanbul Ticaret Odası(İTO)'nın mülkiyetine sahip olduğu Liman Han ile ilgili olarak İTO Başkanı Şekib Avdagiç, "Burada 4 bin metrekareyi aşkın bir bina tekrar kullanıma kazandırılmış olacak. İTO bu eseri, tamamen kültür ve sanat ağırlıklı kullanacak" dedi.

26.02.2020Gündem
Bursada tehlike saçan bina yıkıldı

Bursa'da tehlike saçan bina yıkıldı

Osmangazi Belediyesi, geçtiğimiz günlerde çıkan yangında büyük zarar gören ve vatandaşlar için tehlike oluşturan Güneybudaklar Mahallesi’ndeki iki katlı evi yıktı.

14.02.2020Gündem
Adanada duvarı çöken binanın yıkılma tehlikesi var

Adana'da duvarı çöken binanın yıkılma tehlikesi var

ADANA'nın Seyhan ilçesinde, duvarında çökme meydana gelen, 3 katlı eski ve boş binanın çevresine, yıkılma tehlikesi olduğu gerekçesiyle güvenlik şeridi çekildi. Binanın bulunduğu sokak, yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

6.02.2020Gündem
Deprem sonrası son durum... Bakan Kurumdan açıklama

Deprem sonrası son durum... Bakan Kurum'dan açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Elazığ genelinde hasar tespit çalışmalarının yüzde 85'ini tamamlamış bulunmaktayız. İnşallah yarın itibarıyla hasar tespitin büyük bölümünü tamamlamış olacağız." dedi.

4.02.2020Gündem
Anavarza Antik Kentinin Zafer Takı ziyaretçilerini bekliyor

Anavarza Antik Kenti'nin 'Zafer Takı' ziyaretçilerini bekliyor

Anadolu'nun en önemli yerleşim yerlerinden Anavarza Antik Kenti'nde, Romalıların 3. yüzyılda Perslere karşı kazandığı zaferin anısına inşa ettirilen "Zafer Takı" olarak adlandırılan kapıda restorasyon çalışmaları tamamlandı.

3.02.2020Seyahat
Bakan Kurum, depremde hasar gören evlerde inceleme yaptı

Bakan Kurum, depremde hasar gören evlerde inceleme yaptı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ'da depremde hasar gören evlerde incelemelerde bulundu.

1.02.2020Gündem
Sahibinden ucuza ağır hasarlı ev

Sahibinden ucuza ağır hasarlı ev

Ülke gündemi deprem olsa da her an yıkılacak evlerde yaşam maalesef sürüyor. İstanbul Fikirtepe’de kentsel dönüşüm için boşaltılan evleri yabancılar 400-500 liraya kiralıyor. Harabe evler kiraların düşük olması nedeniyle tercih ediliyor. Kağıt toplayarak geçimini sağlayan aileler de terk edilen evlere sığınmış. “Ev başımıza yıkılacak korkusundan gece nöbet tutuyoruz” diyen bölge sakini durumlarını ‘çaresizlik’ olarak açıklıyor.

31.01.2020Ekonomi
Diyarbakırda 30 binada hasar tespit edildi, 2 katlı bina boşaltıldı

Diyarbakır'da 30 binada hasar tespit edildi, 2 katlı bina boşaltıldı

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde belediye ekiplerince yapılan incelemede 30 binada hasar tespit edildi. Yıkılma tehlikesi bulunan 2 katlı bir bina tahliye edildi.

29.01.2020Gündem
Elazığda hasarlı binalarda yıkım çalışmaları sürüyor

Elazığ'da hasarlı binalarda yıkım çalışmaları sürüyor

Elazığ'da yaşanan 6.8'lik depremin ardından merkezde yıkılma tehlikesi oluşan binalarda yıkım çalışmaları geceden itibaren sürüyor.

28.01.2020Gündem