MENÜ

Yiğit Bulut

Yiğit Bulut ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yiğit Bulut haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 905 Yiğit Bulut haberi bulunmuştur.

Yiğit Bulut 1972; Keşan, Edirne doğumlu, Türk finans analisti, bankacı, köşe yazarı ve sunucudur. 2009-2012 dönemleri arasında Habertürk TV'de genel yayın yönetmenliği yapmıştır. Temmuz 2013'te Başbakanlık Başdanışmanlığı'na atanmıştır. 30 Ağustos 2014 tarihinde ise Cumhurbaşkanlığı başdanışmanlığına getirilmiştir.

Yiğit Bulut Haberleri

Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin merakla beklediği corona virüsü toplantısı sonrasında çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında, "Mecburiyeti olmayan hiçbir vatandaşımız, tehdit ortadan kalkana kadar, evinden çıkmamalı, kimseyle temas etmemelidir" dedi. Erdoğan ayrıca 76 yaş üstü emekli vatandaşların eğer isterlerse emekli maaşlarını evlerinden alabileceklerini söyledi.

18.03.2020Gündem
Ali Babacan: Hedefimiz 2019 sonu partiyi kurmak

Ali Babacan: Hedefimiz 2019 sonu partiyi kurmak

Yeni parti kurma hazırlığındaki Ali Babacan, ülkenin öncelikleri sorunlarına çözüm amacıyla projeler ürettiklerini belirterek, “Türkiye’nin bugün genel anlamda ifade özgürlüğü, adalet ve ekonomi sorunları var. Bunları çözmek için çalışacağız. Hedefimiz 2019 sonunda partiyi kurmak” dedi.

28.11.2019Gündem
Ev yandı, 3 yaşındaki Yiğitten acı haber geldi

Ev yandı, 3 yaşındaki Yiğit'ten acı haber geldi

Sakarya'nın Geyve ilçesinde 2 katlı evde elektrik kontağından çıkan yangında 3 yaşındaki Yiğit Bulut yaşamını yitirdi.

22.10.2019Gündem
‘Pahalı satışı önleyeceğiz’

‘Pahalı satışı önleyeceğiz’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün yaklaşık iki saat süren ekonomi zirvesinde, fiyat istikrarının sağlanmasının önemini vurgulayarak, 'Vatandaşın şikâyetlerini alıyoruz. Talimatı verdim, pahalı satışı önleyeceğiz' dedi. Erdoğan, kıdem tazminatı konusunda da 'Kimsenin mağdur edilmesini istemiyoruz. Bu konunun üç ayağı var, mutabakat esastır, tüm boyutlarıyla istişare ederek karar vereceğiz' açıklaması yaptı.

17.04.2019Gündem
Türk Telekom Olağanüstü Genel Kurulu gerçekleşti

Türk Telekom Olağanüstü Genel Kurulu gerçekleşti

Türk Telekom, yeni hissedarının katılımıyla olağanüstü genel kurul toplantısını gerçekleştirdi - Şirketin yönetim kurulu üye sayısı 12'den 9'a indirildi.

25.01.2019Ekonomi
Türk Telekom, yeni hissedarının katılımıyla olağanüstü genel kurulunu gerçekleştirdi

Türk Telekom, yeni hissedarının katılımıyla olağanüstü genel kurulunu gerçekleştirdi

Türk Telekomünikasyon A.Ş. yeni hissedarı Levent Yapılandırma Yönetimi A.Ş.’ye hisse devir işlemlerinin geçen ay tamamlanmasının ardından ilk genel kurulunu 25 Ocak Cuma günü Ankara’da gerçekleştirdi. Şirketin önceden planlanarak kamuoyuna duyurulan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, Ankara’daki Genel Müdürlük Kültür Merkezi’nde yapıldı.

25.01.2019Teknoloji
Türk Telekomun Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan oldu

Türk Telekom'un Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan oldu

Türk Telekomünikasyon AŞ'nin (Türk Telekom) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan oldu.

23.12.2018Teknoloji
Son dakika... Türk Telekomda yeni dönem

Son dakika... Türk Telekom'da yeni dönem

Türk Telekom'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) önemli bir açıklama geldi. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Ojer Telekom'un Türkiye'deki bazı bankalara olan borcu nedeni ile yüzde 55 hissenini devri yapıldı. Türk Telekom'un yeni Yönetim Kurulu Başkanı da Ömer Fatih Sayan oldu.

22.12.2018Ekonomi
Ekonomi Politikaları Kurulu bugün ilk toplantısını gerçekleştirecek

Ekonomi Politikaları Kurulu bugün ilk toplantısını gerçekleştirecek

Ekonomi Politikaları Kurulu(EPK) bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirecek.

25.10.2018Ekonomi
Kurullara 76 atama

Kurullara 76 atama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Politika Kurulları’na atamaları yaptı. 76 kişi arasında SADAT kurucusu Adnan Tanrıverdi, TAİK Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, Orhan Gencebay ile Hülya Koçyiğit, tarihçi Murat Bardakçı gibi dikkat çeken isimler yer aldı.

9.10.2018Gündem
İşte, Ekonomi Politikaları Kurulu üyeleri

İşte, Ekonomi Politikaları Kurulu üyeleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla Ekonomi Politikaları Kurulu'nun atamaları gerçekleşti. Eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kurul üyesi olarak tayin edildi.

9.10.2018Ekonomi
Son dakika... Gece yarısı flaş atama kararları

Son dakika... Gece yarısı flaş atama kararları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarına yapılan atamalar Resmi Gazete'de yer aldı. Cumhurbaşkanı kararıyla, Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki 9 ayrı kurula 76 isim atandı. Politika kurullarına atanan isimler arasında Mehmet Ali Yalçındağ, Alev Alatlı, Prof. Dr. İskender Pala, Murat Bardakçı, Orhan Gencebay, Rasim Özdenören ve Prof. Dr. Ümit Meriç de bulunuyor.

8.10.2018Gündem
Stratejik ortaklığımız ticaretle güçlenecek

Stratejik ortaklığımız ticaretle güçlenecek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Beştepe’de ABD’li 30 şirketin Türkiye yöneticileriyle buluştu. Erdoğan, “Stratejik ortaklığımız yatırım ve ticaret ile güçlenecek. Bozulan ilişkilerin kopmamasında en büyük sebeplerinden biri de iki ülke arasındaki güçlü ekonomik bağlardır”diye konuştu.

19.09.2018Gündem
Başkan Erdoğan, vekili Albayrak

Başkan Erdoğan, vekili Albayrak

Türkiye Varlık Fonu’nun yönetim yapısı değişti. Resmi Gazete’de dün yayınlanan Cumhurbaşkanı kararına göre Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Varlık Fonu Başkanı olurken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ise Varlık Fonu Başkanvekili oldu. Yönetim Kurulu üyeliklerine Selim Arda Ermut, Hüseyin Aydın, Rifat Hisarcıklıoğlu, Erişah Arıcan, Fuat Tosyalı ve Zafer Sönmez atandı. Genel Müdür, Zafer Sönmez oldu.

12.09.2018Ekonomi
Türk Telekom yönetimine yeni üye

Türk Telekom yönetimine yeni üye

Türk Telekom’un bugün yapılan olağanüstü genel kurulunda yönetim kurulu üyeleri seçildi. Yönetim kuruluna bir önceki yönetimden farklı olarak Sefer Turan girdi.

19.07.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanlığından flaş açıklama: Sızmak istediler püskürtüldü

Cumhurbaşkanlığı'ndan flaş açıklama: Sızmak istediler püskürtüldü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kalın, "Afrin’e sızma girişimleri püskürtüldü. Bundan terör örgütünün de birtakım dersler çıkarması gerekir" dedi.

7.03.2018Gündem
Çekyat mı bu Çekya diye bir şey yok, onun sahibi Almanya

"Çekyat mı bu? Çekya diye bir şey yok, onun sahibi Almanya"

Yiğit Bulut, Çekya'nın terörist elebaşı Salih Müslim'i serbest bırakmasına tepki gösterirken "Çekya diye bir şey yok, onun sahibi Almanya" ifadesini kullandı.

2.03.2018Gündem
Varlık Fonu sil baştan

Varlık Fonu sil baştan

Varlık Fonu Başkanı Mehmet Bostan, görevinden alındı ve yerine geçici olarak Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Varlık Fonu yöneticisi Himmet Karadağ atandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Varlık Fonu’nda arzulanan sürecin olmadığını, fonun reorganize edilmesinin şart olduğunu söyledi.

8.09.2017Ekonomi
Son dakika... Türkiye Varlık Fonu Başkanı Mehmet Bostan görevden alındı iddiası

Son dakika... Türkiye Varlık Fonu Başkanı Mehmet Bostan görevden alındı iddiası

Üst düzey bir yetkili, Türkiye Varlık Fonu (TVF) Başkanı Mehmet Bostan'ın dün itibarıyla görevinden alındığı ve yerine bir süreliğine Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ'ın vekaleten getirildiğini söyledi.

7.09.2017Ekonomi
Hatice Karahan Cumhurbaşkanının ekonomi başdanışmanı oldu

Hatice Karahan Cumhurbaşkanı'nın ekonomi başdanışmanı oldu

Yiğit Bulut ve Cemil Ertem'den sonra Yenişafak Gazetesi yazarı Doç. Dr. Hatice Karahan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomi başdanışmanı oldu.

6.07.2017Gündem
Piyasalarda da ‘Varlık’ gösterecek

Piyasalarda da ‘Varlık’ gösterecek

TÜRKİYE Varlık Fonu (TVF) kendi içinde 4 alt fon kurdu. Bunlar ‘Piyasa İstikrar ve Denge Fonu’, ‘KOBİ Finansman Fonu’, ‘Lisans ve İmtiyaz Fonu’ ile ‘Maden Alt Fonu’ oldu.

2.06.2017Ekonomi
2017 büyümesi ile ilgili önemli açıklama

2017 büyümesi ile ilgili önemli açıklama

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Ekonomi Başdanışmanı Yiğit Bulut, TRT'de katıldığı canlı yayında referandumun ardından piyasaları şu sözlerle değerlendirdi:

17.04.2017Ekonomi
Saray’da gündem istihdam seferberliği

Saray’da gündem istihdam seferberliği

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın TÜİSAD heyetiyle görüşmesinde TOBB Ekonomi Şurası’nda başlatılan istihdam seferberliği gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seferberliğe destek istediği TÜSİAD, kampanyaya destek vereceğini açıkladı.

21.02.2017Ekonomi
Renkli Sayfalar sunucuları Lerzan Mutlu - Şule Zeybek kimdir

Renkli Sayfalar sunucuları Lerzan Mutlu - Şule Zeybek kimdir?

Şule Zeybek ve Lerzan Mutlu Kanal D'nin sevilen programı Renkli Sayfalar’ın yeni sunucuları oldu. Sunucularıyla birlikte formatını da değiştiren Renkli Sayfalar’da başarılı sunucu Şule Zeybek ve ünlü şarkıcı Lerzan Mutlu’ya Op.Dr. Aytuğ Kolankaya eşlik ediyor. Peki, Renkli Sayfalar’ın yeni sunucuları Şule Zeybek ve Lerzan Mutlu kimdir? İşte, iki başarılı isim hakkında merak edilenler!

21.02.2017Televizyon
Şule Zeybek kimdir Kaç yaşında

Şule Zeybek kimdir? Kaç yaşında?

Şule Zeybek, son zamanların en popüler sunucularından biri oldu. En son Ben Bilmem Eşim Bilir’in sunuculuğunu üstlenen Şule Zeybek, kariyerine metin yazarı olarak başlasa da sunuculukta başarılı olmuştur. Peki, Şule Zeybek kimdir? Kaç yaşında?

16.02.2017Kelebek
10 soruda Varlık Fonu

10 soruda Varlık Fonu

Ziraat Bankası, PTT, BOTAŞ, TPAO, Çay İşletmeleri gibi kurumların önceki gece devredildiği Varlık Fonu’na dün de THY, Halkbank dahil toplam 14 şirketin bir bölüm hisseleri ile 46 taşınmaz devredildi. Peki Varlık Fonu nasıl çalışacak? İşte Varlık Fonu ile ilgili merak edilenler...

6.02.2017Ekonomi
Değeri şimdiden 31 milyarı aştı

Değeri şimdiden 31 milyarı aştı

Ağustos ayında 50 milyon lira sermaye ile kurulan Türkiye Varlık Fonu’nun (TVF) bünyesine girin kamu şirketi ve taşınmazların sayısı hızla artıyor. Dün itibariyle 14 şirket ve 2.2 milyon metrekareyi aşan toplam 46 taşınmazın devredildiği fonun büyüklüğü Savunma Sanayinden üç aylığına aktarılan 3 milyar liralık kaynak da eklendiğinde 31.3 milyar liraya ulaştı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, fonun hedefinin 200 milyar dolar olduğunu açıklamıştı.

6.02.2017Ekonomi
Büyük projelere kaynak aranacak

Büyük projelere kaynak aranacak

Ziraat Bankası, THY THYAO.IS, Halkbank HALKB.IS, Borsa İstanbul, BOTAŞ ve TPAO gibi bazı kuruluşların kamuya ait hisseleri Türkiye Varlık Fonu'na (TVF) devredilirken, bu şirketlerin hisseleri teminat gösterilerek yapılması planlanan büyük projelere yurtdışından kaynak aranacak.

6.02.2017Ekonomi
Varlık Fonuna devredildiler... Ziraat Bankası, Borsa İstanbul, THY, Eti Maden, TPAO...

Varlık Fonu'na devredildiler... Ziraat Bankası, Borsa İstanbul, THY, Eti Maden, TPAO...

Türk Hava Yolları (THY) ve Halkbank'ın da Başbakanlık Özelleştirme İdaresi'nin sahip olduğu payların özelleştirme kapsam ve programından çıkartılarak Türkiye Varlık Fonu'na devredileceği açıklandı. THY'nin yüzde 49.12'si ile Halkbank'ın yüzde 51.11'i Varlık Fonu'na devredilecek. Dün de Ziraat Bankası, Borsa İstanbul, Botaş, Türk Telekom’daki Hazine’nin yüzde 6.68’lik hisse Bakanlar Kurulu kararıyla bir süre önce kurulan Varlık Fonu’na devredilmişti. Ayrıca, Savunma Sanayi Destekleme Fonu’nun 3 milyar lirası da 3 ay süresince Fon’un kullanımına açıldı. Daha önce Fon’a Milli Piyango ve şans oyunları devredilmişti

5.02.2017Ekonomi
Kampanyanın beyin takımı

Kampanyanın beyin takımı

AK Parti yönetimi art arda yaptığı toplantılarda, TBMM’de kabul edilen ve önceki akşam Cumhurbaşkanlığı’na teslim edilen Anayasa değişikliği için referandumda özellikle kararsız seçmenin nasıl ikna edileceğine dair strateji geliştirmeye çalışıyor. Bu amaçla kampanyanın strateji ekibi de belirlendi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda başdanışmanlık görevini yürüten 4 isimle partiden 1 bakan ve 3 vekil kampanyanın beyin takımını oluşturacak.

3.02.2017Gündem
Saray’da dolar zirvesi

Saray’da dolar zirvesi

DOLARDA hareketlik sürerken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında sürpriz bir “Ekonomi Zirvesi” yapıldı.

16.01.2017Ekonomi
TCMB faizi değiştirmez

'TCMB faizi değiştirmez'

Goldman Sachs, TCMB'nin yarın yapacağı Para Politikası Kurulu'ndan faiz değişikliği çıkmayacağına inanıyor.

19.12.2016Ekonomi
Bugün 35 şehidi son yolculuklarına uğurladık

Bugün 35 şehidi son yolculuklarına uğurladık

Türkiye Beşiktaş'taki alçak terör saldırısında şehit düşen evlatlarını son yolculuğuna uğurluyor. Kalleş saldırılarda 37'si polis, 7'si sivil 44 vatandaş şehit oldu. 90 kişinin hastanelerdeki tedavileri sürüyor. Bazı şehitlerin cenazeleri dün toprağa verilmişti. Bugün de Muş'tan İzmir'e, Sinop'tan Adana, Konya'dan Şanlıurfa'ya 35 şehit için 24 farklı şehirde cenaze töreni düzenlendi.

12.12.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Yiğit Bulut, Babacan’a tam da istediğini verdi!

Parti kurmak için hazırlıklar yapan Ali Babacan’ın canı bugünlerde ne ister?

11.08.2019

Elle taciz eden kanal yöneticisi kimdi, onu hiç merak etmediniz mi

AYNI cümleleri bir kere daha, hem de bu defa daha açık bir ifadeyle okuyunca merak ettim:

5.07.2018

İdam geri getirilemez

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın önceki gün Kocaeli’nde Selahattin Demirtaş’tan kendisini suçlayıcı ifadelerle söz ederken meydandan ‘idam’ sloganlarının yükselmesinden sonra söylediği “Parlamento bunlarla ilgili kararı bana göndermiş olsaydı, ben bunu çoktan onaylardım” sözü üzerine DSP’li eski Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk dün bir açıklama yaptı ve dedi ki:

12.06.2018

Telekinetik sert madde Kemer'de sahile vurdu

DÜN gazetelerde o fotoğrafı görünce, onun yakasına yapışıp sormayı çok istedim.

15.11.2017

Gibi gibi

- ESTİK gürledik ama bir türlü yağamadık gibi gibi...

25.09.2017

Bana en heyecan veren duygu özgürlük!

Çok açık. Perdesi yok. Fitresi yok. Gözünü dikiyor anlatıyor. Gözünü dikiyor, soruyor. Ve çok güzel gülüyor. Gülünce gözleri kayboluyor. Ve çok iyi röportajcı. Meraklı bir kedi. Ve özgür, çok özgür. O kadar ki, “Ne seks ne para ne mevki ne de başka bir şey… Hayatta bana en heyecan veren duygu özgürlük” diyor.

19.05.2017

Yüzleri güldüren harika bir hareket

VALLAHİ ne yalan söyleyeyim, bu fotoğrafa bakarken Yiğit aklıma geldi.

1.03.2017

Varlık Fonu

HÜKÜMET bütçe dışında milyarlarca liralık kurum ve kaynaklardan oluşan “Türkiye Varlık Fonu” (TVF) adıyla bir anonim şirket oluşturdu.

6.02.2017

Şimdi Varlık Fonu. Ya sonra?

Dünkü, 6 Şubat'taki Resmi Gazete'de Varlık Fonu'na devredilen kamu şirketlerinin listesini okuduğum zaman aklıma ilk gelen neydi biliyor musunuz?

6.02.2017

Alçak katile dair sekiz saptama

BİR: Haşhaş çekmişlere özgü bir donukluğu, körü körüne inanmışlara özgü bir özgüveni, arkadan vuranlara özgü bir sinsiliği var.

20.12.2016

Ajan Buğulama ve Mıhlama’yı ifşa ediyorum!

CUMHURBAŞKANI Başdanışmanı Yiğit Bulut’un televizyonda “Türkiye’de yemek programı yapan yabancılar ajanlık yapıyor” dediğini duyunca, anneannemin rahmetli komşusu Şeymaanım’ın ifadesiyle “Şırakn!” diye bayılıyordum.

10.12.2016