EKSTRA
MENÜ

Yetki Belgesi

Yetki Belgesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yetki Belgesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.883 Yetki Belgesi haberi bulunmuştur.

Yetki Belgesi Haberleri

İkinci el teknolojik ürünlerde yeni dönem başlıyor Üç firmaya yetki verildi...

İkinci el teknolojik ürünlerde yeni dönem başlıyor! Üç firmaya yetki verildi...

Ticaret Bakanlığı'nca, kullanım ömrünü tamamlamayan ikinci el teknolojik ürünlerin tekrar ekonomiye kazandırılması için "yenileme merkezi" olarak ilk yetkiler verildi.

6.06.2021Ekonomi
Scooter kullanımına yeni düzenleme

Scooter kullanımına yeni düzenleme

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin toplantısında scooter kullanımı ile ilgili yeni düzenleme getirildi.

4.06.2021Gündem
Finansman gider kısıtlaması uygulamalarında yüklenilen KDV indirim konusu yapılabilecek

Finansman gider kısıtlaması uygulamalarında yüklenilen KDV indirim konusu yapılabilecek

Gelir ve kurumlar vergisi uygulamasında finansman gider kısıtlaması uygulanan tutarlara ilişkin yüklenilen KDV’nin indirim konusu yapılabilmesine ilişkin düzenlemeye gidildi.

3.06.2021Ekonomi
5 firma e-skuter yetki belgesi aldı

5 firma e-skuter yetki belgesi aldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, kullanımı giderek yaygınlaşan elektrikli skuter işletmeciliği yapılabilmesi için kurallar getirdi.

3.06.2021Ekonomi
5 firmaya e-skuter işletmeciliği yetki belgesi verildi

5 firmaya e-skuter işletmeciliği yetki belgesi verildi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından, paylaşımlı e-skuter işletmeciliği faaliyeti kapsamında şartları sağlayan 5 firmaya yetki belgesi düzenlendi.

2.06.2021Ekonomi
İkinci el otoda ekspertizsiz satışa ceza

İkinci el otoda ekspertizsiz satışa ceza

Ticaret Bakanlığı, 2. el oto satışında ekspertiz raporu olmadan satış yapan işletmelere ceza kesileceğini duyurdu. Kurala uyulmaması halinde idari para cezası uygulanacağı, aykırılığın devamı halinde taşıt alım satımına ilişkin yetki belgesinin iptal edilebileceği ifade edildi.

27.05.2021Ekonomi
İpotek nedir İpotek nasıl yapılır ve kaldırılır

İpotek nedir? İpotek nasıl yapılır ve kaldırılır

Bankalar yahut herhangi bir alışveriş ilişkisi sebebiyle alacaklı konumundaki kişiler, bu alacaklarını garanti altına almak amacıyla bazı yöntemlere başvururlar. Bu yöntemlerden biri de ipotek olmaktadır. Sizin için İpotek nedir? İpotek nasıl yapılır ve kaldırılır sorularının yanıtlarını tüm detayları ile derledik.

24.05.2021Araştırma
Güneş enerjisinde mini YEKA yarışmaları yarın devam edecek

Güneş enerjisinde mini YEKA yarışmaları yarın devam edecek

Güneş enerjisinde mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları yarışmalarına ilişkin program kapsamında 24-27 Mayıs'ta toplam 740 megavat kapasite tahsisi için 55 yarışma gerçekleştirilecek.

23.05.2021Ekonomi
Yatırımcıya foreks uyarısı

Yatırımcıya foreks uyarısı

Son dönemde foreks piyasasında yaşanan dolandırıcılık olaylarında bir artış yaşanıyor.

22.05.2021Ekonomi
Güneş enerjisinde mini YEKA yarışmaları, 24 Mayıstan itibaren devam edecek

Güneş enerjisinde mini YEKA yarışmaları, 24 Mayıs'tan itibaren devam edecek

Güneş enerjisinde mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) yarışmalarına ilişkin program kapsamında 24-27 Mayıs tarihlerinde 55 yarışma gerçekleştirilecek.

18.05.2021Ekonomi
Son dakika... Muharrem İnce parti kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığına verdi Memleket Partisi kuruldu

Son dakika... Muharrem İnce parti kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na verdi! Memleket Partisi kuruldu

Son dakika haberine göre Muharrem İnce’nin başlattığı ”Memleket Hareketi”nin partileşme sürecinde tamamlandı. İnce partisinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na verdi. Memleket Partisi Sözcüsü Gaye Usluer, Memleket Partisi yönetim kurulunu açıkladı.

17.05.2021Gündem
Skuter’da ilk yetki belgesini BinBin aldı

Skuter’da ilk yetki belgesini BinBin aldı

Kullanımı giderek artan skuter’lar için 14 Nisan 2021’de Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Elektrikli Skuter Yönetmeliği’ ile faaliyet ve kullanıma ilişkin düzenleme getirildi.

6.05.2021Ekonomi
Gayrimenkul zengini Tatlıcı ailesinde miras kavgası

Gayrimenkul zengini Tatlıcı ailesinde miras kavgası!

Gayrimenkul zengini Tatlıcı ailesinin mirasından pay almak için geçtiğimiz yıllarda başvuru yapan Murat Levent Tatlıcı’nın Amerikalı eşi Donna Marie Tatlıcı, kayınvalidesi Sevil Tülin Turner’e dava açtı. Amerikalı gelin, eşi Levent Tatlıcı’nın ölmeden 4 ay önce ABD’de hazırladığı vasiyetnamenin Türkiye’de de tanınmasını istedi.

6.05.2021Ekonomi
İstanbul İSKİ su abonelik kapatma nasıl yapılır İSKİ abonelik iptali için yapılacak işlemler

İstanbul İSKİ su abonelik kapatma nasıl yapılır? İSKİ abonelik iptali için yapılacak işlemler

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi kısaca İSKİ, 1981 yılında kurulmuş olup 1984’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin himayesine girmiştir. İSKİ, İstanbul’da ikamet edenlere içme suyu temin etmek, atık suları toplamak, arıtmak, uzaklaştırmak, su havzalarını muhafaza etmek ve dereleri ıslah etmek görevlerini üstleniyor. İstanbulluların su abonelik işlemlerini başlatmakta olduğu gibi abonelik kapatma ve iptali işlemleri de İSKİ nezdinde başarıyla gerçekleştiriliyor. Peki, İstanbul İSKİ su abonelik kapatma nasıl yapılır? İSKİ abonelik iptali için yapılacak işlemler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Araştırma
İstanbul BEDAŞ elektrik abonelik nereden açtırılır CK Boğaziçi Elektrik başvuru için gerekli evraklar / Belgeler nelerdir

İstanbul BEDAŞ elektrik abonelik nereden açtırılır? CK Boğaziçi Elektrik başvuru için gerekli evraklar / Belgeler nelerdir?

Elektrik kullanımında abonelik önemli bir konudur. Çünkü abonelik olmadan günümüzde sunulan herhangi bir hizmetten yararlanılması mümkün olmamaktadır. Sizin için İstanbul BEDAŞ Elektrik abonelik nereden açtırılır? CK Boğaziçi Elektrik başvuru için gerekli evraklar / belgeler nelerdir konu başlıklarını detayları ile derledik.

5.05.2021Araştırma
Tatil yapmak isteyenler dikkat Yazlık kiraları sezonluk 400 bin liraya yükseldi

Tatil yapmak isteyenler dikkat! Yazlık kiraları sezonluk 400 bin liraya yükseldi

Yaz aylarını kalabalıktan uzak, izole şekilde geçirmek isteyenler serveti gözden çıkarmak zorunda kalıyor. Çeşme, Bodrum, Marmaris gibi tatil bölgelerinde sezonluk kiralar 400 bin liraya ulaştı. Kiralar peşin ve döviz olarak elden olarak teslim edilmesi de talep ediliyor. Böylece hem haksız kazanç hem de devlete vergi vermeme durumu ortaya çıkıyor.

22.04.2021Ekonomi
İlkokul mezunları emlakçı olabilecek

İlkokul mezunları emlakçı olabilecek

Taşınmaz ticaretinde emlak işletmesine yetki belgesi verilebilmesi için işletme sahibinin en az ilköğretim mezunu olması gerekecek.

16.04.2021Ekonomi
Kuyumculara yetki belgesi şartı

Kuyumculara yetki belgesi şartı

Ticaret Bakanlığı, kuyumcu açma ve kapamayı kurallara bağladı. Artık yetki belgesi olmayan kuyumcu açamayacak.

15.04.2021Ekonomi
Elektrikli skuter’da kurallar belli oldu

Elektrikli skuter’da kurallar belli oldu

Son dönemde vatandaşlar tarafından özellikle kaldırımlarda düzensiz şekilde park edilen ve şikâyet konusu olan paylaşımlı elektrikli skuter (e-skuter) işletmeciliği yapacak firmalar ile kullanıcıların uyması gereken kuralları belirleyen ‘Elektrikli Skuter Yönetmeliği’ Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

15.04.2021Ekonomi
Kuyumculuğa kural getirildi

Kuyumculuğa kural getirildi

Ticaret Bakanlığı'nın açıkladığı yönetmeliğe göre kuyum ticareti, yalnızca yetki belgesine sahip kuyum işletmeleri tarafından yapılacak.

14.04.2021Ekonomi
E-skuter yönetmeliği yayımlandı İşte getirilen yeni kurallar

E-skuter yönetmeliği yayımlandı! İşte getirilen yeni kurallar

Ülkemizde hızla çoğalan ve çoğu zaman trafiği tehlikeye düşürecek şekilde kullanımda bulunanlar nedeniyle Elektrikli Skuter Yönetmeliği yayımlandı.

14.04.2021Ekonomi
Ticaret Bakanlığı bazı iş ve işlemlerde imza sirküleri şartını kaldırdı

Ticaret Bakanlığı bazı iş ve işlemlerde imza sirküleri şartını kaldırdı

Ticaret Bakanlığı, ticari hayata ilişkin bazı iş ve işlemlerde noter onaylı imza sirküleri getirilmesi şartını aramayacak.

10.04.2021Ekonomi
Mart ayı rekor getirdi

Mart ayı rekor getirdi

Türkiye otomotiv pazarı geçtiğimiz yıla oranla ilk 3 ayda yüzde 60’lık büyüme yakalayarak 198 bin 600 adede ulaştı. Otomobil ve hafif ticari satışlarının 96 bin seviyesinin üzerine çıktığı mart ayı ile birlikte 2021 ilk çeyreği, tüm zamanların en yüksek satış rakamına ulaştı.

3.04.2021Ekonomi
Kuyumculara 500 gram altın teminat şartı kalktı

Kuyumculara 500 gram altın teminat şartı kalktı

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık "500 gram altın teminatı şartı Bakan Pekcan’ın direktifiyle taslaktan çıkarıldı. Bu kararın özellikle mesleğimizdefaaliyet gösteren küçük esnafı korumak amacıyla alındığının bilinmesini isteriz” dedi.

18.03.2021Ekonomi
Valilik açıkladı: İzmir için flaş HES kodu kararı Birçok alanda zorunlu olacak

Valilik açıkladı: İzmir için flaş HES kodu kararı! Birçok alanda zorunlu olacak

Türkiye koronavirüs risk haritasına göre, ’yüksek risk’ grubunda yer alan İzmir’de, İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından ’HES’ uygulamasıyla ilgili yeni karar alındı. Karar kapsamda tüm kamu kurum ve kuruluşlarında, mahalle ve semt pazarlarında, konaklama tesisleri gibi birçok alanda HES kodu kontrollerinin yapılması zorunlu hale getirildi.

13.03.2021Gündem
Kırmızı listedeki iki ilde sıkı tedbir Etkinlikler yasaklandı... HES kodu zorunlu hale getirildi

Kırmızı listedeki iki ilde sıkı tedbir! Etkinlikler yasaklandı... HES kodu zorunlu hale getirildi

'Çok yüksek riskli' illerden Aksaray ve Sakarya'da koronavirüs tedbirleri sıkılaştırılıyor. Bu kapsamda Aksaray'da berber, kuaför, güzellik salonu, güzellik merkezleri, nikah salonu, düğün salonu ve kütüphane girişlerde HES kodu zorunluluğu getirilirken, Sakarya'da ise belli gün veya saatte mağazalarda yapılan kampanya ve çekiliş gibi etkinliklerin yapılmamasına karar verildi.

11.03.2021Gündem
HES kodu nasıl alınır Ankara için yeni HES kodu kararı

HES kodu nasıl alınır? Ankara için yeni HES kodu kararı!

Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, bazı iş yerleri, sosyal ve kültürel aktivite merkezleri ile kütüphane, spor salonları ve spor merkezlerine girişlerde HES kodu zorunluluğu getirildi. Peki, HES kodu nasıl alınır?

10.03.2021Gündem
Son dakika haberler: Valilik duyurdu: Ankarada bu noktalarda HES kodu zorunlu olacak

Son dakika haberler: Valilik duyurdu: Ankara'da bu noktalarda HES kodu zorunlu olacak!

Son dakika haberi... Ankara Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında koronavirüsle mücadele kapsamında yeni kararlar alındı. Buna göre; şehir içinde yolcu taşımacılığı yapılan B1, B2, D1, D2 ve D4 yetki belgeli toplu taşıma araçları, berber, kuaför, güzellik merkezi, nikah ve düğün salonları, kahvehane ve kıraathaneler, internet kafeler, tiyatro vb. kültürel aktivite yerleri, kütüphaneler ve spor salonları için Hayat Eve Sığar (HES) kodu sorgulaması zorunluğu getirildi.

9.03.2021Gündem
İkinci el otomobil piyasasında fiyatlar düştü

İkinci el otomobil piyasasında fiyatlar düştü

Mersin Oto Galericiler Sitesi Başkanı Murat Koçaçoğlu, ikinci el araç piyasasının düşüşe geçmesiyle piyasaların hareketlendiğini belirtti. Koçaçoğlu, dolandırıcılara karşı vatandaşları uyararak araçlarını yetkili bayilerden almasını istedi.

2.03.2021Haber
İkinci el otomobillerde fiyat düştü Piyasa hareketlendi

İkinci el otomobillerde fiyat düştü! Piyasa hareketlendi

Mersin Oto Galericiler Sitesi Başkanı Murat Koçaçoğlu, ikinci el araç piyasasının düşüşe geçmesiyle piyasaların hareketlendiğini belirtti. Koçaçoğlu, dolandırıcılara karşı vatandaşları uyararak araçlarını yetkili bayilerden almasını istedi.

2.03.2021Ekonomi
Kurbağa adam nedir İşte kurbağa adam olmanın şartları

Kurbağa adam nedir? İşte kurbağa adam olmanın şartları

"Kurbağa adamlar", zorlu görevlere sıkı bir eğitimle hazırlanıyor. Görev olmasa bile her gün dalış gerçekleştiren ekipler, suya atılan suç unsurları, boğulma vakaları, kayıplar, deniz kazaları gibi su altında her türlü suçun önlenmesine ve aydınlatılmasına yönelik çalışma yapıyor.. Sahil Güvenlik Komutanlığınca, kurbağa adam adaylarında bazı şartlar aranmaktadır. Peki, kurbağa adam nedir? İşte kurbağa adam olmanın şartları...

26.02.2021Gündem
İkinci el cep telefonlarında yeni dönem

İkinci el cep telefonlarında yeni dönem!

Türk Standardları Enstitüsü (TSE), kullanılmış cep telefonlarının ekonomiye kazandırılması ve güvenli bir şekilde kullanılması amacıyla; sertifikalandırılması, yenilenmesi ve satışa sunulması için ’İş Yerleri - Cep Telefonu (ikinci el) Yenileme Merkezleri İçin Kurallar’ standardını yayımladı.

17.02.2021Teknoloji
Araçlar kara teslim olmasın

Araçlar kara teslim olmasın

Türkiye’nin dört bir yanındaki yoğun kar yağışı ile birlikte kış lastiğinin önemi de yeniden gözler önüne serildi. Uzmanlar 7 derecenin altındaki her sıcaklıkta kış lastiğinin şart olduğunu vurguluyor. Bununla birlikte akü, soğutma sıvısı, cam sıvıları da kontrol edilmesi gerekenler arasında yer alıyor.

15.02.2021Ekonomi
Fırsatçılar şimdi de Volkswagen Caddy’i seçtiler 38 bin lira fazlasını istiyorlar…

Fırsatçılar şimdi de Volkswagen Caddy’i seçtiler! 38 bin lira fazlasını istiyorlar…

İkinci el araçların fiyatları yine sıfırları solladı. Türkiye’de henüz yeni satışa çıkan Volkswagen Caddy anında ikinci ele düştü ve ikinci el fiyatı sıfırın üstünde gerçekleşti.

31.01.2021Otomobil
Emlakçıların ucuz ev oyunu

Emlakçıların ucuz ev oyunu

Emlakçılar gerçek olmayan düşük fiyatlı ilanlarla tüketiciyi yanıltıyor. Amaç ev alma arifesinde olanları ofislere çekmek. Alıcı, ilan sitelerindeki bilgilere inanıp ofise gidince beğendiği evin satıldığı yalanı söyleniyor ve daha yüksek fiyatlı seçenekler için pazarlık başlıyor. Hatta vatandaştan imza alıp borçlandıran emlakçılar da bulunuyor.

31.01.2021Ekonomi
Egzoz cezası 2 bin 67 lira

Egzoz cezası 2 bin 67 lira

Egzoz emisyon ölçümü yaptırmayanlara uygulanacak ceza 2 bin 67 lira oldu.

10.01.2021Ekonomi
Aracı olan herkesi ilgilendiriyor Egzoz emisyon cezası 2 bin 67 lira

Aracı olan herkesi ilgilendiriyor! Egzoz emisyon cezası 2 bin 67 lira

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı denetiminde 81 ilde gerçekleştirilen egzoz emisyon ölçümlerinin ücretleri ve ölçüm yaptırmayanlar ile emisyon değerleri standartların üzerinde olan araçların sahiplerine uygulanan ceza miktarı artırıldı.

9.01.2021Ekonomi
Memurun ilginç rüşvet tarifesi

Memurun ilginç rüşvet tarifesi

Afyonkarahisar’da bir galericinin işlerini kısa sürede yapmak için memur rüşvet istedi. Rüşvet tarifesinde sucuk, sigara ve lokum da yer aldı.

7.01.2021Ekonomi
Resmi Gazete yayımlandı: İşte 2021de alkollü içkilere ilişkin tesis kurma, üretim ve proje tadilat izni bedelleri

Resmi Gazete yayımlandı: İşte 2021'de alkollü içkilere ilişkin tesis kurma, üretim ve proje tadilat izni bedelleri

Tarım ve Orman Bakanlığınca, 2021 yılına ilişkin alkollü içkilerde tesis kurma, üretim ve proje tadilat izni bedelleri tespit edildi.

31.12.2020Ekonomi
Türkiye Çevre Ajansı kuruldu Poşetlerle ilgili önemli karar

Türkiye Çevre Ajansı kuruldu! Poşetlerle ilgili önemli karar

Ajans, depozito yönetim sistemini kurma, kurdurma, işletme veya işlettirme, ilgili tarafların depozito yönetim sistemine dahil olmasını sağlama ve bunların yükümlülüklerini belirleme ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca belirlenen depozito bedeli, ücret ve teminatları alma ve iade etme faaliyetlerini yürütecek.

30.12.2020Ekonomi
Emlakçılıkta gerekli 100 saatlik eğitim için dersler başladı

Emlakçılıkta gerekli 100 saatlik eğitim için dersler başladı

Emlakçılık yapacaklar ve taşınmaz ticaretiyle uğraşacaklar için yeni dönem başlarken, ilgili yönetmelikle zorunlu kılınan en az 100 saatlik eğitimin çevrim içi alınabilmesine de imkan sağlandı.

27.12.2020Ekonomi
Tüketiciyi yanıltana ceza yağacak

Tüketiciyi yanıltana ceza yağacak

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da öngörülen idari para cezaları, 2021’de uygulanmak üzere yüzde 9.11’lik yeniden değerleme oranında yükseltildi.

27.12.2020Ekonomi
Tüketicilerin korunması için cezalar artırıldı

Tüketicilerin korunması için cezalar artırıldı

Tüketicilerin Korunmasına ilişkin kanundaki cezalara ilişkin yeniden değerleme oranı olan yüzde 9.11 artış uygulandı.

26.12.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

İlk gün: 'AKP içinden destek için çok sayıda mesaj geliyor'

Şimdi anlatacağım konuşmayı 3 gün geciktirerek yayınlıyorum.

1.01.2021