EKSTRA
MENÜ

Yeşilçam Oyuncuları

Yeşilçam Oyuncuları haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yeşilçam Oyuncuları hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 391 Yeşilçam Oyuncuları haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yeşilçam Oyuncuları Haberleri

Nuri Alço kariyer yolculuğunu anlattı: Yeşilçamda para kazanmak mümkün değildi

Nuri Alço kariyer yolculuğunu anlattı: Yeşilçam'da para kazanmak mümkün değildi!

Usta oyuncu Nuri Alço, Armağan Çağlayan'ın YouTube'da yayınlanan 'Dur Bi Dinle' programına konuk oldu. Kariyer yolculuğunu anlatan usta oyuncu, 'kazandığım paranın %70'ini film için harcıyordum. Yeşilçam'da rol alıp bugün çok zor durumda olan insanlar var' dedi.

4.08.2021Magazin
Yeşilçam dizisinin setinden ilk görüntüler geldi - Yeşilçam dizisi oyuncuları kimler

Yeşilçam dizisinin setinden ilk görüntüler geldi - Yeşilçam dizisi oyuncuları kimler?

Yeşilçam dizisinin setinden ilk görüntüler geldi. İzleyenleri 1960’lı yılların Türkiye’sine götürerek dönemin gölgesinde altın çağını yaşayan Yeşilçam Sineması’ndaki bir yapımcının mücadelesini gözler önüne serecek olan dizinin çekimlerinden ilk kareler yayınlandı. Çağatay Ulusoy’un başrolünde yer aldığı ‘Yeşilçam’ın kadrosunda deneyimli isimler var. Peki, Yeşilçam dizisi oyuncuları kimler?

10.03.2021Televizyon
Yeşilçam dizisi ne zaman başlayacak Yeşilçam dizisinin konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler

Yeşilçam dizisi ne zaman başlayacak? Yeşilçam dizisinin konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler

Yeşilçam dizisinin konusu ve oyuncuları, dizinin ilk tanıtımının yayınlanmasının ardından araştırılmaya başlandı. Başrolünde Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci'nin rol alacağı Yeşilçam dizisi, küllerinden doğmaya çalışan bir yapımcıyı anlatacak. Peki, Yeşilçam dizisi ne zaman başlayacak? İşte, Yeşilçam dizisinin konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler

13.02.2021Televizyon
Aile Şerefi oyuncuları yıllar sonra tekrar bir arada

Aile Şerefi oyuncuları yıllar sonra tekrar bir arada

Yeşilçam'ın 1976 yapımı "Aile Şerefi" filminin oyuncularından Itır Esen, Mahmut Cevher, Ahmet Sezerel, Cengiz Nezir ve Eriş Akman, film görselleriyle süslenen klasik araçların önünde fotoğraf çektirdi.

20.01.2020Keyif
Böyle bir adamın torunu olmak müthiş bir şey

Böyle bir adamın torunu olmak müthiş bir şey!

Melek Kentmen’in; dedesi Hulusi Kentmen’i anlattığı kitap raflarda... Efsanevi oyuncunun hayatına dair bilinmeyenleri gün yüzüne çıkaran kitabı konuşmak için torun Kentmen’le buluştuk: “Her şeyin göze hitap edenini severdi. Küsmesi meşhurdu. Hayatta bildiği ve çok önemsediği tek şey çalışmaktı.”

10.11.2019Hürriyet Pazar
Yeşilçam’dan bir yıldız daha kaydı Oyuncu Abdi Algül hayatını kaybetti

Yeşilçam’dan bir yıldız daha kaydı! Oyuncu Abdi Algül hayatını kaybetti

Yeşilçam'ın efsane isimlerinden Abdi Algül hayatını kaybetti.

1.10.2019Magazin
92 yaşındaki Eşref Kolçak: Ben çalışarak ölmek istiyorum

92 yaşındaki Eşref Kolçak: Ben çalışarak ölmek istiyorum

Yeşilçam’a Gönül Verenler Derneğinin 25 üyesi, usta oyuncu Eşref Kolçakı (92) tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Arkadaşlarını görünce duygulanan Eşref Kolçak, "Ben, çalışarak ölmek istiyorum" dedi.

1.02.2019Magazin
Yeşilçamın emektarından sitem: Festivali ağlayacak kadar özledim

Yeşilçam'ın emektarından sitem: Festivali ağlayacak kadar özledim

Antalya'da bu yıl 55’incisi düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali’ne davet edilmediğini belirten sinema sanatçısı Coşkun Göğen (72), "Festivali ağlayacak kadar özledim. İnsanlarla ya mezarlıkta ya da festivallerde bir araya gelebiliyoruz. Boynu bükük kaldık" dedi.

29.09.2018Keyif
Yeşilçamın iki efsane oyuncusu sinema öğrencileriyle buluştu

Yeşilçam'ın iki efsane oyuncusu sinema öğrencileriyle buluştu

Yeşilçam’ın iki efsane oyuncusu Türkan Şoray ve Ediz Hun, Türk Sineması Yaz Okulu programı kapsamında düzenlenen söyleşide 20 ülkeden sinema öğrencileriyle buluştu.

3.08.2018Kampüs
56 yıl önceden bir hukuk müsameresi

56 yıl önceden bir hukuk müsameresi

‘Türkiye’nin 1960’lı Yılları’nda politikadan spora, diplomasiden sanata, popüler kültürden magazine memleketin 10 yıllık serencamı layıkıyla anlatılıyor. Yassıada yargılamalarının detaylı bir okumasını sunması açısından da önemli olan çalışma, okura o dönemden günümüze uzanan ‘adalet’ arayışlarını hatırlamak için bir fırsat sunuyor.

12.10.2017Kitap Sanat
Geçmişten günümüze çocuk oyuncular

Geçmişten günümüze çocuk oyuncular

Geçmişten günümüze birçok filmde oynamış çocuk yıldızları sizin için derledik...

21.08.2017Etkinlikler
Türk Sineması’nın en tontiş 6 karakter

Türk Sineması’nın en tontiş 6 karakter

Türk sinemasında her bir dönem, eşsiz karakterler ve bu karakterlerin hayat verdiği benzersiz filmlerle dolu. Bu koca tarihin değerli oyuncularını ise saymakla bitirmek mümkün değil. Çünkü her biri, aynı zamanda toplumsal hafızamız olan sinema tarihimize katkısı tartışmasız olan isimler. Özellikle Yeşilçam oyuncuları arasında unutulmaz olan ve hala her izlediğimizde kalbimizi ısıtan öyle çok isim var ki...

11.05.2017Keyif
Yeşilçam oyuncuları üniversiteli oldu

Yeşilçam oyuncuları üniversiteli oldu!

Burak Ağdemir'in Yeşilçam Üniversitesi projesi Türk sinemasının ikonlarını üniversite öğrencisi olarak yorumluyor.

9.12.2016Kampüs
İZSİAD TSM Korosundan muhteşem konser

İZSİAD TSM Korosu'ndan muhteşem konser

İZMİR Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Türk Sanat Müziği Korosu, ikinci konserini verdi.

28.04.2016Ege
Kahpe olan Bizans değil, hayat | Sosyal medya Sümer Tilmaç için ağladı

'Kahpe olan Bizans değil, hayat' | Sosyal medya Sümer Tilmaç için ağladı

15 Temmuz 1948 Malatya doğumlu tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Sümer Tilmaç hayata gözlerini kapadı. Yeşilçam oyuncuları denen oyuncular grubundan gelip günümüz tiyatro ve sinema sektöründe tutunmuş sayılı isimlerden biri olan Tilmaç asla unutulmayacak. Kimimiz onu Meraklı Köfteci, Vatandaş Rıza, Ah Güzel istanbul, Gırgıriye, Kahpe Bizans gibi filmlerle kimi ise Süper Baba'yla hatırlayacak. Usta oyuncunun vefat haberi kısa sürede duyuldu. Sosyal medya tek yürek oldu ve üzüntüsünü böyle dile getirdi.

12.06.2015Kelebek
Mehmet Turgut: İnsanlar beni sevsin istiyorum

Mehmet Turgut: İnsanlar beni sevsin istiyorum

Aile boyu fotoğrafçı. İçindeki çocuğu öldürmeyen şanslı insanlardan. Ayrıca tam bir proje fabrikası. Sadece üretmiyor onları hayata da geçiriyor. Zor durumda olan Yeşilçam emektarlarına ne yapabilirim diye kafa yorup, "Alaportreler" ismini verdiği serginin tüm gelirini o emektarlara bağışlayacak kadar da hümanist. Ozzy Osbourne'dan Metallica'ya birçok efsanenin albüm kapaklarını çeken fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut sorularımı yanıtladı.

27.03.2014Kelebek
Ve Altın Koza heyecanı başladı

Ve Altın Koza heyecanı başladı

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce bu yıl 17- 23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 19’uncu Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali başladı.

17.09.2012Gündem
Yeşilçam’ın kaderi mi bu

Yeşilçam’ın kaderi mi bu

GEÇTİĞİMİZ gün Beyoğlu’ndaki evinde hayatını kaybeden Yeşilçam yıldızı Ünsal Emre (65), dün gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

26.01.2012Kelebek
6 milyonuncu Transit törenle indirildi

6 milyonuncu Transit törenle indirildi

Ford'un ticari aracı Transit'in 6 milyonuncusu, ana üretim merkezi olan Ford Otosan Kocaeli Fabrikası'nda törenle hattan indirildi.

30.04.2010Ekonomi
Yeni yetmeler çapulcu gibi giyiniyor

"Yeni yetmeler çapulcu gibi giyiniyor"

Aylarca tartışma konusu olan, Tarkan'ın kendisi ile röportaj yapan Savaş Ay'a canlı yayında "çişim geldi!" deyip çekip gitmesi kadar tartışılacak bir konu da oyuncu Serdar Gökhan ve Ediz Hun'dan geldi: 'Yeni yetmeler çapulcu ve pejmürde giyiniyor'

14.11.2009Gündem
İpek Yolu ile dördüncü kez

İpek Yolu ile dördüncü kez

Bu yıl 4. sü düzenlenen "Uluslararası İpek Yolu Film Festivali" 45 ülkeden 140 filmi sinemaseverlerle buluşturacak. Festival Bursa Büyükşehir Belediyesince 14-22 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Programda yine iddialı filmler var.

30.10.2009Gündem
İpek Yolu açılıyor

"İpek Yolu" açılıyor

Bu yıl 4. sü düzenlenen "Uluslararası İpek Yolu Film Festivali" 45 ülkeden 140 filmi sinemaseverlerle buluşturacak. Festival Bursa Büyükşehir Belediyesince 14-22 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek.

30.10.2009Gündem
İpek Yolu Film Festivali yolda

İpek Yolu Film Festivali yolda

Altın Karagöz Ödülü, bu yıl dört başlık altında 12 kategoride sahiplerini bulacak. Uluslararası uzun metraj film yarışmasında Türkiye'yi, "Uzak İhtimal" adlı film temsil edecek.

28.10.2009Gündem
Türkiye’nin ilk 5 kadın oyuncusundan biri benim

Türkiye’nin ilk 5 kadın oyuncusundan biri benim

Hande Ataizi, "Melekler Adası"ndan hemen sonra "Sev Kardeşim" ile izleyicinin karşısına çıkmaya başladı. İlk bölümü dün yayınlanan dizinin tutacağından emin olduğunu söyleyen Ataizi, oyunculuğu konusunda da iddialı konuştu: "Kendimi Türkiye’nin ilk 5 kadın oyuncusu arasında görüyorum. Bu konuda mütevazı davranmayacağım."

7.02.2006Kelebek
Tarık Akan beşinci ölüm yıl dönümünde anılıyor: Bir daha dünyaya gelsem yine sinemacı olurdum

Tarık Akan beşinci ölüm yıl dönümünde anılıyor: Bir daha dünyaya gelsem yine sinemacı olurdum

"Bir daha dünyaya gelsem, yine kesin sinemacı ve oyuncu olurdum..." İşte sanat yaşamını bu sözlerde anlatan usta oyuncu yönetmen ve yazar Tarık Akan, vefatının beşinci yılında anılıyor.

15.09.2021Magazin
Uğur Vardan: Beyaz perdeden... Cuntalar ve yıktığı hayatlar

Uğur Vardan: Beyaz perdeden... Cuntalar ve yıktığı hayatlar

‘15 Temmuz darbe girişimi’nin yıldönümü vesilesiyle demokrasiye yönelik bu hamlelerin hayatlarımız üzerinde bıraktığı etkilere, acılara, kayıplara, fiziksel ve ruhsal örselenmelere ilişkin çekilmiş filmleri derleyelim, sinema üzerinden tarihsel bir yolculuğa çıkalım dedik...

15.07.2021Gündem
Selin Şekerci ve İbrahim Selim aşkı belgelendi Selin Şekerci kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı

Selin Şekerci ve İbrahim Selim aşkı belgelendi! Selin Şekerci kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Geçtiğimiz günlerde yeni bir aşka yelken açtıkları iddia edilen oyuncu Selin Şeker ile Sunucu İbrahim Selim, baş başa görüntülendi. Marmaris’te baş başa tatil yaparken kameralara yakalanan ikilinin hayatları da bu ilişkiye şaşırsan takipçileri tarafından merak konusu oldu. Sürpriz ikiliden Selin Şekerci ise kameralara karşı rahat tutumuyla dikkat çekti. Peki Selin Şekerci kimdir, kaç yalında? İşte Selin Şekerci dizileri…

5.07.2021Hayat
Şark Bülbülü filminin oyuncuları kimler Şark Bülbülü ne zaman ve nerede çekildi İşte filmin ayrıntıları

Şark Bülbülü filminin oyuncuları kimler? Şark Bülbülü ne zaman ve nerede çekildi? İşte filmin ayrıntıları

Yönetmen koltuğunda Kartal Tibet'in oturduğu Şark Bülbülü filmi, Yeşilçam'a damga vuran yapımlar arasında yer alıyor. Günümüzde televizyon ekranlarında yayınlanmasının ardından filmin oyuncu kadrosu ve diğer detayları merak konusu oluyor. Peki, Şark Bülbülü ne zaman ve nerede çekildi? Şark Bülbülü filminin oyuncuları kimdir?

17.06.2021Televizyon
Kapalıçarşıdaki mobilya mağazasından Yeşilçama

Kapalıçarşı'daki mobilya mağazasından Yeşilçam'a

Yeşilçam'ın yakışıklı kötü adamı ölümünün 24'üncü yılında anılıyor.

15.05.2021Keyif
Yeşilçam dizisi saat kaçta hangi kanalda yayınlanacak İşte Yeşilçam dizisi oyuncuları

Yeşilçam dizisi saat kaçta hangi kanalda yayınlanacak? İşte Yeşilçam dizisi oyuncuları

Yeşilçam dizisi oyuncu kadrosu ve tanıtımlarıyla dikkatleri üzerine çekti. Levent Cantek ve Volkan Sümbül'ün kaleminden çıkan hikâyenin Çağan Irmak'ın yarattığı dünya ile buluştuğu "Yeşilçam" ilk iki bölümüyle bu akşam izleyici karşısına çıkıyor Peki, Yeşilçam dizisi saat kaçta, hangi kanalda yayınlanacak? İşte Yeşilçam dizisi oyuncuları ve konusu...

22.04.2021Televizyon
Yeşilçam dizisinin yayın tarihi belli oldu İşte Yeşilçam dizisinin oyuncuları

Yeşilçam dizisinin yayın tarihi belli oldu! İşte Yeşilçam dizisinin oyuncuları

Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan Yeşilçam’ın yayın tarihi açıklandı. 22 Nisan’da ilk kez izleyici karşısına çıkacak, genç kuşağın yetenekli isimleri ile usta oyuncuları buluşturan dizinin nostaljik afişi yayınlandı. Peki, Yeşilçam dizisinin oyuncuları kimler, konusu ne?

23.03.2021Televizyon
İlk sinema eleştirilerimi çizgili defterime yazdım

İlk sinema eleştirilerimi çizgili defterime yazdım

Çocukluk hayali diplomatlıktı, olmadı. O da tercüman rehberlik yaptı; dışarıya gitmek yerine gelen yabancıların kültür elçisi oldu. Mimari okudu... Ancak ilk kez Şayeste Sokak’ta gördüğü ve ilk görüşte aşık olduğu sinema onun kaderiydi. Öyle ki daha 12 yaşındayken izlediği tüm filmleri defterine yazıyor, birkaç cümlelik eleştiriler yapıyor ve hatta yıldız veriyordu. Bu tutkusu sayesinde bugün tüm Türkiye onu ‘duayen sinema yazarı’ olarak tanıyor. Atilla Dorsay ile filmi geriye sardık, renkli geçmişine yolculuk yaptık.

28.02.2021Gündem
Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde Onur Ödülleri ve Başarı Ödülleri belli oldu

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde Onur Ödülleri ve Başarı Ödülleri belli oldu

27 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında 24. kez gerçekleşecek Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde Onur Ödülleri oyuncu Nur Sürer ve oyuncu-şarkıcı Zuhal Olcay’a, Bilge Olgaç Başarı Ödülleri oyuncu-şarkıcı Ayta Sözeri, oyuncu Demet Evgar, müzisyen Ekin Fil ile Köprüde Buluşmalar Yöneticisi Gülin Üstün’e, Genç Cadı Ödülü ise oyuncu Ahsen Eroğlu’na verilecek.

15.02.2021Keyif
Yeşilçam’ın yıldızı Selin Şekerci

Yeşilçam’ın yıldızı Selin Şekerci

Bir dijital platform için hazırlanan Yeşilçam dizinin oyuncuları belli olmaya başladı. İlk olarak Çağatay Ulusoy ile anlaşan yapım firması kadroyu belirlemeye başladı.

26.01.2021Televizyon
Süt Kardeşler ne zaman ve nerede çekildi İşte Süt Kardeşlerin konusu ve oyuncuları

Süt Kardeşler ne zaman ve nerede çekildi? İşte Süt Kardeşlerin konusu ve oyuncuları

Yeşilçam'ın efsane filmi Süt Kardeşler, televizyon ekranlarından yayınlandığı zamanlarda filmseverlerin ilgi odağı oluyor. Filmin genel konusu ve oyuncu kadrosu vatandaşlarca araştırılıyor. Öte yandan Süt Kardeşler'in ne zaman ve nerede çekildiği gibi ayrıntılar da sorgulanıyor. Peki, Süt Kardeşler ne zaman ve nerede çekildi?

23.12.2020Keyif

Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filminin konusu ne, oyuncuları kimler? İşte Yeşilçam'ın efsane filmine dair ayrıntılar

Kartal Tibet'in yönetmenliğini yaptığı Hababam Sınıfı serisinin bu filminde ana kadroya ek olarak İlyas Salman ve Perran Kutman gibi isimler de dahil oluyor. Zaman zaman televizyon ekranlarında filmseverlerle buluşan Yeşilçam'ın efsane filminin konusu ve oyuncuları araştırılıyor. Peki, Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filminin konusu ne, oyuncuları kimler?

23.12.2020Index

Yazar Sonuçları

Yerel seçim dedikoduları

Yerel seçimlerde adaylık süreleri yaklaştıkça İstanbul’da kulaktan kulağa öyle siyasi dedikodular dolaşıyor ki, paylaşmasam olmaz...

26.06.2013

İktidarı kaybetmek...

İktidarı, gücü kaybetmek kolay kabul edilir şey değildir.

6.03.2011

Yeşilçam’ın Hollywood’a ihtiyacı var mı?

Box Office’te tarıyorum, Türkiye’de 1989’dan beri en çok izlenen 100 filmin ilk 30’u Yeşilçam yapımı. Fakat bu bir avantaj mıdır, yoksa konfor ve tembellik alanı mıdır, onu gerçekten bilmiyorum.

6.04.2021

Ekmek arası yaşam

“Hayat öyle bir şey ki, sustuğunda konuşmadın diye pişman eder, konuştuğunda ise susmadığın için kahreder.” (Charles Bukowski-Ekmek Arası)

12.11.2020