EKSTRA
MENÜ

Yerleştirme Sonuçları

Yerleştirme Sonuçları haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yerleştirme Sonuçları hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.009 Yerleştirme Sonuçları haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yerleştirme Sonuçları Haberleri

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Üniversite 2. tercih sonucu sorgulama ekranı için gözler ÖSYM duyuru sayfasında

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite 2. tercih sonucu sorgulama ekranı için gözler ÖSYM duyuru sayfasında!

YKS ek tercih sonuçları için gözler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılacak açıklamalarda. 2021-2022 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek tercihlerinin 20-23 Eylül 2021 tarihlerinde tamamlanmasının ardından adaylar yerleştirme sonuçlarını beklemeye başladı. YKS ek tercih sonuçları yapılan değerlendirmelerin ardından ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden erişime açılacak. YKS tercih sonuçlarını adaylar T.C kimlik numaraları ile sorgulayabilecekler. Peki, YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, Üniversite 2. tercih sonucu sorgulama ekranı üzerinden açıklanacak olan yerleştirme sonuçları hakkında bilgiler.

25.09.2021Gündem
YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak YKS ek yerleştirme sonuçları için üniversite kayıt tarihi detayı

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS ek yerleştirme sonuçları için üniversite kayıt tarihi detayı!

YKS ek tercih sonuçları için geri sayım başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından 2021-2022 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek tercihleri 20-23 Eylül 2021 olarak açıklandı. Ek tercihler için son gün gelirken adayların gözü yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. YKS ek tercih sonuçları yapılan değerlendirmelerin ardından ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden yayınlanacak. Peki, YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ayrıntılar.

23.09.2021Gündem
2022 DGS tarihi belli oldu mu

2022 DGS tarihi belli oldu mu?

27 Ağustos-7 Eylül'de tercihleri alınan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) yerleştirme sonuçları açıklandı. Bu gelişmenin hemen ardından ise en çok merak edilenlerden biri 2022 DGS başvuru ve sınav takvimi oldu. Peki, 2022 DGS tarihi belli oldu mu?

23.09.2021Gündem
DGS ek tercih tarihi belli oldu mu İşte 2021 DGS ek tercih sürecin hakkında ayrıntılar

DGS ek tercih tarihi belli oldu mu? İşte 2021 DGS ek tercih sürecin hakkında ayrıntılar

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca (ÖSYM), 27 Ağustos-7 Eylül'de tercihleri alınan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) yerleştirme sonuçları açıklandı. Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 17-24 Eylül'de yapılacak. Peki, DGS ek tercih işlemleri ne zaman başlayacak?

22.09.2021Gündem
MSÜ MYO astsubay sonuçları açıklandı - Astsubay Meslek Yüksekokulları Öğrenci Yerleştirme Sonuç sorgulama

MSÜ MYO astsubay sonuçları açıklandı - Astsubay Meslek Yüksekokulları Öğrenci Yerleştirme Sonuç sorgulama

Milli Savunma Üniversitesi Astsubay Meslek Yüksekokulları öğrenci yerleştirme sonuçları için bekleyiş sona erdi. - Astsubay Meslek Yüksekokulları Öğrenci Yerleştirme Sonuçları https://msu.edu.tr/iadresinden sorgulama yaparak görüntülenebiliyor. İşte MSÜ Astsubay Meslek Yüksekokulları Öğrenci Yerleştirme Sonuç sorgulama ekranı...

22.09.2021Gündem
DGS kayıtları ne zaman İşte Dikey Geçiş üniversite kayıt takvimi

DGS kayıtları ne zaman? İşte Dikey Geçiş üniversite kayıt takvimi

27 Ağustos-7 Eylül'de tercihleri alınan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) yerleştirme sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Şimdi ise kayıtlar merak konusu oldu. Peki, DGS kayıtları ne zaman?

20.09.2021Gündem
DGS ek tercih işlemleri ne zaman başlayacak İşte 2021 Dikey Geçiş ek yerleştirmede son durum

DGS ek tercih işlemleri ne zaman başlayacak? İşte 2021 Dikey Geçiş ek yerleştirmede son durum

27 Ağustos-7 Eylül'de tercihleri alınan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) yerleştirme sonuçları açıklandı. Şimdi ise yedek yerleştirmeler adayların gündemiden yer alıyor. Peki, DGS ek tercih işlemleri ne zaman başlayacak?

18.09.2021Gündem
Sağlık lisans tamamlama yerleştirme sonuçları açıklandı mı

Sağlık lisans tamamlama yerleştirme sonuçları açıklandı mı?

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) 2021- Sağlık Lisans Tamamlama yerleştirme işlemleri yapıldı. YÖK'ten yapılan açıklamaya göre, yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların elektronik kayıt işlemleri, 23-28 Eylül, kayıt işlemleri ise 23 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında yapılacak. İşte, konuya dair ayrıntılar...

15.09.2021Gündem
DGS tercih sonuçları açıklandı İşte ÖSYM DGS tercih (yerleştirme) sonuçları ve taban puanları

DGS tercih sonuçları açıklandı! İşte ÖSYM DGS tercih (yerleştirme) sonuçları ve taban puanları

DGS tercih sonuçları ile ilgili son dakika açıklaması ÖSYM tarafından yapıldı. DGS tercihlerini yapan adaylar heyecanla sonuçların açıklanmasını bekliyorlardı. DGS tercih sonuçları ile ilgili açıklama yapan ÖSYM Başkanı Halis Aygün puanların erişime açıldığını duyurdu ve, 'Sonuçlarınıza sonuc.osym.gov.tr‘den ulaşabilirsiniz. Sonuçlarınızın hayırlı olmasını temenni eder, lisans eğitiminizde başarılar dilerim.' dedi

14.09.2021Gündem
DGS sonuçları açıklandı

DGS sonuçları açıklandı

Ölçme Yerleştirme ve Seçme Merkezi (ÖSYM) tarafından 27 Ağustos - 07 Eylül tarihleri arasında tercihleri alınan Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) yerleştirme sonuçları açıklandı.

14.09.2021Eğitim
DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2021 DGS yerleştirme sonuçları için tarih detayı

DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2021? DGS yerleştirme sonuçları için tarih detayı!

DGS tercih sonuçları için geri sayım devam ediyor. Önlisans programları mezunlarının lisans öğrenimine girişi kapsamında 7 Eylül'e kadar alınan tercihlerin sonuçları yapılan değerlendirmelerin ardından erişime açılacak. 2021 DGS tercih sonuçlarını öğrenecek olan öğrenciler üniversite kayıt işlemlerine yön verecek. ÖSYM'nin geçen yılki takvimine göre DGS tercih sonuçları 7 Ekim'de açıklanmıştı. Heyecanla yerleştirme sonuçlarını bekleyen öğrencilerin gözü kulağı şimdi ÖSYM'den yapılacak, "DGS tercih sonuçları açıklandı" duyurusunda. Peki, DGS tercih sonuçları ne zaman hangi tarihte açıklanacak? İşte, 2021 DGS tercih sonuç tarihi hakkında bilgiler.

10.09.2021Gündem
YKS ek tercihler ne zaman başlayacak, 140 barajı ne zaman tercih yapacak İşte YKS ek tercihlerinde son durum

YKS ek tercihler ne zaman başlayacak, 140 barajı ne zaman tercih yapacak? İşte YKS ek tercihlerinde son durum!

YKS ek tercihler için gözler ÖSYM'den gelecek açıklamada. 2021 YKS yerleştirme sonuçları geçtiğimiz günlerde adayların erişimine açıldı ve kayıtlar başladı. Bu gelişme sonrası, 140 puan barajı için belirlenen 3. yerleştirme başvurularının tarihi gündeme geldi. Bu yıla özel uygulanacak "ikinci ek yerleştirme" sürecinde, Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanı asgari 140 olan adaylar 2 yıllık ön lisans, Alan Yeterlilik Testleri/Yabancı Dil Testi (AYT/YDT) puanı asgari 170 olan adaylar ise 4 yıllık lisans programlarını tercih edebilecek. Peki, YKS ek tercihler ne zaman başlayacak, 140 barajı ne zaman tercih yapacak? İşte, ayrıntılar.

7.09.2021Gündem
DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2021 DGS tercihlerinde son gün

DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 DGS tercihlerinde son gün

DGS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. 27 Ağustos tarihinde ÖSYM tarafından alınmaya başlanan 2021 Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) tercih sonuçları yapılan değerlendirmelerin ardından erişime açılacak. DGS tercih sonuçlarıyla 4 yıllık bölümlere yerleşen öğrenciler üniversite kayıtlarını gerçekleştirecek. Peki, DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2021 DGS tercihleri ile ilgili bilgiler.

7.09.2021Gündem
Üniversiteye kayıt için gerekli belgeler nedir İşte 2021 üniversite e kayıt ekranı...

Üniversiteye kayıt için gerekli belgeler nedir? İşte 2021 üniversite e kayıt ekranı...

Üniversite kayıtları için beklenen gün geldi. Yükseköğretim programlarına yerleşen üniversite öğrencileri, elektronik kayıtlarını 4 Eylül tarihinden itibaren yapmaya başlayacaklar. 2021 Üniversite online kayıt işlemleri e devlet üzerinden alınacak. Elektronik kayıtların ardından şahsen başvurular üniversiteler tarafından belirlenen belgeler ile gerçekleşecek. E devlet üzerinde yer alan e Kayıt ekranına T.C kimlik numarası ile erişim sağlanacak. Peki, üniversite e kayıtları nasıl yapılacak? İşte, Üniversiteye kayıt için gerekli belgeler ve online kayıt ekranı.

6.09.2021Gündem
DGS tercih sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak 2021 DGS yerleştirme sonuçları için gözler ÖSYMde

DGS tercih sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak? 2021 DGS yerleştirme sonuçları için gözler ÖSYM'de

DGS tercih sonuçları için geri sayım başladı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen tercihlerin ardından sonuçlar erişime açılacak. Eylül ayının gelmesinin ardından 2021 DGS tercih işlemlerini tamamlayan binlerce aday, kendilerini lisans öğrencisi yapacak tercih sonuçlarına odaklandı. ÖSYM'nin yapacağı son dakika açıklama ile 2021 DGS tercih sonuçları aday T.C kimlik numarası ile sorgulanacak. Gözler şimdi sonuç ekranında. Peki, 2021 DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, DGS tercih sonuçlarında son durum bilgisi.

3.09.2021Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak 2021-2022 üniversite kayıt tarihleri ve istenen evraklar

Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak? 2021-2022 üniversite kayıt tarihleri ve istenen evraklar

Üniversite kayıtları, YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından yoğun ilgi gören konular arasında yer alıyor. Haziran ayında düzenlenen üniversite sınavına giren adaylar tercihlerini ağustos ayında tamamladılar. Yerleştirme sonuçları ise 31 Ağustos'ta erişime açıldı. Peki, üniversite kayıtları ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM tarafından açıklanan üniversite kayıt tarihleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler...

2.09.2021Gündem
Üniversite kayıt için gerekli belgeler nelerdir Üniversite kaydı için yapılması gerekenler

Üniversite kayıt için gerekli belgeler nelerdir? Üniversite kaydı için yapılması gerekenler

Üniversite kayıtları için gerekli belgeler, ÖSYM'nin kılavuzu üzerinden yayımlandı. 31 Ağustos tarihinde gerçekleşen YKS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından erişime açıldı. Tercih sonuçlarını gören adayları şimdi de üniversite kayıt telaşı sardı. Yerleştikleri programların kayıt tarihlerini kaçırmak istemeyenler, internet üzerinden konunun detaylarını araştırıyor. İşte, 2021 üniversite kayıt tarihleri ve kayıt işlemleri hakkında merak edilen bilgiler.

1.09.2021Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman, hangi tarihte başlıyor 2021-2022 üniversite kayıt tarihleri açıklandı

Üniversite kayıtları ne zaman, hangi tarihte başlıyor? 2021-2022 üniversite kayıt tarihleri açıklandı

Üniversite kayıtları, YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından yoğun ilgi görüyor. Haziran ayında düzenlenen üniversite sınavına giren adaylar tercihlerini ağustos ayında tamamladılar. Yerleştirme sonuçları ise 31 Ağustos'ta erişime açıldı. Peki, üniversite kayıtları ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM tarafından açıklanan üniversite kayıt tarihleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler...

31.08.2021Gündem
ÖSYM YKS tercih sonuçları sorgulama ekranı erişime açıldı YKS 2021 (üniversite) yerleştirme sonuçları sayfası

ÖSYM YKS tercih sonuçları sorgulama ekranı erişime açıldı! YKS 2021 (üniversite) yerleştirme sonuçları sayfası

YKS tercih sonuçları için beklenen açıklama bugün geldi. YKS tercih sonuçları ile ilgili ÖSYM tarafından açıklama yapıldı ve sonuçlar erişime açıldı. Milyonlarca adayın heyecanla beklediği YKS yerleştirme sonuçları ile 2 yıllık ve 4 yıllık bölümleri tercih eden adaylar yerleştikleri üniversiteleri görüntüleyebilecekler. Adaylar, YKS yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 31 Ağustos 2021 tarihinde saat 08.00'den itibaren sorgulayabiliyorlar. İşte 2021 ÖSYM YKS tercih sonuçları sorgulama ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

31.08.2021Gündem
140 puanla tercihler ne zaman alınacak İşte YKS 2. ve 3. yerleştirme tercihlerinde merak edilenler

140 puanla tercihler ne zaman alınacak? İşte YKS 2. ve 3. yerleştirme tercihlerinde merak edilenler

2021-YKS sonuçlarına göre yapılan genel yerleştirme ve ek yerleştirme sonunda boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlar için bu seneye özel "ikinci ek yerleştirme" yapılacak. Düşürülen baraj puanlarla tercihler bu aşamada yapılabilecek ve TYT puanı en az 140 olan adaylar 2 yıllık ön lisans, AYT/YDT puanı en az 170 olan adaylar 4 yıllık lisans programlarını tercih edebilecek. Peki, 140 barajı ne zaman tercih yapacak?

31.08.2021Gündem
Yerleşemeyen adayların şansı devam ediyor

Yerleşemeyen adayların şansı devam ediyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilk yerleştirme işlemlerinin neticesinde herhangi bir programa yerleşemeyen gençlerin üzülmemelerini ve bilhassa ümitsizliğe kapılmamalarını tavsiye ederek, boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirme ve ikinci ek yerleştirme işlemlerinde şansın devam ettiğini belirtti.

31.08.2021Eğitim
YKS tercih sonuçları açıklandı

YKS tercih sonuçları açıklandı

Binlerce adayın günlerdir merakla beklediği Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YKS) tercih sonuçları açıklandı.

31.08.2021Eğitim
YKS tercih sonuçları ÖSYM sorgulama sayfası için önemli açıklamalar.. ÖSYM YKS tercih sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak

YKS tercih sonuçları ÖSYM sorgulama sayfası için önemli açıklamalar.. ÖSYM YKS tercih sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak?

YKS tercih sonuçları sorgulama sayfası, AİS ekranı aracılığıyla adayların erişimine açılacak. TC Kimlik Numarası ve şifre ile açılacak olan ekrandan YKS yerleştirme sonuçları hakkında bilgi edinebilecek olan adaylar, herhangi bir üniversiteye yerleşmeleri halinde 4 Eylül tarihinde kayıt işlemleri için harekete geçecek. Bu aşamanın ardından ise yerleşemeyen öğrenciler için ek tercih işlemleri başlayacak. Baraj puanın 140'a düşmesi dolayısıyla bu dönemde pek çok öğrenci tercih hakkına kavuşmuş olacak. Peki, hepsinden önce YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

28.08.2021Gündem
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2021 YKS yerleştirme sonuçları için beklenen tarih detayı

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2021? YKS yerleştirme sonuçları için beklenen tarih detayı!

YKS tercih sonuçları ve yerleştirme süreci, ÖSYM'nin gerçekleştirdiği değerlendirmenin ardından adayların erişimine açılacak. Toplam 1 milyon 38 bin kişilik kapasiteye sahip olan üniversiteler için sıralama ve başarı puanı detayına göre tercih yapan adaylar, bu işlemlerini 20 Ağustos tarihinde tamamlamıştı. Tercih kılavuzunda üniversitelerin açılacağı tarihe de yer veren ÖSYM, online kayıtların 4 Eylül tarihine başlayacağını ve üniversitelere kayıtların bu tarihler itibariyle gerçekleşeceğini açıkladı. Peki, ÖSYM'nin verdiği bilgiler çerçevesinde YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

27.08.2021Gündem
Tercihte son gün

Tercihte son gün

5 Ağustos’ta başlayan Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) tercih süreci bugün sona eriyor. Şimdi gözler sonuçları açıklayacak Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nde (ÖSYM) olacak. Sonuçların açıklanmasının ardından da birinci ve ikinci ek tercih dönemi başlayacak. Barajın düşürüleceği ek tercih dönemini ise, yüz binlerce aday heyecanla bekliyor.

20.08.2021Eğitim
Üniversite tercihlerinde son gün 20 Ağustos

Üniversite tercihlerinde son gün 20 Ağustos

5 Ağustos’ta başlayan Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) tercih süreci 20 Ağustos’ta sona eriyor. Şimdi gözler sonuçları açıklayacak Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nde (ÖSYM) olacak. Sonuçların açıklanmasının ardından da birinci ve ikinci ek tercih dönemi başlayacak. Barajın düşürüleceği ek tercih dönemini ise yüz binlerce aday heyecanla bekliyor.

19.08.2021Eğitim
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak İşte detaylar...

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu ÖSYM tarafından alınan tercih döneminde son günlere girilirken merak edilen konulardan oldu. 20 Ağustos'a kadar yapılacak olan tercihlerin ardından YKS tercih sonuçları pek çok öğrencinin gündeminde yer alacak. 5 Ağustos tarihinde başlayan 2021-YKS tercih işlemleri, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle tamamlanacak. 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzundan yararlanacak olan adaylar ardından da YKS tercih sonuçlarını beklemeye başlayacak. Üniversite tercih sonuçları ile ön lisans ve lisans yerleştirmeleri gerçekleşecek. Peki, 2021 YKS üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, milyonların merak ettiği YKS tercih tarihleri ve yerleştirme sonuçları hakkında ayrıntılar.

17.08.2021Gündem
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Üniversite yerleştirme sonuç tarih için dikkatler ÖSYMde

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite yerleştirme sonuç tarih için dikkatler ÖSYM'de!

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu ÖSYM tarafından alınan tercih döneminde son günlere girilirken merak edilen konulardan oldu. 20 Ağustos'a kadar yapılacak olan tercihlerin ardından YKS tercih sonuçları pek çok öğrencinin gündeminde yer alacak. 5 Ağustos tarihinde başlayan 2021-YKS tercih işlemleri, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle tamamlanacak. 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzundan yararlanacak olan adaylar ardından da YKS tercih sonuçlarını beklemeye başlayacak. Üniversite tercih sonuçları ile ön lisans ve lisans yerleştirmeleri gerçekleşecek. Peki, 2021 YKS üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, milyonların merak ettiği YKS tercih tarihleri ve yerleştirme sonuçları hakkında ayrıntılar.

17.08.2021Gündem
LGS yerleştirme (tercih) sonuçları ne zaman açıklanacak  2021 lise yerleştirme nakil komisyonu başvuru sonuç tarihi

LGS yerleştirme (tercih) sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 lise yerleştirme nakil komisyonu başvuru sonuç tarihi

LGS yerleştirme sonuçları için gözler artık MEB'den gelecek açıklamaya çevrildi. Liselere giriş kapsamında gerçekleşen nakil süreci sonunda hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için nakil komisyonlarınca yapılan yerleştirme işlemleri 9-13 Ağustos tarihleri arasında tamamlandı. Değerlendirmelerin ardından 2021 lise yerleştirme sonuçları MEB.gov.tr'den gelen duyuru ile e-Okul üzerinden yayınlanacak. Peki, LGS yerleştirme (tercih) sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

16.08.2021Gündem
YKS tercihleri ne zaman bitiyor, yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak İşte belirlenen takvim

YKS tercihleri ne zaman bitiyor, yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte belirlenen takvim

YKS tercihlerinin alınmaya başlamasının ardından geçen süre gözleri üniversite son tercih tarihine çevirdi. ÖSYM takvimine göre 5 Ağustos tarihinde başlayan 2021 üniversite tercihleri, YKS tercih kılavuzu bilgileri ışığında yapılacak. ÖSYM'nin AİS ekranından alınacak olan YKS tercihlerini yazarken adayların 2 yıllık ve 4 yıllık bölümlerin kontenjan, sıralama ve taban puanlarını dikkate alması gerekecek. 2021 YKS tercihlerinin ardından yerleştirme sonuçları ilan edilecek. Peki, YKS tercihleri ne zaman bitiyor ve sonuçlar ne zaman açıklanır? İşte, YKS tercih takvimi hakkında ayrıntılar.

16.08.2021Gündem
YKS tercihleri ne zaman bitiyor, yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM üniversite tercih tarihi bilgisi

YKS tercihleri ne zaman bitiyor, yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM üniversite tercih tarihi bilgisi

YKS tercihlerinin alınmaya başlamasının ardından geçen süre gözleri üniversite son tercih tarihine çevirdi. ÖSYM takvimine göre 5 Ağustos tarihinde başlayan 2021 üniversite tercihleri, YKS tercih kılavuzu bilgileri ışığında yapılacak. ÖSYM'nin AİS ekranından alınacak olan YKS tercihlerini yazarken adayların 2 yıllık ve 4 yıllık bölümlerin kontenjan, sıralama ve taban puanlarını dikkate alması gerekecek. 2021 YKS tercihlerinin ardından yerleştirme sonuçları ilan edilecek. Peki, YKS tercihleri ne zaman bitiyor ve sonuçlar ne zaman açıklanır? İşte, YKS tercih takvimi hakkında ayrıntılar.

13.08.2021Gündem
LGS yerleştirme başvurusu ne zaman bitecek 2021 lise yerleştirme nakil komisyonu başvuru tarihleri

LGS yerleştirme başvurusu ne zaman bitecek? 2021 lise yerleştirme nakil komisyonu başvuru tarihleri!

LGS yerleştirme işlemlerinde son sürece girildi. Liselere giriş kapsamında tamamlanan ikinci yerleştirmeye esas nakil sonunda hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları devam ediyor. 9 Ağustos tarihinde başlayan LGS yerleştirme sonuçları ağustos sonunda MEB.gov.tr üzerinden ilan edilecek. Peki, LGS yerleştirme başvurusu ne zaman bitecek? İşte, 2021 lise yerleştirme nakil komisyonu başvuru tarihleri ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

11.08.2021Gündem
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak YKS tercihleri ne zaman bitecek ÖSYM bilgileri

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS tercihleri ne zaman bitecek? ÖSYM bilgileri

YKS tercih sonuçları ve tercih bilgileri gündemde yer alıyor. YKS tercihleri ne zaman biter sorusu, üniversiteye girmek isteyen milyonlarca adayın gündeminde yer almaya devam ediyor. 5 Ağustos tarihinde başlayan 2021-YKS tercih işlemleri, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle tamamlanacak. 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzundan yararlanacak olan adaylar ardından da YKS tercih sonuçlarını beklemeye başlayacak. Üniversite tercih sonuçları ile ön lisans ve lisans yerleştirmeleri gerçekleşecek. İşte, milyonların merak ettiği YKS tercih tarihleri ve yerleştirme sonuçları hakkında ayrıntılar.

11.08.2021Gündem
LGS nakil (2. tercih) sonuçları ne zaman açıklanacak Lise yerleştirme sonuçları MEB.gov.trde olacak

LGS nakil (2. tercih) sonuçları ne zaman açıklanacak? Lise yerleştirme sonuçları MEB.gov.tr'de olacak!

LGS 2. tercih sonuçları için gözler artık Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılacak açıklamaya çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki nakil işlemleri 26-30 Temmuz arasında alındı. Yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçları hafta başında açıklanacak. LGS 2. tercihleri olarak da bilinen nakil sonuçları yapılan değerlendirmelerin ardından e Okul ve MEB.gov.tr'nin internet sitesinden sorgulamaya açılacak. Peki, LGS nakil (2. tercih) sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, lise yerleştirme sonuç tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

31.07.2021Gündem
YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak İşte kritik tarih

YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak? İşte kritik tarih

YKS yerleştirme sonuçları şimdiden adayların gündemine geldi. Üniversitelere girmek isteyen adayların katılım sağladığı YKS sınav sonuç puanına göre adaylar tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. Geçtiğimiz günlerde sınav sonuçları açıklamasını gerçekleştiren ÖSYM, bu kez tercih bildirimini gerçekleştiren öğrencilerin değerlendirmelerini tamamlayacak. Peki, YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

30.07.2021Gündem
LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Lise 1. nakil sonuçları için gözler MEB.gov.trde 2021 LGS nakil takvimi

LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Lise 1. nakil sonuçları için gözler MEB.gov.tr'de! 2021 LGS nakil takvimi

LGS tercih sonuçları için gözler artık MEB'den gelecek açıklamaya çevrildi. LGS 1. tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından lise nakilleri 26-30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşti. MEB takvimine göre LGS 1. nakil sonuçları ağustos ayında ilan edilecek. Ardından ise 2. nakiller başlayacak. Peki, LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı? İşte, 2021 LGS nakil takvimi ve yerleştirme sonuçları hakkında ayrıntılı bilgiler...

30.07.2021Gündem
Lise taban puanları 2021: LGS nakil başvuruları ne zaman bitecek MEB ikinci tercih sonuçları tarihini duyurdu

Lise taban puanları 2021: LGS nakil başvuruları ne zaman bitecek? MEB ikinci tercih sonuçları tarihini duyurdu!

Lise taban puanları ve boş kontenjanları tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından öne çıkan konulardan oldu. Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları sonrası nakil dönemi 26 Temmuz tarihinde başladı. İlk yerleştirmede yerleşemeyen veya yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için yerleştirme süreci devam edecek. Peki, LGS nakil başvuruları ne zaman bitecek? İşte, 2021 lise taban puanları ve kontenjanları bilgisi ile ikinci tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih hakkında ayrıntılı bilgiler.

29.07.2021Gündem
LGS şampiyonları hayallerine kavuştu

LGS şampiyonları hayallerine kavuştu

1 milyon 243 bin 801 öğrencinin katıldığı LGS’nin yerleştirme sonuçları açıklandı. Öğrencilerin yüzde 93’ü, tercihleri arasında bulunan okullardan birine yerleşti. Bu yılki sınavda tüm soruları doğru cevaplayıp 500 tam puan alan öğrencilerin çoğunluğu İstanbul’daki okulları seçti.

27.07.2021Eğitim
LGS tercih sonuçları açıklandı: MEB.gov.tr ve e Okul 2021 LGS sonuç sorgulama ekranı yayında

LGS tercih sonuçları açıklandı: MEB.gov.tr ve e Okul 2021 LGS sonuç sorgulama ekranı yayında!

LGS tercih sonuçları için son dakika açıklama geldi. Öğrencilerin ve velilerin haftalardır merakla beklediği 2021 LGS sonuçları Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) duyuruldu. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları "meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı. LGS tercihinde bulunan öğrenciler, yerleştirme sonuçlarına TC kimlik numaraları ve doğum tarihleri ile "sonuc.meb.gov.tr" internet adresinden ulaşabilecek. Peki, LGS tercih sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, 2021 LGS sonuç görüntüleme ekranı ve LGS yerleştirme sonuçlarına ilişkin detaylar...

26.07.2021Gündem
Tercih edilen okula yerleşme oranı yüzde 93

Tercih edilen okula yerleşme oranı yüzde 93

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçlarına göre, tercih yapan öğrencilerin yüzde 93’ü, tercihleri arasında bulunan okullardan birine yerleşti.

26.07.2021Eğitim
LGS tercih sonuçları 2021 açıklandı

LGS tercih sonuçları 2021 açıklandı

LGS tercih (yerleştirme) sonuçları 2021 MEB tarafından bugün öğrenci ve velilerin erişimine açıldı. 2021-2022 eğitim yılında ilk kez liseye başlayacak öğrencilerin katılım sağladığı LGS'nin ardından, online olarak yapılan tercihlerin sonuçları gündemdeydi. Tercihlerini yapan liseli adayları, değerlendirmenin sona ermesiyle birlikte sonuçlara MEB.gov.tr üzerinden ulaşabiliyor.

26.07.2021Haber
LGS tercih sonuçları açıklandı

LGS tercih sonuçları açıklandı

Tercih işlemleri 5-16 Temmuz arasında yapılan Lise Geçiş Sistemi (LGS) yerleştirme sonuçları açıklandı.

26.07.2021Eğitim
Lise tercih sonuçları ne zaman açıklanacak İşte 2021 LGS yerleştirme ve nakil takvimi

Lise tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2021 LGS yerleştirme ve nakil takvimi

Lise tercih sonuçları, adayların ve ailelerin gündeminde yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav sonucuna göre yapılacak lise tercihleri sona erdi. Şimdi ise yerleştirmenin ardından nakillerin ne zaman başlayacağı sorgulanıyor. Peki, LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

24.07.2021Gündem
LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak İşte MEBin verdiği tarih

LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte MEB'in verdiği tarih

LGS yerleştirme sonuçları adayların gündeminde yer alıyor. Bakanlığın takvimine göre, özel ortaöğretim kurumlarının kayıt işlemleri, yetenek sınavıyla öğrenci alan okulların iş ve işlemleri ile kayıtları 16 Temmuz'da sona erdi. Yerleştirme sonuçları, "http://www.meb.gov.tr" adresinden ilan edilecek. Peki, LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

23.07.2021Gündem
LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2021 LGS yerleştirme sonuçları meb.gov.tr ve e okul ekranında olacak

LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 LGS yerleştirme sonuçları meb.gov.tr ve e okul ekranında olacak!

LGS sonuç tarihi için gözler artık MEB'den gelecek son dakika açıklamalarda. Liselere giriş kapsamında düzenlenen LGS sınavının sonuçlarına göre tercihlerini yapan öğrenciler, LGS yerleştirme sonuçlarını beklemeye başladı. 16 Temmuz tarihinde tamamlanan LGS tercihleri ile meb.gov.tr ve e okul ekranında sonuçlar erişime açılacak. Yüzdelik dilim ve taban puanlarının kritik önem taşıdığı tercihlerde değerlendirme sonuçlarına göre ülke genelinde 2 bin 91 liseye merkezi sınav puanına göre öğrenci yerleştirilecek. Peki, LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2021 LGS tercih sonuçları ile ilgili bilgiler.

20.07.2021Gündem
LGS tercih sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak LGS yerleştirme sonuç tarihi belli oldu İşte MEB takvimi

LGS tercih sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak? LGS yerleştirme sonuç tarihi belli oldu! İşte MEB takvimi

LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu MEB tarafından yanıt buldu. 16 Temmuz tarihine kadar LGS tercihlerini yapan öğrenciler heyecanla tercih sonuçlarını beklemeye başladı. LGS 1. tercih sonuçları yapılan değerlendirmelerin ardından MEB.gov.tr'de ilan edilecek. Ardından ise lise nakilleri başlayacak. Öğrencilerin gözü kulağı şimdi Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılacak, "LGS tercih sonuçları açıklandı" duyurusunda. Peki, LGS yerleştirme sonuçları hangi gün açıklanacak? İşte, LGS tercih sonuçları tarihi ve konuyla ilgili bilgiler.

18.07.2021Gündem
KPSS tercih sonuçları açıklandı KPSS-2021/1 tercih (yerleştirme) sonuç sorgulama ekranı ÖSYM. gov.tr

KPSS tercih sonuçları açıklandı KPSS-2021/1 tercih (yerleştirme) sonuç sorgulama ekranı ÖSYM. gov.tr

KPSS tercih sonuçları son dakika açıklama ile belli oldu. KPSS-2021/1 tercih (yerleştirme) sonuçları 14 Temmuz 2021 tarihinde ÖSYM tarafından açıklandı. 1-8 Temmuz tarihleri arasında yapılan KPSS tercihlerinin sonuçları ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden sorgulanacak. KPSS tercih sonuçları aday T.C kimlik numarası ile öğrenilecek. ÖSYM'nin resmi sayfasından yapılan duyuruda "KPSS-2021/1: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları Açıklandı" ifadeleri kullanıldı. İşte, KPSS-2021/1 tercih sonucu sorgulama ekranı ve konuyla ilgili detaylar.

14.07.2021Gündem
KPSS-2021/1 yerleştirme sonuçları açıklandı

KPSS-2021/1 yerleştirme sonuçları açıklandı

KPSS-2021/1 bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçları açıklandı.

14.07.2021Eğitim
Lise nakil işlemleri ne zaman açılacak Tercih sonuçları ve ve tercih tarihi

Lise nakil işlemleri ne zaman açılacak? Tercih sonuçları ve ve tercih tarihi

Geçen yılki LGS yerleştirmelerinde iki dönemde yapılan yerleştirmeye esas nakiller, bu yıl da iki dönemde gerçekleştirilecek. Her dönemde, merkezi sınav puanı ile öğrenci alan okullar için en fazla 3, yerel yerleştirmeyle öğrenci alan okullar için en fazla 3, pansiyonlu okullar için de en fazla 3 okul tercihi yapılabilecek. Peki, nakil işlemleri ne zaman açılacak?

13.07.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Eğitimde fatura ağır: Ne adalet kaldı ne güven

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları dün açıklandı. Eğitim-İş bu yılki LGS’yi “Çocuklarımız bu sınavdan umudunu kesiyor” diye değerlendirdi.

27.07.2021