EKSTRA
MENÜ

Yerköprü Şelalesi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 42 haberi bulunmuştur.

Yerköprü Şelalesi Haberleri

Doğanın en değmemiş mirası: Yerköprü Şelalesi... Güzelliğiyle hayran bırakıyor

Doğanın en değmemiş mirası: Yerköprü Şelalesi... Güzelliğiyle hayran bırakıyor

Mersin’in Mut ilçesindeki Yerköprü Şelalesi, zengin bitki örtüsü, kulağa müzik gibi gelen kuş cıvıltıları ve vadiye kattığı eşsiz görüntüsüyle ziyaretçilerini hayran bırakıyor.

28.01.2021Seyahat
Mersin’deki Yerköprü Şelalesi görenleri kendine hayran bırakıyor

Mersin’deki Yerköprü Şelalesi görenleri kendine hayran bırakıyor

Mersin’in Mut ilçesindeki Yerköprü Şelalesi, zengin bitki örtüsü, kulağa müzik gibi gelen kuş cıvıltıları ve vadiye kattığı eşsiz görüntüsüyle ziyaretçilerini hayran bırakıyor.

28.01.2021Seyahat
Keşfedilmeyi bekleyen saklı cennetler... Hepsi güzelliğiyle hayran bırakıyor

Keşfedilmeyi bekleyen saklı cennetler... Hepsi güzelliğiyle hayran bırakıyor

Türkiye'nin pek bilinmeyen ve oldukça az kişi tarafından ziyaret edilen birçok cennet köşesi bulunuyor. Özellikle kısıtlamalardan sonra ailecek doğanın içinde, huzur dolu, kafanızı dinleyerek birkaç gün geçirmek istiyorsanız bu liste tam size göre. Şimdiden planlarınızı yapın...

26.01.2021Seyahat
Uçurumun kenarındaymışçasına fotoğrafların adresi: Gülek Kalesi

Uçurumun kenarındaymışçasına fotoğrafların adresi: Gülek Kalesi

Yükseklik korkusu olanlar için tam bir kabus haline gelen uçurumlar, son zamanlarda tehlikeli de olsa fotoğraf çekilmek için kullanılıyor. Tehlikeye girmeden harika fotoğraflar çekilmek de mümkün tabii. ‘Nerede çekilebiliriz?’ dediğinizi duyar gibiyim. Bunun için rotanızı Mersin’e çevirmelisiniz.

3.12.2020Seyahat
Yerköprü Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Yerköprü Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Yerköprü Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Yerköprü Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Yerköprü Şelalesi yemyeşil doğası, göz alıcı manzarasıyla yerli ve yabancı turistleri kendisine hayran bırakmaktadır. Bu büyüleyici doğal oluşumu ve çevresini görmek isteyen doğa tutkunlarına özel Yerköprü Şelalesi nerededir ve nasıl gidilir? Yerköprü Şelalesi özellikleri, giriş ücreti ve ziyaret saatleri ile ilgili bilgileri (2020) derledik.

7.09.2020Seyahat
Göksu Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Göksu Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Göksu Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Göksu Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Göksu Şelalesi özellikle yaz aylarında piknik alanı olarak çok fazla ziyaret edilmektedir. Doğal güzellikleri bir arada barındıran bu alan çok ilgi çekmektedir. Yazımızda Göksu Şelalesi ile ilgili bilgileri, giriş ücreti, ziyaret saatleri ve özellikleri gibi bilgileri bulabilirsiniz.

7.09.2020Seyahat
Konyada yeşil ile mavinin buluştuğu şelale: Yerköprü

Konya'da yeşil ile mavinin buluştuğu şelale: Yerköprü

Konya'nın Hadim ilçesinde yeşil ile mavinin buluştuğu şelale, yeni tip koronavirüs salgını tedbirlerindeki normalleşme süreciyle vatandaşların ilgi odağı oldu.

18.06.2020Seyahat
Mersinin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Mersinde Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Mersin'in İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Mersin'de Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Mersin, Türkiye’nin güneyinde yer alan kalabalık bir liman kentidir. Tarihi milattan önceye dayanan bu şehirde gezilip görülebilecek sayısız alan bulunmaktadır. Biz de Mersin ile ilgili sorulan; Mersin ilçeleri neler, hangi bölgede, Mersin’de gezilecek ve tarihi yerler nereler gibi soruları sizler için araştırdık.

29.03.2020Seyahat
Akdenize 5 tünel, 2 viyadük yapılacak

Akdeniz'e 5 tünel, 2 viyadük yapılacak

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan "Çukurova Bölgesel Havalimanı'nda üst yapı ihalesine çıkıldı. 4 Şubat itibarıyla tüm teklifler alınmış olacak. Bakanlık değerlendirmeyi yapacak. İnşallah şubat ayı sonuna doğru üst yapıda yapım çalışmalarına başlayacağız" dedi.

2.02.2020Ekonomi
Yerköprü Şelalesi güzelliğiyle görenleri hayran bırakıyor

Yerköprü Şelalesi güzelliğiyle görenleri hayran bırakıyor

Konya'nın Hadim ilçesindeki Yerköprü Şelalesi, el değmemiş doğası, kanyonu ve bitki örtüsüyle her mevsim ziyaretçilerine ayrı bir güzellik yaşatıyor.

19.01.2020Gündem
Yerköprü Şelalesi bölgesinde çökme riski

Yerköprü Şelalesi bölgesinde çökme riski

KONYA'nın Hadim ilçesinde 'gizli cennet' olarak bilinen Yerköprü Şelalesi'nin yakınındaki tepelik ve yamaçlık alanda çökme riski bulunuyor. Konya Teknik Üniversitesi Jeoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Arif Delikan, bölgede yaklaşık 50 metre uzunluğunda yarıklar olduğunu ve acilen önlem alınması gerektiğini söyledi.

4.12.2019Gündem
Göksu Şelalesinde sonbahar güzelliği

Göksu Şelalesi'nde sonbahar güzelliği

Konya'nın Hadim ilçesinde el değmemiş doğası, kanyonu ve bitki örtüsüyle adından söz ettiren Göksu Şelalesi, sonbaharda rengarenk görüntüsüyle ziyaretçilerini büyülüyor.

7.10.2019Seyahat
204 basamak iniyor, 600 metre yürüyor ve... Binlerce kişi oraya gidiyor

204 basamak iniyor, 600 metre yürüyor ve... Binlerce kişi oraya gidiyor!

Geçen yıl 28 bin kişinin ziyaret ettiği Yerköprü Şelalesi, bu yıl da çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Asma köprü üzerinden 204 basamak inip, yaklaşık 600 metre yürüyerek şelaleye ulaşan ziyaretçiler, doğa harikası şelaleyi herkesin gelip görmesini tavsiye ediyor.

17.07.2019Ekonomi
‘Dünyanın nazar boncuğu’ Meke Gölü kurudu

‘Dünyanın nazar boncuğu’ Meke Gölü kurudu

Konya'nın Karapınar ilçesinde bulunan ve 'Dünyanın nazar boncuğu' olarak bilinen Meke Gölü, tamamen kurudu. Meke Gölü’nün kuruma nedeninin, yeraltı sularının bilinçsiz kullanımı ve kuraklık olduğunu belirten Jeoloji Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Prof. Dr. Fetullah Arık, 'Dünyanın nazar boncuğu’ Meke Gölü’nün eski görkemine dönebilmesinin zor olduğunu söyledi.

30.05.2018Seyahat
Gizli cennet Yerköprü Şelalesi turizme açılıyor

Gizli cennet Yerköprü Şelalesi turizme açılıyor

Konya'nın Hadim ilçesindeki Göksü Nehri yatağında bulunan, eşsiz doğal güzelliğiyle kentin gizli kalmış cennetlerinden biri olarak değerlendirilen Yerköprü Şelalesi, 20 milyonluk yatırımla turizme açılıyor.

14.05.2018Seyahat
Gizli cennet Yerköprü Şelalesi, turizme açılıyor

'Gizli cennet' Yerköprü Şelalesi, turizme açılıyor

Konya'nın Hadim ilçesindeki Göksü Nehri yatağında bulunan, eşsiz doğal güzelliğiyle kentin 'gizli kalmış' cennetlerinden biri olarak değerlendirilen Yerköprü Şelalesi, 20 milyonluk yatırımla turizme açılıyor.

8.05.2018Haber
Tantuninin başkenti Mersin’de görülecek 20 yer

Tantuninin başkenti Mersin’de görülecek 20 yer

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin şüphesiz en güzel şehirlerimiz arasında. Mersin'i özel yapan yerlerse oldukça fazla. İşte Mersin'de gerek tarihi gerekse mimari açıdan mutlaka görülmesi 20 yer…

8.12.2017Seyahat
Antep fıstığını Konyada üretip Gaziantepe satıyorlar

Antep fıstığını Konya'da üretip Gaziantep'e satıyorlar

Konya'nın Toroslar üzerine kurulu ilçesi Hadim'in Yağcı Mahallesi'nde, yaklaşık 30 yıl önce ziraat mühendisinin sakız ağacıgillerden çalı türü menengiç ağacına aşıladığı Antep fıstığı, yaklaşık 100 haneli mahalleye gelir kaynağı oldu. Mahallede yetiştirilen Antep fıstığı Gaziantep'ten alıcı buldu.

27.11.2017Ekonomi
Fotoğraf çektirirken şelaleye düşerek öldü

Fotoğraf çektirirken şelaleye düşerek öldü

Konya'nın Hadim ilçesinde, fotoğraf çektirirken şelaleye düşen kişi, hayatını kaybetti.

9.06.2015Gündem
BOT ALABORA OLDU, BİR GENÇ GÖLDE KAYBOLDU

BOT ALABORA OLDU, BİR GENÇ GÖLDE KAYBOLDU

Mersin'in Mut İlçesi'nde bulunan Yerköprü Şelalesi'nin döküldüğü göle, botla giren 19 yaşındaki Yusuf Turpçu, botun alabora olması sonucu kayboldu. Adana'dan yola çıkan 15 Kişilik arkadaş grubu, turistik gezi amacıyla Yerköprü Şelelasi'ne geldi. Şelalenin altında bulunan göle botlarıyla giren 3 kişi, botlarının alabora olması sonucu göle düştü. Göle düşenlerden 2'si kurtulurken, 19 yaşındaki Yusuf Turpçu kayboldu. Yusuf Turpçu'nun bulunması için Mersin Sivil Savunma Arama Kurtarma ekiplerince arama kurtarma çalışmalarına başlandı.Murat SÖZER /MUT/MERSİN/DHA

4.06.2012Haber
CHP Gençlik Kolları Başkanı 10 gündür bulunamadı

CHP Gençlik Kolları Başkanı 10 gündür bulunamadı

KONYA’nın Hadim İlçesi’nde 10 gün önce arkadaşlarıyla birlikte gittiği Göksu Nehri üzerindeki Yerköprü Şelalesi’nde fotoğraf çektirmek isterken kayalıklardan dengesini kaybedip suya düşen ve akıntıya kapılıp kaybolan CHP Hadim Gençlik Kolları Başkanı, 23 yaşındaki Bilgehan Uysal, hala bulunamadı. Uysal’ın babası 52 yaşındaki Gürsel Uysal, arama çalışmalarının yetersiz olduğunu öne sürerek, çalışmaların yoğunlaştırılmasını istedi.

21.06.2011Gündem
Doğu Akdeniz, Antalya’ya rakip

Doğu Akdeniz, Antalya’ya rakip

Tarihi dokusunu, mavi denizi ve yeşil ormanlarıyla süsleyen Doğu Akdeniz, yeni yatırımlarla tatilin başkenti Antalya’ya rakip olmaya aday.

19.06.2011Seyahat
CHP Gençlik Kolları Başkanı kayıp

CHP Gençlik Kolları Başkanı kayıp

KONYA’nın Hadim İlçesi CHP Gençlik Kolları Başkanı 23 yaşındaki Bilgehan Uysal, arkadaşlarıyla birlikte Göksu Nehri üzerindeki Yerköprü Şelalesi’nde fotoğraf çektirmek isterken kayalıklardan dengesini kaybedip suya düştü. Akıntıya kapılan Uysal’ın bulunması için ekipler çalışmasını sürdürüyor.

13.06.2011Gündem
Konyanın 7 harikası belirlendi

Konya'nın 7 harikası belirlendi

Konya Turizm Platformunca kentin tanıtımında ön plana çıkarılacak değerlerin tespit edilmesi amacıyla yapılan anket sonucunda Konya'nın 7 Harikası belirlendi.

21.04.2008Gündem
İşte Türkiyenin en güzel fotoğrafı

İşte Türkiye'nin en güzel fotoğrafı

Türkiye’nin coğrafya ve keşif dergisi Atlas'ın nisan ayında kutlayacağı 15'nci yılı nedeniyle düzenlediği Türkiye'nin en güzel fotoğrafı yarışması sona erdi. Atlas Dergisi'nin 15 yıllık birikimi arasından seçilen birbirinden güzel fotoğraflar hurriyet.com.tr okurlarının beğenisine sunuldu. 30 bin hurriyet.com.tr okurunun oy kullandığı yarışmada Hakan Öge'nin, Keban Barajı üzerinde çakan şimşekleri görüntülediği fotoğrafı birinciliği elde etti.

14.03.2007Gündem
Kargo paketinin üzerinde memleketimden manzaralar

Kargo paketinin üzerinde memleketimden manzaralar

Türkiye’nin farklı coğrafi bölgelerini birbirine tanıtmak amacıyla Atlas Dergisi ve Aras Cargo ortak kampanya başlattı. Bu amaçla bir bölgeden diğerine gönderilecek paket, üstüne Atlas Dergisi’nin çektiği fotoğraflar yapıştırılarak gidecek. Ayda 5 milyon paket dağıtan firma projenin ikinci adımında soyu tükenen hayvan ve bitkileri gündeme getirecek.

14.08.2004Kelebek
Torosların el değmemiş şelalelerinde sonbahar güzelliği

Toroslar'ın el değmemiş şelalelerinde sonbahar güzelliği

Konya'da el değmemiş doğası ve bitki örtüsüyle adından söz ettiren Aygırdibi ve Göksu şelaleleri, sonbaharda rengarenk görüntüleriyle ziyaretçilerini büyülüyor.

11.11.2020Seyahat
Türkiye’de rafting yapılacak en iyi 10 nehir

Türkiye’de rafting yapılacak en iyi 10 nehir

Rafting sporunu gündemimize sokan ve popüler hale gelmesini sağlayan kişi hiç kuşkusuz, trafik kazasında kaybettiğimiz eski Denizli Valisi Recep Yazıcıoğlu’ydu.

10.06.2004Seyahat