MENÜ

Yerel Seçimler Ne Zaman

Yerel Seçimler Ne Zaman ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yerel Seçimler Ne Zaman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.424 Yerel Seçimler Ne Zaman haberi bulunmuştur.

Yerel Seçimler Ne Zaman Haberleri

AK Partiden Kılıçdaroğluna tepki: Tehlikeli bir oyun oynuyor

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Tehlikeli bir oyun oynuyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Mitingi'ne ilişkin "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, sokağı ve isyanı teşvik etmektedir. Siz demokrasiyi, parlamentoyu, seçilmiş hükümeti yok sayıyorsanız ve sokağı adres gösteriyorsanız bunun adı faşizmdir. Sandığı ve seçimi yok sayan, isyan çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, maalesef topluma anarşizm sunmaktadır. Bundan vazgeçmesini tavsiye ediyoruz" dedi.  Ünal, Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'nün siyası ayağına operasyon yapılmadığı iddiasıyla ilgili olarak şöyle konuştu: "17-25 Aralık 2013’ten sonra AK Parti, yerel seçimler iki tane genel seçim ve üç tane kongrede kendi temizliğini yapmıştır. Ama siyasi ayağından bahseden Kemal Kılıçdaroğlu CHP içerisinde hiçbir FETÖ temizliği yapmamıştır.'

10.07.2017Gündem
Yeni kabinenin sırrı ekonomi

Yeni kabinenin sırrı ekonomi

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın genel başkanlığı üstlenmesinin ardından beklenen kabine değişikliğini geciktiren konu, “ekonomi yönetimi” oldu.

2.06.2017Ekonomi
Devşirmeler gün gelecek yeni nesil sporcuların yetiştirilmesinde öncü olacak

"Devşirmeler gün gelecek yeni nesil sporcuların yetiştirilmesinde öncü olacak"

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, son zamanlarda sporda yaşanan madalya başarıları ve gündeme ait soruları yanıtladı. Kılıç, "Tam 2 sene önce göreve geldik. Yolun yarısı yürünmüş bir süreç. Tabii üzerimizde maalesef dile getirmekte bizi üzüyor ama 2012'deki olimpiyatlarda yaşadığımız olumsuzluğun ağırlığı vardı" diye konuştu.

11.05.2017Diğer
Son dakika... AK Partiye yeniden üye olan Erdoğandan ABye çok sert mesajlar

Son dakika... AK Parti'ye yeniden üye olan Erdoğan'dan AB'ye çok sert mesajlar

AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongresi'yle 27 Ağustos 2014'te partisine veda eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, anayasa değişikliğinin ardından AK Parti’ye 979 gün sonra yeniden üye olarak döndü. Erdoğan üyelik beyannamesini imzaladı ve resmen AK Parti'ye üye oldu. Erdoğan, "27 Ağustos 2014 tarihinde milletimiz tarafından cumhurbaşkanlığı görevine seçilmem sebebiyle anayasa gereği ayrılmak zorunda kaldığım, kurucusu olduğum partime, yuvama, sevdama, aşkıma bugün yeniden dönüyorum" dedi. Konuşmasında AB'ye sert mesajlar veren Erdoğan, "Peki biz bundan sonra ne yapacağız diyorlar. Bundan sonra ne yapacağız' demek ne demek? Bundan sonra yapacağınız bir şey var, nedir o? Bugüne kadar açmadığınız şu fasılları açmaktan başka çareniz yok, açarsanız ne ala, açmadığınız takdirde güle güle" diye konuştu.

2.05.2017Gündem
KONDAdan seçim analizi: Geçersiz oylarda açıklayamadığımız bir durum var

KONDA'dan seçim analizi: 'Geçersiz oylarda açıklayamadığımız bir durum var'

Seçimlere dair isabetli analizleri ile bilinen KONDA, 16 Nisan referandumunda geçersiz oyların dağılımına dair 'açıklamayadıkları bir durum' olduğuna dikkat çekti. Analizde CHP'nin bir daha hiç iktidar olamama riskinin bulunduğu belirtilirken, HDP'nin 'Türkiyelileşme projesi'nin de dağıldığı vurgulandı.

1.05.2017Gündem
Bir gece ansızın gelebiliriz

'Bir gece ansızın gelebiliriz'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan “Eğer Irak’ta, kendi hallerine bırakacak olursak sürekli kurban vermeye devam ederiz. Bu milletle oyun oynanmaz. Herkes bunu görecek. Vakti saati geldiğinde ne yapacağımızı biz gayet iyi biliriz. Bir gece ansızın gelebiliriz” dedi. Haliç Kongre Merkezi’nde Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TÜMSİAD) genel kurulunda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, özetle şunları söyledi:

29.04.2017Gündem
Son dakika: Başbakandan Kılıçdaroğluna yanıt geldi

Son dakika: Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt geldi

Başbakan Binali Yıldırım, 'Tarihin 'mühürsüz seçim' olarak yazacağı bu seçimi tanımıyoruz, tanımayacağız" diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi. Yıldırım, "Tamam kabul ediyoruz, iyi çalıştın, çok koşturdun. Ama milletin takdiri ortada. Bu gerçeği artık kabul et" dedi. Yıldırım, "Milletin kabul ettiğini sen kabul etmezsen ne yazar. Millete fatura çıkaracağına başarısızlığı kendinde ara. Şimdi anamuhalefet partisine düşen, yaptıkları itirazın sonucunu beklemektir. Bunun aksine yapılacak her hareket, hukukun dışına çıkmak olacaktır" diye konuştu.

19.04.2017Gündem
Başbakandan kabine değişikliği sorusuna flaş cevap

Başbakan'dan 'kabine değişikliği' sorusuna flaş cevap

Başbakan Binali Yıldırım "mühürsüz oy" tartışması hakkında konuştu. Yıldırım, "Yapılan bu itiraz da YSK’nın değerlendirmesi sonucu kamuoyuyla paylaşılacaktır. Bizim onun üzerine laf söylememiz yanlış olur" dedi. Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nun sözleriyle ilgili olarak ise, "Halkın tanıdığı sonuçları ana muhalefetin tanımaması kabul edilebilir bir şey değildir" ifadelerini kullandı. Yıldırım, 'Kabine revizyonu iddiaları' için "Bu seçim sadece anayasa ve hükümet değişikliği konusunda bir sonuç ortaya koymamıştır. Aynı zamanda bu seçimden bütün partilerin alması gereken mesajlar da vardır, biz de AK Parti olarak kendi payımıza düşen mesajı aldık. Mesaj, 'Tamam, AK Parti'ye olan güven devam ediyor ancak şu şu hususlarda da daha dikkatli olmanız gerekiyor' diye bize bir de not düşüyor. Bu yüzden de gerek yerel yönetimlerde gerek teşkilatlarımızda gerek hükümet faaliyetlerinde daha vatandaş memnuniyetini artıracak ne gerekiyorsa o hususlarda adımlar atacağız" diye konuştu.

19.04.2017Gündem
Geride kalma lüksümüz yok

Geride kalma lüksümüz yok

Aktif bankacılıktan ayrıldıktan sonra kendi şirketini kuran, Türkiye ve 4 farklı ülkede 9 şirkette yönetim kurulu üyeliği yapan, aynı zamanda şirketlere danışmanlık hizmeti veren Tayfun Bayazıt, “Makro-ekonomik reformlar yetmez, girişim ve yatırım ortamını desteklemeliyiz. Türkiye’nin arkada kalma lüksü yok” dedi.

31.03.2017Ekonomi
Muhtarlarla konuştu: Evetin vebali ağır

Muhtarlarla konuştu: Evet'in vebali ağır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Dünyanın en az gelişmiş 20 ülkesi başkanlık sistemiyle yönetiliyor. Bir kişiye bütün yetkileri vermişler. Vatandaş inim inim inliyor. O beyefendi kral gibi yaşıyor tepede. Servetine servet katıyor” dedi. Maltepe Belediyesi Küçükyalı Kültür Merkezi’nde muhtarlarla buluşan, ardından Bostancı’da Kars, Ardahan, Iğdır dernek ve federasyonlarının toplantısına katılan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

19.03.2017Gündem
Hollandanın ilk seçim sonuçları geldi

Hollanda'nın ilk seçim sonuçları geldi

Hollanda'da gerçekleştirilen seçimlerin ardından ilk sonuçlar geldi. Buna göre, Başbakan Rutte’nin partisi seçimleri kazanarak 31 vekil çıkardı. Irkçı lider Wilders'in partisi ise 19 sandalyede kaldı. Kurucuları Türk kökenli olan DENK Partisi ise 3 sandalye ile mecliste yer alacak. Kesin sonuçların ilerleyen saatlerde gelmesi bekleniyor.

15.03.2017Dünya
Ahmet Davutoğlundan 71 sayfalık cevap

Ahmet Davutoğlu'ndan 71 sayfalık cevap

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu'nun sorularına 71 sayfalık cevap gönderdi.

12.01.2017Gündem
İstanbuldaki saldırıya dünyadan tepkiler

İstanbul'daki saldırıya dünyadan tepkiler

İstanbul'daki terör saldırısına dünyadan tepki yağıyor. Macaristan, saldırıya ilişkin, “Avrupa Birliği'nin güvenliği Türkiye'nin istikrarı ile başlar. Bu yüzden bu tür saldırılar Avrupa Birliği'ne karşı da yapılmıştır” açıklamasında bulundu.

11.12.2016Dünya
Başbakan Yıldırımdan TÜSİADda konuşma

Başbakan Yıldırım'dan TÜSİAD'da konuşma

Başbakan Binali Yıldırım TÜSİAD YİK toplantısında konuştu. Yıldırım kendisinden önce konuşan TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes'in, "Vatandaş dövizdeki dalgalanmaları derin krizlerle özdeşleştiriyor. Ekonomideki sarsıntının, giderek yatırımların azalabileceği ve daha yavaş büyüyecek bir Türkiye’nin habercisi olduğunu görmeliyiz" sözlerine, "Endişeye gerek yok. Sizin hoşunuza gitsin diye söylemiyorum, bunun da üstesinden geleceğiz" sözleriyle cevap verdi. Yıldırım ayrıca Dolar kurundaki dalgalanmanın Trump'ın başkanlık koltuğuna oturacağı güne kadar sürebileceğini söyleyerek, "Şunu bilelim bu dalgalanma herhalde 1 ay gibi 1,5 ay gibi daha devam edecek. Ne zamana kadar 20 Ocak’a kadar" dedi.

1.12.2016Gündem
Başbakandan önemli açıklamalar

Başbakan'dan önemli açıklamalar

Canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, Suriye'deki hava saldırısında üç askerin şehit edilmesine ilişkin, "Nereden kaynaklandı, nasıl kaynaklandı, tekrarı olmaması konusunda da en kesin ve net şekilde uyarılar yapıldı muhataplara." dedi.

24.11.2016Gündem
Donald Trumptan son dakika hamlesi

Donald Trump'tan son dakika hamlesi!

ABD'de oy verme işlemi sürerken, Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump, ülkenin doğu yakasındaki bazı eyaletlerde sandıkların kapanmasına saatler kala attığı tweet'te, seçmenlere seslendi.

8.11.2016Dünya
ABD başkanlık seçimlerinde son dakika gelişmesi... Ve ilk sonuçlar açıklandı

ABD başkanlık seçimlerinde son dakika gelişmesi... Ve ilk sonuçlar açıklandı!

ABD başkanlık seçimi için nefes kesen yarış devam ediyor. Hillary Clinton ve Donald Trump'ın yarıştığı seçimlerde, Doğu Yakası'ndaki eyaletlerden sonuçlar gelmeye başladı... Peki ABD başkanlık seçimlerinde son durum ne? İşte tüm son dakika gelişmeleri ile ABD başkanlık seçiminde son durum!

8.11.2016Dünya
Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu: Bölgede gelecek seküler demokraside

Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu: Bölgede gelecek seküler demokraside

Bu aslında Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu’nun Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı sıfatıyla verdiği son röportaj. Yedi senelik müsteşarlık mesaisinden sonra Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi olarak atandığı New York’a hareketinden saatler önce yapıldı. Kendisi Atlantik’in üzerinde uçaktayken ise bu satırların yazarı, bir gazetecinin başına gelebilecek en fena şeylerden biriyle yüz yüze geldi. Bir saat yirmi dakikalık kaydın kendisi vardı ama sesi yoktu. Bu teknik krizi anlayışla karşılayıp yeni görevinin ilk haftasında bana tekrar telefonla çok geniş zaman ayırdığı için Büyükelçi Sinirlioğlu’na özel bir teşekkür borçluyum. Burada okuyacaklarınız kendisinin ‘eski müsteşar’ sıfatıyla yaptığı yorumlardır. Yeni görev alanının öncelikli konularını ileride başka bir röportajda değerlendirebilmeyi umuyorum. Sinirlioğlu’nun dış politikaya yönelik eleştirilere de yanıt vererek burada çizmiş olduğu iskelet, Türk hariciyesinin bugün nerede durduğuna ilişkin önemli bir manifesto niteliğinde.

23.10.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Obama’ya dinletemedik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Obama’ya dinletemedik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Daha üç gün önce iki uçak dolusu silah, PYD ile YPG'ye indirildi. Nereye, Kobani'ye. Daha önce de yine Kobani boşaldığı zaman oradaki PYD ve YPG'li teröristlere üç uçak indirildi ve bunların yarısı DAEŞ'e gitti, silahların yarısı da PYD ve YPG'de kaldı. Sayın Başkan (Barack Obama) ile bunları konuştuk ama dinletemedik. Şimdi ne yazık ki yine aynı oyun oynanıyor. Buradan bir netice çıkmaz. Burada sadece kan kaybı olur" dedi.

23.09.2016Dünya

Layla değil Leyla

Leyla Onur, Avrupa Parlamentosu’na Almanya’dan seçilen Türk kökenli ilk milletvekili. Babası İkinci Dünya Savaşı öncesi 1937 yılında yüksek öğrenim yapmak için Almanya’ya gelmiş. Alman bir terzi bayanla evlenip Kuzey Almanya sınırları içindeki Braunschweig kentine yerleşmiş. İkinci Dünya Savaşı’nın 8 Mayıs 1945’te bitmesinden birkaç ay önce de Leyla Onur (Akdağ) bu kentte dünyaya gelmiş. İlk ve orta öğrenimini aynı kentte yapmış. Annesinin mesleğini seçmiş ve meslek eğitimi yaparak diplomalı terzi olmuş. Ancak liseyi bitirdikten sonra inşaat mühendisi Çevik Onur ile evlenip Türkiye’ye yerleşmiş.

28.05.2016Avrupa
İstanbula 2 yeni tünele onay

İstanbul'a 2 yeni tünele onay

"Haliç-Unkapanı Su Altı Karayolu Tüneli Geçiş Projesi" için hazırlanan plan tadilatı teklifi ve "Dolmabahçe-Levazım-Baltalimanı-Ayazağa Tünelleri Projesi"ne ilişkin plan değişikliği teklifi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde onaylandı.

13.05.2016Gündem
Corbyn, İngilterede çok kan kaybetmedi

Corbyn, İngiltere'de çok kan kaybetmedi

Jeremy Corbyn liderliğindeki İngiltere İşçi Partisi, İskoçya parlamentosu seçimlerinde tarihinin en kötü sonucunu aldı ama İngiltere belediyelerinde gücünü korumayı başardı.

6.05.2016Dünya
Ekonomi yetmez yürek lazım

'Ekonomi yetmez yürek lazım'

AFAD, olağanüstü çalışmalarıyla Aydın Doğan Ödülü’nün bu yılki sahibi oldu. AFAD’ın Başkanı Fuat Oktay, yurtiçi ve yurtdışında yönettikleri devasa operasyonları bu başlık altında Hürriyet’e anlattı...

3.05.2016Gündem
50 milyon kişinin kimlik bilgisinin internette paylaşılması panik yarattı

50 milyon kişinin kimlik bilgisinin internette paylaşılması panik yarattı

Önceki gün Amerikan haber ajansı Associated Press (AP) tüm dünyaya şu haberi geçti: ”Türkiye’deki 50 milyon kişinin kimlik bilgileri internette yayınlandı.” Bu açıklama üzerine ise sosyal ağlardaki kullanıcılar deyim yerindeyse ayağa kalktı. Bunun ardından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da açıklama yaptı. Yıldırım, bu bilgilerin önceki dönemlerde de paylaşıldığını ve sürekli gündeme getirildiğini ifade etti. Bu bilgiler 2009 yılında düzenlenen yerel seçimlerinde test aşamasında kullanılan veri tabanındaki kişilere aitti.

5.04.2016Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Beni eleştiriyorlar diye o insanları partiden atmak doğru değil

Kılıçdaroğlu: Beni eleştiriyorlar diye o insanları partiden atmak doğru değil

Ana muhalefet partisi CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara saldırısından, CHP'nin PYD-YPG'ye yaklaşımına, Suriye politikasından mültecilere, ülkenin güneydoğusunda yaşanan insan ve yaşam hakkı ihlallerinden CHP içerisinde yükselen muhalif seslere, istifa etmeyi düşünüp düşünmediğinden Deniz Baykal'ın ihracı tartışmalarına dair pek çok konuda açıklamada bulundu. Baykal'ın açıklamaları ve ihraç edip edilmeyeceği ile ilgili soruya Kılıçdaroğlu, ''Direniş olabilir. Ama parti içinde direniş var, beni eleştiriyorlar diye o insanları parti içinden atmak ya da hiç eleştirmeyin demek doğru değil'' yanıtını verdi.

26.02.2016Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti grup toplantısında konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti grup toplantısında konuştu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Hangi tehlike söz konusu olursa olsun, tehdit nereden gelirse gelsin, Cumhuriyetimizin kurucusu TBMM, her zaman tam bir ortak bilinç, ortak vicdan, ortak yürek ile bütün bu tehlikelere karşı istiklal kahramanlarının bize emanet ettiği, istiklalimizi ve istikbalimizi korumaya kararlıdır" dedi.

26.01.2016Gündem

Yazar Sonuçları

‘2018’de erken seçim’ senaryoları

BİR süredir izleyici olarak şahit olduğum tartışmaların çoğu “Erken seçim olur mu” sorusu üzerinden yapılıyor.

11.06.2017

AK Parti kulislerinde konuşulanlar

AK Parti’deki vitrin değişikliği ve yeni kabine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Brüksel gezisinin dönüşüne kaldı.

24.05.2017

Kaç bakan değişecek

16 Nisan referandumundan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, kompartıman kompartıman ilerliyor.

22.05.2017

Şimdiden 2019 yerel seçimleri konuşuruz

17 Nisan sabahı herkes şöyle düşündü:

5.05.2017

İntibak umudu Anayasa Mahkemesi’ne kaldı

PROMOSYONDA hayal kırıklığı yaşayan emeklilere bir kötü haber de Yargıtay’dan geldi.

1.12.2016

Kültürümüze sahip çıkmalıyız

KARŞIYAKA her zaman kültürü ve özel yapısıyla sadece İzmir değil, Türkiye’de kendisine yer edinmiş bir yer. Özellikle Karşıyakalıların her zaman sahip çıktığı ve korumaya çalıştığı bu kimlikle ilgili söylenen çok söz var.

27.08.2016

Kılıçdaroğlu’nun özeleştirisi

Çankaya Belediyesi’nin, iki yılını anlattığı toplantıya katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun özeleştirisi dikkat çekiciydi:“Yaptığımız güzel şeyleri belli bir çevre biliyor, geniş kitleler bilmiyorlar. Bizim dışımızdaki dünyaya fazla girmiyoruz, başarıları anlatmıyoruz. Belediye başkanı arkadaşlarıma zaman zaman sitem ederim; Ya elin oğlu pire yaptı deve diye satıyor biz deve yapıyoruz pire kadar bile satamıyoruz.”

19.05.2016

“Eski kalıplarla yönetilemez…”

Bu haftaki röportaj konuğum Mimar Ozan Tüzün. 1981 Gazi Üniversitesi mezunu… Eşi Suzan Tüzün de, Oğlu Erdem de, Kızı Gözde’de ailece mimarlar… Haliyle Mimarlık hizmeti veren bir aile şirketleri var. Oğlu Erdem, New York’ta çalışıyor, kızları Gözde aile şirketlerinde.

2.02.2016

İstanbulluların sudan çekeceği çok şey var

SULARIMIZLA ilgili sorunlar nihayet gündemimizde yer almaya başladı.

29.01.2016

PKK, Öcalan'a karşı gelir mi? 

Kurtuluş Tayiz, dünkü yazısında bir saptamada bulunuyor.

21.12.2015