EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Yenidoğan

Yenidoğan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yenidoğan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.806 Yenidoğan haberi bulunmuştur.

Yenidoğan Haberleri

Başkanları da kaptırdı

Başkanları da kaptırdı

Erbakan'ın, FP'li vekillerinin ardından belediye başkanları da tercihlerini Tayyip Erdoğan'dan yana kullandılar. FP'nin kazandığı 420 belediyeden 295'i Yenilikçilere, 125'i ise Erbakan'ın Saadet Partisi'ne katılacak. İstanbul ve Ankara Büyükşehir başkanları ise kararsız kaldı.

21.07.2001Gündem
Başkanları da kaptırdı

Başkanları da kaptırdı

Erbakan'ın, FP'li vekillerinin ardından belediye başkanları da tercihlerini Tayyip Erdoğan'dan yana kullandı.

21.07.2001Gündem
Bebek emziren annelere tavsiyeler

Bebek emziren annelere tavsiyeler

Bebeklerin alması gereken tüm besinleri içeren, onları bulaşıcı hastalıklara karşı koruyan ve bağışıklık sisteminin güçlü olmasını sağlayan anne sütünün artırılması için bir dizi önerilerde bulunuluyor.

19.08.2001Kelebek
Tecavüzcü katili DNAsı yakalattı

Tecavüzcü katili DNA'sı yakalattı

Zeytinburnu'nda D.Y.'ye, başına çekiçle vurduktan sonra tecavüz eden Nurullah Ayaz'ın, mart ayında tecavüze uğrayıp boğazı kesilen S.K.'nın da katili olduğu, kan ve sperm örneklerinin DNA testinde ortaya çıktı.

25.08.2001Gündem
Kürtçe anonsa inceleme

Kürtçe anonsa inceleme

Diyarbakır'da organize ettiği sinema gösterisine vatandaşları Kürtçe anonsla davet eden Çınar Kaymakamı Osman Yenidoğan hakkında valilik inceleme başlattı. Anons Türkçe bilmeyen vatandaşlar için yapılmıştı.

28.08.2001Gündem
Faciaya kılpayı

Faciaya kılpayı

Adana'daki 30 Ağustos törenleri sırasında bir polis helikopterinin motoru havada durdu. Hızla yere süzülen helikopterin pilotu, son anda motoru çalıştırıp, bir tarlaya inmeyi başardı.

30.08.2001Gündem
Kürtçe anons yaptıran kaymakam temize çıktı

Kürtçe anons yaptıran kaymakam temize çıktı

Diyarbakır Valisi A. Cemil Serhadlı, Çınar İlçesi Kaymakamı hakkında yapılan incelemelerde ihmal ve suç unsuru olmadığını tesbit ettiklerini söyledi.

3.09.2001Gündem
Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, genellikle cinsel ilişki yoluyla insandan insana bulaşan mikroorganizmaların (mikrop) neden olduğu genital yol (üreme organları) enfeksiyonlarıdır.

Türkiyedeki AIDSli sayısı bin 246

Türkiye'deki AIDS'li sayısı bin 246

Sağlık Bakanlığı'na, bu yılın ilk 6 ayında 105 AIDS ve HIV enfeksiyonu bildirimi yapıldı. AIDS ve HIV enfeksiyonu, Türkiye'de ilk kez 1985 yılında görüldü. 1985'ten 30 Haziran 2001'e kadar 226'sı yabancı uyruklulara ilişkin olmak üzere toplam 1246 bildirimde bulunuldu.

20.11.2001Gündem
Trakyada kar ve sel

Trakya'da kar ve sel

Ramazan Bayramı'ndan beri karla mücadele eden Trakyalıları bu kez de yağmur vurdu. Tekirdağ ve Kırklareli'yi sel suları basarken Edirne'de yeniden kar başladı. Bu arada Çanakkale-İzmir yolu sel yüzünden ulaşıma kapandı.

25.12.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Jinekolog Dr. Sedat Varol

Anka Sağlık Hizmetleri'nden Jinekolog Doktor Sedat Varol, kadın sağlığı ile ilgili tüm sorularınızı yanıtlıyor.

22.07.2001