EKSTRA
MENÜ

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yeni Zelanda haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.758 Yeni Zelanda haberi bulunmuştur.

Yeni Zelanda Haberleri

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan İnsan Hakları Eylem Planı ve ekonomik reform paketi açıklaması

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İnsan Hakları Eylem Planı ve ekonomik reform paketi açıklaması

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen İstanbul 7. Olağan İl Kongresi'ne konuştu. Erdoğan, "Önümüzdeki salı günü tüm kesimlerin beklentileri doğrultusunda hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planı'nı paylaşacağız. Bir sonraki hafta da inşallah ekonomik reform paketini açıklayacağız." ifadelerini kullandı. "Hiç kimsenin bu şehre, ülkeye, millete kem gözle bakmasına müsaade etmedik, etmeyeceğiz." diyen Erdoğan, İstanbul'a yapılan hizmetleri tek tek saydı. Muhalefetin Kanal İstanbul açıklamalarına tepki gösteren Erdoğan, "Kanal İstanbul'u yapacağız, inadına yapacağız. Kanal İstanbul'la İstanbul nasıl güzelleşecek, nasıl bir başka şehir olacak, bunu da görecekler." dedi. Kongrede Osman Nuri Kabaktepe, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı görevini Bayram Şenocak'tan devraldı.

24.02.2021Gündem
Latin Alfabesi Nedir, Kaç Harf Ve Özellikleri Nelerdir Latince Harfleri Yazılışı, Okunuşu Ve Sırası

Latin Alfabesi Nedir, Kaç Harf Ve Özellikleri Nelerdir? Latince Harfleri Yazılışı, Okunuşu Ve Sırası

Antik Roma döneminden bu yana kullanılmakta olan Latin Alfabesi, 29 harften oluşur. Bu harflerden 8 tanesi ünlü, 21 tanesi ünsüzdür. Uzun yıllar boyunca Asya kıtasında, Türk devletleri tarafından kullanıldığı için Türk alfabesi adıyla da bilinir. Latin alfabesi kaç harften oluşur ve bu harflerin özellikleri nelerdir? Örnek kelime ve cümlelerle derledik.

23.02.2021Araştırma
Bora Bora Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Bora Bora Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Bora Bora Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Bora Bora Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Bora Bora Adaları, Fransız Polinezyası'nda yer alan bir adadır. Orijinal adı Pora Pora'dır. Avrupalıların adayla ilk tanışması 1722 yılında gerçekleşmiştir. Bu ada, volkanik bileşimlerden oluşmuş ve 6 mil uzunluğunda, 2.5 mil genişliğe sahiptir. En yüksek noktası ise 727 metre olarak bilinir. Peki, bu adada kalma yeri ve fiyatları nasıldır, genel bilgisi ve tarihçesi nedir? Tüm merak ettiklerinizin cevaplarını sizin için derledik.

22.02.2021Seyahat
Pandemiden sonra sosyal hayat... Bugünlerin ‘intikam’ını alacak mıyız

Pandemiden sonra sosyal hayat... Bugünlerin ‘intikam’ını alacak mıyız?

Yale Üniversitesi’nden Prof. Nicholas Christakis ‘Apollo’nun Oku’ adlı kitabında pandemi sonrası hedonizm patlaması yaşanacağına dair bir öngörüde bulundu. Christakis’e göre salgın sona erdiğinde insanlar yarın yokmuşçasına ‘partilemek’ isteyecek. Virüs tamamen ortadan kalktığında ne gibi sosyal değişikliklerin bizi beklediğini, ülkemizden alanında uzman isimlere sorduk. “Şu an birçok dürtümüze ket vuruyorsak bu, sonrası için bir süreliğine patlama yaratabilir” diyen de var, “Hedonizm sadece fiziksel hazlarla ilişkili değil. Aşırıya kaçmadan, dengeli bir yaşam sürmek de haz verebilir” diyen de...

21.02.2021Hürriyet Pazar
Amanos Dağlarında yeni bir sümbül türü keşfedildi

Amanos Dağları'nda yeni bir sümbül türü keşfedildi

Ege ve Abant İzzet Baysal üniversitelerinden öğretim üyeleri, Amanos Dağları'nda tespit ettikleri endemik yeni bir sümbül türünü bilim dünyasına kazandırdı. Yurt dışındaki bilimsel bir dergide yayımlanan bitkiye "Hatay sümbülü" adı verildi.

20.02.2021Gündem
Facebook Avustralyadaki yasakla ne amaçlıyor

Facebook Avustralya'daki yasakla ne amaçlıyor?

Tüm dünyanın gözü Facebook ve Google ile Avustralya hükümeti arasındaki haber krizinde. Facebook 18 Şubat itibarıyla ülkedeki kullanıcıların haber paylaşımını ve görüntülemesini yasakladı. Peki bu kavganın ardında ne var?

19.02.2021Dünya
Askeri darbenin ardından Myanmarda sular durulmuyor

Askeri darbenin ardından Myanmar'da sular durulmuyor

Myanmar'da 1 Şubat'ta Dışişleri Bakanı ve ülkenin fiili lideri Aung San Suu Çii, Devlet Başkanı Win Myint ile üst düzey hükümet üyelerinin gözaltına alınması ve askeri darbeyle başlayan istikrarsızlık, aradan 2 hafta geçmesine rağmen sürüyor.

17.02.2021Dünya
Türkiyede yakalanmıştı... Anzakların DEAŞ’lı kavgası

Türkiye'de yakalanmıştı... Anzakların DEAŞ’lı kavgası

Türkiye’nin Suriye sınırında yakalanan iki çocuklu DEAŞ’lı kadın, çifte vatandaşlığının bulunduğu ‘Anzaklar’ diye anılan Avustralya ve Yeni Zelanda yönetimlerini birbirine düşürdü. İki ülke de kadını almak istemiyor.

17.02.2021Dünya
Kivi Ağacı Nasıl Yetişir Kivi Ağacı Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Kivi Ağacı Nasıl Yetişir? Kivi Ağacı Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Kivi, son derece sağlıklı ve besleyici bir kış meyvesidir. Tatlıya, keke, kurabiyeye ve pastaya son derece yakışan kiviler tek başına da tüketilebilir veya form korumak isteyenler tarafında çeşitli diyet tariflerde de kullanılabilir. Peki, kivi ağacı nasıl yetişir? Kivi ağacı Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve yetiştirilir? Kivi ağacı yetiştirmek konusunda merak edilenleri derledik.

16.02.2021Bitki Bakımı
Son dakika... MSB duyurdu: Mavi bültenle aranan DEAŞlı yakalandı

Son dakika... MSB duyurdu: Mavi bültenle aranan DEAŞ'lı yakalandı

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'den yurda girerken yakalanan Yeni Zelanda uyruklu 3 kişiden birinin mavi bültenle aranan 26 yaşındaki S.A. isimli DEAŞ'lı terörist olduğunu açıkladı.

15.02.2021Gündem
December Hangi Ay Ve Türkçesi Nedir Dec Hangi Ayın Kısaltmasıdır

December Hangi Ay Ve Türkçesi Nedir? Dec Hangi Ayın Kısaltmasıdır?

Birçok bağımsız ülkenin resmi dili İngilizcedir. Bunun nedeni ya çok göç aldığı için ya da sömürü altında oldukları içindir. Dünya da en çok kullanılan dil İngilizcedir. Hatta iş dili olarak bile sadece İngilizce kullanılmaktadır. Farklı kültürdeki insanlar bu ortak dili kullanarak tanışırlar. Bu yüzden okullarda çok eskiden itibaren öğretilmektedir. İşte, tüm detaylar.

13.02.2021Sözlük
Dünyada Kaç Tane Kıta Var Dünyadaki Kıtalar Ve İsimleri

Dünya'da Kaç Tane Kıta Var? Dünya'daki Kıtalar Ve İsimleri

Dünya, Güneş sisteminde üzerinde hayat olan tek gezegen olmaktadır. Bu yaşam ise Dünya üzerinde bulunan kara parçalarının üzerinde olmaktadır. Bu kara parçalarının oluşumları ise milyonlarca yıl süren hareketler sonucunda oluşmuştur. Kara parçalarını oluşturan bu hareketler günümüzde de devam etmektedir. İşte, tüm detaylar.

13.02.2021Sözlük
26 ülke büyükelçiliğine atama yapıldı

26 ülke büyükelçiliğine atama yapıldı

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı. 4 uluslararası örgüt daimi temsilcisi ile 22 ülke büyükelçisi merkeze alındı. Merkeze çekilen uluslararası örgüt daimi temsilciliklerine ve 26 ülke büyükelçiliğine atama yapıldı.

13.02.2021Gündem
Yeni Zelanda parlamentosunda kravat krizi

Yeni Zelanda parlamentosunda 'kravat' krizi

Yeni Zelanda'da kravat takma zorunluluğuna karşı çıkan Maori parti lideri Rawiri Waititi'nin oturumu terk etmesi isteği üzerine kriz yaşandı.

10.02.2021Haber

Yeni Zelanda parlamentosunda 'kravat' krizi çıktı!

Yeni Zelanda parlamentosunda yaşanan olaylar krize dönüştü. Maori kabilesinin parlamento temsilcisi toplantıda kravat takmak istemeyince çıkan olaylar büyüdü. Temsilci oturumu terk etmek istedi.

10.02.2021Dünya
Myanmarda askeri darbe karşıtı protestolar sıkıyönetime rağmen devam etti

Myanmar'da askeri darbe karşıtı protestolar sıkıyönetime rağmen devam etti

Myanmar'da askeri darbe karşıtı protestoların ülkede yayılması üzerine bazı şehirlerde ilan edilen sıkıyönetime rağmen gösteriler devam etti. Bago'da polis, darbe karşıtlarını dağıtmaya çalışırken protestoculara tazyikli suyla müdahale etti.

9.02.2021Dünya
Yeni yılın ilk grand slam turnuvası Avustralyada başlıyor Robin Hood modeli...

Yeni yılın ilk grand slam turnuvası Avustralya'da başlıyor! Robin Hood modeli...

İlk kez 1905 yılında düzenlenen, sezonun ilk grand slam tenis turnuvası Avustralya Açık'ın ana tablo maçları, yarın TSİ 03.00'te Melbourne kentinde başlayacak.

7.02.2021Tenis
Karantina uygulamasına 15 Şubatta başlayacaklar Kırmızı listede hangi ülkeler var

Karantina uygulamasına 15 Şubat'ta başlayacaklar! Kırmızı listede hangi ülkeler var?

İngiltere hükümeti, 33 ülkeyi kırmızı listeye aldı. Kırmızı listedeki ülkelerden vatandaş olanlar ya da oturma izni olanlar dışında İngiltere'ye giriş yapamayacak. Uygulama 15 Şubat tarihinde başlayacak.

5.02.2021Ekonomi
İngiltere, CPTPPye üyelik için müzakerelere hazırlanıyor

İngiltere, CPTPP'ye üyelik için müzakerelere hazırlanıyor

İngiltere'nin, 11 ülkeden oluşan Kapsamlı ve İlerlemeli Trans-Pasifik Ortaklığı'na (CPTPP) katılmak için bu yılın bahar döneminde müzakerelere başlaması öngörülüyor.

3.02.2021Ekonomi
FIFA Kulüpler Dünya Kupası maçları ne zaman İşte ayrıntılar

FIFA Kulüpler Dünya Kupası maçları ne zaman? İşte ayrıntılar

FIFA Kulüpler Dünya Kupası yarın Katar'da start alıyor. Katar'ın ev sahipliğinde düzenlenecek 2020 FIFA Kulüpler Dünya Kupası, 4 Şubat'ta yapılacak ikinci tur maçlarıyla başlayacak. Peki, FIFA Kulüpler Dünya Kupası'nda hangi maçlar var?

3.02.2021Spor Arena
FIFA Kulüpler Dünya Kupası yarın başlıyor Bayern Münih...

FIFA Kulüpler Dünya Kupası yarın başlıyor! Bayern Münih...

Katar'ın ev sahipliğinde düzenlenecek 2020 FIFA Kulüpler Dünya Kupası, yarın yapılacak ikinci tur maçlarıyla başlayacak.

3.02.2021Futbol
Myanmar ordusu yönetime el koydu

Myanmar ordusu yönetime el koydu!

Myanmar'da iktidar partisi Ulusal Demokrasi Birliği (NLD) Partisi Sözcüsü Myo Nyunt, Devlet Konseyi Başkanı ve Dışişleri Bakanı Aung San Suu Çii ile partinin diğer yöneticilerinin gözaltına alınmasının ardından ordunun, ülke yönetimine el koyduğunu bildirdi. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Myanmar'da ordunun yönetime el koymasını ve sivil hükümet yetkililerini tutuklamasını güçlü bir şekilde kınadı. Öte yandan, Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD'nin Myanmar'daki darbe sürecinden endişe duyduğunu ve Myanmar'ın demokratik kurumlarını güçlü bir şekilde desteklemeye devam ettiğini açıkladı.

1.02.2021Dünya
Bakan Pekcan’dan adil ticaret çağrısı

Bakan Pekcan’dan adil ticaret çağrısı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Dünya Ticaret Örgütü Gayrıresmi Bakanlar Toplantısı’nda, salgından kurtulmayı teşvik ederken, en iyi aracın serbest, adil ve öngörülebilir küresel ticaret yapısı olacağına dikkat çekti.

31.01.2021Ekonomi
RCEP uyarısı

RCEP uyarısı

15 ülkenin dahil olduğu Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması (RCEP), tüm dünyayı yakından ilgilendiriyor. Dünyanın en büyük ticari birliği oluşurken yapılan anlaşmanın dünya ve Türkiye üzerindeki etkileri değerlendirildi. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Nihat Zeybekci, “Türkiye’nin RCEP konusunda mutlaka milli politika belirlemesi gerekiyor” dedi.

31.01.2021Ekonomi
Bakan Pekcan: Covid-19 sürecinde ticaret akışlarının devamı önemli

Bakan Pekcan: Covid-19 sürecinde ticaret akışlarının devamı önemli

TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, "Covid-19 salgını sürecinde temel ürünlerin sürdürülebilir arzı ve ticaret akışlarının devamı küresel anlamda en önemli konulardan birini oluşturuyor. Salgından kurtulmayı teşvik ederken, en iyi aracımız serbest, adil ve öngörülebilir küresel ticaret yapısı olacaktır" dedi.

30.01.2021Ekonomi
Doğa tutkunlarına özel en güzel 10 ağaç ev

Doğa tutkunlarına özel en güzel 10 ağaç ev

Ağaç evde kalabilmek sadece çocukların değil küçükten büyüğe herkesin hayalidir. Bazılarımız hemen arka bahçesine bir ağaç ev yaptıracak kadar şanslıysa da diğerlerinin hayali bu kadar kolay gerçekleşmiyor. Belki de son yıllarda bungalov evlere ilginin artmasının sebebi de budur. İşte çocukluk hayalinizi gerçekleştirebileceğiniz dünyanın dört bir yanındaki ağaç evler….

27.01.2021Seyahat
Muğlada yeni bir sümbül türü keşfedildi

Muğla'da yeni bir sümbül türü keşfedildi

Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yıldırım, "Üç araştırıcı tarafından ortak bir sonuçla bilim dünyası için yeni bir tür olduğu sonucuna varıldı." dedi.

27.01.2021Teknoloji
Yeni Zelanda Kovid-19 nedeniyle sınırlarını 2021in büyük bölümünde kapalı tutacak

Yeni Zelanda Kovid-19 nedeniyle sınırlarını 2021'in büyük bölümünde kapalı tutacak

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında ülkesinin sınırlarının yılın büyük bir bölümünde kapalı tutulacağını bildirdi.

26.01.2021Dünya
İngiltere, yüksek riskli ülkelerden gelenleri 10 gün otellerde karantinaya almaya hazırlanıyor

İngiltere, 'yüksek riskli' ülkelerden gelenleri 10 gün otellerde karantinaya almaya hazırlanıyor

İngiltere hükümeti, İngilizler dahil bazı ülkelerin vatandaşlarına, ülkeye gelişlerinde 10 gün süreyle otelde karantina altında kalma zorunluluğu getirmeye hazırlanıyor. Açıklamanın bugün ya da yarın Başbakan Boris Johnson tarafından yapılması bekleniyor.

26.01.2021Dünya
Okul servisinde yaşıyorlar... Çatı katı olan 23 metrekarelik yürüyen bir ev...

Okul servisinde yaşıyorlar... Çatı katı olan 23 metrekarelik yürüyen bir ev...

Colby ve Emily Bell, çocuklarıyla birlikte yedi ay boyunca çeşitli ülkelere seyahat ettikten sonra sıra dışı bir yaşam tarzına geçmeye karar verdiler. Okul servisini çatı katında verandası olan bir eve dönüştürdüler. Şimdi rotayı nereye isterlerse oraya çeviriyorlar…

26.01.2021Seyahat
İlginç görüntülerin adresi Yeni Zelanda... Kuzu sürüsü trafiği felç etti

İlginç görüntülerin adresi Yeni Zelanda... Kuzu sürüsü trafiği felç etti

Yeni Zelanda'da 3 bin kuzuyu kırktırma işlemi için köprüden geçmeye çalıştı. Trafiğin aksamasına neden olan o anlar kameraya yansıdı.

25.01.2021Haber
Koronaya yakalananlar 100 milyona dayandı

Koronaya yakalananlar 100 milyona dayandı

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 2 milyon 136 bine, virüs tespit edilen toplam kişi sayısı 99 milyon 646 bine yükseldi.

25.01.2021Dünya
Yüzüklerin Efendisi Serisi Filmleri - Yüzüklerin Efendisi Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Yüzüklerin Efendisi Serisi Filmleri - Yüzüklerin Efendisi Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

J.R.R. Talkien'ın aynı adlı eserinden beyaz perdeye uyarlanan Yüzüklerin Efendisi serisinin ilk filmi 2001 yılında gösterime girdi. ABD - Yeni Zelanda ortak yapımı olan filmin yönetmen koltuğunda Petek Jackson oturuyor. Sinemaseverlere fantastik ve masalsı bir dünyanın kapılarını aralayan film IMDB Top 250 listesinin 10. sırasında yer alıyor. Yüzüklerin Efendisi filminin oyuncularını ve vizyon tarihlerini sizin için derledik.

22.01.2021Kültür Sanat
Narnia Günlükleri Serisi Filmleri - Narnia Günlükleri Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Narnia Günlükleri Serisi Filmleri - Narnia Günlükleri Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Narnia Günlükleri, İngiliz yazar C.S. Lewis'in yazdığı 7 ciltlik çocuk romanından beyaz perdeye uyarlandı. Macera ve fantastik ögelerinin başarıyla harmanlandığı seri 3 filmden oluşuyor. 2006 yılında En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı dalında Oscar kazanan filmin başrolünde ünlü aktris Tilda Swinton yer alıyor. Sizin için Narnia Günlükleri serisinin isimler konularını, oyuncularını ve konularını derledik.

20.01.2021Kültür Sanat
Hobbit Serisi Filmleri - Hobbit Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Hobbit Serisi Filmleri - Hobbit Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Yüzüklerin Efendisi filminin devamı niteliğindeki Hobbit serisinin ilk filmi 2012 yılında gösterime girdi. ABD ve Yeni Zelanda ortak yapımı olan filmin yönetmen koltuğunda serinin diğer filmlerini de yöneten Peter Jackson oturuyor. Merak edenler için Hobbit serisinin isimlerini, izleme sırası, vizyon tarihleri, konuları ve oyuncuları ile birlikte listeledik.

19.01.2021Kültür Sanat
Pekin yönetimi eleştiri oklarının hedefinde

Pekin yönetimi eleştiri oklarının hedefinde

Geçtiğimiz gün ABD tarafından koronavirüs salgınına karşı tutumundan dolayı eleştirilen Pekin yönetimi bu kez de İsviçre tarafından eleştirildi. İsviçre merkezli bağımsız Salgına Hazırlık ve Müdahale Kurulu, Çin ve Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) koronavirüs salgınını kontrol altına almak için yeterince gayretli olmadığını açıkladı.

19.01.2021Dünya
Facebookun kaç ülkede ofisi var

Facebook'un kaç ülkede ofisi var?

Yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılarının Türkiye'de temsilci bulundurmasıyla birlikte, vatandaşlar taleplerini ilgili şirketlere iletebilecek. Peki Facebook'un kaç ülkede ofisi bulunuyor?

19.01.2021Teknoloji
FIFA Kulüpler Dünya Kupasının açılışı 4 Şubata ertelendi

FIFA Kulüpler Dünya Kupası'nın açılışı 4 Şubat'a ertelendi!

Katar'da düzenlenecek FIFA Kulüpler Dünya Kupası, Auckland City'nin turnuvadan çekilmesi nedeniyle 1 yerine 4 Şubat'ta başlayacak.

18.01.2021Futbol
Koronavirüsle mücadelede neden bazı ülkeler başarılı olurken bazıları ise başarısız oldu

Koronavirüsle mücadelede neden bazı ülkeler başarılı olurken bazıları ise başarısız oldu?

Koronavirüs salgınıyla mücadelede neden bazı ülkeler son derece başarılı olurken bazı ülkeler ise sınıfta kaldı? Bill ve Melinda Gates Vakfı'nın 2019'da yayımladığı Küresel Sağlık Güvenliği Endeksi'nde, ABD ve İngiltere salgın hazırlık konusunda örnek ülkeler olarak gösterilirken, Yeni Zelanda, Çin ve Vietnam ise sıralamada çok altlarda yer alıyordu. 2021'e gelindiğinde ise durum çok farklı görünüyor. ABD ve İngiltere'de salgın kontrolden çıktığı düşünülürken, Çin'in aldığı katı önlemler ise Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından övgüyle karşılandı. Yeni Zelanda örnek olarak takdir toplarken, 95 milyonluk nüfusa sahip Vietnam'da koronavirüs kaynaklı can kaybı 35'te kaldı.

18.01.2021Dünya
Merkez bankaları pandemide 207 defa faiz indirdi

Merkez bankaları pandemide 207 defa faiz indirdi

Koronavirüs salgınıyla mücadele edilen ve literatüre "Büyük Duruş" olarak geçen 2020'de, merkez bankaları ekonomiyi desteklemek amacıyla yılbaşından itibaren faiz indirim yarışına girdi.

17.01.2021Ekonomi
Hollywoodun en zengin aktörü Dwayne Johnson havuzlu çiftlik evini zararına satıyor

Hollywood'un en zengin aktörü Dwayne Johnson havuzlu çiftlik evini zararına satıyor

Geçen yıl 87.5 milyon dolar ile en çok kazanan erkek oyuncu unvanını eline geçiren Dwayne Johnson ya da namı diğer Rock, geniş bir arazi üzerine inşa edilmiş olan havuzlu çiftlik evini satışa çıkardı. Üstelik de satın aldığına oranla hatırı sayılır bir indirimle.

16.01.2021Magazin
Dev şirketin sahibi vefat etti En zenginler listesindeydi

Dev şirketin sahibi vefat etti! En zenginler listesindeydi

Edmond de Rothschild Yönetim Kurulu Başkanı Benjamin de Rothschild kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti. Fransa'nın en zenginlerinden olan Rothschild, Fransa İsviçre ortak şirketi uzun zamandır eşiyle birlikte yönetiyordu.

16.01.2021Ekonomi
Konaklamaktan keyif alacağınız dünyanın en sıra dışı otelleri

Konaklamaktan keyif alacağınız dünyanın en sıra dışı otelleri

Tatilini rahat ve konforlu bir konaklama ile süslemek isteyen tatilciler için birçok otel mevcut. Ancak farklı ve heyecanlı bir tatil düşünenler var ise bu oteller tam size göre.

16.01.2021Seyahat
Auckland City, FIFA Kulüpler Dünya Kupasından çekildi

Auckland City, FIFA Kulüpler Dünya Kupası'ndan çekildi!

Auckland City takımı, Yeni Zelanda'daki yeni tip koronavirüs önlemleri dolayısıyla Katar'da düzenlenecek 17. FIFA Kulüpler Dünya Kupası'na katılamayacak.

15.01.2021Futbol
Yeni Zelanda Cook Adalarıyla sınırlarını yeniden açıyor

Yeni Zelanda Cook Adaları'yla sınırlarını yeniden açıyor

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmaya başlamasıyla Mart 2020’de kapatılan iki ülke sınırlarının tek yönlü açılmasıyla Cook Adaları’ndan Yeni Zelanda’ya geleceklerin karantinaya alınmayacağını duyurdu.

15.01.2021Dünya
Yeni Zelanda polisinden termal kamera ve helikopterli operasyon

Yeni Zelanda polisinden termal kamera ve helikopterli operasyon

Yeni Zelanda'nın Auckland kentinde polis uyuşturucu tacirini helikopterin termal kamerasıyla tespit ederek, gözaltına aldı. O anlar kameralara yansıdı.

14.01.2021Dünya
Yeni Zelandada uyuşturucu taciri helikopter kamerasıyla yakalandı

Yeni Zelanda'da uyuşturucu taciri helikopter kamerasıyla yakalandı

Yeni Zelanda'nın Auckland kentinde polis uyuşturucu tacirini helikopterin termal kamerasıyla tespit ederek, gözaltına aldı.

14.01.2021Haber

Yazar Sonuçları

Evlilik, ‘birlikte yürümek’ demektir…

‘Evlilik’ demek ‘cepheleşmek’ demek değildir; evlilik ‘birliktelik, birlikte yürümek’ demektir. Cepheleşerek evliliği yürütürseniz, o sana tabak fırlatır sen de tabak fırlatırsın. Evlilikte böyle bir anlam yoktur. İyi niyet varsa evlilikteki çatışmalar kolay bir şekilde çözülür.

19.02.2021

O teröristin adını hatırlıyor musunuz?

Yeni Zelanda’da iki camiye silahlı saldırı düzenleyerek 51 kişiyi öldüren saldırganın adını hatırlıyor musunuz?

19.02.2021

Biz Galyalılar

Bazılarımız, Asterix’le doğrudan akraba ve bunu bilmek çok güzel.

29.01.2021