EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Yenı Filmler

Yenı Filmler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yenı Filmler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.429 Yenı Filmler haberi bulunmuştur.

Yenı Filmler Haberleri

İki yeni film gösterimde

İki yeni film gösterimde

Bu hafta yeni filmler açısından pek de verimli sayılmaz. Ama gösterime giren iki yeni film özellikle türlerinin meraklılarını tatmin edecek türden. Steve Martin ile Queen Latifah'nın rol aldığı Başımın Belası eli-yüzü düzgün bir komedi. Terminator 3: Makinelerin Yükselişi'ndeki Arnold Schwarzenegger ise bildiğiniz gibi.

25.07.2003Gündem
Brezilyadan suç öyküleri

Brezilya'dan suç öyküleri

Son iki yılın en çok konuşulan filmlerinden biri Tanrıkent(Cidade de Deus) bu haftanın üç yeni filminden biri. Onlar ve Daha Hızlı Daha Öfkeli de gösterimde.

18.07.2003Gündem
Bush’un favorisi ‘Kara Şahin düştü’

Bush’un favorisi ‘Kara Şahin düştü’

Dünyanın dört bir yanında teröristlerle mücadele eden ve Irak'ta Saddam'ı deviren ABD Başkanı George W. Bush, iş yoğunluğundan zaman bulduğunda savaş filmleri izlemeye bayılıyor.

4.07.2003Dünya
İki yeni film gösterimde

İki yeni film gösterimde

Geçen hafta sinema salonları yeni filmler açısından epey bereketliydi. Ancak bu hafta ortalık biraz durulmuş gibi görünüyor. Yedi filmin birden gsöterime girdiği geçen ahftanın aksine bu kez sadece iki yeni film gösterimde. Biri John Malkovich, Rowan Atkinson ve Natalie Imbruglia'lı kadrosuyla dikkat çeken Johnnyl English adlı komedi, diğeri de Jet Li'nin başrolünü üstlendiği Beşikten Mezara.

6.06.2003Gündem
Johnny English

Johnny English

Yeni filmler açısından pek de bereketli olmayan bu hafta gösterime giren iki yapımdan biri Peter Howitt'in yönettiği Johnny English. About A Boy, Bridget Jones'un Günlüğü, Nothing Hill gibi filmlerin yapımcı ekibinin imzasını taşıyan bu komedide Londra Kulesi'nden çalınan kraliyet mücevherleriin peşine düşen sakar bir ajanın öyküsü anlatılıyor. Rowan Atkinson'ın eli ayağına dolaşan ajanı canlandırdığı filmin sürprizleri ise John Malkovich ve Natalie Imbruglia.

5.06.2003Gündem
Sınav öncesinde kilit kelime: Hayır

Sınav öncesinde kilit kelime: Hayır

Kendinizi başarınız açısından başkalarıyla kıyaslamayın. Kendi performansınızla yarışın. Ders çalışırken önyargılardan uzak durun. 'Ben bu konuyu anlamam', 'Bu konu çok zor' şeklinde kalıplarla düşünmeyin. Yaşam hedefleriniz üzerinde düşünün. Size göre önceliği olan hedefleri ön planda tutun.

22.02.2003Gündem
Matrix felsefecileri böldü

Matrix felsefecileri böldü

Özgürlük çağrısı mıydı Matrix, yoksa tutsaklığın kazandığı farklı boyutların teşhiri mi? Hıristiyanlık propagandası mı yapılıyordu, yoksa Budizm mi?

8.02.2003Gündem
Matrix felsefecileri böldü

Matrix felsefecileri böldü

Son yılların en çok tartışılan filmlerinden Matrix, Türkiye'de gösterime girdiğinde de benzer bir ilgi gördü. ‘‘Anarşizmin son numarası’’ olarak yere göğe koyamayanlar da vardı Matrix'i, George Orwell'in 1984'ünün daha postmodern bir versiyonu olarak görenler de.

8.02.2003Gündem
Türk filmleri Hollandada

Türk filmleri Hollanda'da

Türk sinemasının çeşitli dönemlerinrden örnekler sunan filmler Hollanda'da. Sahne Sanat Kurumu, Lantaren-Venster Sineması ve Kulsan Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlenen Türk Film Festivali Rotterdam'da "Hiçbiryerde" adlı filmin gösterimiyle başladı. Ay sonuna kadar sürecek olan etkinlik kapsamında 16 film, 9 ayrı kentte gösterilecek.

17.10.2002Gündem

Türkiye Şarkıları 20 Eylül'de Açıkhava'da

Sanatçı Sezen Aksu, Efes ve Aspendos Antik Tiyatro'dan sonra ''Türkiye Şarkıları'' ile 20 Eylül Cuma akşamı İstanbullu müzikseverlerle buluşacak. Açıkhava Tiyatrosu'nda vereceği konserde Sezen Aksu'ya 160 kişilik bir orkestra ve koro eşlik edecek.

13.09.2002Gündem
Vatel

Vatel

Sinema salonlarında yaz rehaveti demeden her hafta yeni filmler gösterime giriyor. Bu hafta da yeni fimler açısından oldukça bereketli. Haftanın yenilerinden biri Roland Joffe'nin yönettiği Vatel. Bir "tutku, ihtiras ve ihanet" öyküsü olan Vatel, Gerard Depardieu, Uma Thurman, Kim Roth ve Julian Sands'in de yeraldığı kadrosuyla ilgi çekici bir yapım. Vatel'in Cannes'2000'in açılış filmi olduğunu da hatırlatalım.

19.06.2002Gündem
Vatel

Vatel

18.06.2002Gündem
Her zevke göre film

Her zevke göre film

Bu hafta sinemalarda, aksiyondan, casus ve polisiye gerilim öykülerine, romantizmden, komediye her zevke hitap eden altı yeni film gösterime giriyor.

30.11.2001Gündem
‘12 Dev Adam’ın büyük başarısı

‘12 Dev Adam’ın büyük başarısı

Young & Rubicam/Reklamevi Başkanı Serdar Erener, ‘‘12 Dev Adam reklam filmi, beklediğimizin üzerinde ilgi gördü. Biz bu kadarını beklemiyorduk. Çok olumlu tepkiler aldık, şampiyona için büyük kamuoyu oluştu’’ dedi.

30.08.2001Ekonomi
Burt Reynolds da Antalyada film çevirecek

Burt Reynolds da Antalya'da film çevirecek

Antalya, sinemanın ünlülerinin buluşma noktası olmaya aday. Christopher Lambert'in ardından ünlü aktör Burt Reynolds da Antalya'da film çevirecek. Lambert'in oynayacağı Piano Player ile Reynolds'un başrolünü üstlendiği Woman In love'ın çekimleri ekim ayında başlayacak. Yapımcı Martinez filmler için bir çok Antalyalı'nın da işe alındığını söyledi.

7.08.2001Gündem
Bazıları Çabuk Bıkara özel gösterim

Bazıları Çabuk Bıkar'a özel gösterim

Sinemaseverlere kötü haber, bu hafta yeni film yok. Onun yerine toplu gösterimler ve geçen sezondan seçmeler sunan programlar hazırlandı. Ama belki, oyunculuktan yönetmenliğe geçen Tony Goldwyn'in Bazıları Çabuk Bıkar adlı filmi için yapılacak üç günlük özel gösterim ilginizi çekebilir. Ashley Judd, Greg Kinnear, Marisa Tomei başrolleri paylaşıyor. Sıcak yaz günleri için ideal bir film.

13.07.2001Gündem

Yazar Sonuçları