EKSTRA
MENÜ

Yeme İçme Alışkanlıkları

Yeme İçme Alışkanlıkları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yeme İçme Alışkanlıkları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 188 Yeme İçme Alışkanlıkları haberi bulunmuştur.

Yeme İçme Alışkanlıkları Haberleri

Paros’un sörf sahili Chrissi çıplakların mekanı Antiparos

Paros’un sörf sahili Chrissi çıplakların mekanı Antiparos

Paros’un sörf sahili Chrissi çıplakların mekanı AntiparosDidim’e kuşuçumu 170, Atina’ya 140 kilometre uzaklıktaki Paros, Kiklades Takımadaları arasında. Naksos ve Mikonos’un yanıbaşında. Fakat onlardan çok daha sakin ve ucuz. Krios huzur arayanların, Kaminia ve Lageri ise beach club eğlencesi arayanların plajı. Çıplakları merak ediyorsanız küçük Antiparos Adası’na geçmeniz gerekiyor.

2.09.2012Seyahat
Doğu Akdeniz, Antalya’ya rakip

Doğu Akdeniz, Antalya’ya rakip

Tarihi dokusunu, mavi denizi ve yeşil ormanlarıyla süsleyen Doğu Akdeniz, yeni yatırımlarla tatilin başkenti Antalya’ya rakip olmaya aday.

19.06.2011Seyahat
Metabolizma hızını ölçmek için 4 yöntem

Metabolizma hızını ölçmek için 4 yöntem

Kış boyu sağlıksız beslenip, yaz aylarında, şok diyet listesi ile zayıflamaya çalışanlar, spor yapmayanlar ve metabolizma hızını hiç hesaba katmadan diyet yapanlar çoğu zaman hüsranla karşılaşırlar.

Profesörden şeker, kolesterol ve kanser gerçekleri

Profesörden şeker, kolesterol ve kanser gerçekleri

Şeker, vücudumuzu, demir paslanır gibi paslandırıyor, eskitiyor; çocuklarımızın hücrelerini 12 yaşında yaşlandırıyor. Şekeri, gıda sanayiinden söküp atmak zor ama, işe kendi mutfağımızdan başlayabiliriz!

Kişiliğiniz kopyalanacak

Kişiliğiniz kopyalanacak

Kişiliğinizi birebir kopyalayan sensörler, bulunduğunuz ortamı size göre ayarlayacak.

21.05.2009Teknoloji
Gazetecileri tehdit eden hastalıklar

Gazetecileri tehdit eden hastalıklar

Gazetecilerde hastalık adına yok yok! Kalpten, yeme bozukluğuna her hastalık mevcut.

Gazetecilerin sağlığı tehlikede

Gazetecilerin sağlığı tehlikede

Uzmanlar, yoğun iş temposunda ve stresli bir ortamda çalışmak sorunda kalan gazetecilerde en fazla yeme problemi, kalp rahatsızlıkları, göz sorunları ve nörolojik rahatsızlıkların görüldüğünü söyledi.

29.08.2008Kelebek
Hamburger yeme yaşı 1’e indi

Hamburger yeme yaşı 1’e indi !

“Türkiye’de hamburger ve kolayla tanışma yaşı 1’e indi. Bu çocuklar 20 yıl sonra kalp hastası olacak...”

10.06.2007Sağlık
Kokular ve renkler, geçmiş ve gelecek, kızıl ve mavi, baharat ve nane çayı FAS

Kokular ve renkler, geçmiş ve gelecek, kızıl ve mavi, baharat ve nane çayı FAS

Ingrid Bergman ve Humprey Bogart’ın başrolllerini paylaştığı, o ünlü filme konu olan şehir Casablanca’dan, Kızıl Şehir Marakeş’e. Buram buram Magrip kültürü kokan Algeciras’tan Atlantik güzeli Suveyra’ya, her akşam bir karnavalın yaşadığı "Cami-ül Fena" meydanından kültürel başkent Fes’e, baharat kokulu leziz yemeklerden bir kaosu andıran trafiğine Fas’tayız bu kez.

7.05.2006Seyahat
Şeker insanlar

'Şeker' insanlar

Şekerle yaşamaya alışın ama kontrol de sizde olsun...

Gizli tehlike: Mide yanması

Gizli tehlike: Mide yanması

Zaman zaman midenizde yanma, batma gibi tatsız yakınmalarınız mı oluyor? Ya da ağzınıza acı ekşi mide asiti mi geliyor? Mide yanması birçoğumuzun sık başına gelen oldukça rahatsız edici bir hastalık. Çoğu kez geçiştirdiğimiz bu yakınmalar gerekli önlemler alınmazsa ciddi sonuçlara yol açabiliyor. Gastritten mide ve yemek borusu kanserine kadar uzanan birçok hastalığın öncüsü olabiliyor. Yaşam şeklimizi düzenleyerek ve basit önlemler alarak bu hastalıktan korunmak mümkün.

1.09.2003Kelebek
Çinliler, Japonlar kadar balık tüketse ne olurdu

Çinliler, Japonlar kadar balık tüketse ne olurdu

Uyanan dev Çin, her geçen gün hızla gelişiyor ve küresel ölçekte sorunları beraberinde getiriyor. Dünyanın kaynaklarının kullanımı konusunda Çin, Amerika'yı geçmiş durumda. Çin'in petrol tüketimi 25 yıl içinde yüzde 500 artacak. Geleneksel yemek alışkanlıkları hızla değişen Çinliler, eğer Japonlar kadar balığa düşkün olsalardı, bugün dünyanın tüm balık stokları tükenebilirdi.

18.07.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Siz doğurdunuz, elbet sizin gibi olacak...

Siz doğurdunuz, elbet sizin gibi olacak...

Sahip olduğumuz beğenmediğimiz özelliklerimizin, kötü alışkanlıklarımızın, başımıza gelen tatsız deneyimlerimizin çocuklarımızın başına gelmemesi ile geçiririz ömrümüzü biz anneler

23.10.2012

Hollandalı profesör ne sordu?

MALUM, YÖK üniversitelerin restoran, misafirhane, sosyal tesislerinde alkollü içkiyi yasakladı. Başbakan bu yasağı savunurken Anayasa’nın 58. maddesine atıfta bulundu. İlgili yasayı özetle gençleri kötü alışkanlıklardan koruma gereğini vurguladı.

29.09.2012

Ankara’nın dünden bugüne 88 yıllık sosyal yaşamı (II)

GEÇEN haftaki köşe yazımda 88 yıllık Ankara eğlence ve sosyal hayatının 23 Nisan 1923 tarihiyle, yani TBMM’nin kuruluşuyla başlayan yolculuğunu anlatmaya başlamış,

9.07.2011

Kendi boğazımdan beş kuruş geçmeyecek

Ömür Gedik, gazetecilik ve televizyonculuktan sonra artık şarkı da söylüyor. Hatta üç şarkılık maksi single’ı hazır bile.

13.05.2011

Kolesterolle savaşta sathı müdafaa yapın

Yüksek kolesterol sorununuz mu var? Milyarlarca dolarlık pazar sizi ‘hemen ilaç almaya’ yönelik hattı müdafaaya zorlasa da, genel olarak ‘yaşam biçiminizi değiştirecek’ sathı müdafaa ile kolesterol değerlerinizi düşürebileceğinizi gösteren yüzlerce araştırma var. Bu nedenle, önce, sadece kolesterole değil, daha birçok sağlık sorununu çözebilecek sağlıklı beslenmeyi, düzenli egzersizi, stresten uzak bir hayatı deneyin.

25.04.2010

Eleştirmenlerin zombisi olmak

Bu yıl Adalar Kısa Film Yarışması’nda jüri üyesiydim.

2.09.2009

Kronik stres şişmanlatıyor

Ekonomide kriz tehdidi stres yükümüzü artıracak ve bu durum ne yazık ki sağlığımızı da etkilemeye başlayacak.

28.10.2008

Kim suçlu

Diyet yanlışları saymakla bitmiyor. Bunları tek tek yazmaya kalksak dizimiz dizi olmaktan çıkar kitap olur!

18.09.2008

Sağlıklı ve formda bir çocuk istiyorsanız

Çocuklarınızın geleceği sağlık bakımından da sizin elinizdedir. Onları sağlıklı bir hayat tarzı oluşturabilmeleri için bilgilendirmeli ve edindikleri yeni alışkanlıkları izlemelisiniz.

20.08.2008

Baş ağrısı rehberiniz

Baş ağrısı doktorların en sık karşılaştığı yakınmalardan biridir. Baş ağrısı çekenlerin üçte ikisi ayda bir kezden daha fazla ağrı yakınması ile karşı karşıya gelmektedir.

29.07.2008

Medikal cilt bakımı Afa peeling

Dünyada, yaşlanmaya direnen günümüz kadınına neştersiz bir gençleşme iksiri olarak tanımlanıyorlar.

18.04.2008

Çocukları bekleyen yeni eğlenceler

Geçen hafta mesleklerini çocuk sahibi olduktan sonra değiştiren iki anneyle tanıştım.

21.03.2008

Yine Bir Gül Nihal ruha iyi gelir

Hazımsızlık, şişkinlik veya gaz stresle boğuşanların ortak problemi. Bu kişilerin büyük bir kısmında ya gastrit, reflü, ülser ya da sinirsel kolit vardır. Bu hastalıkların son yıllarda çok sık görülmesinin nedeni de stres olmalı!

26.01.2008

Hafifleyin, gençleşin

Bu başlığın ikinci kitabımın adı olduğunu biliyorum. Bilerek kullandım. Nedenini yazıyı okuyunca daha iyi anlayacaksınız.

2.06.2007

Ruhsal detoks daha önemli

Detoks sayesinde, hayatımızdan fazlalıkların alınmasını, gereksiz şeylerin törpülenmesini sağlarız. Detoks, sadece ruhun değil, özellikle ve mutlaka, bedenin de hafifletilmesidir. Doğrudur, detoks hem ruhsal hem bedensel bir süreçtir ama ruhsal tarafı daha önemlidir.

17.03.2007

Kızarmış patates yasaklansın mı?

Sık sık alınıp verilen kiloların metabolizmayı bozup bozmadığı henüz bilinmiyor ama ruhsal dengeyi bozduğundan hiç kuşkunuz olmasın.

10.02.2007

Stres bir süne zararlısıdır

Kilonuzu etkileyen pek çok faktör var. Neden belirli bir kiloda bulunduğunuzun yanıtı biraz genlerinizde, neyi ne kadar yiyip içtiğinizde, biraz da yaşam tarzınız ve kültürünüzde gizlidir.

27.01.2007

70 orta yaş oldu

10 yıl kadar önce rahmetli Hürriyet muhabiri Yener Süsoy Ağabey’le yaptığım röportajdaki bir cümlem herkesi şaşırtmıştı: 70 yaş orta yaştır!

6.01.2007

Kayserili bir Akdenizlidir

Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB Başkanlığı görevini üstlendiğinden bu yana müthiş bir performans sergiliyor.

9.12.2006

Genetik mirasını iyi yönetiyor

Hayat kalitemizi ve sağlığımızı belirleyen 3 halkanın kesiştiği bir noktada yaşarız. Bu halkaları iyi tanımak zorundayız : Genetik miras, biyolojik potansiyel ve yaşam tarzı.

7.10.2006

Paris'e gidene suşi önermek, İstanbul'da hamburger yiyin demeye benzer

Editörüm Ayşen Gür'ün bu sayfa için iki haftadır ertelediği bir bal yazısı var. Yazı yine ertelendi çünkü, eskilerin deyimiyle, öfke baldan tatlı!

13.09.2003