EKSTRA
MENÜ

Yeme İçme Alışkanlıkları

Yeme İçme Alışkanlıkları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yeme İçme Alışkanlıkları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 188 Yeme İçme Alışkanlıkları haberi bulunmuştur.

Yeme İçme Alışkanlıkları Haberleri

Japonyada yeraltı adeta  ayrı bir şehir gibi

Japonya'da yeraltı adeta ayrı bir şehir gibi

İstanbul’da yaşayan Avukat Serhat Sarısözen (33), tiyatro, edebiyat ve sporun yanı sıra seyahatle ilgileniyor. Türkiye ve dünyada çok sayıda yer gezdi. Hakkında birçok kitap okuduğu Japon kültürü hep merak ettiği bir konuydu. Sonunda bu merakının peşinden ülkenin en büyük ikinci şehri Osaka’ya gitti. Yüksek binaların altındaki yeraltı yaşamına, yemeklerine, mütevazı halkına hayran kaldı.

24.10.2014Seyahat
Dünyayı doyuracak

Dünyayı doyuracak

Türkiye, Gürcistan, Makedonya, Tunus ve Suudi Arabistan’daki 10 havalimanı ile İDO’da yiyecek içecek hizmeti sunan TAV’ın yiyecek içecek şirketi BTA, 5 milyon Euro yatırımla yeni üretim tesisini devreye soktu.

27.06.2014Ekonomi
‘Yöresel lezzet’ ile 600 milyon ciro

‘Yöresel lezzet’ ile 600 milyon ciro

Menüsüne yöresel pizza çeşitlerini ekleyen Domino’s, yeni lezzetlerinin ilki olan ‘Konyalım’ı insansız hava aracı DominoCopter ile birlikte tanıttı.

18.09.2013Ekonomi
Artık her kadın “kendisi gibi” kokacak

Artık her kadın “kendisi gibi” kokacak

Herkes sizi kokunuzdan tanıyacak!

1.03.2013Alışveriş
Ustalardan tiyatro tüyoları

Ustalardan tiyatro tüyoları

Hepsi ortak paydada buluşuyor tabii; emek, disiplin ve tutku. Ama her birinin kendine özgü metotları, alışkanlıkları ve olmazsa olmazları var.

11.01.2013Kelebek
THY, rotayı Balkanlara çevirdi

THY, rotayı Balkanlara çevirdi

New York'ta düzenlenen toplantıda, Balkanülkelerinden gelen THY ofis yöneticilerineşirketin yeni Balkanlar Stratejisi anlatıldı

21.01.2012Ekonomi
Manken hastalığı madalya getirdi

Manken hastalığı madalya getirdi

Anaroksiya nevrosa’ya yakalanan sınıf arkadaşlarından esinlenerek araştırma yapan Cem Bakioğlu Anadolu Lisesi öğrencileri Elif Kütük ve Ezgi Yazıcı, Psikoloji Dalı’nda bronz madalya kazandı.

26.06.2011Ege
Evliya Çelebi’nin çabası hepimize örnek olsun

Evliya Çelebi’nin çabası hepimize örnek olsun

2011, seyahatname türünün anıtsal örneğini yazan Evliya Çelebi’nin doğumunun 400’üncü yılı. Bu nedenle Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nce (UNESCO) Evliya Çelebi Yılı ilan edildi. Ne yazık ki Evliya Çelebi’den sonra, bu alanda onun kadar kapsamlı eser yazan Türk çıkmadı. Siz siz olun, bir gezi defteri edinin. Ve bıkmadan usanmadan yazıp, gezilerinizi ölümsüzleştirin...

23.01.2011Kelebek
Çocuklar nasıl beslenmeli

Çocuklar nasıl beslenmeli?

Çocukların yeme içme alışkanlıkları bizden farklıdır ama nedense biz büyükler bu farklılığı görmezden geliriz.

28.02.2010Kelebek
35 yaş üstündekiler daha efkarlı

35 yaş üstündekiler daha efkarlı

Sigara içme alışkanlıklarını belirlemeye yönelik yapılan araştırmada 55-64 arasındakilerin fazla sigara içtiği ortaya çıktı.

20.01.2010Gündem
Siz hâlâ diyet mi yapıyorsunuz

"Siz hâlâ diyet mi yapıyorsunuz?"

Danimarka'dan Türkiye'ye ilk geldiğinde "Sivaslı Cindy" lakabıyla bir anda ünlenen manken Tülin Şahin 48 kilodan 75 kiloya çıkmış, 42 beden olduğu için podyumlardan uzaklaşma tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştı.

20.06.2009Diyet Rehberi
Ekonomik kriz sağlığı etkiliyor

Ekonomik kriz sağlığı etkiliyor

ABD'de başlayarak tüm dünya piyasalarını etkisi altına alan ekonomik krizin insan sağlığını da olumsuz etkilediği bildirildi.

2.02.2009Kelebek
Somon yiyip melisa için

Somon yiyip melisa için!

'Panik Atak' adlı kitabın yazarı Psikiyatrist Dr. Nihat Kaya bu hastalıkla ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

Stres beyni köreltiyor

Stres beyni köreltiyor

Uzun süre stres altında kalmanın, beyin hücrelerine zarar verdiği bildirildi. Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Nöroşirurji Bölümü Öğretim Üyesi Beyin Cerrahi Doç. Dr. Cengiz Çokluk, yaptığı açıklamada, uzun dönem stresli bir yaşamın, vücuda verdiği yıkıcı etkinin yanı sıra beyni doğrudan etkiyerek hücre hasarına neden olduğunu söyledi.

11.04.2007Sağlık
Stres beyni köreltiyor

Stres beyni köreltiyor!

Uzun süre stres altında kalmanın, beyin hücrelerine zarar verdiği biliyor muydunuz?

Stres beyni köreltiyor

Stres beyni köreltiyor

Uzun süre stres altında kalmanın, beyin hücrelerine zarar verdiği bildirildi. Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Nöroşirurji Bölümü Öğretim Üyesi Beyin Cerrahi Doç. Dr. Cengiz Çokluk, yaptığı açıklamada, uzun dönem stresli bir yaşamın, vücuda verdiği yıkıcı etkinin yanı sıra beyni doğrudan etkiyerek hücre hasarına neden olduğunu söyledi.

25.01.2007Kelebek
Her 10 kişiden 4ü gün boyu aynı maskeyi kullanıyor

Her 10 kişiden 4'ü gün boyu aynı maskeyi kullanıyor

Türkiye'de her 10 kişiden 4'ünün gün boyu aynı maskeyi kullandığı, kumaş maske kullanan her 3 kişiden 1'inin ise maskesini her gün yıkadığı ortaya çıktı.

12.11.2020Gündem
Son Dakika Haberi | Beşiktaşta Sergen Yalçından radikal karar Teknolojik takip...

Son Dakika Haberi | Beşiktaş'ta Sergen Yalçın'dan radikal karar! Teknolojik takip...

Siyah beyazlı takımdaki yeni dönemde, oyuncuların antrenman boyunca tüm davranışları kamerayla kaydedilerek neleri doğru yapıp yapmadıkları tespit edilecek. Zayıf noktaları güçlendirilecek, yeme içme ve gezme alışkanlıkları kontrol altında tutulacak.

9.10.2020Futbol
Farklı belirtilerle ortaya çıkabiliyor Bunlara dikkat edilmeli

Farklı belirtilerle ortaya çıkabiliyor! Bunlara dikkat edilmeli

Ülkemizde sıkça görülen diyabet yani şeker hastalığıyla ilgili önemli bilgiler paylaşan Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümü'nden Uzm. Dr. Tayfun Garip “Diyabet çok su içme, sık idrara çıkma, çok yemek yeme veya iştahsızlık, halsizlik, çabuk yorulma, ağız kuruluğu ve gece idrara çıkma olup daha nadir olanları bulanık görme, açıklanamayan kilo kaybı, inatçı enfeksiyonlar, tekrarlayan mantar enfeksiyonları ve kaşıntı şeklinde ortaya çıkabilir. Ancak akılda tutulması gereken bir önemli nokta da diyabet hastalığı gelişmiş olmasına karşın hiçbir belirti veya bulgunun olmayabileceğidir” dedi.

25.09.2020Sağlık
Sinsice ilerliyor, tanı koymak çok zor olabiliyor

Sinsice ilerliyor, tanı koymak çok zor olabiliyor

Ağız, Diş ve Çene Cerrahı Dr. Selin Gaş, halk arasında diş gıcırdatma olarak bilinen bruksizm rahatsızlığının neden kaynaklandığının hala tam olarak bilinemediğini söyledi. Gaş, bruksizmin birçok farklı tedavi yöntemi olduğuna dikkat çekerek, ”Çoğu hasta farkında bile olmaz. Tanısını koymak da oldukça zordur. Tanıdan sonra, tedavi yöntemlerinden biri yetmez, birkaçını uygulamak gerekebilir” dedi.

2.07.2020Sağlık
Türk insanının lezzet beklentisi yüksek

Türk insanının lezzet beklentisi yüksek

Türk tüketicisi sağlıklı beslenirken lezzet de almak istiyor. Türk insanın lezzet anlayışını daha çok annesi belirlerken, lezzet konusunda tutucu olduğumuzu da söylemek mümkün. Prof. Dr. Y. Birol Saygı, “Günümüz tüketicisinin öncelikli tercih sebebi, gıda ve içeceklerimizde lezzet beklentilerinin tam olarak karşılanması. Bu nedenle sağlıklı yaşam için sağlık olgusunu damak gücü ile destekleyen reçetelerin gerçekleştirilmesi gerekiyor” diyor.

Yazar Sonuçları

Çocuklarda Florür Kullanımı Gerekli mi?

Oğlumun okulundan eve gelen kağıtta florür işlemi için izne onay verip vermeyeceğimi soruyordu.

3.06.2015

Anadolu’nun mutfak mirası

Şanlıurfa’da bulunan Göbekli Tepe’de gerçekleştirilen kazılarda elde edilen bulgular, yaklaşık 11 bin 600 yıl öncesine ışık tutuyor. Bilim insanları, dünyanın en eski kültürel etkileşim merkezlerinden biri olan bu bölgenin insanoğlunun “beslenme” konusundaki alışkanlıklarını değiştirdiğine inanıyor. Konya’daki Çatalhöyük ise 9 bin yıl önce yerleşim alanına dönüştürülmesi ile dikkat çekiyor.

27.11.2014

Ayrılıkta acı var…

Her insan bir diğerinden farklıdır, biricik ve özeldir. Yaradılışımız böyle. İyi ki de böyle.

31.05.2014

İdeal değil sağlıklı kilo

Son yıllarda ideal kilo değil, sağlıklı kilo aralığı daha güvenilir bir kavram olarak kabul ediliyor. Özellikle aktif bir hayatınız varsa, hele bir de haftada 3-4 gün düzenli egzersiz yapıyorsanız birkaç kiloluk yağ birikimini lütfen ciddiye almayın.

10.05.2014

Sizin hikâyeniz hangisi?

Herkesin bir kilo hikâyesi var ve bu son derece normal.

21.02.2014

Antikçağda sıradan bir öğün

Bizim yeme-içme alışkanlığımız yemeklerde önce çorbayı, sonra ana yemeği ve salatayı ardından da varsa tatlıyı yemeye odaklanmıştır.

11.10.2013

Çay dünyayı güzelleştirir

Ben bir çay müptelasıyım. Ama biliyorum; yalnız değilim. Kişi başına yıllık 2.8 kilogramla Türkiye’nin en çok çay tüketen ülke oluşu bunun kanıtı. Hadi onu tanıyalım

7.12.2012

Tatilde aktif olun kilo almadan dönün

Tatil rahatlama, gevşeme zamanı. Sayılı günde onu ye, bunu yeme diye düşünmek istemiyoruz.

20.06.2011

Kilo programları neden başarısız

Yaklaşık 20 yıldır fazla kilolu insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum.

7.04.2011

Neden kilo alırız?

Bu sorunun tek cümlelik bir yanıtı var: “Kilo almaya programlı olduğumuz için!” İnsan bedeni yağ depolamaya ve depoladığı yağı korumaya yani kaybetmemeye programlıdır.

4.04.2011

Zorluklara rağmen

Kafkaslar denince aklınıza pek çok kültür geliyor değil mi? Çerkezler, Azeriler, Kırgızlar, Özbekler...

5.11.2010

Çocuklar nasıl beslenmeli?

Çocukların yeme içme alışkanlıkları bizden farklıdır ama nedense biz büyükler bu farklılığı görmezden geliriz. “Biz” deyince yalnız anne babalardan bahsetmiyorum. Öğretmenler, okul yöneticileri, besin endüstrisi, yiyecek içecek üreticileri ve tabiî ki medya da “biz”e dâhil.

27.02.2010

Karşıyakalılar çözümü ortak bulmalılar

ARAYA farklı konular girince Karşıyaka ile ilgili yazdığım yazının devamını getiremedim.

29.01.2010

Kokulu üzüm varyasyonları

Her sene eylül ayı ortalarında çıkar Karadeniz’in bu kokulu üzümü.

25.09.2009

Miso soslu palamut kızartma

Son yıllarda deniz, balık ve balıkçılık gibi konulara Ali Pasiner’in Balık ve Olta isimli kitabını okuduktan sonra daha da fazla merak ve ilgi duyar oldum.

11.09.2009

Hitit mutfağı

“Hint-Avrupa kökenli uygarlık” olarak bilinir Hititler.

18.05.2009

Hitit mutfağı

Tarihin en önemli uygarlıklarından biridir Hitit. Hititlerin yaşayış şekilleri, uygarlık düzeyleri ve yeme içme alışkanlıkları Anadolu tarihi için yol gösterici nitelik taşır.

6.05.2009

Antik çağda sıradan bir öğün

Bizim yeme-içme alışkanlığımız yemeklerde önce çorbayı, sonra ana yemeği ve salatayı, varsa pilav ya da makarnayı, ardından da varsa tatlıyı yemeye odaklanmıştır.

22.04.2009

90 yaşında dünya turuna çıkılır mı?

Uzun zaman önce, bir kitaptaki şu iki cümle beni çok etkilemişti: "Büyükannem 60 yaşındayken günde 5 mil yürümeye başladı. Bugün 93 yaşında ve şu anda nerede olduğunu bilmiyoruz."

16.02.2008

Su sağlıktır

Yaz bütün güzellikleriyle geliyor... Daha çok dinleneceğiz, eğleneceğiz. Aşırı sıcaklar ve terleme nedeniyle daha fazla su kaybedeceğiz.

10.06.2006

Yanlış besleniyoruz

Mevsimler hep aynı sırayla tekrarlıyor. Bahar kıştan, yaz bahardan sonra geliyor! Ama yaz meyveleri kavunu, karpuzu, üzümü kışın ortasında, kış meyveleri portakalı, mandalini yazın sonlarında yiyebiliyoruz.

18.02.2006

Sen pekmezi iyi yap sinek Bağdat’tan gelir

Geçen haftalarda Arap mutfağının özelliklerini anlatmıştım, hatırlarsanız.

13.11.2004

Profil Fotoğrafım Çok Havalı

Sosyal medya profilleri bildiğiniz gibi son yıllarda en çok önem verilen alanların başında geliyor. İlk izlenim açısından tartışmasız etkili olan profil fotoğraflarının kişileri nasıl yansıttığı o kişi hakkındaki görüşümüzü etkiliyor.

4.07.2020