EKSTRA
MENÜ

Yeditepe

Yeditepe ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yeditepe haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.384 Yeditepe haberi bulunmuştur.

Yeditepe Haberleri

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Bağışıklık sistemi evde güç kaybetmez

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Bağışıklık sistemi evde güç kaybetmez

Bir vatandaş soruyor: “65 yaş üzeriyim ve üç aydır evdeyim. Bugüne kadar beni korumuş olan bağışıklık sistemimin mücadeleci kahraman savaşçıları, uzun bir evde kalma sürecinden sonra aynı ortamlara döndüğümüzde eskisi gibi savaşabilecekler mi?” İstanbul’da maskesiz, sosyal mesafesiz görüntülerin sonucu ne olur? Kaç tip antikor testi var? Sıcaklarda elimizi soğuk suyla yıkasak olur mu? İşte cevaplar…

9.06.2020Gündem
Türk Işın Tedavisi koronavirüse karşı bir umut olabilir mi

'Türk Işın Tedavisi' koronavirüse karşı bir umut olabilir mi?

"Türk Işın Tedavi Yöntemi", ilk olarak Türk bilim adamları tarafından "TurkishBeam Seçici- Sensitiv UVC ve Lazer Tedavisi", kısaca "TurkishBeam" adı altında kurulup geliştirildi.

8.06.2020Teknoloji
Cumhurbaşkanlığı İstanbul Yeditepe Konserleri başlıyor

Cumhurbaşkanlığı 'İstanbul Yeditepe Konserleri' başlıyor

Cumhurbaşkanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle evde kalmak zorunda olunan dönemde başlattığı konser etkinliklerine, normalleşme sürecinde de devam ediyor.

7.06.2020Gündem
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Araçlarda yüzde 50 kuralına uyun

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Araçlarda yüzde 50 kuralına uyun

Araç içi normalleşmede son durum nedir? Bir araca en fazla kaç kişi binebiliyoruz? Sigarayı bırakmak, korona virüsünü atlatma riskinizi düşürür mü? Son bulgulara göre COVID-19 aslında yüzeylerden bulaşmıyor muymuş? İzolasyonun içe kapanıklık etkisi kalıcı olur mu? İşte yanıtlar…

5.06.2020Gündem
İstanbul Yeditepe Konserleri ne zaman

İstanbul Yeditepe Konserleri ne zaman?

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle evde kalmak zorunda olunan dönemde başlattığı konser etkinliklerine, normalleşme sürecinde de devam ediyor. Peki, İstanbul Yeditepe Konserleri ne zaman?

4.06.2020Keyif
İstanbul Yeditepe Konserleri 8 Haziranda başlayacak

'İstanbul Yeditepe Konserleri' 8 Haziran'da başlayacak

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle evde kalmak zorunda olunan dönemde başlattığı konser etkinliklerine, normalleşme sürecinde de devam ediyor.

4.06.2020Keyif
Survivor Cemal Can kimdir, kaç yaşında Cemal Can Canseven nereli

Survivor Cemal Can kimdir, kaç yaşında? Cemal Can Canseven nereli?

Survivor’da gönüllüler takımı yarışmacıları arasında yer alan Cemal Can Canseven merak edilen isimler arasında yer alıyor. Survivor Cemal Can kimdir, kaç yaşında? İşte sempatik tavırları ve performansı ile beğeni kazanan 25 Mayıs 1996 tarihinde dünyaya gelen Cemal Can Canseven ile ilgili merak edilenler…

3.06.2020Televizyon
Alerjik rinit büyük şehirlerde yaşayanları daha çok etkiliyor

Alerjik rinit büyük şehirlerde yaşayanları daha çok etkiliyor

Araştırmalar alerjik hastalıkların büyük şehirlerde yaşayanlarda kırsal alanlarda yaşayanlara göre daha çok görüldüğünü ortaya koyarken Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Müzeyyen Doğan alerjik riniti olan kişilere önerilerde bulundu.

3.06.2020Sağlık
Topuk dikenine karşı topuklu ayakkabı giyin

'Topuk dikenine karşı topuklu ayakkabı giyin'

Ayak tabanı ve topuk bölgesinde yer alan ağrıların içinde en sık rastlanan topuk dikeni, hastanın günlük yaşamını ciddi şekilde etkiliyor. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Turhan Özler, topuk dikeninin başlı başına bir sorun olabilmekle beraber altta yatan farklı sağlık sorunlarını gösterebildiğini de söyledi. Günlük yaşam içinde yapılan bazı hataların ağrıların şiddetinin artmasına neden olabileceğine işaret etti.

2.06.2020Sağlık
Yurtdışından gelecek yazlıkçılara dikkat

Yurtdışından gelecek yazlıkçılara dikkat

Zeytin GÖRDÜ soruyor: Alanya’da çoğunlukla yabancıların yaşadığı bir sitede yaşıyorum. 90 dairenin yüzde 70’i yabancı. Sürekli otellerdeki tedbirler konuşuluyor ama mesela Antalya bölgesinde evi olan çok sayıda yabancı var... Dış hatlar açılınca yurtdışından yazlıklarına gelecek bu kişilerin takibi nasıl bir yapılacak?

1.06.2020Gündem
15 yaş altı sigara içme oranı artıyor

15 yaş altı sigara içme oranı artıyor

Tütün mamulleri ve sigara kullanımının giderek yaygınlaştığını belirten Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Banu Musaffa Salepçi, 31 Mayıs Dünya Tütünsüzlük Günü için açıklamalarda bulundu. Salepçi, “15 yaş altı gençlerde de sigara içme oranları her yıl giderek artıyor. Sigara bırakıldığında haftada en az 5 gün, en az yarım saat olmak üzere spora başlamak sigara içme isteğini önemli ölçüde azaltır” dedi.

29.05.2020Sağlık
Bu da deniz maskesi: Ağız, burun ve gözleri kapatan dalış şnorkeli

Bu da deniz maskesi: Ağız, burun ve gözleri kapatan dalış şnorkeli

Burcu ÇEKİN soruyor: Virüsün deniz suyundan geçmediği söyleniyor ama “Bu konuda henüz araştırma yok” ile “Kesinlikle geçmez” farklı şeyler. İnsanlar denize dalıp çıktığında ağzından, burnundan çıkan ne varsa denize bırakıyor. Aynı suya başkası da dalıyor. Yeri geliyor o su burna kaçıyor. Bulaşma nasıl olmaz?

28.05.2020Gündem
D vitamini eksikliği MS’i kötüleştiriyor

D vitamini eksikliği MS’i kötüleştiriyor

Genç yetişkinleri etkileyen en yaygın sinir sistemi sorunu olan Multiple Skleroz (MS) ve beslenmenin etkisi üzerine yoğun çalışmalar devam ediyor. Nöroloji Uzmanı Dr. Öğr. Ü. Hakan Şilek, özellikle D vitamini eksikliğin MS hastalığının kötüleşmesinde önemli etkisinin olduğunun saptandığını söyledi.

26.05.2020Sağlık
Survivor Cemal Can kimdir, kaç yaşında Cemal Canın doğum günü ne zaman

Survivor Cemal Can kimdir, kaç yaşında? Cemal Can'ın doğum günü ne zaman?

Bayram özel bayramıyla ekrana gelecek olan Survivor'ın tanıtımına Cemal Can'a yapılan doğum günü sürprizi damga vurdu. Ezgi Mola'nın sürprizi sonrası duygusallaşan Cemal Can'ın gözyaşı döktüğü görülüyor. Görüntüler ardından Survivor Cemal Can'ın hayatına ilişkin bilgiler de bir kez daha gündem oldu. Peki, Survivor Cemal Can kimdir, kaç yaşında? Cemal Can'ın doğum günü ne zaman?

24.05.2020Televizyon
Tedavi out koruma in

Tedavi out koruma in

Zeynep TUNA soruyor: Bu sürecin sonunda dünya ve ‘sağlık sistemi’ nereye gidecek? Sizin beklentileriniz neler?

23.05.2020Gündem
Baş dönmesinin sebebi vitamin eksikliği olabilir

Baş dönmesinin sebebi vitamin eksikliği olabilir

Hastaların ‘dönme hissi’ olarak tarif ettiği vertigonun bir nedeni de vitamin eksikliği. Yapılan son araştırmalara dikkat çeken Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Arzu Tatlıpınar, “Demir eksikliği anemisi, B12 ve D vitamini eksikliği vertigoya neden oluyor” dedi.

21.05.2020Sağlık
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Koronada ibadet için 8 kural

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Koronada ibadet için 8 kural

Mustafa Nuri BİLGE soruyor: 29 Mayıs’ta cami avlularında namaza izin çıkacağını okudum, sevindim. Ancak namazda secdeye varıldığında ağzım, burnum, alnım halı ya da avluda hasır yaygıya doğrudan temas edecek. Bu durumda maske koruyacak mı? Camide nasıl bir tedbir almalıyız?

21.05.2020Gündem
Genç Bilim İnsanı Ödülleri 8. kez sahiplerini buldu

Genç Bilim İnsanı Ödülleri 8. kez sahiplerini buldu

Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen Genç Bilim İnsanı Ödülleri, sekizinci kez sahiplerini buldu. Genç Bilim İnsanı Ödülleri; ülkemizdeki genç bilim insanlarına kamuoyu önünde teşekkür etmek onları yüreklendirmek, geleceğin genç bilim insanlarına ilham vermek üzere, her yıl farklı üniversitelerin rektörlerinin ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor. Bu yıl seçilen 7 genç bilim insanına ödülleri, 18 Mayıs’ta sosyal medya üzerinden canlı yayında düzenlenen törenle takdim edildi. Canlı yayınına bilim, iş ve sivil toplum alanından çok sayıda izleyici katıldı.

20.05.2020Teknoloji
Kovid-19 tedavisinde kullanılan ilaçların izotopları yerli imkanlarla sentezlenecek

Kovid-19 tedavisinde kullanılan ilaçların izotopları yerli imkanlarla sentezlenecek

Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bakırdere ve ekibinin geliştirdiği projeyle yeni tip koronavirüs tedavisinde kullanılan "klorokin" ve "hidroksiklorokin" adlı ilaçların izotopları yerli imkanlarla sentezlenecek.

18.05.2020Teknoloji
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Her şey kontrolüm altında

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: "Her şey kontrolüm altında"

Mustafa Cengiz, ameliyat sonrası 8 gün müşahede altında tutulduğu hastaneden yürüyerek çıktı. Kendisini iyi hissettiğini söyleyen Galatasaray Başkanı, “Komadan çıktığım andan itibaren her şey kontrolüm altında” dedi.

16.05.2020Futbol
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: ‘İkinci dalga’ yanlış, genel dalgalanma bekliyoruz

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: ‘İkinci dalga’ yanlış, genel dalgalanma bekliyoruz

Çetin ÜZEL soruyor: COVID-19 salgını sona erdiğinde, tek bir hasta kişi dahi kalsa o kişiden bulaşmalarla tüm salgın yeniden başlamaz mı? ABD ikinci dalgaya hazırlanıyor diye haberler var. Türkiye’de beklenen bir ikinci dalga var mı?

16.05.2020Gündem
Son Dakika | Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz taburcu oldu

Son Dakika | Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz taburcu oldu

Geçtiğimiz hafta beyninden 10 saatlik bir operasyon geçiren Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Koşuyolu Yeditepe Hastanesi'nden 13.00'te taburcu oldu.

15.05.2020Futbol
Bakmazsan dağ, bakarsan balkon olur

Bakmazsan dağ, bakarsan balkon olur

Evin hem içinde hem dışında olabildiğimiz, rahat bir nefes alabildiğimiz balkonların değeri yeniden anlaşıldı! Karantina günlerinde balkonlar bizlere ‘dışarıya çıkma’ fırsatı sunuyor. Havamızı değiştiren balkonları nasıl güzelleştirebiliriz? Eskisinden daha çok vakit harcadığımız bu alanları hangi mimari uygulamalarla daha çok yararlı hale getirebilir, hangi bitkilerle süsleyebiliriz?

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: AVM çalışanları ne yapsın

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: AVM çalışanları ne yapsın?

Semra BİCİK soruyor: Bayan giyim mağazamızı belirtilen koruma kuralları doğrultusunda açacağız. Birkaç sorumuz var... Müşterinin, el dezenfektanı kullanarak raflarda veya askıda dokunduğu giysilerde sorun olur mu? Giysileri kabindeki denemeler sonrasında ne kadar süre kaldırmalıyız? Bu ürünler 100 derecelik buharlı ütü ile dezenfekte olabilir mi? Ne şekilde dezenfekte ile satışa sunabiliriz? UV ile dezenfeksiyon deniyor, bu nasıl olacak? Çalışanlarımızı nasıl koruyacağız?

13.05.2020Gündem
Survivor Cemal Can kimdir, kaç yaşında ve nereli

Survivor Cemal Can kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Survivor yarışmasının başarılı isimlerinden Cemal Can, kişisel bilgileri ile merak edilen yarışmacılar arasındaki yerini alıyor. Yarışmanın final haftalarına doğru gelinirken kişi sayısının her geçen hafta azaldığı bu günlerde yarışmaya veda edecek isimler de merak ediliyor. Peki Survivor Cemal Can kimdir, kaç yaşında ve nereli?

12.05.2020Televizyon
Çocuklarda burun tıkanıklığına dikkat: Gelişimlerini engelleyebilir

Çocuklarda burun tıkanıklığına dikkat: Gelişimlerini engelleyebilir

Burun tıkanıklığının uzun sürmesinin çocukların uyku kalitesini etkilediğine ve tıkanıklığına neden olan altta yatan hastalığın tedavi edilmemesi halinde farklı sorunların ortaya çıkabileceğine dikkat çeken Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Arzu Tatlıpınar, “Sağlıklı uyku uyuyamayan çocuklarda dikkat dağınıklığı, uyku hali ve sinirlilik gibi sorunlar ortaya çıkmaya başlıyor. Burun tıkanıklığı beraberinde iştahsızlığı da getiriyor. Çocuk yeteri kadar gıda almakta zorlanıyor, uyku düzeni bozulduğu için gelişimi de yavaşlıyor” dedi.

11.05.2020Sağlık
İki yıl astım tedavisi gördü nefes borusunda tümör çıktı

İki yıl astım tedavisi gördü nefes borusunda tümör çıktı

İki çocuk annesi Hilal Karaman, yaklaşık iki yıl önce nefes darlığı yaşamaya başladı. Genç kadının şikayetlerinin psikolojik olduğu düşünüldü. Nefes darlığı giderek artan Karaman’a bir süre sonra astım teşhisi konuldu. 2 yıl boyunca astım ilaçları kullanan Hilal Karaman’ın tomografi sonucu ise gören herkesi şaşırttı. Nefes borusunun yüzde 95’ini kaplayan tümör nedeniyle nefes alamadığı anlaşılan genç kadın, İstanbul’da gerçekleştirilen ameliyat sonrası sağlığına kavuştu.

9.05.2020Gündem
Çiçekten korona bulaşır mı   Hürriyet Bilim Kurulu yanıtladı

Çiçekten korona bulaşır mı ? Hürriyet Bilim Kurulu yanıtladı

Ece BİLGİLİ soruyor: Anneler Günü için çiçekçiler açık olacak. Virüsün çiçek veya bitkilerle ilişkisi nasıl? Hangi bitkilerin üzerinde tutunabiliyor, sevdiği-sevmediği bitkiler var mı, bitki veya çiçeklerden bulaşıcılık olur mu?

9.05.2020Gündem
Gönenç Gürkaynak kimdir, mesleği ne Vergi rekortmenleri listesine giren Gönenç Gürkaynakın biyografisi

Gönenç Gürkaynak kimdir, mesleği ne? Vergi rekortmenleri listesine giren Gönenç Gürkaynak'ın biyografisi

Gönenç Gürkaynak 2018 yılı vergi rekortmenleri listesine 9. sıradan giriş yaparak dikkatleri üzerine çekmişti. Hukuk danışmanlığı ve temsil faaliyetleri alanında hizmet veren avukat Gürkaynak ardından sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulunuyor. Gönenç Gürkaynak, 100'ü aşkın akademik çalışma yayınlamış ve 200'ü aşkın uluslararası ve ulusal akademik konferansta yurt içinde ve yurt dışında bu konularda konuşmacı olmuştur. Peki, Gönenç Gürkaynak kimdir, mesleği ne? Vergi rekortmenleri listesine giren Gönenç Gürkaynak'ın biyografisi

8.05.2020Gündem
Beyin ameliyatı geçirmişti... Mesut Yılmazın son sağlık durumu iyiye gidiyor

Beyin ameliyatı geçirmişti... Mesut Yılmaz'ın son sağlık durumu iyiye gidiyor

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın sağlık durumunun iyiye gittiği açıklandı.

8.05.2020Gündem
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Acele etmemeliyiz

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Acele etmemeliyiz

Murat ZEREN soruyor: Virüs riskinin en yüksek olduğu ortamlar marketler gibi... Ama şu anda marketlerde temassız alışveriş yapmak mümkün değil. Bunun için nasıl bir yol izlenebilir? Maske ve eldivenlerin ne derecede sağlıklı olduğunu düşünüyorsunuz? Virüs taşıma oranı yüksek değil mi? Değiştirme sıklığı ne olmalı?

7.05.2020Gündem
10 maddede Ramazanda yapılmaması gerekenler

10 maddede Ramazanda yapılmaması gerekenler

Ramazan ayının henüz başlarında olduğumuz şu günlerde uzun açlık süresi nedeniyle iftar, sahur ve bu iki öğün arasında geçirilen süredeki yeme içme düzeni oldukça önem taşıyor. Yavaşlayan metabolizmadan etkilenmemek, enerji dengesini ve konsantrasyon dengesini sağlamak için yapılması gerekenler gibi yapılmaması gerekenler de var. Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri’nden Uzman Klinik Psikolog ve Uzman Diyetisyen Merve Öz, Ramazan ayında yapılmaması gereken 10 maddeye dikkat çekti.

6.05.2020Sağlık
Sevcan Yaşar kimdir kaç yaşında Oynadığı diziler neler

Sevcan Yaşar kimdir kaç yaşında? Oynadığı diziler neler?

Kariyeri boyunca pek çok televizyon dizisinde rol alan Sevcan Yaşar, son olarak Erkenci Kuş dizisindeki Aylin Yüksel karakteri ile tanındı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Böyle Bitmesin isimli dizilerde de rol alan Sevcan Yaşar, 1,78 boya ve 54 kiloya sahip. Peki, Sevcan Yaşar kimdir ve kaç yaşında? İşte, Sevcan Yaşar hakkında merak edilenler

6.05.2020Hayat
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Korona doğal bir virüs

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Korona doğal bir virüs

Arif Erdem SUNGUR soruyor: Sizce de bir Çinli yarasa yedi diye böyle bir salgının ortaya çıkması saçma değil mi? Bu virüs sizce de çok uzun zamandır yarasa yiyen Çinlilerden mi çıktı, yoksa ülkenin en büyük laboratuvarlarının olduğu şehirden çıkması tesadüf mü?

5.05.2020Gündem
Koronavirüse karşı ön saflardaki savaşçılar: Anesteziyoloji ve Reanimasyon doktorları

Koronavirüse karşı ön saflardaki savaşçılar: Anesteziyoloji ve Reanimasyon doktorları

Dünyayı sarsmaya devam eden koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı tüm branşlardaki doktorlar gecelerini gündüzlerine katarak yoğun çaba harcarken, Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanları da virüse karşı savaşta ön saflarda yer alıyor. Çalışma alanlarından biri de, yoğun bakımlar olan bu branşın önde gelen isimleri de mesleklerini ve meslektaşlarını anlattı. Prof. Dr. Hatice Türe, “Koronavirüs salgını sırasında, Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanlarının pes etmeden verdikleri mücadele, 'yoğun bakım uzmanı' olduklarını bir kez daha tescilledi. Yaşanan bu dönemin, bir milat olması gerekir. Yoğun bakımın kapısında Çok şükür, hastamız gözlerini açtı müjdesini size, biz veririz” dedi.

2.05.2020Sağlık
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: En az 60 derecede yıkayın

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: En az 60 derecede yıkayın

Cana BAYRAM soruyor: Eller ılık su ve sabunla dezenfekte olabiliyor da neden giysilerin yıkanması için deterjanla 60 derece gerekiyor?

2.05.2020Gündem
Yeni bir dil öğrenmenin tam zamanı

Yeni bir dil öğrenmenin tam zamanı

Evde kendi başınıza yeni bir dil öğrenmek ya da bildiğinizi güçlendirmek için radyo programlarından sevdiğiniz şarkılara kadar pek çok yardımcınız var. Uzmanlar önerdi; günde iki saat çalışın, kitap-dergi okuyun, altyazılı film izleyin...

Yetişkinlerdeki en önemli sakatlık nedeni inme

Yetişkinlerdeki en önemli sakatlık nedeni inme

Türkiye ve dünyada yetişkin nüfustaki sakatlıkların, bağımlı yaşamanın, iş gücü ve daha da önemlisi yaşam kayıplarının en önemli nedenlerinden olan akut inme, girişimsel radyolojik yöntemlerle, ameliyatsız olarak damar içinden tedavi edilebiliyor. Girişimsel Radyoloji Uzmanı Doç. Dr. Melih Topçuoğlu, akut inme ve akut inmeye bağlı tıbbi ve sosyoekonomik olumsuz sonuçların önlenmesinde girişimsel yöntemlerin çok önemli bir acil durum olduğunu söyledi.

30.04.2020Sağlık
Türk mühendislerden bir başarı daha Onlar da solunum cihazı üretti

Türk mühendislerden bir başarı daha! Onlar da solunum cihazı üretti

Türk mühendisler, Covid-19 pandemisinde en çok ihtiyaç duyulan tıbbi cihazlardan acil durum/pandemi transport türü ventilatör (solunum cihazı) prototipi üretti. Yeditepe Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öncülüğünde geliştirilen “7Vent” isimli prototipin teknik testlerinin başarıyla sonuçlandığı duyuruldu.

30.04.2020Gündem
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Korona tıraşına dikkat

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Korona tıraşına dikkat

“YA BERBER SİZDEN ÖNCE COVID-19'LU BİRİNİ TIRAŞ ETTİYSE?” Turan ELTUTAN soruyor: Eve berberi çağırıp saç tıraşı olabilir miyim? Koranavirüs için sakıncası var mı?

30.04.2020Gündem
Cemal Can Canseven  kimdir, kaç yaşında Survivor Cemal Can ve Danla Bilic’in tanışma hikayesi

Cemal Can Canseven kimdir, kaç yaşında? Survivor Cemal Can ve Danla Bilic’in tanışma hikayesi

Survivor 2020’nin Gönüllüler yarışmacısı Cem Can, başarısıyla olduğu kadar sempatik tavırlarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Danla Bilic ile yakın arkadaş olduğu bilinen Cemal Can, ünlü Youtuber’ın takipçilerinin önceden tanıdığı bir isim. Peki, Survivor Cemal Can kimdir, kaç yaşında? İşte Survivor Cemal Can’ın hayatına dair bilgiler ve Danla Bilic ile tanışma hikayesi…

29.04.2020Magazin
Son dakika... YÖK duyurdu Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet...

Son dakika... YÖK duyurdu! Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet...

YÖK'ten yapılan son dakika açıklamasında üniversite öğrencilerine uzaktan eğitime destek için 6 GB internet ücretsiz verileceği bildirildi.

29.04.2020Gündem
Korona da deprem gibi olacak

Korona da deprem gibi olacak

Ayşe ÇETİN soruyor: COVID-19’u atlatan birçok kişide post-travmatik stres bozukluğu ve anksiyete oluşmuş durumda. Bununla ilgili nasıl bir tutum takınılmalı?

28.04.2020Gündem
Türkiyeden 37 üniversite THE Etki Sıralaması listesinde

Türkiye'den 37 üniversite THE Etki Sıralaması listesinde

Dünya üniversiteleri sıralama kuruluşu THE, Etki Sıralaması 2020 sonuçlarını açıkladı. Buna göre, Türkiye'den 37 üniversite, sıralamada yer aldı

27.04.2020Eğitim
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Oruç arasında sebze meyve tüketin

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Oruç arasında sebze meyve tüketin

Kasım AKSOY soruyor: Gaziantep’ten yazıyorum ve merak ediyorum. Ramazanda oruç tutmanın bir sakıncası var mı?

24.04.2020Gündem
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Evde spor şart

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Evde spor şart

Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı herkesi etkiliyor, ancak bir grup var ki uzun zamandır evde. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı bireyler uzun zamandır karantinada. Kronik rahatsızlığı bulunan ve egzersizi hayatında eksik etmemesi gereken büyüklerimizi Prof. Dr. Melih Us uyarıyor: “Spor şart. Evde yapabileceğiniz egzersiz programları mevcut.”

22.04.2020Gündem
TELKODER’in yeni başkanı Halil Nadir Teberci oldu

TELKODER’in yeni başkanı Halil Nadir Teberci oldu

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER); Yusuf Ata Arıak’ın sektörde büyük üzüntü yaratan kaybının ardından Kasım ayında gerçekleştirilecek olağan genel kurul toplantısına kadar başkan ve başkan vekilliği görevlerini yürütecek isimleri belirledi. Yönetim Kurulu üyeleri gerçekleştirdikleri toplantıda Arıak’ın vizyonunu yaşatması ve TELKODER’in varlığını güçlenerek sürdürmesi için; Halil Nadir Teberci’yi Yönetim Kurulu Başkanlığı, Ceren Okutan’ı ise Başkan Vekilliği görevlerine getirdi.

21.04.2020Teknoloji
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Negatife döndüyse bulaştırma riski kalmaz

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Negatife döndüyse bulaştırma riski kalmaz

Hastane personeli nasıl korunabilir? Anne sütünün virüs üzerine etkisi var mı? COVID-19 testi pozitiften negatife dönen biri, antikor testi yaptırmalı mı? İşte hocalarımızın bu sorulara cevapları...

19.04.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Oyun oynamak ciddi bir iştir!

Oyun denildiğinde her kuşağın farklı tanımlarının olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Ancak oyun artık sadece eğlence amaçlı bir etkinlik değil, işe alımdan pazarlamaya kadar hayati öneme sahip ciddi bir iş olarak da karşımıza çıkıyor! Dünyada hızla ivme kazanan ve ‘oyunla bir işi yaptırma’ olarak tanımlanan ‘Oyunlaştırma’ tekniğini, Türkiye’de bu işin kitabını da yazan Eğitimci, Oyunlaştırma Uzmanı Ercan Altuğ Yılmaz ile konuştuk.

5.06.2020

Mesut İktu’nun 50’nci sanat yılı

Opera sanatçısı, öğretim üyesi, bariton Mesut İktu için ellinci sanat yılında özel bir etkinlik düzenlenecekti.

8.05.2020