MENÜ

Yeditepe Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yeditepe Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yeditepe Üniversitesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.480 Yeditepe Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Yeditepe Üniversitesi Haberleri

Oyunculuk eğitimi için sayılı günler kaldı

Oyunculuk eğitimi için sayılı günler kaldı!

Yeditepe Üniversitesi, Avrupa’nın önde gelen oyunculuk ekollerinden olan Michael Chekhov Europe ile birlikte “Oyunculuk Eğitimi Sertifika Programı” düzenliyor.

31.05.2017Kampüs
Edebiyattaki İstanbul konuşuldu

Edebiyattaki İstanbul konuşuldu

Özel bir okulun düzenlediği “Tanzimattan Bu Yana Türk Edebiyatında Mekan İstanbul” konulu sempozyum 13 Mayısta gerçekleşti.

18.05.2017Eğitim
Gurur Aydoğan kimdir İşte sevgilisi

Gurur Aydoğan kimdir? İşte sevgilisi

Gurur Aydoğan, son zamanların göz önünde olan isimlerinden biri haline geldi. En sonra Tansel Öngel, Ahmet Olgun Sünear ve Başak Güröz gibi isimlerin başrollerini paylaştığı Kanıt Ateş Üstünde dizisinin kadrosunda yer alan Gurur Aydoğan, ‘Çetin’ karakterine hayat vermişti. Peki, Gurur Aydoğan kimdir? İşte sevgilisi

18.05.2017Kelebek
Biz doğru anlaşılmıyoruz

Biz doğru anlaşılmıyoruz

‘Kelime Oyunu’ yarışmasında ‘butonun hakkını veren kız’ olarak tanınan spastik engelli Seben Ayşe Dayı, yaşamı boyunca eğitimde önüne çıkan engellere rağmen yüksek lisansını ‘eğitim antropolojisi’ üzerine yapıyor. 28 yaşındaki Dayı için en büyük sorun engeli değil, sokaktaki insanlara engelini anlatmak. Dilenci sanıp eline para tutuşturanlardan, kaybolduğunu düşünüp karakola götürmek isteyenlerden rahatsız. Dayı, insanların ilk tepkilerine kızmıyor, ancak sonrasında anlaşılamamak onu çok yoruyor. Hayatlarının biraz daha kolaylaşabilmesi için yeni Anayasa’da engellilere de söz hakkı verilmesini istiyor.

18.05.2017Eğitim
Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması sonuçlandı

Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması sonuçlandı

25 yıldır genç tasarımcıları Türk moda sektörüne kazandırarak artı değer yaratan ve bu güçlü endüstrinin sürdürülebilirliğine önemli katkı sağlayan KOZA Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nın büyük final gecesinde ödüller sahiplerini buldu.

17.05.2017Kampüs
Zeka oyunları başladı

Zeka oyunları başladı

Türkiye’de 18 yaş altı seviyeye yönelik ilk olimpiyat olan Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı, Milli Eğitim Bakanlığı, Yeditepe Üniversitesi ve Türk Beyin Takımı işbirliğiyle başladı.

11.05.2017Gündem
Zeka oyunları olimpiyatı başlıyor

Zeka oyunları olimpiyatı başlıyor

Türkiye’de 18 yaş altı seviyeye yönelik Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı düzenleniyor. Yarışmalar, 11-12-13 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

8.05.2017Eğitim
Bade İşçil kimdir Kaç yaşındadır

Bade İşçil kimdir? Kaç yaşındadır?

Bade İşçil kimdir sorusu birçok vatandaş tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Beyaz Show'un bu haftaki konuğu olan Bade İşçil, güzelliği ve başarısıyla izleyicilerin gönlünü çalmayı başarıyor. Son filmi olan Eski Sevgili ile gündeme gelen Bade İşçil, Tolgahan Sayışman ile filmin başrollerinde yer alıyorlar. Peki, Bade İşçil kimdir? Kaç yaşındadır?

5.05.2017Televizyon
Geleceğin sanatçıları bu liselerden çıkıyor

Geleceğin sanatçıları bu liselerden çıkıyor

Türkiye genelinde 71 ilde toplam 79 güzel sanatlar lisesi var. Peki bu okullara kimler, nasıl girebiliyor? Nasıl bir eğitim veriliyor? Öğrenciler, öğretmenler, mezunlar ve uzmanlar ne diyor? Bütün bu soruların cevabını araştırdık...

4.05.2017Kitap Sanat
İletişim fakültesi ajans açıyor

İletişim fakültesi ajans açıyor

İstanbul’da bir vakıf üniversitesinin iletişim fakültesi bünyesinde ‘İletişim Ajansı’ kuruluyor.

4.05.2017Eğitim
Ürtiker bahar aylarında artıyor

Ürtiker bahar aylarında artıyor

Halk arasında kurdeşen diye bilinen ürtikerin, kısa sürede ortaya çıkıp kaybolabilen, kaşıntılı kızarıklık ve kabarıklıklarla kendini gösteren bir deri hastalığı olduğunu belirten dermatologlar, hastalığın iyi bir hasta hekim ilişkisiyle tedavi edilebileceğinin altını çiziyorlar.

30.04.2017Sağlık
Koç Spor Fest’in Tekirdağ finalleri sona erdi

Koç Spor Fest’in Tekirdağ finalleri sona erdi

Koç Holding’in 2006 yılından bu yana yürüttüğü Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu Koç Spor Fest’in bahar etabında final heyecanı sürüyor.

28.04.2017Diğer
Basketbolda Süper Lig’e yükselen takımlar belli oldu

Basketbolda Süper Lig’e yükselen takımlar belli oldu

Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu Koç Spor Fest’te, bahar etabı finallerinin ilk ayağı tamamlandı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde düzenlenen ve büyük mücadeleye sahne olan Basketbol Süper Lig Yükselme Müsabakaları sonunda, erkeklerde, Ege Üniversitesi, Giresun Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi; kadınlarda ise Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Koç Üniversitesi önümüzdeki yıl Süper Lig’de mücadele etmeye hak kazandı.

25.04.2017Diğer
Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nın gala gecesi 16 Mayıs akşamı

Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nın gala gecesi 16 Mayıs akşamı!

Türk moda dünyasına genç yetenekler kazandırarak sektör sürdürülebilirliğine önemli katkı sağlayan ve 25. yılını kutlayan KOZA Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nın gala gecesi 16 Mayıs akşamı gerçekleşecek.

21.04.2017Kampüs
Gençler Kadıköy’de toplanıyor

Gençler Kadıköy’de toplanıyor

Kadıköy 9 gün boyunca gençlerin konser, tiyatro ve gösterilerine ev sahipliği yapacak. "Kadıköy Gençlik Festivali" Kadıköy Belediyesi desteği ile 21 Nisan’da başlıyor. 9 gün sürecek festivalde parklar, kültür merkezleri ve sokaklar gençlerin performans mekanları olacak.

19.04.2017Kampüs
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na yeni iki bölüm

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na yeni iki bölüm!

Yüksekokul düzeyinde 4 yıllık fakülte eğitimi vererek Türkiye’nin ilk yüksekokullarından biri olma özelliğini taşıyan Yeditepe Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda Gümrük İşletme Bölümünün yanı sıra Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi ile İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümleri açıldı. Yeni açılan bölümler, bu yıl öğrenci kabul edecek olup, YGS -6 puan türünden öğrenci alacak.

14.04.2017Kampüs
Vaha’nın yazarı Ebru Nurluoğlu anlattı

Vaha’nın yazarı Ebru Nurluoğlu anlattı

Yazar, konuşmacı, koç/danışman Ebru Nurluoğlu’yla kariyeri, kitabı Vaha ve mutluluk üzerine konuştuk.

11.04.2017Kampüs
Dünya ile iletişimimizi bağırsaklarımız sağlıyor

Dünya ile iletişimimizi bağırsaklarımız sağlıyor

Gülben Ergen bu hafta Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş ile bir araya geldi. Aktaş, “Mutluluk Kürleri” kitabında yer alan bilgilerden tüyolar verdi.

28.03.2017Magazin
Herkesin sevgilisi olan otobüs şoförü emekli oldu

Herkesin sevgilisi olan otobüs şoförü emekli oldu

Yolcular üşümesinler diye WhatsApp’tan haber veren 256 Yeditepe Üniversitesi-Taksim hattının güler yüzlü şoförü Hikmet Yılmaz emekli oldu. Sosyal medyada oldukça sevilen Yılmaz emekli olmasını yine yolcularıyla kutladı. Yıllardır kullandığı otobüsünü süsleyip ikramlar dağıttı. Herkesin sevgilisi olan Hikmet Yılmaz'ın son iş gününe ait bu fotoğraflar kısa sürede binlerce kez paylaşıldı.

15.03.2017Haber
Zeka oyunları için son tarih 12 Mart

Zeka oyunları için son tarih 12 Mart

Lise hazırlık, 9 ve 10’uncu sınıf öğrencilerinin katıla bileceği ‘Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı’ başlıyor. İlk elemesi 15 Mart’ta yapılacak olimpiyatın son başvuru tarihi ise 12 Mart.

10.03.2017Eğitim
Deli Aşk filmi oyuncusu Pelin Akil kimdir Pelin Akil kaç yaşında

Deli Aşk filmi oyuncusu Pelin Akil kimdir? Pelin Akil kaç yaşında?

Pelin Akil kimdir sorusu birçok sinemasever tarafından oldukça merak konusu olmuş durumda. Bugüne kadar birçok dizi ve filmde yer alan Pelin Akil, oynadığı her projeyle izleyicileri etkilemeye devam ediyor. Cem Yılmaz'ın yeni yapımı olan Deli Aşk filmiyle karşımıza çıkacak olan Pelin Akil'in nasıl bir karakteri canlandıracağı merak konusu olmuş durumda. Peki, Deli Aşk filmi oyuncusu Pelin Akil kimdir? Pelin Akil kaç yaşında?

8.03.2017Kelebek
Genç Moda Tasarımcıları Yarışması başlıyor

Genç Moda Tasarımcıları Yarışması başlıyor!

Türk moda dünyasına genç yetenekler kazandırarak sektör sürdürülebilirliğine önemli katkı sağlayan moda tasarım yarışması bu sene 25.si düzenleniyor.

8.03.2017Kampüs
Demet Akalın Hirayı ikna edemedi

Demet Akalın Hira'yı ikna edemedi

Yeditepe Üniversitesi Hayalimi Paylaş Topluluğu’nun düzenlediği “2016’nın En’leri” anketi sonuçlandı.

7.03.2017Magazin
Aşk ve Gurur 2. bölüm fragmanı yayımlandı - Aşk ve Gurur oyuncuları

Aşk ve Gurur 2. bölüm fragmanı yayımlandı - Aşk ve Gurur oyuncuları

Aşk ve Gurur'un ilk bölümü dün akşam görücüye çıktı. Sırlarla örülü senaryo örgüsüyle dikkat çeken dizi kadrosundaki güçlü oyuncularıyla da sosyal medyaya konu oldu. İlk bölümün hemen ardından Aşk ve Gurur 2. bölüm fragmanı da izleyicileriyle buluştu. İşte, yeni bölümden ilk kareler ve Aşk ve Gurur oyuncuları hakkında detaylar!

6.03.2017Kelebek
2016 Dilek Ödülleri sahiplerini buluyor

2016 Dilek Ödülleri sahiplerini buluyor

Yeditepe Üniversitesi Hayalimi Paylaş Topluluğu tarafından gerçekleştirilen anketler sonucunda 2016 yılının En’leri belli oldu. Sanat-spor-basın ve internet kategorilerinde ödüle layık görülen isimler, 6 Mart’ta Yeditepe’de bir araya gelecek. Ödül gecesinden elde edilen gelirle onlarca çocuğun dileği gerçekleştirilecek.

2.03.2017Kampüs
Kariyer Festivali başladı

Kariyer Festivali başladı!

Yeditepe Üniversitesi Kariyer Gelişim ve Mezunlarla İletişim Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen ve şenlik havasında geçen Kariyer Festivali’17 kapılarını öğrencilere açıyor!

24.02.2017Kampüs
İletişimcilerin ödül gecesi

İletişimcilerin ödül gecesi

Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl 28'incisi düzenlenen Genç İletişimciler Yarışması’nda ödüller dağıtıldı. 37 üniversitenin iletişim fakültelerinden 1295 öğrencinin 772 çalışmayla katıldığı yarışmada, 118 proje ödüle değer bulundu.

22.02.2017Gündem
Geleceğin iletişimcilerine anlamlı destek

Geleceğin iletişimcilerine anlamlı destek

Aydın Doğan Vakfı’nın, iletişim fakültesi öğrencilerinin geleceğin çağdaş medya liderleri olarak yetişmelerine destek vermek amacıyla her yıl düzenlediği Genç İletişimciler Yarışması’nın 28’incisi, Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirilen törenle sonuçlandı.

22.02.2017Kampüs
Renkli Sayfalar sunucusu Op.Dr. Aytuğ Kolankaya kimdir

Renkli Sayfalar sunucusu Op.Dr. Aytuğ Kolankaya kimdir?

Doktorum programıyla tanınan Op.Dr. Aytuğ Kolankaya, Renkli Sayfalar’ın yeni sunucularından oldu. Viyana Üniversitesi’nde kadın doğum alanında ihtisasını yapan Aytuğ Kolankaya, ünlü sunucu Şule Zeybek ve şarkıcı Lerzan Mutlu ile birlikte Renkli Sayfalar’ın sunuculuğunu üstleniyor. Peki, Op.Dr. Aytuğ Kolankaya kimdir, kaç yaşında? İşte, ünlü doktorun hakkındaki detaylar!

20.02.2017Televizyon

Yazar Sonuçları

“Şefkatin olduğu yerde şehvet olmaz”

Bu haftaki röportaj konuğum Psikolog Hande Nacar… Konumuz,  evlilikte ikinci bahar denilen dönemde neler yaşanıyor… Aile içi sorunlarının altında neler yatıyor. “Senin annen, benim annem” kavgalarına iten sebepler neler? Hepsini Hande Nacar ile konuştuk…

23.05.2017

Modaya ‘İpek’si dokunuş

Bursa’da tekstilci bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen İpek Altınöz Göksan, henüz 25’inde yarattığı ‘Epikette’ markasıyla moda dünyasında fark yaratmayı başardı. Göksan’ın farklı kombinlerle bambaşka trendler yaratan tasarımları özellikle dadaizm, sembolizm ve sürrealizm esintileri taşıyor.

7.04.2017

Geleceği kuracak nesiller üniversitelerde nasıl yetişiyor?

Üniversite reformunun 35’inci yılındayız ama eğitimimizin altyapısı halen kötü. Türk toplumu üniversiteye çocuk göndererek parlak istikbalin mümkün olmadığını anlıyor. Hatta yurtdışı üniversitelere çocuğunu gönderenler bile daha dikkatli olmaya başladı. Derhal akılcı tedbirler almamız gerekiyor.

1.04.2017

Dünya ile iletişimimizi bağırsaklarımız sağlıyor

Gülben Ergen bu hafta Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş ile bir araya geldi. Aktaş, “Mutluluk Kürleri” kitabında yer alan bilgilerden tüyolar verdi.

28.03.2017

Gastronomi dünyasında yükselen trend

 Gerçekler ve sorunlar her ne kadar farklı olsa da, 21. yüzyılın ilk çeyreği tarihe sağlıklı yaşam trendiyle de geçecek.

4.03.2017

Umut ve heyecan veren restoranlar

Gastronomi kültürü üzerine yazanlar her şeye eleştirel gözle bakmayı sever. Neyin eksik olduğuna yoğunlaşır, mükemmeli arar çoğu zaman. Güzel bir rastlantı galiba. Son haftalarda gittiğim hemen her lokantadan tadı damağımda yemeklerle ayrıldım...

18.02.2017