EKSTRA
MENÜ

Yaz Saati Uygulaması Nedir

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 31 haberi bulunmuştur.

Yaz Saati Uygulaması Nedir Haberleri

2015 yaz saati uygulaması ne zaman başlayacak

2015 yaz saati uygulaması ne zaman başlayacak?

Yaz saati uygulamasıyla birlikte memurların mesai saatleri de değişecek.

5.03.2015Etkinlikler
Saatler ne zaman ileri alınacak (2015 yaz saati uygulaması)

Saatler ne zaman ileri alınacak? (2015 yaz saati uygulaması)

Her sene tartışma konusu olan yaz saati uygulaması 2015’te dün gece itibariyle başladı. Bakanlar Kurulu kararıyla 28 Mart'ta Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece saatler 1 saat ileri alındı. 03.00'de saatler 1 saat ileri alındı. 29 Mart 2015’te yaz saati uygulamasının başlamış oldu. Memurların mesai saatleri değişti.

30.03.2015Gündem
Kış saati uygulaması ne zaman başlayacak

Kış saati uygulaması ne zaman başlayacak?

1 Kasım'da yapılacak genel seçimler nedeniyle kış saati uygulaması ertelendi.

30.09.2015Etkinlikler
Saatler ne zaman ileri alınacak Memurların mesai saati ne zaman değişecek

Saatler ne zaman ileri alınacak? Memurların mesai saati ne zaman değişecek?

Her sene yaz saati ve kış saati uygulamasına geçilirken saatler ya geri alınıyor ya da ileri alınıyor. İlkbaharın ilk ayında olduğumuz şu günlerde ise yaz saati uygulamasına geçmek için az bir zaman kaldı. Yaz saati uygulamasıyla beraber saatler de 1 saat ileriye alınacak. Peki, saatler ne zaman ileri alınacak? Memurların mesai saatleri ne zaman değişecek? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

3.03.2016Gündem
Yaz Saati Uygulaması 2016 ne zaman başlıyor

Yaz Saati Uygulaması 2016 ne zaman başlıyor?

Saatler ne zaman ileri alınacak?, Yaz saati uygulaması nedir? ve Yaz saati uygulaması ne zaman başlıyor? sorularının yanıtları haberimizde. Gün ışığından daha fazla yararlanmak ve elektrik tasarrufu sağlamak amacıyla bu yıl yaz saati uygulaması 27 Mart Pazar günü gece saat 03:00'ten itibaren saatler 1 saat ileri alınacak. Öte yandan yaz saati uygulamasıyla memurların mesai saatleri de değişecek.

9.03.2016Kelebek
Saatler ne zaman ileri alınacak  Mesai saatleri değişecek mi

Saatler ne zaman ileri alınacak? Mesai saatleri değişecek mi?

Her sene yaz saati ve kış saati uygulamasına geçilirken saatler ya geri alınıyor ya da ileri alınıyor. İlkbaharın ilk ayında olduğumuz şu günlerde ise yaz saati uygulamasına geçmek için az bir zaman kaldı. Yaz saati uygulamasıyla beraber saatler de 1 saat ileriye alınacak. Peki, saatler ne zaman ileri alınacak? Memurların mesai saatleri ne zaman değişecek? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

14.03.2016Gündem
Saatler ne zaman ileri alınacak

Saatler ne zaman ileri alınacak?

Mart ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde saatlerin ne zaman ileri alınacağı da merak edilmeye başlandı. Türkiye’nin güneş ışığından daha fazla yararlanabilmesi için geçtiği yaz saati uygulamasıyla beraber memurların da mesai saatleri değişecek. Peki, saatler ne zaman ileri alınacak? Yaz saati uygulaması nedir? Memurların mesai saatleri nasıl olacak? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

18.03.2016Gündem
Saatler ne zaman ileri alınacak Yaz saati uygulamasına geçiliyor

Saatler ne zaman ileri alınacak? Yaz saati uygulamasına geçiliyor!

Gün ışığından daha fazla faydalanmak amacıyla uygulanan Yaz Saati uygulaması değişikliğine ilişkin karar Resmi Gazete’de yayınlandı. Peki saatler ne zaman ileri alınacak? İşte detaylar…

18.03.2016Gündem
Saatler ne zaman ileri alınacak İşte saatlerin ileri alınacağı tarih

Saatler ne zaman ileri alınacak? İşte saatlerin ileri alınacağı tarih

Saatler ne zaman ileri alınacak? sorusunun yanıtı belli oldu. Gün ışığından daha fazla yararlanmak ve enerji tasarrufu sağlamak amacı ile Cumartesi'yi Pazar'a bağlayan gece saatler ileri alınacak. 27 Mart Pazar günü gece saat 03:00'ten itibaren yaz saatine geçmiş olacağız.

23.03.2016Gündem
Aydınlık tasarrufu

Aydınlık tasarrufu

UZUN bir süredir gündeme olan yaz saatinin kalıcı olması uygulamaya geçti.

8.09.2016Ekonomi
Yaz saati uygulaması 2017de yapılacak mı Saatler ileri alınacak mı

Yaz saati uygulaması 2017'de yapılacak mı? Saatler ileri alınacak mı?

Yaz saati uygulamasının bu yıl yapılıp yapılmayacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Yaz saat uygulaması geçtiğimiz yıla kadar Mart ayında yapılan ve cumartesiyi pazara bağlayan gecede uygulanıyordu. Şimdi vatandaşlar 2017 yılında yaz saati uygulamasının yapılıp yapılmayacağını merak ediyor.. İşte yaz saati uygulaması hakkında detaylar

25.03.2017Gündem
Yaz saati uygulaması başlıyor; Türkiyede ise...

Yaz saati uygulaması başlıyor; Türkiye'de ise...

Avrupa ülkeleri bu geceden itibaren yaz saati uygulamasına geçiyor; ancak Türkiye kış saati uygulamasına halihazırda geçmediği için saatlerde herhangi bir değişiklik olmayacak.

25.03.2017Teknoloji
Yaz saati uygulaması ne zaman yapılacak Cihazları nasıl etkileyecek

Yaz saati uygulaması ne zaman yapılacak? Cihazları nasıl etkileyecek?

Yazın saatlerin bir saat ileri, kışın ise saatlerin bir saat geri alınmasının tek nedeni gün ışığından daha fazla yararlanarak elektrikten tasarruf etmek! Peki yaz saati bu yıl uygulanacak mı? Cihazlar sabit yaz saati uygulamasından nasıl etkilenecek?

28.09.2017Teknoloji
Saat kaç sorusu beraberinde saatler ileri mi alındı sorusunu da getirdi

Saat kaç sorusu beraberinde saatler ileri mi alındı sorusunu da getirdi

Birçok vatandaşın merakla sorguladığı saatler ne zaman ileri alınacak sorusu, 25 Mart sabahı küçük çaplı bir endişeye neden oldu. Özellikle İzmir, Ankara, İstanbul gibi kentlerde hafta sonu çalışanların 'Saat kaç' sorularına neden olan Yaz Saati Uygulaması, otomatik güncelleme ile bazı cihazlarda gün yüzüne çıktı. Peki, Türkiye Saati dilimine göre şu an saat kaç? İşte, merakla araştırılan şu an saat kaç sorusunun cevabı

24.03.2018Gündem
Sporcuysan sağlıklı besleneceksin

Sporcuysan sağlıklı besleneceksin

Dr. Turabi Yerli, özellikle sporcu beslenmesi ile ilgili yanlış bilinen gerçekleri bizlere aktardı.

12.09.2008Futbol
Bakanlara metin yazdı

Bakanlara metin yazdı

Gelirler Genel Müdürü Aykon Doğan’ın, “Hazırlan Ankara’ya gidiyoruz” demesiyle, Ankara günleri başladı ama 8 ay hiçbir görevi olmadı.

28.06.2010Gündem
Saatler ne zaman ileri alınacak

Saatler ne zaman ileri alınacak?

Yaz saati uygulaması bu gece saat 03:00'ten itibaren başlıyor. 26 Mart'ı 27 Mart'a bağlayan gece saatler 1 saat ileri alınacak. Yaz saati uygulaması ile birlikte memurların mesai saatleri de değişecek. Saatler ne zaman ileri alınacak? Yaz saati uygulaması ne zaman başlayacak? Yaz saati uygulaması detayları haberimizde.

21.03.2016Kelebek
Saatler saat kaçta ileri alınacak 2016 Yaz Saati

Saatler saat kaçta ileri alınacak? 2016 Yaz Saati

Yaz saati uygulaması ile birlikte saatler 1 saat ileri alınacak. 27 Mart yani bu Pazar gece yarısından sonra saat 03:00'ı gösterdiğinde saatler 1 saat ileri alınacak. Öte yandan yaz saati uygulamasının gelmesiyle Türkiye'deki mesai saatleri de değişecek. İşte; Yaz saati uygulaması detayları.

23.03.2016Kelebek
Yıldırımdan Demirtaşa: Tıpış tıpış gelecek ifadesini verecek

Yıldırım'dan Demirtaş'a: Tıpış tıpış gelecek ifadesini verecek

Valiler toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Memleketin işini görüyorsanız sakın korkmayın. Sahadaki hiçbir iş hatasız olmaz. Usulü, biçimi her şeyi dört dörtlük yapmaya kalkarsanız işi yapamazsınız. Bir tercih yapacağız, işi mi yapacağız, mevzuatı mı kollayacağız. Hata yapın ama hainlik yapmayın" dedi. Yıldırım, HDP lideri Selahattin Demirtaş'a yönelik olarak "Terörle iltisaklı parti çıkmış bu belediyelere ilişirseniz isyan başlatacağız, şöyle yapacağız, böyle yapacağız… Kimse kusura bakmasın, burası hukuk devleti, kimse hukuktan üstün değildir. Birileri ellerine silah almakla Türkiye’ye, bu büyük ülkeye kafa tutacağını mı sanıyor? Burası bir hukuk devleti, mahkeme çağırıyorsa tıpış tıpış gelecek ifadesini verecek" diye konuştu.

8.09.2016Gündem
Yaz saati uygulaması değiştirilecek mi

Yaz saati uygulaması değiştirilecek mi?

Enerji tasarrufu için kalıcı yaz saati uygulamasıyla ilgili şikâyetlerin artmasının ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı harekete geçti. Uygulamanın tamamına ilişkin bir röntgen çekileceğini açıklayan bakanlık yetkilileri, buna göre bir adım atılıp atılmayacağının belirleneceğini söyledi.

13.12.2016Ekonomi
Kış saati uygulaması tekrar mı başlayacak

Kış saati uygulaması tekrar mı başlayacak?

Kış saati uygulaması için tepkiler gelmeye devam ediyor. Öğrencilerin ve çalışanların sabah karanlıkta yola çıkması nedeniyle büyük tepkilere yol açan kış saati uygulaması, kampanyalara da konu oldu. Sabah erken saatlerde, gün doğmadan yola çıkmanın ne kadar riskli olduğunu dile getiren vatandaşlar, sosyal medya üzerinden #Saatler1SaatGeriAlınsın etiketi ile tepkilerini dile getirdi. Peki kış saati uygulaması tekrar başlayacak mı? İşte konuyla alakalı detaylı bilgiler

21.12.2016Gündem
Kış gündönümünün en önemli özelliği ne 21 Aralık kış gündönümünde nar kırma

Kış gündönümünün en önemli özelliği ne? 21 Aralık kış gündönümünde nar kırma

21 Aralık kış gündönümünün Google tarafından doodle yapılması, nar kırma geleneği ve kış saati uygulamasını yeniden gündeme getirdi. Günün ilk saatlerinde 21 Aralık kış gündönümünde neden nar kırıldığını sorgulanırken bir süredir tartışılan kış saati uygulamasının akıbeti merak edildi. İşte, kış gündönümüne bağlı olarak gündeme gelen konular!

21.12.2016Gündem
Bakan Albayraktan yaz saati için flaş açıklama

Bakan Albayrak'tan yaz saati için flaş açıklama

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yaz saati uygulamasını Danıştay'ın durdurma kararına ilişkin, "Esas yönüyle hiçbir etkisi yok. Usul ile ilgili düzenlemeyi yapıp devam edecek aynı. Bu süreç devam edecek" dedi.

28.09.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Boşanmış Babalar Platformu

Ailelerin parçalanması, çocukların iki arada bir derede kalması zaten yeteri kadar kötü ve acıklı bir durum.

17.06.2006

En iyi 4 yağ düşmanı besin

Bu besinlerin aynı zamanda mükemmel birer vücut dostu olduğunu biliyor musunuz? İşte nedenleri...

5.06.2009

İstanbul’a iki yeni şehir kurmanın anlaşılamayan kerameti!

Normal dünya atmosferinden seçim atmosferine girdiğimiz bu günlerde siyasetçileri ve siyaset adına yapılan bazı şeyleri anlayamıyorum. Örneğin, İstanbul’a iki yeni kent lazım mıdır ki “bu proje benim” tartışması yapıyorlar? Siyasilerden İstanbul’a iki şehir kurulmasını kim istedi ki? Bunun Türkiye’ye, İstanbul’a ve vatantaşa ne faydası olacak?

24.04.2011

Biyolojik saatiniz kaç?

Yaz saatiydi, kış saatiydi, tasarruftu derken olan bizim biyolojik saatimize oldu. Kışın karanlıkta kalkıp yollara düşmekten kazalar, kaygı, depresyon tavan yaptı. Peki biyolojik saatimizi nasıl koruyabiliriz? İşin sırrı kaliteli uykuda ve düzenli hayatta! Sinirbilimci Dr. Serkan Karaismailoğlu’yla biyolojik saatin akrebini, yelkovanını konuştuk...

24.03.2017

Berkay: Rakamları açıklasınlar, topuklu ayakkabı ve etek giyeceğim

Berkay’la ilgili geçen gün yazdığım yazıdan sonra müzik piyasası karıştı.

28.09.2017