EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Yayladağı

Yayladağı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yayladağı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.224 Yayladağı haberi bulunmuştur.

Yayladağı Haberleri

81 yıldır sınırda bayramlaşıyorlar

81 yıldır sınırda bayramlaşıyorlar

Suriye'de akrabaları bulunanvatandaşlar, Hatay'ın Reyhanlı ve Yayladağı ilçeleri sınırında, yarından itibaren bayramlaşacaklar.

22.02.2002Gündem
Yayladağ ormanları yanıyor

Yayladağ ormanları yanıyor

Hatay'ın Yayladağı İlçesi'nde kızılçam ormanında dün 2 ayrı noktadan çıkan yangının, bir bölümü kontrol altına alınabildi. Söndürme çalışmaları aralıksız sürüyor.

3.08.2002Gündem
Bağımsız bakanlar atandı

Bağımsız bakanlar atandı

Adalet Bakanlığı'na Prof. Dr. Aysel Çelikel, İçişleri Bakanlığı'na Muzaffer Ecemiş, Ulaştırma Bakanlığı'na Prof. Dr. Naci Kınacıoğlu atandı. Atamalara ilişkin kararname Cumhurbaşkanı tarafından onaylandı.

5.08.2002Gündem
3 bine yakın köy yolu kapandı

3 bine yakın köy yolu kapandı

İstanbul Ankara karayolunun Bolu Dağı bölümü buzlanma nedeniyle kontrolden çıkan iki TIR'ın birbirine girmesiyle trafiğe kapandı.

20.12.2002Gündem
Hatayda 4.2 şiddetinde deprem

Hatay'da 4.2 şiddetinde deprem

Hatay'da, saat 05.08'de 4.2 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

26.02.2003Gündem
Yayladağında deprem

Yayladağı'nda deprem

Hatay'ın Yayladağı İlçesi'nde 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

26.02.2003Gündem
Suriye sınırında bayramlaşma başladı

Suriye sınırında bayramlaşma başladı

Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ndeki sınır kapısından, Suriye'deki yakınları ile yatılı bayramlaşma yapacak Türk vatandaşlarının geçişleri başladı.

2.02.2004Gündem
CHP, 22 il ve 182 ilçe adayını belirledi

CHP, 22 il ve 182 ilçe adayını belirledi

CHP Parti Meclisi (PM), dün gece yaptığı toplantıda, 5'i büyükşehir olmak üzere 17 il ve 182 ilçede daha belediye başkan adaylarını belirledi.

23.02.2004Gündem
İşte belediye başkan adayları

İşte belediye başkan adayları

Siyasi partilerin 28 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde büyükşehir belediyeleri, merkez ilçe belediyeleri, alt kademe belediyeleri, il ve ilçe belediye başkan adayları belli oldu.

24.02.2004Gündem
AKP fark attı

AKP fark attı

Yerel seçimin ilk gelen sonuçlarına göre, AKP 55, CHP 9, SHP 5, MHP 4, DSP 3, DYP 1, SP 1, bağımsız 1 kentte belediye başkanlığı kazandı. İl belediye başkanlıklarının sayısı açısından CHP ikinci parti olurken SHP üçüncü parti konumuna geldi.

29.03.2004Gündem
Heykel göze hitap eder marul gibi yenmez

Heykel göze hitap eder marul gibi yenmez

Mehmet Aksoy, dünyanın yaşayan en önemli heykeltıraşlarından biri. Hatay-Yayladağlı doğumlu. Memur bir babanın, terzi bir annenin yedi çocuğundan en büyüğü. Sanat aşkı, ilkokul öğretmeni sayesinde kalbine düşmüş. Hedefini yedi yaşında koymuş ve hep onun peşinden gitmiş. Uluslararası ödülleri, kişisel sergileri ve bugüne kadar yonttuğu dört bin ton taş var. İstanbul Cumhuriyet Köyü’ndeki ‘Böcek Evi’nde 50 heykeli ile yaşıyor. Evini, çok yakında müze haline getirecek ve gelecek nesillere heykel aşkını aşılayacak.

16.07.2004Kelebek
Sınırda bayramlaşmaya 200 dolarlık hediye sınırlaması

Sınırda bayramlaşmaya 200 dolarlık hediye sınırlaması

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Er, Türkiye ve Suriye’de yaşayan akrabaların birbirlerini rahatça ziyaret edebilmeleri için gereken düzenlemelerin yapıldığını bildirdi. Suriye sınırında karşılıklı olarak 200 doları aşmayan hediye verilebilecek.

14.01.2005Gündem
Türkiye’nin en iyi bisiklet parkurları

Türkiye’nin en iyi bisiklet parkurları

Bisiklet sevgisi üç tekerlekle başlar ve genelde başarılı bir eğitim yılı sonunda, karne hediyesi olarak iki tekerlekle sürer. Ellerini bırakıp, bisiklet sürmenin ilk sevinciyle iyice perçinlenir. Yıllar geçtikçe kimileri için çocukluğa ait bir anı olarak kalır. Kimileri ise keyif ve spor amaçlı devam eder. Bir de bu işi profesyonel olarak yapan sporcular var.

2.06.2005Seyahat
Yayladağındaki orman yangını söndürüldü

Yayladağı'ndaki orman yangını söndürüldü

Hatay'ın Yayladağı İlçesi'nde dün başlayan orman yangınının, söndürüldüğü bildirildi.

17.10.2005Gündem
Rakı haysiyetli içkidir huyuna göre davranacaksın

Rakı haysiyetli içkidir huyuna göre davranacaksın

İki ünlü sanatçıyla, Metin Serezli ve Mehmet Aksoy’la Elmadağ Meyhanesi’nde buluştuk. Divan Oteli’nin yanında, çılgın kalabalıktan uzak bir meyhane burası. Lezzetli mezeleri, ara sıcakları ve balıklarıyla meşhur. Haftasonu gecelerinde dört kişilik bir grup fasıl yapıyor. Ama biz, sohbetin tadına varmak için hafta içinde gitmeyi tercih ettik.

16.12.2005Kelebek
At onu kellenden diyen yaşlılarla şapkasız sokağa çıkmam diyen torunlar

At onu kellenden diyen yaşlılarla şapkasız sokağa çıkmam diyen torunlar

Yaz sonunda "Medeniyetler Buluşması"nı izlemek için Antakya’ya gitmiştim. Savon Otel’deki kokteyl sırasında bir adamla karşılaştım. Suriyeli olan bu orta yaşlı beyefendinin adı Salih Ünlütürk’tü. Yayladağ sınırının Suriye tarafında Bayırbucak Türkmenlerinin yaşadığı bölgede dünyaya gelmişti. Çok güzel Türkçe konuşuyordu.

18.03.2006Kelebek
Hatayda uyuşturucu operasyonu

Hatay'da uyuşturucu operasyonu

Hatay'ın Yayladağı Sınır Kapısı'nda düzenlenen ve “Darbe” adı verilen operasyonda 4 kilo 750 gram eroin ele geçirildi. Olayla ilgili 6 kişinin tutuklandığı bildirildi.

31.03.2006Gündem
Yağlı güreşçiler için kene önlemi

Yağlı güreşçiler için kene önlemi

Hatay’ın Yayladağı İlçesi’ne bağlı Kışlak Beldesi’nde güreş karşılaşmalarının yapılacağı 10 bin metrekarelik alan ve çevrede bulunan dağ eteği ile göçebelerin çadırları, son dönemlerde ölümlere neden olan kenelere karşı ilaçlandı.

1.07.2006Gündem
Türkler dehşeti anlattı

Türkler dehşeti anlattı

İsrail'in Lübnan'a yönelik saldırıları nedeniyle hava yoluyla ülkeden ayrılamayan ve Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliğinin organize ettiği otobüsle dün saat 17.00'de Beyrut'tan yola çıkan ikisi Fransız vatandaşı 34 kişi, Suriye üzerinden Türkiye'ye ulaştı.

15.07.2006Gündem
Lübnandan kaçan 26 Türk, Türkiyeye giriş yaptı

Lübnan'dan kaçan 26 Türk, Türkiye'ye giriş yaptı

İsrail'in Lübnan'a yönelik bombardımanının 5'inci gününde Beyrut'taki Türk Büyükelçiliğinin sağladığı otobüsle yola çıkan 26 Türk, Hatay'ın Yayladağı Sınır Kapısından giriş yaptı.

16.07.2006Gündem
İsrailin vurduğu TIRın şoförü Türkiyeye giriş yiptı

İsrail'in vurduğu TIR'ın şoförü Türkiye'ye giriş yiptı

İsrail'in Lübnan'a dün düzenlediği hava saldırısında Bekaa vadisinde aracının yanına füze düşen Türk TIR'ının şoförü Musa Sevim, Yayladağı Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yaparak, Hatay'ın Altınözü ilçesindeki evine geldi.

19.07.2006Gündem
Türkiyeye kaçıyorlar

Türkiye'ye kaçıyorlar

İsrail saldırılarından kaçan binlerce Batılı Türkiye'ye geliyor. Adana ve Mersin'de hazırlıklar başladı.

20.07.2006Gündem
İsrailin Lübnana saldırısından kaçan 75 Türk Türkiyede

İsrail'in Lübnan'a saldırısından kaçan 75 Türk Türkiye'de

İsrail'in Lübnan'a saldırısı nedeniyle ülkeden kaçış sürüyor. Yayladağı Sınır Kapısı'ndan 75 Türk işçisi yurda giriş yaptı.

21.07.2006Gündem
Ortadoğu’ya açılan en önemli kapı, ama x-ray cihazı bile yok

Ortadoğu’ya açılan en önemli kapı, ama x-ray cihazı bile yok

Gümrük Muhafaza müfettişlerinin hazırladığı Hatay Yayladağı Sınır Kapısı raporu, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen’in tüm gümrük kapılarında çağdaş alt yapı imkanlarının sağlandığı açıklamalarıyla ters düştü. Türkiye ile Suriye arasındaki iki sınır kapısından biri olan Yayladağı’nda uyuşturucu, silah ve insan kaçakçılığı riskinin yoğun olmasına karşın tek bir elektronik cihaz bulunmadığı ortaya çıktı.

19.08.2006Ekonomi
Anıt ağaç gezisi

Anıt ağaç gezisi

Anıt ağaçlar ihtişamlıdır, her birinin bir hikayesi vardır. Çevrelerindeki diğer ağaçlar zamanla yok olurken, onlar yüzyıllarca yaşayıp, dallanıp budaklanacak kadar şanslıdır. Ama kimse ne kaç yaşında olduklarını, ne de hikayelerini bilir.

28.09.2006Seyahat
Gümrüklere ’nöbetleşe’ narkotik köpek

Gümrüklere ’nöbetleşe’ narkotik köpek

Hatay Yayladağı Sınır Kapısı’nda hiçbir elektronik cihaz ve narkotik köpek bulunmadığına dair rapordaki eksiklikleri, Bakan Kürşad Tüzmen de kabul etti. Tüzmen, narkotik köpek için ilginç bir çözüm önerdi; "Görevliler şüphe ve ihbar olursa, Cilvegözü Sınır Kapısı’ndaki narkotik köpeği getirtebilirler."

15.10.2006Ekonomi
Antakyalı siyam ikizleri öldü

Antakyalı siyam ikizleri öldü

ANTAKYA’da dünyaya gelen Siyam ikizi kız bebekler, tedavi ve ileri tetkikler için gönderildikleri Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

15.11.2006Gündem
İskenderunda sahte fiş şebekesi yakalandı

İskenderun'da sahte fiş şebekesi yakalandı

Hatay'ın İskenderun ve Yayladağı ilçelerinde düzenlenen operasyonda, sahte fatura ve fiş basarak çevre ilçelere komisyon karşılığı sattıkları iddia edilen 11 kişi, 1 milyon YTL tutarındaki sahte fişle yakalandı.

10.12.2006Gündem

Yazar Sonuçları

İyi bayramlar

SICACIK bir bayram mesajı... Mümin Zafer Genç ne kadar güzel yazmış:

Çok eskidendi belki el öpmeler, kenarı dantelli mendiller içinde şekerler, avuca zor sığan kocaman 2.5 liralık bayram harçlıkları...

13.11.2004