EKSTRA
MENÜ

Yayladağı

Yayladağı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yayladağı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.225 Yayladağı haberi bulunmuştur.

Yayladağı Haberleri

Yayladağına 3 havan mermisi düştü

Yayladağı'na 3 havan mermisi düştü

Hatay’ın Yayladağı ilçesine bağlı Çabala mahallesindeki bir çiftliğe Suriye’ den atılan 3 havan mermisi düştü. Peş peşe meydana gelen patlamalarda kimse yaralanmazken çiftlikte maddi hasar meydana geldi.

6.03.2016Gündem
IŞİD ‘anlaşma’lı vuruldu

IŞİD ‘anlaşma’lı vuruldu

Türkiye, Suriye’de ABD ile Rusya’nın uzlaştığı ateşkes anlaşmasına uygun olarak terör örgütü IŞİD’i, Hatay Yayladağı’nda konuşlandırılan Fırtına obüsleriyle vurdu.

29.02.2016Gündem
IŞİD ‘anlaşma’lı vuruldu

IŞİD ‘anlaşma’lı vuruldu

TÜRKİYE, Suriye’de ABD ile Rusya’nın uzlaştığı ateşkes anlaşmasına uygun olarak terör örgütü IŞİD’i, Hatay Yayladağı’nda konuşlandırılan Fırtına obüsleriyle vurdu.

29.02.2016Dünya
Suudi Arabistan’ın F-15’leri İncirlik’te

Suudi Arabistan’ın F-15’leri İncirlik’te

SUUDİ Arabistan’ın Suriye’de IŞİD’e yönelik operasyonlara destek vermek için gönderme kararı aldığı F-15 E “Vurucu Kartal (Strike Eagle)” tipi dört savaş uçağı dün öğle saatlerinde İncirlik’e geldi.

26.02.2016Dünya
Hatay Yayladağına 5 top mermisi düştü

Hatay Yayladağı'na 5 top mermisi düştü

Suriye ordusu tarafından muhaliflere yönelik ağır silah atışları ile yapılan saldırılar sırasında, Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki boş araziye 5 top mermisi düştü.

26.02.2016Gündem
Hatayın Suriye sınırında İHA düştü iddiası

Hatay'ın Suriye sınırında İHA düştü iddiası

HATAY'ın Suriye sınırında bugün öğle saatlerinde duyulan patlama sesi üzerine, Yayladağı-Altınözü ilçeleri bölgesinde güvenlik güçlerince arama başlatıldı.Suriye'deki yerel kaynaklar bir İnsansız Hava Aracı (İHA)'nın düştükten sonra parçalarının etrafa savrulduğunu iddia ederken, bu bilgi resmi makamlarca henüz doğrulanmadı. ABD'li kaynaklar da kendilerine ait bir İHA'nın düştüğü iddiasını doğrulamadı.Bölgede bir İHA'nın düşmüş olabileceği ya da ses patlaması meydana gelmiş olabileceği olasılıkları üzerinde duruluyor.

26.02.2016Haber
Hatay sınırında insansız hava aracı düştü iddiası

Hatay sınırında insansız hava aracı düştü iddiası

Suriye’nin Hatay sınırında Yayladağı İlçesi bölgesinde bir insansız hava aracının düştüğü iddia edildi.

26.02.2016Gündem
35. kilometre

35. kilometre

YASADIŞI geçişleri bertaraf etmek için 911 kilometrelik Türkiye-Suriye sınırına örülmeye başlanan mödüler beton duvar, 35 kilometre uzunluğa ulaştı.

22.02.2016Gündem
Şehit askerle ilgili Hatayda 4 tutuklama

Şehit askerle ilgili Hatay'da 4 tutuklama

Olayla ilgili gözaltına alınan Suriye uyruklu 4 kişinin,"kasten adam öldürme" suçundan tutuklandığı bildirildi.

19.02.2016Gündem
kemal Kılıçdaroğlu: Milliyetçiliğimiz Beşparmakta

kemal Kılıçdaroğlu: Milliyetçiliğimiz Beşparmak'ta

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz milli muhalefet istiyoruz” diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “Savaş çıkınca kendi çocuklarını gönderecek misin cepheye? Ben sana o zaman milli diyeceğim. Kimse bizim milliyetçiliğimizi test edemez. Biz milliyetçiliğimizi Kıbrıs’ın Beşparmak Dağları’na yazan bir partiyiz” sözleriyle yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, dün CHP’nin Meclis Grup konuşmasında özetle şunları söyledi:

16.02.2016Gündem
Kılıçdaroğlu: Biz milliyetçiliğimizi Kıbrıs’ın Beşparmak dağlarına yazan bir partiyiz

Kılıçdaroğlu: Biz milliyetçiliğimizi Kıbrıs’ın Beşparmak dağlarına yazan bir partiyiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, "Bizi tek başına iktidara getirin şehit mehit gelmeyecek" diyorlardı. Yayladağı’nda El Nusra militanları kafasını keserek bir askerimizi şehit etti. Savaş çıktığında kendi çocuklarını gönderecek misin? O zaman ben sana milli diyeceğim. Milli olmak Türkiye’yi pazarlamak değildir. Türkiye’nin, Suriye’deki cihatçı, IŞID gibi terör örgütlerine silah desteği yapmaması lazım. Böyle bir milli politika yoktur, bunun adı gayrimilli politikadır" dedi.

16.02.2016Gündem
İnsan tacirleri şehit etti

İnsan tacirleri şehit etti

HATAY Yayladağı’nın Suriye sınırındaki Güveççi mahallesinde devriye gezen askerler, önceki akşam 19.15’te Türkiye’ye geçmeye çalışan insan kaçakçılarına müdahale etti.

15.02.2016Gündem
Denizli’ye şehit ateşi düştü

Denizli’ye şehit ateşi düştü

HATAY’ın Yayladağı İlçesi’nde kaçakçılar tarafından şehit edilen 23 yaşındaki Uzman Çavuş Mustafa Uygun’un Denizli’nin Pamukkale İlçesi’ndeki babaevine ateş düştü.

15.02.2016Ege
Hatayda insan kaçakçılarına müdahale eden asker şehit oldu

Hatay'da insan kaçakçılarına müdahale eden asker şehit oldu

SURİYE’den Hatay’a kaçak yollarla geçmek isteyen insan kaçakçıları 23 yaşındaki uzman çavuş Mustafa Uygun'u şehit etti. Şehit Mustafa Uygun'un Denizli'deki baba evine ateş düştü. Uygun'un altı ay önce göreve başladığı ve 1,5 ay önce nişanlandığı öğrenildi. Türk bayrağına sarılı tabutuna; annesi Keban Uyğun ve babası Cevdet Uyğun sarılarak gözyaşı döktü. Şehit Er Uyğun'un iki ay önce nişanlandığı Burcu Yolcu da tabutuna sarılarak fotoğrafını öptüğü Uyğun'un arkasından "canım" diyerek ağladı. Şehidi 10 bin kişi uğurladı.

15.02.2016Gündem