EKSTRA
MENÜ

Yayladağı

Yayladağı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yayladağı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.225 Yayladağı haberi bulunmuştur.

Yayladağı Haberleri

Esad Türkmen Dağını vurmaya başladı

Esad Türkmen Dağı'nı vurmaya başladı

Esad'a bağlı birliklerin Türkmen Dağı'nı top atışlarıyla vurmaya başladığı bildirildi.

20.04.2017Dünya
İki kafadar 50 TIR yardım

İki kafadar 50 TIR yardım

Fatih Kocaoğlu ve Murat Minic. Biri sigortacı diğeri şehir hatlarında kaptan. İkisinin ortak yönü Muhsin Yazıcıoğlu’nun talebesi olmaları. Cerablus ve El Bab’a yardım götüren ilk sivil inisiyatif, sırtlarını hiç bir siyasi oluşuma dayamadıklarını, ‘‘CHP’li de destek veriyor AK Partili de’’ diyorlar. İki arkadaş bir buçuk yıl önce gece whatsuptan yazışırken biz ne yapabiliriz diye başladılar. Sosyal medya üzerinden yardım çağrıları yaptılar. Bir hafta içinde 1 tır dolusu malzeme topladılar. Tüm malzemeleri kalem kalem Kızılay’a kaydettirdiler ve makbuzlarını sosyal medyadan duyurdular. Bugüne kadar kendi topladıkları 20’den fazla tır diğer yardım severlerin topladığı da bir o kadar insani yardım malzemesini bölgeye ulaştırmayı başardılar. Yeni hedefleri ise Kerkük...

7.04.2017Gündem
Cezaevinden kaçan DEAŞlı terörist yakalandı

Cezaevinden kaçan DEAŞ'lı terörist yakalandı

Gaziantep'te geçen yıl temmuz ayında bir polis memurunun şehit edilmesi olayının faili olduğu gerekçesiyle tutuklanan terör örgütü DEAŞ üyesi H.Ç, kaldığı cezaevinden kaçtıktan kısa süre sonra yakalandı.

20.02.2017Gündem
İstanbulda haftasonu hangi ilçelerde elektrik kesilecek Hangi illerde elektrik kesilecek

İstanbul'da haftasonu hangi ilçelerde elektrik kesilecek? Hangi illerde elektrik kesilecek?

İstanbul'da haftasonu elektrik kesintisi olacak mı soruları son günlerde yaşanan sık kesintilerin ardından vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Hafta içi sık sık yaşanan kesintiler nedeniyle isyan eden vatandaşlar, hafta sonunu da elektrik kesintisiyle karşılayacak. 21 Ocak Cumartesi ve 22 Ocak Pazar tarihlerinde İstanbul'da olmak üzere bazı illere elektrik verilemeyecek. Peki, İstanbul dahil hangi illerde haftasonu elektrik kesintileri yaşanacak?

19.01.2017Gündem
İstanbulluları hafta sonunda elektrik kesintisi bekliyor Elektrik kesintisi yaşanacak iller

İstanbulluları hafta sonunda elektrik kesintisi bekliyor! Elektrik kesintisi yaşanacak iller

İstanbullular hafta sonunu da elektrik kesintisiyle karşılayacak. BEDAŞ'tan yapılan duyuruya göre; Zekeriyaköy, Fatih, Sariyer gibi pek çok İstanbul ilçesinde elektrik kesintileri yaşanacak. Ayrıca Adana, Antalya, Hatay ve Adana gibi pek çok büyük ilde de kesintiler yaşanacak? Peki, başka hangi il ve ilçelerde kesinti yaşanacak? İşte, hafta sonunda elektrik kesintisi yaşanacak iller ve ilçeleri!

19.01.2017Gündem
Ahmet Davutoğlundan 71 sayfalık cevap

Ahmet Davutoğlu'ndan 71 sayfalık cevap

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu'nun sorularına 71 sayfalık cevap gönderdi.

12.01.2017Gündem
Akdenizde 6 ilde elektrik kesintisi Mersin ve Adanada elektrikler ne zaman gelecek

Akdeniz'de 6 ilde elektrik kesintisi! Mersin ve Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?

Mersin ve Adana'da yaşanan elektrik kesintisi, başta olmak üzere Gaziantep, Hatay, Osmaniye ve Kilis'in bazı bölgelerine belirli saatlerde elektrik verilemeyeceği duyuruldu. Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ tarafından yapılan duyuruya göre, 2 Ocak Pazartesi günü yapılacak kesintileri bölgelere göre saat değişikliklerine neden olabilecek. Peki Mersin ve Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? İşte diğer iller için detaylı bilgiler

2.01.2017Gündem
Yılbaşında İstanbuldaki elektrik kesintileri devam edecek mi

Yılbaşında İstanbul'daki elektrik kesintileri devam edecek mi?

Elektrik kesintilerinin son günler sık sık yaşanması vatandaşları tedirgin etmeye başladı. Günlük işleri aksayan vatandaşlar, yılbaşında da elektrik kesintisi olup olmayacağını sorgulamaya başladı. Peki, 31 Aralık Cumartesi günü yani yılbaşında elektrik kesintileri devam edecek mi? İşte, elektrik kesintileriyle ilgili son durum!

31.12.2016Gündem
Dikkat 6 ilde elektrik kesintisi

Dikkat! 6 ilde elektrik kesintisi

Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye, Kilis ve Gaziantep'in bazı ilçelerinde, 2 Ocak'ta, belirlenen saatler arasında elektrik kesintisine gidilecek. Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 2 Ocak günü;

30.12.2016Gündem
Sokağa terk edilen 3 çocuktan biri donarak yaşamını yitirdi

Sokağa terk edilen 3 çocuktan biri donarak yaşamını yitirdi

Hatay'ın Yayladağı ilçesinde terk edilmiş ve donmak üzereyken bulunan 3 çocuktan biri hayatını kaybetti. Çocukların aile tarafından değil insan kaçakçıları tarafından soğuğa terk edildiği üzerinde duruluyor.

30.12.2016Gündem
Kar esareti devam ediyor Okulların tatil olduğu iller...

Kar esareti devam ediyor! Okulların tatil olduğu iller...

Hafta başından beri etkisini devam ettiren yoğun kar yağışı nedeniyle kar tatili haberleri gelmeye devam ediyor. İşte 23 Aralık Cuma günü okulların tatil olduğu iller... Öte yandan, Afyonkarahisar Valiliği, sosyal medyada kent genelinde okulların tatil edildiği yönündeki bilgi ve haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

22.12.2016Gündem
‘Kapıyı açmamız Şam’a hizmet eder’

‘Kapıyı açmamız Şam’a hizmet eder’

Halep’teki tahliye süreciyle ilgili açıklamalar yapan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Esad rejiminin kentin doğusuna girmesinin ardından olası göç dalgasıyla ilgili, “Kapıyı açarsak hemen hemen tamamına yakını gelir. O zaman da rejimin amaçlarına hizmet etmiş oluruz” yorumu yaptı. Bakan Kaynak, göç edenlerin 30 bin civarında olduğunu söyledi.

17.12.2016Dünya
Dikkat 6 ilde elektrik kesintisi

Dikkat! 6 ilde elektrik kesintisi

Adana, Mersin, Hatay, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye'nin bazı bölgelerinde 20 Aralık Salı günü elektrik kesintisi uygulanacak. Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan yazılı açıklamaya göre;

17.12.2016Gündem
Son dakika: Halep için kırmızı alarm

Son dakika: Halep için kırmızı alarm!

Türkiye, Suriye'nin Halep şehrinden tahliye edilmesi planlanan binlerce sivil için alarma geçti. Türkiye Halep'ten kaçan sivilleri İdlib'de kurulacak 80 bin kişilik çadırkente yerleştirecek. Rusya Savunma Bakanlığı ise Halep'te açılan ateşin ardından geri dönmek zorunda kalan ve sivil yaralıları taşıyan ilk konvoyun görüntülerini yayımladı.

15.12.2016Dünya
Dikkat 6 ilde elektrik kesintisi

Dikkat! 6 ilde elektrik kesintisi

Adana, Mersin, Hatay, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye'nin bazı bölgelerinde 2 Aralık Cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak. Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan açıklamaya göre;

29.11.2016Gündem
Yayladağı’na top mermisi düştü

Yayladağı’na top mermisi düştü

HATAY’ın Yayladağı İlçesi’ne, Suriye tarafından atılan bir top mermisi düştü. Ölen ve yaralanan kimse olmazken, atışa angajman kuralları çerçevesinde karşılık verildi.

23.11.2016Gündem
4 ilde elektrik kesintisi

4 ilde elektrik kesintisi

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'nin bazı bölgelerinde, 16 Kasım Çarşamba günü elektrik kesintisi uygulanacak.

14.11.2016Ekonomi
Yayladağı kırsalına 4 top mermisi düştü

Yayladağı kırsalına 4 top mermisi düştü

Hatay'ın Yayladağı ilçesi kırsal alanına, Suriye'den atılan 4 top mermisi düştü.

7.11.2016Gündem
TSK, Suriyede rejim kontrolündeki bölgeyi obüslerle vurdu

TSK, Suriye'de rejim kontrolündeki bölgeyi obüslerle vurdu

Türk Silahlı Kuvvetleri, Hatay Yayladağı'na düşen 3 top mermisinin ardından angajman kuralları çerçevesinde tespit edilen 6 hedefe Fırtına obüsleri ile 18 atım yapıldığını açıkladı.

29.10.2016Gündem
Yayladağı kırsalına top mermisi düştü

  Yayladağı kırsalına top mermisi düştü

Hatay'ın Yayladağı ilçesi kırsalına Suriye'den atılan top mermisi düştü.

23.10.2016Gündem
Dikkat Dört ilde elektrik kesintisi

Dikkat! Dört ilde elektrik kesintisi

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'nin bazı bölgelerinde 25 Ekim Salı günü elektrik kesintisi uygulanacak. Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan yazılı açıklamaya göre;

22.10.2016Gündem
Dikkat 4 ilde elektrik kesintisi

Dikkat! 4 ilde elektrik kesintisi

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'nin bazı bölgelerinde 17 Ekim'de elektrik kesintisi uygulanacak.

14.10.2016Gündem
Sınırdaki duvarın 77 kilometresi tamamlandı

Sınırdaki duvarın 77 kilometresi tamamlandı

HATAYValisi Erdal Ata, Suriye sınır güvenliğini sağlamak için başlatılanbeton duvar işleminin Hatay bölgesinde hala devam ettiğini, şu ana kadar77 kilometre duvarın tamamlandığını söyledi.Hatay’ın Suriye’yeolan toplam 276,9 kilometrelik sınır hattında duvar oluşturma işlemleri2015 yılı başlarında başlarken, bugüne kadar Yayladağı-Reyhanlıkısmındaki alanda neredeyse beton blok yerleştirme işlemleri tamamlandı.Reyhanlı-Kırıkhan arasındaki bölüm ile Hassa-İslahiye arasındakibölümde ise beton blok yerleştirme çalışmaları halen devam ediyor. Sınırın tamamına yerleştirilmesi planlanan beton blokların özellikleride dikkat çekiyor. Yerleştirilen her bir beton blok 7 ton ağırlığa, 2metre genişlik ve 3 metre yüksekliğe sahip. Betonbloklar ancak vinç yardımıyla bölgeye yerleştirilirken, blokyerleştirme işlemi tamamlanan bölgelerde betonların üzerine 2 metreyüksekliğinde dikenli teller yerleştirilerek, kaçak geçiş işlemlerinin daha da zorlaştırılması sağlanıyor. Vali Erdal Ata, Bayır-Bucak Türkmenlerininyaşadığı Yayladağı İlçesi’ndeki Güveççi Çadır Kentini ziyaret etti.Burada bir konuşma yapan Vali Erdal Ata, sınıra duvarörme işlemiyle birlikte, ülkeye kaçak giriş çıkış yapanların sayısınıngiderek azaldığını ayrıca kaçakçılık olaylarının da önemli ölçüde sonaerdiğini belirtti. Vali Ata, sınıra beton blok yerleştirme işlemlerindebugüne kadar 77 kilometrelik alanda çalışmaların tamamlandığını, 146kilometrelik alan için ise çalışmaların aralıksız devam ettiğinikaydetti.Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı ve Garnizon Komutanı Albay Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Yayladağı Kaymakamı Muhammet Sait Baytok’un da eşlik ettiği Vali Ata, çadır kent içerisinde sunulan sağlık ve eğitimhizmetlerini yerinde görerek kampın niteliklerinin daha daiyileştirilmesi hususunda kurum müdürleri ve ilgili diğer yetkililerleistişarelerde bulundu.

12.10.2016Haber
Hatay Valisi Erdal Ata: Sınırdaki duvarın 77 kilometresi tamamlandı

Hatay Valisi Erdal Ata: Sınırdaki duvarın 77 kilometresi tamamlandı

HATAY Valisi Erdal Ata, Suriye sınır güvenliğini sağlamak için başlatılan beton duvar işleminin Hatay bölgesinde hala devam ettiğini, şu ana kadar 77 kilometre duvarın tamamlandığını söyledi.

12.10.2016Gündem