EKSTRA
MENÜ

Yayladağı

Yayladağı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yayladağı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.227 Yayladağı haberi bulunmuştur.

Yayladağı Haberleri

Suriye askerleri sınıra dayandı

Suriye askerleri sınıra dayandı

Suriye askerlerinin önceki gece yarısından itibaren Türkiye sınırına 500 metredeki Harapcöz Köyü’ne girmeleri üzerine gergin saatler yaşanmaya başlandı.

23.06.2011Gündem
SURİYELİ KESKİN NIŞANCILAR ÇATILARDA BEKLİYOR

SURİYELİ KESKİN NIŞANCILAR ÇATILARDA BEKLİYOR

Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ne komşu olan Suriye'nin Hırıpcoz Köyü'ne gelen Suriye askerlerinden keskin nişancı olduğu iddia edilenler, köyün terk edilen evlerinin çatılarına çıkarak tedbir aldı. Askerler, evlerin çatılarında beklemeye devam ederken, Hırıpcoz köyünün Türkiye tarafından görünmeyen bölümünde bazı evlerin El Muhaberat görevlileri tarafından, iş makineleri yardımıyla yıktırıldığı iddia edildi. Ayrıca Suriye Bayrağı çekilen Demus Tepesi'ndeki gözetleme kulesindeki Suriye askerleri dürbünlerle uzun süre Türkiye tarafını izliyor. Sınırdaki bekleyen Suriyelilerin de neredeyse hepsinin Türkiye tarafına geçtiği bir bölümünün ise ormanlık alanda gizlendiği öğrenildi. Sınıra Suriye askerinin gelmesiyle Türk tarafında da askeri hareketlilik en üst düzeye çıktı. (Hatay)(DHA)

24.06.2011Haber
SURİYELİ ALBAYLAR TÜRKİYEYE SIĞINDI

SURİYELİ ALBAYLAR TÜRKİYE'YE SIĞINDI

Suriye ordusundan kaçan ve aralarında yüksek rütbeli askerlerinde bulunduğu 16 kişinin Türkiye'ye geçtiği anlaşıldı. Türk askerlerine teslim olan Suriye ordusunda görevli, 2 albay, 1 yarbay, 1 yüzbaşı, 1 teğmen, 1 başçavuş ve 10 asker Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ndeki çadır kentte yerleştirildiği bildirildi.Yayladağı çadır kampında kalan Suriyeli sığınmacılar, cuma namazı sonrası eylem yaptı. Kamp girişinde toplanan yaklaşık 300 kişi, Beşşar Esad aleyhine slogan attı. 'Allah', 'Suriye', 'Hürriyet', 'Özgürlük' sloganları atan Suriyeliler, kendilerine kucak açan Türkiye'ye de teşekkür etti. Yaklaşık 40 dakika süren eylemin ardından Suriyeliler dağıldı.(Haber-Kamera: Murat KİBRİTOĞLU, Ferhat DERVİŞOĞLU / YAYLADAĞI,REYHANLI)(Hatay)(DHA)

24.06.2011Haber
600 m kapalı sinema salonu

600 m kapalı sinema salonu

Yayladağı, Altınözü ve Reyhanlı’daki çadır kentleri gezen Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’i de ziyaret etti.

24.06.2011Gündem
Sinir harbi

Sinir harbi

Suriye ordusunun sınıra iyice yaklaşmasıyla 1500’ü aşkın Suriyeli daha Türkiye’ye gelince sığınmacı sayısı 12 bine yaklaştı.

24.06.2011Gündem
Çadırkentte ilk ölüm

Çadırkent'te ilk ölüm

Ülkelerindeki olaylar nedeniyle Türkiye'ye sığınan ve Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki geçici çadırkentlerde kalan bir ailenin 10 aylık bebeği hayatını kaybetti.

29.06.2011Gündem
4658’i döndü

4658’i döndü

Türkiye, kendisine sığınan Suriye vatandaşlarına yardımcı olmaya devam ederken, bugüne değin gelen 15 bin 205 Suriye vatandaşından 4 bin 658’i geri döndü.

2.07.2011Gündem
Çadırkent kavgası: 4 Suriyeli yaralandı

Çadırkent kavgası: 4 Suriyeli yaralandı

Hatay’ın Yayladağı İlçesi’ndeki Özel İdareye ait alanda bulunan çadırkentte önceki akşam 2 Suriyeli arasında bilinmeyen bir nedenle çıkan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü.

8.07.2011Gündem
7 binden fazla Suriyeli ülkesine döndü

7 binden fazla Suriyeli ülkesine döndü

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), ülkelerindeki olaylar nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşlarından 7 bin 440'ının geri döndüğünü bildirdi.

19.07.2011Gündem
8 bin 251 Suriyeli halen Türkiyede

8 bin 251 Suriyeli halen Türkiye'de

Suriye'deki olaylar nedeniyle Türkiye'ye gelenlere yapılan insani yardım faaliyetleri kapsamında Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından Hatay Valiliğine 2 milyon lira daha gönderildi.

22.07.2011Gündem
Esaddan bir reform kararı daha

Esad'dan bir reform kararı daha

Suriye'de Baas Partisi dışında başka yeni siyasi partiler de kurulması için izin çıktı.

25.07.2011Gündem
Sınırdaki Suriyeli aileler rahatsız

Sınırdaki Suriyeli aileler rahatsız

Ülkelerindeki olaylardan kaçarak bir kısmı Türkiye’ye geçen, bir kısmı da sınır bölgesinde kurdukları çadırlarda kalan Suriyeliler, Suriyeli askerlerin sınıra yaklaşmaları nedeniyle yer değiştiriyor.

25.07.2011Gündem
Yeniden takımın başındayım

"Yeniden takımın başındayım"

Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Ligi'nin yeni takımı Antakya Belediyespor'un teknik sorumlusu Mustafa Secerlioğlu, kulüpte yaşanan bazı sorunları aştıklarını, yeniden takımın başında olduğunu söyledi.

8.08.2011Basketbol
Yayladağında Suriyelilerle kavga

Yayladağı'nda Suriyelilerle kavga

Hatay'ın Yayladağı ilçesinde, çadır kentte kalan ve bayram alışverişine çıkan Suriyeli vatandaşlarla esnaf arasında kavga çıktı.

29.08.2011Gündem
SIĞINMACILARLA ESNAF BİRBİRİNE GİRDİ

SIĞINMACILARLA ESNAF BİRBİRİNE GİRDİ

Hatay'ın Yayladağı ilçesi'ndeki çadır kentte bulunan Suriyeli sığınmacılar ile ilçe esnafı arasında tartışma çıktı. Olaylarda 4 Suriyeli sığınmacı göz altına alındı.İlçe esnafı benzer olayların sık yaşandığını söyleyerek duruma tepki gösterirken, Kaymakam Polat, olaydan üzüntü duyduklarını dile getirdi. Emek ÇAKILI/DHA

30.08.2011Haber
En az 2 takviye gerekiyor

"En az 2 takviye gerekiyor"

Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Ligi'nin yeni takımı Homend Antakya Belediyespor'un antrenörü Levent Deringöl, en az 2 oyuncuya daha ihtiyaçları bulunduğunu, aksi halde sancılı günler geçireceklerini söyledi.

4.09.2011Basketbol
Hatayda Suriye hareketliliği

Hatay'da Suriye hareketliliği

Ülkelerindeki iç karışıklık yüzünden Türkiye’ye kaçak olarak geçmek isteyen bir grup Suriyeli’nin üzerine Suriyeli askerler tarafından ateş açıldığı, 1 kişinin öldüğü, 2 kişinin de yaralandığı öne sürüldü. Bu iddia üzerine yaklaşık 300 Suriyeli Türkiye'ye geçiş yaparken, Hatay’ın Yayladağı İlçesi’ndeki çadır kentlerde bulunan Suriyeliler de protesto gösterisi yaptı. Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, iddiaların doğru olmadığını açıkladı.

5.09.2011Gündem
CHP heyeti Suriyede incelemelerde bulundu

CHP heyeti Suriye'de incelemelerde bulundu

CHP'den bir heyet bugün Suriye'de, yaşanan olaylarla ilgili incelemelerde bulundu.

5.09.2011Gündem
Hatay Valisi Lekesizden yalanlama

Hatay Valisi Lekesiz'den yalanlama

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, bazı internet sitelerinde yer alan, ülkelerindeki iç karışıklık dolayısıyla Yayladağı ilçesi Güveççi köyü yakınlarında Türkiye'ye geçmek isteyen bir grup Suriyelinin üzerine Türk askerleri tarafından ateş açıldığı iddialarının tamamen asılsız ve gerçek dışı olduğunu söyledi.

5.09.2011Gündem
Sayıları 10’dan 40’a çıktı

Sayıları 10’dan 40’a çıktı

Nesli tükenme tehlikesi altındaki akdenizfoklarının Kuzeydoğu Akdeniz’de 1990’larda 10 civarına düşen sayıları 40’a yükseldi.

13.09.2011Gündem
Denkten müjdeli haber

Denk'ten müjdeli haber

Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Ligi'nin yeni takımı Homend Antakya Belediyespor'un genel menajeri Mahmut Denk, ABD'li oyuncu Crystal Smith'in haftaya, diğer yabancıların ise ekim ayının ilk haftasında antrenmana başlayacaklarını söyledi.

14.09.2011Basketbol
Denk: Eksiklerimizi gidereceğiz

Denk: Eksiklerimizi gidereceğiz

Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Ligi'nin yeni takımı Homend Antakya Belediyespor'un genel menajeri Mahmut Denk, BOTAŞ CUP'a katılarak maç eksikliğini gidereceklerini söyledi.

18.09.2011Basketbol
Fatima kamplara hiç gelmemiş

Fatima kamplara hiç gelmemiş

Hürriyet, Şam Yönetimi’nin Suriyeli kadınların tecavüze uğradığını iddia ettiği Hatay’daki çadırkentlere gidip yönetici ve kamp sakinleriyle konuştu. Kamp yöneticileri, tecavüz iddiasını ortaya atan Fatima Amene isimli kadının hiç kamplara gelmediğini belirtti. Kışa hazırlanan kamp sakinleri de böyle bir iddiayı duymadıklarını, kadını da tanımadıklarını anlattı.

23.09.2011Gündem
Türkiyeden Suriyeye gözdağı gibi tatbikat

Türkiye'den Suriye'ye gözdağı gibi tatbikat

Genelkurmay Başkanlığı, her yıl düzenli olarak yapılan Yıldırım 2011 Seferberlik Tatbikatı’nın adresini Hatay olarak açıkladı. İnternet sitesindeki açıklamada, tatbikatın 5-13 Ekim tarihleri arasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı tarafından yapılacağı bildirildi. Özellikle Suriye’yle son dönemde yaşanan gerginliklerden sonra tatbikatın adresinin Suriye sınırındaki Hatay olması ise dikkat çekti.

5.10.2011Gündem
Ciritte şampiyon Uşak

Ciritte şampiyon Uşak

Türkiye Atlı Cirit Grup Şampiyonası'nın Hatay ayağı, yapılan final müsabakaları ile sona erdi.

23.10.2011Spor
POLİS MİNİBÜSÜ DEVRİLDİ: 6 POLİS YARALI

POLİS MİNİBÜSÜ DEVRİLDİ: 6 POLİS YARALI

Hatay'ın Yayladağı İlçesi'nde çiğ nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkan polis minibüsü devrildi, 6 polis memuru yaralandı.Yayladağı-Samandağ Karayolu Ağırmaz mevkiinde meydana gelen kazada, polis memuru Ziya Çınar yönetimindeki 31 A 6255 plakalı polis minibüsü, çiğ nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkıp, devrildi. Sürücü Ziya Çınar ile polisler Müjdat Dağ, Osman Yıldırım, Onur Sönmez, Ali Akçin, Kadir Tahtekin çeşitli yerlerinden yaralandı. Kendi çabalarıyla devrilen minibüsten çıkan polislere yoldan geçenler yardıma koştu.Nöbet değişimine giderken kazada yaralanan 6 polis, Yayladağı Sağlık Ocağı'ndaki ilk müdahalenin ardından Antakya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralı polislerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi. Emek ÇAKILI / DHA

27.10.2011Haber
TARTIŞTIĞI İKİ KOMUTANINI VURDU

TARTIŞTIĞI İKİ KOMUTANINI VURDU

Hatay'ın Yayladağı İlçesi'nde piyade er, tartıştığı komutanları Asteğmen Mehmet Soyuer ile Astsubay Kıdemli Üstçavuş Özkan Kurtoğlu'nu G-3 piyade tüfeğiyle ateş ederek öldürdü.İddiaya göre, piyade er, bilinmeyen bir nedenle Asteğmen Mehmet Soyuer ile Astsubay Üstçavuş Özkan Kurtoğlu ile tartıştı. Tartışmanın şiddetlenmesi üzerine kendini kaybeden er, G-3 piyade tüfeğiyle karakolun içinde asteğmen Soyuer ile astsubay Kurtoğlu'na art arda ateş etti. Silah sesleri üzerine diğer askerlerin çağırdığı ambulanslarla, ağır yaralanan Soyuer ile Kurtoğlu, Antakya Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Asteğmen Soyuer ve Astsubay Kurtoğlu, burada yapılan tüm müdahaleye karşın kurtarılamadı. Şüpheli asker ise gözaltına alınarak soruşturma başlatıldı.Emek ÇAKILI-Mehmet EZER/DHA

10.12.2011Haber
Asker iki komutanını vurdu

Asker iki komutanını vurdu

Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ndeki 3. Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı Kızılçam Karakolu'nda görev yapan bir asker cinnet getirerek 1 asteğmen ve 1 astsubayı öldürdü.

10.12.2011Gündem
ONBAŞININ ŞEHİT ETTİĞİ ASTSUBAYIN ELAZIĞDAKİ EVİNDE YAS

ONBAŞININ ŞEHİT ETTİĞİ ASTSUBAY'IN ELAZIĞ'DAKİ EVİNDE YAS

Hatay'da görev yaptığı karakolda çıkan tartışmada, ateş açan askerin silahından çıkan kurşunlarla Asteğmen Mehmet Soyuer'le birlikte şehit olan Astsubay Kıdemli Üstçavuş Özkan Kurtoğlu'nun memleketi Elazığ'daki evinde yas var. Hatay’ın Yayladağı ilçesindeki 3'üncü Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı Kızılçat Hudut Karakolu'nda gece saat 23.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle komutalarıyla tartışan asker, G- 3 silahıyla ateş açtı. Ağır yaralanan Asteğmen Mehmet Soyuer ile Astsubay Kıdemli Üstçavuş Özkan Kurtoğlu, hastaneye kaldırılırken şehit oldu. Yeni satın aldıkları ve tapu işlemlerini 10 gün önce tamamlayıp taşındıkları evde eşinin şehit olduğu haberini alan Seda Kurtoğlu sinir krizleri geçirdi. Bir oğulları olan Seda ve Özkan Kurtoğlu çiftinin yakınları acı haberi öğrenince evlerine akın etti.

10.12.2011Haber
Onbaşı tartıştığı 2 komutanını öldürdü

Onbaşı tartıştığı 2 komutanını öldürdü

Hatay’ın Yayladağı ilçesinde 3’üncü Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı Kızılçam Karakolu’nda iddiaya göre, Piyade Onbaşı Adem Aydemir, önceki gece saat 23.00 sıralarında, bilinmeyen bir nedenle Asteğmen Mehmet Soyuer ile Astsubay Kıdemli Üstçavuş Özkan Kurtoğlu ile tartıştı.

10.12.2011Gündem
Eşe veda

Eşe veda

Hatay’ın Yayladağı ilçesindeki Kızılçat Hudut Karakolu’nda çıkan tartışmada, Onbaşı Adem Aydemir’in silahından çıkan kurşunlarla şehit olan Astsubay Kıdemli Üstçavuş Özkan Kurtoğlu’nun cenazesi, eşinin memleketi Elazığ’da son yolculuğuna uğurlandı.

11.12.2011Gündem
Hatayda 7 yıl sonra kar yağdı

Hatay'da 7 yıl sonra kar yağdı

HATAY’da 7 yıl aradan sonra kar yağınca birçok kişi kartopu oynamak için sokağa döküldü. Dün akşam saatlerinden itibaren devam eden karın kalınlığı kent merkezinde 25, dağlık kesimlerde 40 santimetreye ulaştı.

22.01.2012Gündem
ANTAKYALILARIN KAR KEYFİ

ANTAKYALILARIN KAR KEYFİ

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’ya, 11 yıl sonra ilk kez kar yağdı. Kar yağışı dolayısıyla Antakya Yayladağı ve Antakya Altınözü yolları ile Altınözü ve Yayladağı ilçelerindeki bazı köy yolları bir süre kapalı kaldı. Vatandaşlar, Antakya Belediyesi ekiplerinin çalışmalarıyla açılan yollardan parklara ve oyun alanlarına akın etti. Kardan adam yapıp kartopu oynayan Antakyalıların yanı sıra yolda kalıp araçlarına kar zinciri takanlar da görüldü.

23.01.2012Haber
Suriyeden gelen silah sesleri

Suriye'den gelen silah sesleri

Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ne bağlı Güveççi Köyü'nde akşam saatlerinde Suriye tarafından gelen silah sesleri köylüleri tedirgin etti.

4.02.2012Gündem
Adanada biri MİT görevlisi 5 kişi gözaltında

Adana'da biri MİT görevlisi 5 kişi gözaltında

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, bu sabah gerçekleştirilen operasyonda 'siyasi casusluk ve kişiyi hürriyetten yoksul kılma' iddiasıyla aralarında bir MİT mensubunun da bulunduğu 5 kişinin gözaltına alındığını, bazı MİT görevlilerinde şüpheli sıfatıyla ifade çağrıldığını açıkladı.

10.02.2012Gündem
Türk köyünde isyan konseyi

Türk köyünde isyan konseyi

Time Dergisi, Suriyeli muhaliflerin, sınırdaki Güveççi’ye yakın bir Türk köyünde gizlice gerçekleştirdiği toplantıya katıldı. Muhalefetin farklı kanatlarını temsil edenler arasında geçen konuşmalar rejim karşıtı isyana dair bugüne dek bilinmeyen detaylar içeriyor.

12.02.2012Gündem
190 Suriyeli daha Türkiyeye sığındı

190 Suriyeli daha Türkiye'ye sığındı

ÜLKELERİNDEKİ iç karışıklıktan kaçan aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 190 Suriyeli, sınırı geçerek Hatay’ın Reyhanlı ve Yayladağı İlçeleri’ne ulaştı. Hatay’ın Yayladağı İlçesi’ne bağlı Güveççi Köyü’nde bugün sabah saatlerinden itibaren Suriye tarafından gelen ağır silah sesleri duyulmaya başlandığı bildirildi.

2.03.2012Gündem
Hataya 143 Suriyeli daha geldi

Hatay'a 143 Suriyeli daha geldi

Ülkelerinde yaşanan iç karışıklıktan kaçan 143 Suriye vatandaşı sınırı geçerek Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ne ulaştı.

7.03.2012Gündem
Binlerce insan bu kentten Türkiyeye doğru kaçmaya başladı

Binlerce insan bu kentten Türkiye'ye doğru kaçmaya başladı

Anadolu Ajansı'nın yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Suriye'de ordu birliklerinin İdlib kentini bombalaması üzerine binlerce sivil Türkiye sınırına doğru kaçmaya başladı.

13.03.2012Gündem
Suriyeli bir general daha Türkiyeye sığındı

Suriyeli bir general daha Türkiye'ye sığındı

Suriye'deki iç karışıklık nedeniyle sınırdan geçişlerin yoğunlaştığı Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bugün öğle saatlerinde bir Suriyeli generalin daha geldiği bildirildi.

16.03.2012Gündem
Gözleri 24 saat televizyonda

Gözleri 24 saat televizyonda

Suriye’deki olaylar nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kalan Suriyeliler, Reyhanlı ilçesindeki çadır kentlerde ülkelerinde yaşanan olayları anı anına televizyonlardan takip ediyor.

16.03.2012Gündem
Annanın Hatay programı netlik kazandı

Annan'ın Hatay programı netlik kazandı

BM ve Arap Birliği Özel Temsilcisi Kofi Annan'ın yarın Hatay'a yapacağı ziyaretin detayları netlik kazandı.

9.04.2012Gündem
Annan: İki gün daha bekleyelim

Annan: İki gün daha bekleyelim

Suriye'de iç huzursuzluğun diplomatik yollardan çözümü için Hatay-Pekin-Moskova-Şam hattında yaşanan hareketli saatlerin sonucunda sürecin kaderi için Perşembe gününe randevu verildi.

10.04.2012Gündem
Kofi Annan Hataya geldi

Kofi Annan Hatay'a geldi

BM ve Arap Birliği'nin Özel Temsilcisi Kofi Annan, Suriyelilerin sığındığı kampları ziyaret etmek üzere Hatay'a geldi.

10.04.2012Gündem
ANNANIN HATAY ZİYARETİNDEN GÖRÜNTÜLER

ANNAN'IN HATAY ZİYARETİNDEN GÖRÜNTÜLER

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile BM ve Arap Birliği’nin Özel Temsilcisi Kofi Annan, Suriyelilerin sığındığı Hatay ve Kilis’teki kampları ziyaret etmek üzere Hatay’a geldi. Kofi Annan, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ait askeri bir helikopterle Hatay Havaalanı'ndan hareket edip, Kilis'e gitti. Kilis'in Öncüpınar Gümrük Sahası Hac Konaklama Tesisleri'ne kurulan konteyner kenti havadan inceleyen Annan, iki tur attı. Altı dakika süren turun ardından Kofi Annan, Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ne geçti. Mehmet EZER - Ahmet KAYA - Reşit ÇELEBİOĞLU - Ufuk AKTUĞU- Emek ÇAKILI - Ferhat DERVİŞOĞLU / HATAY / KİLİS / DHA

10.04.2012Haber
Bir kentten çıkıp bir başkasına giriyorlar

Bir kentten çıkıp bir başkasına giriyorlar

Kofi Annan, Kilis’teki konteyner kenti helikopterle turladıktan sonra Yayladağı kampındaki Suriyeli çocukların folklor gösterisini izledi.

10.04.2012Gündem
İşte Suriyeli konteyner kenti

İşte Suriyeli konteyner kenti

Devlet yetkililerinin ifadesiyle Öncüpınar’daki konteyner kent bir ‘rüya şehir’ hedefiyle projelendirilmiş. Hedef, Beşar Esad’dan kaçıp gelenlere Hatay’daki çadır kentlerden daha konforlu bir mekan yaratabilmek.

12.04.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Suriye’de cin şişeden çıktı...

Beyrut- Daha Beyrut uçağına adımı atarken adını duydum. Feyruz...

12.12.2011