EKSTRA
MENÜ

Yayladağı

Yayladağı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yayladağı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.224 Yayladağı haberi bulunmuştur.

Yayladağı Haberleri

Son dakika... İçişleri Bakanı Soylu ülkelerine dönen Suriyeli sayısını açıkladı

Son dakika... İçişleri Bakanı Soylu ülkelerine dönen Suriyeli sayısını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 255 bin 300 Suriye vatandaşının 2 yılda ülkelerine geri döndüğünü açıkladı.

9.09.2018Gündem
İdlibden kaçan 2 bin kişi, sınırdaki çadırlara yerleştirildi

İdlib'den kaçan 2 bin kişi, sınırdaki çadırlara yerleştirildi

SURİYE sınırına asker sevkiyatlı devam ederken, Rus savaş uçakların bombaladığı İdlib'den kaçan çoğu kadın ve çocuk yaklaşık 2 bin kişi, Türkiye sınırına 200 metre mesafede kurulan çadırlara yerleştirildi.

8.09.2018Gündem
Cisr eş Şuğur terk edilmiş

Cisr eş Şuğur terk edilmiş

Bursaı Cisr eş Şuğur. İdlib’in batı hattı. İdlib’e yaklaşık 50 km uzaklıkta. Esad rejiminin askerleri ise ters istikamette 15 km güneyimizde. Rusya’nın üç gün önce başlattığı hava harekâtı ve Suriye rejiminin top atışlarından sonra CNN Türk ekibi olarak, yabancı kuruluşlar da dahil bölgeye giren ilk gazeteciyiz. Karşımızda harabeye dönmüş bir şehir var. Gerek uçaklar gerek top atışları şehrin girişinden itibaren binaların birçoğunu yıkmış. Şehirde tek tük insan var. Çoğu evlerini boşaltıp Türkiye sınırında özellikle Hatay Yayladağı tarafındaki çadır kentlere gitmişler.

6.09.2018Gündem
Son dakika Suriye ordusu topçu ateşiyle vurdu, Rusyadan açıklama geldi

Son dakika! Suriye ordusu topçu ateşiyle vurdu, Rusya'dan açıklama geldi

Reuters Haber Ajansı, Suriye rejim birliklerinin Hama kentini topçu ateşiyle vurmaya başladığını duyurdu. Rusya'dan son yapılan açıklamada ise; Suriye'deki durum ile ilgili Türkiye, Almanya, Fransa ve Rusya arasında İstanbul'da düzenlenecek bir dörtlü zirve yapılması gerektiği belirtildi.

5.09.2018Dünya
Son dakika Rusya İdlibi vurdu

Son dakika! Rusya İdlib'i vurdu

Rus savaş uçakları 22 gün aradan sonra Suriye'nin İdlib kentine hava saldırısı düzenledi. Suriye ordusu da zaman zaman havadan ve karadan İdlib'i vururken Kremlin'den hava saldırısı sonrasında açıklama yapıldı. Türkiye'nin komşusu İdlib, askeri ve siyasi açıdan stratejik öneme sahip.

4.09.2018Dünya
100 bin silahlı kişinin olduğu yerde operasyon felakete dönüşür

"100 bin silahlı kişinin olduğu yerde operasyon felakete dönüşür"

Türkiye ve Rusya İdlib konusunda müzakerelerini yoğun bir şekilde sürdürürken, Rus tarafından vahim bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, ABD ve Batılı müttefikleri Suriye’yi vurmak için yeni bahane arıyor, bunun için de kimyasal saldırı provokasyonu hazırlıyorlar. Bu mümkün mü? İdlib’de senaryolar neler, bölgede hangi örgütler varlığını sürdürüyor, kim ne istiyor? İdlib’i tüm boyutlarıyla 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Milli Güvenlik ve Dış Politika Araştırmaları Merkez Başkanı Erol Başaran Bural ile konuştuk.

26.08.2018Gündem
Arı kovanı yüklü kamyonet devrildi arılar etrafa saçıldı

Arı kovanı yüklü kamyonet devrildi arılar etrafa saçıldı

Hatay’da arı kovanı yüklü kamyonetin devrilmesi sonucu arılar etrafa saçıldı. Devrilen kamyonet içerisinde bulunan sürücü, arıların istilası nedeniyle uzun süre kurtarılamadı.

24.08.2018Gündem
Türkiyenin pek fazla bilinmeyen koyu Korsanların saklandığı yer olarak biliniyor...

Türkiye'nin pek fazla bilinmeyen koyu! Korsanların saklandığı yer olarak biliniyor...

Hatay'ın Yayladağı ilçesi sınırlarında yer alan Karamağara koyu, mavi ile yeşili buluşturan doğası, manzarası ve deniziyle turistlerin uğrak yeri haline geldi.

23.08.2018Seyahat
Tamamlandı 888 kilometre

Tamamlandı! 888 kilometre

TERÖRLE mücadele, kaçakçılık ve düzensiz göçmen geçişlerinin engellenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı’nca doğu ve güneydoğu kara sınır hattının 888 kilometrelik alanında güvenlik duvarının yapımı tamamlandı. Terör örgütü PKK’nın en çok sızma yaptığı İran-Hakkari sınırının 43 kilometrelik kısmında ise beton duvar ve devriye yolu inşasına başlanıyor. Türkiye-Suriye sınır hattının Şanlıurfa bölümü ilk defa güneş enerjisiyle aydınlatılmaya başlanırken, sistemin başarılı olması durumunda tum sınır hattının güneş enerjisiyle aydınlatılacağı öğrenildi.

4.08.2018Gündem
Suriyeli iş insanından Türkiye’ye yatırım

Suriyeli iş insanından Türkiye’ye yatırım

Suriyeli iş insanı Ahmet Elaci, Hatay'ın Yayladağı ilçesine 3,5 milyon liralık yatırımla dondurma çubuğu fabrikası kurdu.

27.07.2018Ekonomi
Sınırda toprağa gömülü cephanelik ele geçirildi

Sınırda toprağa gömülü cephanelik ele geçirildi

Hatay'ın Yayladağı ilçesi Suriye sınırında terör örgütü DEAŞ'a ait el bombaları ve otomatik silahlar ele geçirildi.

31.05.2018Gündem
Hatayda bulundu Toprağı kazınca ne olduğu ortaya çıktı

Hatay'da bulundu! Toprağı kazınca ne olduğu ortaya çıktı

Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki boş arazide roket parçası ele geçirildi. Roketin, daha önce Suriye tarafından atıldığı değerlendiriliyor.

27.04.2018Gündem
Hatayda bir asker şehit oldu

Hatay'da bir asker şehit oldu

Hatay'ın Yayladağı ilçesinde bir asker, Suriye'den kaçak yollarla Türkiye'ye geçmeye çalışan gruba müdahale sırasında ateşli silah yaralanması sonucu şehit oldu.

18.04.2018Gündem
4 araçtan biri Kapıkuleden geçti

4 araçtan biri "Kapıkule"den geçti

Türkiye'nin kara hudut kapılarından geçen yıl 12,5 milyonu giriş ve 12,2 milyonu çıkış olmak üzere 24,7 milyon yolcu geçiş yaptı.

23.03.2018Ekonomi
4 araçtan biri Kapıkule’den geçti

4 araçtan biri Kapıkule’den geçti

Türkiye’nin kara hudut kapılarından geçen yıl 12.5 milyonu giriş ve 12.2 milyonu çıkış olmak üzere 24.7 milyon yolcu geçiş yaptı. En fazla yolcu geçişi 7.1 milyon ile Sarp Sınır Kapısı’ndan gerçekleşirken, kapılardan geçen 6.8 milyon araçtan 1.7 milyonu Kapıkule Sınır Kapısı’nı seçti.

23.03.2018Avrupa
Rejim güçlerinin attığı füze Yayladağı’na düştü

Rejim güçlerinin attığı füze Yayladağı’na düştü

Hatay'ın Yayladağı ilçesine rejim güçlerinin attığı füze düştü. Füzenin kırsal alana düşmesi sonucu ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

19.03.2018Gündem
Hataydan acı haber: 1 şehit, 2 yaralı

Hatay'dan acı haber: 1 şehit, 2 yaralı

Hatay'ın Yayladağı ilçesinde askeri kamyonun devrilmesi sonucu 1 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı.

10.03.2018Gündem

Yazar Sonuçları

İdlib dosyası (3): Önlenemezse büyük felaket İdlib'de kapıda bekliyor...

SAHADAN gelen bütün haberler önlenemediği takdirde adım adım yaklaşmakta olan bir büyük felaketin habercisi gibi.

23.08.2018

Türkiye'nin İdlib sınavı asıl şimdi başlıyor

TÜRKİYE, İdlib’deki ‘Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde önceki gün 12’nci gözlem noktasını kurmasıyla birlikte, geçen yıl Rusya ve İran’la başlatılan üçlü Astana sürecinde bu bölgeye dönük üstlendiği sorumluluğun askeri altyapı anlamındaki gereklerini tamamlamış bulunuyor.

17.05.2018

‘Mülteci ne yaşar ne yaşamaz’

“30 bin imzayla mülteci vekil” başlığı ve Hilal Öztürk imzasıyla dünkü Karar gazetesinin manşetinde yer alan haber “Dur abi, zaten ortalık karışık” şeklinde akıp giden gündemde kendisine ufak da olsa yer açabildi...

2.05.2018