EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Yavru Köpekler

Yavru Köpekler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yavru Köpekler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 982 Yavru Köpekler haberi bulunmuştur.

Yavru Köpekler Haberleri

Katliam dünya basınında

Katliam dünya basınında

Hayvan hakları savunucularının AKP’li belediyelerin yavru köpekler dahil yüzlerce köpeği tecavüz ve işkencelerle öldürdüğü iddiaları yurtdışı basında yankı buldu.

27.03.2006Gündem
Annelerini gömdüler

Annelerini gömdüler

Bu kez katliam ihbarı Mamak’tan değil, Kutludüğün beldesinden geldi. Hemen bölgeye giden Hürriyet muhabirleri, ihbar edilen boş alandan ayrılmakta olan belediye araç ve dozeriyle karşılaştı, ardından da korkunç gerçekle: Her nasılsa katliamdan kurtulmuş onlarca başıboş yavru köpek ve toprağa gömülü diğerleri.

25.03.2006Gündem
Mülteci Türk köpeklere Düsseldorf’ta çiftlik partisi

Mülteci Türk köpeklere Düsseldorf’ta çiftlik partisi

Türkiye’nin farklı şehirlerinde sokaklardan toplanan ve hayvanseverler tarafından Almanya’da sahiplendirilen köpekler önceki hafta Düsseldorf’ta düzenlenen bir partide buluştu.

15.07.2005Kelebek
Kalorifer odalı hayvan barınağı

Kalorifer odalı hayvan barınağı

Beykoz’da hayvanseverler ve belediyenin işbirliğiyle yenilenen Beykoz Hayvan Barınağı, yavru ve anne köpekler için özel kaloriferli odaları, tam donanımlı ameliyathanesiyle hizmete vermeye başladı.

26.06.2005Kelebek
İşte 2005 model takvimler

İşte 2005 model takvimler

Takvim yapraklarında tanınmış fotoğrafçıların çalışmalarını, dünyanın en güzel köşelerinden manzaraları, önemli sanatçılara ait eserlerin röprodüksiyonlarını, birbirinden sevimli hayvanların fotoğraflarını ve gündelik hayatta ihtiyaç duyulan pek çok bilgiyi bulmak mümkün.

30.12.2004Gündem
Hepsi süper

Hepsi süper

Antalya'da Şirinyalı Veteriner Polikliniği'nin düzenlediği 2'nci Geleneksel Kedi-Köpek Güzellik Yarışması, renkli görüntülere sahne oldu.

9.06.2003Gündem
Bütün köpeklerin anası

Bütün köpeklerin anası

Günümüzdeki köpeklerin geçmişi bilinmezlerle dolu. Arka arkaya yapılan araştırmalar, insanın en yakın dostunun kökenine ışık tutuyor. Yeni yapılan bir araştırmaya göre kurt, günümüzden 15 bin yıl önce ilk kez Doğu Asya'da evcilleştirilerek köpeğe dönüştü.

4.12.2002Gündem
E maille kangal köpeği satışı

E mail'le kangal köpeği satışı

Kangal Kaymakamı Mehmet Sarıcan, Kangal Köpeği almak isteyenlerin siparişlerini karşılayamaz duruma geldiklerini, sipariş vermek için günde 20'ye yakın e-mail aldığını söyledi.

8.04.2002Gündem

Yazar Sonuçları

İnsan olmayı kedilerden öğrendik

Kedim ve Ben, aylık bir elektronik kültür dergisi. İnternet üzerinden yayımlanıyor. 1500 sayfa ve 150 konudan oluşuyor.

18.08.2006

Pet shop mu hayvan hapishanesi mi?

Pet shoplarda satılmayı bekleyen çoğu hayvanın yaşadığı eziyet, sokak hayvanlarının başına gelenden farklı değil. Kedi ve köpekler daracık kafeslerde, üst üste tutuluyor.

10.03.2006

Köpek veya kedi geldikten sonra apartman yönetmeliğine eklenen beslenemez maddesi geçersizdir

Geçtiğimiz haftalarda birkaç kere üst üste komşusunun beslediği hayvandan rahatsız olduğu için tahliye davası açanları duyduk, birçok telefon aldık.

19.08.2005

Mülteci Türk köpeklere Düsseldorf’ta çiftlik partisi

Türkiye’nin farklı şehirlerinde sokaklardan toplanan ve hayvanseverler tarafından Almanya’da sahiplendirilen köpekler önceki hafta Düsseldorf’ta düzenlenen bir partide buluştu.

15.07.2005

Bu dört kedi, otomobilleri çiziyor diye yaşadıkları siteden atılıyor

Üç yıldır İstanbul Kartal’da Hacer Kaya tarafından bakılan ve aşıları tamam olan dört kedi yaşadıkları siteden atılmak üzere.

3.06.2005

Cins hayvan peşinde olmak ırkçılıktır

Avustralyalı felsefeci yazar Peter Singer, Türkiye Hayvan Hakları Platformu’nun Sevgi Deklarasyonu organizasyonu için İstanbul’daydı.

27.05.2005

Avcı olmaktan vazgeçtiler köpek kulübü kurdular

Kangal ve Akbaş cinsleri başta olmak üzere, Türkiye’deki safkan köpekleri koruyup geliştirmek, bir soyağacı oluşturmak ve safkanlıklarını belgelemek için çalışmalar başladı.

20.05.2005

Kedi köpek pekálá bir arada yaşar yeter ki siz sabırlı olun

Günlük hayatımızda bile sık sık andığımız ezeli kedi ve köpek düşmanlığı zaman zaman kartpostallarda, sevimli fotoğraflarda, haber programlarında gözümüze çarpan sıradışı dostluk görüntüleriyle son buluyor.

6.05.2005

Herkesin burnu var...

Geçen pazar günü hayvansever ablalar bizim eve geldiler, bana çiçekler getirmişlerdi.

16.07.2004