EKSTRA
MENÜ

Yavru Köpekler

Yavru Köpekler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yavru Köpekler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 982 Yavru Köpekler haberi bulunmuştur.

Yavru Köpekler Haberleri

Yavru köpekler 2 saatte kurtarıldı

Yavru köpekler 2 saatte kurtarıldı

Gaziantep'te tonlarca ağırlıktaki tren raylarının arasına sıkışan 4 yavru köpek, iş makinesi ve itfaiye ekiplerinin 2 saatlik çalışmasıyla kurtarıldı.

18.01.2019Gündem
Ormanda yürek sızlatan görüntüler

Ormanda yürek sızlatan görüntüler

ADAPAZARI'nda ormanlık alana bırakılıp, kaderine terk edilen 9 köpek yavrusu, soğuktan dondu.

30.12.2018Gündem
Kaçak yavrular emin ellerde

Kaçak yavrular emin ellerde

Ticaret Bakanlığı ile HAYTAP arasında imzalanan protokolle gümrüklerden kaçak yollarla ülkeye sokulan evcil hayvanlar artık ihale yolu olmaksızın, doğrudan HAYTAP temsilcilerine teslim edilecek. Böylece hem hayvan kaçakçılığının önüne geçilecek hem de ‘kaçak hayvan’ların mağduriyeti önlenecek.

18.12.2018Gündem
Parçalanmış halde bulunan yavru köpeklerle ilgili gerçek ortaya çıktı

Parçalanmış halde bulunan yavru köpeklerle ilgili gerçek ortaya çıktı

UŞAK'ın Ulubey ilçesindeki hayvan barınağının yakınlarında ölü bulunan 5 yavru köpeğin, zatürre ve açlıktan telef olduğu belirlendi. Köpeklerin cansız bedenlerinin diğer hayvanlar tarafından parçalandığı tespit edildi.

28.11.2018Gündem
2 yavru köpeğin ayaklarını kestiler

2 yavru köpeğin ayaklarını kestiler!

Konya'da bir parkta piknik yapan vatandaşlar, birer arka ayağı kesik, 2 yavru köpek buldu. Yavru köpekler tedaviye alınırken, polis olayla ilgili inceleme başlattı.

3.09.2018Haber
Zifte düşen köpek hayvanseverler tarafından kurtarıldı

Zifte düşen köpek hayvanseverler tarafından kurtarıldı

Batman merkez Batı Raman’da bulunan zift birikintisine gömülen yavru köpekler, yoldan geçen hayvan severler tarafından kurtarıldı. Yoldan geçerken havlama seslerini işiten 2 genç, sesin geldiği yöne gittiklerinde 2 yavru köpeğin zifte battığını fark etti. 2 arkadaş köpeğin yardım çığlıklarına sessiz kalmayıp hayvanları ziftten kurtarırken o anları da cep telefonuna kaydetti.

20.08.2018Haber
Gözlerine inanamadılar Çok çaresizdi...’

Gözlerine inanamadılar! 'Çok çaresizdi...’

Batman’da asfalt ziftine düşen 2 yavru köpek hayvanseverlerin zorlu uğraşları sonucu kurtarıldı.

20.08.2018Gündem
Yavru köpekleri odunla dövüp yaralamıştı... Gözaltına alındı

Yavru köpekleri odunla dövüp yaralamıştı... Gözaltına alındı

Aydın Kuşadası’nda yavru köpekleri odunla döverek yaralayan ve bir hayvanseveri de dövmeye kalkan kadın saldırgan, savcılığın talimatıyla polis tarafından gözaltına alındı.

4.08.2018Gündem
Son dakika... Sapancadaki vahşetle ilgili kepçe operatörü gözaltına alındı

Son dakika... Sapanca'daki vahşetle ilgili kepçe operatörü gözaltına alındı

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde, bacakları ve kuyruğu kesilen yavru köpeğin ölümüyle ilgili Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla soruşturma başlatıldı. Öte yandan olayın meydana geldiği yerde çalışma yürüten kepçe operatörünün gözaltına alındığı belirtildi.

16.06.2018Gündem
Barınağa tellerin üzerinden atılan 7 yavru köpek ölüsü bulundu

Barınağa tellerin üzerinden atılan 7 yavru köpek ölüsü bulundu

EDİRNE'nin Keşan ilçesinde, Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği'ne (KE-HAYKO) ait 'can evi' olarak adlandırılan barınağa tel örgülerin üzerinden atılan 9 yavru köpekten 7'si ölü bulunurken, 2'si tedaviye alındı. Dernek Başkanı Sevinç Cebeci, olaya tepki göstererek, "Neden yapıldığına anlam veremiyoruz. Mübarek günde olacak iş değil. Daha önce 3 yavrumuz kesildi, biçildi şimdi de 7 yavrumuz atılmış" dedi.

6.06.2018Gündem
‘Yasak Elma’nın tadına bakan bırakamıyor

‘Yasak Elma’nın tadına bakan bırakamıyor

Fox TV’nin sessiz başlayan dizisi, şu anda ekranın en koyu melodramı. Bir pembe diziden bekleyeceğiniz her şeyi görüyor ve artırıyor. Kötülüğün de, mağduriyetin de, melodramın da sesi sonuna kadar açık. Üstelik beklenmedik, sürprizli bir derinlikle...

Onlar mal değil, can Yavru köpekler ihale ile satılacak

'Onlar mal değil, can' Yavru köpekler ihale ile satılacak

EDİRNE Kapıkule Sınır Kapısı’nda, Bulgaristan plakalı otomobilin bagajında, ilaç ve iğnelerle uyutularak, yurda sokulmak istenen, aralarında 4 Çin aslanının da aralarında bulunduğu yavru 22 köpek ele geçirildi. İhaleyle satılacak yavru köpekler, satış gününe kadar hayvanseverlere yediemin olarak teslim edildi. DHAYKO Başkanı Nurhan Kalender, 'Onlar mal değil, can ve satılamazlar. Bir an önce hayvanların satışlarının yasaklanıp, kaçakçılığın önüne geçilmesi gerekiyor' dedi.

5.03.2018Gündem
Başkent’te boya imalathanesinde yangın... Alevler arasındaki yavru köpekler böyle kurtarıldı

Başkent’te boya imalathanesinde yangın... Alevler arasındaki yavru köpekler böyle kurtarıldı

Ankara’da sanayi sitesi içinde bulunan boya imalathanesinde çıkan yangın, büyük paniğin yaşanmasına neden oldu. İş yeri içinde mahsur kalan köpekler son anda kurtarıldı.

10.01.2018Gündem
El konulmuşlardı... İhaleyle satıldılar

El konulmuşlardı... İhaleyle satıldılar

EDİRNE’de Kapıkule Sınır Kapısı’ndan yurda kaçak sokulmak istenirken yakalanan 10 yavru köpekten 7’si ihaleyle satıldı.

4.01.2018Gündem
Sınırda yakalandılar

Sınırda yakalandılar

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Kapıkule ve Dereköy sınır kapılarından bu yıl içinde yurda kaçak yollarla sokulmak istenen, değeri 230 bin lira olan 110 evcil hayvan yakalandı.

27.12.2017Gündem
Köpekler yeni barınaklarına kavuştu

Köpekler yeni barınaklarına kavuştu

RİZE'de bir taş ocağı içerisine bırakılan ve derme çatma kulübelerde bakılmaya çalışılan 50 dolayında yavru köpek için hayvanseverler harekete geçti. Rize Belediyesi ve Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri ile ortaklaşa çalışan hayvanseverler taş ocağındaki yavru köpekler için yeni barınaklar yapılmasını sağladı. Merkeze bağlı Zincirliköprü Köyü'nde eski bir taş ocağı içerisinde yavru sokak köpeklerine sahip çıkan Rize Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (RİHAYKO) üyesi Ayşe Gavremoğlu, Behice Yasemin Tuzcu ve Rukiye Yıldırtan, kendi imkanları ile harekete geçti, lokanta ve restoranlardan topladığı atık yemeklerle yavruları beslemeye başladı.Kısa sürede çevreden bazı vatandaşlarda, köy ve mahallelerden topladıkları yavru köpekleri bu alana bırakıp gitmeye başladı. Böylelikle taş ocağı kısa sürede yavru köpeklerle doldu, köpek sayısı 50'yi aştı. Taş ocağında bakılan köpekler için modern bir barınak oluşturmaya çalışan hayvanseverler, yavrulara yiyecek taşıdı, barınak yapımı için kampanya başlattı. Kısa sürede yankı bulan kampanyada hayvanseverler köpeklere kuru mama alınması ve kulübe yapılması için maddi yardım ulaştırdı. Rize Belediyesi ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Rize 12'nci Bölge Müdürlüğü de, taş ocağı alanındaki köpekler için modern bir barınak yapımı için çalışma başlattı. Girişimler sonucu Rize Belediyesi'nin Hayvan Rehabilitasyon Merkezi yanında yeni bir barınak oluşturuldu. Doğa Koruma ve Milli Parklar Rize 12'nci Bölge Müdürlüğü tarafından yaptırılan kulübelerin konulduğu barınağa alınan yavru köpekler burada bakılıyor. Hayvanseverlerin yakından ilgilendiği yavru köpekler için Rize Belediyesi ekipleri de seferber oluyor.

16.12.2017Haber
iPhone X fiyatına evcil robot köpek

iPhone X fiyatına evcil robot köpek

Kuyruk sallaması, oyuncu karakteri ve hareketleriyle aslını aratmayan robot köpek Sony Aibo, Japonya’da yaklaşık 6.500 TL’ye satışa sunuldu. Firma, en son 10 yıl önce evcil robot köpek modelini piyasaya sunmuş ve ikonik bir marka yaratmıştı.

1.11.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Köpeklerimizi kış soğuklarından nasıl koruruz

Kış mevsiminde havanın soğumasıyla birlikte bizler dahil tüm canlıların metabolizmaları soğukla mücadele için farklı bir işleyiş içerisine girer.

21.11.2018

Köpeklerde raşitizm hastalığı

Raşitizm, çoğunlukla büyüme sürecinde olan yavru ve genç köpeklerde, yetişkinlere nazaran daha sık gözlemlenen bir kemik hastalığıdır.

24.10.2018

Sanal gerçeklik sinemada

Steven Spielberg gerçekten çok akıllı adam.

4.04.2018

Yavru köpeklerde tuvalet alışkanlığı nasıl oluşturulur

​Yavru köpek sahiplenmiş olan birçok ailenin, köpeklerinden erken dönemde ayrılma sebebi genellikle yavruda tuvalet alışkanlığının şekillendirilememesidir.

12.03.2018

Ben de bunu anlamadım Cengiz!

Cengiz Semercioğlu geçen gün Tepebaşı’ndaki Tayland restoranı Çok Çok’tan bahsetti. Restoranda masalarda bıçak yokmuş.Tayland kültüründe bıçak şiddeti temsil ettiği için sofraya bıçak konmazmış.İlk bakışta kulağa güzel, hoş geliyor, pek cici bir düşünce.Cengiz onlara “Eti çatal kaşıkla mı keseceğiz?” diye sorduğunu yazdı.Benim ise başka bir sorum var.Bıçak, dediğiniz gibi şiddeti temsil ediyor,eyvallah.Peki bu zihniyete erecek kadar medeniyseniz...Sofranızda boğazı bıçakla kesilmiş ve yine bıçakla parçalanmış bir hayvanın etinin ne işi var?

21.02.2018