EKSTRA
MENÜ

Yasin Börü

Yasin Börü haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yasin Börü hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 423 Yasin Börü haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yasin Börü Haberleri

Cumhurbaşkanından ana muhalefet partisi liderine: Çarkçı Kemal

Cumhurbaşkanı'ndan ana muhalefet partisi liderine: Çarkçı Kemal

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mersin’de vatandaşlara seslendi. Erdoğan buradaki konuşmasında ana muhalefet Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili olarak "Ne dedi Sayın Baykal’ın yanından ayrılırken aday olmayacağım. Sonra aday oldu. O yüzden millet Çarkçı Kemal diyor." ifadesini kullandı.

3.06.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Bunu ilk kez açıklıyorum...

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Bunu ilk kez açıklıyorum...

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır'da halka seslendi. Davutoğlu, "Bunu ilk kez açıklıyorum. Bugünden itibaren aldığımız kararla, Türkiye'de öksüz ve yetim her çocuğa 100 Türk Lirası ödeme yapılacak" açıklamasında bulundu.

31.05.2015Gündem
Erdoğandan Çerçioğlu ziyareti

Erdoğan'dan Çerçioğlu ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın ziyaretinde ilk olarak Valiliği ziyaret etti.

28.05.2015Ege
Erdoğan Nevşehirde konuştu

Erdoğan Nevşehir'de konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Nevşehir'de vatandaşlara seslendi.

28.05.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğandan çarpıcı açıklamalar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan çarpıcı açıklamalar

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in yurtdışı seyahatlerini havuzda olan uçaklarla yapması için Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşeceğini söyledi. Vatikan’da dini liderin özel uçağı olduğunu kaydeden Erdoğan, “Zamanla oynuyorsunuz. Niçin bizim dini liderimiz tarifeli uçakla gitsin?” diye sordu.

26.05.2015Gündem
Erdoğan Sincikte konuştu

Erdoğan Sincik'te konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adıyaman'da konuştu.

21.05.2015Gündem
Erdoğan’dan HDP’ye saldırı yanıtı

Erdoğan’dan HDP’ye saldırı yanıtı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Adana ve Mersin’deki saldırılarda kendisini ve hükümeti sorumlu tutan HDP’yi topa tuttu. “Utanmadan, sıkılmadan Cumhurbaşkanlığı’na fatura kesiyorlar” diyen Erdoğan, “Silah, bomba, şiddet, yakıp, yıkma sizin işiniz” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Başkanlık sistemi geldiği zaman bunlar ne yapacaklarını çok daha iyi öğrenecekler” diye konuştu.

20.05.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Mısırdaki idam kararına ilk tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mısır'daki idam kararına ilk tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'daki bir toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada Mısır mahkemesinin Muhammed Mursi hakkında verdiği idam kararını eleştirdi. Erdoğan, "Bugün bir olay daha oldu. Az önce onu duydum. Mısır'da halkının yüzde 52 oyuyla Cumhurbaşkanı seçilen Mursi ile ilgili maalesef idam kararı vermişler. Kardeşlerim burada enteresan bir şey var. Mısır eski Mısır'a dönüyor. Eski Mısır'ın ne olduğunu biliyorsunuz değil mi? Oraya dönüyor. Batı maalesef hala darbeci olan Sisi'ye karşı tavrını ortaya koymuyor. Kendisi idamları kaldırırken, Mısır'da bu idam kararlarına seyirci kalıyor. Buna karşı bir uygulama yapmıyor" dedi.

16.05.2015Gündem
Demirtaş: HDP barajı aşamazsa görevi bırakırım

Demirtaş: HDP barajı aşamazsa görevi bırakırım

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, NTVde katıldığı canlı yayında partisinin barajı aşamaması durumunda 7 Haziran akşamı istifa edeceğini açıkladı.

13.05.2015Gündem
Başbakan Davutoğlundan önemli açıklamalar

Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK PArti Iğdır mitinginde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunuyor. İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

5.05.2015Gündem
‘Sivil şehit’

‘Sivil şehit’

IŞİD'in Kobani'ye saldırıları nedeniyle Diyarbakır'da 6-8 Ekim 2014 tarihleri arasında çıkan olaylarda göstericiler tarafından öldürülen 17 yaşındaki Yasin Börü, Riyat Güneş, Ahmet Dadak ve Hasan Gökgüz sivil şehit statüsüne alındı.

22.04.2015Gündem
Bir sanık da askerdeymiş

Bir sanık da askerdeymiş

DİYARBAKIR’da ekim ayında yapılan Kobani eylemlerinde Yasin Börü, Riyat Güneş, Ahmet Dakak ve Hasan Gökoğuz’un öldürülmesiyle ilgili yanlış tutuklamalara bir yenisi eklendi.

16.04.2015Gündem
Yasin Börü cinayeti sanığının olay günü askerde olduğu ortaya çıktı

Yasin Börü cinayeti sanığının olay günü askerde olduğu ortaya çıktı

DİYARBAKIR’da geçen Ekim ayında yapılan Kobani eylemleri sırasında Yasin Börü, Riyat Güneş, Ahmet Dakak ve Hasan Gökoguz’un öldürülmesiyle ilgili davada firari sanık olarak aranan 25 yaşındaki Ersin Adıyaman’ın olay günü İzmir Menemen’de askerlik yaptığı ortaya çıktı. İstanbul’da yakalanan, 1 gün tutuklu kalan Adıyaman, Askerlik Şubesi’nin evrakları göndermesi üzerine tahliye edildi. Olayla ilgili 18 Mart'ta gözaltına alınan bir diğer sanık A.A.Y.'nin de 7 Ekim'de cezaevinde olduğu anlaşılmıştı.

16.04.2015Gündem
Polisi aradık, kimse gelmedi

Polisi aradık, kimse gelmedi

DİYARBAKIR’da 7 Ekim’deki Kobani protestoları sırasında, Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) yanlıları Yasin Börü, Riyat Güneş, Ahmet Dakak ve Hasan Gökoğuz sığındıkları bir evde öldürülüp balkondan atılmıştı.

3.04.2015Gündem
Hastanede yatarken ‘Kobani’den müebbetlik

Hastanede yatarken ‘Kobani’den müebbetlik

Diyarbakır’da, 6-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Kobani gösterilerinde çıkan olaylarda 4 HÜDA PAR üyesinin öldürülmesiyle ilgili tutuklanan B.D.’nin, 2 Ekim’den 24 Ekim’e kadar Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi’nde yatarak tedavi gördüğü ortaya çıktı.

31.03.2015Gündem
Kobani eylemlerinde cinayetten tutuklanan B.D., o günlerde hastanede yatıyormuş

Kobani eylemlerinde cinayetten tutuklanan B.D., o günlerde hastanede yatıyormuş

DİYARBAKIR’da, geçen yıl 6- 8 Ekim’de yapılan Kobani gösterilerinde çıkan olaylarda 4 Hüda-Par üyesinin öldürülmesi ile ilgili olarak 8 Aralık’ta tutuklanan B.D.’nin, 2 ile 24 Ekim tarihleri arasında Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi’nde yatarak tedavi gördüğü ortaya çıktı.

30.03.2015Gündem
34 sanığa 5’er kez müebbet

34 sanığa 5’er kez müebbet

Diyarbakır’daki Kobani eylemleri sırasında Bağlar ilçesinde saldırıya uğrayan Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökguz’un ölümü, Yusuf Er’in de yaralanmasıyla ilgili hazırlanan iddianame, Diyarbakır 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

28.03.2015Gündem
Yasin Börü davasında savcı 34 sanık için 5er kez müebbet istedi

Yasin Börü davasında savcı 34 sanık için 5'er kez müebbet istedi

Diyarbakır'da DAEŞ bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösteriler sırasında Yasin Börü ve 3 arkadaşının öldürülmesine ilişkin hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi.

26.03.2015Gündem
Erdoğan: Yahu bunlar çok zavallı ya...

Erdoğan: Yahu bunlar çok zavallı ya...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bundan sonraki gelişmelere ilişkin söz söylemek, değerlendirme yapmak, teklifte bulunmak herhalde benim hakkım. Birileri çıkmış ne diyor, 'artık tek adamsın, yanında kimse yok.' Yahu bunlar çok zavallı ya. Ya ben cumhurun başkanıyım ya, ben bu milletin başkanıyım. Büyüklerimizin çok güzel bir lafı var, 'kendini bil, haddini bil, neslini bil.' Ama bunlarda hiçbirisi yok" dedi.

23.03.2015Gündem
4 Hüda-Par’lının ölümüyle ilgili tutuklanan kişi o tarihte cezaevindeymiş

4 Hüda-Par’lının ölümüyle ilgili tutuklanan kişi o tarihte cezaevindeymiş

DİYARBAKIR’da, geçen yıl 6-8 Ekim’de yapılan Kobani gösterilerinde çıkan olaylarda 4 Hüda-Par üyesinin öldürülmesi ile ilgili olarak 18 Mart’ta tutuklanan A.A.Y.’nin o tarihlerde Diyarbakır E Tipi Cezaevi’nde olduğu ve cezaevinden 9 Ekim’de çıkmasına ve elindeki ’müddetname’ye rağmen tutuklandığı ortaya çıktı.

22.03.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 10 maddenin neresini kabul edeceğim

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 10 maddenin neresini kabul edeceğim

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Çözüm Süreci kapsamında yapılan ‘Dolmabahçe açıklaması’nı eleştirerek, “Hükümetin Başbakan Yardımcısı’yla şu an parlamento içinde olan bir grubun yan yana o resmi vermesini ben şahsen doğru bulmuyorum. Açıklanan 10 maddelik metne gelince, o metinde bir demokrasi çağrısı yok. Bu metnin demokrasi adına neresini kabul edeceğim? Daha sonra Başbakan Yardımcımızın yaptığı bir açıklama var. Onların tamamen aksine. O zaman neyi görüştüler?” dedi. Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konseyi’nin 4’üncü Toplantısı için Ukrayna’nın başkenti Kiev’e giden Erdoğan, dönüş yolunda uçakta gazetecilerin sorularını cevaplandırdı, özetle şunları söyledi:

22.03.2015Gündem
Yasin Börü cinayeti faillerine ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemi

Yasin Börü cinayeti faillerine ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemi

DİYARBAKIR’da Kobani eylemleri sırasında öldürülen Yasin Börü, Riyat Güneş, Ahmet Dakak ve Hasan Gökoğuz’un öldürülmesi olayı ile ilgili olarak 26’su tutuklu, 9’u firari olmak üzere 34 kişi hakkında 2’şer kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemi ile iddianame hazırlandı.

11.03.2015Gündem
Davutoğlundan önemli açıklamalar

Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu Kastamonu'da konuştu.

4.02.2015Gündem
İçimizdeki hainlere aldanmayacağız

İçimizdeki hainlere aldanmayacağız

SİYASİLER yeni yıl mesajlarında, yeni başlangıçlar yapılmasına dair umutlarını dile getirdiler. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Kimi zaman içimizdeki hainler, kimi zaman yurtdışındaki hasımlar, büyük bir Türkiye’nin inşa ediliyor olmasından rahatsızlıklar. Biz bu hainlere aldanmayacağız” derken, 6-7 Ekim eylemlerinde öldürülen HÜDA-PAR’lı Yasin Börü’yü özel bir önemle andı.

31.12.2014Gündem
Kılıçdaroğlundan yeni yıl mesajı

Kılıçdaroğlu'ndan yeni yıl mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "2015 yılında yeni bir başlangıç yapalım. 2015 yılında kendimiz ve çocuklarımız için yepyeni bir sayfa açalım. Tüm insanlığa huzur, ülkemize özgürlük, adalet, barış ve bereket getirsin" ifadelerini kullandı.

31.12.2014Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğanın yeni yıl mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni yıl mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

31.12.2014Gündem
Cizrede çatışma

Cizre'de çatışma

ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde PKK'nın Gençlik yapılanması olarak bilinen 'Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi' (YDGH) ile Hür- Dava Partisi (Hüda-Par) üyeleri arasında silahlı çatışma çıktı. Polis panzerleri sokaklara kazılan hendekler nedeniyle çatışmaya müdahale etmekte zorlandı. Şırnak Valiliği Cizre'de çıkan olaylarda 2 kişinin öldüğünü, 3 kişinin de yaralandığını açıkladı. 6-7 Ekim olaylarında iki grubun karşı karşıya gelmesi sonucu onlarca kişi yaşamını yitirmişti.

27.12.2014Gündem
Davutoğlu Ankara İl Kongresinde konuştu

Davutoğlu Ankara İl Kongresinde konuştu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Ankara İl Kongresi’ne katıldı.

21.12.2014Gündem
Arınçtan 14 Aralık yorumu: Tutuksuz yargılanmaları gerektiğini düşünüyorum

Arınç'tan 14 Aralık yorumu: Tutuksuz yargılanmaları gerektiğini düşünüyorum

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 14 Aralık operasyonuyla ilgili 'Tutuksuz yargılanmalarının doğru olduğunu düşünüyorum' dedi. Bu arada Demirtaş'ın dün attığı 'beni çok sert eleştirenler dahil hepinizi seviyorum, şapşikler' tweet'ine de gönderme yapan Arınç; Demirtaş'ın 'Meclis'te odamda ve evimde dinleme cihazları var. Yerlerini bildiğim halde çıkarttırmıyorum' sözlerinin hatırlatılması üzerine 'Gayri ciddi bir iş. 'Ben yerlerini biliyorum ama ellemiyorum.' Kongrede söylenecek bir söz değil. Eğer bundan bir endişesi varsa bununla ilgili suç duyurusunda bulunması veya eliyle çıkarması gerekir. O kadar gayri ciddi ki kendisini takip edenlere şapşikler demesi gibi' dedi.

19.12.2014Gündem
Davutoğlu Elazığda konuştu

Davutoğlu Elazığ'da konuştu

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, partisinin Elazığ İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Davutoğlu, "Geçen sene MİT TIR’larına operasyon yapıldığında Kılıçdaroğlu sessizdi. Ama bakıyorsunuz şimdi, paralelci yapıların diliyle, MİT’e saldırıyor. Bakıyorsunuz aynı dille hükümetimizi tahrip etmeye çalışıyor. Aynı dille demokrasimizi tahrip etmeye çalışıyor. Gün imtihan günüdür. Herkes yaptıklarının ve bu ülkede demokrasiye yönelik tavırlarının hesabını da görecek, demokrasi yanında yer aldığında mükafatını da görecek" dedi.

14.12.2014Gündem
Davutoğlu: Gün imtihan günüdür

Davutoğlu: Gün imtihan günüdür

Ahmet Davutoğlu AK Parti Elazığ İl Kongresi’nde konuştu. Davutoğlu'nun, "Gün imtihan günüdür. Herkes yaptıklarının ve bu ülkede demokrasiye yönelik tavırlarının hesabını da görecek, mükafatını da görecek" şeklindeki sözleri akıllara bugün yapılan operasyonu getirdi.

14.12.2014Gündem
Davutoğlu ile Camerondan ortak basın toplantısı

Davutoğlu ile Cameron'dan ortak basın toplantısı

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cameron, Başbakanlık Merkez Bina'da baş başa ve heyetlerarası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantının soru-cevap kısmında Davutoğlu, " "Tekrar uyarıyorum kendisini, bu çağrılar devam ederse bunun sorumlusu, dökülecek tek damla kanın sorumlusu Sayın Demirtaş'tır" dedi.

10.12.2014Gündem

Yazar Sonuçları